Hirdetés

2021. február 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-05-21 15:05:16

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#30701) szuszinho válasza daneel_hu (#30700) üzenetére

szuszinho
őstag

Filmek, sorozatok, illetve sportközvetítések.

renatto: Ezt már néztem.

Félig off:
Jelenleg HTPC-->erősítő-->TV a felállás. Egyik sem mai darab, de az erősítő tudja a HD hangokat, és ezt szeretném továbbra is kihasználni. Az újabb típusok ARC-on keresztül átengedik már ezeket a formátumokat? A mostani TV-m nem tudja, és erősítőt nem tervezek cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#30702) rothfb válasza Mizurichi (#30690) üzenetére

rothfb
addikt

A Royal esetében javaslom, hogy várd meg, még végigmondja a számokat, ne az 1-est nyomd meg, hanem a számlázást, az talán a 2-es vagy 3-as. Már nem emlékszem. Ott egy hölgy fogja felvenni és nagyon szépen, intelligensen kérd meg, hogy nézzen utánna a csomagodnak, mert az 1-es gomb esetében egyszerűen soha nem veszi fel senki. Ez egyébként tényleg így van...
Volt raktáron mindkét tv. Az FZ800, ha jól emlékszem több üzletükben is volt, a 950 csak egy pesti boltjukban.
Egyébként azóta mást is rendeltem az Edigitaltól és ott már voltak gondok, a raktáron lévő cucc, ami rendeléskor raktáron volt, kiderült, hogy még be kell érkeznie, így többször módosult a kiszállítási időpont. Most egy kicsit hanyagolom őket ezért. De a tv-knél nem volt gond, neked azt tanácsolom, hogy ne legyél türelmetlen. Várj 2 hétig, aztán hívd őket, ha addig nem történik változás a rendelésben.

[ Szerkesztve ]

(#30703) rothfb válasza daneel_hu (#30696) üzenetére

rothfb
addikt

Ha jól értettem, már megrendelte a Panát. Igaz, az Edigitalnál könnyen le is mondhatja. Persze én azt gondolom, hogy ha csak 2-3 napot tud várni, sosem lesz tv-je.🙂

(#30704) atom18 válasza daneel_hu (#30696) üzenetére

atom18
aktív tag

Árukeresőn már se 65c8 se 65e8 nem található úgy néz ki elfogytak a tavalyi modellek. Az normális dolog amúgy hogy ha külső hddt dugok a tv-re nincs dolby digital hang? Optikával van összekötve a tv és az erősítő. A tru motiont érdemes felhasználó módra tenni és bekapcsolni?

(#30705) Celtis válasza Mizurichi (#30681) üzenetére

Celtis
veterán

A Panasonic plazma egy kincs. A 65VT60 meg azon belül is kb. a csúcs. Nem csoda, ha elkapkodják. Amikor én adtam el használt plazmát még rá is licitáltak. Nem tudom mennyit kértél érte, de közel kell legyen az új OLED árához.

(#30706) daneel_hu válasza Mizurichi (#30693) üzenetére

daneel_hu
addikt

Ha tudsz szervezni rá egy autót akkor még így is jobban jársz.
Nagyon úgy tűnik, hogy azonnal meg akarod oldani a tévéhiányt.
Ez nem probléma de akkor neked kell lépned.

Egyébként egy kombi Megáne-ban elfér fektetve egy 65 colos oled doboz.
Pont a futárcégek miatt iszonyatosan nyögvenyelős egy online rendelés. Vagy csak akkor nem ha számodra könnyen mozgatható/szállítható cuccot rendelsz mert akkor pl kérheted a munkahelyedre is. (vagy megint elmész érte személyesen)
De egy 65 colos tévé esetén minimum otthon kell lenned, ha aznapra ígérték. És általában csak fél napos időintervallumot szoktak adni... problémás szerintem.

(#30707) renatto válasza szuszinho (#30701) üzenetére

renatto
őstag

Az OLED minden téren jobb, de jelenleg a 2019-es drága, a tavalyi modellek 150-200k-val olcsóbbak (ha van még) és nem sokban térnek el.
ARC-on keresztül az összes OLED (7-es sorozattól biztosan) ki tudja küldeni a HD hangokat DolbyDigitalPlus-on keresztül (de ehhez az erősítőnek is kell tudnia ezt), a 2019-es pedig már eARC-os (ezt is kell tudnia az erősítőnek ehhez), így az mindent tud. Bár van panasz bőven az erősítő + TV párosra amikkel mégsem működik együtt a HDMI 2.1 miatt...

Ha a legjobb képet akarod és sötétben filmezel, akkor az OLED biztosan megéri a felárat.

Klipsch Reference Premiere DOLBY ATMOS 5.2.4 - RP-280F - RP-450C - RP-250S - RP-140SA - SVS SB12-NSD Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Himedia Q30 - XBOX SERIES X

(#30708) daneel_hu válasza atom18 (#30704) üzenetére

daneel_hu
addikt

Hangügyben nem tudok segíteni.
TruMotiont bekapcsolhatod, de 2, 3-as Juddernél már erősen szappanozik, nekem furcsa.

A 2016-os LG-oleden mindig kikapcsoltam, de a 2018-asokon egész jó a mozgásmegjelenítés, de még így is tartalomfüggő. Ha jó a forrás, akkor szvsz egy 1-es judder belefér. ;)

(#30709) szuszinho válasza renatto (#30707) üzenetére

szuszinho
őstag

Teljesen sötét szoba kell az OLED-hez?
Az erősítő most is HDMI-n kapja a jelet, és sem eARC-t, sőt, még a 2.0-t sem tudja. Azt hittem, csak a TV-nek kell a passthrough-t tudnia.

(#30710) renatto válasza szuszinho (#30709) üzenetére

renatto
őstag

Nem kell, de sötétben még a vak is látni fogja a különbséget... :DDD Egy világos szobában már nem lesz annyira feltűnő a különbség, ha nem keresed... persze a képe akkor is jobb lesz.

ARC és eARC-hoz, az erősítőnek is kell tudnia ugyanazt, csak úgy működik. De ha a PC-ről a jel úgyis az erősítőbe megy ez mind1, mert leveszi a hangot és csak a képet küldi tovább. Ez akkor számít ha a TV-re menne a HDMI vagy a TV adás/belső médialejátszó hangját akarnád kiküldeni az erősítőre (lehet ez a célod). Lehet egyszerűbb ha megírod mit szeretnél és az erősítődet.

Klipsch Reference Premiere DOLBY ATMOS 5.2.4 - RP-280F - RP-450C - RP-250S - RP-140SA - SVS SB12-NSD Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Himedia Q30 - XBOX SERIES X

(#30711) Batyops válasza szuszinho (#30709) üzenetére

Batyops
aktív tag

Az a legjobb az OLED-nek ha a szobán nincs ablak . Mert akkor nem kell redőny meg sötétítőfüggöny. Csak sötétben elég szar berakni a helyére :D

(#30712) Tyler Durden

Tyler Durden
őstag

Én is MM-ből rendeltem a készülékemet, banki átutalással kifizettem, 2 nap múlva nálam volt a TV. Nemtom vidékre miért ilyen nyögvenyelős a dolog, a 2 hetes szállításokat meg végképp nem értem..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa.. PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30713) lala666 válasza Batyops (#30711) üzenetére

lala666
tag

Lámpa van, no para... :C :DD

(#30714) chros

chros
őstag

Itt pedig az LG Quality Control ekes peldaja lathato :D

[ Szerkesztve ]

(#30715) Skyhunter

Skyhunter
senior tag

Melyik éri meg jobban, Edigitalban 550k a 65FZ800 vs 600k 65GZ950. Idei Panák mennyivel jobbak? (tudom, hogy ez rettentő relative...)

(#30716) Akhilles01 válasza Mizurichi (#30681) üzenetére

Akhilles01
junior tag

Én is 16.-a óta várom az MM ből megrendelt B8 amat, remélem, ma vagy holnap megjön már, mert direkt rendeltem így hogy ezen a héten vagyok északás. jövőhéten már DU-s leszek és nem fogom tudni átvenni :S

(#30717) renatto válasza Skyhunter (#30715) üzenetére

renatto
őstag

Az a 65GZ950 gondolom az FZ950 valójában 600k-ért! :DD A 950-ben van egy Technics soundbar, ami jól jöhet, de ha van hifi nem sok értelme... A 2019-esek Dolby Vison képesek.

(#30718) Tengri válasza Skyhunter (#30715) üzenetére

Tengri
senior tag

Összehasonlítás

Az Új már tudja a DV-t és DA-t is :K

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#30719) chros válasza Gigi01 (#30682) üzenetére

chros
őstag

"Aki pc-ről néz filmet,hdr-nél nálam a lejátszó gombjai kapnak egy magenta árnyékot.De maga a videó jó."

Ez normalis jelenseg: HDR modban az SDR tartalom (pl Windows hatterkep) szinei "rosszak".

(#30681) Mizurichi: a UK-ban is van ilyen viszontelado, mikor rakerestem zomeben "angol horror tortenetek" keringtek a szallitok balfaxsagairol :) Ezert masikat valasztottam.

(#30686) PuMbA: "Jó üzlet a 4K Blu-ray lemez, főleg, hogy a nem annyira kis részükre ugye felnyomják a 2K anyagokat kicsit HDR-esítve és ennyi. Minimális időbefektetés, de ahhoz képest jó lóvé."

Igy van :) Pont most lattam, hogy a Gremlins (1984) is kijott UHD-n, meg emlexem, hogy agyanmasolt VHS kazettan neztuk alamondassal, viszintes csikok rohangaltak fel-ala a kepernyon idonkent :D Ehhez kepest biztos jobb a mostani release :)

(#30688) atom18 : En ISF Sotet szobat hasznalok 33-as oled fennyel (minden mas alapon, vagy kikapcsolva) estere/ejjelre, ISF Vilagos szobat 39-as oled fennyel nappalra.

(#30691) daneel_hu : "mindig személyesen veszem át az üzletben a készüléket. Megnézem hol van raktáron, odamegyek..."

Ez sem mindig jon be sajna, volt mar, hogy lefoglaltam 2 napra az arut, amig odamegyek (nem volt kiszallitas), s mikor odabumliztam, nem volt sehol, de az a faszi sem akivel beszeltem! :D

(#30701) szuszinho : "Jelenleg HTPC-->erősítő-->TV a felállás. Egyik sem mai darab, de az erősítő tudja a HD hangokat, és ezt szeretném továbbra is kihasználni."

Gondolom azert vettel HDR kepes TV-t hogy UHD 4k anyagot is nezz rajta. Nem tudom milyen regi az AVR-ed, de lehet bajos lesz a 4k lejatszas. Nekem epp fel evvel elotte halt be a refurbished allapotban vasarolt Yamaha AVR-em, igy nekem is cserelnem kellett ujabbra, s en a fele hajlok, hogy te sem fogod tudni elkerulni ezt. Vagy 3 db HDMI kabellel probalkozol: pc -> TV, pc -> erosito, TV -> erosito (de ezt nem tudom mennyire jol muxik, nem hasznaltam).

(#30704) atom18 : "Az normális dolog amúgy hogy ha külső hddt dugok a tv-re nincs dolby digital hang? Optikával van összekötve a tv és az erősítő."

Valaki kulfoldi forumon irta, hogy LG elcseszte az optikai kimenetet a 2018-as modelleknel, s mar csak PCM-et kuld ki (nem talaltam meg a hozzaszolast hirtelen). De lehet, hogy csak beallitas kerdese, nem tudom (nem hasznalom).

[ Szerkesztve ]

(#30720) rothfb válasza Skyhunter (#30715) üzenetére

rothfb
addikt

Mindenképp az FZ950 éri meg jobban.

(#30721) djnice válasza chros (#30719) üzenetére

djnice
addikt

A Gremlins pont valós 4K, nem felkonvertált.

(#30722) junior19 válasza atom18 (#30704) üzenetére

junior19
aktív tag

Ne az legyen kiválasztva, hogy tv+optikai, hanem csak optikai.
Így kiválasztva, s helyesen beállítva ki kell mennie az 5.1-es hangnak is.

codec project

(#30723) chros válasza djnice (#30721) üzenetére

chros
őstag

Valoban :) , az mas kerdes, hogy a grain tenyleg csodas 4k HDR-ben :D

[ Szerkesztve ]

(#30724) chros válasza junior19 (#30722) üzenetére

chros
őstag

Milyen TV-d van? 2017 vagy 2018?

(#30725) renatto válasza chros (#30723) üzenetére

renatto
őstag

Nekem az 5. elem-ben kifejezetten bejött. :))

(#30726) alaves válasza chris0000 (#30676) üzenetére

alaves
senior tag

Nekem is ugyanaz a vétel volt a B7 (450eFt+50eFt ajándékkártya), és már sajnálom, hogy nem vettem +3évet (két kijelzőcsere után).
Mindenkinek ajánlom, hogy ekkora értékhez feltétlenül vegyen kiterjesztett garanciát!
Alakul a 77C9 ára és még csak szeptember van: www.mydealz.de/deals/expert-lg-77-c9-4kuhd-oled-fernseher-1440010
Ha marad belőle simán lemehet 1 milla környékére nálunk is (habár...az EUR árf...)

[ Szerkesztve ]

PHILIPS 55OLED754_12 * Creative Cambridge SoundWorks 4.1 Speaker System FPS1600 * Sennheiser HD 230

(#30727) Zolibacsi88 válasza Akhilles01 (#30716) üzenetére

Zolibacsi88
aktív tag

Szia! Szintén 16-ai rendeléses 55B8-as voltam, de hálisten’ ma reggel megjött. (Vidék)

[ Szerkesztve ]

Szüneteltetve : (Youtube: ”SwitchUdvar” )

(#30728) blakey válasza junior19 (#30722) üzenetére

blakey
nagyúr

Vagy a PCM helyett Automatikus legyen. Nálam TV+optikaival is van DD és DTS.

"Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante

(#30729) atom18 válasza blakey (#30728) üzenetére

atom18
aktív tag

Így lett a jó, köszönöm :) :K

(#30730) Mizurichi

Mizurichi
tag

Köszönöm mindenki válaszát.
Azt hiszem valóban kicsit türelmetlen voltam. Gondoltam elleszek a plazmával míg ide ér az oled. Nem számítottam rá hogy ilyen hirtelen elviszik.
Most türelmesen várok :) Egyszer csak ide ér :)

(#30731) Mizurichi válasza rothfb (#30702) üzenetére

Mizurichi
tag

Szia rothfb.
Amikor hívtam őket , számokat nem mondott, csak annyit hogy felvétel készül a beszélgetésről, majd azonnal csengett kettőt majd közölte hogy nincs szabad ügyfél szolgálatos, majd még kettő csengés, és így tovább a harmadikig, aztán egyszerűen szét kapcsolt. Úgy hogy valóban elérhetetlenek, ahogy írják a kommentelők.

(#30732) renatto

renatto
őstag

Tegnap pixelfrissítést csinált a tévém, ami kicsit érdekesen alakult. Mikor este rányomtam a kikapcsoló gombra, kiírta alul középen kis üzenetben - mint pl amikor nincs jel - hogy "a pixelfrissítő elindult és a tévé hamarosan kikapcsol". Ennyit tudtam elolvasni. Ki is kapcsolt, kb 7 perc múlva a szokásos időben és módon "kattant" is. Ez eddig rendben. Később viszont arra keltem fel, hogy a tévé bekapcsolt, megint kiírt valami pixelfrissítős szöveget, viszont ezúttal bekapcsolva maradt, de a pixeleket lekapcsolta, csak 1 db fehér pixelcsík világított a kijelzőn vízszintesen és ez kb percenként 20-25cm-rel lentebb ment... Na ezt nem igazán értettem és nem is láttam még ilyet. Ma első bekapcsoláskor kiírta hogy a pixelfrissítés befejeződött, így gondolom valamelyik "kétezres" frissítés lehetett ez. Ez így megy amúgy?! 55B7 a tévé.

(#30733) fuzics

fuzics
csendes tag

Kedves LG C9 tulajok,
néhány kérdés :
Általános tapasztalatok
Fényerő (világos szobában)
Szürke nem ugrik át feketébe?
Felskálázás (tv műsor)
Köszönöm

(#30734) daneel_hu válasza renatto (#30732) üzenetére

daneel_hu
addikt

Nem így megy szerintem.
De nézz utána, hátha...

(#30735) daneel_hu válasza fuzics (#30733) üzenetére

daneel_hu
addikt

Emlékeim szerint a topikban nincsen C9-es tulaj... (még)
C8-as tapasztalatokat bőven olvashatsz (nincs nagy különbség a két készülék között).
Olvasd a topikot szerintem azt ne várd, hogy valaki összefoglalja - szinte az összes kérdésedre meglesz a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#30736) alaves válasza renatto (#30732) üzenetére

alaves
senior tag

Ez pontosan így történik. Ez a 2000 óra utáni pixelfrissítés volt a B7-en (manuális indításnál is ez történik). Egyszer végigültem a folyamatosan világító W alpixel miatt.

[ Szerkesztve ]

PHILIPS 55OLED754_12 * Creative Cambridge SoundWorks 4.1 Speaker System FPS1600 * Sennheiser HD 230

(#30737) rothfb válasza Mizurichi (#30731) üzenetére

rothfb
addikt

Erre mondtam, hogy nem az 1-es gombot kell választani...

(#30738) rothfb válasza renatto (#30732) üzenetére

rothfb
addikt

Ez így megy. A Panák leírásában is szó van erről, hogy ha elérkezik a komolyabb (nem 4 órás) pixelfrissítés, akkor fehér csíkok jelenhetnek meg a képernyőn és ez nem hiba.
Teljesen normális dolog történt nálad is.

(#30739) renatto

renatto
őstag

Köszönöm a választ mindenkinek! :R Már csak azt nem tudom, hogy majd 2 év alatt csak most értem el a 2000 órát?! :U Vagy esetleg korábban "lemaradtam" róla és ez már a 4.000 volt... (Ha kikapcsolás előtt mindig kiírja ezt a "pixelfrissítős" szöveget és úgy indul el, akkor tuti ez a 2.000es)

[ Szerkesztve ]

(#30740) alaves

alaves
senior tag

Ha éppen most vennék OLED-et: edigital.hu/led-televizio/panasonic-tx-65fz800e-oled-smart-led-televizio-p576086 (feltéve hogy azonos a garanciaszolgáltatás az LG-vel!)

(#30741) alaves válasza renatto (#30739) üzenetére

alaves
senior tag

Ha nem keletkezett rajta téglalap anomália, akkor tök mindegy :)

(#30742) renatto válasza alaves (#30741) üzenetére

renatto
őstag

Nem. :DD Csak keveslem, azért írtam.

A Pana OLED: ha ezeket az árakat pár hónappal hamarabb hozza, rengeteg embernek lenne Pana otthon. Így viszont csak beáll a sorba és emiatt sokan LG-re szavaznak. Mondjuk ettől függetlenül ez brutál jó ár! :C

[ Szerkesztve ]

(#30743) Pro Koryak válasza renatto (#30742) üzenetére

Pro Koryak
őstag

Akkor meg azért nem vették volna, mert nincs hadonászós táv és dolbivizsön. :O

(#30744) Strezi válasza Pro Koryak (#30743) üzenetére

Strezi
őstag

Pontosan ;)

Ryzen 3900x, 64GB, 3TB NVME SSD

(#30745) renatto válasza Pro Koryak (#30743) üzenetére

renatto
őstag

A távot nagyon szeretem, de meg tudtam lenni nélküle. A DolbyVision jó dolog, de a HDR10 is pazar, szóval nem nagy érvágás. Két év alatt vagy 4-5 DV filmet ha láttam, pedig rengeteg 4k-s filmet nézek. Elfogultságom ellenére 100K árelőnynél erősen elgondolkodnék más gyártón is OLED esetében. Bár az Xbox és így a HDMI 2.1 miatt valószínűleg LG lesz a következő is...ha ez 2 éven belül megtörténik.

(#30746) szuszinho válasza daneel_hu (#30735) üzenetére

szuszinho
őstag

Tegnap már majdnem megrendeltem, de felmerült, hogy jönnek az év végi akciók. Telekomnál szokott lenni valódi leárazás?

(#30747) stilo18 válasza alaves (#30740) üzenetére

stilo18
addikt

Fenébe de csalogató :Y

PSN ID: oO-STiLO-Oo#PS5#C9oled#MiMix3'5G

(#30748) Gtaati válasza alaves (#30740) üzenetére

Gtaati
őstag

Uhh, rettentő jó ár.... Lg tulajként is erősen elgondolkoznék rajta... Pfff

(#30749) Tyler Durden válasza alaves (#30740) üzenetére

Tyler Durden
őstag

Nagyon jó áron van, ráadásul nekem ez előtt pana plazma volt, szal egyáltalán nem óckodom a márkától. Szerintem azt be kell látni, hogy van az az ár, ahol más már gyártók is simán képbe jöhetnek. Nálam egy dolog még az LG mellett szól, hogy a tapasztalatok alapján nem macerás a garanciális ügyintézés, ez igen sokat tud nyomni a latban.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa.. PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30750) chros válasza renatto (#30739) üzenetére

chros
őstag

Akkor lehet pezsgot bontani a 2000/4000-es jubileumhoz.
Epp azt akartam kerdezni, mennyi idos a TV. A service menuben (IN-START) tudod megnezni hogy hany ora van benne, hanyszor futott le a 4 es 2000 oras frissites.

(#30740) alaves : ahogy Pro Kyroak irja, en sem vennem meg pl. a DV hianya miatt (es a 23p gond miatt PC-rol). Az idei modellek viszont mar erdekesek lesznek.

(#30733) fuzics : kulfoldi forumokon nezelodj egyenlore, avforum, avsforum.

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.