Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) tothl


tothl
addikt

Látom a régi téma...beégés..
nos, az élet túl rövid és esetleges ahhoz, hogy sz.rt nézzünk, ha van jobb alternatíva.
Aki a szürkét nézi és 20 évre tervez, hogy ne égjen be, maj elüti a villamos 3 nap múlva, az magára vessen.
Az én retinám legalább úgy bomlik le, hogy látott már szép képet... :D

[ Szerkesztve ]

(#29902) daneel_hu válasza Pro Koryak (#29893) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Itt a fórumon meg fel vagytok háborodva, ha szóba kerül a lehetséges beégés, mert ennek/ennyi pénzért bírni kell, de persze itt mindenki tisztában van az oled sajátosságaival, és mégis."

Senki nincs felháborodva csak a Chaser által leírtak miatt, magyarán a promóció és a marketing félrevezető.
Ez egy kis közösség, itt megtanultuk a saját vagy más kárán, hogy mi a szitu - pár usernek beégett. Ez van, a többiek tanultak ebből.
De a nagyobb külföldi közösség is azt mutatja, hogy nincs mindenki tisztában ezzel, egyébként amikor az előző oledet vettem kifejezetten úgy promózta a terméket a srác (LG-s), hogy nem ég be. :)
A céget az a figura képviselte, mint ahogy a hülye bankot is képviseli valaki aki hitelt közvetít ki fűnek-fának.
Lehet itt szidni a promótert, mindenképp a cég felelős azért is ha a promótere hülye és füllent.

A Pana azért már többet megenged magának, a menüben, bekapcsoláskor figyelmezet erre.
Chasernek igaza van, a dobozra is rá kéne írni.
Amerikában egy per esetén nem fog megállni, ha csak a garanciafüzetecskében van apróbetűben ez jelezve. ;]

(#29903) Partizan182 válasza daneel_hu (#29902) üzenetére


Partizan182
senior tag

"Amerikában egy per esetén nem fog megállni, ha csak a garanciafüzetecskében van apróbetűben ez jelezve. ;]"

Ha meglesed az AVSForumot látod, hogy US-ben az LG gari nevetséges. 1 éves limitált warranty-t adnak és senkinek nem cserélnek beégésre, 1 éven belül sem.

USA-ban a fogyasztóvédelem, mint olyan alig létezik, gyakorlatilag azt csinálnak a cégek amit akarnak. Szabaság ugye, az elv az, hogy ha valaki szar terméket/szolgáltatást ad, attól elfordulnak a vásárlók (piac majd jól megszabályozza magát).

Bíróságra max csoportos keresettel lehetne menni, kérdés, hogy melyik bíró/esküdszék szíve esik meg egy csapat felső-közép / felsőosztálybeli vásárlón, akinek beégett a CNN a több ezer dolláros tévéjén.

[ Szerkesztve ]

(#29904) daneel_hu válasza Partizan182 (#29903) üzenetére


daneel_hu
addikt

Lehet, de szerintem ha valaki keményen beleállna egy perbe = veszítene a gyártó.

Valójában itt mindenkinek egy kicsit igaza van.
Engem csak az zavar, ha az usert lehülyézik azért mert az oled-vásárlás előtt nem töltött el napokat azzal, hogy utánanézzen mire való éppen az a tévékészülék amit tervez megvenni. ;] :O
Nem mindenkinek van erre ideje.

Múltkor kellett vennem egy routert a DIGI 1000-es netéhez, otthonra.
1 napot olvasgattam mire eldöntöttem melyik legyen. Persze utólag nem bánom, de volt szomszéd aki bement az első boltba és kért egy "routert" :DD . Pedig mindketten tök hülyék vagyunk hozzá.
Ilyen is van és olyan is.

[ Szerkesztve ]

(#29905) stilo18


stilo18
addikt

Sziasztok,

C8 és C9 között van a pixel elrendezésben bárminemű különbség?

Csak mert néztem az Rtings tesztet aztán azért "ránézésre" mintha nem teljesen ugyanolyan lenne...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#29906) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok, mivel lehet tisztítani az oled kijelzőt? Ráleheltem egy folt miatt, de nem kellett volna. Foltos maradt. Vegyszert nem tennék rá.
Köszönöm a segítséget!

(#29907) Strezi válasza Quchy (#29895) üzenetére


Strezi
őstag

Kérdezd Vincentet ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#29908) Gulyopapa válasza tothl (#29901) üzenetére


Gulyopapa
addikt

3 év után nekem nulla beégés van...
Normál TV nézésre használom.

[ Szerkesztve ]

(#29909) bandi0000 válasza Gulyopapa (#29906) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Sztem nedves nem vizes!! mikro szálassal nyugodtan, eddig nem lett baja az enyémnek sem tőle, és elég szépen lehoz mindent

Xbox One: bandymnc

(#29910) Pro Koryak válasza Chaser (#29896) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"ha már ennyi pénzért nem bírja, ezt tüntessék fel, és akkor korrekt, az a ganajság, h úgy állítják be, h tv-k közt prémium, pedig nem az, megjelenítők közt esetleg
nyilván mivel ezzel vásárlókat vesztenének nem teszik, elég egyértelműen szándékosan eltitkolják a terméknek egy olyan tulajdonságát, ami nagyon nem prémium ( : nekem ezzel van a bajom"

Majd pont ezt fogják jól láthatóan feltüntetni. :C

Amúgy ha nem tűnt volna fel, én arra reagáltam, hogy itt az oled fórumban vannak egyesek meglepődve a beégésre hajlamosságon. Holott mindenki tisztában van vele, már a vásárlás előtt is!!!

(#29894) krx21
2019-08-27 12:49:22
Ha ez nekem szólt, nem "ünneplem" az oledet, te tény, hogy jelenleg ennek a legjobb a képminősége.
Te miért vettél oledet, mert ez a legszarabb + jó cserébe drága? :R

(#29911) daneel_hu válasza Pro Koryak (#29910) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Amúgy ha nem tűnt volna fel, én arra reagáltam, hogy itt az oled fórumban vannak egyesek meglepődve a beégésre hajlamosságon. Holott mindenki tisztában van vele, már a vásárlás előtt is!!!"

Azért érdekelne, hogy ezt mi alapján állítod? ;]
Van a prohardverre járó közösség - tehát aki itt kér tanácsot, vagy urambocsá' utánaolvas a dolgoknak -, és van a nagy többség amely még hírből sem ismeri a PH-t vagy akár az avforumsot.
Bemegy egy boltba, megtetszik neki és megveszi.

(#29912) dgyuri0123 válasza salapp (#29891) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Van már oleded, vagy Te is vársz még a csodára? :D

"csak a zene van"

(#29913) alaves


alaves
addikt

A hazai akciók előzeteseként ígéretesnek tűnik, hogy helyi német MM-ben az 55E9 ára félmilla alá csökkent.

(https://www.mydealz.de/deals/regional-mediamarkt-main-taunus-lg-oled55e97la-oled-tv-55-zoll-uhd-4k-smart-tv-webos-45-ai-thinq-250-coupon-fur-1500-1425137)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#29914) salapp válasza dgyuri0123 (#29912) üzenetére


salapp
addikt

Családban van (sajnos nem Pana, szóval nincs a nagy átlagtól eltérő tapasztalat) nálunk még nincs.
Mostanában alig van jó film, feleségem munka melletti háttértévézésére meg nagyon sajnálnám).
Ha egyszer a gyerek elköltözött, majd lesz dedikált mozi)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#29915) dgyuri0123 válasza salapp (#29914) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én egy percig nem bánom hogy megvettem. Pl. John Vick legutóbbi "ámokfutása" is annyira gyönyörűen mutat oleden, hogy még ma is leesik az állam tőle, pedig ez csak egy FHD oled. Nálunk is rengeteg tv adás megy (zoomolva). Nincs azzal semmi baj. Ma már észre sem veszem hogy rajta van a zoom úgy 2 éve... :) Pont mint plazmán volt.

"csak a zene van"

(#29916) BenFe válasza dgyuri0123 (#29915) üzenetére


BenFe
tag

De ha pl F1-et nézel, nem látod a kiírásokat rendesen stb.....engem zavar ha nem látom a teljes képet....

(#29917) dgyuri0123 válasza BenFe (#29916) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

F1-et 5 percig bírom... szóval ez nem indok, de focit sem nagyon nézek, sem teniszt. Ha néha leragadok valamilyen sportnál, az a legkisebb gondom, hogy nem látom az eredményjelzőt mondjuk.

"csak a zene van"

(#29918) salapp válasza dgyuri0123 (#29915) üzenetére


salapp
addikt

Plazmat én sosem zoomoltam, visszafogott képi beállításokkal ment, változatos tartalommal, viszont rá van kötve Xbox, illetve gyakran megy műholdas ServusTV, stb. elég durva piros logókkal, ami kumulatívan öregítené szegény oledet. Nagyon jól be van lőve a VA paneles tévénk, John Wick egyenesen lefut róla, szóval annyira nem kapálózok most, az általam gyakrabban látott LG-n a mozgás nekem még nem jön be (B8). Tinting is van rajta, néztük a focit, ott nagyon látom (persze a tulajnak nem szólok, nem cseszem a lelkét)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#29919) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#29917) üzenetére


daneel_hu
addikt

"...sem teniszt"

Pedig az a legjobb! ;]

(#29920) dgyuri0123 válasza salapp (#29918) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Te tudod... Én soha nem néznék mást, csak ha muszáj lenne. :)

(#29919) daneel_hu: talán véletlenül írtam? :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#29921) krx21 válasza Pro Koryak (#29910) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem neked szólt, eleve idézőjebe volt téve.. ;) . Pont, hogy arra utaltam, hogy nagyon sok a panaszos, kicsit már sok olvasni is...

(#29922) Chaser válasza chros (#29897) üzenetére


Chaser
titán

mondtam nekem nem gond, előtte se néztem már ezer éve hagyományos tv-t, és nem vagyok game függő sem, szóval engem pont a tv funkciója és azzel esetlegesen fellépő gondok nem érintenek, hdr-t sem sokat nézünk rajta

Partizan182
megjelenítőben továbbra is a legszebb amit láttam, és ahogy mondani szokás: van az az ár... ( : volt, a két év utáni élete pedig nem fog érdekelni, mert már másnál lesz, addig pedg örömmel használom, bérleti díjnak tekintem a vétel és eladási ár közti különbözetet, havonta lebontva a telefonom előfizetése is több...szóval pfffffffffffff:)

renatto
én sem aggódom semmin, de ha forza függő lennék, azért nem lepne meg ha game nélkül is látnám egy idő után a hud-ot belőle ( :

csbebe
ezt már pár éve is "savallottam", azóta kicsit finomodtak az árk, de alap két év elég karcsú egy ilyen kategóriás termékre

szerk:
Pro Koryak
itt az oled fórumon mért nem lehetnek emberek meglepődve a beégésre való hajlamon? és honnan kellene vásárlás előtt mindenkinek tisztában lennie ezzel? amennyiben te mindenkihez becsöngetsz és felvilágosítasz erről mindenkit, én kérek elnézést ( : nekem pl nem szóltál anno ;]
alapbl abból indulunk ki, h a sz@ros akár töredékébe kerülő lcd nem ég be, eléggé evidens, h egy prémium, akár töbszörösébe kerülő olednek sem kellene beégni, és itt a gond, h ezt nem kommunikálják
üzleti szempontból érthető, egyébként meg vásásrlók tudatos átb@szása, lehet szépíteni ezt is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29923) renatto


renatto
őstag

HDTVTest beégés teszt összefoglaló cikk.

Rtings 8k vs 4k

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29924) renatto válasza Chaser (#29922) üzenetére


renatto
őstag

Forza is ment bőven! :K Tier 10-nél járok 13-ból az összes Forzára vetítve. Nem hinném hogy a HUD valaha is be tudna égni. Pláne hogy az Rtings tesztben pont a COD képe a legjobb még mindig!

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29925) Pro Koryak válasza Chaser (#29922) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"itt az oled fórumon mért nem lehetnek emberek meglepődve a beégésre való hajlamon? és honnan kellene vásárlás előtt mindenkinek tisztában lennie ezzel? amennyiben te mindenkihez becsöngetsz és felvilágosítasz erről mindenkit, én kérek elnézést "

Huhhh, ne kelljen már megint elmagyaráznom mit jelent, amit írtam.
Olvasdd el lassan, jól érthetően, megrágva, ízlelve minden egyes "szavat, borsot"... stb. :DDD

Amúgy meg nyugodtan vegyetek oled tévét. Az LG ész nélkül cserél, ha van valami gebasz, a többi meg nem ég be, Venszan is megmondta.
Ja.

(#29926) Gigi01 válasza dgyuri0123 (#29915) üzenetére


Gigi01
őstag

Nekem anno,amikor az ST60-as plazmán,leesett az állam,.Konkrétan most a fejem esik le.
A plazmám kalibrált,rendesen beállítva,madvr-el.Semmi bajom itt a mozgással,egyelőre belső lejátszóját használom.Egyet bánok,nem vettem meg előbb.Meg mégy egy,lehetne nagyobb. :DDD

(#29927) rothfb válasza krx21 (#29884) üzenetére


rothfb
veterán

Egyszerűen el kellene már fogadni, hogy ha valami drágább, az a legtöbbször jobb is. Hangsúlyozom, legtöbbször. Kivétel erősíti a szabályt. Oka van az áraknak. Meg lehet nézni az autóknál is a különféle felszereltségeket. Nézz meg egy fapados VW-t pl és nézz meg egy magas felszereltségi fokozatot. A beltérben ég és föld a különbség. Ez is, az is VW, de mégis...
Te a B-t vetted meg, más az E-t. Sőt van aki W-t vett. Van aki más márkát. Meg van majdnem mindegyiknél, hogy miért kerül annyiba. Fogadd el.

(#29928) Chaser válasza renatto (#29924) üzenetére


Chaser
titán

nem hinnéd és a biztos vagy benne két külön dolog ( : de bármilyen más játék is lehetne, vagy nálam pl a kugli', mert elég sokat nyitva van

Pro Koryak
részemről egy kis szamóca lekvárt ízlelgettem nemrég, köszönöm, az elég volt
teljesen nyugodtan vettem meg a tv-t, az lg szerviz valóban prémium kategória itt és máshol olvasottak, illetve telefonos "elbeszélgetés" alapján, többit meg már kifejtettem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29929) dgyuri0123 válasza Gigi01 (#29926) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én is ST60-ról váltottam és pont ugyanígy vélem. Sokkal előbb nem vettem volna, mert közelített a millióihoz az ára.

"csak a zene van"

(#29930) Gigi01 válasza dgyuri0123 (#29929) üzenetére


Gigi01
őstag

Jó persze,azért így jobban kijöttünk,de érted a célzást.Bár én olcsóbban is hozzájutottam volna,hezitáltam.
530,sose költöttem ennyit tv-re,50st60 290 volt,kifutó árban.Húztam a fogam,200-at akartam rákölteni.Béci mondta,vegyek 50GT60-at,370 körül volt.Á,nagyon sok volt.
A plazmát is BBéci-nek köszönhetem,még fos lcd-ket nézegetném.

Igaz vt,zt,még gt-t sem láttam.Nézegettem mostanában használtan,de röhej áron adják,régi,garancia nincs,azért na.

[ Szerkesztve ]

(#29931) krx21 válasza rothfb (#29927) üzenetére


krx21
nagyúr

Ugyan az a gyártási minőség és anyaghasználat, valamint a panel is. A Design más és van soundbar... pont.
És ezt elfogadom... Valamint ha kiderülne, hogy azok a E modellek banding és egyéb hiba mentesek, hidd el én lennék az első tudatos E sorozat vásárló... ;)
Amúgy nekem semmi bajom avval aki olyat vett, sőt. Ezt te próbálod bele magyarázni..,
Panasonic plazmából tudtam miért vettem a VT-t, mint ahogy itt is, hogy miért “csak” a B-t. ;)

[ Szerkesztve ]

(#29932) Chaser válasza krx21 (#29931) üzenetére


Chaser
titán

ezzel én is így vagyok, elég a b, amiért felárat fizettem volna az több gyári gar - nem üzletbeni biztosjtós hülyeség - , illetve garantált válogatott panel, mivel én azt szoktam bámulni leginkább...:) és a b designja nekem tetszik is, sokan szidják a hangját, nyilván nem egy hightech audio van benne, de nekem lazán elég a legtöbb filmhez

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29933) #72042496 válasza Gigi01 (#29930) üzenetére


#72042496
törölt tag

De azt tudod, hogy a mozis topikban a plazmával ellentétben az OLED-et egyáltalán nem szeretik? Mert nem jó rajta a mozgás 24p, az interpoláció pedig emberiség elleni bűntett. (Túlzok nyilván.) :)

BBéci nekem is nagyban segített, de leírt ő azért ott olyanokat is, amitől a maradék hajam is az égnek áll. :)

[ Szerkesztve ]

(#29934) krx21 válasza #72042496 (#29933) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem is értem miért. :F Amikor a plazma volt, akkor csak a fekete számított... Projektor esetén már nem is annyira, csak legyen nagy.
Képminőség szempotjából az OLED közelébe sem ér egyik se...
Szerintem teljesen jó a 24p is. Nincs itt már semmi baj... Érdekes, de a projektoroknál sincs kritizálta a sok esetben vacak 24p... Ja mert az “mozis” ;)

[ Szerkesztve ]

(#29935) Gigi01 válasza #72042496 (#29933) üzenetére


Gigi01
őstag

Ott álltam rá a 24p mozgásra,amit hardveresen be kellett lőni.Itt simán lejátssza belső lejátszó dadogás nélkül.Minden off.Évekig úgy moziztam,és mégis jó.

(#29936) #72042496 válasza krx21 (#29934) üzenetére


#72042496
törölt tag

OLED-en (C8-on legalábbis) számomra kellemetlen interpoláció nélkül a 24p. Erre lehet, érzékenyebb vagyok. De beállítottam egy egyhe dejuddert, és így szuper.

Szerintem/számora a mozis témákban egy indokolatlanul konzervatív, illetve purista felfogás uralkodik, ezért lett kegyvesztett többek között az OLED-mozgás. :)

(#29937) Gigi01: Külső (Shield TV - Plex és Kodi), illetve a belső lejátszón is ugyanolyan.

[ Szerkesztve ]

(#29937) Gigi01 válasza #72042496 (#29936) üzenetére


Gigi01
őstag

Mivel nézed,belső,külső lejátszó?Én semmit nem kötöttem rá neten kívűl.

(#29938) krx21 válasza #72042496 (#29936) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen észrevettem, ;) ... A HDR és a 4K is felesleges, de a sok félmilliós vagy drágább mélynyomó, 100.000 Ft-os kábellel, az kell...

(#29939) rothfb válasza krx21 (#29931) üzenetére


rothfb
veterán

Már megfigyeltem nálad, hogy ha valaki a drágább modellek közül vásárolt, te azonnal kérdezed, miért, minek, stb... De ha tévedek, elnézést kérek!

(#29940) cudarz válasza #72042496 (#29936) üzenetére


cudarz
tag

Elárulod kérlek, hogy pontosan milyen beállítást használsz? Ugyanez a bajom nekem is, szintén érzékenyebb vagyok a mozgásra, de ha smoothra állítom, neha megugrik egy kicsit a kép.

(#29941) daneel_hu válasza krx21 (#29931) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ugyan az a gyártási minőség és anyaghasználat, valamint a panel is. A Design más és van soundbar... pont."

A B az műanyag, az E az üveg.
Anyaghasználatban csak a talp díszborítása (maga a talp fém, de gondolom a B-nél is, hogy legyen tartása a készüléknek) és a hátoldalon lévő elektronika műanyag borítása hasonló. Minden más különbözik.

A B-ben Alpha 7-es CPU van, az E-ben Alpha 9-es.

De már az E-n is ócsítottak két évvel ezelőtthöz képest, szerintem a távirányító ugyanaz lett mint a többinél és a csomagolás szinvonalasa is esett. :) Az E6V még utóbbiban is prémium érzetet keltett.
Ha megláttad volna az E6V távirányítóját, sírnál a mostanin. ;] (sajnos én is ezt teszem)

[ Szerkesztve ]

(#29942) #72042496 válasza cudarz (#29940) üzenetére


#72042496
törölt tag

Real Cinema be (ez engedélyezi a 24p módot), a TueMotion alatt pedig egy 3-as dejuddert állítottam be. A gyári presetek (Smooth/Clear) nem tetszettek, azokat nem használom.

(#29943) daneel_hu: Megítélés kérdése. :) Nekem épp annyit jelent, hogy már ne zavarjon a szaggatás, illetve képhibákat se látok így.

[ Szerkesztve ]

(#29943) daneel_hu válasza #72042496 (#29942) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért a 3-as DeJudder az nem éppen enyhe beállítás. :)

(#29944) krx21 válasza daneel_hu (#29941) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem lehet van olyan távirányítóm is... Ez az ? [link] (úgy szereztem..)
Amúgy az eredeti kisebb az kényelmesebb... ;)

[ Szerkesztve ]

(#29945) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Én 2/2-őn használom a Truemotion-t B7-en, és nekem bevált... ez még épp nem szappanoz sokat, és épp elég folyamatossá teszi a lejátszást.
Persze nem tökéletes, de bőven elfogadható. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#29946) krx21 válasza FollowTheORI (#29945) üzenetére


krx21
nagyúr

LCD-n sem más a helyzet, max annyi, hogy ott a drágább modelleken van használathó BFI...

[ Szerkesztve ]

(#29947) renatto


renatto
őstag

Jön a "Filmmaker mode" a tévékhez, a teljes mozis kép(hatás) érdekében.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29948) #72042496 válasza renatto (#29947) üzenetére


#72042496
törölt tag

"It will be activated for movies and TV shows automatically, through metadata embedded in the content, or through a dedicated button on the remote control."

Ez elég rossz hír, ha nem lehet kikapcsolni. Remélem, hogy opcionális lesz.

(#29949) tothl válasza #72042496 (#29948) üzenetére


tothl
addikt

A dedikált button szerintem azt jelenti, hogy kikapcsolható lesz.

(#29950) #72042496 válasza tothl (#29949) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valószínű, mert a videóban is kérik a rendezők, hogy ezt a módot használja az ember. Nem úgy tűnik, hogy kötelező.

Nem tudom, technikailag hogyan tervezték a dolgot. A press release alapján logikus, hogy külön opció legyen rá a menüben, amit ha bekapcsol az ember, akkor a metaadatok alapján magától is filmmaker módba válthat a tévé. Amúgy meg külön gombbal lehet aktiválni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.