Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) so_ha


so_ha
senior tag

(#14902) salapp válasza krx21 (#14899) üzenetére


salapp
addikt

Erről K jut eszembe, amikor a MIB-ben azt mondja, "megint kidobhatom a gyűjteményemet".

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#14903) Jugar válasza dgyuri0123 (#14897) üzenetére


Jugar
tag

Próbálgatom, hogy a legjobb, úgy látszik nem véletlen hogy a 4k UHD demokban nincs gyors jelenet, azzal valahogy nem akarják reklámozni az oled tv-ket. Kb. 2-2,5 méterről szoktam sasolni a képet.

(#14904) krx21 válasza so_ha (#14901) üzenetére


krx21
nagyúr

"Szintet léphet az OLED-technológia"
Hát én a +15% fényerőt vagy a +15% élettartamot még együtt sem nevezném szint lépésnek.. :N

(#14905) alaves válasza Jugar (#14894) üzenetére


alaves
addikt

Nem a Szent Grál de: Dejudder 3 v. 4, Deblur 10

Amúgy kérdezném a Sony OLED-eseket, hogy a Motionflow-nál látszanak az interpolációs hiányosságok?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#14906) Jugar válasza Ren Hoek (#14900) üzenetére


Jugar
tag

Sok sok éve nem volt tv-m, full hd monitoron néztem a filmeket, gondoltam 2018-ba nem érhet meglepetés ha már 4k UHD-s tv-k vannak, így nagyban gondolkoztam. Ez a jelenség új nekem, hogy ilyen probléma még létezik a tv-k világában.

(#14907) Jugar válasza alaves (#14905) üzenetére


Jugar
tag

Köszi, úgy tűnik nálam is ez a beállítás a legoptimálisabb: Dejudder 3 - 4, Deblur 10.
Ha a Dejudder 0, Deblur 10, akkor igencsak remegős a kép a gyors jelentnél, még 2,5 méterről is.

(#14908) salapp válasza krx21 (#14904) üzenetére


salapp
addikt

Szerintem az oled nem fog már szintet lépni, ugyanúgy megvannak a technológiai korlátai, mint az lcd-nek. Nyilván javulgat még valamit, de egy VT60-as plazma szintjét mozgásmegjelenítésben pl. nem hiszem, hogy valaha eléri.
Tuti készül valami a háttérben, amit majd mondjuk a Sony+társak fognak előadni, mint a lopott holmit, és ami már tudja majd a 4-8K HDR10, 20ms input lag, 180 fok betekintési szög minőségvesztés nélkül, nulla beégés para, 144Hz, stb. paramétereket.

Paccs, és a kéz találkozott a bili tartalmával.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#14909) Joshi válasza alaves (#14905) üzenetére


Joshi
titán

Sony A1-en is darabos a mozgás svenkeléskor. Ennek a beállítására A Legsötétebb óra című film elején lévő utcakép pásztázásos jelenete a legjobb. Ott iszonyatosan kijön a darabosság.

(#14910) Ijk válasza Joshi (#14909) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az ilyenek mindenen darabosak, legfeljebb egy lassú valaszidos lcd-n lesz helyette forgoszel. Ezen csak az interpolacio vagy hfr segít.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14911) Jugar


Jugar
tag

Arra tud valaki valami megoldást, hogy a tv valamelyik filmnél felismeri a srt fájlt, valamelyiknek nem. Hol lehetne ezt orvosolni?

(#14912) Ren Hoek válasza Jugar (#14906) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na akkor megvan a probléma.

A probléma a szemeddel van :) és ezt nem bántásból mondom! Mert minden ember látószerve ilyen.
Egy kis monitoron az égvilágon semmi nem jön ki ebből...

Minél jobban kitölti a látóteredet a képernyő, annál inkább a perifériás látásodal fogod érzékelni a kép nagy részét. A perifériás látásod pedig sokkal de sokkal érzékenyebb a mozgásra, röcögésre! Erre alakult ki, hogy a szemed sarkából észrevedd a kardfogú tigrist ahogy ugrik. Na meg az nagy TV-k röcögését :)

24 képkockát látsz... ez egy 55 colos LCD-n is ugyan úgy szaggat. Csak eddig az egérmozin nem tűnt fel...

Tehát amíg a két szemed a helyén lesz, addig röcögni fog az a 24 képkockányi film... ezzel nem tudsz mit kezdeni.

(Kitekintés: Másodsorban pedig a szemed úgy működik hogy folyamatosan pásztázza a képernyőt apró mozgásokkal. Namármost a retinád kémiai alapon működik, és szabályosan beleég a konstans kép csíkot maga után húzva. Ha azt akarod, hogy élesebbek legyen a látott kép, akkor vibráltatni kell a kijelzőt...ezt csinálta a plazma, meg a BFI... de szerintem neked nem ez a gondod)

Interpolációt pedig hiába állítod... Ha egyszerűen 24 képkockával vették fel a filmet, akkor a Jóisten sem tud bele eredeti képkockákat varázsolni. Csak és kizárólag matematikai algoritmusokkal lehet modellezni és megbecsülni a köztes képkockákat. Méghozzá marha sokat! 120 Hz-en látod a 24p-t.
Talán majd computer vision és az AI fejlődésével a jövőben lehetnek jobb algoritmusok... de tökéletes soha nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14913) Joshi válasza Ren Hoek (#14912) üzenetére


Joshi
titán

Plusz a monitor 60Hz-es és ki tudja milyen módon játszotta le a lejátszó progi is.

(#14914) alaves válasza Jugar (#14911) üzenetére


alaves
addikt

A videofájl és a külön srt fájlnevének teljesen egyeznie kell, akkor ismeri fel.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#14915) sakal83


sakal83
addikt

Huh gyerekek tegnap voltam moziban. Nagyon karos az oled tv. Majdnem elsirtam magam a minosegen ugy hozzaszokott a szemem az oledhez.

(#14916) dgyuri0123 válasza sakal83 (#14915) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Moziba (többek között) azért nem járok, mert zavar az ergya képminőség...oled után.. :) Bár "hangban" is lényegesen "többet" kapok otthon, de ez már egy másik történet..

"csak a zene van"

(#14917) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok!

Hétvégén sikerült vásárolnom egy 55EG9A7V tévét. (Mivel a nason a gyűjteményem fullhd, és 3 méterre ülök, nekem bőven jó, főleg, hogy egy HD ready plazmát váltok vele.) Jelentős kedvezménnyel sikerült hozzájutnom, ugyanis bontott volt, a mókus otthon vette észre, hogy nem 4K tévé és visszavitte.
Kérdésem lenne, hogyan tudom megnézni az üzemidőt, hogy tényleg így történt-e és nem egy kiállítási darab volt. Gyönyörűen be volt csomagolva, fólia is rajta. Ám a csatornák már légire be voltak állítva.

Másik, hogy milyen beállításokra figyeljek még. Oled fényt levettem 30-ra, truemotion kikapcsolva, és ámulok bámulok, hogy milyen csodás képe van.

(#14918) dgyuri0123 válasza Pityu89 (#14917) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szervizmenüt nem tudom hogy éred el, de...ha a fólia rajta van a kijelzőn, biztos lehetsz benne, hogy nem használta több száz órán keresztül. Amúgy üdv a FHD oled világában. :)

Én este 20-as oled fényt használok, 95 kontraszttal, 49 fényerővel.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14919) Jugar válasza Ren Hoek (#14912) üzenetére


Jugar
tag

Köszönöm a kielégitő választ. Tehát ha jól értelmezem, a 4K UHD-s ledes lcd tv-n is ugyan igy ezt a jelenséget látnám, az 55' vagy feletti tv-n, mert 24 képkockás a felvétel. Lehet hülyeséget kérdezek, de itt mennyire számít a válaszidő hogy 21ms vagy csak 2ms ? Akkor is látszodna a apró darabosság 24 képkockás felvételnél ha 2ms lenne?
A másik hülye kérdés, ha 4k UHD-s felvétel 50-60p nézek oleden (ha van ilyen felvétel), akkor ezek az emlitett jelenségek már nem észlelhetőek gyors mozgásnál?

(#14920) Jugar válasza alaves (#14914) üzenetére


Jugar
tag

Igen az alap hogy egyezik, de sokszor úgy sem ismeri fel. Valamelyiket pedig felismeri. Valami kódolásra gyanakszom, hogy ott térhet el a srt fájl.

(#14921) dgyuri0123 válasza Jugar (#14919) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Minél nagyobb a kijelző, annál zavaróbb lehet a 24p szaggatása. Ezzel semmit nem lehet kezdeni, ez ilyen és nem attól függ hogy plazma lcd vagy oled a megjelenítőd.

Az input lag semennyit nem számít filmnézéskor. Annak csak játéknál van jelentősége.

A belső lejátszó nem teljes értékű szerintem. Ha "tökéletes" működésre/kompatibilitásra vágysz, akkor kellene venned egy külső lejátszót. Pl. LE/Kodi-val működő boxot. Pl. ilyet.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14922) sakal83 válasza Pityu89 (#14917) üzenetére


sakal83
addikt

Én az EG9A7V-met eredetin használtam, oled fény 60 fényerő 53-54 (ez kellett a megfelelő feketerészletességhez). Nappal kellett neki az oled fény, még ez is karcsú volt. Széles színskála, dinamikus kontraszt alacsony, a többi kikapcs.

Ne foglalkozz azzal, hogy mennyit ment, már megvetted:) nézd meg mikori gyrtású a tv a hátlapon. ha két három hónapos akkor se aggódj.

Mennyiért vetted, ha elmondható akár priviben? 5 év garis helyről sikerült? mert akkor regisztrálj. :)

[ Szerkesztve ]

(#14923) salapp válasza dgyuri0123 (#14916) üzenetére


salapp
addikt

Kalibrált G30-as plazma óta fizikai fájdalom nekem is a mozi. Premier azért bevonz látvány filmekre, de mindig azzal nyugtatom magam, hogy majd otthon jó képpel is megnézem.
OLED után meg szerintem már egyenesen elviselhetetlenül szar élmény lehet.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#14924) dgyuri0123 válasza salapp (#14923) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"OLED után meg szerintem már egyenesen elviselhetetlenül szar élmény lehet."

Az... :D

(#14922) sakal83: 60-as oled fény iszonyat sok. Nem lesz normális feketéd, mert "átvilágít mindenen" . 50 fölötti fényerő pedig szintén csökkenti a kontrasztot. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14925) Ijk válasza salapp (#14923) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem meg teljesen más élmény az hogy van egy hatalmas vászon, hiába gyengébb a képminőség.
Azért attól függetlenül hogy otthon vár a 65"-os VT60 még nem kaparom a széket a moziban mert nem elég mély a fekete.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14926) Pro Koryak válasza Ijk (#14925) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Majd ha otthon is lesz (hatalmas) vásznad és sokkal jobb képminőséged(+hangzásod), mint a moziban, na akkor valószínű végképp elfelejted a mozit.
Dekemberben néztem Az uccsó jedájokat moziban de a kép = :U :F :Y :O

(#14927) sakal83 válasza dgyuri0123 (#14924) üzenetére


sakal83
addikt

a feketerészletességet szerintem csak a fényerővel lehet állítani. Van youtubon teszt hozzá. Próbáld ki Csak a fényerőre reagáli. Tesztled le, hogy a Te beállításaid milyenek.

(#14928) Ren Hoek válasza Jugar (#14919) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az OLED-nek 0.1 ms a response time-ja, míg az LCD-nek 2-8 ms. Amíg egyik képet váltja a másikba.

Az input lag teljesen más.

Tehát a lényeg, teljesen mindegy mit csinálsz, ez ilyen. 60 Hz-en sem lesz jobb, sőt még változóan szaggat is majd.

Egyedül akkor nem látszik ha maga az anyag is 60 Hz
, vagy 120

(#14929) dgyuri0123 válasza sakal83 (#14927) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Amit fekete szint veszteségnek gondolsz, az sokszor nem az. Nem kell mindent látnod egy sötét lyukban. Ezt sokan benézik és addig tologatják felfelé a fényerőt, míg elvesznek a feketék és szürkére váltanak.

Múltkori YT-os Qled vs Oled párbajban is nagyon jól látszik, hogy Qleden még több fekete árnyalat vész el, mint oleden. Nem kell mindig mindennek látszania, nem ez a lényeg. Akkor kapod meg a legjobb kontrasztot, ha hagysz bebukni pár sötét árnyalatot (amit talán a rendező is úgy gondolt). Tehát 3% szürke árnyalatnál nem nagy baj, ha nem látsz különbséget 0 és 3 % között, mert ha igen, akkor bizony szürkülni fog a feketéd.
Az oled egyik "gyengesége" az, hogy a nagyon sötét árnyalatokat nem tudja pontosan megjeleníteni, hanem bebuktatja. Ez azért is lehet, mert inhomogén a panel (vezérlés?) ilyen alacsony fényerőnél és ha te megpróbálod kicsikarni belőle a "láthatatlan" részleteket, annak az lesz lesz a következménye, amit imént írtam. Szerintem....a saját tapasztalatom szerint.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14930) dgyuri0123 válasza sakal83 (#14927) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gamma hol áll 2.2 ?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14931) FollowTheORI válasza Ren Hoek (#14912) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

BFI lesz majd a megoldás erre, nem véletlen került végre bele a 2018-as modellekbe, csak még dolgozni kell hozzá a fényerőn meg egy két apróságon... bár állítólag a Sony BFI-je egész jó.

Sajnos pont az LG-nek a legrosszabb a BFI és interpolációs megoldása. Mármint a nagyok között.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14932) Ren Hoek válasza FollowTheORI (#14931) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A BFI sem megoldás erre igazából.

A BFI a mozgásfelbontást javítja, avagy nem mosódik el, nem blurol a kép a retinal persistence blur miatt... Ettől függetlenül az oldalirányú svenkelés "szaggatását", juddert, kb ugyan úgy látni fogod, csak élesebben a részleteket.

Engem pl egyáltalán nem zavar a persistence blur. Nyilván a juddert én is látom... sajnos ezt meg kell szokni,

[ Szerkesztve ]

(#14933) Joshi válasza dgyuri0123 (#14929) üzenetére


Joshi
titán

De ezeket csak méréssel lehet beállítani, szemre nekem jónak tűnt a gyári Cinema Pro profil is, pedig kalibrálás után nagyon nem volt jó. Ok, itt még nagyon magasan használtam a fényerőt(50-ből 35-ön), de a 120cd/m2-es fényerőt is csak méréssel lehet belőni. Nálam a fényerő 50-es skálán a 13-14 adja a 120cd/m2-t, igazából csak ezután lehet elkezdeni a mérést. Az alábbi kalibrálás nem végleges, még kellene finomítani rajta.

Ez volt a Cinema Pro profil gyári mérése:

Ez pedig a kalibrált:

(#14934) Joshi válasza FollowTheORI (#14931) üzenetére


Joshi
titán

Mármint a Sony OLED BFI-re gondolsz? Mert az is használhatatlan, nagyon villog a kép világos jeleneteknél. Magasabb fényerő és nagyobb képfrissítés kellene. Én nem mondom hogy nem oldják meg, de nem mostanában az is biztos.

(#14935) sakal83 válasza dgyuri0123 (#14930) üzenetére


sakal83
addikt

alaphelyzetben. pontosan nem tudom

(#14936) Joshi válasza dgyuri0123 (#14930) üzenetére


Joshi
titán

A Gamma értéket is csak méréssel tudod megállapítani.

(#14937) FollowTheORI válasza Ren Hoek (#14932) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

:N Nem csak... megszakítja a store-and-hold folyamatot, amit pont azon segít ami a probléma az OLED tévéknél...

A moziban sem véletlen hogy a 24p-t megszakítják egy fekete képpel. Sokat segít nagyon ezen.

Persze az ideális az valami olyan dolog lenne ami interpolál is meg esetleg BFI-t is kombinál valahogy.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14938) Ren Hoek válasza FollowTheORI (#14937) üzenetére


Ren Hoek
veterán

IMAX-ból majdnem kijöttem múltkor mert annyira szaggatott és vibrált a kép (engem a pille is zavar már amiről beszéltél), a mozi közepén ültem. Maga a 24p is zavart, meg a vibrálás is.
Ez a nagy képernyő átka.

A BFI-nél lehet megszakítja az 5 képkockát a vibrálás... de minél nagyobb a vibrálás frekvenciája feltehetőleg annál kevesebbet használ a 24p judder ellen. Beszúrhatsz te az 5 képkockányi időbe 200 black framet is, attól még ugyan úgy szaggatni fog. (Persze ezt csak mondjuk egy 1 kHz-es panellal tudnád megtenni)

Lehet pont a 60-60 BFI az ami még segít (Annyi történik, hogy fogod a 24 képkockát, felszorzod 5-ösével 120 FPS-re, majd patternek szerint az 5 frame-be beszúrsz fekete képkockákat)... ez meg vibrál mint a rosseb.

Kicsit megtöri a vibrálás a 24p váltásokat, de ennyi. LCD-nél is pont ez van... Ez nem az OLED hibája.

Tehát annyi a sztori, vagy vibrál mint egy régi CRT, és akkor elfedi az egyik szar a másik szart. Vagy magas frekivel vibrál, akkor meg nem fedi el a 24p juddert. A blurra viszont tényleg jó.

[ Szerkesztve ]

(#14939) Petykó78 válasza Joshi (#14933) üzenetére


Petykó78
tag

Egész jó lett. Mennyi időt vett igénybe mire idáig eljutottál?

(#14940) Joshi válasza Petykó78 (#14939) üzenetére


Joshi
titán

Ha már tudod a módját akkor néhány óra. Nálam az volt a gond, hogy ha másnap újra rámértem az addig beállított állapotra, akkor mást mértem. Eddig nem sikerült rájönnöm hogy mi az oka, igaz mostanában nem is volt időm ezzel foglalkozni.

(#14941) Jugar válasza dgyuri0123 (#14921) üzenetére


Jugar
tag

Köszi az infot. Lehet nem ide tartozik, de van valakinek tapasztalat azzal, hogy ha külső média lejátszó usb 2.0-n kapja az anyagot egy külső merevlemezről, ez mennyire látszik meg egy 55’ oledes tv-n 4K UHD video tartalmaknál? Mármint a gyengébb adatátviteli sebesség miatt mennyire hátrány a képi megjelenitésben ha nem usb 3.0? Meg gondolom a tv nem fog kapni dolby atmos jelet, ha a média lejátsztó nem támogatja.

(#14942) Petykó78 válasza Joshi (#14940) üzenetére


Petykó78
tag

Azt tudom, hogy ha megy akkor néhány óra. Többször csinálták nálam és fogják is. Rosszul tettem fel a kérdést, bocs. Arra lettem volna kíváncsi, hogy mennyi az az idő amire kitisztul a dolog, átlátod, hogy mit-merre kell huzigálni.

(#14943) #72042496 válasza Joshi (#14940) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szemre is láttál különbséget? "Hidegen" mérted újra?
Írták valahol, hogy érdemes egy órát járatni a készüléket és "bemelegedve" kalibrálni, hogy pontosabb legyen.

(#14944) dgyuri0123 válasza Joshi (#14933) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Persze, tökéletes beállítás csak műszerrel lehetséges... de, 12-13 év plazmázás után kb. szemre megmondom, hány cd-n vakít a kijelző... Illetve nem mondom meg, csak látom mikor 100-120 cd helyett durván fel van tolva, de számokat nyilván nem tudok mondani.

Gammát sem ördöngösség szemre beállítani, hiszen 2.2 vs 2.4 között elég szépen látszódik a különbség.

"csak a zene van"

(#14945) junior19 válasza sakal83 (#14927) üzenetére


junior19
senior tag

De a kontraszt is hatással van rá. Maximális kontraszton kell a fényerővel a feketeszintet beállítani, a fehérszintet pedig ezután a kontraszt csúszkával. De hatással vannak egymásra, ezért ellenőrizni kell. Ha a kontraszt nálad is 95 környékén van, akkor a 60-as Oledfény kb 200 körüli csúcsfényt ad, az ajánlott 120 helyett.
Az eredeti képmód megint nem az igazi, ráadásul a színhőmérséklet is biztosan hideg, kékes minden. A dinamikus kontrasztal a gammát vágod tönkre, nem kell használni. A széles színtérrel pedig a színhelyességet, pont tegnap volt téma.

codec project

(#14946) sakal83 válasza junior19 (#14945) üzenetére


sakal83
addikt

Köszi

Ez nekem nagyon kínai:) tényleg kékes a kép egy kicsit a most használt B7-en:) ezen levettem az oled fényt 50-re, a fényerő 51 a kontraszt 95 a többi ugyanaz.

Elfogandék hozzá egy teljes beállítást. kíváncsi lennék rá, hogy mit mutat a kép hozzá

(#14947) junior19 válasza dgyuri0123 (#14944) üzenetére


junior19
senior tag

A 20-as Oledfény a többi paraméterrel kb 100 nitet ad nálad, ezt tényleg jól beállítottad szemre, de ezt kis gyakorlással, érzékkel be lehet állítani. Pontosan 120-ra nem lehet, de az eseted még a határérték. 1-2 értéket még nyugodtan tolhatsz az oledfényen, s teszteld, hogy tetszik.
A gammát viszont nem lehet beállítani pontosan szemre, legalábbis amire Joshi gondolt. Hogy a szürkeskálád minden mérési pontján 2,2 legyen a gamma, ne csak egy-két ponton. Ettől lesz a képnek mélysége és dinamikája.
Azt persze gyakorlott szemmel lehet látni, hogy 2,2 vagy 2,4 körüli a gamma. De egy átlag gamma értéke hiába jó, ha csak egy ponton egyezik meg a célértékkel, a gamma pedig tényleg görbe.

codec project

(#14948) junior19 válasza sakal83 (#14946) üzenetére


junior19
senior tag

Mi volt a kínai? Csak akkor tudok segíteni, ha tudom mi nem tiszta.
Teljes beállítást ne várj tőlem, mert azt csak méréssel lehet, minden panel más.
Egy általánosat majd este írok, amit műszer nélkül bárki otthon meg tud csinálni, a mérés is ezzel kezdődik.
De ismerni kell a körülményeket is, mi a forrás, milyen fényviszonyoknál van használva, milyen műsorok mennek rajta. Ezek lényeges kérdések beállítás szempontjából.

codec project

(#14949) sakal83 válasza junior19 (#14948) üzenetére


sakal83
addikt

A logikai összefüggések volt a kínai:)

Köszönöm az általánost. A forrás UPC kábel és PC megosztással max 1080p de leginkább 720p. A fényviszonyok: besüt a nap, ezért is tolom fel a fényerőt. Este természetesen sötétben. Filmnézés és tv műsorok.

(#14950) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

Óriási dilemmában vagyok!
A MediaMarktban voltunk a feleségemmel. Megmutattam neki az LG OLED tv-ket. Csak ámult-bámult! :D
B7 55col 360ezer
C8 55col 800ezer
C8 65col 980ezer

Teljes képzavar!
Nem tudom mi tévő legyek... Elvileg 2 hét múlva költözünk be az új pecóba. Ahova kerülne a tv a nappaliban, ott 210cm széles a falfelület. Utána már a teraszra kilépő tolóajtó van,stb.
Ezen agyalok,hogy a 210cm széles teli falfelületen elég az 55col,ami 123cm széles?! Vagy jó oda a 65coll is,ami 145cm széles. Házimozi rendszerem is van, a két front egyenként 18-20 cm széles.
Valamint a tv-t kb.3,5 méterről fogom nézni. A jelenlegi tv-m 106centis és 2,5-3 méterről nézem.

Vélemények?

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.