Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26450) chros válasza ribarszki (#26408) üzenetére


chros
őstag

Csak akkor, ha az uj fw a keppel kapcsolatos hibakat hivatott javitani. De ez meglehetosen ritka, mint a feher hollo.

(#26407) Locutus: "Jött szoftverfrissítés B8-ra, és visszrakta az összes beállítást alapra"

Itt sem (4.10.65).

(#26422) krx21: "Melyik boltban lehet másolható filmet venni? ;]"

Semelyikben, de ezek csak backup allomanyok! :D

(#26424) janos666: "3DLUT ... nem is nagyon engedi a CalMAN, hogy export/import, csak magának tárolja "titkosan""

A kis penzhajhasz banda! :)

(#26424) janos666: "ne frissítsenek (kapcsolják ki az automata frissítést, és ha tudják, akkor ne engedjék, ha mégis megkérdezi települhet-e..."

Ezzel a gond az, hogy minden bekapcsolaskor megkerdezi ezt.
Valaki blokkolta mar az LG update server-eit a router-eben? Ha igen: milyen domain-eket pontosan, es milyen mas funkciokat erint (pl. app update, stb)?

(#26424) janos666: "ha mindenkinél reset-elnie kéne elvileg, mivel a "macro block fix" után érvénytelen lesz a régi képbeállítás"

Nincs a changelog-ban errol semmi, es remelem a *.65 nem tartalmazza! (Nem volt idom tesztelni tegnap, majd ma megnezem.)

Tegnap csinaltam egy uj 3dlut-ot (DisplayCal) gamma 2.4-hez (*.65 firmware-rel, nem emiatt, mas okbol), es az eredmeny katasztrofalis lett: :)
- csak white point-ot allitottam D65-hoz (R -5, B -6): 0.4 dE error volt kezdetkor
- ellenorzeskor sotet pirosnal (RGB: 38,0,0) 13 dE volt az error!
-- sotetpirosnal??!!!
-- plusz 6440K lett a vegeredmeny (tul meleg)
-- plusz a vegeredmenynel a 100% feher 2 nits-el kevesebb lett, mint az elejen: igy bejott az a tenyezo amirol korabban irtal (az ABSL kikapcsolva IN-START-ban)

Eredmeny: 3dlut ki/bekapcsnal sikerult eloideznem a makroblokk hibat! :D Tokeletesen ugyanaz tortenik, amit j82k szemleltetett a fenti linken.

Ez kb az 5. 3dlut amit csinaltam, s eddig nem volt ilyen gond (az is igaz, hogy white pontot nem allitottam egyik elozonel sem). Remelem nem az uj firmware, hanem ... valami mas ... :) Van egy kozel jo 3dlut, majd azzal megnezem.

(#26447) ribarszki: "Észrevettetek változást valamiben? Színek, stb?"

Majd este kiderul, remelem nem :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.