Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) rothfb válasza Pro Koryak (#29340) üzenetére


rothfb
veterán

Most nem vagyok otthon, de a mozgásfolyamatossággal kapcsolatos beállítást maxra kell állítani. Igaz kicsit "szappanoperás" lesz, de nekem így teljesen folyamatos.
Egyébként én is tapasztaltam már szaggatást, de ott a forrás műsor volt olyan. Azon meg nem tudsz változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#29352) Gigi01 válasza rothfb (#29351) üzenetére


Gigi01
őstag

Vagy,nem kell tv-t nézni.Tv-n tv-zni badarság. :DDD

(#29353) Pro Koryak válasza Gigi01 (#29352) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Fél év alatt 1 filmet néztem, a többi tv adás ... :B

(#29354) Partizan182 válasza asanotadanob (#29348) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nálam dejudder:2 lett a kompromisszum, hangyafasznyit szappanoz, de cserébe elsimul a svenk tőle. Néha szétesik a kép kicsit, (rendőrautó villogó lámpája), de ha ez az ára hát legyen, meg gyorsan hozzászoksz (utálom én is a SOEt).

[ Szerkesztve ]

(#29355) sakal83 válasza Pro Koryak (#29353) üzenetére


sakal83
addikt

De csunya vagy. Oleden tvn nem lehet tvt nezni😁

(#29356) BoneDragon válasza Pro Koryak (#29353) üzenetére


BoneDragon
veterán

Na most nem trollkodásból, de ahhoz miért van szükséged OLED-re? Kiváncsiság...

(#29357) asanotadanob válasza Gigi01 (#29352) üzenetére


asanotadanob
tag

Nem badarság, csak vigyázni kell, mert ráég az éjjel-nappal bp. logo a barátok köztére. :U :D

(#29358) Tulku válasza rothfb (#29351) üzenetére


Tulku
veterán

Ennyi...
Nálam egy sokak által istenített 5-3 beállítás istencsodát csinált....semmi szappnaopera hatást nem látok sehol...

(#29359) rothfb válasza Gigi01 (#29352) üzenetére


rothfb
veterán

Én nézek mindent. Filmet, sorozatot, 4k hdr-ben, tv műsort...

(#29360) rothfb válasza BoneDragon (#29356) üzenetére


rothfb
veterán

Egy sima FullHD tvadás is nagyon szép tud lenni Oleden... Ha jó a forrás. A Digi pedig eléggé jó forrás. Sőt még az sd is nagyon ok tud lenni a maga módján.

(#29361) Gigi01 válasza Pro Koryak (#29353) üzenetére


Gigi01
őstag

Én is tartozok egy vallomással!
Amit röstellek.Írtam,hogy belépek egy 65B8-al,de nem kellett az a 20% még sem,és még szűz vagyok.

Azóta is próbálom tartani magam,az elszántsághoz.A héten az emag akcióját nézegetve(520),ma feljebb tette az árat.Mondom jól van,megveszem.522 asszem.Fizetés bankkártya.Hiba.Újra.Hiba.Mennyit ír az oldalon?7 fölött.Törlöm rendelést,mert változtatni nem tudom utánvétre.7valamennyi.
Megvettem MM-ből 530.-ért.

Azért emag-ra ráküldök egy levelet.

[ Szerkesztve ]

(#29362) Gigi01 válasza asanotadanob (#29357) üzenetére


Gigi01
őstag

Én mióta plazmám van,rtl klub-ot pl. nem is láttam. :)

Én kukázni akarom a monitorom is,ez lenne a mindenem.(szívem csücske)

(#29363) csbebe válasza Gigi01 (#29361) üzenetére


csbebe
csendes tag

Jól tetted, MM-ben (webshopon) már nincs is 65" B8, lehet te vetted meg az utolsót. :)

(#29364) atom18 válasza Pro Koryak (#29334) üzenetére


atom18
aktív tag

Igen tudom a pana most is annyi, de 600K-t nem tudok kiadni egy tv-re kicsit bánom már mikor itt helyben akciós volt a c8 (530K) nem vettem meg. Jelenleg van fent egy b8 450-ért nem rossz ár, de c8 vagy pana volt a cél ami ugye 600k, vagy bízom abban hogy még lesz 530 :)

(#29365) atom18 válasza rothfb (#29335) üzenetére


atom18
aktív tag

Köszi ez egy érv mellette, gondolom neked az van :)

(#29366) Gigi01 válasza csbebe (#29363) üzenetére


Gigi01
őstag

Köszi!Úgy legyen! :)

(#29367) atom18 válasza Tulku (#29336) üzenetére


atom18
aktív tag

Hát nem tudom mi az az 5-3 de ha esetleg c8 és gond lesz vele akkor megkereslek :D

(#29368) atom18 válasza asanotadanob (#29338) üzenetére


atom18
aktív tag

Nekem is volt plazmám (Pana 55VT60E) ott nem volt gond, de eladtam és váltottam LG OLED 55EG910V-re ami ugye a számítógéppel van összekötve és úgy nézem a filmeket azt kell mondjam hogy csak a sima mpc-al nagyon látszott hogy akadozva ment a kép magyarul nem voltam én sem megelégedve a mozgásmegjelenítéssel de vissza raktam a madvr-t és beállítottam azóta tökéletes. Amiért cserélni szeretnék csakis a nagyobb méret :) :K

(#29369) atom18 válasza csbebe (#29350) üzenetére


atom18
aktív tag

Melyik típus mellett döntöttél? :U

(#29370) Pro Koryak válasza BoneDragon (#29356) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Neked már van?
Néha még a reklámokat is megnézem, mert olyan még a 1080i is a Digin, szerencsére.
+ amióta megjelent az oled, szerettem volna + megtehettem.
Filmeket projin nézem, ha rámjön az ihlet.

(#29360) rothfb:
Pontosan.

(#29371) csbebe válasza atom18 (#29369) üzenetére


csbebe
csendes tag

Én E8-at rendeltem a hétvégén, most csütörtökön fog megérkezni. (MM-nél akcióban annyiba került mint egy C8)
Én is a C8-at néztem ki magamnak, de mondták az MM-ben, hogy nem nagyon fog változni az ára, mert 600-ért is viszik, illetve már csak pár darab van raktáron....szóval az lesz a kimenő ár szerintük. Így amikor megláttam hogy az E8 annyi mint a C, akkor nem hezitáltam.

(#29372) Gigi01


Gigi01
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=Fgn6RLMjwvs&list=LLr4ByQi_x3hlqhvjbsATjfA&index=1.

Mozgásmegjelenítés!

[ Szerkesztve ]

(#29373) rothfb válasza atom18 (#29365) üzenetére


rothfb
veterán

55FZ800 és 65FZ950.

(#29374) alaves válasza Partizan182 (#29354) üzenetére


alaves
addikt

Sonysoktól, Panásoktól kérdezném, hogy sötétben pl. a rendőrautó villogó fényében mennyire látszik az artifact (interpoláció 2-3 fokozatnál)?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#29375) esicyhun válasza asanotadanob (#29348) üzenetére


esicyhun
tag

Sajnos az OLED tv nem írja ki, hogy hány Hz-en megy. Érdekes, mert előtte az eléggé alapkategóriás LG LCD tv-m minden további nélkül kiírta bármely HDMI bemenetnél (webOS 2.5 volt rajta). Turpisságot érzek az LG részéről. :)

(#29377) daneel_hu válasza rothfb (#29351) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Most nem vagyok otthon, de a mozgásfolyamatossággal kapcsolatos beállítást maxra kell állítani. Igaz kicsit "szappanoperás" lesz, de nekem így teljesen folyamatos."

Atyavilág. ;] ;)
Nem tudom ebben mit élveztek, de biztos.

(#29378) daneel_hu válasza alaves (#29374) üzenetére


daneel_hu
addikt

1-esnél nem látszik, ez biztos.

Van viszont Planet Earth II 4K HDR cucc, és az egyik részben solymok röpködnek NY-ban, talán a hatodik ha jól rémlik.
Ott vannak jelenetek, ahol még 1-esen is kicsit vibrál a madár. :)
De ez nagyon ritka hiba, emlékszem a 2016-os E6V-n ez nézhetetlen volt, meg egy másik részben ahol a kőszáli kecskék ugráltak a sziklákon, gyakorlatilag a készülék nem tudott mit kezdeni a tartalommal, nem tudta megtippelni a köztes kockákat. :O :O ;]

Nem tökéletes a 2018-as LG sem ilyen szempontból, de nagyon-nagyon sokat fejlődtek.
(vagy megvettek egy jobb technikát, ez is benne van)
Nálam ki van minden kapcsolva, a tévé adás általában nem ezért szar, de olyan adás is van ahol eleve valahogy interpolációval tolják (pl Travel Channel bizonyos műsorai)
Filmet pedig vagy Blu-Ray lejátszóról vagy médiaboxról. (szerintem)

(#29379) esicyhun válasza Pro Koryak (#29353) üzenetére


esicyhun
tag

Nálunk is rengeteg tv adás megy rajta, ég és föld a kép így is egy LCD-hez viszonyítva.

(#29380) rothfb válasza daneel_hu (#29377) üzenetére


rothfb
veterán

Mire gondolsz?😃

(#29381) Tulku válasza daneel_hu (#29378) üzenetére


Tulku
veterán

Hát én ilyen interpolációs hibákat elvétve látok, viszont a szememnek az egyenletes mozgás megjelenítés sokkal fontosabb, mint a néha tapasztalható bakik....

(#29382) daneel_hu válasza rothfb (#29380) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tudom, engem egy filmnél pl zavar ha olyan a végeredmény mintha az Éjjel-nappal Budapestet nézném 60 fps-el. :P

Önmagában agyrém, hogy a tévé kiszámol és megjelenít olyan képkockákat amelyet fel sem vettek. :((( :DD

(#29383) Tulku válasza daneel_hu (#29382) üzenetére


Tulku
veterán

Pana plazmám volt, annál ha bekapcsoltam, valóban eredményezett egy ilyen effektet, amit leírsz, de C8-nál felhasználói beállításkor én nem ezt tapasztalom....nézhető, normális kép, nem szaggat, nem mos el....

(#29384) krx21 válasza daneel_hu (#29382) üzenetére


krx21
nagyúr

A színes TV-t már megszoktuk... Itt az ideje, hogy a 24p-t is elfelejtsük egy életre... ;)

(#29385) daneel_hu válasza Tulku (#29383) üzenetére


daneel_hu
addikt

Volt olyan plazma ami interpolált?
Ne már... :)

(#29386) esicyhun válasza krx21 (#29384) üzenetére


esicyhun
tag

Ebben igazad van, a 24 képkocka egyáltalán nem elég folyamatos mozgásmegjelenítéshez, de jelenleg ez van. Sokak számára - mint nekem is - inkább 24p, mint mesterségesen becsült plusz képkockák. :DD
Milyen jó lenne, ha végre 60 fpssel forgatnák a filmeket. :K

(#29387) Tulku válasza daneel_hu (#29385) üzenetére


Tulku
veterán

42 G20 vagy mi volt...valamit be kellett kapcsolni a haladó menüben....

(#29388) alaves válasza daneel_hu (#29378) üzenetére


alaves
addikt

Köszönöm a válaszokat! Engem zavar oldalirányú mozgásnál 24p-nél a darabosság, ezért a 2-3 DJ jó kompromisszum számomra. Ilyen interpolációs fokozatnál, ha már nem látszanának a hibák, az lenne a jó TV nekem (55B7-et válthatná majd valamikor).
Amúgy az rtings-esek is minden sz..t tesztelnek egy TV-n, de pl. az artifact-ot nem :F

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#29389) daneel_hu válasza alaves (#29388) üzenetére


daneel_hu
addikt

Semmit nem tudsz csinálni, ez az impulzusos és a sample and hold technológia különbségéből fakad.
Teljesen mindegy mennyire jó chip vagy szoftver van ami számolja, szar lesz. (szerintem)
Amíg a mozi impulzusos (az), addig nem fognak 24p-nél többet felvenni mert egyszerűen az a fontos, hogy a moziban hogyan néz ki, leszarják milyen az otthoni tévéken.

Nem kellett volna dobni a plazma-technikát.

(#29390) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

LG 55 C8-am van, és világosabb mozgóképnél szokott lenni kb a kijelző alsó negyedében egy sötétebb vastag csík, mintha a háttérvilágítás ködös lenne. Nem szabályos, és nem tűnik beégésnek, és nem is szoktam olyan műsort nézni, ami ezt indokolná (hírműsor, stb)

Továbbá ha szürke a kép, pl HBO GO-nál amikor egy filmet tölt be, akkor egy pacát látok szintén az alsó részen oldalt, ami sötétebb, mint a többi rész.

Gyanakodjak kijelző problémára? Mennyire tipikus ez?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#29391) Tulku válasza daneel_hu (#29389) üzenetére


Tulku
veterán

Hát az utolsó mondatoddal mélységesen egyetértek....egyáltalán elmagyarázta valaki a nagyérdeműnek, miért kellett leállniuk róla? Állítólag panának vadi új gyára volt, ami el sem indult...na erre mondom, hogy jó a pana, csak az üzleti résznél buknak mindig....

(#29392) daneel_hu válasza Mosqu!to (#29390) üzenetére


daneel_hu
addikt

Olednél nincs háttérvilágítás. ;]
Le tudod fotózni valahogy a hibát?

(#29393) Tulku válasza Mosqu!to (#29390) üzenetére


Tulku
veterán

Youtube-ról le lehet tölteni különböző szürke háttereket (5-10-20 %-os) azzal megnézheted....ott megmutatkozik...

(#29394) daneel_hu válasza Mosqu!to (#29390) üzenetére


daneel_hu
addikt

5% szürkénél eléggé látszanak a banding hibák.
Egy sötétebb folt lehet ilyen hiba.

Nálam pl E8 65-ön van egy ilyen kisebb folt bal felső sarokban, teljesen besötétített szobában, 5% szürkénél észre lehet venni, de tartalom lejátszásakor még sosem láttam.
Viszont ez a panel meg nem csíkos.

(#29395) csbebe válasza daneel_hu (#29394) üzenetére


csbebe
csendes tag

Az ilyen panel "hibáknál", hogy 5-10%-on előjön paca, csík, stb...azt támogatja a gyári LG gari?
Tehát ha azt bejelentenéd, cserélnének panelt vagy ilyennel nem foglalkoznak?

Vagy ez igazából nem is hiba, hanem ilyen "technológiai korlát"?

[ Szerkesztve ]

(#29396) daneel_hu válasza csbebe (#29395) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valószínűleg igen, LG-nél eléggé fontos az ügyfél-elégedettség.
Önmagában ha egy 1 millás tévé nem tetszik, kicserélik.

De nincs túl sok esély arra, hogy kapok egy jobb panelt, ezért inkább marad ez.
Az E865-ös panelem bőven a jobbak közül való, nem fogok hisztizni.
Majd meglátod, de a banding az mindegyik modellnél látható 5% szürkénél. Nincs kivétel.
Még egy W9 is ilyen.

(#29397) Tulku válasza daneel_hu (#29396) üzenetére


Tulku
veterán

Na most jött el az idő, hogy 5% szürke képet nézegessek este a C8-on...kíváncsi vagyok...

(#29398) csbebe válasza daneel_hu (#29396) üzenetére


csbebe
csendes tag

Aham értem.

De ahogy olvastam erről, ezek a banding-es dolgok egyáltalán nem látszanak normális körülmények között szerencsére, csak az ilyen 5-15%-os szürke képeken.

(#29399) daneel_hu válasza Tulku (#29397) üzenetére


daneel_hu
addikt

:DD
Szerintem inkább hagyd. ;]

(#29400) daneel_hu válasza csbebe (#29398) üzenetére


daneel_hu
addikt

Így van.
Inkább csak az 5%-ot mondanám, 10% szürkén már szinte semmi nem látszik.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.