Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) so_ha válasza Partizan182 (#14099) üzenetére


so_ha
senior tag

Nem írtam az ellenkezőjét én sem. 1 év múlva meglátjuk, hogy mi a realitás, addig meg mindenki találgat csak.

(#14102) Tengri válasza Partizan182 (#14099) üzenetére


Tengri
senior tag

Bíztatóan nyitott a 8-as széria. Nem tartom kizártnak, hogy jó egy év múlva a 9-es széria megjelenésénél átlépi a 400k-s lélektani határt és beesik 400k alá az ára a 8-as szériának. Sőt egy készletkisöprésnél még akár közelebb lehet az árcetli a 300k-hoz mint a 400k-hoz.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#14103) adamssss


adamssss
veterán

Most ennek a topiknak tényleg az a lényege hogy azt találgassuk, hogy x év múlva mennyibe fog kerülni egy TV? Kb 200 hsz óta erről megy a spekuláció.

Akinek van belsős infója az írja meg akinek meg fingja nincs az dobjon egy utolsó tippet dátummal összeggel, aztán hagyjuk már a témát!

Tipp: 2019-55"-354 687 Ft, MM ár, házhoz szállítással, díszcsomagban , ajándék jósgömbbel

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14104) so_ha válasza adamssss (#14103) üzenetére


so_ha
senior tag

Van aki tulajdonosként ír ide, illetve kérdez, vagy segít másoknak.
Van aki leendő vásárlóként olvas, vagy éppen infót oszt meg.
Ha Te az előbbi vagy, akkor nyilván elég ha ugrod az árakkal kapcsolatos kommenteket.

(#14105) vonSux válasza adamssss (#14103) üzenetére


vonSux
őstag

Nyugodtan lehetne nyitni egy beárazás tipp topicot, tényleg érdektelen ennyi találgatást olvasni/átugrani.

(#14106) Ren Hoek válasza vonSux (#14105) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Vagy OLED Találgatós topic... mint a VGA-knál :B

(#14107) dgyuri0123 válasza so_ha (#14100) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Te nem érted... Amíg pl. egy Samsung UE55KS9000 500e Ft, addig nem várható jelentős árcsökkenés az olednél sem. Mégis miért kellene Samsunghoz képest 40%-al olcsóbban adniuk az oledet, mikor semmivel nem rosszabb annál, sőőőt... Majd ha 55"-os csúcs LCD lesz 300-ért, na akkor lehet hogy az oled is beesik arra az ársávra, de addig minek?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14108) so_ha válasza dgyuri0123 (#14107) üzenetére


so_ha
senior tag

"Te nem érted... "
Mindjárt gondoltam. ;)

"Majd ha 55"-os csúcs LCD lesz 300-ért, na akkor lehet hogy az oled is beesik arra az ársávra"
Még szerencse, hogy annak is bebetonozódott 500e-nél az ára pár évre ... ja nem.

"de addig minek?"
Ez így elég költői kérdés, mert kereslet kínálaton kívül még sok minden befolyásolja egy termék árát.

(#14109) Ren Hoek válasza so_ha (#14108) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az LG-nek is vannak még prémium LCD-i, sőt high is 3-400 körül. Hülyék lesznek lehúzni az OLED-et oda, mikor még le kell húzni pár bőrt az LCD üzletágról is.
Ha hirtelen lelőnék a saját LCD gyártásukat, akkor van esély erre... de egyelőre jelét sem mutatja ez még.

...de off off...

(Illetve még mindig azt mondom, hogy 300 vagy 400 már tök mindegy. Olcsó akkor lenne ha 200-ért adnák. Addig meg úgy is high-prémium marad)

[ Szerkesztve ]

(#14110) Partizan182


Partizan182
senior tag

Mióta ide járok (2+ éve) ez megy itt, mindenki a 300 ezres gépre vár meg bizonygatja hogy majd jövőre. A másik sláger meg hogy nemkell mert szar beég.

300k-s oled van, létezik, A7-nek híjják lehet menni venni aki erre várt. Persze csak fullhd meg nem HDR, de valamit valamiért. A fárasztó hogy a 300k-s CSÚCS oledre vár mindenki, ami meg sose lesz. Nemazé mert oled, hanem mert ez a középkategóra ára. Annak is az alja.

[ Szerkesztve ]

(#14111) Joshi válasza so_ha (#14108) üzenetére


Joshi
titán

Ne keverd a dolgokat, lcd-ből sok kategória van, a prémium lcd oled áron van vagy még drágább. Az meg tényleg vicces, hogy azon megy a vita mi mennyibe fog kerülni egy év múlva.

(#14112) Ren Hoek válasza Joshi (#14111) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen amúgy ez abszurd... az nVidia és AMD találgatós topikban is maximum arról megy a vita, hogy kis hazánkba mennyiért fog eljönni a már kiadott VGA, vagy legalább ár-rumor cikkeken alapul.

Ez itt teljesen hasraütésszerű és értelmetlen, mert 1 év múlva ezer paraméteren múlik az ár, és rumorokat sem tudunk. Szerintem is szorítkozzunk a jóslás helyett a valódi árakra, (maximum előzetes kiszivárgott árpletykákra/külföldi árakra az új modellek esetében, annak még van talán infótartalma)

[ Szerkesztve ]

(#14113) so_ha válasza Joshi (#14111) üzenetére


so_ha
senior tag

"Ne keverd a dolgokat"
Nem szoktam, csak reagáltam egy konkrét hozzászólásra.

"azon megy a vita"
Csak belinkeltem egy új modell árát, majd az elmúlt év árváltozásai alapján (amik tények) valószínűsítettem valamit, majd megírtam, hogy ebből a nyitó árak csökkenése bíztató ... erre ugrottak páran amire bocs, de reagáltam (nem én próbáltam fogást keresni máson).

Számomra megdöbbentő, hogy mindenki a jelenből indul ki, mintha nem lenne előzmény, illetve abból semmi sem következne, és hab a tortán, hogy sokan személyes sértésként élik meg a véleménykülönbséget. Elég lett volna, hogy akit érint most a vásárlás, az megnézi a linket, más meg ugrik egyet, mert meg van győződve, hogy még évekig ugyan ezek az árak maradnak.

(#14114) Ren Hoek válasza so_ha (#14113) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Csak ha visszaolvasol, már 82123013 hsz generálódott ezzel kapcsolatban, korábban is... és még mindig ugyan ott tartunk :)) Ettől biztosan nem lesz olcsóbb jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#14115) so_ha válasza Ren Hoek (#14114) üzenetére


so_ha
senior tag

"82123013 hsz generálódott ezzel kapcsolatban"
Nem én generáltam a mostani 20 hozzászólást, csak reagálok rá, ha már hozzám szólnak, mint most is. A tények (az eddigi árváltozások) makacs dolgok ... a többire meg már az elején azt írtam (#14093), " majd meglátjuk, mert nem ilyen egyszerű az árazás kérdése, mindenesetre a kezdő ár bíztató.", de még mindig ezen rugózunk. Részemről ennyi, mert már így is túl sok üres kört futottunk a semmin.

(#14116) #72042496 válasza so_ha (#14115) üzenetére


#72042496
törölt tag

Moist ha unatkoznék, megkérdezném, mi a bíztató a kezdőárakban.[/troll] ;]

AVSForumon nem véletlenül szerepel a "no price talk" a témák címében.

[ Szerkesztve ]

(#14117) so_ha válasza #72042496 (#14116) üzenetére


so_ha
senior tag

Megfogadom az (itt) íratlan szabályt, nem írok többet árakat. :U

(#14118) adamssss válasza so_ha (#14117) üzenetére


adamssss
veterán

so_ha? ;]

Sorry ezt muszáj volt. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14119) so_ha válasza adamssss (#14118) üzenetére


so_ha
senior tag

:C

(#14120) Joshi válasza so_ha (#14117) üzenetére


Joshi
titán

Árat lehet, de inkább csak az aktuális akciókat, ne a jósgömbből olvasottat.

(#14121) #72042496 válasza #72042496 (#14116) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem jeleztem, de az AVSForum példáját a topikra általában értettem, ne vedd magadra. :)

(#14122) so_ha válasza #72042496 (#14121) üzenetére


so_ha
senior tag

Igen értettem :K , semmi gond, azért írtam, hogy "(itt) íratlan szabályt".

(#14123) krx21


krx21
nagyúr

Meg tudná esetleg valaki mondani, hogy idén, hogy alakulnak majd az árak? ;]

[ Szerkesztve ]

(#14124) daneel_hu válasza Partizan182 (#14110) üzenetére


daneel_hu
addikt

"300k-s oled van, létezik, A7-nek híjják lehet menni venni aki erre várt. Persze csak fullhd meg nem HDR, de valamit valamiért. A fárasztó hogy a 300k-s CSÚCS oledre vár mindenki, ami meg sose lesz. Nemazé mert oled, hanem mert ez a középkategóra ára. Annak is az alja."

Közel 200k egy 55 colos LEDTV. (4k-s)
Szerintem sokan azt is figyelmen kívül hagyják, hogy oled csak 55, 65 és 77 létezik, más méret nem.
Tehát amennyiben az 55 colt nézzük már egy LED sem olyan húdeolcsó.

(#14125) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#14124) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Közel 200k egy 55 colos LEDTV. (4k-s)"

Legyünk őszinték... az egy kalap sz@rt nem ér. 400e környékén van az az lcd, ami "nézhető" (55"-ban).

"csak a zene van"

(#14126) Joshi válasza dgyuri0123 (#14125) üzenetére


Joshi
titán

Ez azért túlzás, mert sokaknak bőven megfelelne egy Sony XE8505 is 55"-ban ami most akciósan 260k. Oledhez nehéz hasonlítani bármilyen LCD-t is, még a nagyágyúk is alul maradnak mint pl Sony ZD9.

(#14127) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#14125) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nyilván, csak összehasonlítás végett írtam, hogy egy 55 colos tévé azért nem a SPAR-ban kapható 32-es világosszürkét generáló lcdtévé. :) Amit nyócvan bruttóér' megkapsz. :)

(#14128) daneel_hu válasza Joshi (#14126) üzenetére


daneel_hu
addikt

De akkor mire fel "várunk" a 300k-s OLED-re? :C

(#14129) Joshi válasza daneel_hu (#14128) üzenetére


Joshi
titán

Főleg úgy, hogy a Sony idei termékpalettájának nagy része LG paneles lett. Igaz hogy nem OLED hanem IPS panel. :DD

(#14130) Tengri válasza Joshi (#14129) üzenetére


Tengri
senior tag

A SONY idei oledjei is LG panelesek...
AF8

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#14131) Joshi válasza Tengri (#14130) üzenetére


Joshi
titán

Minden gyártó OLED tévéje LG paneles, szerintem te nem értetted mire gondolok. :DDD

(#14132) Magi


Magi
tag

Én személy szerint azt javaslom azoknak akik vágynak egy 55B7-re, hogy az elkövetkezendő időszakban (Foci VB) jobban figyeljék az ármozgásokat, mert várható, hogy lesznek komolyabb leárazások.
Én kb. 3 hete vásároltam a B7-et 395eFt-ért 5 év garral (balesetbiztosításos) úgy, hogy csak besétáltam és láttam a kuponos akciójukat. (Ja és 20 hó 0% THM-re vettem :D ami hab a tortán...)

Emiatt azt gondolom, ha lesz még készlet akkor simán lehet pár hét múlva ismét ennyiért, vagy akár olcsóbban is. (Vagy akár a mostani kuponos akció keretén belül is.)

Figyeljétek

[ Szerkesztve ]

Magi

(#14133) Joshi válasza Magi (#14132) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem jobban jártál volna ha vársz, mert az OLED egy év múlva fele ennyi lesz. ;]

(#14134) front3r


front3r
őstag

Sikerült beszerezni egy 55B7V modellt! Tényleg sokkal jobb az OLED, ahogy itt többen "elájultak" tőle, de viszont kell nekem szakmai fórumot olvasgatnom... :D

Mert, ahogy olvasgattam a topikot, láttam hogy jelen van ez a banding probléma. Nagyon fel sem tűnt, de most már tényleg látni. Igazából a teszt videókon vettem észre hogy nálam is jelen van.

Gariztassam, vagy várjak pár hónapot? Minden panel banding-es?

Joshi: Azzal csak az a baj, hogy olyan a feketéje mint a szaharai napsütés. :D

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#14135) Joshi válasza front3r (#14134) üzenetére


Joshi
titán

Cseréltesd be Qled-re. ;]

(#14136) adamssss


adamssss
veterán

Ma nézegettem MM-ben a b7-et és kacérkodtam a gondolattal. Aztán hazajöttem megnéztem egy 2016-os filmet és megnyugtattam magam, hogy így is lefosom a sarkam az effekt ennél jobb nem kell. Úgyhogy megmarad a pénzem és a 910 is. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14137) Partizan182 válasza front3r (#14134) üzenetére


Partizan182
senior tag

Minden panelen van banding, ha normal kontenttel nem zavar nem érdemes cserével szarakodni mert lehet h rosszabbat kapsz.

(#14138) Joshi válasza adamssss (#14136) üzenetére


Joshi
titán

"Aztán hazajöttem megnéztem egy 2016-os filmet és megnyugtattam magam, hogy így is lefosom a sarkam az effekt ennél jobb nem kell."
Nem tudom mit néztél a B7-en, de a 4K HDR más világ hidd el. Vihettél volna egy Blue Planet 4K HDR anyagot próbára. Na ott fostad volna le a bokádat. ;]

(#14139) adamssss válasza Joshi (#14138) üzenetére


adamssss
veterán

Ezt alairom de amit en nezek filmeket azok tobsegebol nincs hdr verzio, 4k is alig. A maibol sem volt hdr. Ergo a guta utne meg h kiadtam szazezret egy olyan ficsorre amit nem tudok jelenleg kihasznalni egy ket kiveteltol eltekintve.

Persze bokalefosos volt most is a b7 majdnem el is csabultam csak aztan gyozott az a sokat aldott racionalitasom. :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14140) Joshi


Joshi
titán

Mondom megnézem az 5% Gray képet hogy néz ki, mondanom sem kell hogy okádék. Szerencsére 10%-nál már tűrhető. Viszont 5% Gray-nél észrevettem ezt.

Jáááj mondom mi a tököm van? :F :Y Szerencsére csak Ghosting volt, de fura hogy pont nem a sport2 piros részei látszanak. Szóval nem értem honnan ez a piros és sárga "ég be" tézis.

Egyébként így néz ki a sport2 logo. Értelem szerűen a fehér rész nincs.

[ Szerkesztve ]

(#14141) Ren Hoek válasza Joshi (#14140) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nézd meg piros homogén képpel is... minden a saját csatornáján látszik a legjobban. RTINGS Burn in test...

Amúgy a beégés más fizikai jelenség szerintem mint ez. Gondoljunk bele, a retenciónál mennyi intenzitás veszik oda? Ha ezt minden alkalommal kompenzálni kéne fényerővel, lebomlana a kijelző pár hét alatt.

Tippre itt egyszerűen elektronikai inhomogenitásról van szó, ami visszaállítható. Így viszont bármilyen szellemkép ottmaradhat.

Viszont ha több száz óráig járatod, akkor már tényleg lebomlik az anyag, és nem lehet kompenzálni sem.

[ Szerkesztve ]

(#14142) Strezi


Strezi
őstag

65 Sony A1, 830 000Ft, MM budaörs kérésre kuponnal. Szép és nagyon jó a hangja is.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#14143) Joshi válasza Ren Hoek (#14141) üzenetére


Joshi
titán

Plazmánál azt neveztük ghostingnak ami idővel eltűnt, a beégés a nevében is benne van. :D Ez ilyen, lehet csűrni csavarni de nekem egy az egyben Plazma ficsör. Az azért kijelenthető, hogy sokkal kevésbé érzékeny technológia mint a plazma. De akkor is oda kell figyelni a részletekre ha tetszik ha nem.

(#14142) Strezi 0percig a Euronicsban is volt 800k-ért. Egyébként nekem ne mond, nagyon állat cucc. :))
Mindárt kampót akasztanak a hátamba az LG-ek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14144) jugeen


jugeen
addikt

(#14145) daneel_hu válasza Joshi (#14143) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem jelenthető ki.
A plazma a korszakának vége felé már nem volt hajlamos ilyen deformációkra, az oledet pedig igen könnyű beégetni. Elképzelhető, hogy ez fejlődni fog vagy a gyártó jobban odafigyel erre.

Térjünk vissza a SPORT1 logóra ha majd nézted úgy 3-400 órát. :)
Kíváncsi leszek a piros részére. :DDD

(#14146) torma1981 válasza daneel_hu (#14145) üzenetére


torma1981
veterán

Normál fényerőn kell tv-ni és nem lesz beégés. Amit olvastam a beégések mind user error volt. Ez a beégés csak kamu. Alig fordul elő. És nagyon sok csak időszakos.

(#14147) AL


AL
addikt

Sziasztok ! A Telekomnál is olcsóbb lett 20 ezerrel a B7 . Ha meglévő előfizetésre 2 év hűségidőt válalsz :
426 ezerért adják . Üdv.

(#14148) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

10602 uj hozzaszolas szuletett amiota utoljara itt jartam azzal, hogy gyujtogetek egy OLED-re. :)

Szoval most nagy dilemmaba vagyok a meretet illetoen mert papirforma szerint 4k/55 ajanlas nagyjabol 1 meter ugye, viszont nem tudom ez a gyakorlatban mennyire hatrany, marmint gondolom sokan tavolabbrol nezitek.
Most egy 55 FHD van az agy eleott 2,2 meterre ami ertelemszeruen teljesen tokeletes.

Szoval a kerdes az, hogy gyujtogessek tovabb egy 65-os modellre vagy maradjak az eredeti tervnel?

Elnezest de gyorsan kellett irnom, munkahelyen vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14149) Partizan182 válasza Archttila (#14148) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ezeket a "milyen messziről kell nézni" szabályokat nyugodtan ignoráld. 2 méterről az 55@4k tökéletes, bőven kijön a 4k előnye.

(#14150) Archttila válasza Partizan182 (#14149) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Koszonom, pont erre van szuksegem, gyakorlati tapasztalatokra! :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.