Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Web os-ra ill. androidra van Redbull tv applikáció esetleg böngészőből is megy???
Valaki használja/nézi???

kössz

[ Szerkesztve ]

(#15252) dgyuri0123 válasza tothl (#15249) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Jóskapista mindenkit meggyőz, hogy a régebbi FHD panel mennyire fasza és a 4K TÖK FÖLÖSLEGES-"

Ismét egy szakmailag alaposan alátámasztott, komoly válasz egy sokadik önjelölt "szakértőtől". ;] Vettél egy 4k-s tévét, mert úgy gondoltad, hogy erre van szükséged és pont. De ... attól még a FHD is qurva jól mutat, csak figyelembe kell venni a nézési távolságot (ami 4k-nál gyakorlatilag tök mindegy, tudjuk miért). Ha 2.5-2,7m körül alakul a minimális nézési távolság, akkor bizony parasztvakítás a 4k még akkor is ha ez igen fájdalmas érzés lehet egyeseknek/neked, akik sosem látnák be, hogy esetleg teljesen feleslegesen ruháztak be félmilliót egy tévére. A HDR-ről nem állnék le vitázni, mert annak a "szükségessége" is igen szubjektív megítélés alapján történik... Szóval, jó lenne ha megtartanád a "bölcsességedet", mert igen szubjektív és semmi szakmaiság nincs benne. :N

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#15253) sakal83 válasza dgyuri0123 (#15252) üzenetére


sakal83
addikt

Azert a b7 jobb:

Mozgasmegjelenitesben hangban webosben 4kban hdrben.

Ezert kerul tobbe. Kinek mi eri meg es mire hasznalja.

(#15254) Ijk válasza sakal83 (#15253) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mozgasmegjelenitesben pont nem, a többi valós. Persze interpolacioban lehet jobb, de én eleve kikapcsolom. 20k-ert meg kapsz használt popcornhour-t, fhd-ben jobb mint bármelyik beepiett lejátszó.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15255) Tengri válasza dgyuri0123 (#15252) üzenetére


Tengri
senior tag

"egy sokadik önjelölt "szakértőtől"
Szerintem ez még mindig egy fórum és nem hiszem, hogy baj lenne az, hogy véleményét leírja a témával kapcsolatban.

"bizony parasztvakítás a 4k még akkor is ha ez igen fájdalmas érzés lehet egyeseknek/neked, akik sosem látnák be, hogy esetleg teljesen feleslegesen ruháztak be félmilliót egy tévére."

Szerintem (a tévedés jogát fenntartom) a 4K-s beruházás sok eseteben (a környezeteben tapasztaltakból kiindulva) nem igazán a médismaszlag benyelése. Egyik nagyon jó barátom is azért vett 4k-s Oledet mert egy kicsit előre gondolkodik. Sőt akkor már lehet őt azzal is támadni, hogy bizony a "mozis" szobájában építi ki a Dolby Atmos rendszert is, holott az Atmos is még "gyerekcipőben" jár. Tudjuk, hogy a 4K-s tartalmak még nem igazán elterjedtek, de azt is lehet látni (persze egyén függő), hogy ott is egyre jobban szélesedik a paletta. Az elkövetkező pár évben már lehet, hogy kifizetődik neki a felár egy FHD-s OLED-del szemben.
Szubjektív véleményem az, hogy mindenki vegye azt ami neki a legmegfelelőbb. Emiatt nem kell fikázni sem a 4K-s megjelenítőket, sem a FHD-s megjelenítőket sem.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#15256) PuMbA válasza Tengri (#15255) üzenetére


PuMbA
titán

Amiben a 4K nagyon jó szerintem az az, hogy ha van egy jó fényképezőgéped, akkor brutálisan néznek ki a képek FullHD-hoz képest :) Nagyobbnak érzékelem a különbséget, mint filmek esetén.

[ Szerkesztve ]

(#15257) dgyuri0123 válasza sakal83 (#15253) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Kinek mi eri meg es mire hasznalja."

Erről beszélek hónapok óta és aki FHD-t vesz, lehet hogy nem érdekli a 4khdr ??? Válaszolok rá.. lehet bizony... de attól még nem hülye, vagy csökött elmeháborodott. :D

De B7 mozgásmegjelenítése nem jobb, FHD forrás nem jobb, a webos semennyire nem nem számít, úgy mint a 4khdr sem (nekem). Mondom, nektek kellett a 4khdr, nekem meg nem és ezután sem fog kelleni, csak hát kénytelen leszek legközelebb olyat venni. És nem azért kerül többe, hanem mert újabb, így lesz ez míg világ a világ. A 910V is volt 700e Ft...

(#15255) Korbel78 : "Emiatt nem kell fikázni sem a 4K-s megjelenítőket, sem a FHD-s megjelenítőket sem"

Én soha nem fikáztam a 4k-s modelleket, szemben egyesekkel, akik sportot űznek abból hogy szapulják a FHD-t.

De szakmázzunk egy kicsit... ha jó mozihangot szeretne a barátod, akkor nem ülhet 3-4m-nél közelebb a kijelzőhöz, mert soha nem fog térben "jól szólni" a rendszere és innen kezdve ismét ott tartunk, hogy tök felesleges volt 4k-ra beruházni, hiszen 3-4 méterről semmit nem fog látni a plusz képi információból.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#15258) sakal83 válasza dgyuri0123 (#15257) üzenetére


sakal83
addikt

A mozgasmegjelenitese jobb. Tapasztalat.

(#15259) dgyuri0123 válasza sakal83 (#15258) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Biztosan ?

Olvasd el a két tesztet és nézd meg alaposan, a "Motion" mellé melyiknél mi van írva? De mondhatnám a FHD megjelenítésre kapott pontokat is.. Ezzel nem azt akarom mondani hogy általában jobb a 910V, de olyan túlzásokba sem esnék hogy mindenben rosszabb, mert ez messze nem igaz. Csak tényekre hagyatkozzunk. :) [link] [link]

"csak a zene van"

(#15260) Joshi válasza Ijk (#15250) üzenetére


Joshi
titán

Azt inkább nem mondom miket írt nekem privibe dgyuri0123, a lényeg hogy nem engem kellene meggyőzni arról hogy az FHD 4K-ra való felskálázása nem hátrány. én itt le is zártam a témát, de sajnos hamarosan megint jön dgyuri0123 és jólmegaszondja. ;]

(#15261) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

A lényeg ez lenne!!!
"Web os-ra ill. androidra van Redbull tv applikáció esetleg böngészőből is megy???
Valaki használja/nézi???

kössz"

(#15262) tothl válasza dgyuri0123 (#15252) üzenetére


tothl
addikt

Nagy figura vagy te Gyuri.
Szerintem a gyógyszerezésen még állítsatok mert nem tökéletes. :D

(#15263) Strezi válasza PuMbA (#15256) üzenetére


Strezi
őstag

Nagyon jó fotó és videószerkesztésre a 4K OLED nekem legalábbis így hobbi szinten.

Végre szereztem egy normális lapost( i8750H + GTX1060), amivel maximális minőségben le lehet játszani pl. a YouTubos 8K / 60fps videókat, HDM2-t ténylegesen kihajtva. Az megint egy minőségi lépcső a beépített lejátszó "csak" natív 4K képességéhez képest videóban.

Szóval videóban minőségben is van még feljebb, csak legyen megfelelő bit mennyiség és anyag hozzá. Már csak a MadVR-t kellene belőnöm a laposon... De, a beépített(X-play) lejátszó kényelme még mindíg viszi a prímet nállam.

*Csak az érthetőség kedvéért, a lapos 8K 60fps anyagot tölt és játszik le, amit visszaskáláz 4K-ra a megjelenítőnek. Így, érezhetően élesebb a kép, mintha direktben 4K anyagot néznék.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#15264) Joshi válasza Pro Koryak (#15261) üzenetére


Joshi
titán

Androidra van és telepíthető is pl A1-re, viszont én nem használom. Mire lennél kíváncsi?

(#15265) Pro Koryak válasza Joshi (#15264) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Szezonban elég gyakran vannak élő közvetítések, akkor nem kellene a sz.gépet bekapcsolnom hozzá.

köszi

WebOs-ra esetleg valaki?

[ Szerkesztve ]

(#15266) Joshi válasza Pro Koryak (#15265) üzenetére


Joshi
titán

És az élő közvetítések ingyenesek vagy fizetős?

(#15267) Strezi válasza Pro Koryak (#15265) üzenetére


Strezi
őstag

Nincs LG app és a böngészőben sem megy :/

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#15268) #72042496 válasza Pro Koryak (#15265) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amazon Fire TV, nVidia Shield TV, vagy ahogy nézem, az Apple TV is futtatja. Szerintem ilyesmiben érdemes gondolkodnod.

[ Szerkesztve ]

(#15269) Pro Koryak válasza Joshi (#15266) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ingyenes minden már pár éve.
Ja és egy ideig még visszanézhető a teljes közvetítés, ha lemaradtál volna.
Sok minden van, koncertek is + egy rakás sport + hasonlók.

Köszi többieknek is.

[ Szerkesztve ]

(#15270) Tengri válasza dgyuri0123 (#15257) üzenetére


Tengri
senior tag

65-ös Lg-je van. Nem voltunk 3m-re sem a TV-től (jó ha volt 2,5-2,75), mondjuk a szoba sem nagyobb 16-18 m2-nél. Laikusnak vagyok, de a hangfalak (mennyezeti is!) Atmos hatása engem megvettek kilóra. A kép is gyönyörű volt és őszintén bevallom jobban bejött mint a mozi ( A film: Blade Runner 2049-volt). :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#15271) fplweb2012


fplweb2012
csendes tag

Kedves Urak,

Holnap jön a függeszthető TV állványom(szekrény), kell rá egy TV!

Esetleg tud valaki olyan nagyáruházi akcióról amit érdemes megvárnom pl. ezen a hétvégén?
A cél LG OLED 55B7V.
Fontos a megbízható bolt, és az 5 éves LG gondoskodás!

[ Szerkesztve ]

(#15272) FollowTheORI válasza fplweb2012 (#15271) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

[link]

Ha nem fontos hogy 400 ezer meg alatta megkapd, hivatalosan... pl edigital vagy euronincs

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15273) OPiiPO


OPiiPO
addikt

hátha valaki még nem olvasta volna:
Philips 55POS9002 teszt

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#15274) FollowTheORI válasza OPiiPO (#15273) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Érdekes lehet, mert HDTV Vincent szerint a philips nem rossz focira... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15275) Tengri válasza fplweb2012 (#15271) üzenetére


Tengri
senior tag

Nem tudom, hogy ki a szolgáltatód, de ha esetleg a "T" akkor lehet kapni 22 havi kamatmentes részletre 426-ért. LG OLED B7V
itt az aprón is hirdeti sakal83 kollega 380-ért:apró

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#15276) krx21 válasza dgyuri0123 (#15259) üzenetére


krx21
nagyúr

Biztos. A B7 interpolációja jelentősen javult a B6-hoz képest is, tapasztaltam...

(#15277) chris0000 válasza Partz (#15214) üzenetére


chris0000
őstag

ez is közrejátszhatott a fekete képernyőnél...
friss hír

(#15278) dgyuri0123 válasza krx21 (#15276) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gondolom te sem olvastad el alaposan amit linkeltem. Trumotiont nem használok...plazmán sem tettem és nem most fogok rászokni. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#15279) FollowTheORI válasza dgyuri0123 (#15278) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem mindenki tudja/látta már azokat a teszteket, csak nem ért veled egyet, mert nem igaz... :)

Fogalmam sincs pl részemről, hogy a linkelt tesztekből hogy jutottál erre a következtetésre.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15280) krx21 válasza dgyuri0123 (#15278) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha elégedett vagy a 300 soros mozgófelbontással, akkor ne kapcsold be... ;)

(#15281) sakal83 válasza krx21 (#15280) üzenetére


sakal83
addikt

Ez mit jelent? Komolyan kerdezem.

(#15282) krx21 válasza sakal83 (#15281) üzenetére


krx21
nagyúr

Gyakorlatilag annyit, hogy a mozgásban lévő képi tartalmak részletessége igen gyenge... Interpolációval ezt 600 sor fölé is lehet tenni. További BFI ésetén elérheti akár az 1080sort lcd esetében..

(#15283) PuMbA válasza krx21 (#15276) üzenetére


PuMbA
titán

A Sony interpolációját hozzák ki a legjobbnak, az LG-é több képhibát csinál :) A foci VB-re a HDTVTest.co.uk például a Sony XF9005-öt ajánlja emiatt az OLED mellett.

[ Szerkesztve ]

(#15284) sakal83 válasza krx21 (#15282) üzenetére


sakal83
addikt

Mivel tudom emelni 600ig?

(#15285) Partizan182 válasza sakal83 (#15284) üzenetére


Partizan182
senior tag

Maxra húzott trumotionnel. Nekem a mozgófelbontás mindegy, úgy is ott van a blur a forrásanyagon (filmek), de ezzel a szétcseszett 24p oled rángatással ki lehet kergetni a vilâgból, oda kell a lightos trumotion (2/10 nálam).

(#15286) #20221952 válasza Partizan182 (#15285) üzenetére


#20221952
törölt tag

"a szétcseszett 24p oled rángatással"

Ezt leírnád hétköznapibb formában is, hogy pontosan mit jelent?
Köszönöm!

(#15287) Joshi válasza Pro Koryak (#15269) üzenetére


Joshi
titán

Köszi hogy említetted ezt az appot, amióta felraktam szinte csak WRC megy. :R :C

(#15288) Pro Koryak válasza Joshi (#15287) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Neeee, beééééég! :Y :DDD ... és ez az én bűnöm lesz. :O

+ van sok minden más, csemegézz.

(#15289) fplweb2012


fplweb2012
csendes tag

A MM is beállt a 449.e. Ft.-os LG B7 eladók közé. Szóval a sose lesz náluk többet B7 nem volt igaz!

(#15290) FollowTheORI válasza fplweb2012 (#15289) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valaki itt beírta hogy kapni fognak még 100 darabot... meg amúgy én úgy olvastam valahol hogy a VB végéig forgalmazni fogja a LG ezt a modellt (nyilván amíg van készlete meg ki tudja mennyit gyártanak/gyártottak erre készülve lengyelországban)... csak a többi felső szűnt meg kvázi létezni, utolsó dabarok.

Szóval nem meglepő, meg a többi forgalmazó érdekes mód nem is fogyott ki... :)
Igaz nem is akcióztak ekkorát... lehet az MM ezt benézte elsőre.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15291) Partizan182 válasza #20221952 (#15286) üzenetére


Partizan182
senior tag

24 fps nagyon kevés a folyamatos kép illúziójához. LCD-n a relative magas (~10 ms) válaszidő miatt egy kis utánhúzása van minden frame-nek, "összefolyik" az előzővel, emiatt annyira nem látványos hogy a kép "ugrál" a képkockák közt.

Olednek kvázi azonnali válaszideje van (0,1ms) emiatt gyors mozgásoknál nagyon látványos hogy a folyamatos mozgás helyett diavetítést kapunk. Nem az Oled a ludas mint olyan, egyszerűen a forrásanyag hiányosságát (alacsony frame-rate) jobban kiemeli a jobb technó.

(#15292) I3vagyI5


I3vagyI5
csendes újonc

Üdv mindenkinek! A véleményeteket kérném, külön megköszönném a TV tulajok véleményét. Már egy jó ideje gondolkodom és gyűjtök SONY 55XE9005-re, de egy hete képbe került a 2017-es FULL HD-s LG 55EG9A7V OLED TV-je. Nagyon sok minden szólna a SONY mellet de az OLED képe nagyon elvarázsolt. A FULL HD felbontás nem hátrány, sőt előny lenne számomra (natív felbontás) mert évekig még főleg FULL HD videók lesznek nálam aktuálisak. A LG OLED55B7V TV az ára miatt elérhetetlen, mert itt Szerbiában ahol élek, majdnem a duplája az LG FULL HD-s OLDE-jéhez képest. Most SONY 50W805C TV-m van. Arról kérném a véleményeteket akinek van tapasztalata SONY 55XE9005-ről és LG 55EG9A7V-ről, hogy melyket választaná? Szempont, hogy FULL HD anyag (sok Youtube-os is) menne döntően. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15293) dgyuri0123 válasza I3vagyI5 (#15292) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha valóban nem érdekel a 4khdr és pénzed sincs B7-re, nyugodtan vedd meg a FHD oledet. A képe így is áll leejtős. Panasonic 50ST60 plazmáról váltottam és még most is (közel 1 év után) ámulok a képét látva. Ráadásul semmilyen hiányérzetem nincs. LCD-től soha nem fogsz kapni akkora moziélményt, mint akár egy FHD oledtől. De úgyis kapsz még más ajánlást szerintem...

"csak a zene van"

(#15294) PuMbA válasza dgyuri0123 (#15293) üzenetére


PuMbA
titán

Ezekben a régebbi (az olcsóbbak, ha jól tudom 3-4 éves paneleket és technológiát használnak) OLED-ekben nem problémás jobban a szinte majdnem fekete szürke miatti inhomogén kép? :) Ha interpolációt akar használni például sportközvetítésekhez, akkor nyer a Sony, ha viszont nem, akkor pedig az OLED.

[ Szerkesztve ]

(#15295) I3vagyI5 válasza PuMbA (#15294) üzenetére


I3vagyI5
csendes újonc

Lengyel tesztben azt írják, hogy a 55EG9A7V-nek javított algoritmusa van és jobb a "feketéhez való viszonya" mint a 2016-os 4K-s OLED (pl. B6) szériáknak.

[ Szerkesztve ]

(#15296) adamssss válasza I3vagyI5 (#15295) üzenetére


adamssss
veterán

Érdekes. Az A7 szinte egy az egyben egy 910 ami egy évvel a 6-os széria előtt jelent meg.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15297) PuMbA válasza I3vagyI5 (#15295) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor már csak az a kérdés, hogy fontosabb-e a mozgásfelbontás (ebben a Sony jobb) vagy inkább az elmosódás mértéke legyen kevesebb (LG) :) Még előny a Sony-nál, hogy akárhogy használod éveken keresztül, biztosan nem tud beégni.

[ Szerkesztve ]

(#15298) dgyuri0123 válasza PuMbA (#15294) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A fekete-közeli inhomogenitás ma is létezik sajnos. A B7 sem kivétel ez alól. Nálam is látni, de alig és ritkán észlelhető filmnézés közben. A 2015-ös modellek talán jobbak voltak ilyen szempontból, mint a 2016-osok. :K

"csak a zene van"

(#15299) I3vagyI5 válasza PuMbA (#15297) üzenetére


I3vagyI5
csendes újonc

A mostani SONY 50W805C-met azért is szeretem, mert FULL HD-ben pl. a leggyorsabb Fornula 1 autó mozgásoknál is és koncerteknél a legvadabb fénymozgásoknál is nagyon szép tiszta mozgású képet ad. Egyik fontos dilemma nálam pont ez, hogy ezt megéri-e beáldozni azért mert az LG OLED képének a színvisszadása és a feketéje nagyon szép, nagyon más. Megjegyezendő, hogy a LG 55EG9A7V TV 50Hz-es és nem 120Hz-es mint ahogy azt a displayspecifications oldal írja.

(#15300) dgyuri0123 válasza I3vagyI5 (#15299) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

10 Bit 120 Hz... [link] De azt vedd, ami neked szimpatikusabb. LCD-t viszont akkor sem vennék, ha ütnének, de ez is csak a saját preferenciám. :)

A Sony is elkeni a mozgást (mint az összes lcd), főleg interpoláció nélkül. Ha meg bekapcsolod a "képjavítókat", kapsz cserébe egyéb képhibákat. Ezért (is) javasolt ezek mellőzése.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.