Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) krx21 válasza Norbi83 (#15600) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok! Az ár is világbajnok! Szerintem nem fogsz csalódni, sőt!
A méret ugrás sem semmi. Majd írj 1-2 film után élménybeszámolót...

[ Szerkesztve ]

(#15602) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Ezt ma vettem eszre.
Novemberi 55C7 es nem tudom mi ez a beeges....
Azert ilyet nem szabadna neki amilyen vedelmi algoritmusai vannak...

[ Szerkesztve ]

(#15603) hunika1


hunika1
tag

Sziasztok. Én is b7 gondolkodom erősen. Jelenlegi Pana 42G30.
A 4K, meg a fekete, azt értem hogy nagyszerű.
Szeretném kérdezni a mindennapi tévézéshez RTL, TV2, M4 is észrevehetően jobb lesz a kép?
S régebbi filmek meg érzékelhetően rosszabbak mint a plazmán?

(#15604) Norbi83 válasza krx21 (#15601) üzenetére


Norbi83
csendes tag

Köszönöm :) Mindenképpen írok majd próba után :)
Már alig várom, hogy megérkezzen.

(#15605) #72042496 válasza djg (#15602) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezeket közvetlenül azután fényképezted, hogy a kontúrt visszahagyó tartalmat nézted a tévén, vagy folyamatosan ilyen?

Mert ha előbbi, és átmeneti image retentionről van szó (pár perc után elmúlik), akkor az a technológia velejárója sajnos. De ha mindig ilyen (beégett), akkor szerintem cseréltesd, mert tippre megmakkant benn az elektronika. Nagyon csúnya, nem szabad így kinéznie.

(Gondolom, estére nincs áramtalanítva, kompenzáló ciklusok lefutnak.)

[ Szerkesztve ]

(#15606) krx21 válasza #72042496 (#15605) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem átmeneti dolog lehet ez...

(#15607) #72042496 válasza krx21 (#15606) üzenetére


#72042496
törölt tag

Reméljük. Nekem a kontrasztos Windows-háttér csinált ilyen szellemképeket még a B6-on. De aztán hamar elmúlt.

[ Szerkesztve ]

(#15608) djg válasza #72042496 (#15605) üzenetére


djg
aktív tag

Nem, igazsag szerint fogalmam sincs mi hagyott maga utan ilyen nyomot. Ez szimplan most szurt szemet es nem tudom miota ilyen. Ma a vb-t neztem csak, tehat 2 orat ment es utana valtottam xplayre, amikor feltunt.
Elott, tegnap este ps4 ment es rajta gow, de annak sincs allando hud, ami ennyire odatenne neki szerintem.

Aramtalanitva nem volt, sot szoktam figyelni, h kikapcs utan eltelik kb fel perc es utana hallom a kattanast, h befejezte a keppel valo munkat (gondolom ez tortenik).
Szoval passz, de most a beallitasokban kertem, h futtassa le a kepjavito programot, ami a leiras szerint 1 ora.
Holnapra elvalik mennyit ert.
:W

(#15609) #24536576 válasza #72042496 (#15605) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ha készenlétben van a tv, akkor mindig automatikusan lefuttatja? Olvastam 4 órás ciklusokról is, azt automatikusan jelezné? Mert a menüben én csak 1 órás frissítést találtam. Ez is automatikus, vagy a felhasználónak kell nyomatnia X óra elteltével?

(#15610) #72042496 válasza #24536576 (#15609) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kikapcsolás után van egy automatikusan működő frissítés, de érdemben nem tudok sajnos válaszolni, mert nem ismerem a részleteket.

[ Szerkesztve ]

(#15611) Joshi válasza #24536576 (#15609) üzenetére


Joshi
titán

A 4 üzemórát meghaladó működés után kikapcsolás után lefut a kompenzáció minden jel nélkül. Egyszerűen lefut és te arról nem tudsz semmit, a Sony még csak nem is kattan. Az a lényeg hogy ne legyen áramtalanítva a készülék. De neked ezzel nem kell foglalkozni, használni kell a tévét amire kitalálták. (#15602) djg esetében valami nem működött megfelelően, ha nem javul meg a manuális frissítéssel sem, akkor egyértelműen gariztatni kell. Ugye ezzel akkor van szívás, ha már nem garis a készülék. :B

ui.: mindenesetre djg fórumtárs hogy a francba nem vette eddig észre azt a foltot, arról elképzelésem sincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#15612) #24536576


#24536576
törölt tag

Közben vettem a fáradtságot, és letöltöttem a kézikönyvet. :D Azért köszönöm a felvilágosítást.

Megemlítik a logót is, eszerint magasra kell állítani...

kép

[ Szerkesztve ]

(#15613) #24536576 válasza Joshi (#15611) üzenetére


#24536576
törölt tag

El kell telnie egy kis időnek, mire tényleg nyugodtan fogom használni. Annyian mondják ezt a beégést, hogy azon afyalok, mi van ha igazuk van. Nem 1-2 évre tervezek a tvvel. :D

(#15614) Joshi válasza #24536576 (#15613) üzenetére


Joshi
titán

Az a titka az egésznek és ez működött a plazmánál is, hogy vegyes tartalommal kell használni a tévét. Az nem feltétlenül jó ha egész nap egy adott csatorna megy fix logóval, vagy valamilyen játék hud-al. Ha megy ez is az is akkor nem lesz semmi gond.

(#15615) Multibit


Multibit
veterán

Előbb-utóbb megadja magát a plazmám és akkor kénytelen leszek OLED-re váltani. Engem kevésbé aggaszt a beégés dolog (anno a plazma-fikázók aduász(nak szánt) érve volt a plazma ellen a "jaj-jaj beég a képernyő"). Nem égett be ;] Számítógép, konzol nincs a tévére kötve, vegyesen megy rajta tv-adás és film a mediaplayerről, mint ahogy 16:9, 21:9, 4:3 képaranyú anyagok is, helyes képaránnyal (nincs zoom, nincs nyújtás). Ugyanez vár az OLED-re is.
Engem sokkal jobban érdekel, hogy milyen képet produkál egy 4K OLED tévé SD forrásból. Amikor megvettem a plazmát, örültem, hogy a csodás FHD kép, mellett SD-forrásból és elfogadható a képmutatás. Az ismerősök LCD-jén ugyanazok az SD filmek hányás kategóriába sorolhatók voltak. Tehát, mire számítsak 4K OLED megjelenítőn? Köszönöm, nem kérek az elmés "ne nézz SD-t" tanácsokból! Gondolom, akik ilyen megszólalást eresztenek meg, azok bizonyára el tudják intézni, hogy a sok remek filmalkotás (ami még FHD-ben sem létezik), hirtelen mind elérhető legyen 4K-ban ;)
A másik dolog, ami riasztóan hangzik, az a - kozmetikázás nélküli - 300 soros mozgóképfelbontás. Ez még FHD esetén is gáz! Visszaolvastam és csak azt látom, hogy a fanok elbagatellizálják a dolgot, míg az aggódók folyton paráznak miatta. Jó lenne, ha inkább a gyártók lépnének előre ez ügyben! Van erre esély?

(#15616) Ijk válasza Multibit (#15615) üzenetére


Ijk
nagyúr

Vannak próbálkozások BFI-vel a mozgóképfelbontás problémára vagy bekapcsolod az interpolációt ha bírod. Illetve a kettőt együtt is lehet hangolgatni. A legfőbb kérdés persze az egyéni preferencia, mert van akit pl. nem zavar a 300 soros mozgóképfelbontás, általában a többséget. Van aki szereti az interpolációt más meg elhányja magát tőle, BFI dettó. De az biztos hogy az OLED mozgókép megjelenítésben egyelőre elmarad a plazmától.
De ne aggasszon semmi, nem tudom milyen plazmád van, de jó eséllyel még évekig kiszolgál, addig meg jócskán esik az OLED-ek ára, javulhat a mozgókép megjelenítés. Addig meg nem is kell rohannod UHD tv-t venni SD tartalomhoz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15617) Joshi válasza Multibit (#15615) üzenetére


Joshi
titán

A legegyszerűbb ha kérdések helyett elmész mondjuk az MM-be és viszel magaddal egy pendriveot amire kimásolod azokat az anyagokat amikre kíváncsi vagy, majd lejátsszátok az adott tévén.

Nekem volt Plazmám is de én nem tudom hova tenni a mozgófelbontásos parát, ebből a szempontból biztosan jobb a Plazma, de egymás mellett soha nem láttam plazmát és Oledet, így nem tudom értelmezni ezt a dolgot. Nekem Sony A1 van és szerintem az eddigi legjobb képmegjelenítő amit valaha láttam.

Az SD-hez meg annyit fűznék, hogy ne akarj "VHS" minőséget HDR-ben látni mert az fizikai képtelenség. Egyszerűen el kell fogadni a gyengébb minőséget olyannak amilyen. Ha a Plazma kiváló minőségben jelenítette meg az SD anyagot(ezt kétlem), akkor tartsd meg erre a célra, hiszen fontos neked. Mindenesetre ne feledd hogy ha létezne egy 4K Plazma tévé, már nem biztos hogy azon is olyan jól nézne ki az SD anyag. Egyébként vehetsz FHD OLED tévét is, nem muszáj 4K-t venni.
Azt hiszem nagyjából megválaszoltam mindent. ;)

(#15618) Ijk válasza Joshi (#15617) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ugyan úgy nézne ki UHD plzamán is az SD anyag mint FHD-n. Mint ahogy a FHD anyag is ugyan úgy néz ki 4k-n mint FHD-n.
A gond az hogy mindig a képernyő felbontásához szánt anyag lesz a referencia. Ráadásul általában nagyobb képátlósat is vesz az ember, ami tovább ront az SD helyzetén.
Persze tudományosan be lehet magyarázni a felskálázást, különböző algoritmusokat és nézegetni a képéleket hogy most jobb-e a fűrészes vagy a mosott magasabb felbontáson. Gyakorlatban meg alig van ezeknek jelentősége. Egyszerűen szarabbul néz ki a Pumukli 65"-on 3m-ről mint 20"-on 5-ről, meg amúgy is átállt a szem a 60fps-es 4k hdr demókra.
Mindig jobb lesz, de legalább nem rosszabb a magasabb felbontás, ellenkezőjét legfeljebb egyesek magyarázzák be önigazolásként. Más kérdés hogy mennyire van értelme, nyilván ha úgyis venni kell új készüléket akkor hasonló árban UHD-t vesznek.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15619) Joshi válasza Ijk (#15618) üzenetére


Joshi
titán

A plazma maszatolja az SD-t azért tűnik jobbnak, nagyjából ez látszik az SD adásoknál is. De az se mindegy hogy mivel játszunk le mondjuk egy DVD-t, lehet ezt fokozni rendesen. :D

Egyébként az SD-t felskálázni nem olyan egyszerű mint FHD-t UHD-ra.

[ Szerkesztve ]

(#15620) Multibit válasza Joshi (#15617) üzenetére


Multibit
veterán

ne akarj "VHS" minőséget HDR-ben látni
Idézd kérlek a hozzászólásomból az a részt, ahol ezt az igényt látod!

Ha a Plazma kiváló minőségben jelenítette meg az SD anyagot(ezt kétlem)
Írtam én ilyet? Olvasd már el újra, amit írtam! Ismétlem (hogy megértsd): e l f o g a d h a t ó a n.

Attól nem lesz ütősebb a mondandód, ha poénkodsz és olyasmit adsz a számba, amit nem mondtam.

(#15621) Ijk válasza Joshi (#15619) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pont nem kell maszatolni az SD-t, mert elég maszat az már önmagában nagy képátlón.
LCD valamivel érzékenyebb, vagyis jobban mutatja a tömörítési hibákat, plazma "analógabb" megjelenítése jobban képes elfedni, habár szarból az sem fog várat építeni. Láttam már alacsony bitrátás SD tartalmat a VT60-on, borzalom.
Persze ott igazad lehet ha van valami régi DVD lejátszó, hiába magas a bitráta, olyan fűrészesek az élek hogy ott talán még az LCD lassú válaszideje segít.
De szerintem egyszerűen azért jobb plazmán az SD mert sokkal jobb a képe mint az LCD-nek, főleg egy régi LCD-hez képest.

Hidd el nem számít a felskálázás, olyan sok képpont már az FHD is, mozgókép, alacsony bitráta hogy pont nem a felskálázás fog veszteséget jelenteni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15622) Magi válasza Joshi (#15617) üzenetére


Magi
tag

Szia!

Én Panasonic 42G30-ról váltottam 55B7-re.
SD anyagok:
Nekem is parám volt, mert a G30 valóban nagyon szépen jelenítette meg, míg az ideiglenesen kipróbált LCD-n (Sony 55XE9005) hányás volt ugyanaz a tartalom ugyanabból a forrásból (UPC).
Szerencsére a B7-tel nagyjából hozza azt a minőséget mint amit a plazmán láttam (látok).

Mozgásmegjelenítés:
Na ezen a téren tényleg van lemaradás. Én egészen addig nem is tudtam mit jelent ez a kifejezés, amíg arra nem lettem figyelmes, hogy a TV adások szabályszerűen szaggatnak. Mióta ezt látom nem igazán vagyok képes TV adást nézni rajta, mert rendkívüli módon idegesít, míg a családnak ez egyáltalán nem tűnik fel.
Ami érdekes, hogy ezt a problémát csak TV adásnál látom ilyen drasztikusan, HDMI-ről ATV-vel (és a korábbi Med8er-rel) nem jelentkezik ez a gond. (Legalábbis itt én sem látom.)

Ami furcsa lesz a váltásnál az a fekete. Ha fekete a kép, akkor olyan mintha kilenne kapcsolva a képernyő. Ez mégha emiatt meg is leszek szólva, nekem kimondottan zavaró. Panánál a fekete ugye egy kicsit szürkés volt (messze kevésbé, mint LCD esetén), de nem volt olyan zavaró az átmenet mint most. (Pl. Van egy sötét jelenet, amikor szürkés a tartalom amiatt, hogy látható legyen a cselekmény. Ekkor ha "lekapcsolják a villanyt" akkor pedig nem szürkés lesz a kép, hanem teljesen fekete -> mintha a TV-vel lenne gond.)

A fenti ellen annyit tudtam tenni, hogy a TV-n bekapcsoltam a HDR hatást (ekkor a szürkés rész sokkal csillogóbban fekete szerű és így nincs az az érzésem, hogy 2 külön filmet néznék a váltásoknál), cserébe a színek természetellenesek lesznek.

Úgyhogy összegezve én ha egy pl. 50G30-ról váltottam volna, akkor csalódott lennék, így összességében azért megtudtam barátkozni vele. (Ja és ha van pl. Netflix előfizetésed, akkor az igazi HDR baromi jó. Ilyenkor a Pana labdába sem rúg.)

Magi

(#15623) tothl válasza Multibit (#15615) üzenetére


tothl
addikt

Szerintem SDre jobb a plazma de az OLED nagysagrendekkel jobb mint az LCD. Mozgassal nem tudom mi a para mert az lcdvel szemben az OLED nem maszatol es mivel a kepe is sokkal tisztabb szerintem alomszep az egesz. A plazmanal a szinei es a felbontasa nagysagrendekkel jobbak. OK a KURO csucsmodellek jok voltak de egy belepo OLED ma mar jobb. Arban meg toredeke.

(#15624) tothl válasza tothl (#15623) üzenetére


tothl
addikt

Hozzateszem SD tartalmat evek ota keptelen vagyok nezni akkor inkabb nem nezem. :)

(#15625) Joshi válasza Multibit (#15620) üzenetére


Joshi
titán

Nem poénkodtam ezt teljesen komolyan írtam. Az elfogadható mint fogalom nagyon szubjektív, kinek mi az elfogadható. :D Nem véletlenül írtam hogy el kell menni és személyesen megnézni. ;)

(#15626) Joshi válasza Ijk (#15621) üzenetére


Joshi
titán

Az SD nem maszat hanem kockás, nem ugyan az a kettő. Pont attól lesz "jobb", hogy elmaszatoljuk az éleket/átmeneteket. Ettől egy homályos maszlagot kapunk aminek jót tesz a távolság.

(#15627) Joshi válasza Magi (#15622) üzenetére


Joshi
titán

Ha te egy tévé csatornát vettél referenciának, akkor ott komoly gondok vannak. :B

Most nem akarom leszólni az LG-t, de nálam pont a mozgásmegjelenítés miatt esett a választás a Sony-ra, amikor tévé vásárlás előtt álltam. Ma már biztosan én is LG-t vennék, mert annyival nem rosszabb mint amennyivel olcsóbb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15628) Partizan182 válasza Magi (#15622) üzenetére


Partizan182
senior tag

"Panánál a fekete ugye egy kicsit szürkés volt (messze kevésbé, mint LCD esetén), de nem volt olyan zavaró az átmenet mint most. (Pl. Van egy sötét jelenet, amikor szürkés a tartalom amiatt, hogy látható legyen a cselekmény. Ekkor ha "lekapcsolják a villanyt" akkor pedig nem szürkés lesz a kép, hanem teljesen fekete -> mintha a TV-vel lenne gond.)

A fenti ellen annyit tudtam tenni, hogy a TV-n bekapcsoltam a HDR hatást (ekkor a szürkés rész sokkal csillogóbban fekete szerű és így nincs az az érzésem, hogy 2 külön filmet néznék a váltásoknál), cserébe a színek természetellenesek lesznek."

Nem kell a HDR hatással szórakoznod (tűzrevele), párat pöccints fel a Fényerő kontrollon (nem Oled light, brightness), az kihúzza a feketéből a képet.

Viszont élek a gyanúperrel hogy neked nem is a tökéletes feketével van gondod hanem a black crush-al (pláne ha valamelyik Normal/Eco/Eredeti stb módot használod ahol fel van nyomva a Din. Kontraszt az égbe, ez elpusztítja a részleteket az árnyékokban), ezt meg tudod gyógyítani azzal hogy egyrészt a Din. Kontrasztot kikapcsolod, másrészt a Gammát visszaveszed 1.9-re (bár szvsz 2.2-2.4 a jó, de ha nagyon kell a shadow detail akkor minél alacsonyabb annál jobb). Amit még érdemes ellenőrizni hogy az RGB full/limited beállítás összhangban van-e a forrással (Feketeszint).

(#15629) tothl


tothl
addikt

Ami olednel feltuno hogy amikor pasztaz egy szelfutta mezot mondjuk akkor a zoldnek ezer arnyalata latszik es a fuszalak nem mosodnak ossze, szepen lobognak. Belekonnyezik az ember szeme a gyonyorusegbe. :)

(#15630) Joshi válasza tothl (#15629) üzenetére


Joshi
titán

"Belekonnyezik az ember szeme a gyonyorusegbe."
Valakinek meg a plazma mozgásmegjelenítésébe. Nem vagyunk egyformák. :DD

ui.: amúgy te ittál hogy ennyire elérzékenyültél? ;]

(#15631) junior11


junior11
veterán

Panasonic FZ800 OLED TV review

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15632) tothl válasza Joshi (#15630) üzenetére


tothl
addikt

Lcdhez kepest ertettem. :) plazmam meg az elejen volt amikor tenyleg beegett hamar. Az fhd korszakbol kimaradtam ott mar lcdm volt.

(#15633) #72042496 válasza Joshi (#15627) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ma már biztosan én is LG-t vennék, mert annyival nem rosszabb mint amennyivel olcsóbb."

Olvastam az AVSForumot, és a mostani Sony-tól, az A8F-től úgy általában sincsenek elájulva. Gyengébb az összeszerelés, és sötét a képe. Gyakorlatilag az látszik (a tévedés jogát fenntartom), hogy a te A1-esed a jobb tévé. (De az A8F valószínű csak egy átmeneti modell, amíg meg nem érkezik az "igazi" 2018-as sony OLED.)

[ Szerkesztve ]

(#15634) Joshi válasza junior11 (#15631) üzenetére


Joshi
titán

A Pana számozását nézve ez egy butított FZ szériás OLED, akkor most ez minek? :U

(#15635) Joshi válasza #72042496 (#15633) üzenetére


Joshi
titán

Ha jól emlékszem akkor az AF8-nak megjelenése előtt konkrétan az volt a hír értéke, hogy az AF8 egy olcsóbb az A1 alatt lévő modell lesz. Nem látom értelmét ennek, lásd a Pana FZ1000->FZ950->FZ800 bohóckodásnak sem. Az OLED nem LCD ahol a háttérvilágítással és panel típusokkal(TN, IPS, VA) lehet gyártási költségeket csökkenteni. Az OLED az OLED, mindegyiknek olyan a képe ha tetszik ha nem. :D

(#15636) Tengri válasza Joshi (#15635) üzenetére


Tengri
senior tag

Sony AF8 vs A1

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#15637) Pro Koryak válasza Joshi (#15635) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ettől függetlenül nem lett nagy eresztés a pana fz800. Kb. rosszabb, mint a tavalyi ez950.

(#15638) Joshi válasza Tengri (#15636) üzenetére


Joshi
titán

Nem értem miért linkelted ezt, Balika911 írta hogy az AVSForumon tárgyalták hogy valamiért mégsem olyan minőségű az AF8 mint az A1. A kijelző viszont ugyan az sőt, elvileg az AF8-ban már a 2018-as LG panel van.

(#15639) Joshi válasza Pro Koryak (#15637) üzenetére


Joshi
titán

A gyártók helyében én nem szabdalnám miszlikre az OLEd-et, nincs szükség gyártón belül 3-4 féle OLED típusra. Legyen az OLED a prémium amíg még lehet, a közép és alsó kategóriának meg ott van az LCD.

(#15640) Pro Koryak válasza Joshi (#15638) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A panel miatt valamivel jobb az af8, mint az a1, kevésbé sávosodik...stb. A tesztben írják.

(#15641) salapp válasza Joshi (#15639) üzenetére


salapp
addikt

Tényleg, és a hogy csinálják, ugyanaz a panel, és ugyanaz a main board, csak az olcsóbb tipuson letiltják a jobb képért felelős elektronikákat?
Sony ezt csinálta pl a W75-80C LCD szériával.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#15642) krx21 válasza Magi (#15622) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha neked a Tv adás szaggat, akkor nyugodtan kapcsolj be egy kis mozgás javítást, TV-n úgysincs 24p.

(#15643) dgyuri0123 válasza krx21 (#15642) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A csatornaszolgáltatók zöme nem ismeri a kadenciahelyes filmlejátszást, így még jó hogy szaggat mint állat. :) Legfőképp az "i"-s anyagok, a "progresszívek" annyira nem.
Plazma is szaggat, de az közben elkeni a mozgást egy kis ditherzajjal és foszforlaggal.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#15644) djg válasza Joshi (#15611) üzenetére


djg
aktív tag

Hat eszrevettem en, azert is jeleztem a topicban.
Rendes adas alatt nem latszott csak homogen feluleten, ezert csak akkor tunt fel, amikor xplayt inditottam.
Raadasul elkepzelni nem tudom mi hagyhat ilyen nyomot, hisz ez nem egy logo vagy hud...

Mindenesetre a tegnapi mosas segitett rajta, most igy nez ki.

(#15645) #24536576 válasza #24536576 (#15612) üzenetére


#24536576
törölt tag

Kipróbáltam, tényleg láthatóan halványodik a logó. Viszont halványodhatna még jobban. :D

(#15646) Joshi válasza djg (#15644) üzenetére


Joshi
titán

Azt a foltot látni lehetett mozgóképnél is, az már nagyon durva volt. Mindenesetre örülök hogy megjavult, de az is biztos hogy ott valami nem működött megfelelően. Néha teszteld homogén képekkel a kijelzőt.

(#15647) djg válasza Joshi (#15646) üzenetére


djg
aktív tag

Ja hat most mar jobban figyelem, jo lesz erre az xplay felulete, most is ez buktatta le.

(#15648) daneel_hu válasza djg (#15602) üzenetére


daneel_hu
addikt

A bal alsó mintaféleség nem igazán IR-nek néz ki, inkább durva beégés.
SZerk: akkor ezek szerint mégse... :)

[ Szerkesztve ]

(#15649) Joshi válasza djg (#15647) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy a tévénézési szokásaid viccelték meg a kompenzációt, érdemes lehet néha logó nélkül és teljes képernyős tartalmat futtatni a kijelzőn akár hosszú órákig. Nálam nem gond ez, mert vegyes tartalmat nézek amit meghálál az OLED kijelző. :D

(#15650) alaves válasza Magi (#15622) üzenetére


alaves
addikt

Korábban már írtam:
-szaggatásra: De-judder:4, De-blur:10 (persze a nem kandenciahelyes TV adásoknál továbbra is szaggatni fog!)
-fekete: az OLED-nél alap a precíz fényerő beállítás, nekem sikerült minden bemenetre az AVS HD 709 Brightness Calibration videóval beállítani úgy, hogy tökéletes fekete van és minden részlet is látszik.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.