Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29052) chros válasza renatto (#29032) üzenetére


chros
őstag

"HDTVTest Shootout Preview video"

Koszi az infot, jelentkeztem ra! :D Bar valszeg kisse keson :)

(#29053) PuMbA válasza renatto (#29032) üzenetére


PuMbA
titán

Most jóval izgalmasabb lesz így, hogy le lesznek takarva a TV-k, szóval senki sem fogja tudni, hogy mit néz :)

[ Szerkesztve ]

(#29054) rothfb válasza PuMbA (#29053) üzenetére


rothfb
veterán

Annyira kicsik lesznek a különbségek... Kíváncsi leszek, mit hoznak ki. Minden évben talán ez a legkomolyabb teszt a tv-s piacon.

(#29055) Pro Koryak válasza renatto (#29046) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Jajj, ezek a tesztek! Előtte meg 4 egymást követő évben LG E nyert, és?"

USA-ban 2016 óta nem forgalmaznak Panasonicot!!!
1db oled volt még, a többi meg sz.ros lcd = így nem volt nehéz... :C

[ Szerkesztve ]

(#29056) renatto válasza PuMbA (#29053) üzenetére


renatto
őstag

Leginkább az érdekel, hogy a GZ2000 "csúcsmodel" mennyire fog dominálni. Mert abban biztos vagyok, hogy nem lesz 50%-kal jobb a képe, mint ahogy az ára. :O

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29057) renatto válasza Pro Koryak (#29055) üzenetére


renatto
őstag

Előtte forgalmaztak Pana oledet?! ;] Amúgy azért írtam, hogy a tesztek ennyit érnek...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29058) rothfb válasza renatto (#29056) üzenetére


rothfb
veterán

A GZ2000-nek az ára lesz magas és az lesz még a hátránya, hogy nem lesz 77 colos. Ebben egyetértek daneel-el. Gondolom az LG nem adott el más gyártóknak 77-s panelt. Legalábbis egyelőre. Vagy akart eladni, de drágán adta volna, ezt nem tudom.

(#29059) rothfb válasza renatto (#29057) üzenetére


rothfb
veterán

Nem mert az LG még nem adott el panelt. Lehet jobb is volt így, mert mostanára ért be annyira a technológia, hogy más gyártóknak is megfeleljen a minőség.😏 Nehogy aztán a pocsék minőség miatt kelljen pereskednie.

(#29060) krx21 válasza rothfb (#29058) üzenetére


krx21
nagyúr

Elfog adni másnak is 77"-os panelt, csak még válogatja... ;]

[ Szerkesztve ]

(#29061) renatto válasza krx21 (#29060) üzenetére


renatto
őstag

lol :DDD

A Sony-nál már évek óta van és volt 77" OLED, de a Panának is van/volt amúgy. De ami nem megy nem kell erőltetni...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29062) renatto válasza rothfb (#29059) üzenetére


renatto
őstag

Költői volt a kérdés! De mivel a válaszom után, Pro javította a hsz-t, így nem értheted. >>>> "USA-ban 2016 óta nem forgalmaznak Panasonic oledet!" ;)

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29063) Partz válasza rothfb (#29058) üzenetére


Partz
senior tag

Ja olyan drágán, hogy jelenleg az idei 77" Sony AG9 Master szériája olcsóbb itthon, mint az azonos méretű LG C9. Csak mert azért vesz a többség LG oled-et, mert az állítólag olcsóbb. ;]

(#29064) krx21 válasza renatto (#29061) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze a régebbi panelek, de az újabbakat még nem válogatták ki... :DDD

(#29065) rothfb válasza renatto (#29061) üzenetére


rothfb
veterán

Ha volt neki, valószínüleg olyan árban volt, hogy nem érte meg forgalmazni. Ennyi.

(#29066) dh66e válasza Partz (#29063) üzenetére


dh66e
veterán

Ez mondjuk tényleg érdekes,de lehet a sony beéri sokkal kisebb haszonnal. :C

(#29067) rothfb válasza krx21 (#29064) üzenetére


rothfb
veterán

Te dolgoztál olyan helyen, ahol elektronikai eszközöket állítottak elő? Vagy te vagy a helyi strand úszómestere és úgy poénkodsz okoskodva?

(#29068) daneel_hu válasza rothfb (#29058) üzenetére


daneel_hu
addikt

Összességében azért van választék, azért nehogymá' aki oled-készüléket akar venni akkor csak ki tudja választani melyikre van szüksége. Méretben most már lesz 4-féle, gyártóban pedig legalább 5.

Sony oled van 77 colban, Sonynál még az A1-es is volt 77-es méretben, de AF9 ég AG9 tuti van.
Panánál is van, TX-77EZW1004-es.
LG 77C9PLA még jó, hogy drága, most jött ki totál friss modell. Fél év múlva egyik konkurens 77-es sem tudja majd azon az áron adni mint az LG. 77C8LLA 1,3 milla bruttóig lement Euronicsban, az azért nem egy fos ár. :)

De a 77-esben az LG C-szériájának nem tudom mi a létjogosultsága, lehet a gyenge paneleket oda szórják ki. :DD Viccet félretéve, iszonyat nagy az a tévé, nekem tuti wallpaperben kéne. (W9)
Persze azért duzzogva de az R is kéne, csak az szintúgy nem lesz egyenlőre 77-esben. :W

(#29069) rothfb válasza Partz (#29063) üzenetére


rothfb
veterán

Először is egy árban vannak, mindkettő két és félmillió körül van, másrészt pedig ez a kategória a csúcskategória. Itt semmilyen olcsóságról nincs szó. Aki ennyiért tv-t vesz, nem fogja érdekelni, melyik olcsóbb 100000-el...😁

(#29070) rothfb válasza renatto (#29061) üzenetére


rothfb
veterán

Nem tudni mi volt a háttérben, miért nem jött ki a FZ szériából 77-s. Ha linkkelsz nekem egy statisztikát, hogy az EZ1000 77 colos verziójából mennyivel kevesebb fogyott az LG hasonló tv-jéhez képest, akkor fejet hajtok és elhiszem, elismerem, hogy ami nem ment, nem erőltették.

(#29071) daneel_hu válasza rothfb (#29070) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem ezekből a tévékből nem sokat adnak el.
Túl nagyok, egyébként ebben a méretben inkább a W8, W9-es LG.
Legalábbis nekem tuti az kéne 77-ben, ha nem számítana a pénz.

Vagy ott lesz a Z9 a maga 88 colos méretével. ;] - de az ugye nem wallpaper készülék.

(#29072) rothfb válasza daneel_hu (#29071) üzenetére


rothfb
veterán

Én csak azt nem értem, hogy krx és tsainak miért olyan nehéz elképzelni, hogy a futószalagról jönnek le a panelek és ezek nagyon szigorú tesztelési fázisokon esnek át. És nem úgy hogy az egyik "Passed" a másik "not Passed" feliratot kap, hanem hogy műszeres mérések, tesztelések zajlanak és vannak kategóriák, mivel nincs két egyforma érték. Lehetnek rangsorolások (láttam ilyet, csak nem tv panel esetében).
Én azt az elgondolást hülyeségnek tartom, hogy jönnek le a panelek és a megfelelt felirat után az egyik W sorozatba megy a másik B sorozatba megy. Én ezt szinte kizártnak tartom. A minőségbiztosítás ennél sokkal bonyolultabb. Persze aki az olcsóbb B sorozatot vette, az poénkodhat bután, aki meg az E-t az ésszel jobban felfogja, hogy nem egy soundbar lesz a különbség.

(#29073) rothfb válasza dh66e (#29066) üzenetére


rothfb
veterán

Nem olcsóbb a Sony, elhanyagolható a különbség, google a barátom volt, kerestem.

(#29074) dh66e válasza rothfb (#29073) üzenetére


dh66e
veterán

Olcsóbb a sony majd 200k val nem tudom mit néztél.najó csak 170k a difi.
Nem egyforma ezek szerint a zinternetünk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29075) rothfb válasza dh66e (#29074) üzenetére


rothfb
veterán

Egyforma az, csak egy két és félmilliós árnál 170k elhanyagolható, ráadásul ha megnézed, van bőven átfedés a két tv árában, van olyan bolt ahol a Sony drágábban kapható, mint máshol az LG. Ez olyan, mintha arról vitáznánk, hogy a Sparban 300 a kenyér, a Tescoban meg 280.

(#29076) sakal83 válasza rothfb (#29072) üzenetére


sakal83
addikt

Diakkent hibas plazma szeriat javitottam samsungeknel. Ott valogatas nem volt. Passed vagy not. Kemeny volt hogy az akkor majd millas tvket forrasztgattuk osszevissza 5perc ferdeszemu betanitas utan:) persze ok koreaiul mondtak a jogasz kozgazdasz es egyeb jeloltnek muszaki vegzettseg nelkul. Nekem eloszer volt forraszto a kezembe. Kb 20an voltunk. Egy ember mar fogott forrasztot:) akkor megtanultam hogy valoszinuleg valogatas nincs:)

[ Szerkesztve ]

(#29077) daneel_hu válasza sakal83 (#29076) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért nehéz összehasonlítani a két technológiát.
Itt az olednél óriási a szórás minőségben, ezt azért gondolom mindenki aláírja.

W és R-szériáknál szinte biztos, hogy válogatnak, mert Signature LG márkanév alatt hozzák őket ki.
Ez az LG prémium megnevezése. Van kávéfőzőben is. :)

Minél drágább egy készülék, annál több pénzt kell jóváírni utólag ha a gyári gariidőn belül beszarik a cucc.
Tehát egy gyártónak elemi érdeke, hogy a drágább cuccaiban jobb minőségű alkatrészek landoljanak.

Mennyi oled készülék van eladva egy évben? 2 millió?
(LG, Pana, Sony, mindegyik...)

(#29078) renatto válasza rothfb (#29072) üzenetére


renatto
őstag

Pont ez a baj, hogy te más elképzelését hülyeségnek tartod, de a tiéd is csak találgatás. Akkor miért is nem a tiéd a hülyeség?! :DDD Vagy már van bizonyítékod?

Én is hajlok a szűrésre, de akkor már miért ne adhatná a Sony/Pana cégnek, hogy elégedettek legyenek? De nem írom, hogy a többi elképzelést hülyeségnek tartom... mivel az enyém is csak találgatás.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29079) daneel_hu válasza renatto (#29078) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kell legyen valamiféle szűrés, mert az egész cucc lényege az oled-panel.
Szart eleve be sem tehetnek még B-szériába sem. De másik modellbe sem.
Azt nem tudjuk, milyen ez a minőségi ellenőrzés és milyen paramétereket mérnek.

Mivel (gondolom) minden panelnak van egy gyártási sorozatszáma, a minőségi ellenőrzésnél megkapják a mért paramétereket.
Az a nem mindegy, hogy csak MEGFELELT és NEM MEGFELELT van, vagy ennél sokkal bonyolultabb a végső minősítés, teszemazt kapnak egy 0-10-es skálán egy számot.

(#29080) dh66e válasza rothfb (#29075) üzenetére


dh66e
veterán

Hivatalos márkakereskedésben olcsóbb a sony mint az lg bárhol máshol.Ezt azt hiszem nem kell megmagyarázni. :D

(#29081) sakal83 válasza daneel_hu (#29077) üzenetére


sakal83
addikt

En nem ertek hozza meg most sem :) akkor ez volt. Jo kis tapasztalat volt ahogy a faasztalokon nyomtuk. Szallitas kozben jottek ra hogy vmi el volt baszva es ujraterveztek a paneleket azokon kellett chipeket meg minden biszbaszt cserelni.

Szerintem nagy valtozas azota sincs a modszerekbe. A teszt az volt h a koreai radugott valamit es megnezte hogy atmegye az aram rajta:)

[ Szerkesztve ]

(#29082) renatto válasza daneel_hu (#29079) üzenetére


renatto
őstag

Nyílván, de ha úgyis a panel a grízes, akkor nem mind1, hogy egy 500 ezres tévében kell cserélni vagy egy 2 millásban? Mondjuk 300k a panel, amit ha úgy gyárt le hogy az elektronikai csatlakozás passzolhat a B sorozathoz is, aminél rámegy a hátlapra és mondjuk passzol a W-hez is ahol a soundbarban van ez. Akkor ha a panel megfő, úgyis csak a panelt cserélik ki, sem az elektronikát, sem a soundbart, akkor szinte mind1, hogy a 300k-s panel egy 500k-s tévébe vagy egy 2 millásba kerül. Leszámítva hogy az utóbbiba az üveglapot is cserélni kell legfeljebb, ami miatt nem lesz többszöröse az ár. Innentől hótra' felesleges lenne szűrni, csak Jó-NemJó és meget a polcra. Pixelhibás úgysem lehet, tinting, banding, beégés meg bármikor játszik.

Szűrés ide vagy oda, akinek ma cserélték a panelt és kajak tele volt pixelhibával (az új, frissen a gyárból), azt vakok szűrték?! :DDD Vagy hogy ment ki az ügyfélhez. Mert az mondjuk több mint kínos!

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29083) rothfb válasza daneel_hu (#29077) üzenetére


rothfb
veterán

Ott a pont.😉

(#29084) rothfb válasza daneel_hu (#29079) üzenetére


rothfb
veterán

Meg ott is.🙂
Persze bizonyítani nem lehet, hiszen a gyártási folyamat nem publikus.

(#29085) rothfb válasza renatto (#29078) üzenetére


rothfb
veterán

Én csak a logika mentén gondolkodom.
Viszont replikázni egyesek csak úgy tudnak, hogy idézem:
"77-s panelt is adnak majd el, csak most válogatják. Hihi"
0 logikai alátámasztással nem tudok mit kezdeni. Én daneellal értek egyet, szerintem is rangsorolnak valahogy. Azt már leírtam, szerintem miért van így, nem ismétlem magam.

(#29086) renatto válasza rothfb (#29085) üzenetére


renatto
őstag

Én pont ugyanannyi esélyt látok mindkét oldalra, bár a válogatás logikusabbnak tűnik - néha. :K

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29087) rothfb válasza dh66e (#29080) üzenetére


rothfb
veterán

Továbbra is Sparos és Tescos kenyér esete forog fent. No meg a csúcskategória.

(#29088) dh66e válasza rothfb (#29087) üzenetére


dh66e
veterán

Szerinted.Szerintem meg nem,de legyen is vége. :N

(#29089) Scholes9 válasza rothfb (#29039) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én nem gondolnám, hogy jobb paneleket kapnak :) Persze ki miben hisz :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#29090) krx21 válasza renatto (#29078) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont ez a lényeg. Találgatás, feltételezés, de azért muszáj valakinek ezt leírni jópárszor, mintha tény lenne...

[ Szerkesztve ]

(#29091) Tulku válasza krx21 (#29090) üzenetére


Tulku
veterán

Ismétlés a tudás anyja....ugye...

(#29092) tothl


tothl
addikt

Szerintem készül a 88as oled is, csak mire egyenként végignézik a pixeleket, hogy jó legyen a minőség, mindig beég az egész és mehet a kukába....

(#29093) daneel_hu válasza renatto (#29082) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nyílván, de ha úgyis a panel a grízes, akkor nem mind1, hogy egy 500 ezres tévében kell cserélni vagy egy 2 millásban? Mondjuk 300k a panel, amit ha úgy gyárt le hogy az elektronikai csatlakozás passzolhat a B sorozathoz is, aminél rámegy a hátlapra és mondjuk passzol a W-hez is ahol a soundbarban van ez. Akkor ha a panel megfő, úgyis csak a panelt cserélik ki, sem az elektronikát, sem a soundbart, akkor szinte mind1, hogy a 300k-s panel egy 500k-s tévébe vagy egy 2 millásba kerül. Leszámítva hogy az utóbbiba az üveglapot is cserélni kell legfeljebb, ami miatt nem lesz többszöröse az ár. Innentől hótra' felesleges lenne szűrni, csak Jó-NemJó és meget a polcra. Pixelhibás úgysem lehet, tinting, banding, beégés meg bármikor játszik."

A W-széria panelcseréje lehet fajlagosan a legolcsóbb (a W nem üveglapos!), ha azt vesszük, hogy a panel mellett milyen kiegészítő alkatrészeknek kell lenniük a lezárt szervízcsomagban. A B és C esetében nem tudom minek kell még lennie, gondolom a teljes műanyag keret + hátfal bennevan a csomagban.

2 millió eladott készülék esetén 60% LG, tehát 1,2 millió legyártott panel kell. 55, 65 és 77-es méretben. Kérdés mennyi ebből az E, legyen 5% = 60 000 db globálisan. (55 és 65 colos)
Fogalmam sincs mennyi lehet az üveglap és a bar plusz költsége, de ha csak 50 000 ft-tal számolsz panelenként és a tulajok 10%-a 1x(!) kicserélteti akkor az egy 300 milliós költség pluszban a gyártónak. Minden szám csak feltételezés, pusztán csak a matek kedvéért írtam le, hogy mekkora számok keletkeznek globális szinten amennyiben X panel nem annyiba kerül mint a másik hanem kicsit többe.
A 300 milliót értsd úgy, hogy ennyivel több a költség mintha C vagy B-szériára kérnék ugyanezeket a cseréket.

Ahol nincs panel vagy valamilyen oknál fogva nem tudnak szerezni ott csere játszik, egy drágább készülék esetében jóval nagyobb a jóváírás összege.

Az sem igaz, hogy a 6x annyi kerülő W esetében nincs értelme a válogatásnak, pusztán a presztizs miatt van értelme, mert nem mindegy, hogy egy B-ben kell cserélni panelt vagy a flagship készülékben.
Aki 3-4 milliót kiadott egy 77-es W-re az nem fogja 3 alkalommal kicseréltetni a panelt a készülékben, a második alkalommal röhög egyet, és visszakéri a pénzt.

Kár, hogy Joshi bannolva van, ha jól rémlik a VW-konszernél melózik, jó lenne tudni ott mi megy a Skodákba és mi megy az Audikba. :)

De mindenki azt hisz amit akar.
Nekünk tök más jellegű gyártásunk van, de kurvára van minőségi osztályozás, és nem csak megfelelt vagy nem megfelelt kategória. ;) Lehet az LG-nél csak JÓ vagy SZAR kategória van, de akkor jó nagy hülyék ha így csinálják.

(#29094) daneel_hu válasza tothl (#29092) üzenetére


daneel_hu
addikt

Gondolom a 88 colos, 20 000 000 bruttó árkategóriájú készüléknél is majd MEGFELELT és NEM MEGFELELT lesz a panel-osztályozásuk. ;] :P
Igen (R).

(#29095) krx21 válasza daneel_hu (#29093) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt áruld el, hogy milyen műszer az, amelyik megállapítja, hogy melyik oled panel lesz pixlehibás vagy banding-es, vagy akár color tinting-es? Ezeket a hibákat szinte csakis kizárólag szemrevételezéssel lehet osztályozni...

[ Szerkesztve ]

(#29096) chros válasza krx21 (#29095) üzenetére


chros
őstag

Pont ezt probaltam erzekeltetni tegnap.

De, van olyan tinting-es elmelet, hogy a nem egyenletes oled anyag vastagsag a panelen okozza a problemat. Ezt lehet(ne) merni, ha igaz a feltetelezes egyatalan, de ekkor is tobb kerdes merul fel:
- pixelenkent merik? :) biztos nem ...
- csak talalomra tobb ponton? (pl 100) ekkor mi lesz a tobbi resszel?
- a panel oregedese soran is valtozik az anyag vastagsag, egyenetlen mertekben! -> tinting kesobb is megjelenhet tartalomtol fuggoen
- stb.

De, pl AMD hatarozottan valogatja az uj CPU-kba (Ryzen 3) kerulo chipleteket! Az also kategoriaba (R5 3600) kevesbe hatekony chipletek kerulnek, mint a felso/dragabb kategoriaba :)

[ Szerkesztve ]

(#29097) krx21 válasza chros (#29096) üzenetére


krx21
nagyúr

CPU-nál ezt tudjuk pár éve.... :K Bizonyos frekvencia felett a CPU elkezd hibázni, ez automatizálva tesztelhető...
Az OLED pixelek villamos vissza csatolása, tesztelhetősége más kérdés... Gondoltam van itt a magabiztosan állítók között, akinek van teóriája, hogy hogy is megy a válogatott teszt?

[ Szerkesztve ]

(#29098) renatto válasza daneel_hu (#29093) üzenetére


renatto
őstag

Csak egy nagyon meredek elméletet vettem elő, hogy akár így is lehetne, ha már találgatunk.

Ám azt elhiszem, hogy ennyi plusz költség keletkezik ha 10%-ot kicserél, de leellenőrizni 100%-ot le kell a válogatáshoz. Ahhoz emberek kellenek, vagy gépek, az meg folyamatos költéség, azokra a panelekre is amik hibátlanok. És az, hogy a 10% romlik el lehet csak 8, de lehet 15% is, de lehet be sem jelentik.

Mit válogatnak le? Miután képben nem sok különbség van. Előre látják melyik lesz pixelhibás?

Na szerintem a találgatást felfüggesztem. :U

ui: Joshi mit tett, hogy bannolva lett? Csodálkoztam is hogy nem látom manapság.... :F

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29099) daneel_hu válasza renatto (#29098) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tudom.
Szerintem itt a topikban nem viselkedett rosszabbul mint mi.

[ Szerkesztve ]

(#29100) daneel_hu válasza chros (#29096) üzenetére


daneel_hu
addikt

Fogalmam sincs mi a módja.
2 millió panel az naponta 5500 db.
Nem egy egetrengető mennyiség egy multicégnél.

A tint és banding az E8-ason már 0 órás kora óta nem változik, se pozitív, se negatív irányba.
De az E6V is ugyanilyen volt.
Pontosan ugyanúgy néz ki a panel mint amikor először bekapcsoltam.

Majd megnézem avforumson a hibákat szériára leosztva.
Kíváncsi vagyok hány E-s, G-s vagy W-s hibáért hisztiznek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.