Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) daneel_hu válasza alaves (#29850) üzenetére


daneel_hu
addikt

Téged sajnáltalak, nem a tévét. ;)

(#29852) #21123072


#21123072
törölt tag

(#29853) esicyhun


esicyhun
tag

Szervizmenübe hogy lehet bejutni? Távot kell venni hozzá vagy esetleg telefonos app van hozzá?

(#29854) Gigi01 válasza #21123072 (#29852) üzenetére


Gigi01
őstag

Engem azért ez eléggé megnyugtatott. :R

Nem tudom írtam-e,nekem elöl hátul fóliázott volt.Egyetlen egy pixelt láttam nagyon közelről hibásnak,néha ránézek,de azon kívül semmi.Én is kb. úgy használom,hogy a pixelfrissítés le tudjon menni,ennyit megér,és meg is érdemli. :)

[ Szerkesztve ]

(#29855) tothl válasza Pro Koryak (#29842) üzenetére


tothl
addikt

diódánként.

(#29856) Quchy


Quchy
csendes tag

Sziasztok 55C8 tulajdonos lettem! Most akkor elöl is van fólia ami leszedhető vagy csak hátul? Pár kezdő jó tanács?

(#29857) krx21 válasza Quchy (#29856) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha látsz rajta fóliát, le kell szedni... Ennyi. Az elülsőnek van megkezdhető sarka...

(#29858) tothl


tothl
addikt

Ha bicskával kell megkezdeni, akkor az nem az. :D

(#29859) krx21 válasza tothl (#29858) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha nem jön le akkor, fólia leszedés szakszerűen: Adj neki rendesen! :DDD

;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#29863) daneel_hu válasza Gigi01 (#29854) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Engem azért ez eléggé megnyugtatott. :R "

;]

Hát nem tudom azért pontos képet nem kaptál arról, hogy milyen tartalmakat néztek rajta.
Volt két db csatorna amelyen fehér vagy átlátszó logó díszelgett, ezenkívül volt F1(?) és valami foci a színes kiírásokkal. (de az is lehet, hogy ezeket csak általánosságban mondta Vincent)
+ Beszélt arról, hogy a briteknél az ITV, BBC... nagyjából ezek mennek.

Azért kíváncsi lennék ha mondjuk többszáz órát megy a GMB piros logója 60-as oled fénnyel, az mit művelt volna a panellel. :)

Avforums-on az egyik usernél most égett be egy 77C8-panelba a youtube pöcök.
Persze símán lehet, hogy az app-ot meg 100-as fénnyel használta.

Egy szó mint száz, okosan be kell állítani mindent, hagyni a pixelfrissítőt dolgozni és lehetőség szerint piros, sárga, zöld élénk szarokat statikusan nem nézegetni hosszú órákig a tévén.

[ Szerkesztve ]

(#29864) asanotadanob


asanotadanob
tag

Tegnap láttam egy szegedi outletben egy beégett oledet, valami tájkép derengett rajta elég csúnyán. Rosszul lettem, hazaszaladtam és ráküldtem az enyémre háromszor a manuális pixelfrissítést. :D

[ Szerkesztve ]

(#29865) krx21 válasza asanotadanob (#29864) üzenetére


krx21
nagyúr

Hiába küldöd többször, ha a két indítás között, nincs üzemóra, akkor nincs mit változtatni sem...

(#29866) asanotadanob válasza krx21 (#29865) üzenetére


asanotadanob
tag

Csak vicceltem, bocs... :DDD

(#29867) Pro Koryak válasza daneel_hu (#29863) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Három csatorna volt, az egyiken ráadásul sport ment, akkor éppen alul végig eredményjelző sávval, igaz kék/fehér volt.

Amit a rtings csinál ba..ottul nem életszerű. :O

(#29868) daneel_hu válasza Pro Koryak (#29867) üzenetére


daneel_hu
addikt

Persze az tényleg nem az, de mit mondasz annak aki mondjuk fél évig nézte a GMB logót vagy a CNN-t 60-as oled fénnyel? :)
Az mennyire nem életszerű?
Mert kb ugyanannyira az mintha csak F1-re kapcsolnám be a tévét vagy focira.

(#29869) Pro Koryak válasza daneel_hu (#29868) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Aki tudatlanul megvesz egy oled tévét 4-5-700e-ért kizárólag egy csatornára pl. híreket nézni, annak nem esik nehezére egy másikat venni, ha sza..á égne a kijelző.
Szerintem.

(#29870) nagyd1990


nagyd1990
csendes tag

Sziasztok! Most az Extreme digitalban árulnak újracsomagolt, de nem üzembehelyezett LG B8-as tv-t 300k-ért. Megéri az ilyenbe belemenni, vagy inkább egy C8-as 400k-ért?

(#29871) proly01


proly01
őstag

Azt szeretném megkérdezni,hogy akinek megvan vagy látta a bolygónk a föld 2-t 4k ban nektek sem tökéletes fekete a fekete a kép váltásakor? Pl mikor főcím után jön a story... ott olyan nekem mint a LED nél hogy bevilágít 4 oldalt,de lehet csak az dirket ilyen ezért kérdezem.Illetve tegnap megláttam hogy mikor youtube ot indítók a szürke felületen van keresztben egy sáv vagy egy csík az gáz? De nem minden esetben. Van hogy látom can hogy nem. Csak szürkénél.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#29872) daneel_hu válasza proly01 (#29871) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem a főcím utáni szürke az szürke.
Nem akart az sosem fekete lenni. :)

(#29873) Gigi01 válasza proly01 (#29871) üzenetére


Gigi01
őstag

Nálam is szürke.Viszont,ha már bevilágítósan látod,szerintem magas a fényerőd.

(#29874) proly01


proly01
őstag

Köszönöm a válaszokat. :R próbálok róla este majd képet csinálni. Biztosan magas a fényerő mert HDR élénk kép módban nézem😳.(LG C8)
Viszont ha youtube on beírnom a keresőbe hogy "4k black" és van az az LG demo videó aminek a borítója méz (talán a második találat), ezt elindítom 4k ban természetesn, ott gyönyörű a fekete. Eszméletlen. Szóval nem hinném hogy a tv hibája lenne a bolygónk a föld elei szürkés feketés bevilágítás. Viszont a youtube alatt a szürke csík hosszában a képernyőn az tuti hogy banding. Az baj? Vagy "természetes"? Egyáltalán mi ez mitől van nem ismerem nem vagyok otthon a témában.

....Pr:)ly....

(#29875) Tulku válasza nagyd1990 (#29870) üzenetére


Tulku
veterán

ÉN nem vennék újracsomagolt oled-et...de ez én vagyok...
Illetve C8-nak újabb a processzora...

(#29876) daneel_hu válasza proly01 (#29874) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ne foglalkozz vele.
A Planet Earth II-t Red kamerákkal vették fel, de nem minden jelenetet.
A főcímnél sem biztos, hogy a tökéletes fekete volt a cél.

Egy rakás jelenet van ahol BIZTOSAN nem hagytak ott Red kamerát, pl a hópárducos részeknél, sőt ezek felkonvertált FHD videók.

Élvezd a tévét, ne foglalkozz apró hibákkal.
Általában a tartalom a hibás.

(#29877) BenFe


BenFe
tag

Szerintetek, ha falon van a tv akkor is számít a hangzásban a c8 talpának az elülső része, az ugye ott hangterelő szerepet is játszik és külön felcsavarozható előre. Már megvan a tv vagy fél éve, csak múltkor mikor fateréknál voltam pakolászni, aztán ott a tv doboza és láttam meg újra a képen, hogy van ennek ilyen is... :)
Érhet valamit? Mert akkor legközelebb elhozom...

(#29878) Partizan182 válasza proly01 (#29874) üzenetére


Partizan182
senior tag

Élek a gyanúperrel, hogy a PE2 virágboltos HDR verzió szar transzfer, ha megvan valakinek eredeti blurayen (esetleg elérhető neki iPlayer) megleshetné, hogy ott milyen. Nézz rá Netflixen az Our Planet-re, az referencia, lemászik a képről.

(#29879) Beni2360 válasza BenFe (#29877) üzenetére


Beni2360
félisten

Én eleve újjonan a talpal együtt szereltem fel a falra. Ez szerintem akkor érdekes ha nem a házimozin hallgatjuk a hangot hanem a TV-n. Kicsit fufa de űgy is volt a center és a TV alja közt12 cm-r, így csak egy rés marad alatta. nem véletlen találták ki a tervezők. A régi TV menüben volt olyan, hogy lehetett választani falon-talpon-vagy nem opció közt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29880) esicyhun válasza Pro Koryak (#29869) üzenetére


esicyhun
tag

Nekem is sz..ul esne. Rengeteg hagyományos csatornát nézek rajta, és nem bánnám ha bírná is. Na meg ott van a család is. Nem mindenki teheti meg, hogy külön házimozi szobába vesz egy OLED tévét.

(#29881) BenFe válasza Beni2360 (#29879) üzenetére


BenFe
tag

Köszönöm a választ, legközelebb elhozom akkor és tesztelem! Általában a saját hangja megy a tv-nek, csak ha filmezünk mennek a hangfalak! Mondjuk alapból egy átlag tv-hez képest jobb hangja van, terelő nélkül is.

(#29882) daneel_hu válasza Pro Koryak (#29869) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tudatlannak?

Mégis mit kellene tudnia annak aki televíziózásra vesz egy tévékészüléket? :)
Mindig felüti a fejét ez a dolog a topikban, és páran igen megengedőek vagytok a gyártók felé.
Ennek a cuccnak azért nem kéne ilyen kényesnek lennie, el kell(ene) fogadnod, hogy létezik más tartalomfogyasztási szokás mint a tied. Van aki csak sportot és hírműsorokat néz (akár 4K-ban is tőlünk nyugatabbra.)

Pl. Eurosportból már van 4K HDR közvetítés (nem tudom hogyan csinálják de van), pl a ruszkiknál.
Ez nagyjából fél év alatt beégne a kijelzőbe. (két piros logórész)

LG YouTube app esetében még mindig ott van a két rikitó színű pöcök, nem cserélik le.
Megannyi embernek beégett már. Pedig ez hót' egyszerű lenne, és mégis leszarják. :)
Emiatt is az user lenne hülye?
Nemzetközi fórumokat kéne böngészgetnem, hogy a vásárolt készülékemre "mi veszélyes"? ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#29883) daneel_hu válasza #21123072 (#29852) üzenetére


daneel_hu
addikt

"LG 65E8 burn in teszt."

Viszont tetszik ahogy a készülékről beszél.
Ezek szerint nem vagyok egyedül azzal, hogy magasabb árat vagyok hajlandó fizetni némi + ergonomiáért, anyaghasználatért, design-ért. :B :K

(#29884) krx21 válasza daneel_hu (#29883) üzenetére


krx21
nagyúr

A desing okés, ha ép az tetszik.
De a +ergonómia és a +anyaghasználat hol jelentkezik? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29885) Partizan182 válasza krx21 (#29884) üzenetére


Partizan182
senior tag

Gondolom a nappali közepén ;)

(#29886) daneel_hu válasza Partizan182 (#29885) üzenetére


daneel_hu
addikt

:R

(#29887) Strezi válasza Partizan182 (#29878) üzenetére


Strezi
őstag

A PE2 szép és egyedi volt a HDR korszak elején, de nem referencia minőség. Vincent is megmondta annó ;)

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#29888) daneel_hu válasza Strezi (#29887) üzenetére


daneel_hu
addikt

+ a PE2-nél elvileg az lenne a lényeg, hogy olyan legyen mint élőben.
És ennek azért valószínűleg rendre eleget tesz. :)

(#29889) Chaser válasza daneel_hu (#29882) üzenetére


Chaser
titán

ez pontosan így van, és lehet csűrni-csavarni és szépíteni a dolgot, de a tényen nem változtat, nevetséges, h egy drága prémiumnak titulált tv-n beéghet a tartalom...:) és nehogy már a usernek kelljen műegyetemet végeznie egy sz@ros tv használatához, nonszensz
amennyiben pedig alkalmatlan tv funkciót ellátni huzamosabb ideig, akkor árulják megjelenítőként, kiemelten felhívva a vevő figyelmét rá a dobozon, és a gyártói oldalon, nem pedig a kamu marketing bs-t nyomni, akkor azt mondom korrekt
engem nem érint, nem nézek hagyományos adásokat, de anyum pl képes egész nap ugyanazt a csatornát nézni, nem is vennék neki oledet emiatt ( : a sz@ros fosch lcd az nem ég be
ez a technológia nagyon jó, de van amiben sokkal rosszabb mint az lcd, ezt is úgy illene propagálni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29890) chros válasza Chaser (#29889) üzenetére


chros
őstag

Ezt hivjak ugy, hogy "marketing" = public relations = propaganda :)

(#29891) salapp válasza Chaser (#29889) üzenetére


salapp
addikt

Erről a Whizzo minőségi vegyes desszert c. jelenet jut az eszembe.
"- Irják rá a dobozra, hogy fecskehányás!"
"- De ki fogja úgy megvenni?!"

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#29892) daneel_hu válasza Chaser (#29889) üzenetére


daneel_hu
addikt

Panasonicnál legalább a(z) (első) bekapcsoláskor(?) figyelmeztetnek rá valamennyire.

https://youtu.be/tRt-YKXsLVY?t=708

Ez is valami.

(#29893) Pro Koryak válasza daneel_hu (#29882) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Én 99%-ban tévére használom!!! Ráadásul most nyáron Jurósport/piros Lájv felirat = bringás körversenyek, ami ugye laza 3x3hét/napi 3-4-5óra!!!

Néha kizoomolt tévéadás utána pár percig + a beépített pixelfröccs. Hülye azért nem vagyok, mereznemLG. :DDD

Itt a fórumon meg fel vagytok háborodva, ha szóba kerül a lehetséges beégés, mert ennek/ennyi pénzért bírni kell, de persze itt mindenki tisztában van az oled sajátosságaival, és mégis.

Plazmánál is téma volt a beégés, aztán minden plazma tulaj valahogy szó nélkül elfogadta. Érdekes... :U
Ráadásul egy normális plazma tv sem volt olcsóbb anno!!!

[ Szerkesztve ]

(#29894) krx21


krx21
nagyúr

Néha tök jó olvasni, hogy "ünneplik itt" az egyes emberek az OLED-et... ;)

(#29895) Quchy válasza Strezi (#29887) üzenetére


Quchy
csendes tag

Akkor kérnék szépen referencia HDR tartalmat!

(#29896) Chaser válasza chros (#29890) üzenetére


Chaser
titán

és szándékos vásárlói megtévesztés...:)
magam részéről áll lees, olyan szép a kpe, de az is biztos, h legkésőbb gar lejárta előtt pár hónappal megy tovább - ha addig nem cserélem nagyobbra -, az élmény valóban prémium, az ár is, viszont a garancia vicc az előbbiek tükrében, és a beégésre hajlamosság is
csak az a non plus ultra, mikor egyesek lehülyéznek olyanokat, akik laikusok a témában, és nyilván - joggal - elvárják, h ugyanúgy lehessen használni az _oled tv-t_, mint bármilyen sz@ros 80e ft-ba kerülő lcd-t

salapp
( :

daneel_hu
ez lenne a minimum, és a dobozon szép nagy betűkkel is jelezni ezt, úgy korrekt

Pro Koryak
ha már ennyi pénzért nem bírja, ezt tüntessék fel, és akkor korrekt, az a ganajság, h úgy állítják be, h tv-k közt prémium, pedig nem az, megjelenítők közt esetleg
nyilván mivel ezzel vásárlókat vesztenének nem teszik, elég egyértelműen szándékosan eltitkolják a terméknek egy olyan tulajdonságát, ami nagyon nem prémium ( : nekem ezzel van a bajom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29897) chros válasza krx21 (#29894) üzenetére


chros
őstag

:) Tint es C9.

(#29896) Chaser: tokeletesen igazad van, de nem MI fogjuk megvaltoztani a vilagot. Amit tehetsz, ha meg teheted, hogy visszakuldod a francba, ha nem tudsz vele egyutt elni :)

(#29898) Partizan182 válasza Chaser (#29896) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ebben a rohadt fogyasztói világban kizárólag a pénztárcáddal tudsz szavazni, ezt, ha jól látom már megtetted.

(#29899) renatto válasza Chaser (#29896) üzenetére


renatto
őstag

Én egy dekát nem változtattam a tévézési szokásaimon mióta OLED-em van. :N Bár én előtte sem használtam "háttérzenét szolgáltató rádió"-nak. ;] Elég sokat játszok vele - többek közt Fifa-t is - és slőfordul, hogy 30+ percet is menüben dekkolok vagy Xbox dashboardon, de nem igazán aggódok ezen... A kritikus pont szerintem az lehet ha valaki folyamatosan 1-2 csatornát néz, napi 4+ órában és színes logó/statikus tartalom van folyamatosan a képen.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#29900) csbebe válasza Chaser (#29896) üzenetére


csbebe
csendes tag

A garanciával egyetértek. Azért ha az ember vesz egy több mint fél millió forintos TV-t, akkor ne csak 2 év gyári garit adjanak rá, ami hivatalosan nem is támogatja a beégést, pedig ugye ez a "nagy" hibája a technológiának.

(Megértem én, hogy miért nem akarják támogatni a beégést, mert nyilván gari lejárta előtt valaki "direkt" beégítei és jön az új panel stb., de akkor is itt lehetne valami újítás az LG részéről (más márkákról nem tudok nyilatkozni).

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.