Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) renatto


renatto
őstag

Hoppá-hoppá! 65FZ800 - 550k!!!

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30552) Tyler Durden

Ma már teszteltem 2160p-s HDR-es filmmel a tv-t /Avengers Endame/, nekem állleejtős volt (:

renatto: ez baromi jó ár érte..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30553) daneel_hu válasza Tyler Durden (#30552) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tudom a PE II már nem etalon HDR-ben :DD , de mégiscsak egy természetfilm, tehát könnyebben át tudod érezni, hogy milyennek kéne lennie a cuccnak valójában.
Szerintem nézd meg a Planet Earth II-t is. (persze 4K HDR-ben)

(#30554) renatto válasza Tyler Durden (#30552) üzenetére


renatto
őstag

Alita, Ready Player One, Shazam!, Marvel Kaptiány, Galaxys örző,i ezek mind jók HDR-ben, de szinte bármelyik Marvel/DC film jó. Pl a Wonder Woman-ban elég jók a villámlások, ami a végén parádés! ;)

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30555) Clay válasza Tyler Durden (#30552) üzenetére


Clay
senior tag

Jessica Jones S03, főleg a 2. rész

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#30556) chris0000 válasza Tyler Durden (#30552) üzenetére


chris0000
őstag

amit még érdemes...Szárnyas fejvadász 2049 brutal minőség.
érdemes az eredeti Harrison Fordosat is megnézni (1982-es) akár UHD-ben is.
vagy a víz érintése is profi UHD-ben

[ Szerkesztve ]

(#30557) janos666 válasza chros (#30537) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs, a HDR10 magentázás az megint valami Windows/driver bug: [link] :W
(De amúgy ilyesmi [link] - bámuld a mellét.)
De ezt leszámítva áll a lenti véleményem, hogy a "macro block fix" óta minden firmware-el látványosan rossz legalább egy, és közepesen vagy picit fura a másik két formátum színhelyessége a gyári kalibrálatlan képmódokban (most épp SDR > HDR10 > DolbyVision).

Szerintem hallani sem akarok majd a WRGB OLED-ekről, ha lesz RGB OLED a Samsung-nál, de nem azért, mert a Samsung jobb késztermék gyártó, mint az LG (régen egyértelműen az volt, de a Samsung lefelé csúszik, az LG pedig felfelé törekszik, szerintem már majdnem találkoztak), hanem mert ez a WRGB-t mindig elleneztem, csak most nincs jobb.
Végül is most is kielégítően tudom használni az LG-t. A többi gyártónál nincs is ilyen opció, hogy újra tudom magamnak kalibrálni a LUT-okat is, ha össze-vissza csúsztatja őket a gyártó.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30558) alaves


alaves
addikt

Az rtings értékelése szerint a gyári beállítás színpontossága (kalibráció előtt) így alakult:
B6:8; B7:7,1; B8:6,9; B9:4,9
Azért mert olcsóbbá válik a termék, a gyártónak szoftveresen nem kellene slendriánkodni :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30559) atom18 válasza Tyler Durden (#30531) üzenetére


atom18
aktív tag

Megjött a tv tegnap, hát nekem annyira nem voltak segítőkészek csak annyit segítettek, miután mondtam, hogy levettük róla a dobozt de az alja bent maradt azt mondta nincs idejük, mert így is 9re érnek haza....
pixel hiba nincs rajt eddig, nagyon nem állítgattam semmit rajt még de a meglévő képmódok közül az eredeti tetszik a legjobban amúgy melyik képmódot állítottad vagy melyiket érdemes beállítani magunknak? OLED fény és fényerőt mennyire lötted be vagy mi a javaslat? Én is megnéztem a végjátékot HDR-ben hozzáteszem múlt héten néztem meg itthon, egyből szembetűnt hogy én nem így láttam egy hete :D Nekem a HDR nagyon álleejtős volt úgy látom egy pár filmet újra meg kell nézni :K

(#30560) alaves


alaves
addikt

Minden bizonnyal jelenleg ez a két legjobb vétel:
- www.mediamarkt.hu/hu/product/_lg-oled65e8pla-4k-uhd-smart-oled-televízió-1261714.html
- edigital.hu/led-televizio/panasonic-tx-65fz800e-oled-smart-led-televizio-p576086
09.23-tól az MM-ben: a Sony magyarországon 25 éves, meglátjuk lesz-e jóárú OLED :)

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30561) Tyler Durden válasza atom18 (#30559) üzenetére

Én írtam is, hogy nem ez a megszokott bármilyen házhozszállításnál, nekem mákom volt. Beállításokban párszor már volt itt linkelve, ezen menj végig, itt minden kérdésre választ kapsz: [link]
Több profile-t is használok, attól függően, hogy épp tv adás megy e nappal, vagy ps4ezek, vagy filmezünk este totál sötétben. HDR nekem is odab@szott azt kell mondjam, mai napig nem térek magamhoz a tv-től, ennyiért szerintem nagyon jó vétel volt.. Annyi van még nekem hátra, hogy bemenjek a media marktba és kiterjesztett garanciát intézzek rá.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30562) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Külső feliratot kezel a tévé? LG C8

(#30563) Clay válasza Grande Ale (#30562) üzenetére


Clay
senior tag

Persze

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#30564) Grande Ale válasza Clay (#30563) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszi!

(#30565) tutitibi válasza Grande Ale (#30564) üzenetére


tutitibi
senior tag

Sziasztok!

A Pluto TV csomag megy valakinek LG-n vagy Panasonicon ?

(#30566) YxVs válasza alaves (#30560) üzenetére


YxVs
senior tag

Vajon ez a 25 éves akció csak az MM-ben lesz?

(#30567) csbebe válasza atom18 (#30559) üzenetére


csbebe
csendes tag

Sajnos amikor nekem hozták 1 hónapja az 65E8-at, kb ugyanez volt. (Pedig én megkérdeztem, hogy segítenek-e a helyére rakni a TV-t, de nem...)
Szóval tényleg embere válogatja, hogy mennyire segítőkészek, illetve mennyire vannak elhavazva, megcsúszva.

(#30568) csbebe válasza daneel_hu (#30507) üzenetére


csbebe
csendes tag

Igen, a 65 colosokon szinte mindegyiken van tinting/banding.
Az én E8-amon egy nagyon minimális tinting van közepén (normális körülmények között nem lehet látni), illetve a bandingem is elég jónak mondható (ezt sem látom filmezés közben, pedig kerestem! 😀)

(#30569) alaves válasza YxVs (#30566) üzenetére


alaves
addikt

Nem tudom, de csak ott érdemes ránézni, ahol gyártói garancia van.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30570) chris0000 válasza atom18 (#30559) üzenetére


chris0000
őstag

de ha egy 20ast a kezükbe nyom az ember,érdekes módon egyből ráérnek... :U :D

(#30571) dgyuri0123 válasza chris0000 (#30570) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

20 ezerért még a repülő is leszáll... manapság, egyelőre. :)

"csak a zene van"

(#30572) Grande Ale válasza Clay (#30563) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem mutatja sajnos. Mit csinálok rosszul? Egy mappában van a filmmel, de nem látja.

(#30573) adamssss válasza Grande Ale (#30572) üzenetére


adamssss
veterán

Régebben volt olyan, hogy csak akkor látja, ha ugyanaz a neve mint a filmnek. Illetve a webos 2.0 még nagyon háklis a formátumokra is. Nézd meg, h a tied kompatibilis-e.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30574) Grande Ale válasza adamssss (#30573) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ugyanaz a neve, mégsem látja.

(#30575) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!

Elég kellemetlen problémával állok szembe. LG 55C8-on csak 100mbites ethernet csatlakozó van amivel a serviion keresztül streamelt 50gb+os remux 4k filmek be-be akadnak. A max bitrate ugye blu ray-nél felmehet 125mbitig és emiatt ugye a probléma. Nem is a 4k a fontos nekem, HDR miatt örülnék ezeknek a tartalmaknak.

Külföldi fórumon olvastam hogy valaki írta, a webOS nem ismerte fel neki rendesen a PCMCIA sloton csatlakoztatott gigabit adaptert illetve az ezen keresztül csatlakoztatott ethernet kábelt. Ezt valaki meg tudja erősíteni? Ez lenne a legkönyebb megoldás. Usb dongle nem játszik mert csak 2.0 van annak meg nem elég a sávszélessége a gigabithez.

Ha nem ez, esetleg Wifi jelfelerősítő kiegészítő wifi routert tudok elképzelni. Ezzel tapasztalat?

Vagy esetleg HDMI kábelen keresztüli lejátszást. Ott viszont a HDR anyagoknál tudtommal mindig be kell állítani a színadatokat. Jól tudom? Ehhez új videókártya is kellene, örülnék ha valahogy máshogy lehetne orvosolni a problémát. Minden ötletet szívesen fogadok!

(#30576) Clay válasza Grande Ale (#30574) üzenetére


Clay
senior tag

Bekapcsoltad a feliratokat? Kell látnia vagy valamit nem jól csinálsz. Nekem is C8 van, soha nem volt ilyen gondom, de előtte a 10éves samuval se.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#30577) Clay válasza gologolo (#30575) üzenetére


Clay
senior tag

Én is nézek ilyen filmeket lan-on, nem akad, csak akkor ha beterhelem a pc-ben a prockót.

Szerk.: Ha mégse megy, általában felteszik 1080P-ben x265 HDR formátumban is. Nem fogsz különbséget látni.

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#30578) Grande Ale válasza Clay (#30576) üzenetére


Grande Ale
őstag

Szürke a sub jel, nem is lehet kiválasztani. Más filmekkel beépített felirat megy, itt az sem. Nem értem...

(#30579) PuMbA válasza gologolo (#30575) üzenetére


PuMbA
titán

"ugye blu ray-nél felmehet 125mbitig"

Attól függ, hogy milyen Blu-ray.

"50 GB (dual-layer,[1] 82 Mb/s)
66 GB (dual-layer,[1] 108 Mb/s)
100 GB (triple-layer,[1] 128 Mb/s)"

[ Szerkesztve ]

(#30580) Clay válasza Grande Ale (#30578) üzenetére


Clay
senior tag

Akkor van valami különbség a névben, próbáld átnevezni úgy, hogy másolod a film címét és azt illeszted be a felírat file névbe. Nem biztos, hogy ránézésre feltűnik egy space...

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#30581) renatto


renatto
őstag

Philips 65OLED804 HDTVtest

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#30582) gologolo válasza Clay (#30577) üzenetére


gologolo
tag

Eddig azt hittem a proci nem számít, elvégre nincs belőve a transcode. Szinte biztos vagyok benne hogy a TV ethernet imputja a szűk keresztmetszet. Még a HDD tud gond lenni, de ha leállítom a terhelő folyamatokat az a része megszűnik viszont - feltehetőleg a bitrate peakeken - továbbra is be-be szaggat.

2011-es i5 2400-as procim van. Szerintem továbbra is ez lehet a gond?

Nem mondom hogy minden remux-nál jelentkezik a probléma, de ahogy a kolléga is írta, blu ray-en belül is van szórás. A 92-es Aladdin avg 87.8-as bitrate-je egyszerűen sok neki.

A második opciód valid, de ott is vannak kompromisszumok amiket itt inkább nem részleteznék.

(#30583) alaves


alaves
addikt

Az LG Sound Sync egységenként 30ms-ot tud tolni a hangon. -5 -- +15-ig lehet állítani, így -150ms -- +450ms a hangeltolási lehetőség. Pl. belső lejátszónál, filmek rosszul időzített szinkronjainál jól jön (pl. aki nem akarja mkvtoolnix-el javítani az mkv-t, mert csak egyszernézős a film).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#30584) Grande Ale válasza Clay (#30580) üzenetére


Grande Ale
őstag

Így csináltam... Semmi különbség, nem is értem...

(#30585) Clay válasza gologolo (#30582) üzenetére


Clay
senior tag

Nekem i7 4790 van és még ennél is számít a proci terhelés. Letöltögetés közben lehet filmezni, de pl ha usb-re másolok nagy file-okat, közben már akadozik a 4k hdr lejátszás. Szóval szerintem nem a 100-as lan a gond.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#30586) Clay válasza Clay (#30585) üzenetére


Clay
senior tag

Illetve a gépben lévő hdd terhelése számít :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#30587) Grande Ale válasza Clay (#30580) üzenetére


Grande Ale
őstag

Hu basszus, nagyon béna voltam! Átneveztem, de a kiterjesztést nem töröltem, úgy írtam be, hogy srt. Most már jó!
Köszönöm a segítséget és a türelmet! :R

(#30588) gologolo válasza Clay (#30585) üzenetére


gologolo
tag

Javíts ki ha tévedem, de tudtommal egy media server esetén adat van átstreamelve A-ból B-be egy külső szerver közvetítésével. Ez kirívóan CPU ígényes folyamat lenne?

A hdd-t még el tudom képzelni. A példádon keresztül ha egyszerre másolsz ugyanarról a hdd-ről usb-re és szimultán dekódolsz HEVC-et, ugyanonnan, az 5400rpm-es fordulatszám kevés lehet a kielégítő lejátszáshoz.

A dekódolást is a GPU csinálja, feltéve ha az hardveresen támogatva van, nem így van?

(#30589) asanotadanob


asanotadanob
tag

(#30582) gologolo

Igen, a 100-as lan a hunyó, ugyanez volt nekem is. Beújítottam egy ASUS RT-AC57U routert és 5Ghz viszi a 4K-t, mint a vajat. (Soha nem hittem volna és jó pár oldallal korábban még az ellenkezőjét írtam, de tényleg átmegy wifin). Mondjuk a router közel kell, hogy legyen a TV-hez, mert 5 Ghz rövid távon nagy a jelveszteség.

[ Szerkesztve ]

(#30590) gologolo válasza asanotadanob (#30589) üzenetére


gologolo
tag

Köszi a megerősítést! :R

off topic:
Működik az úgy hogy az előszobában van egy telekomos szedett-vetett router ami fel van installálva a szolgáltató által hogy gigabites UTP-n továbbítsa a jelet a szobákba. A nappaliban lévő ethernet aljzatra csatlakozik egy gigabites switch ami szétosztja a netet az 5GHz routernek és egy PC-nek. Az 5GHz router-re pedig rá van csatlakozva a 4k TV.

Azért kell a szobai gigabites switch is nekem (ahogy jelenleg el van osztva) mert PC-ben nincsen Wifi jelfogó.

(#30591) janos666 válasza gologolo (#30575) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A topick összefoglaló legvégén is bent van ez a link: [link]
Ilyen átalakítóval valóban az USB fog limitálni (egyébként a beépített AC-s WiFi is USB2-n csatlakozik a SoC-hoz, de annak épp elég is, a rádió sem tud többet 2 antennával) de ezzel is ~2.5x sebességet fogsz kapni az integrált 100-as LAN csatihoz képest, aminek bármiféle videólejátszásra elégnek kell lennie (a SoC sem fog 'végtelen' bitrátát dekódolni, de talán már a hálózati része is hamarabb kifulladna TCP-vel, miközben filmet is játszik).
Én régen azt hittem, hogy az USB_1 az 3.0-ás, de sohasem használtam egyiket sem, illetve ha az lenne, akkor sem pazarolnám el a ethernet átalakítónak, ha csak egy darab 3.0-ás lenne, mert teljesen felesleges (legyen inkább szabadon 3.0-ás winyónak).

@chros - Többször olvastam tőled, hogy PC módokban nem jobb a C8 színkezelése, mint a B8-é. Most rászántam magam és megnéztem: nagyon hasonló a C8 színkezelése TV és PC módokban, ami a luma hibát illeti (a kis eltérésekben a véletlen műszerszórás mellett biztos benne van a PC mód viszonylagos pontatlansága is, avagy a banding okozta hiba, de alapvető eltérést nem látok, nem úgy mint C8 és B8 közt sima TV módban): [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30592) Tyler Durden válasza csbebe (#30568) üzenetére

Hmm ez érdekes, én is hétvégén tüzetesen átvizsgáltam a panelt és kb ugyanaz van, mint nálad. De annyira minimális, hogy gyakorlatilag a seggemet vertem a földhöz örömömben, féltem ettől a panel mizériától, de úgy látszik ki lehet fogni normálabb darabokat. Amúgy 65-n totál perfekt panel nincsen.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#30593) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

TV fanok segítségét kérném :).
Jelenleg egy 55"-os LCD-m van egy Sony Bravia. A ház belsejének felújítása alatt vagyunk. Ki kellene választanom a TV fali tartóját. Sok sok googlizás után rátaláltam a Vogel's termékekre. Nagyon szimpatikus, kifejezetten az applikációval vezérelhető motoros tartója. A nappali nagy, a forgatás mindenképpen szükséges, hogy a konyhából is lehessen látni. Azokat kérdezném akik ismerik a Vogel's termékeket, remélem van ilyen fórumtárs. Olyan tartót szeretnék vásárolni amire még felmehet a mostani Braviám, és a leendő OLED amit jövőre szeretnék megvenni. A motoros tartóknál a gyári leírás szerint max 65" mehet rájuk az is max 30kg-al. Gyártótól függően az OLED 65"-os TV-k 23-34kg között vannak. Szerintetek van olyan fali tartó ami a mostani TV-hez és a leendőhöz is kompatibilis lesz? Nemigazán értem miért más egy OLED és egy LED felfogatás. Nem Vesa szabvány az OLED már? :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#30594) chros válasza janos666 (#30591) üzenetére


chros
őstag

"PC módokban nem jobb a C8 színkezelése, mint a B8-é"

Koszi, bar en nem a szinkezelesre gondoltam/ok, hanem a kulonbozo processing-ek hianyara PC modban (kulonosen HDR10-nel), pl: [link]
Ha a Pana es Sony tudja ezt normalisan, akkor az LG miert nem?! :D

(#30557) janos666: "a HDR10 magentázás az megint valami Windows/driver bug"

Biztos, hogy nem akarsz LTSB-t vagy LTSC-t (1809) hasznalni? :) (Bar en nem talaltam HDR kapocsolot LTSB 1607-ben.)

(#30558) alaves: "Az rtings értékelése szerint a gyári beállítás színpontossága (kalibráció előtt) így alakult: B6:8; B7:7,1; B8:6,9; B9:4,9"

Abban nem vagyok biztos (s nem is nagyon tudom elkepzelni), hogy ennyire (majdnem fele!) rosszabb lenne a 9-es szeria alapbol. Az viszont biztos, hogy rtings valtoztatott a tesztein es igy a pontozason is az evek soran, igy nem nagyon lehet osszehasonlitani a regi pontokat az ujakkal :)

(#30546) Gaben360 : "Nem is várható javítás B8-ra? ... Mit is kellene néznem?"

Aszongyak az okosok, hogy nem lesz a fo problemara, a tobbire amit elcsesztek remelhetoleg lesz.
Ha nem vettel eszre gondot eddig, akkor ne is keresd, mert nem tudnal tenni ellene semmit sem. :)

(#30545) papafater197 : "Akkor mi a megoldás:)?Ilyen árkategoria?Akkor Sony Va panel?"

:) Vagy varunk 5 evet a Samu sajat Oled-jere es imadkozunk kozben, hogy jo is legyen :)

(#30595) gologolo válasza janos666 (#30591) üzenetére


gologolo
tag

Köszi a megjegyzést, gigabites routerrel lesz megoldva a dolog és csak akkor lesz bekapcsolva amikor különösen nagy bitrátás anyagot játszok le, amúgy teljesen felesleges.

(#30596) atom18 válasza Tyler Durden (#30561) üzenetére


atom18
aktív tag

Hétvégén megcsináltam a beállításokat hát mindent azért nem úgy állítottam be, a 19es oled fény számomra nagyon sötét nálam 60 lett vége meg a hőmérsékletet meleg1en hagytam. Mikor átvált hdr-re azon is állítottál valamit? A plusz garanciát megéri rákötni? Sokat látom, hogy beszéltek a panel ellenőrzésről azt hogy kell? :U

(#30598) janos666 válasza chros (#30594) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, a PC mode banding egyforma minden LG-n az utóbbi 3 évből (bár a C9-et még nem néztem élőben), mindegy hogy B vagy C+ és SDR vagy HDR (de csak utóbbin ordít).
Azt hittem arra gondolsz, hogy a tavaly Alpha 9-el debütált új HDR színkezelés (hogy a 0-100 nit tartományba nem piszkít bele a WRGB-ből a W maszatolása) is csak TV módban működik a C8-on, de PC módban ez is kikapcsol.

Szerintem se a Panasonic, se a Sony nem tud egyszerre 4:4:4-et, normális színkezelést és alacsony késést (játékhoz) és/vagy akadozásmentes 24fps-t (filmhez).
A Sony-nál a színkezelés szokott elszállni Game/Graphics módokban (ahol alacsony a lag és/vagy átmegy a 4:4:4), ahogy 2017-ben tette még az LG-nél is (de 2018 óta már nem), a Panasonic-nál pedig a lag szokott nőni (ha bekapcsolod a 4:4:4-et) és a 24Hz lesz 2:3 judder-es. Az LG-nél "csak" a minőség romlik (banding).
Vagy idén már változott valami?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30599) -vitya-


-vitya-
őstag

nagyjából sikerült utána járni az OLED témának - ezzel már nincs is gond, el is döntöttem, hogy legközelebb OLED TVt vennék.
És itt jön a nagy DE :)
legkisebb az 55 inch - na ez az ami nekem nem fér be, 40-(ha nagyon vékony káva)43 inch ami idepasszírozható a bútor által hagyott helyre. Azt persze már most, magamtól is tudom, hogy aktuálisan nincs 40-43 inches oled tv, senkinél.

Viszont azt már sehogy sem sikerült kiderítenem, és utána járnom, hogy a jövőben lesz-e ilyen méretben, ki fejleszt ilyet, ha igen, és mikor jelenhet meg. Erről tud bárki infot? (köszi)

-=Витя=-

(#30600) tothl válasza gologolo (#30582) üzenetére


tothl
addikt

Külső lejátszó. Cirka 15 HUF egy S912 chipes, coreelec -et rá és kész.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.