Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) Tyler Durden

Holnap hozzák a TV-t, ilyenkor nyugodtan szólhatok a futárnak, hogy várja meg amíg kibontom? El szeretném kerülni az olyan kellemetlen szituációt, hogy esetleg sérült a panel vagy vmi egyéb gond van vele..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30502) arn77 válasza Tyler Durden (#30501) üzenetére


arn77
aktív tag

Media Marktól felénk az MPL szállít. Embere válogatja, hogy megvárja e míg kicsomagolod.
Kicsomagolásnál hasznos, ha videofelvételt csinálsz. 65 inchnél kell segítség is szerintem. Ha nem látsz sérülést a dobozon, akkor elvileg nincs gond.

(#30503) Gigi01 válasza arn77 (#30502) üzenetére


Gigi01
őstag

Én úgy tudom nem a hely számít,hanem a méret,szerintem nem az MPL fogja vinni,hanem a másik szállítójuk,ahogy nálam,2 emberkével.

(#30504) daneel_hu válasza Kriszbmx (#30452) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez még elég jónak tűnik a fotók alapján, szerintem az E8-asom sem sokkal jobb.
De nagyon sok függ attól milyen érzékenységet választ a fényképező(telefon?) amikor elkattintod a masinát.

Ez úgy lenne releváns ha mindenkinél befotóznánk DSLR-el, manuálisan és ugyanolyan környezeti körülményekkel. :)

Ha ezt normál tartalom mellett kiszúrod akkor penge vagy... vagy már odahalózod a problémát. :D

(#30505) daneel_hu válasza Tyler Durden (#30501) üzenetére


daneel_hu
addikt

Topikösszefoglalót olvastad?

(#30506) Tyler Durden válasza daneel_hu (#30505) üzenetére

Igen már túl vagyok rajta. Egyedül amiatt aggódom, hogy jó panelt fogjak ki..
Jelenleg tűkön ülve várom a futárt :U

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30507) daneel_hu válasza Tyler Durden (#30506) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tint mindegyik 65 coloson lesz, szerintem a tiéden is.
Banding mértékkel, de az is lesz. (az enyémen van egy picit sötétebb folt a bal felső sarokban, cserébe nincsenek csíkok - persze ez is csak 5% szürke tesztábrán látszik)

Elsőként a pixelhibákat szűrd ki, mert olyan nem lehet.
+ Messzemenő következtetéseket az első 100 órában azért ne vonj le.

Szerintem ha van rá mód, ne rakd fel a falra mert önmagában szép látvány a tévé. (talppal) :)

[ Szerkesztve ]

(#30508) Tyler Durden válasza daneel_hu (#30507) üzenetére

Nem terveztem, tv állványon lesz, emiatt az üveges cucc miatt szerintem elég jól fog kinézni (: Tesztábrákkal meg akarom nézni, hogy miként fest a panel, remélhetőleg pixelhiba nem lesz. Bejáratás után pedig megint végignézem, hogy ha esetleg van foltosodás az eltűnik e stb..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30509) daneel_hu válasza Tyler Durden (#30508) üzenetére


daneel_hu
addikt

Zsír.
Na akkor majd referálj milyen a cucc. (ha megjön és kipróbáltad) :D

(#30510) Pro Koryak válasza Tyler Durden (#30501) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A futárnak meg kell várnia, amíg kibontod!
Alá kell írnod a szállítólevelet, hogy átvetted/átnézted és nem találtál sérülést.
Ha átnézés nélkül írod alá, az már a te dolgod.

(#30511) Tengri válasza Pro Koryak (#30510) üzenetére


Tengri
senior tag

A gyakorlatban sajnos nem mindig működik így. Nem egy futárcéggel találkoztam már ahol a futár úgy meg van terhelve kiszállításokkal, hogy a kicsomagolás és leellenőrzés már nem fér bele.
Volt olyan mosogatógép rendelésem, ahol maga a cég tulajdonosa hozta ki a készüléket és ő sem tudta megvárni a kicsomagolást csak a csomag sértetlenségének a megvizsgálását. Mikor visszaküldtem, pont erre az általam adott jóindulatra, illetve a 14 napos elállásra hivatkozva vitettem vele el.

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#30512) Tyler Durden válasza Pro Koryak (#30510) üzenetére

Nagyon rendesek voltak, megvárták a kibontást, sőt segítettek a helyére rakni. Nekem a talp rész egy kicsit furi, hogy ez tartja az egész tv-t, meg az a 4 csavar amit bele kellett csavarni..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30515) Pro Koryak válasza Tyler Durden (#30512) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Szép az a tv, talán nagyobb odafigyeléssel gyártották/tesztelték, mint az alatta lévő típusokat.
:R

(#30516) Akhilles01


Akhilles01
junior tag

ki is emeltétek a panelt?

(#30517) Pro Koryak válasza renatto (#30495) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"De a válogatott paneleket mi alapján kapja a Sony vagy a Pana?!"

Ec pec ... :DDD

(#30518) Akhilles01


Akhilles01
junior tag

tudtál hozzá rendelni +garit, vagy azt személyesen kell intézni bent? mert én az oldalon, sehogy sem tudtam venni hozzá.

(#30519) Tyler Durden válasza Pro Koryak (#30515) üzenetére

Köszi szépen, tényleg ámulok és bámulok. Egyelőre elmolyoltam az rtings féle beállításokkal + belenéztem pár filmbe, de este sötétben lesz a nagy teszt (: Panelen szerencsére nincs hibás pixel, egyelőre a tesztábrákon se láttam durva tintinget, bejáratás után azért még kíváncsi leszek..

Akhilles01: igen, segítették kiemelni is a panelt, szerintem nem az elsőt cipelték ki vhova, mert nem voltak kóklerek. +garit nem tudtam hozzá rendelni, majd bemegyek személyesen és ott intézem.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30520) alaves


alaves
addikt

Nem találtam komolyabb információt, most akkor 2020-ban lesz nyomtatott OLED kijelzős TV és/vagy QD OLED TV? :F

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30521) Akhilles01 válasza Tyler Durden (#30519) üzenetére


Akhilles01
junior tag

segítettek bevinni, vagy kint az utcán?

(#30522) daneel_hu válasza alaves (#30520) üzenetére


daneel_hu
addikt

QD-OLED TV.
És azt veszel. :)

Amúgy nem lehet tudni szerintem.
A topikban 3 éve megy a móka arról, hogy az LG-nek lejár a szabadalma a wrgb-oled technológiára és a kínaiak majd überolcsó oleddel fogják elárasztani a világot, ehhez képest egyetlen - jelenleg - alternatív tech nem létezik a piacon csak az LG-é.

[ Szerkesztve ]

(#30523) Tyler Durden válasza Akhilles01 (#30521) üzenetére

Behozták egészen a nappaliba, ott segítettek kibontani, kivenni a tv-t és felrakni a helyére. Maximálisan korrektek voltak, sajna ez ritka manapság..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30524) chros válasza alaves (#30520) üzenetére


chros
őstag

Samu Oled valszeg csak 2 ev mulva lesz eloszor (2021), s valszeg horror aron :)

(#30525) Pro Koryak válasza daneel_hu (#30522) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"a kínaiak majd überolcsó oleddel fogják elárasztani a világot"
Ja, csak a képminőség is olyan "überolcsó" lesz, valószínű. :O

(#30526) alaves válasza daneel_hu (#30522) üzenetére


alaves
addikt

Igazából egy majdani Sony microLED TV-re fáj a fogam. :K

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30527) nismoka válasza alaves (#30526) üzenetére


nismoka
addikt

Parancsolj. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#30528) daneel_hu válasza alaves (#30526) üzenetére


daneel_hu
addikt

271 millio huf ;)
jó várakozást! :P

(#30529) atom18 válasza Tyler Durden (#30512) üzenetére


atom18
aktív tag

Én is rendeltem egy 65e8-at és azt mondták holnapra érkezik. Mivel én még új és ilyen drága tv-t nem rendeltem ezért olyan kérdésem lenne, hogy úgy kérted/kérdezted meg őket, hogy kibonthatod-e vagy segítenek illetve be is kapcsoltad vagy csak külsőre nézted meg? Adtál +kpt a segítségért vagy szokás? Azt hiszem az én kérdésem ennyi lenne de ha még van valami amit nézzek figyeljek meg akkor ne tartsd magadba :)

(#30530) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Ahogy fent említettem ha minden jól megy akkor holnap érkezik a 65e8. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy amit [link] itt írnak ez alapján állítok be képet jó lesz illetve van e olyan ezen kívül amit mindenképp érdemes ki illetve bekapcsolni? A Pixel hiba kivételélével van más olyan fontos dolog amit érdemes megnézni?

Köszönöm :)

(#30531) Tyler Durden válasza atom18 (#30529) üzenetére

Kibontás szerintem alap, azt várja meg és kész, nem vitaalap.. Nálam nagyon jófejek voltak, felajánlották, hogy segítenek kicsomagolni majd a helyére tenni a TV-t. Ezután még azt is megvárták, hogy üzembe helyezzem, mondván ha szar a panel, már viszik is vissza. Nagyon korrektek voltak, én nem szokam külön mindenkinek jattolni, de itt adtam 2-2k HuF-t, mert nagyon meg voltam velük elégedve. Képernyôt nézzed halott pixel miatt vagy ne adj isten sérülés miatt. Nagyjából ennyi, ha vmi kihagytam, majd a többiek kijavîtanak. (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30532) alaves válasza daneel_hu (#30528) üzenetére


alaves
addikt

Erről van szó, ez az igazi HDR mozi. :C ...nyilván az 55B7-em marad egy darabig :B

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30533) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mostanában volt egy kis időm filmet/sorozatot nézni, sőt nemrég játszani a TV-vel és a legfrissebb CalMAN-el (5.10.1 RC1) is, és rájöttem, hogy egy hulladék az 5.10.03-as LG C/E/W8 firmware is. :))
- Azt eddig is tudtuk már szemre is, hogy a DolbyVision-ben bebuknak feketébe a sötétszürkék ezzel a FW-el, bár talán ez a legkevesebb (világos tartalomnál nem látszik, csak nagyon sötét jeleneteknél és ott sem annyira ocsmány)
- Mikor untam egy sötét sci-fi sorozat alatt (Nightfliers), hogy DV-vel túlzottan bebuknak a sötét részek, akkor rájöttem, hogy HDR10 módban tele vannak magentásba csapó banding hibákkal az árnyékos sötét részek HSR10 módban (itt először azt hittem a PC-vel van a baj, amiről DV helyett HDR10-el lehet küldeni a Netflix app képét, mert a TV lejátszója mindig DV-t használ, nem állítható).
- Az SDR módban nem zavart semmi ormótlan, de nyilván ha már ott voltam, lefuttattam azon is a CalMAN-t.

Ami nagyon meglepett, hogy a kalibrálással teljesen rendbe jött a HDR10 mód. Szóval a gyári LUT-ok okozzák a magentás shadow banding-et. SDR módban a legkisebb a különbség (de még itt is meglátszik, már szidom magam, hogy miért voltam ilyen hanyag egész Augusztusban, hogy lefuttassam, csak kevés időt töltöttem a gép/TV előtt).

Szóval most gyakorlatilag egyik HDR (DolbyVision és HDR10) se igazán jó a gyári LUT-okkal ezzel a legújabb firmware-el, ami kint van már több, mint egy hónapja (és friss bétát se látok). :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30534) Pro Koryak válasza janos666 (#30533) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Review: Panasonic GZ2000
20 Sep 2019 | Torben Rasmussen

"We used Professional 1 as the basis for our calibration. This mode is quite accurate and through some minor adjustments we managed to remove red tint and fine-tune the gamma curve. "

Kalibrálással nem lehet javítani a tintingen?

[ Szerkesztve ]

(#30535) Celtis válasza Pro Koryak (#30534) üzenetére


Celtis
veterán

A kalibrálás a teljes képernyőre egyöntetűen vonatkozik, a tintinget nem tudja eltüntetni. Az idézett szövegben sem tinting szerepel, hanem tint, amit úgy kell értelmezni, hogy árnyalat. Tehát a kép pirosas árnyalatát javította a kalibrálás.

(#30536) junior19 válasza Pro Koryak (#30534) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem nem, mert az egész panelre hatással van a kalibrálás, nem egy területre.
Volt pár napja is szó róla. Ha ott korrigálsz, ahol a tinting látható, akkor ott fog elszíneződni, ahol eddig jó volt.
Az idézet is arról szól inkább, hogy a szürke árnyalatnak volt egy kis piros színe, s ezt korrigálták kalibrálással.
Legalábbis szerintem.

codec project

(#30537) chros válasza janos666 (#30533) üzenetére


chros
őstag

"DolbyVision-ben bebuknak feketébe a sötétszürkék ezzel a FW-el"

Koszi a megerositest.

"magentás shadow banding"

Ez alatt nem tudom mit ertesz. Keppel tudod illusztralni?
Ez biztosan nem volt gond a jo regi firmwarrel?

"most gyakorlatilag egyik HDR (DolbyVision és HDR10) se igazán jó a gyári LUT-okkal ezzel a legújabb firmware-el ... hulladék az 5.10.03-as LG C/E/W8 firmware is."

:D Nem egy user hangoztatta (kulonosen ezek utan), hogy ok tobbet LG-t soha.
Akkor mi is Panat vagy Sony-t, Toshiba-t, Philips-et, stb veszunk legkozelebb? :D

"Mikor untam egy sötét sci-fi sorozat alatt (Nightfliers)"

Akkor az After Life-ot el se kezd, a Nightfliers ehhez kepest Oscar dijas! :D

[ Szerkesztve ]

(#30538) chris0000 válasza Tyler Durden (#30508) üzenetére


chris0000
őstag

tipp:szerintem úgy tudod leghamarabb kiszűrni a pixelhibát ha kikapcsolod csak a képernyőt.
ha tökéletes fekete és nincs semmi világító pont akkor jónak kell lennie..

[ Szerkesztve ]

(#30539) chris0000 válasza chris0000 (#30538) üzenetére


chris0000
őstag

menü-energiatakarékos üzemmód-képernyő KI.5 másodperc múlva kikapcsol.

(#30540) renatto válasza chris0000 (#30538) üzenetére


renatto
őstag

Ezzel csak a folyamatosan világító pixeleket fogja látni legfeljebb, de a halottakat nem. Így meg kell néznie különböző színekkel is, mert van hogy csak ott látszik a hibás...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30541) krx21 válasza chris0000 (#30538) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát így legfeljebb csak azt tudja megnézni hogy mindegyik pixel ki tud kapcsolni… A pixelhibát az RGB alap színekkel + a fehér színnel lehet leellenőrizni...

(#30542) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok!Véleményetekre lennék kíváncsi.Pamasonic FZ800 vagy LG B8.utóbbit csak alzában látom a neten , illetve két számomra ismeretlen helyen,mármint a garit illetően

(#30543) chros válasza papafater197 (#30542) üzenetére


chros
őstag

Mennyibe kerulnek? Pana FZ800-ban nincs Dolby Vision, B8 firmware-e el van cseszve, nem lenne szabad frissiteni 4.*-es sorozatrol.

(#30544) chros válasza chros (#30537) üzenetére


chros
őstag

""magentás shadow banding" ... Ez alatt nem tudom mit ertesz. Keppel tudod illusztralni?"

Kozben lattam, hogy feltoltottel kepeket is, igy mar ertem: ez olyan posterization, mint HDR10 PC modban. Valoban szep, ha ez a 4.*-es firmware-nel nem volt jelen C8-on :)

(#30545) papafater197 válasza chros (#30543) üzenetére


papafater197
tag

:)Akkor mi a megoldás:)?Ilyen árkategoria?Akkor Sony Va panel?

(#30546) Gaben360 válasza chros (#30543) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem is várható javítás B8-ra?
Én sajnos frissítettem,bár nem nagyon látok változást.
Mit is kellene néznem?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#30547) papafater197 válasza Gaben360 (#30546) üzenetére


papafater197
tag

:)

(#30548) papafater197 válasza chros (#30543) üzenetére


papafater197
tag

380e

(#30549) AL


AL
addikt

Sziasztok ! Ez vajon milyen lehet ? Hitachi 55HL9000G
[link]
Vajon mennyit adnak el belőle ? Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#30550) alaves válasza AL (#30549) üzenetére


alaves
addikt

A Hitachi 2012-ben bezárta utolsó TV gyárát is. Nem tudom ki használja nevet és hol gyárthatják ezt az OLED TV-t. Az OLED TV kényes úgyhogy tényleg csak LG, Sony, Panasonic.
Pl. ez is csábító lehet, de inkább nem: https://www.mydealz.de/deals/grundig-55-zoll-4k-oled-tv-lokal-mediamarkt-erlangen-1437150
Pedig az uncsitesóm Hitachi D-3300M kazettás deck-je elég jól szólt :)

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.