Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) Joshi válasza FollowTheORI (#15049) üzenetére


Joshi
titán

A Sony LCD topikban most írták hogy egy XE9305-on xtended dynamic range maradt az elnevezés, ezek szerint csak OLED-en változtatták meg Csúcsfényre, vagy angolul Peak Luminance-ra.

(#15052) fplweb2012


fplweb2012
csendes tag

Tisztelt B7 tulajok és B7 tudorok! A B7 tud kezelni Satelit fejváltót, szal. több fejes SAT vétel lehetséges vele? Külső doboz nélküli megoldásra kérdezek, amikor a B7 SAT bemenetére dugom az 1 db. koaxot a DiSEqC fejkapcsolóról amin jelenleg 5 db. fej van beállítva.

(#15053) junior11


junior11
veterán

LG C8 vs. Sony AF8 OLED TV comparison

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15054) Jugar


Jugar
tag

Meg tudná valaki mondani, hogy az LG OLED55B7 tv támogatja a dolby atmos hangsávot? :F

A leírás szerint dolby atmos hangrendszer van benne, így logikus lenne, hogy támogassa, de sajnos nálam ezt a hangsávot nem látja a tv, és ki is írja „Ez a video nem támogatja a hangot” Ezt az atmosra érti, mert a többi hangsávot látja, dolby audio címen. Több atmosos filmen próbáltam, de semmi. :(

(#15055) FollowTheORI válasza Jugar (#15054) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem nem. Ezekhez komolyabb audio processzor kell, azt meg a tévékből kispórolják sajnos.

Nálam nem is mutatja ezeket a sávokat, érdekes hogy te látod.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15056) Gtaati válasza Jugar (#15054) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Támogatja, de továbbítani nem tudja.. Tehát ha külső médialejátszóról lejátszol egy filmet ami tartalmaz atmos hangot, akkor azt tudja fogadni a tv és jobb felső sarokban ezt jelzi is. De ha pl. a belső lejátszójával játszol le egy atmos-os filmet azt szintén érzékeli és kijelzi a tv, de pl erősítőnek továbbítani nem tudja.

(#15057) #72042496 válasza FollowTheORI (#15055) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig kéne támogatnia, volt ezzel kapcsolatban egy tavalyi frissítés is.

[ Szerkesztve ]

(#15058) FollowTheORI válasza #72042496 (#15057) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Megnézem majd USB-ről, lehet csak Serviio DLNA korlát... de nem látja egyik ilyen sávot sem. :)

Igen énis olvastam róla, hogy "elvileg" tudnia kéne.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15059) Gtaati válasza FollowTheORI (#15058) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Sajnos DLNA probléma lehet..., ha pl külső vinyoról lejátszod a belső lejátszójával akkor menni fog.

(#15060) Jugar válasza FollowTheORI (#15055) üzenetére


Jugar
tag

Olvastam a filmes hozzászólásokban, hogy valakinek a tv-je, kiírja a dolby atmos hangsávot, és persze ki is tudja választani. Azt nem írta milyen típus.

(#15061) Jugar válasza Gtaati (#15056) üzenetére


Jugar
tag

Belső lejátszójával játszom le az atmos-os filmet külső merevlemezről (usb 3.0) de azt írja „Ez a video nem támogatja a hangot” , és nincs dolby atmos kiválasztásra lehetőség, csak a többi maradék. Hálózaton keresztül ugyan ez a helyzet.

(#15062) Borisz76 válasza Jugar (#15061) üzenetére


Borisz76
veterán

Hiába kezelné az atmost ....csak 2 db beépített zajkeltő van.

Atmoshoz kell egy házimozi erősítő és minimum 5.2.1-s elrendezés , hangfalakból.

Ha van Media Player és házimozi erősítő , akkor sem mindegy a bekötés sorrendje.
MP - TV - HM sorrend nem jó mert a TV optikai kimenetén nem megy ki az erősítőbe az Atmos jel.
MP - HM - TV a helyes sorrend.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15063) Benoe77 válasza Jugar (#15061) üzenetére


Benoe77
őstag

Minden frissítést felraktál? Mi a jelenlegi szoftververziód?

(#15064) Joshi válasza Gtaati (#15056) üzenetére


Joshi
titán

+Jugar

Én úgy tudom hogy csak LG soundbarral működik a dolog az is Bluetoothon keresztül, semmi más módon nem lehet megszólaltatni az Atmost.
Egyébként is a HD hangokhoz plusz 3D térhangokhoz mint az Atmos vagy DTS:X eARC kellene ami még nincs. Majd a HDMI 2.1 eljövetelével már tovább lehet küldeni ezeket a hangokat HDMI-n az erősítő felé.

(#15062) Borisz76 az Atmos 5.1.2, az utolsó érték az atmos csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#15065) Jugar


Jugar
tag

Most hívtak a LG-től és kiderült hogy régi szoftver verzió van rajta 04.70.85 (ezért nem látja a dolby atmos hangsávot), igy kell csinálnom egy gyári visszaállítást, és ha úgy sem lesz jó, szerelőt küldenek.
Ők is azt mondták, hogy mivel dolby atmos hangrendszer van benne, teljesen logikus hogy a tv belső lejátszójának támogatni kell a dolby atmos hangsávot. Én is így gondoltam.

(#15066) TBMC válasza Jugar (#15054) üzenetére


TBMC
addikt

Nálam synologyról látja (plexen keresztül), és le is játsza. :K
soundbarral használom

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#15067) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Nálam nem látja... pedig friss a FW elvileg a TV szerint... megnéztem USB-ről sem játssza le az atmos sávot, nem is mutatja a választhatók között. Ugyanaz az üzenet villan fel egy pillanatra csak, hogy ez a videó nem támogatja a hangot (csak angolul nálam)... bla bla.

Szóval akkor passzolok. :)

És nem is a DLNA share a baj.

(#15065) Jugar

Oh... nekem is az a FW van rajta... és nem lát újabbat... érdekes... no megnézem a honlapot mostmár.

Érdekel a dolog. :D

[honlap / SW File(Version 04.70.85) 2018/04/04] szerint is ez a legfrissebb FW... szóval nem ez a gond.

Szerintem a B7 nem tudja az Atmos-t dekódolni... nálam pl nem is mutatja ezeket a sávokat.

Érdekes hogy ennyire vegyesek a tapasztalatok.

(#15064) Joshi

Jah a soundbar-os dolog az lehet, mert ott a bar-ban van a dekóder a TV meg csak pass-through... az úgy működhet.
De szerintem maga a tévé nem tudja.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15068) Jugar válasza FollowTheORI (#15067) üzenetére


Jugar
tag

Ez nem az új FW ezt mondom, illetve az LG ügyfélszolgálat szerint ez régi. Mondta az új verzió számot, teljesen más volt. Akinek az újabb van feltéve, annak felismeri a dolby atmos hangsávot.

(#15069) Joshi válasza TBMC (#15066) üzenetére


Joshi
titán

Neked milyen soundbarod van és mivel csatlakozik a tévéhez?

(#15068) Jugar pedig minden LG hivatalos honlapon a 04.70.85 a legújabb ami 04/04/2018 kiadású.

[ Szerkesztve ]

(#15070) FollowTheORI válasza Jugar (#15068) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát lehet... de minden oldalán ez a legfrissebb még amerikában is... szóval nem ez a gond szerintem. Csak félretájékoztattak, vagy hülyeséget mondtak szvsz, ők se tudják. :)

Egyszerűen lehet hogy nincs benne tényleg az utóbbi olcsóbban kiszórt modellekben... amerikában két külön modell is volt B7P meg B7A és pont ebben különbözött a kettő...

Nem lepne meg ha az LG szépen szó nélkül kispórolta volna az európai modellekból is így a végére fű alatt, x ideje... vagy tudatosan tiltva lett/van a belépő modellre. :)

C7 meg felette akár még igaz is lehet hogy tudja...

Mindegy mert én nem használom végülis ezt a részét amúgyse... füles meg sima tévé hangszóró van... házimozit a szomszédok nem tűrnék. :)

DTX meg minden más megy amúgy... Samsung tévéken is pont ugyanez a helyzet. Ez sem meglepő.

Vagy a Dolby és a fasza licenszelése a sáros.

Kár találgatni, nem megy jelenleg és kész.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15071) fplweb2012 válasza kutyu92 (#15038) üzenetére


fplweb2012
csendes tag

Felhívtam a Budaörsi MM áruházat és 530.e.-ért el is vihetném az LG B7-et! hahaha, Jó mi?

(#15072) TBMC válasza Joshi (#15069) üzenetére


TBMC
addikt

nem megfelelő. tervben a váltás de egyelőre még:

lg sj7em van (ami még nem tud atmost kezelni) - tehát ezért ki is zárnám, hogy a soundbar miatt kezeli a hangsávot. hdmin(arc) keresztül csatlakozik, hogy 1 távval tudjam vezérelni.
pedig a tv fel is ismeri,s le is játssza mikor atmos sávot kap (mikor megvettem, még akkor próbáltam)

markbellus.hu 

(#15073) #72042496 válasza FollowTheORI (#15070) üzenetére


#72042496
törölt tag

Előtétfal + hangszigetelés nem opció?

Egy házimozi halkan is élmény amúgy, de egy sima sztereó erősítő külön hangfalakkal is teljesen más már, mint a tévé hangszórója. De akár még egy soundbar is. :)

[ Szerkesztve ]

(#15074) FollowTheORI válasza #72042496 (#15073) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem sokat számítana... :D
Az a baj sokat filmezek/sorozatozok és késő este... :DDD

Marad a fülhallgató ha olyan... ott aztán düböröghet ahogy akar a fejembe.
Egy jó kis Sennheiser RS175... pont erre találták ki, eszméletlen jó vele mozizni kussban (kifelé).

Majd lehet egyszer kiköltözök valami tanyára a puszta közepére a "végnapjaimra" :DDD ... aztán ott majd lesz mozi brutál hanggal.
Addig meg ez van...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15075) #72042496 válasza FollowTheORI (#15074) üzenetére


#72042496
törölt tag

A szigetelés nem számít sokat? Nem akarok ezzel kampányolni, de ég és föld előtte és utána. Nálam még úgy is, hogy a szomszéd a hangos. (Tévét bömböltet ráadásul, tévéhangszórón, nem az eszközön múlik.)

(Az RS 175 nekem is tetszik. A melóban használom, otthon meg egy 185-öt, zseniálisak. :) )

[ Szerkesztve ]

(#15076) Palapo válasza #72042496 (#15075) üzenetére


Palapo
aktív tag

Egyetértek.
Én is házimozit használok,pedig panelben lakom(még). ;)
Elvileg a jövő héten költözünk,akkor ott már jobban feltekerhetem... ;) :D

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#15077) Joshi válasza TBMC (#15072) üzenetére


Joshi
titán

Akkor ott a core szólal csak meg, viszont nem értem hogy Jugarnak miért marad néma az Atmosos hangsáv. Neked melyik FW van a tévén? tuti biztos hogy megszólal az Atmos? kipróbálhatnád, lehet hogy egy újabb FW-vel kefélték el ezt a ficsört.

(#15078) krx21 válasza Jugar (#15054) üzenetére


krx21
nagyúr

Érdekes, én egy kaputelefonnál sem nézném meg, hogy tudja e a atmos hangsávot, úgy egy TV-nél sem érdekel. Szerintem ezek nem azok az eszközök, amire az dolby atmos készült... ;)

(#15079) FollowTheORI válasza krx21 (#15078) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez csak akkor érdekes ha nincs külső lejátszód... és a TV-ből szeretnéd pl az erősítőd/soundbar-od hajtani.

Szvsz ez tök releváns, mert ha tévé nem tudja kezelni (fel sem ismeri), akkor pl kitenni sem tudja a kimenetére az erősítő felé... az meg gáz.

Persze aki külső cuccról hajtja és onnan megy direktbe az erősítőbe majd a tévére az más... őket valóban nem érinti ez. :)

Az meg a harmadik kérdés persze, van e eleve Atmos képes hangcuccod otthon, hogy értelme is legyen az egésznek. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15080) Strezi válasza FollowTheORI (#15079) üzenetére


Strezi
őstag

Abban egyetértünk, hogy releváns, de Atmos-t semmiképpen nem lehet TV-ről külső készülékre kitenni. Pont ezért is kritikus hogy lejátsza-e.
Sajnos, az én C6-om nem, ezért vannak filmes anyagok amikel zsákutcába lehet futni a belső lejátszóval.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#15081) mimic1979 válasza Strezi (#15080) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Ezzel sajnos tényleg így vagyok én is. Adott egy UHD-BD film, amit szeretnék át streemelni, de a B7 szerintem nem tudja lejátszani. Az MKV pedig zsák utca DV esetében. Sőt .. Találkoztam olyannal hogy elindítottam a filmet (stream media lejátszóról) és nem enged beletekerni.

(#15082) TBMC válasza Joshi (#15077) üzenetére


TBMC
addikt

Ahogy lesz időm meglesem.
nem lehet, hogy a plex "dekódol" valamit? vagy a syno (DS218+)?
kipróbálom majd a beépített lejátszójával is a nasról.

markbellus.hu 

(#15083) FollowTheORI válasza Strezi (#15080) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Világos... de azért egy DD+/DD-t illene belőle akkor is kiadnia... :)
Vagy PCM multi channel... stb, akármi.

Mondjuk szerencsére ritkán gond ez, mert mindig van backup compatibility track mellette... ami vagy DD vagy DTS legalább.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15084) junior19 válasza fplweb2012 (#15052) üzenetére


junior19
senior tag

4-es kapcsolót már a régebbi lcd tévék is tudtak, illetve forgatómotort. Több lnb-ét nem hiszem, hogy tudnának, nem szokás tévékbe belerakni.
De ha nem akarsz magadnak ősz hajszálakat, akkor inkább egy Marusys Vu+ Zero 4K készüléket csatlakoztatsz hozzá, s megkíméled magad sok bosszúságtól.

codec project

(#15085) fplweb2012 válasza junior19 (#15084) üzenetére


fplweb2012
csendes tag

Ok junior, vettem. Szóval nem csak egy új OLED TV-m lesz hanem egy új műholdvevő beltérim is! :D
Sejtettem Én. Egyébként is az 5 fejet bővíteni szeretném szóval kelleni fog ami jól lekezeli a váltást.

(#15086) Dadpool válasza fplweb2012 (#15085) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Rrrtttxx

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#15087) Dadpool válasza Dadpool (#15086) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Bocsánat a zsebembe önálló életet élt a telefonom

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#15088) Ren Hoek válasza Dadpool (#15087) üzenetére


Ren Hoek
veterán

:DDD :DDD :DDD

A fórum történetében a legmókásabb komment, ever.

(#15089) OPiiPO válasza Dadpool (#15086) üzenetére


OPiiPO
addikt

rövid, velős, szakmailag abszolúte helytálló hsz, maximálisan egyetértek! ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#15090) #20221952 válasza Dadpool (#15087) üzenetére


#20221952
törölt tag

Csak nem Samsung (az éltre keltett technológia)?

(#15091) alaves


alaves
addikt

Ezekből az összehasonlító videokból csak a legfontosabb nem derül ki:
a 2018-as OLED TV-ken vajon van-e még látható frame interpolációs hiba, artifact és a többi.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#15092) kutyu92 válasza fplweb2012 (#15071) üzenetére


kutyu92
csendes tag

Hivatkozz arra, hogy mashol 450, annyiert tuti odaadjak. Nekem annyiert kinaltak, a 360ezres arat tuti nem adjak meg, egyszer volt budan kutyavasar :D

(#15093) fplweb2012


fplweb2012
csendes tag

A Euronics is beárazta a B8-at a MM után! [link]

De a leírás alapján nincs készletük.

[ Szerkesztve ]

(#15094) fplweb2012 válasza fplweb2012 (#15093) üzenetére


fplweb2012
csendes tag

Ja azt nem írtam de cca. 63.ezerrel a MM alá árazott az Euronics és 55-ös a méret.

[ Szerkesztve ]

(#15095) Joshi válasza fplweb2012 (#15094) üzenetére


Joshi
titán

Még a B7 is jobban megéri ha 500 körül vennéd. Ennyi pénz vicc kategória egy 55"-os tévéért. :(

(#15096) fplweb2012


fplweb2012
csendes tag

Kell legyen készletük, mert a kosárban 06.08.-ra ki is hoznák.

(#15097) fplweb2012 válasza Joshi (#15095) üzenetére


fplweb2012
csendes tag

A B7-et ki tudnám fizetni most, de bosszant, hogy egy hete 360-ért ment, ja persze nem bosszant, bocs. Büszke vagyok azokra akik időben léptek!

(#15098) Joshi válasza fplweb2012 (#15097) üzenetére


Joshi
titán

Akkor inkább veszel egy nem sokkal jobb B8-at 700-ért? Gratulálok. :DDD

ui.: akkor inkább dobj hozzá +100K-t és vegyél 800k-ért egy 65B7-et. Hozzáteszem, hogy most az Extreme Digitálnál 0% THM van 20 hónapra!!! :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#15099) front3r válasza fplweb2012 (#15097) üzenetére


front3r
őstag

Engem is kicsit meglepett hogy eddig levitték az árát, de még az is lehet hogy a munka miatt lecsúsztam volna az akcióról...de még így is a Telekomtól meg lett kb 440-ért részletre, amit egyáltalán nem bántam meg!

Ja, és ez után bemenni egy moziba... hát szinte felnevettem a vászont látva. Ja bocs, inkább sírtam...Azt hiszem a mozit mellőzőm, amíg nem lépik meg az OLED minőséget valahogy.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15100) lean válasza krx21 (#15078) üzenetére


lean
aktív tag

mint friss B7V tulaj jelentem dekódolja az atmos hangsávot és igencsak jól szól több filmmel tesztelve. Blade Runner 2049 , Mad Max, Alien Covenant. aki nem hallja az süket egy tvtől ez igen szép teljesítmény szvsz mondom úgy, hogy van házimozi rendszerem is( nem bögre szett) nyilván nem egy kategória de nem is kaputelefon analógia

no cross no crown

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.