Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) #72042496 válasza sb (#14800) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A hivatalos szállítás más tészta... de ott meg gyanítom nem telefon után fogják elindítani, hanem ha odamész és szerződsz (kifizeted)."

Igen, korábban írták, hogy el kell menni az üzletbe és fizetni. Bemondásra nem küldik el. (Első kézből nem tudom, hogy működik.)

[ Szerkesztve ]

(#14802) dgyuri0123 válasza sb (#14800) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Szóval egy telefon+normál postacsomag tuti nem működőképes."

Szerinted a Telefon + utánvét + értékbiztosított az menne? Ki ad fel ilyen módon bármit, bárkinek? Én biztos nem... :D

"csak a zene van"

(#14803) Gaben360 válasza dgyuri0123 (#14802) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ha hiszed,ha nem,én így vettem a 910v-met tavaly...magánszemélytől,bontatlanul.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#14804) adamssss válasza kutyu92 (#14792) üzenetére


adamssss
veterán

Ebben a topikban ket tabu tema van: QLED es beeges. :)
A qled onmagaban egy baromi jo LCD tv csak nem annyiert amennyiert a samu adja.
A beges meg gyakorlatilag kamu. 100 fenyeron statikus tartalmat nezve elojohet de az meg nem normalis felhasznalas.
En azt tanacsolom h csapj le egy b/c7-re! Nem fogod megbanni!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14805) OPiiPO válasza kutyu92 (#14796) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez szokásos kimenet tud lenni, amikor annyira erőltet a marketing valamit hogy az az ellenkezőjére fordul és visszaüt

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14806) Ren Hoek válasza dgyuri0123 (#14799) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na igen, lehet szállít ingyenesen... de Nyíregyről elhozzák Bp-re is? Raktárból raktárba?

Azt tudom, hogy Pécsről nekem nem hozták fel Bp-re. Csak akkor ment volna a biznyák, ha lemegyek érte kocsival, fizetés után. Pedig ismerték az LG Promotert, és így sem sikerült, csak mókolással.

[ Szerkesztve ]

(#14807) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#14806) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem a 910V-t Debrecenből hozták Bp-re utánvéttel, ingyenes szállítással a címemre, nem raktárba. Ez sem 20 km... Csak akarat kérdése, hogy megy vagy nem... ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14808) sb válasza dgyuri0123 (#14802) üzenetére


sb
veterán

Akkor most magaddal vitatkozol?
Nézd meg mire válaszoltam és megérted...

Maradjunk annyiban, hogy amire írtam - vagyis telefon és posta. Ez hülyeség.
Meg ha már itt tartunk akkor az is amit te írsz.
Webshopos szállítás van a rá vonatkozó feltételekkel (akár utánvét), meg a megveszed és hazaszállíttatod (a saját szállítási szolgáltatásukkal) verzió. Egyik hsz-ben sem erről írtál, sem te, sem so_ha.
szerk: A harmadik amit kiböktél meg egy egyedi valami... amit sikerült valakivel leboltolni tök magánban.
Továbbléphetünk. :)

ps: Kicsit sok itt a topicban a "tuti" ami csak bemondásra megy. Boltból haza utánvét, soseégbe. Garanciábanmindigcserélik.
Értem én, hogy nem elszomorítani kell a betévedőket, de olyan tippeket olvasok 100%-osra ami csak a jóindulatukon múlik. Kb. annyira mint akinek félretették a TV-t és másnapra eladták az orra elől. :D

[ Szerkesztve ]

(#14809) Ren Hoek válasza dgyuri0123 (#14807) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Lehet boltfüggő is amúgy.

Mint korábban írtam, eléggé nagy a boltok közötti rivalizáció... Ha helyben is el tudják adni, akkor nem szarakodnak a futárral, hanem eladják aki elviszi. Az a vicc, hogy a házhozszállításhoz ki kell tölteni 2 papírt, ami plusz 15 perc munka. Inkább behazudják, hogy nem megy. (Nálam nem jött fel magától, ez 100%)

Látod az itteni kollégának is eladták a félretett TV-jét.

(#14808) sb: Ja igen, pont Te is írtad a sztorit...

[ Szerkesztve ]

(#14810) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#14809) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Digitalko volt az "elkövető", akik még azt is bevállalták volna, hogy másnap kicserélik, mert az első napon olyan foltos/csíkos volt a kijelző, hogy megijedtem. A bolt másnap küldte volna a futárt a cseredarabbal, de én kértem hogy aludjunk még rá egyet. Másnapra teljesen homogén lett a kijelző és eltűntek a ronda foltok.. Így aztán elmaradt a csere. Ennyit a hozzáállásról.. :) Mindezt telefonon intéztük és persze ment egy email is, de nem az online felületen, mert ott ilyet nem lehet intézni..

Az a boltos aki meg eladja a félretett tévét, az dögöljön meg... Bár, az a gyanúm hogy nem is volt tévéjük, csak a beetetés ment.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14811) Benoe77 válasza dgyuri0123 (#14810) üzenetére


Benoe77
őstag

Volt tv-jük, személyesen voltam ott.

(#14812) dgyuri0123 válasza Benoe77 (#14811) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

No comment.. :(((

"csak a zene van"

(#14813) Joshi válasza sb (#14808) üzenetére


Joshi
titán

"ps: Kicsit sok itt a topicban a "tuti" ami csak bemondásra megy. Boltból haza utánvét, soseégbe. Garanciábanmindigcserélik.
Értem én, hogy nem elszomorítani kell a betévedőket, de olyan tippeket olvasok 100%-osra ami csak a jóindulatukon múlik."

Pontosan, szerintem se lesz mindig cserés a beégett sávos OLED kijelző. Most még az, mert újdonság és ezek az OLED rákfenéje, majd amikor minden második embernek OLED-je lesz, akkor már nem cserélnek csak aki színpatikus.
Egyébként eddig én csak LG tévé cserékről hallottam, az Rtings se tesztel mást csak LG-t. Azért kíváncsi lennék hogy Sony vagy Panasonic OLED tévék beégtek-e. Ti találtatok ilyen fórumokat ahol nem LG tulajok panaszkodnak?

Gondolok itt arra, hogy mondjuk egy Pana vagy Sony tulaj beégett kijelzőjét cserélték-e gariban?

[ Szerkesztve ]

(#14814) dgyuri0123 válasza Joshi (#14813) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Egyébként eddig én csak LG tévé cserékről hallottam,"

Mert LG-ből nagyságrenddel többet adnak el, mint a többiből összesen. Ráadásul a Panasonic nem olyan elnéző, mint az LG pillanatnyilag , de soha nem is volt igazán elnéző. Ha a legkisebb bizonyíték arra utal, hogy user error, akkor ezt azzal "honorálják", hogy nem cserélik / javítják garanciában. Sony dettó..

"csak a zene van"

(#14815) sakal83


sakal83
addikt

Ha esetleg van valakinek egy min 3 ev garis eg910vje es szeretne b7vre cserelni ertelmes rafizetessel privizzen

(#14816) dgyuri0123 válasza sakal83 (#14815) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

:F Miért? Ha nem vagyok indiszkrét... :)

Bocs mindenkitől, szerkeszthettem volna az előzőt, de nagyon meglepett a kolléga..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14817) Joshi válasza dgyuri0123 (#14814) üzenetére


Joshi
titán

Azt értem hogy LG-ből sokkal többet adnak el, de azért az is furcsa hogy még csak nem is hallani Sony/Pana beégésről. Pontosabban én még nem olvastam ilyen esetről.

(#14818) dgyuri0123 válasza Joshi (#14817) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hát, az az "egy-két" darab amit eladnak, tényleg nagyon csekély mennyiség egy "beégési statisztikához".
Ráadásul amennyibe kerültek nem is olyan régen, szerintem arra ösztönzik a tulajdonosaikat, hogy vigyázzanak rá, vagy épp mélyen hallgassák el hogy beégett a millás tévéjük. :)

"csak a zene van"

(#14819) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Nem tudjátok mi van az LG-vel? médiamarktban már alig van, euronicsban is egyre fogy. se OLED se LCD készlet hiány? kivonulnak vagy mi? :F

(#14820) sakal83 válasza dgyuri0123 (#14816) üzenetére


sakal83
addikt

Hianyzik az iveltseg. Nem rohog!:) tenyleg.

Csak az 5 ev gari miatt vettem meg. Jo vetel volt most. Az eg910 meg mar csak decemberig volt garis

Beszeltem lgs kollegaval aki azt mondta hogy a b8 gyakorlatilag a b7 kiveve a fenyerot mert szerinte visszavettek igy a b7 korrekt vetel.

[ Szerkesztve ]

(#14821) sakal83 válasza EasyLife (#14819) üzenetére


sakal83
addikt

Kiarultak a tavalyi modelleket. Az ideikkel most potoljak

(#14822) Joshi válasza dgyuri0123 (#14818) üzenetére


Joshi
titán

Az aktuális tavalyi modellárak 65"-os méretben egyáltalán nem azt mutatják hogy drágább lenne a Sony mint az LG. Az viszont tény, hogy 55"-os méretben nem lehet versenyezni az LG-vel. Gondolom a 65"-os méret is csak azért drága az LG-nél, mert abból sokkal kevesebb fogy. De az árnak mi köze mondjuk egy Stressz teszthez? Miért csak az LG tévéket tesztelik ilyen körülmények között? Kötve hiszem hogy az Rtingsnek ne lenne pénze(szponzora) Sony vagy Pana tévékre.
Az aki milláért vesz tévét miért titkolná el hogy beégett? Én pl elsők között publikálnám elhiheted. Ennek semmi köze az elköltött pénzhez. Csak gondolj bele, hogy aki dohányzik és veszi a cigarettát nem tölti, az évente 3-400k-t költ el, ő se gondolja át hogy mennyi lóvét füstölt el. Aki nem dohányzik annak az 1milla tévére ilyen megközelítéssel már nem is olyan sok igaz?

OLED árak.

(#14823) krx21 válasza Joshi (#14822) üzenetére


krx21
nagyúr

Mivel hogy mindegyikben ugyanaz a panel van, majdnem felesleges a többi típust tesztelni... Hiszen a panel ég be, nem az elektronika.
De ha beéget Sony oled TV-re vadászol, akkor én láttam egyet a media markban... Valószínűleg pont úgy égett be, mint ugyan azon tartalomnál egy LG tette volna... ;)

(#14824) Joshi válasza krx21 (#14823) üzenetére


Joshi
titán

A panel lehet hogy LG, de a beégés elleni védelem(elektronika, vezérlés, szoftver) nem. Persze azt nem tudom hogy lehet-e ezt jobban csinálni, egyszerűen csak érdekelne mondjuk egy LG B7 vs Sony A1 vs Pana EZ1000. :D

(#14825) Partz válasza Joshi (#14822) üzenetére


Partz
senior tag

Mint beszéltük korábban Pana tévéket nem forgalmazzák Amerikában, ezért a rtings nem teszteli ezt a márkát. Előttem írták itt a panelt tesztelik, ami ugyanaz ezekben tévékben is mint egy Sony-ban. Mivel a panelgyártó LG Display közreműködik tesztben (piros érzékenység/CNN logó), az idei panelekben a vörös sub-pixel módosítás gyanítom ennek is köszönhető.

(#14826) so_ha válasza sb (#14808) üzenetére


so_ha
senior tag

Ezt írtam: #14793 "Ha kellően rugalmasak, akkor akár másnap Nálad lehet."

Nem a részletek a lényeg, mert kérhetnek egy e-mail-t, a megrendelés/vétel minden paraméterével, hanem a boltvezető rugalmassága, vagy rugalmatlansága. Akarás kérdése, hogy saját teherautó visszfuvarban bármit elszállítson a központi raktárba, onnan meg a vevőhöz, csak szervezés, és akarás kérdése. Ha én ilyen seggel állnék valamihez hozzá, amit Te feltételezel, akkor inkább fel sem kelnék. Szóval komoly "kockázat" lenne két perc telefon beszélgetés egy 400e-s tv esetén ... amit max. elutasítanak, de ha rugalmas, és valóban értékesíteni akar a bolt, akkor létrejöhet az üzlet. Te közben mérhetetlen energiát fektettél annak a leírásába, hogy szerinted hogyan nem lehet valamit megcsinálni ... no comment.

(#14827) tothl


tothl
addikt

Még mindig ez a téma ? :D Hihetetlen.

(#14828) Joshi válasza Partz (#14825) üzenetére


Joshi
titán

(#14824)? :U

(#14829) kutyu92


kutyu92
csendes tag

Nah bementem a hozzám közel eső MMbe (budaörs) sajnos ott is már csak a kiállított darab van az 55b7ből, de az LGs srac nagyon korrekt volt. Hajlandó volt velem tesztelgetni a tévét egyáltalán nincs rajta beégés ráadásul mutatta a matricát a hátulján ‘18 februári gyártású, szerintem bőven vállalható most az 5 év garival. Csábító volt a 65” is, megtudtam a sráctól hogy van még egy nekik raktáron egy vevő nem ment érte, originált mivel nincs helyük kirakni, 830 helyett 664ért lehetne elhozni, viszont számomra az már sok szóval aki jó vételt akar csinálni ... :))

(#14830) Joshi válasza kutyu92 (#14829) üzenetére


Joshi
titán

664k-ért egy 65B7???!!! :Y :C

(#14831) KorLaci


KorLaci
tag

Olvastam itt a fórumban, hogy TV adásnál a csatorna logok ellen a legjobb megoldás a zoom.
Azt, hogy kell csinálni ? Ha megnyomom a live zoom gombot, lehet állítani a zoom mértékét, de csatorna váltásnál kikapcsolja a zoomot, lehet kezdeni elölről a beállítást. Addíg míg a zoom be van kapcsolva, kinn hagyja a képen, hogy mennyi a zoom értéke. pl. 120%, ez is nagyon zavaró. Hogyan lehet eltüntetni ?
Kössz

(#14832) FollowTheORI válasza Joshi (#14824) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha lehet hinni a HDTV teszteknek, akkor az LG sokkal agresszívebben védi a tévéjét... sokkal hamarabb dimmel... stb stb.

Szóval szvsz azonos körülmények között (worst case), a Sony pl lehet hamarabb "beégne", mert nem csökkent fényerőt, stb stb. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14833) Borisz76 válasza FollowTheORI (#14832) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez már évek óta tény....

Azonos panellal szerelt Tv-k között a vezérlő elektronika miatt vannak a különbségek.
Egy jó panelt is el lehet rontani egy sz@r vezérléssel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14834) bandi0000 válasza KorLaci (#14831) üzenetére


bandi0000
nagyúr

kép beállításnál, képarányoknál állítsd, bár én nem foglalkozok vele, ha be ég akkor rohadjon meg, bár én amiket nézek azok fehér logosok, azok elvileg kevésbé veszélyesek

Xbox One: bandymnc

(#14835) kutyu92 válasza Joshi (#14830) üzenetére


kutyu92
csendes tag

Igen, 830 az alapára a mai napon ha jól emlékszem még lejön belőle 20% kedvezmény így 664, brutális :DD

(#14836) adamssss válasza kutyu92 (#14835) üzenetére


adamssss
veterán

Ha ilyen ütemben csökkennek az árak akkor pár év és válthatok 65, 4k, hdr-re.

Mondjuk azért nagyon durva, hogy mekkora profit lehet egy ilyen tv-n megjelenéskor amikor a 65b7 is bőven millió felett volt. Ezt jelenti a monopólium...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14837) KorLaci


KorLaci
tag

Még egy kérdés:
Képbeállítások-További képbeállítások-Fekete szint-Automatikus
Nem tudom állítani, szürke. Már egy csomó dolgot kipróbáltam, de nem sikerült.
Miért nem tudom állítani ?
Köszi

(#14838) krx21 válasza adamssss (#14836) üzenetére


krx21
nagyúr

A profit meghatározása nem ilyen egyszerű. Rengeteget a fejlesztési és a gyár be inditásának a költsége.

(#14839) adamssss válasza krx21 (#14838) üzenetére


adamssss
veterán

Nem ilyen de majdnem ilyen.

Egy készülékre az árától függetlenül ugyanannyi ktg jut a fix ktg-ekből. Ergo ha 50 a ktg és adod 100-ért akkor lesz x profitod. Ha többért adod akkor nem nőnek a fix ktg-ek ergo csak a profitod. Valószínűleg még 660-ért is megéri eladni ugyanazt a készüléket ami egy éve 1,5 millió volt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14840) Bakus válasza KorLaci (#14837) üzenetére


Bakus
tag

Más profilt alkalmazz, van amelyiken nem engedi.

"A víz örök, de a gép változik"

(#14841) KorLaci válasza Bakus (#14840) üzenetére


KorLaci
tag

Kép üzemmódot váltsak ?

(#14842) dgyuri0123 válasza KorLaci (#14841) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Képarányt válts, de NE a gyorsmenüből. Főmenüben 12-14 (?) fokozatban lehet állítani a nagyítást, azt is többféleképpen. A "mozi" nagyítási mód a "legjobb", mert nem rontja el a képarányt, hanem minden irányba széthúzza. Aztán később ezt egy mozdulattal át tudod variálni a gyorsmenüben normál módra, (pl. 16:9) ha pl. áttetsző logójú a csatorna. Tudniillik az nem fog beégni ami áttetsző fehér, csak ha színes. A "felhasználói" nagyítás mindaddig megmarad úgy, ahogyan azt előzetesen beállítottad a főmenüben. Tehát mindig azt a nagyítást fogja alkalmazni, amit előre beállítottál neki. Természetesen ezt bármikor tudod módosítani menüben. Gyorsmenüben azért nem, mert ott csak az előre beállított képmódok vannak. A "felhasználói" módok mindig a főmenün keresztül érhetők el.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14843) Benoe77 válasza dgyuri0123 (#14812) üzenetére


Benoe77
őstag

Vajon az enyémnek is ez a sorsa?

Szóval ott van a boltban, de valahogy valaki rá tette a kezét, és az aprón árulja felárral, hogy majd a médiába fizesse ki ezt az összeget a vevő érte?

Itt írtam le a sztorit.

[ Szerkesztve ]

(#14844) FollowTheORI válasza Benoe77 (#14843) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Várható volt egy ilyen durva akció után. Elég gáz amúgy ez a hirdetés... mekkora egy parasztnak kell már ehhez lenni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14845) adamssss válasza Benoe77 (#14843) üzenetére


adamssss
veterán

Fel is nyomtam a moderátoroknál. Nagyon bírom amikor egy alkalmazott próbál ezer ft-ot keresni miközben a cége hírnevét a földbe döngöli.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14846) dgyuri0123 válasza Benoe77 (#14843) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ilyen mocskok mindig voltak és lesznek is. Azért mocsok, mert nem a saját pénzét tette bele, hanem a haver fogja neki a készletet és majd risztelnek' eladás után. Ha kiderülne ki ez, páros lábbal rúgnák ki a MM-ból.

"csak a zene van"

(#14847) Bakus válasza KorLaci (#14841) üzenetére


Bakus
tag

Ha a fekete szintet akarod állítani akkor igen.

"A víz örök, de a gép változik"

(#14848) yodamastah válasza Benoe77 (#14843) üzenetére


yodamastah
őstag

Jól megszívattak :( A tanulság, ha van ilyen ajánlat, azonnal oda kell menni és megvenni.

(#14849) sakal83 válasza dgyuri0123 (#14846) üzenetére


sakal83
addikt

Nem fogják hanem lerendelte onlinearuhazba szerintem.

Aki kicsit felreteszi a joerzeset rair hogy 380 es meg igy is olcsobb

(#14850) krx21 válasza FollowTheORI (#14844) üzenetére


krx21
nagyúr

+1
Ultra etikátlan...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.