Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) bandi0000 válasza Warck (#14500) üzenetére


bandi0000
nagyúr

bocs mindenkitől akkor félre értettem, azt hittem az én beállításomnál 4 óra után fog lefutni, akkor ez okés

Ez lett vna a másik amit akartam kérdezni, a kattanás, azt hittem én hallom rosszul de leg ezt is tudom :D

Xbox One: bandymnc

(#14502) Pro Koryak válasza bandi0000 (#14501) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A standby pixelfrissítés csak a 4k modellekben van, igaz?

(#14503) bandi0000 válasza Pro Koryak (#14502) üzenetére


bandi0000
nagyúr

passz, ha jól gondolom a tavalyi modellekkel jött be ez nem?

Xbox One: bandymnc

(#14504) AL válasza Warck (#14500) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nálam ( Pana 55EZ950 ) kikapcsolás után, ha kb. 4 órát ment a TV a működést jelző LED sárgára vált és 10 percig így világít, ez jelzi a pixelfrissítő működését . Azt írják ilyenkor ne áramtalanítsunk, ne érjünk a képernyőhöz ( ne törölgessük ) . Egyéb időszakban még nem észleltem, hogy bekapcsolt volna, de a használati írja, hogy működés közben is bekapcsolhat, vagy manuálisan is elindíthatjuk . Üdv.

(#14505) Warck válasza AL (#14504) üzenetére


Warck
tag

Üdv! Igen a Panasonic kicsit másképp működik,ezért is írtam lg is meg tehetné ezeket a dolgokat, bár mondjuk a pana azért vigyázz jobban mert a panelt nem ők gyártják és nincs olyan helyzetbe, mint az lg.

(#14506) torma1981 válasza Warck (#14505) üzenetére


torma1981
veterán

Azért mert az LG nem mutatja led színnel pl az nem azt jelenti hogy nem jó. Kit érdekel hogy mutatja a led? A lényeg hogy megcsinalja. Nálam kb 20 perc. Hosszabb bekapcsolas után.

(#14507) Warck válasza torma1981 (#14506) üzenetére


Warck
tag

Igazából az a lényeg hogy csinálja, de azért apró és praktikus dolog ha jelzi, a funkciót. Szerintem de kinek mi a jó. Ezek szerint nem csak nálam 20 perc a ciklus.

(#14508) krx21 válasza Warck (#14507) üzenetére


krx21
nagyúr

Igazad van, LG-nél is jó lenne, ha jelezné ha fut. Mert akkor tudod még nem szabad vissza kapcsolni, vagy áramtalanítani. Egy új firmware-el ezt bele tehetnék, szerintem nem állna semmiből... Hasznos ötlet.

(#14509) Warck válasza krx21 (#14508) üzenetére


Warck
tag

Meg tehetné igazából, de az lgnél az ilyen praktikus dologok nem, az erősségük. Valahogy ez náluk nem tűnik fontosnak, úgy vannak vele működik azt jó ez!

(#14510) krx21 válasza Warck (#14509) üzenetére


krx21
nagyúr

"ilyen praktikus dologok nem, az erősségük"
Hát én nem cserélném el a Panasonic vagy a Sony, sőt sem a Samsung kezelhetőségére az LG-t...

(#14511) torma1981 válasza krx21 (#14508) üzenetére


torma1981
veterán

És minek akarod aramtalanitani? Ha hallod a kattanast akkor végzett. Ennyi. Ott ülsz előtte és nézed a ledet? Mert az nagyon életszerű tényleg.

(#14512) krx21 válasza torma1981 (#14511) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerinted hallgatni a relé kattanását, az életszerűbb, mint oda pillantani egy ledre??? :F
Pont a relé hallgatáshoz kell folyamatosan ott ülni, nehogy lemaradj róla... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14513) dgyuri0123 válasza krx21 (#14512) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kompenzáció után áramtalanítod? Vagy mi másért kellene lesni, hogy mikor végzett az elektronika? :)

"csak a zene van"

(#14514) AL válasza dgyuri0123 (#14513) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Én eddig minden híradástechnikai készülékemet áramtalanítottam, ha nem használtam . Ez a TV most kivétel. Minden készülékem feszvédős elosztóba van csatlakoztatva, ami kikapcsolható . A tévén kívül minden mást most is kikapcsolok . Az Android tévékről is írták többen, hogy nem jó áramtalanítani, nem tudom mi az igazság. Az a baj, hogy a Panához is néhány oldalas leírást adtak, amiből két oldal, hogy ne dobjam ki a tévét mert veszélyes hulladék . Igazából csak itt olvastam, hogy ne áramtalanítsunk . Az igaz, hogy a használati írja, de az a kikapcsolás utáni időre vonatkozik. Nem tudom, hogy máskor ( üresjáratban ) is csinál e valamit, eddig még nem láttam. Üdv.

(#14515) torma1981 válasza krx21 (#14512) üzenetére


torma1981
veterán

Akkor minek aramtalanitani? Mit érsz vele el? Persze ha naponta többször van áramszünet akkor érthető de nem túl életszerű meg ha vihar jön de normál esetben minek?

(#14516) Warck válasza krx21 (#14510) üzenetére


Warck
tag

Én se de én nem a menüre és a kezelhetőségre, gondoltam,mielőtt félre értés lenne webos egy jó dolog, stabil és nincs gond vele. De olyan praktikus, dologra értettem, hogy oda figyelnének apró de fontos dolgokra. Mivel bizonyos funkciót, nem említenek, a könyvbe, aki nem olvassa a topikot, vagy nem ír az lg nek nem tudja, ezt a ciklust. Míg mások oda figyelnek és le írják a könyvbe. Ill jelző fényt bigyeszt.

[ Szerkesztve ]

(#14517) krx21 válasza torma1981 (#14515) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért az a fontos, hogy miért áramtalanít valaki? Lehet, hogy csak vissza akkarja kapcsolni...
Amúgy ha már megkérdezted: én általában azért áramtalanítok, mert szünetmentesen van a rendszer. (Áramtalanítva nem melegszik és nem fogyaszt vagy 50-70wattot, szünetmentesnek jelentős a töltő árama..)

(#14518) Bakus válasza krx21 (#14510) üzenetére


Bakus
tag

Rengeteg olyan funkció nincs benne a B7-ben ami volt a régi tv-men (Sony W650) és eleinte hiányzott de már kezdek hozzá szokni.

"A víz örök, de a gép változik"

(#14519) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!
LG b7 - hol tudom kiolvasni eddig hany orat pakoltam bele? Egyaltalan van erre lehetoseg? :) koszi!

markbellus.hu 

(#14520) dgyuri0123 válasza AL (#14514) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szia! Én soha nem áramtalanítok. Egyet kivéve persze, ha 1 napnál hosszabb időre elutazom. Teljesen felesleges áramtalanítani, mert nem tesz jót a tápegységnek a napi szinten (akár többszöri) bekapcsolással járó magas és hirtelen áramlöket. A fogyasztás sem indokolja hiszen az összes kütyüm együttesen sem fogyaszt 200 Ft-nál többet havonta stand by módban. A mosógépem is be van dugva évek óta...no meg a wifi router is... :)

"csak a zene van"

(#14521) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Tudom hogy volt róla szó, de mennyire lehetséges hogy eltűnik majd a banding? Játéknál vettem észre főleg világos háttérnél jó csíkos a kép, ha ugya vízszintes mozgás van

Xbox One: bandymnc

(#14522) dgyuri0123 válasza bandi0000 (#14521) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mondtam már ezt is, csak nem olvasod el amit írok... ;)

Kb. 2-3 hónap vagy kb. 300 óra kell hogy javuljon a homogenitás. Fokozatosan lesz jobb, nem ugrásszerűen. Egyszer csak arra leszel figyelmes, hogy alig alig látod majd, akkor is csak "elbaltázott" fényviszonyok között, nem világos képtartalomnál. Nálam most tényleg észlelési határ környékén mozog, tehát még akkor sem látom, ha erősen figyelem. Persze 3-5%-os szürkénél még látható egészen halványan, de nem zavaróan.

Ha ez idő alatt sem jön rendbe, panelcsere lesz belőle, aminél természetesen újra kezdődik ez a "bejáródási" folyamat. Nem keverendő a "near black jelenséggel", ami soha nem fog eltűnni, szerintem, de ez nem is kavar be annyira filmnézés közben, mint a "vertical banding".

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14523) Mentolka válasza TBMC (#14519) üzenetére


Mentolka
senior tag

Én a gyári távirányítójával nem bírtam előhívni a szerviz menüt. Androidra letöltöttem egy alkalmazást, és azzal sikerült bejutni. Ha bent vagy, akkor UTT-t keress.

(#14524) claire78 válasza TBMC (#14519) üzenetére


claire78
senior tag

Harmony okos-távirányítóval gyerekjáték. :)

(#14525) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok, 65"os méretben keresem a lehető legjobb ár/érték arányú OLED tv-t. A lélektani határ max 3000€
Tudnátok ajánlani néhány típust, már az is segítség, ha esetleg vannak kerülendő gyártók, esetleg típusok.

Előre is köszi

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#14526) TBMC válasza Mentolka (#14523) üzenetére


TBMC
addikt

hogyan lehet előhívni a magic remoteval? vagy próbálkozzak valami alkalmazással inkább iosre? :B

markbellus.hu 

(#14527) dgyuri0123 válasza Fang (#14525) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

LG... 7-es sorozatból bármelyik kiváló választás. A többi gyártó Androidot használ os-nek, ami nehézkesebb, kissé instabilabb, mint az LG Webos rendszere, ami szórakoztató és gyerekjáték vele a tévé kezelése. Panasonic hajszállal jobb képminőséget tud, de millió alatt nincs nálunk. Másik kérdés a garancia. Mivel az összes panel LG eredetű, így (gondolom) náluk a legegyszerűbb egy esetleges panelcserét bonyolítani. A Panasonic nem biztos hogy annyira engedékeny, mint az LG, ha pixelhiba, vagy sávosodás miatti panelcseréről esne szó. De 5 évet is csak az LG ad tudtommal...ha nem akkor bocs.

"csak a zene van"

(#14528) Fang válasza dgyuri0123 (#14527) üzenetére


Fang
aktív tag

Köszi szépen, akkor LG vonalon indulok tovább!
[Az rtings tesztjében] a B7A típus kapta a legjobb értékelést.
Ez Magyarországon a B7V típus volna, Németroszágban pedig a B7D?

E7/C7 csak dizájnban különbözik a fentiektől? Nem igazán egyértelmű nekem most az LG típus szám felépítése...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#14529) yodamastah válasza Fang (#14525) üzenetére


yodamastah
őstag

3K euróért a 8gen 65ös LG-t is megkapod. Itt m.o-n legalábbis MM-ben most 3K eur alatt van 8gen.

(#14530) TBMC válasza dgyuri0123 (#14527) üzenetére


TBMC
addikt

5évet ad az LG?
tudtomra az én B7emre csak 2 év van :F
(euronicsben vettem)

markbellus.hu 

(#14531) torma1981 válasza TBMC (#14530) üzenetére


torma1981
veterán

Igen. Most akció van.

(#14532) dgyuri0123 válasza Fang (#14528) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

B7 ez a lényeg. Bár 65B8 is van most akcióban, ami beleférne a keretedbe (én biztos ezt venném). A számok bizonyos "körzeteket" jelölnek. Nincs jelentősége.

Szolgáltatásban, csatlakozókban lehet különbség egyes típusok között, de a "B" sorozat is minden igényt kielégít, hacsak nincs valami nagyon extra elvárásod.. :)

(#14530) TBMC: Itt nézz utána..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14533) so_ha


so_ha
senior tag

264e az LG 55 EG9A7V az MM-ben.

(#14534) Fang válasza yodamastah (#14529) üzenetére


Fang
aktív tag

[C8 itt is] bekúszott 3000 alá.
Azon kívül, hogy újabb, van pl valami érdemi különbség a B7V/D-hez? csak mert 1000€ a különbség, és nem hiszem, hogy ez azért kijön egy típus frissítéssel. (értsd: pl. 10%-kal "jobb képért" nem fizetek 50%-kal többet)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#14535) UberMutant válasza Fang (#14528) üzenetére


UberMutant
őstag

lg típus:
7 v 8 (2017 vagy 2018 modell)
7B =7C csak káva színe és talp tér el, CPU ugyanaz
7E hangszóró kicsit jobb

8B gyengébb CPU , 8C erősebb CPU , de mindkettő újabb / erősebb mint a 7es szérián

a panelek az egyes évjáratokon belül megegyeznek a típusok között

utolsó karakter D deutchland , V valami más , pl magyar

[ Szerkesztve ]

(#14536) dgyuri0123 válasza Fang (#14534) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És van 5 év garancia ha innen veszed? Ha van is, az csak "kint" érvényes, erre figyelj.
Viszont ha jól láttam, már nincs 5 éves garancia, mert május 15.-én lejárt az akció... ? :F Ennek utána kellene nézni azt hiszem..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14537) bandi0000


bandi0000
nagyúr

mennyire jellemző a szellemkép? ha egyáltalán így hívják, megpróbálom elmagyarázni, egy játékba folt egy 5*10 es kocka, aminek a 2 szélén volt 1-1 fehér ikon, és mikor forogtam a karakterrel a 2 ikon között fel-fel villant az egyiknek a szellemképe, persze rögtön el is tűnik csak olyan fura dolog, mert az LCD-n tuti nincs ilyen mert ki is próbáltam :D

Xbox One: bandymnc

(#14538) TBMC válasza torma1981 (#14531) üzenetére


TBMC
addikt

ohh azt hittem külön köthető/hosszabbítható esetleg.. köszönöm!
én még április elején vettem :(

markbellus.hu 

(#14539) Fang válasza UberMutant (#14535) üzenetére


Fang
aktív tag

Köszönöm az infókat!

dgyuri0123: Kint élek, így a gari nem gond, szokott itt is garancia bővítési akció lenni, tudtommal most éppen nincs, de azt mindenképp megvárom!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#14540) so_ha válasza dgyuri0123 (#14536) üzenetére


so_ha
senior tag

"május 15.-én lejárt az akció... ?"
A Magyar 5 év gondoskodás most 2018.05.15 - 07.15-ig tart az LG-nél.

(#14541) Mentolka válasza TBMC (#14526) üzenetére


Mentolka
senior tag

Nem tudom, mi az a Magic Remote.
Én leszedtem a GooglePlay áruházból az első ingyenes távirányító alkalmazást (LG G4 telefonra), és abban volt egy ilyen gomb, hogy "InStart". Azt megnyomtam, és már látszott is a teljes szervízmenü - ennek az egyik pontja volt az UTT adat.

(#14542) TBMC válasza Mentolka (#14541) üzenetére


TBMC
addikt

a gyári lg távkapcs.

próbálkozok este akkor telón. köszi!

markbellus.hu 

(#14543) krx21 válasza Fang (#14528) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha esetleg a C8-as TV-vel szemezgetsz, mert ha jó áron van, az lenne a kézenfekvő. Akkor nézd meg, hogy a talpa mennyire fér el nálad, vagy mennyire zavaró. Szerintem azt a talpat nagyon elrontották... Ronda és széles.
A B8 is jó lehet, szebb talp viszont a kisebb proci van benne.

(#14544) dgyuri0123 válasza so_ha (#14540) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Na, akkor ezek szerint nem járt le... kösz hogy megnézted helyettem. :)

"csak a zene van"

(#14545) claire78 válasza TBMC (#14542) üzenetére


claire78
senior tag

iPhone-nal nehéz lesz, azon nincs infra. ;)

(#14546) TBMC válasza claire78 (#14545) üzenetére


TBMC
addikt

:W
a gyári távkapccsal valahogy meg tudom ezt oldani?
vagy full veszett fejsze akkor a jelenlegi eszközeimmel? :F

markbellus.hu 

(#14547) Fang válasza krx21 (#14543) üzenetére


Fang
aktív tag

Ha jön valami akció és közelebb kerülnek árban természetesen az újabbat veszem, de 1000€ felárat jelenleg nem érzek indokoltnak. (persze új modell stb, na de azért mégis...)

A talp nem fontos, falon lesz a tv, minden esetre köszi az infót

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#14548) Joshi válasza Fang (#14547) üzenetére


Joshi
titán

Itt elég jó áron vannak a tévék, igaz hogy nem ismerem az oldalt.

LG B7V ~2000€

[ Szerkesztve ]

(#14549) Fang válasza Joshi (#14548) üzenetére


Fang
aktív tag

Köszi, ezt linkeltem én is, ez egy ár-összehasonlító oldal, mint az ÁrGép

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#14550) Joshi válasza Fang (#14549) üzenetére


Joshi
titán

Tudom, de itt láthatod hol a legolcsóbb. Talán a Mars Mediában. Szerintem nem ér 1000€-val többet a 8-as széria. :N

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.