Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) Solesz84 válasza alaves (#15650) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Szia.
Tudnal kuldeni egy linket a kalibraciohoz?

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#15652) junior19 válasza Solesz84 (#15651) üzenetére


junior19
senior tag

https://calman.spectracal.com/downloads-pattern-discs.html
Például innen azt a formátumot kell letölteni, amit a lejátszó lejátszik. Vagy készíteni a BD verzióból mkv fájlokat, azt már a beépített lejátszó is kezeli.

codec project

(#15653) Solesz84 válasza junior19 (#15652) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Koszonom 👍

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#15654) #24536576


#24536576
törölt tag

A tvnek van egy rakat hangbeállítása. Van egy 2.1-es rendszerem, találtam egy olyan lehetőséget, hogy a tv hangszórója + külső fejhallgató. Ilyenkor megy a hang a tvn is meg a hangfalakon is, viszont a hangerőt vagy a menüből, vagy a hangfalon lehet változtatni.(ha csak a fejhallgató kimenetet állítom be, akkor változtatható a hangerő). Van rá mód, hogy működjön távirányítóról a tv és a hangfal hangereje is? Esetleg más csatlakoztatási forma?

Gondolkozok egy soundbaron is, az működik vegyesen a tv-vel?

(#15655) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Tegnap vásároltam a tv-t használtan, ma raktam össze.
Olvastam, hogy sok hasonló típusban van némi hajlat középtájon.
Ez normális?

(#15656) Clever0 válasza RockHaRD (#15655) üzenetére


Clever0
senior tag

Én visszavinném, akkor is, ha mindegyik ilyen. Mindkét oldalon ugyanott van ez a törés? (Szerintem a hajlat íves, ez meg elég hirtelen vált irányt.)

(#15657) Helmoras válasza RockHaRD (#15655) üzenetére


Helmoras
őstag

Pont ugy nez ki mintha nem jol emeltek volna meg amikor felallitottak, ez igy ranezesre egy ember probalta egy oldalrol felallitani es attol meghajlott, az enyem teljesen egyenes. Felteve hogy ez egy b7 nagyon hasonlit.

Persze... Ezt a szitut nehez reklamalni, akar mondhatja hogy te hajlitottad meg...

[ Szerkesztve ]

(#15658) tothl válasza RockHaRD (#15655) üzenetére


tothl
addikt

Hat nem tudom az enyemben nincs ilyen durva hajlat. Valamennyit nyiklenek nyaklanak ezek ha ugy van de ez ott egy konkret toresnek latszik.

(#15659) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Na tulajdonosa lettem én is egy LG B7V-nek, brutál szép képe van :Y

You are not prepared.

(#15660) KorLaci


KorLaci
tag

Üdv!
Létezik olyan progi az LG szerveren, amivel meg lehet nézni, hogy a külső médiaplayerről milyen jelet kap ?
Felbontás, képfrissítés, 8bit-10bit, fps, hang jellemzők, stb.
A TV (B7V) csak azt írja ki, hogy 16:9, 2160p, PCM
KorLaci

(#15661) Pro Koryak válasza RockHaRD (#15655) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem normális.
A panel szélességében szokott lenni(eddig lg-t mutatott itt valaki), de az sem egy ponton, hanem az egész panel ívelt kicsit, nem a magasságában!

[ Szerkesztve ]

(#15662) RockHaRD válasza Clever0 (#15656) üzenetére


RockHaRD
addikt

Csak az egyik oldalt ilyen. Pont ez a bajom, h az eladó azt mondja, h megnéztem, jó volt, most meg nem jó...
Semmilyen külső hatásnak nyoma nincsen. Van 21 hónap gari. Nem lehet, h cserélné az LG?

(#15663) Pro Koryak válasza RockHaRD (#15662) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hol/kitől vetted?

(#15664) RockHaRD válasza Pro Koryak (#15663) üzenetére


RockHaRD
addikt

(#15665) dgyuri0123 válasza RockHaRD (#15662) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem nem voltál kellően körültekintő, mikor megvetted. ;) Ilyen dolgokat nem utólag kellene orvosolni, de nem is lehet. Ha annyira zavar, jelezd a szerviznek és cserélni fogják ha valóban semmilyen külsérelmi nyom nincs rajta.

"csak a zene van"

(#15666) yodamastah válasza RockHaRD (#15662) üzenetére


yodamastah
őstag

Eyém sem ilyen. Semmi törés. Egyéltalán hogy a fenébe vetted észre? Nekem soha nem jutna eszembe ilyen szögből nézegetni a panelt hogy egyenes-e :D Gariba nem hinném hogy cserélnek egy fizikailag sérült készülékház miatt.

Amúgy meg szerintem ha semmi funkcionális hibája nincs a tv-nek, és normál használat közben nem látni, akkor sz*rd le és használd. Ne nézegessed felülről :D

(#15667) sakal83 válasza RockHaRD (#15655) üzenetére


sakal83
addikt

Isten bizony nem látok semmit. Annyit tudnod kell, hogy láttam pár oledet és nem voltak egyenesek ebből a szögből a 5 mm-es panel miatt. Ha zavar szólj az LG-nek és lehet kaősz egy csereutalványt, és még az öt év akció keretén belül talán tudzs venni egy újat.. Én észre sem vettem volna sem eladóként sem vevőként:)

[ Szerkesztve ]

(#15668) Pro Koryak válasza RockHaRD (#15664) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az jó, mert a linkelt képén is benne van a görbület, íme:
[link]

Az elektronika feletti rész hátra van hajolva. Ez szerintem magától nem lesz ilyen. Meg lett feszítve, lehet már a gyárban, passz.

[ Szerkesztve ]

(#15669) sakal83 válasza Pro Koryak (#15668) üzenetére


sakal83
addikt

Most már látom. Ilyen simán van. Vékony a panel, így elhajolhat a súlyától.

(#15670) Pro Koryak válasza sakal83 (#15669) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha a panel súlyától van, akkor a másik oldala miért nem ilyen vagy hasonló?
Felülről tisztán látszik(a vevő képén), hogy egy ponton van megtörve, nem íves az egész panel.

(#15671) yodamastah válasza sakal83 (#15669) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem a panel görbült el, hanem az alu ház amiben a panel benne van. Ha más megoldás nincs és tényleg zavaró akkor vissza kell görbíteni és kész. Inkább mint kidobni :D A panel bírja. [link]

[ Szerkesztve ]

(#15672) junior11


junior11
veterán

SONY KD 55AF8 OLED TV review

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15673) RockHaRD válasza Pro Koryak (#15668) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nem is tudod, hogy ez mekkora segítség :B

Azt írtam az eladónak, hogy megpróbálom legariztatni, ha nem sikerül, akkor vegye vissza. Szerintem így korrekt.
Én meg inkább kiadok kicsit többet, és veszek egy újat. Ezt még egyszer nem játszom el :(

(#15674) Pro Koryak válasza yodamastah (#15671) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ahogy mondod, a keret húzta el a panelt és nem fordítva.
Ezt szépen már nem tudod kiegyengetni, látszani fog a törés, lehet még csúnyább lesz.

(#15675) Pro Koryak válasza junior11 (#15672) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Már pár hónapja tesztelték, ott kicsit más eredmény jött ki, Reference 2018.

(#15676) Zolom89 válasza RockHaRD (#15673) üzenetére


Zolom89
senior tag

Az a segítség hogy a hirdetés képen is benne van? :D Amikor elmentél megnézni és nem vetted észre az nem az eladó hibája.. szerintem ő sem nézte. Biztos h nem venném vissza ezért...

Egyébként megnéztem az enyémet most és nekem is van egy kis görbület mind a két oldalon ugyan ott. Pedig ez már egy új szervízes panel. De eddig soha nem vettem észre semmibe nem zavar.. nyílván egy próbát tehetsz a szervízbe az nem kerül semmibe, hátha..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#15677) Pro Koryak válasza Zolom89 (#15676) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Annyit elérhet, hogy az eladó letagadta = hibátlan volt a tévé.

(#15678) RockHaRD válasza Zolom89 (#15676) üzenetére


RockHaRD
addikt

Azért segítség, mert egyből azt a választ kaptam, hogy én hajlítottam el a szállításkor-kicsomagoláskor, pedig ezerszer jobban vigyáztam rá, mint amikor nála összecsomagoltuk.

(#15679) dgyuri0123 válasza Pro Koryak (#15677) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én senki emberfiának nem hiszek, (még a legjobb cimborámnak sem), de lehet hogy fogalma nem volt az eladónak arról hogy picit görbe a panel. Nekem, mint vevőnek kell meggyőződnöm ott a helyszínen arról, hogy igaz-e az állítás, miszerint hibátlan a tévé. Rejtett hibát nyilvánvalóan nem lehet kiszúrni, de arra ott a garancia. Viszont az elcsavarodott kijelző nem rejtett hiba, az ott volt, "feketén fehéren" csak senki nem vette észre.

Viszont, továbbra is állítom, ha nincs külsérelmi nyom rajta, akkor tuti hogy kicseréli a szerviz.. Én a képen nem látok törést a kereten, ami arra utalna szerintem, hogy kapott egy maflást a tévé (pl felborult) és attól megtört volna a kerete.

"csak a zene van"

(#15680) Pro Koryak válasza dgyuri0123 (#15679) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Viszont az elcsavarodott kijelző nem rejtett hiba, az ott volt, "feketén fehéren" csak senki nem vette észre."

Akinek hónapok óta van, valószínű most kezdi el nézegetni, hogy el van-e hajolva.
Szerintem te sem azzal kezded/kezdted a tévé kicsomagolás/beüzemeléskor. Sőt, még talán meg sem nézted a sajátod. Ja de, most.

Amúgy érdekes, hogy eddig lg-nél volt ilyen "ívelt" síkképernyős oled. A sony/pana valahogy meg tudta oldani, hogy ugyan az az oled panel sík maradjon.

(#15681) tothl


tothl
addikt

Én spec örültem, hogy egyedül fölcibáltam a lépcsőn, összeraktam, letettem a helyére. Konstatáltam, hogy vékony, de eszemben sem volt vonalzóval nézegetni. :D

(#15682) Pro Koryak válasza tothl (#15681) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez mind szép és jó, de ennél a tévénél az alja és a teteje között van minimum 2-3cm difi.
Jelen esetben te sem ujjonganál a boldogságtól elalélva.

[ Szerkesztve ]

(#15683) RockHaRD válasza Pro Koryak (#15682) üzenetére


RockHaRD
addikt

Azért nem ekkora a probléma. Kb 3-4-5 mm maximum a különbség. Beszéltem az LG ügyfélszolgálattal, hívnak 24 órán belül, hogy időpontot egyeztessünk. 3 hónapos tv-ről van szó, 0 külsérelmi nyom van rajta tényleg. Az eladó közben jelzett, hogyha nem jutok dűlőre a szervizzel, akkor visszaveszi. Ez így korrekt hozzáállás, fordított esetben én is így járnék el. Azért jobban örülnék, hogyha cserélnék, mert nálam megszűnne a probléma, és az eladónak sem lenne kellemetlen.

Jelentkezem majd, ha van valami fejlemény. Köszönöm a segítséget, és a hasznos észrevételeket :R

(#15684) FollowTheORI válasza yodamastah (#15671) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Eszméletlen még mindig ez a wallpaper tv... mindig elcsodálkozok rajta. :)

Azért durva is lenne ha egy ilyen változat legalább minimálisan nem bírná a hajlítást... akkor fel se lehetre rakni sehova... vagy jó vastag és erős üveg kéne rá hogy ne hajolgasson.

Amúgy én sem néztem meg ezt a tévén mikor összeraktam ... de most igen és egyenes az oldala végig mindenhol (szóval tuti nem "normális" ha görbe)... szvsz ez a görbeség valami fizikai behatás miatt van tényleg...
Óvatosan vissza lehetne görbíteni szerintem is, de azért nem mondom nincs benne semmi kockázat. :)

De tény erre a szervíz mondhat akármit... vagy kijönnék és ők lapogatják vissza. :DDD

Na jó tudom nem vicces... engem is bosszantana akár saját akár más hibájából meghajolna a tévém (szállítás, szerelés stb közben pl) vagy gyárból így jönne ki hozzám. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15685) #72042496 válasza FollowTheORI (#15684) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez az otthoni hajlítgatás még ötletnek is felejtős, ha jót akar magának.

(#15686) tothl: Én azért szoktam barkácsolni, de na... majd a szerviz mond rá valamit, szerintem cserélni fogják. :)

[ Szerkesztve ]

(#15686) tothl válasza #72042496 (#15685) üzenetére


tothl
addikt

Ugyan mar, kell fogni egy gumikalapácsot és helyrekocogtatni és kész is. :D

Most már megnézem az enyémet este ha hazaértem. :D

(#15687) dgyuri0123 válasza Pro Koryak (#15680) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Szerintem te sem azzal kezded/kezdted a tévé kicsomagolás/beüzemeléskor."

De! :D

"csak a zene van"

(#15688) KorLaci válasza KorLaci (#15660) üzenetére


KorLaci
tag

Erre senki nem tud választ ?

(#15689) Joshi válasza Pro Koryak (#15640) üzenetére


Joshi
titán

Reagálva junior11 által linkelt SONY KD 55AF8 OLED TV review tesztre, én ellentmondásokat vélek felfedezni.

Te ezt írtad nekem: "A panel miatt valamivel jobb az af8, mint az a1, kevésbé sávosodik...stb. A tesztben írják."

Ehhez képest az AVForum tesztjei a következőek. Itt a Gray Scale jobb az A1-nél, szinte tökéletes mivel 10 pontot kapott. :U

(#15690) Pro Koryak válasza Joshi (#15689) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Te ezt írtad nekem: "A panel miatt valamivel jobb az af8, mint az a1, kevésbé sávosodik...stb. A tesztben írják.""
Pontosan, olvasd át a flatpanelshd tesztjét! ;)

Itt is írtam feljebb, hogy a másik teszt meglepően más.

[ Szerkesztve ]

(#15691) Joshi válasza Pro Koryak (#15690) üzenetére


Joshi
titán

Akkor most ilyenkor mi van? Mégis melyik oldalnak lehet hinni? Most nem feltétlenül erre a két oldalra gondolok.

(#15692) Pro Koryak válasza Joshi (#15691) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Passz.
A sony az egyik, ha nem a legjobb, szóval ne aggódj. :DDD + szép is. :R

(#15693) Joshi válasza Pro Koryak (#15692) üzenetére


Joshi
titán

Nem azért kérdeztem, mert tudom hogy az A1 jó tévé gondolom az AF8 is az, de egy teszt csak akkor hiteles ha komolyan veszik. Pl nekem az AVForums A1 tesztje kicsit elfogultnak tűnik, a Gray Scale-ra mindent adtam volna de 10-et biztosan nem. Aztán az is lehet hogy készülék függő is a dolog fene se tudja.

Most komolyan, melyek azok a tesztoldalak amik hitelesnek számítanak?

(#15694) krx21 válasza Pro Koryak (#15692) üzenetére


krx21
nagyúr

Sony szépség: Hát nekem az új sem jön be. Szerintem kifejezetten kellemetlen, hogy az állvány a TV-t egy az egyben a TV állvány szintjében tartja... Én meneszteném a Sony design-jer vezetőjét TV-s fronton az biztos...
Persze ez egyéni preferencia. Valamint falra szerelve ez nem szempont.

[ Szerkesztve ]

(#15695) Joshi válasza krx21 (#15694) üzenetére


Joshi
titán

A külsőbe én bele se mennék, mindenkinek más a "jól néz ki", "tök állatul néz ki" stb. A Sony az A1-el próbált elrugaszkodni a "standard" formavilágtól ami sikerült is. Egyébként a nagyobb gyártók közül már szinte csak a Sony az, aki meg is meri lépni ezeket a változtatásokat. Szerintem ennek inkább örüljünk mint fikázzuk, de a Sonyval való 180°-os fordulatodat már szóvá tettem ha emlékszel rá. ;]

(#15696) zohan echte


zohan echte
tag

Lg oled55b7v tvt az lg fiókon belül a termékek regisztrálása vagy külön az 5 év gondoskodás menü alatt kell regisztrálni vagy mindkettő helyen?

(#15697) Helmoras válasza zohan echte (#15696) üzenetére


Helmoras
őstag

En a gondoskodos reszen csinaltam meg, remelem eleg annyi...

(#15698) #72042496


#72042496
törölt tag

"[...] Az 5 év gondoskodás igénybevételéhez nem kell mást tennie, mint legkésőbb 2018. augusztus 15-ig regisztrálni a megvásárolt terméket a lenti űrlapon."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#15699) Pro Koryak válasza Joshi (#15693) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mondjuk én az avforums-ra nem sokat adok.
Vannak érdekes dolgaik.

Szerintem az af8 szép, elegáns, letisztult, semmi divatcsicsa.
Az a1 nekem sem jött be a döntött állvánnyal.

(#15700) ahab2020 válasza sakal83 (#15474) üzenetére


ahab2020
újonc

Köszi, 55EG9A7V -t választottam végül.

Egész jó tv, de tényleg van benne egy automata színkiemelő amit sehogy sem lehet kikapcsolni.
Ez még ok mondjuk mert nagyon jó a színvilága.

Az már nagyobb baj, hogy ez a True motion vagy minek nevezett funkció úgy ahogy van hibás. Látszólag nagyon szép folytonossá teszi a képet és tényleg nagyon jó 23.976 filmekhez, de időnként bebugzik és ilyen fekete pixelháború követi az embereket ahogy kamerához képest oldalra mozognak. Piros színre is néha hasonlót produkál.

Az is elég idegesítő, hogy hdmi-n stand-by-ban nem tartja fent linket és nem is lehet beállítani.
Nekem még rózsás a helyzet mert pc-t két monitoros üzemmódban használom, de vagy a monitor vagy a TV. Így csak azt kell elviselnem, hogyha gépezés közben bekapcsolják a tv-t a másik szobában, akkor leminimalizálódik az éppen futó alkalmazás.

azoknak akik valóban mindkét megjelenítőt egyszerre használják azoknak meg átdobja a tv-re áthúzott alkalmazásokat vissza a monitorra ahányszor kikapcsolják a tv-t.

Ez ellen lehet tenni valamit? Mármint, hogy a windows ne válassza le mint hardware-t akkor sem ha megszűnik a link azaz stand-by-ba kerül a tv?

nvidia quadro kártyákkal ezt meg lehet tenni az edid információ lementésével majd file-ból betöltve azt, de "normál" geforce kártyákkal ilyen nincs.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.