Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) fplweb2012 válasza front3r (#15099) üzenetére


fplweb2012
csendes tag

Nagy valószínűséggel az lesz a vége, hogy leszegett fejjel bánatosan beosonok egy boltba ahol még lesz 450-ért B7, és megveszem annyiért, de még nem készült el a függő TV állvány/szekrény. Szóval nincs hova rakni. Ezzel vigasztalom magam addig amíg meg nem érkezik és bámulom a webshopok árait hátha kell a hely a B8-nak és kisöprik a tavalyi porosodó dobozokat.

(#15102) Joshi válasza lean (#15100) üzenetére


Joshi
titán

Áruld már el hogy ha nincs kiépítve az atmos hangszóró ami ugye a plafonon, vagy a mostanság egyre "divatosabb" centerek tetején lévő a plafon felé irányuló hangsugárzók, akkor hogy a fenébe hallasz te bármit is? Vagyis változást érzékelni fogsz, de az nem az atmos hanem valami katyvasz.

ui.: elárulhatnád hogy milyen módon szólal meg nálad az Atmos hangsáv Atnosként, mert ugye ez fontos tényező. Nem lehet hogy nálad csak a Dolby TrueHD szól?

[ Szerkesztve ]

(#15103) lean válasza Joshi (#15102) üzenetére


lean
aktív tag

úgy ahogy írtam :D . igencsak jó hangzást hallok egy tv hez képest...az más kérdés h valójában mit jelent az atmos amit én is tudok :DD

ui: hát ha tudom hogy atmos hangsáv van és a tv kiírja h dolby atmos akkor mire lehet gondolni mi szól?

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#15104) Joshi válasza lean (#15103) üzenetére


Joshi
titán

Az Atmos csatorna felülről jön, tehát ki kell építeni egy plafonon lévő hangsugárzót. Te szerintem valami konvertált valamit hallasz ami nagyon nem az Atmos. Véleményem szerint még mindig nem támogatja az LG OLED az Atmost, esetleg valami konvertálás lehet a dolog mögött ami nagyon nem az Atmos.

Nem csak neked szól, hanem úgy általában akit érdekel LG OLED fronton az Atmos, kérdezzetek rá a Házimozi haladó szinten topikban.

[ Szerkesztve ]

(#15105) lean válasza lean (#15103) üzenetére


lean
aktív tag

kérdésedre a válasz zidoo x9s lejátszó a forrás hdmi vel a tv re kötve mint átmeneti megoldás

igen értem h honnan jön de itt a dekódolás a lényeg. és úgy tűnik erre elvileg (gyakorlatilag) az lg tv képes . más kérdés a hangfal konfiguráció és a megszólaltatás technikája

akkor dolby truehd szól kt hangszórón ha ettől boldog vagy :)

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#15106) Joshi válasza lean (#15105) üzenetére


Joshi
titán

De ha nincs kiépítve az Atmos hangrendszer akkor hogy a fenébe szólna Atmos? Gondolj már bele. :O

(#15107) Joshi válasza lean (#15105) üzenetére


Joshi
titán

"akkor dolby truehd szól kt hangszórón ha ettől boldog vagy"

Nekem tök mind1 hogy mit hallgattok, egyszerűen csak rá szeretnék világítani arra, hogy LG OLED tévén kizárt hogy Atmos szóljon. A támogatás általában ott merül ki, hogy valamilyen "butább" formátumra konvertálja az eszköz. Aki komolyan akarja gondolni a hangzást az úgy is erősítőt használ normálisabb hangfal szettel.

(#15108) lean válasza Joshi (#15106) üzenetére


lean
aktív tag

In the LG B7, Dolby Atmos is supported through the onboard speakers, but it's a virtualised effect and doesn't give you the sort of result you get from a soundbar with up-firing drivers or (preferably) a complete Atmos separates system.

[link]

téma lezárva

15107: Aki komolyan akarja gondolni a hangzást az úgy is erősítőt használ normálisabb hangfal szettel.
ezt nem is vitatta senki, a többit igen

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#15109) Joshi válasza Joshi (#15102) üzenetére


Joshi
titán

"centerek tetején lévő a plafon felé irányuló hangsugárzók"

Itt természetesen a front sugárzókra gondoltam. :B

(#15108) lean
"mint friss B7V tulaj jelentem dekódolja az atmos hangsávot és igencsak jól szól több filmmel tesztelve."

Mivel ezt írtad nekem úgy jött át hogy te elalélsz az Atmostól, holott igazából semmi köze nincs hozzá. Az a gond hogy sokaknak halvány lila fingjuk nincs hogy mit is kellene hallaniuk és ez baj.

[ Szerkesztve ]

(#15110) lean válasza Joshi (#15109) üzenetére


lean
aktív tag

ja értem... én nem alélok el mivel van korrekt hangrendszerem. de azt mondom h vállalható hangja van a tv nek jelentsen ez bármit. atmos utánzást vagy akármit. peace :R :C

no cross no crown

(#15111) #72042496 válasza Joshi (#15104) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az Atmoshoz ilyen kialakítás is létezik, bár a plafonon levők tényleg sokkal jobbak. Sőt, ha Atmos, akkor a plafonon levőknek van értelme, azt mondják.

Nagyon ki akarsz cseszni szegénnyel, hogy a házimozis topikba küldöd? ;] Az még az ittenieknél is furább emberekkel van tele.

szerk: Késő van, most vettem észre, te is írtál ezekről. Sorry.

(#15113) lean: Látom, neked se kell már akkor részletezni, hogy mi a dörgés arrafelé. :)

[ Szerkesztve ]

(#15112) Joshi válasza #72042496 (#15111) üzenetére


Joshi
titán

A #15102-ben írtam hogy létezik ilyen megoldás is, csak ott front helyett centert írtam. Na mind1 hagyjuk a témát.

(#15113) lean válasza #72042496 (#15111) üzenetére


lean
aktív tag

(OFF)már rég túl vok azon a topikon :D (/OFF) BBéci féle szaktanácsokra nincs szükségem :DDD

no cross no crown

(#15114) Joshi válasza lean (#15113) üzenetére


Joshi
titán

"BBéci féle szaktanácsokra nincs szükségem"

De miért? ;]

(#15115) Strezi válasza Joshi (#15106) üzenetére


Strezi
őstag

A Dolby Atmos egy objektum alapú szabvány. Azaz nem csatornánkénti hangok vannak benne, hanem egy klasszikus keverés előtti, térbeli modell az onnan megszólaló hangmintákkal.

Ennek következtében az Atmos anyag tetszőleges hangszóró konfiguráción megszólaltatható. Megfelelő technológával akár fülhalgatón is.

Ami lényeg, hogy a dekódoló egység (itt a tévé) tudja ezt a feldolgozást a saját hangszóró paramétereinek megfelelően. Elég jó dolgokat tesz lehetővé, a hangminőség pedig mindenképpen szintet lép az ezt megelőző formátumokhzo képest.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#15116) Joshi válasza Strezi (#15115) üzenetére


Joshi
titán

Igen, nagyjából az 5.1-es térhangzást is "lemodellezi" egy soundbar. Aha ja. :DDD Ha az Atmos-féle 3D térhangzás lényege a felülről érkező hang, akkor annak onnan kell jönnie. Ezt nem lehet mással kiváltani.

(#15117) daneel_hu válasza Joshi (#15116) üzenetére


daneel_hu
addikt

Csak egy jó 2.0-ással. :C

(#15118) krx21 válasza lean (#15100) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha van házimozi rendszered, miért a Tv-t hallgatod?

(#15119) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#15117) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

+1 :K

"csak a zene van"

(#15120) Benoe77 válasza krx21 (#15118) üzenetére


Benoe77
őstag

Kérdés volt, hogy a tv le tudja-e játszani valahogy az Atmos hangot. Ő kipróbálta, nála működött, szerinte nem is rosszul, annak ellenére, hogy a tv-n hallgatta. Ezt megírta nekünk tajékoztatásképpen. Köszönet érte.

(#15121) Strezi válasza Joshi (#15116) üzenetére


Strezi
őstag

Meglepően jó (pszicho akkusztikus) modellek vannak az emberi hallásra ;)
Gondolom neked is csak két füled van, mégis térben hallassz ;]

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#15122) krx21 válasza Benoe77 (#15120) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt én is kivettem a szavaiból, de köszi az összefoglalót... ;)

(#15123) mimic1979 válasza Joshi (#15116) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Üdv

Olvasgatom az Atmosos hozzászolásokat, és a véleményem az hogy ténylegesen szebben szól a tv amikor Atmos jelet kap , és igen létrehoz némi "virtuális" hangkeltőt. Természetesen ez nem helyettesíti a házimozi által életre keltet hangképet. Szal,van össze hasonlítás képem, mivel ki van építve az Atmos itthon, DE tényleg jól szól a TV-n is, jobban mint egy normál PCM sztereó :D

Másik ! Szerintem nem feltétélen a magassági hangokra kell gondolni egy Atmos hangsávnál, hanem egy komplex rendszerre! Azaz ahogy azt elöbb leírta valaki,Objektum alapon kell végig gondolni, és ez hozza elő a tényleges hangképet.

Lehet firtatni , hogy a Tv nem fogja a teljes képet reprodukálni, de a B7 (az enyém) tudja, ki jelzi, hogy mit dekódol, és akinek nincs házimozija, és nem vár el egy moziteremnyi hangzást, annak garantálom hogy tetszeni fog!

[ Szerkesztve ]

(#15124) junior19 válasza Benoe77 (#15120) üzenetére


junior19
senior tag

Nem a tévével játszotta le, hanem külső médiaplayerrel.
A kérdés viszont tényleg arra vonatkozott, hogy a tévé beépített lejátszója kezeli-e a formátumot.

codec project

(#15125) Jugar


Jugar
tag

Megint sikerült beszéltem a LG ügyfélszolgálattal. A lényeg, mint ahogy a tv (B7 esetén) specifikációkban is szerepel, Dolby Atmos hangrendszerrel van felszerelve, tehát hardveresen tudja!

Nyilván nem olyat fog ütni, mint egy különálló komplett dolby atmosos szett, de most nem is ez a lényeg, hanem hogy a jelenlegi FW (04.70.85) elvileg még nem támogatja ezt a kódolást, de dolgoznak rajta, és várható. Azaz, elképzelhető, hogy a legközelebbi FW frissítés után, a tv belső lejátszóját használva, látni fogja már a dolby atmos hangsávot, és meg lehet szólaltatni a tv hangrendszerén. Én speciel, kíváncsi vagyok tv-n hallgatva a hangkülönbségre, váltogatva a hangsávok közt. Az LG B7 oldalán még ez is ki van írva:

„A 2017-es LG OLED TV jelenleg támogatja a Dolby Atmos lejátszást a legtöbb internetes streaming, TV közvetítés és USB-s Dolby Digital Plus tartalmakon keresztül. A Dolby Atmos lejátszás, melyet a Dolby TrueHD biztosít, még nem támogatott. Az LG a Dolby-val közösen dolgozik az LG OLED TV-k Dolby TrueHD támogatásán.”

(#15126) adamssss válasza Jugar (#15125) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem nem nagyon kell rugózni ezen az Atmos-on. Az a bögreszett ami a tv-be van építve és hangszórónak van titulálva annyira sem elég, hogy egy 320kbit-es mp3-at megszólaltasson nem, hogy egy 10000+kbit-es Atmos hangsávot. Szóval max a lelked megnyugtatására lesz jó ha aktiválják az Atmos-t.

Az egyedüli érdemleges az lenne ha ARC-n ki tudná nyomni de arra meg fizikailag nem képes mert nem eARC van rajta.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15127) krx21 válasza Jugar (#15125) üzenetére


krx21
nagyúr

A dolby atmos lényege, hogy nincs egzakt csatorna szétválasztás, hanem a megadott rendszerre, objektum alapon szétszórja a hangot a rendszer. Valamint megjelentek a magassági csatornák is.
De uram bocsá, ha csak egy TV hangszóróról beszélünk, akkor ez nem mindegy???
Ha van is különbség, akkor azt nem minőségi különbségnek nevezném, hanem csak másként hangzik, mert a TV másként keverte a csatornákat (egyáltalán nem biztos, hogy jobban, mint a sztereó vagy egyéb jelből tenné..)

(#15126) adamssss +1 Pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#15128) dgyuri0123 válasza krx21 (#15127) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És (#15126) adamssss : Ugyanez a véleményem.

Egy új áron 3-400e forintos láncon sem hallasz egyéb különbséget DD, DTS, DTSHD, vagy Atmos között, minthogy másképp szól rosszul, nemhogy egy tévébe épített tejes bögrén.

"csak a zene van"

(#15129) Jugar


Jugar
tag

Itt nem is az volt ennek a lényege, hogy fog-e versenyezni bármilyen más komplett hangrendszerrel, vagy egy drága dolby atmosos hangprojektorral, hanem hogy látja-e a tv azt a hangsávot, ha már ez hardveresen támogatott a tv-n, akkor logikai alapon látnia kéne.

Kiinduló alap az volt, hogy esetleg csak az én tv-ben van valami hiba, és másnak látja. De mint kiderült, nem hibás a készülék. Az persze egy másik dolog, hogy fog szólni az a dolby atmos hagsáv a tv hangszóróin, talán jobban, mint ha csak sztereo lenne. De aki igazi atmosos hangokat akar, annak nyilván nem a tv hangszóróin kell élvezkednie. Ez eddig sem volt kérdéses.

(#15130) Joshi válasza Jugar (#15129) üzenetére


Joshi
titán

Itt többen azt írják hogy nekik a tévé hangszóróin szól az Atmos, akkor gondolom nekik külső médialejátszójuk van. Célszerűbb venni egy normális médialejátszót, jobban járnál.

(#15131) mimic1979 válasza Joshi (#15130) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Igen ... Külső lejátászóról - illetve Netflix -ről is.

Himedia q10

(#15132) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#15128) üzenetére


daneel_hu
addikt

Úgyis forrásfüggő lesz mennyire élvezhető a hang, ahogyan a képnél is így van.
Ha szar a forrás akkor teljesen mindegy, hogy Atmos-e vagy DTS.
Ugyanez igaz a képfolyamra is, nincs az a technológia ami megmenti a szar filmet, szar zenét.

Lássuk be, az sem mindegy mivel etetjük az oledet. :)
A technológia mérföldekkel a tartalmak előtt jár.

(#15133) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#15132) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bőven milla feletti mozirendszert cseréltem sztereóra, mert nagyon nem voltam elégedett a hangjával. Most, az ugyanannyiba kerülő sztereóm kenterbe veri a korábbi mozihangot. Én csak ennyit fűznék hozzá....de tény, mások biztosan boldogan hallgatták volna a sokcsatornás rendszeremet, csak én vagyok ilyen elfajzott, hogy kevésnek éreztem. (forrás nem változott)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#15134) Joshi válasza dgyuri0123 (#15133) üzenetére


Joshi
titán

Kevés olyan film van aminek jó a hangja, de amelyik jó azt nem lehet összehasonlítani egy sztereó hanggal. Milyen subod volt?

(#15135) dgyuri0123 válasza Joshi (#15134) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Privi ment...

"csak a zene van"

(#15136) Warck válasza Joshi (#15130) üzenetére


Warck
tag

Ha tvt áruházi üzemódra kapcsoljuk, el indul a demó és ott az atmos demó is!

(#15137) bandi0000


bandi0000
nagyúr

B7 en nektek is olyan, hogy ha kapcsolhatjátok az adótak akkor gyorsan vált, de ha picit vártok akkor kicsit lassabban kapcsol át ?

Xbox One: bandymnc

(#15138) Joshi


Joshi
titán

Info.
Megkapja az Oppo 203/205 a teljes Dolby Vision támogatást. Ez azt jelenti hogy a Sony Dolby Vision támogatású tévéi, köztük az A1 és AF8 már HDMI-n keresztül is lejátsszák a DV-t.

(#15139) Nemir Ombe válasza Joshi (#15138) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Már kinn is van a béta fw [link] .... akár rakhatod is felfele .... ;)

Hmm ....

(#15140) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Az LG OLED 55 B7-nek mennyire tükröződik a képernyője kikapcsolt állapotban?

(Sajnos a Media Markt nem forgalmazza, így nem tudom hol lehetne megnézni.)

Köszi!

(#15141) bandi0000 válasza Gigicuci (#15140) üzenetére


bandi0000
nagyúr

tükröződik rendesen, régi tv-nél talán kicsit jobb, de egyik se váltja meg a világot,mert akkor már a képminőség rovására menne

Xbox One: bandymnc

(#15142) kerti008


kerti008
aktív tag

Oledbol LG B7 55" vagy Panasonic TH-EZ950-et (65") vegyek? Mekkora kulonbseg van a gyakorlatban a Dolby vision es a HDR10 kozott? Ez van keszleten, a hetvegen elvittek az osszes 65"-os B7-et.

[ Szerkesztve ]

(#15143) adamssss válasza Gigicuci (#15140) üzenetére


adamssss
veterán

Tukrozodes szempontjabol nem a legjobb. Egy qled ebbol az egy szempontbol sokkal jobb.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15144) krx21 válasza kerti008 (#15142) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem ne a Dolby Vision vs HDR10 közötti különbség döntsön a két TV között.
Nézd meg, nyomkod meg őket, legyen személyes benyomásod, döntsön az.. Ja és persze a méret nem mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#15145) FollowTheORI válasza Gigicuci (#15140) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez elég szubjektív... de kb annyira, mint a többi tévé... :)

Csodát egyiktől sem kell várni. De használható bőven nappali körülmények között is.
Messze nem tükrőződik úgy, mint egy üveg pl, de nem is matt.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15146) FollowTheORI válasza kerti008 (#15142) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha a méret a fontos akkor mindenképp a Panasonic e kettő közül, nyilván. :)
A többi apróság csak messze messze a sor végén.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15147) kerti008 válasza krx21 (#15144) üzenetére


kerti008
aktív tag

A felhasznalasi terulet tulnyomoreszt youtube es FHD lenne, estenkent Netflix stream 4K-ban. Meg par UHD film lemezrol. Ez alapjan a nagyobb jobb. Mi a helyzet a HDR sotetebb kepevel? Par helyen irjak hogy a HDR10 sotetebb tud lenni par filmnel. Egyszeruen nincs eselyem megnezni mert nincs keszleten itt a vilagvegen, csak a 2018-as modellekbol. Most nincs gondom egy Panasonic LCD-vel ezert latatlanba is elfogadom barmelyik 2017-es OLED-nek szebb kepe van mint a jelenleginek.

[ Szerkesztve ]

(#15148) FollowTheORI válasza kerti008 (#15147) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért nem érdemes ezen pörögni, mert rendkívül kevés DV anyag van... szóval főleg ígyis-ugyis HDR10-et fogsz kapni. Vagy a lejátszó nem fogja tudni, vagy a forrás eleve nem olyan.

Amúgy a demó anyagok alapján nagyon kevés különbség van... szvsz lényegtelen a HDR-en belül már, hogy melyik.

Persze ha valami über videophil maximalista ember vagy, akkor nem szóltam... :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15149) Nemir Ombe válasza FollowTheORI (#15148) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért a rendes demóanyagoknál jól látható különbség van a DV és a "mezei" HDR között .... de valóban kevés a jó tartalom .... ;)

Hmm ....

(#15150) FollowTheORI válasza Nemir Ombe (#15149) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát én megnéztem a HDTV tesztes ürge videóját amúgy erről anno... és annyira bolhafingok a különbségek hogy na (relative)... oké egymás mellett látod esetleg ezeket... de magában, már a HDR elég. :)

Másrész meg nem lehet jó összehasonlítást sem csinálni igazán... azonos lejátszóval meg tévékkel meg forrással... még ő is két külön fajta lejátszóval tudta csak megcsinálni és ott már azis számít melyik lejátszó mit hogyan értelmez, mert kódolgat analizálgat meg alakít át. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.