Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) #72042496 válasza blaca83 (#15398) üzenetére


#72042496
törölt tag

ISO-kat például kötve hszem, hogy kezel a beépített, arra egy Kodit futtató dobozt szoktak használni. A Kodit amúgy is szeretik (én is szeretem), mert testreszabható, és sokmindent tud. Egy másik dolog; jelenleg nincs mód arra, hogy az S/PDIF (és egyben HDMI ARC) sávszélességét meghaladó hangformátumokat átvigye az ember a tévéről az erősítőre.

Ha ezek neked nem érdekesek, és minden neked kellő alkalmazás megvan webOS-en, akkor miért ne használnád azt? :)

[ Szerkesztve ]

(#15402) Urdaran


Urdaran
kezdő

Üdv!

Kicsit le vagyok lombozva, gondoltam megkérdezlek titeket is.
Tegnap épp a PS4 Pron játszottam, amikor észrevettem, hogy a nemrég vásárolt (1-2 hónapja) LGB7V képén függőleges csíkok jelentek meg minden előzmény nélkül. Kicsit olyan, mintha halott pixelsáv lenne, de inkább csak eltérő színben vagy árnyalatban látszik. Feketén pedig olyan, mintha egy vékony fehér világító sáv lenne. Képet sajnos most nem tudok küldeni, mert a telefonom és a laptopom is nagyon gyér képet készít. Ha játékból mentek képernyőt fotó móddal, akkor nincsenek ott a sávok. Tévéadásnál, netes tartalomnál és homogén háttérnél viszont látszanak.
Erre van valami megoldás, vagy mire számíthatok a garanciális procedúra során? (Cserélik a panelt? Mennyi ideig fog tartani? Nekem kell bevinni, vagy ők jönnek érte?)
Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni.

(#15403) dgyuri0123 válasza blaca83 (#15398) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen !

A beépített lejátszó nem kezel ISO-t, nem kezeli az eredeti DVD és BD struktúrát, szinte csak MKV-val lehet etetni. De akinek kizárólag MKV gyűjteménye van, annak még jó lehet a belső lejátszó.
Viszont nincs Jukebox, nincsenek filminfók/előzetesek, semennyire sem testre szabható a kezelőfelület, nincs feliratletöltés, stb stb. De hát kinek mire van szüksége. :)

"csak a zene van"

(#15404) Zolom89 válasza Urdaran (#15402) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nálam is volt hasonló az 1 hónapos korában a B7V-vel. Keress rá forumba a nevemre raktam fel képet is róla.

LG honlapján leadtam a hibajelentést, majd aznap felhívtak már a szerviztől el kellett nekik küldeni a tv hátulján lévő matricáról egy képet. (sorozatszám stb.) Rendeltek hozzá panelt, 4-5 munkanap és itt volt.Aztán mikor megjött hívtak h mikor jöhetnek. Eljöttek házhoz, 30perc volt az egész panel csere papirozással együtt. Kis kellemetlenség volt a hiba, azóta is kiváló a tv. Filmek, ps4pro megy rajta szépen.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#15405) blaca83 válasza FollowTheORI (#15399) üzenetére


blaca83
őstag

A hang egyenlőre nem SOS, mert a komolyabb házimozi rendszer későbbre van tervezve a rokonoméknál. Egyenlőre a lejátszás a kérdéses.

#15400 tothl : Honnan érdemes megrendelni?

#15401 Balika911 + #15403 dgyuri0123 :
Természetfilmeket és a kedvenc filmeket UHD-ban gyűjtik most össze, de a gyerekeknek is elég sok DVD minőségű tartalom van ISO-ban winchesteren.

Egyébként a képminőség javításában, a felkonvertálásban már nem észrevehető annyira a különbség mint régebben?
Gondolok itt arra, hogy régebben hiába volt egy csúcskategóriás FullHD tv-d, a belső lejátszók annyira nem remekeltek és a grafikus chip is komolyabb volt egy márkás média boxban ezért érdemes volt összekötni vele a TV-t.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#15406) #72042496 válasza blaca83 (#15405) üzenetére


#72042496
törölt tag

Attól félek, hogy ISO-ra nem lesz jó a belső lejátszó. Inkább vegyél szerintem egy S905-ös dobozt a Kodihoz.

A felskálázáshoz nem tudok hozzászólni. Nekem Samsungom van. Semmi szembeötlő különbséget nem láttam a képminőségben a PC, külső box (Shield TV-n használok Kodit és Plexet felváltva) és a tévé beépített lejátszója között, a részleteket meg nem álltam neki vizslatni.

[ Szerkesztve ]

(#15407) blaca83 válasza #72042496 (#15406) üzenetére


blaca83
őstag

A rokonomnak ezt ajánlották, hogy nagyon jó, de az ára igencsak borsos: Egreat A5
Teszt: [link]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#15408) dgyuri0123 válasza blaca83 (#15405) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

UHD csak akkor fog menni belső lejátszóval, ha MKV-be lett remuxolva. Eredeti formájában nem, mert nincs "Play" gomb. "OK" gombra viszont a megnyitott könyvtárszerkezetet nem tudja majd megnyitni és összefűzni.
Kissé macerás így ... de mondom, ha minden MKV-ban van, úgy jóval egyszerűbb.

(#15407) blaca83: Egy fél millás tévéhez miért drága egy tizedannyiba kerülő lejátszó? De lehet kapni ennél jóval olcsóbban is Kodi-t futtató lejátszókat, ami még jobb is az említett Egreat-nél.

A dacom közel annyiba kerül, mint a tévém..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#15409) #72042496 válasza blaca83 (#15407) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem ismerem, de ennyiért legyen is jó. :)

Ebben a magasságban már ott a HiMedia Q5/Q10 Pro, Shield TV és biztos több más box is mint alternatíva. Ugyanakkor lehet, egy sima, sokkal olcsóbb kodis dobozal is éppolyan jól járnál. Ezt már te tudod, melyik irány a szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#15410) Urdaran válasza Zolom89 (#15404) üzenetére


Urdaran
kezdő

Szia! Köszönöm a választ! Megtaláltam a képet, igen nekem is hasonló a helyzet. Akkor írok is nekik. Bízom benne, hogy nálam is ilyen sima lesz az ügyintézés, és nem lesz vele több gondom.

(#15411) sakal83 válasza Urdaran (#15410) üzenetére


sakal83
addikt

Szerintem csorogd meg őket holnap reggel. Egyszerubb

(#15412) lean


lean
aktív tag

Sziasztok,

LG55b7 v ezt a live zoom témát hogyan lehet kikapcsolni? Állandóan 120%-on van és a vb feliratok kilógnak a képből :) ... ha visszaállítom 100%-ra nem jegyzi meg, a hide-al működik de ha elkapcsolok, újra 120% lesz az alapértelmezett.

no cross no crown

(#15413) PuMbA válasza lean (#15412) üzenetére


PuMbA
titán

A TV leírásában biztos benne van az a beállítás, ami az eredeti képarányt mindig megtartja :)

(#15414) lean válasza PuMbA (#15413) üzenetére


lean
aktív tag

köszi a segitséget :))

no cross no crown

(#15415) blaca83 válasza dgyuri0123 (#15408) üzenetére


blaca83
őstag

Értem, köszönöm!
Amikor utoljára a Full hd idején beleástam magam a témába akkor úgy rémlik, hogy 70 környékén már Dune-t lehetett kapni.

Szerintetek max. 30 E ráfordítással mi a legjobb amit venni lehet most a piacon?

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#15416) Joshi válasza blaca83 (#15415) üzenetére


Joshi
titán

Ne offoljátok szét a topikot, menjetek át a Milyen asztali médialejátszót? topikba kitárgyalni ezt.

(#15417) dgyuri0123 válasza Joshi (#15416) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Eddig semmi OFF nem volt. Az oled belső lejátszójáról volt szó... :)

De legközelebb én is szólok amikor te valóban offolsz a fórumon. Amúgy a sok saláta hsz. mellett ez is elfér...

"csak a zene van"

(#15418) Joshi válasza dgyuri0123 (#15417) üzenetére


Joshi
titán

A médialejátszó az off ha tetszik ha nem, a tévé belső lejátszóját nem kommentáltam. Ok hogy nem szívleljük egymást, de ne kötekedj ha megkérhetlek. :R
Egyébként meg olvasd el figyelmesen (#15415) blaca83 hozzászólását, nekem ez egyértelműen médialejátszós ajánlás kérésnek tűnik. Ha mellélőttem akkor sorry. :B

De hogy ON is legyek. Simán oszthatod az észt helyettem is az OLED TV topikban, gondolom kellő tapasztalatra tettél szert a 910-el. ;) ;]

[ Szerkesztve ]

(#15419) David75


David75
őstag

Reggelt. LG OLED55B6V-t tudnék venni 1075 fontért. A kérdés, hogy van-e valami hátulütője? A következőkre lenne használva: netflix amazon firetv-ről(szóval a webos rész annyira nem érint), alkalmanként rá lenne kötve pc filmek miatt és nem feltétlenül csak 4k tartalmakat néznék, néha lehet valamit csak 720p-be tudnék csak nézni. Alkalmanként játszanék is rajta 1440p-ben, de mondjuk a válaszidejét nem találtam meg a tv-nek, nem mintha valami kompetizív online fps-t akarnék játszani, de azért érdekelne. Meg a ps4 is ezzel a tv-vel lenne használva ami nem a pro. Illetve az még érdekelne, hogy ki mekkora távolságból nézi az 55"-es tv-jét, mert 40"-es fhd lcd-ről váltanék ami alig 1,5 méterre volt. Válaszokat előre is köszönöm. :R

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#15420) Zolom89 válasza dgyuri0123 (#15417) üzenetére


Zolom89
senior tag

Semmi off nem volt?? Hát én sem a külső médialejátszókról akarok olvasgatni itt! HA majd az érdekel akkor megkeresem a saját forumát..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#15421) dgyuri0123 válasza Joshi (#15418) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egyetlen, nem ideillő kérdésért nem szoktunk senkit ledorongolni.. de téged úgy tűnik zavar, ha beszélgetek bárkivel. Ti sokkal többször offoltok és soha nem tettem szóvá. De amúgy, mivel az oled beépített lejátszója egy oled tévében található, így még mindig nem OFF ha valakit az érdekel, hogy milyenek a képességei. Nem mindenkinek van/telik OPPO lejátszóra, tudod? ;) Ha médialejátszós ajánlás kell, azt valóban a saját topikjában kellene megkérdezni, de ezt már mindenki tudja ezek után.

Viszont ismét egy de... amikor mindenféle házimozi erősítőről, hd hangokról, hangprojektorokról, vásznakról, konzolokról, játékokról, dacokról, ízlésekről, pofonokról, nézési távolságokról, egyéb szokásokról, moziélményekről, filmről stb stb esik szó, az mennyiben ON egy oled fórumon? ;] Szóval nem én kötekedek...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#15422) Tengri válasza David75 (#15419) üzenetére


Tengri
senior tag

lgoled55b6v

Én a helyedben inkább B7V-t vennék. Árban nem sokkal lenne több. És jobb az input lagja is:
b6v vs b7v

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#15423) junior11


junior11
veterán

Panasonic TX-65FZ800E OLED TV review

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15424) nagyatt válasza dgyuri0123 (#15421) üzenetére


nagyatt
tag

+1 ;)

(#15425) dni


dni
őstag

Sziasztok,

azt meg tudnátok mondani, hogy miként tudnám megnézni, hogy eddig hány órát ment egy LG oled55b7v TV? WebOS 3,7-es oprendszer van rajta, az "about" menüben nem találtam ilyen adatot. Állítólag a szerviz menüben meg lehet nézni, de a szerviz menü pontos eléréséről nem találtam infót.

(#15426) Magi


Magi
tag

Sziasztok,

LG OLED B7V-vel kapcsolatban lenne kérdésem.
Valahogy belehet azt állítani, hogy egyszerre menjen ki a hang a TV hangszóróján és optikán is úgy, hogy az optikán 5.1 megy ki ha olyan a forrás?

Jelenleg csak PCM hangot tudok kiküldeni, ha ezt az opciót választom.

(Illetve az is érdekes lenne, hogy egyszerre a TV-n és BT-on is menjen ki a hang? -> nagyon hasznos, ha a gyerekek kiabálnak és az asszony csodával határos módon hallja a TV-t Te viszont csak fülesből :D)

Köszi előre is.

Sziasztok

Magi

(#15427) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Van olyan IOS applikáció ahol a TV rendszer menűjét el lehet érni? Konkrétan az érdekelne hogy a bemenő jel részleteit meg tudjam nézni.
Fps? Szinmélység 8bit-10bit? Felbontás? stb

(#15428) Joshi válasza dgyuri0123 (#15421) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy már írtam a (#15415) blaca83 hsz-re válaszoltam és linkeltem is a megfelelő topikot. Látom megint nem megy a szövegértés.

(#15429) Jugar válasza dni (#15425) üzenetére


Jugar
tag

Hol nézted meg, hogy az LG oled55b7v TV-n WebOS 3,7-es oprendszered van?

(#15430) Nomac90


Nomac90
újonc

LG B7es televizio keszuleken van lehetoseg modositani az alap hatterkepeket?

(#15431) dni válasza Jugar (#15429) üzenetére


dni
őstag

Beállítások, általános, a tv leírása, tv információ

(#15432) Jugar válasza dni (#15431) üzenetére


Jugar
tag

Tényleg, nálam is 3.7 a webOS. Azért kérdeztem, mert az LG ügyfélszolgálat ezt irta nekem kb. 2hete a Lg oled 55b7v-ről:

"Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste. 

Érdekes sorokat, illetve információkat olvastam Öntől. Az LG-nek nincs 3.6 vagy 3.7-es rendszerfrissítése és nem is volt. A webOS 3.5 után a 2018-as modellekből némelyik megkapta a 4.0-ás rendszert. A kettő között nem volt átmenet, így ebből elérhető verzió sem lesz a jövőben sem."

Én ezt úgy értelmezem, hogy webOS 3.5 után a következő 4.0, közte nincs más verzió(szerintük).

(#15433) #72042496 válasza Jugar (#15432) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy közelmúlbeli frissítéssel lépett 3.7-re, de küldj nekik egy fotót róla, kíváncsi vagyok, mint mondanak rá. :)

Lehet, hogy ez csak egy firmware verzió, és nem magának a rendszernek a neve?

[ Szerkesztve ]

(#15434) Jugar válasza #72042496 (#15433) üzenetére


Jugar
tag

Én eleve úgy kérdeztem tőlük, hogy olvastam már mástól is hogy a webOS verziója 3.7-es és a 3.5-öst hogy tudnám frissiteni 3.7-re. Na erre irták, hogy 3.5 után 4.0 van, átmenet nincs. Holott aki irta hogy neki 3.7 a webOS, az legalább 2 hónapos hozzászólás volt, tehát ez nem egy új dolog. De lehet az lesz, hogy küldök nekik fotot, mert nagyon nincsenek toppon.

(#15435) Helmoras


Helmoras
őstag

Sziasztok, nemsokara belepek a klubba egy b7 essel :)

Azt szeretnem kerdezni a hangszoroja mennyire alap vagy komolyabb a tvnek? Gondolkodom egy soundbaron 100-150 korul, lenne ertelme vagy akkor akulonbseg nem lenne?

Filmek sorozatok es Ps4 elsosorban a felhasznalas.

(#15436) krx21 válasza Helmoras (#15435) üzenetére


krx21
nagyúr

Tv-hez képest nem rossz, sőt... De mégiscsak az a kategória.
150.000-ből én inkább egy sztereó rendszert vennék, mint soundbart...

(#15437) Tengri válasza krx21 (#15436) üzenetére


Tengri
senior tag

Nem mindenkinek praktikus a stereo rendszer. Nálunk például a kábelek, meg a sok elérhető felület miatt (aprótalpúaknak kihívás és mindenképpen vonzza őket a megismerés vágya). Emiatt csak olyan rendszer jöhet szóba ami egyrészt wireless, másrészt nincsenek olyan frontsugárzók amik állandó kihívást nyújtanak a gyerkőcöknek. Akinek van gyermeke az tudja, hogy hiába van megtiltva nekik...csak az adódó alkalmat várják a közelebbi megismeréshez. Így nálunk is a sztereó szet szépen össze van pakolva és egy jobb hangprojektort szeretnénk lehetőleg dolby atmossal és wireless sugárzókkal.
Bocsánat az OFF-ért

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#15438) KorLaci


KorLaci
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy letöltöttem egy filmet, amiben benne van a HDR, és a Dolby Vision video sáv is. Mkv a formátuma. Hogyan kell a B7 belső lejátszóján video sávot váltani ?
Kössz

(#15439) Ildiko756


Ildiko756
újonc

Sziasztok!

Szeretnék venni az idén én is egy Lg oled 55b7v-t. Most a foci alatt 450k. Érdemes várnom rá, hogy esetleg még lemegy az ára ismét 400k alá vagy most nem szabad elszalasztani az 5 éves garanciát. Mi a véleményetek?

(#15440) PuMbA válasza KorLaci (#15438) üzenetére


PuMbA
titán

Mármint két videó metaadat sáv :) Két videósáv nem férne el sehol, mert az kétszer annyi helyet jelentene és a 4K Blu-ray lemezekre egy film fér fel.

[ Szerkesztve ]

(#15441) Bakus válasza KorLaci (#15438) üzenetére


Bakus
tag

A Dolby Vision maga a HDR, annak egy verziója.

"A víz örök, de a gép változik"

(#15442) Zolom89 válasza Helmoras (#15435) üzenetére


Zolom89
senior tag

SoundBar-t nyugodtan vehetsz ennyi pénzért, Van választék is JBL, stb... Kell a TV mellé, mert ahhoz képest nem rossz a hangzás, de sokkal többet ad egy különálló hangrendszer.
JA és üdv majd a táborba, nagyon jó tv!

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#15443) dgyuri0123 válasza Zolom89 (#15442) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha már megszóltatok a múltkor és személyesen nekem címezted a rosszallásodat, akkor én is hadd kérjelek meg....NE OFFOLJ sounbarokkal, mert az nem az oled része, ugyanúgy nem, mint a médialejátszó...

Én sem vagyok kíváncsi hangrendszerre és egyebekre. Menjetek ezzel a házimozi topikba... ;]

"csak a zene van"

(#15444) Zolom89 válasza dgyuri0123 (#15443) üzenetére


Zolom89
senior tag

Arról volt szó hogy egy LG B7V OLED TV hangrendszere nem veszi fel a versenyt egyáltalán egy Soundbarral, és hogy vegyen mellé.. Nem linkelgettem, ajánlgattam különböző tipusokat sem... :U

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#15445) dgyuri0123 válasza Zolom89 (#15444) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem ajánlgattál? Hmmm...linket ugyan nem mellékeltél, de ...akkor ez mi, ha nem ajánlás? : "SoundBar-t nyugodtan vehetsz ennyi pénzért, Van választék is JBL, stb... Kell a TV mellé..." Ez mennyiben kevésbé OFF, mint a médialejátszós ajánlás vagy kérdés?

De engem nem zavarnak az ilyen "mellékvágányok" különösebben, ha nem oldalakon keresztül zajlik az OFF-olás. Csak szerettem volna érzékeltetni veled, mennyire jó, mikor "ok nélkül" beszól valaki, csak mert egyetlen nem odavaló hsz született akarva akaratlan... Ha ezek után sem érted mit akarok mondani, azt igen sajnálom. ;) És nem én kezdtem a leszólást, sőt szerintem soha nem én kezdeményezem mások leszólását... ócsárolását.

"csak a zene van"

(#15446) Joshi válasza KorLaci (#15438) üzenetére


Joshi
titán

Erre kíváncsi lennék én is, habár a plusz videósávnak tűnő valami az csak metaadat a DV-nek, de ezt írta is valaki. Nem biztos hogy kezeli a tévé belső lejátszója a DV-t ebben a formátumba. Állítólag az LG kiírja a DV logót ha éppen olyan formátum megy.

(#15443) dgyuri0123 úgy el hajtanak a házimozi topikban a soundbarral csak úgy fröcsög. ;]

(#15447) krx21 válasza Joshi (#15446) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, megerősítem: Az LG kiteszi a DV logót, megfelelő forrás esetén.. :K
Csak arra leszek már kiváncsi,hogy mikor lesz beszerezhető ilyen film?

(#15448) dgyuri0123 válasza Joshi (#15446) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jogosan... ;) De ettől még semennyivel nem lesz ON-abb ez a kérdés az oled fórumon sem.

"csak a zene van"

(#15449) Partizan182 válasza krx21 (#15447) üzenetére


Partizan182
senior tag

ITuneson tonna DV cucc van nem? Netflixen is, mondjuk ott inkább sorozatok.

(#15450) krx21 válasza Partizan182 (#15449) üzenetére


krx21
nagyúr

Streamelt videók nem érdekelnek... Alacsonyabb a sávszélesség mint egy fullhd Blu-ray-nak...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.