Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30951) Pro Koryak válasza Huntszy (#30950) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az is netes vásárlásnak minősül, mivel távollévő felek között jött létre a szerződés.
De lehet a boltban bepróbálkoznak, hogy így már nem az.
De az, jár a 14 nap elállás.

(#30952) Huntszy válasza Pro Koryak (#30951) üzenetére


Huntszy
tag

Ú, köszi szépen. Ez igencsak megnyugtató :)

(#30953) justaview válasza so_ha (#30920) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm. :)
Örülök, ha valakinek segít a döntésében.

(#30954) Quchy


Quchy
csendes tag

Sziasztok ti milyen üzemmódban használjátok a ps4-et? Azt vettem észre hogy sokkal rondább a kép ha HDR játék üzemmódban mintha HDR Élénkben van beállítva. Ez így ok? Vagy kellene beállítanom valamit? :F (55LGC8)

(#30955) Celtis válasza Huntszy (#30950) üzenetére


Celtis
veterán

Áll, sőt a MM-ban, szigorúbb feltételekkel ugyan, de 60 napos elállási lehetőség is van.

Tudom, hogy sokan azt mondják, hogy a 14 napos elállás kiszúrás a kereskedőkkel, én mégis ajánlom. Persze nem úgy, hogy visszaél vele az ember. Magam is két hétig vacilláltam, hogy megtartsam-e az OLED-et a tinting miatt, és végül elálltam tőle. De általában is egy TV esetén otthon derülhet ki, hogy mégsem teljesíti az elvárásokat, esetleg olyan problémák jönnek elő, amire az ember nem is gondolt a vásárlás előtt.

(#30956) Tengri válasza Celtis (#30955) üzenetére


Tengri
senior tag

Mi lett helyette?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#30957) daneel_hu válasza Celtis (#30955) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egyszerűbb felfogni úgy, hogy egy szerződést (üzletet) kötsz a kereskedővel.
Ennek az lenne a lényeg, hogy mindkettőtöknek jó legyen.
Amennyiben az egyik félnél sérül a dolog, vissza kell állítani a szerződés előtti állapotot. (ez így van jól szerintem)

A gyári garanciás termékeknél soha nem szív a kereskedő.
A magyar képviselet szív, vagy közvetlen a gyártó.

(#30958) Batyops válasza Quchy (#30954) üzenetére


Batyops
aktív tag

Üdv. HDR Játék modban használom. Igy teljesen jó nekem. Az élénk mód egyébként se jó. Azzal viszont számolni kell hogy ilyenkor nagy lesz a lag mert nem játék modba vagy.
Próbáld a Technicolor modhoz hasonlóan belőni a játék modot. Nekem ez nagyából sikerült és igy közel egyforma a kettő modban a kép. Egyébként élénk módban sem szebb csak nagyobb a fényerő meg a szinek fel vannak húzva szóval szerintem az a mód használhatatlan. Egyébként a Játék mod valamivel sötétebb nem olyan mint a többi , itt esetleg a dinamikus kontrasztal tudsz játszani de közepesnél ne vedd feljebb.

(#30959) Celtis válasza Tengri (#30956) üzenetére


Celtis
veterán

65B8 helyett Sony 65XF9005 lett. Kizárólag a tinting miatt.

(#30960) stilo18 válasza Celtis (#30959) üzenetére


stilo18
addikt

És így oled után mi a vélemény?

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#30961) Celtis válasza stilo18 (#30960) üzenetére


Celtis
veterán

Már leírtam többször is. Röviden, öröm, hogy nincs zavaró képhiba, pl. idegeskedés nélkül végig tudok nézni egy focimeccset. (hozzátartozik történethez, hogy az OLED előtt 9 hónapig a Samsunggal harcoltam amiatt, hogy TV adásnál rendszeresen megakadt a kép.)

Van sok kifogásolható részlet, de összességében jól teljesít a TV. Egymás mellett valószínűleg látványosan kijönne az OLED előnye, de így magában nagyon meggyőző, 4K HDR esetén lenyűgöző. Mindazonáltal az Android nem ad hozzá semmit, az appok nem tudják teljes mértékben kihasználni a TV képességeit, a beépített lejátszó botrányos, szóval inkább mint megjelenítő jön szóba. Habár a YT és a Netflix jó.

(#30962) alaves válasza Huntszy (#30937) üzenetére


alaves
addikt

Szerintem vegyél 65" OLED TV-t és akkor meg van oldva (~500eFt). 55-ös TV manapság már tényleg personal-nak számít, mert 4k-s, 1080p-s anyagokat már csak 1m-ről érdemes nézni rajta.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30963) Huntszy válasza alaves (#30962) üzenetére


Huntszy
tag

Hát itt a baj főleg az 500k HUF-al van, az bőven több mint a 340-es keret, cirka ~40%al ami sajnos hibahatáron messze tú lvan.

Így valszeg marad a VA paneles LCD. Úgy okoskodom jelenleg (de ez úgy változhat ahogy a széljárás míg kezemben nem lesz a TV :D ), hogy most inkább egy közép, felső közepes VA paneles idei LCD mintsem egy sokkal kissebb és OLED-ek között a legalsó kategóriából egy TV. Talán majd ha ennek lejár az ideje a következő már OLED lesz, ki tudja :D

[ Szerkesztve ]

(#30964) Mankó


Mankó
veterán

Én is nagy dilemmában vagyok, hogy a 65-ös qled helyére mit vegyek. A qled árából egy 55-ös oledre futja majd, a 65-öshöz sokat kellene tennem és lehet ott is belefutok a mozgás megjelenítési problémába amit a samsungon látok 2.8-3 méterről. Ez esetben szerintem falnak megyek. Plusz én xboxozok is néha a tv-n, így a beégés elleni félelem is dolgozik majd bennem.
Már megfordult a fejemben az is, hogy visszaváltok egy Sony full hd-re, szóval teljesen tanácstalan vagyok.
Ti milyen távolságból nézitek az oledet? Panasonic, LG, Sony, Philips? Melyiket lenne érdemes venni?

(#30965) chros


chros
őstag

LG WOLED tinting stories - episode 5621: a valogatott panelek atka :D
- Lg E8
- meregdraga Pana Gz2000 (jk82 masodik (cserelt) TV-je)
- Lg C9 , ez sem tul szep :D

[ Szerkesztve ]

(#30966) adamssss válasza Mankó (#30964) üzenetére


adamssss
veterán

Én is játszom OLED-en hidd el, hogy nem ég be!
Itt olyan is van aki monitornak használja...
A mozgásmegjelenítés közel tökéletes az OLED-en nem hiszem, hogy bajod lesz vele. Egyedü ez a tinting van de pl én baromira nem látom igaz nekem régi OLED-em van állítólag ez az újabbak jellemzője.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30967) Celtis válasza Huntszy (#30963) üzenetére


Celtis
veterán

Ezzel csak az a baj, hogy ez az LCD nem közép vagy felső közép, míg az OLED-ek közt annyira kevés a különbség, hogy a legolcsóbb is prémiumnak számít.

(#30968) Celtis válasza chros (#30965) üzenetére


Celtis
veterán

A C9-es linket elszúrtad. Ugyanaz a GZ2000 jön be.
Számomra érthetetlen miért nem oldja ezt meg az LG. Hogyan lehet egyáltalán színhelyességről beszélni ezeknél a TV-knél, ha a képernyő ilyen mértékben inhomogén.

Baromira szeretnék OLED-et, de amíg ilyen, nem veszek.

(#30969) izisz


izisz
senior tag

Sziasztok,
Beszerzési források gari szempontból - melyiket kerüljem nagy ívben? (LG oled lesz majd a kiszemelt rövidesen, méret-széria még kérdőjel, de sanszos a default 55" és vért izzadós nagyon max 600E ha van benne vmi extra gari is már)
alza, emag, euronics, edigital, mm, bestbyte, t-com
(hirtelen ők jutnak eszembe, mint források, a zsemlés boltokra még nem gondoltam, szóba jöhetnek, auchan, tesco, akármi?)
LG gyári gari mellé lehet venni közvetlen LG-töl plusz gari éveket? Láttam, múltban volt ilyesmi akció, hírdetés.
Ez a glamour napok téma nekem új, életemben nem hallottam róla. Vonatkozik ez elektró boltokra is, nemcsak nöi kence bizbaz? Ha igen, ez lehet olyan nyerő, mint a BF novemberben? Tudom, senki nem jós, csak múltbéli tapasztalat érdekelne :R
B8PLA-t láttam kollégánál este, állam a földön, nyálam csorgott egy 4Ks YT tengerparti videóra - de más gyártó oledjét otthoni körülmények közt nem láttam még. Van, aki kerülendö?

(#30970) chros válasza Celtis (#30968) üzenetére


chros
őstag

Sehogy :) (A link jo egyebkent, a Pana felett van a hozzaszolas.)

(#30971) adamssss válasza izisz (#30969) üzenetére


adamssss
veterán

Az alza kiesik mert nem itthoni a gari. Az LG szokott 5 éves garit adni akciós időszakokban.
Egyébként az mm-ben tudsz venni plusz három év biztosítást. De ugye ez fizetős.
Egyébként ha akció van akkor az MM-nek igen jók az árai. De néha ki lehet fogni jókat a T-nél meg az Euronics-nél is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30972) Pro Koryak válasza izisz (#30969) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Már most kapsz 500e-ért 65"-os oledet!!!

(#30973) Bulo


Bulo
friss újonc

Ma megjött a 65fz800, egyelőre tesztelem, de jónak néz ki :) Még szoknom kell a menu-t, de haladok :) Este teszt a BL-vel.

(#30974) Mankó válasza adamssss (#30966) üzenetére


Mankó
veterán

Milyen messziről nézed és melyik, mekkora oledet?

(#30975) alaves válasza daneel_hu (#30941) üzenetére


alaves
addikt

Véleményem szerint részigazság amit írtál, hiszen akkor az 55E6 cseréjekor pl. LG 86UM7600PLB-t (vagy valami hasonlót) választottál volna és nem 65E8-at. :U

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30976) vdc válasza fuzics (#30931) üzenetére


vdc
tag

Kikapcsoláskor inkább egy pingelő hangot hallok, de ilyet emlékeim szerint az LCD is tudott produkálni.
Tapasztalatok:
SD adásnál TV-ben meglepően jó a kép
HDR nem nagyon probálgattam, mert ha nincs is "bejáratási ceremónia" 3-4 napig belefér, hogy nem nézek HDR tartalmat. Hétvégén bepótolom :)
Az előző LCD egy 49SJ810V volt. Op. rendszer nekem eddig is tetszett de rengeteg apróságot beletettek, amitől csak jobb lett (pl. két soros menű)
A magic remote is előnyére változott (recés görgő pl)
Hangban is jobb, mint a 810V, de van mellette 5.1 szóval tv-zéshez ok a TV-ben lévő, mozinál meg nem számít.
Amit olvastam is tesztben és nem tetszik, hogy az optikai csati hátrafelé van.. ezt elfelejthetnék, mert így falra szerelve trükkös, max kifordítható konzolt kap.

(#30977) Mizurichi


Mizurichi
tag

Én még mindig várom a Pana 65fz950 et az edigitaltol. :(( Nagyon nehezen megy a dolog.

(#30978) Bulo válasza Mizurichi (#30977) üzenetére


Bulo
friss újonc

Szombaton rendeltem,tegnap megjött a számla,ma este pedig a TV :)

(#30979) daneel_hu válasza alaves (#30975) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Véleményem szerint részigazság amit írtál, hiszen akkor az 55E6 cseréjekor pl. LG 86UM7600PLB-t (vagy valami hasonlót) választottál volna és nem 65E8-at. :U"

Merőben más helyzetben voltam (akkor).
65 vagy 70 colban még gondolkodtam, de egyértelmű volt, hogy abból a zséből 77" nem jön ki, márpedig oledből ez volt a max opció.
Pénzt nem akartam vissza, qled kb ugyanannyi, ha elköltöm a majdnem 1 milla bruttót, akkor legalább 85 vagy 90 col jön ki belőle LCD-szinten ha a QLED-et nem számoljuk.
Ekkora tévét pedig nem teszek be a nappaliba, akkor inkább projektor felé mozdulnék, de ahhoz meg sötétszoba dukál.
Egyébként nem volt felhasználói szinten nagy tapasztalatom 65 vagy nagyobb tévével akkoriban.

Ha jó minőségű LCD-ről van szó, akkor biztosan a 70 colos LCD-t választanám most.
Bár a kinézet is számít. :)

De legyen részigazság, lehet benne valami.
Gondolkodnék rajta most, az biztos.

Szívem szerint a 77W9PLA kéne. ;] :C

(#30980) renatto válasza vdc (#30976) üzenetére


renatto
őstag

Első dolgom volt az összes HDR/DV demot megnézni a tévén amikor megvettem. :K

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30981) alaves válasza daneel_hu (#30979) üzenetére


alaves
addikt

Értem. Akkor én is elbaltáztam az 55B7-el, az LG 70 UM7450PLA-t kellett volna megvenni ;]
Mosmá' mindegy :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30982) renatto válasza alaves (#30981) üzenetére


renatto
őstag

Én viszont nem! :P

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30983) daneel_hu válasza alaves (#30981) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem baltáztad el.
De azt gondolom, hogy átlagos tartalom mellett a 70 col az 55 colhoz képest többet jelent, mintha jobb lenne a képminőség.
(szerintem)

Egy 70 colos tévénél totál könnyen mozifeelinget csinálsz - beülsz 2 méterre a tévé elé.
55 colnál ez azért macerásabb.

(#30984) Akhilles01


Akhilles01
junior tag

megy a vita a fényerőn, valahol jogos hogy kiég a szemed, valaki bírja....de 2 méterről 65ös TV t nézni, ezen még én is kiakadok :D engem már 3 méterről is idegesít, meg fárad a szemem durván.

(#30985) alaves válasza Akhilles01 (#30984) üzenetére


alaves
addikt

Ezért van a 100-120nites ajánlott fényerő (20-30 OLED fény). Sokat vagyok a kijelző előtt (monitorként is), igaz Hoya BlueControl-os a szemüvegem és így nem fárad el a szemem. Lehet éleslátóaknak is jól jönne, dioptria nélkül persze.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30986) rothfb válasza Bulo (#30973) üzenetére


rothfb
veterán

Gratulálok! Használd egészséggel.

(#30987) rothfb válasza Mizurichi (#30977) üzenetére


rothfb
veterán

Az edigitalnál a belépés után a rendeléseknél azt kell nézni, hogy le tudod e még mondani. Ha le tudod, az azt jelenti, hogy még nem számlázták ki, ha már nem, akkor kiszámlázták és 1-3 napon belül megjön.

(#30988) atom18 válasza daneel_hu (#30983) üzenetére


atom18
aktív tag

Én az 55"-ról akartam váltani nagyobbra (3méterről nézem a tv-t) mert egyszer csak rám jött, hogy "kicsi" a tv. OLED-et akartam mivel az is volt és maradt is, de volt leakciózva egyik MM-ban egy Sony Bravia KD-75XF9005B hát megkérdeztem, és elmondtam neki a tv-s történetem és (normális volt és segítőkész) azt mondta hogy maradjak az OLED-nél akkor még C8, kb. egy hónapig vaciláltam mi legyen de mikor a 65e8 595K lett az lett és nem bántam meg hogy nem a nagyobbat választottam és ugyanúgy 3m-ről ez azért jóval jobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#30989) adamssss válasza Mankó (#30974) üzenetére


adamssss
veterán

Kb 3 meterrol, 55eg910v-m van. Elferne es jo is lenne egy 65-os. Talan majd jovo tavasszal egy 65c9.
akkor 5 evre TV letudva. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30990) szuszinho


szuszinho
őstag

Nálam is megy a mit kellene venni. Ma beugrottam az egomi MM-be, de szinte csak Samuk voltak kirakva. Számomra brutál képe volt nemelyiknek. Kérdeztem, hogy C9 lesz-e kirakva, erre azt mondja az eladó, hogy akkor tesznek ki másikat, ha valamelyik elkel a polcról. Mennyivel olcsóbb a kiállított darab? Semennyivel :C

(#30991) ath


ath
senior tag

ezek a tinting-banding-pixelhiba problémák úgy elveszik a kedvem az oledtől :( 1-2 hónapon belül pedig eljutok odáig, hogy tv-t kell venni, de így elbizonytalanodom. nem szeretnék egy zsák pénzt kifizetni, hogy utána még garanciáztatás legyen, vagy kompromisszumos belenyugvás. akkor inkább olcsóbban qled? viszont az oled meg annyival szebb.. áááh.. :D
arról nem is beszélve, hogy az E9 megjelenésére már önmagában folyik a nyálam :DDD

ide kapcsolódóan: milyen soundbart érdemes nézni? 2.1 vagy 3.1 jöhet szóba, hátsókat nem tudom elhelyezni.

(#30992) atom18 válasza adamssss (#30989) üzenetére


atom18
aktív tag

Nekem is pont ilyen tv-m van illetve tartottam meg a 65" mellett :) :C

(#30993) adamssss válasza ath (#30991) üzenetére


adamssss
veterán

Ha ezek valos sokakat zavaro problemak lennenek szerinted lenne itt barki a forumban? ;)
Mi sem vagyunk a sajat magunk ellensegei. En 4 eves modellt hasznalok es semmi baja. Ha van penzed oled-re akkor semmi mas. (Esetleg egy pana zt60) ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30994) Akhilles01 válasza ath (#30991) üzenetére


Akhilles01
junior tag

én megértelek. 1 hete van oledem csak, de előtte én is ugyan ebbe voltam. Kicsit kényelmetlen esténként kapcsolgatni az elalvásit, meg most pc-n használom egy ideig 480p-s teljes képernyős sorozatokat nézve, bejáratásképp, és igen csak kapkodok egy másik rész váltásnál, mert bár a tálcát el tudom rejteni, de az internetes linket meg a jobb felső piros x et nem. Szerintem közel sem enyire veszélyesek ezek a dolgok, de belőlem is ezt váltja ki a paranoia.

(#30995) ribarszki válasza adamssss (#30993) üzenetére


ribarszki
őstag

Azért a 18-as modellek brutál tintingesek tudnak lenni. Nekem 2x cseréltek gariban oledpanelt tinting miatt. A mostani sem tökéketes, de már sokkal jobb. Ezzel már együtt tudok élni. De az első kettő brutálisan sárga volt bal oldalt..

[ Szerkesztve ]

(#30996) daneel_hu válasza ath (#30991) üzenetére


daneel_hu
addikt

Pixelhiba azért nagyon nem jellemző, előfordul de nem hinném, hogy többször mint bármilyen LCD-nél.
(tinting, banding lesz... a mérték a kérdés)
Normál tartalom mellett még sosem láttam egyiket sem, pedig már 2000+ óra van a készülékben, tehát néztük rendesen. :) (65E8PLA)

E9 már rég megjelent, nagyjából júniusban.

Tesztábrán, sötétben látszik a tint és a banding.
Ez alól az E8 sem kivétel, de tűrhető mértékű, csodát ne várj a 2019-es modelleknél se.
Ha tetszik az oled, vegyél egyet - ne nézegesd a végtelenségig tesztekkel. Élvezd.

(#30997) Bulo válasza rothfb (#30986) üzenetére


Bulo
friss újonc

köszi :)

(#30998) Mankó válasza adamssss (#30989) üzenetére


Mankó
veterán

Az 55-ös mérettel nekem se volt semmi bajom, viszont ugyanabból a távolságból 65-ös képátlónal már jobban előjönnek a képhibák, mozgási problémák. Kicsit remegek, hogy az olednél is látni fogom.
Az lesz a megoldás, hogy neten megrendelem a 65-öst, aztán ha látom az anomáliát akkor 14 napos elállás és váltás 55-re vissza.

(#30999) adamssss válasza ribarszki (#30995) üzenetére


adamssss
veterán

Ezert kell venni 15-os modellt. ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31000) daneel_hu válasza Mankó (#30998) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem hiszem, hogy 65-ről vissza fogsz váltani. ;] :P

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.