Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) yodamastah válasza Tündike25 (#14389) üzenetére


yodamastah
őstag

Baszki ezt akartam kérdezni hogy ugye a fóliát levetted? Most csomagoltam ki, és a fólia tükröz mint állat :D

(#14402) Ren Hoek válasza Tündike25 (#14389) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Csak kíváncsiágból...az a fólia hogyan nézett ki?

Volt rajta valami kis fülecske amivel le lehetett szedni?

#14401) yodamastah válasza: Ez a kérdés neked is szól :)

[ Szerkesztve ]

(#14403) krx21 válasza Ren Hoek (#14402) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen a sarkánál lehet leszedni...

(#14404) front3r válasza Ren Hoek (#14402) üzenetére


front3r
őstag

Jaj, az nekem sem tűnt fel elsőnek, hogy fólia van rajta, mert elég szépen "ráragasztották", és így észre se lehet venni igazából. Viszont feltűnő volt, hogy a sarkokban lévő színes matricákat mondom ráragasztották a kijelzőre? Nem lesz gáz az eltávolítása? Aztán láttam, hogy ezek a fóliára vannak ráragasztva szerencsére. :D
Na meg mielőtt alaposan megnéztem én is töröltem le a port a fóliáról. :D

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#14405) Ren Hoek válasza front3r (#14404) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Csak mert volt erről egy vita korábban...

Egyesek szerint nem minden szérián volt fólia (2017 november), sőt több vélemény szerint az a kijelző része, egy rálaminált kemény fólia, amit nem szabadna lekaparni.

Nekem semmi jelzés, vagy leszedést segítő fül...vagy ilyen nem volt rajta, viszont alig érezhetően a szélén ott van egy kemény fólia, amit nem mertem kapargatni.

Szóval nektek az a lágy telefonos fólia volt rajta? Vagy egy kemény műanyag?

(#14406) torma1981 válasza Ren Hoek (#14405) üzenetére


torma1981
veterán

Hát azt a kemény műanyagos részt csak úgy simán tuti nem lehet leszedni. Mivel az a képernyő része. Ha könnyen lejött akkor az biztonsági fólia volt.

(#14407) bandi0000


bandi0000
nagyúr

na srácok, megvettem ezt a csodát, basszus dobozból kivételkor annyira féltem megfogni, ahol vastag ott nincs gond de mi vékony a tetején

Jól beijesztettetek az SD adásokkal kapcsolatba, ahhoz képest egyáltalán nem rossz, persze lehetne jobb is,, de így is jó, a színek durvák

teszteltem a blandinget igazából olyat nem láttam, mint a videókon meg itt is megtalálható volt, ha nagyon erősen nézem akkor egyértelműen nem 100%-ig homogén hanem mondjuk csak 90% de nagyon nehéz észre venni

Ha jól olvastam, akkor az első időszakba ne nagyon húzzam fel a HDR fényt meg stb? nekem most eredetin van de a hdr fényt levettem 50 körülire, viszont egyértelműen szebb ha feltolom :D de gondolom az nem tenne jót neki igaz?

Xbox One: bandymnc

(#14408) Joshi válasza bandi0000 (#14407) üzenetére


Joshi
titán

Mit vettél?

(#14409) plus44


plus44
veterán

Fellelhető még valahol jó áron lg55b7? Mindenhol már 450 felett látom csak...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#14410) dgyuri0123 válasza bandi0000 (#14400) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Te tudod... de én majdnem teljesen leszoktam az SD forrásokról. Annyira vacak 55"-on, hogy jobb nem erőltetni. Ráadásul igazából még az SD szabványnak sem felelnek meg sok esetben egyes műsorok, mert szerintem a 720x576 is felezve/negyedelve van. Na ez már nem nevezhető élvezhetőnek. HD alá nem mennék, ha egy mód van rá...semmilyen forrás esetén sem, csak ha nincs más megoldás. Eredeti, nem butított DVD9 amúgy egész jól mutat, de ilyenkor 2m-nél ne ülj közelebb...

A vertical banding sokat javul majd kb. 2-300 óra elteltével. Nálam is ez történt és a panelcserét követően is ugyanez történt, szóval nem blabla. Először a szőr is felállt a hátamon (mert baromira kényes vagyok rá), aztán kezdett szépen visszahúzódni a "majdnem teljesen láthatatlan" szintig. Ma már csak a "near black" tartományban észlelem, míg korábban pl. focimeccs alatt is látható volt nagyon-nagyon halványan egyetlen sáv. Nem voltam túl szakmai, de a lényeg érthető volt így is...reményeim szerint.. :)

"csak a zene van"

(#14411) bandi0000 válasza Joshi (#14408) üzenetére


bandi0000
nagyúr

55B7V
dgyuri0123: Hát nem tudom, ha olyan lenne mint amit videón láttam akkor észre vettem volna, ez igazából elég homogén de szürkénél valami van azért de így is jó, pláne ha javul is :D

Filmek vannak egyáltalán 4K ban?

Xbox One: bandymnc

(#14412) Lacielvtárs válasza bandi0000 (#14411) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ejha gratula :C
Jót vásároltal, de be van égve, hidd el, innen látom ;]

Mennyiért vetted?
Media?

Ui, persze hogy van 4k film, miért ne lenne :K :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#14413) bandi0000 válasza Lacielvtárs (#14412) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszi, nincs mert kivágtam az égettet :D

jaja 382k (-20k mert ennyibe kerül 5 évre a gari) de ezt ugyeg adja ingyen

Xbox One: bandymnc

(#14414) Lacielvtárs válasza bandi0000 (#14413) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ejha , az tényleg jó áron volt :R
Érdemes jól beallitani a képet, és ne a szemed utan állítsd, mert hajlamos az ember lcd képivilaghoz allitani a színeket, anno en is igy voltam vele, amikor megvettem. :D
Az itteni kollégák tuti tudnak adni 'helyes' beállítási értékeket...
De tényleg gratulálok, ez egy új világ :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#14415) Ren Hoek válasza bandi0000 (#14407) üzenetére


Ren Hoek
veterán

HDR-nél mehet maxon az OLED fény. Ha rövid időre felmegy 700 nitre semmi gond nem lesz belőle.

Két dologra figyelj, ne járasd az első pár napon konstans tartalommal (őszintén én sárga logós adásokat se néznék, csak 8-10 óra logó nélküli film/sorozat )

Ja és ne húzd ki éjjelre.

Amúgy SDR anyagnál és konstans tartalomnál ne pakold mondjuk 30-40 fölé az OLED fényt...

(#14416) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Köszi, akkor se lesz gond ha Xboxon használom a HDR-t maxon?

biztos hogy butaság, de az élénk mód tök jól néz ki, de gondolom annyira nem színhelyes

sajnos pedig sok adást is nézek, persze ezek után rá szokok asszem a filmekre meg sorozatokra is mondjuk comedy centralon majdnem több a reklám mint a logós sorozat :D

Jah és rohadt gyorsan kapcsol ki be a tv, láttam valami készenléti bekapcsolást, gondolom ilyenkor többet fogyaszt, de ha ezt kikapcsolom, akkor is tudja frissíteni kikapcsolva a pixeleket?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#14417) Lacielvtárs válasza bandi0000 (#14416) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

5 év garid van rá, hasznald ahogy jól esik :K
Ha beegne, akkor jönnek cserélni :D
A tv van érted, és nem fordítva.
Persze az aramtalnitasra figyelj, hogy tudja tenni a dolgát a pixel frissítő app

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#14418) bandi0000 válasza Lacielvtárs (#14417) üzenetére


bandi0000
nagyúr

jah én is így állok hozzá csak kéthetente nem akarom 1 hétre elveszíteni a tv t :D de talán nem lesz vele gond, ha az LG politikája marad

Xbox One: bandymnc

(#14419) Lacielvtárs válasza bandi0000 (#14418) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jönnek hozzád cserélni ;]
De nem lesz gond tuti, bizz bennem ;]

De komolyan mondom persze jó tanácsokat adnak itt a kollégák, de nem kell raparazni, inkább élvezd a kepminoseget és ne a pixeleket szamolgasd :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#14420) bandi0000 válasza Lacielvtárs (#14419) üzenetére


bandi0000
nagyúr

az én szemem már nem elég hogy itt a pixeleket számolgassam :D

Xbox One: bandymnc

(#14421) Lacielvtárs válasza bandi0000 (#14420) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#14422) gerii


gerii
addikt

Ti mivel törlitek a port a képernyőről?
A használati szerint nem szabad semmivel, és január óta én is csak lefújtam a port róla, de már van egy réteg ami megtapadt, és időszerű lesz valami lötty használata.
Monitortisztító folyadék esetleg?

(#14423) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Biztos velem van a baj, de gyorsabbnak érzem a játékot , vagyis simábban fut , nem hinném hogy a 120 hz miatt lenne, mert a játék 30 fps de valahogy jobb, lehet csak a placebó :D

Xbox One: bandymnc

(#14424) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Ezzel a pixelfrissítővel ti mit kezdetek? Mert automatán mindig mikor kikapcsolom akkor csinálja, viszont ez mennyire lehet káros hosszú távon, ha 1 nap 4-5 ször kapcsolnám be, akkor mindig frissít...

Jobb lett vna idő szerint beállítani

Xbox One: bandymnc

(#14425) Lacielvtárs válasza bandi0000 (#14424) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Élvezed mán' a tevezest, ne agyalJJá ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#14426) front3r válasza Ren Hoek (#14405) üzenetére


front3r
őstag

De ennek a fóliának volt füle, ezen voltak rajta a reklám matricák is. Az egész kijelzőt takarta. Ez biztos nem a kijelző része. 😁
Vicces is lenne.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#14427) krx21 válasza gerii (#14422) üzenetére


krx21
nagyúr

Portalanításra ennél nincs kiméletesebb és jobb: [link]
Semmilyen folyadékot nem kell használni, ha nem fogdosod össze a képernyőt.

(#14428) Tündike25 válasza Ren Hoek (#14405) üzenetére


Tündike25
tag

Viszonylag kemény volt a fólia, de a sarkokban mutatta, hogy le kell venni, így nem gondolom h azt ott kellett volna hagyni. :) Egyébként nagyon-nagyon tetszik a tévé, a kép minőségtől eltekintve is ég és föld a különbség a Samsunggal szemben. Böngésző, Youtube, gyorsaság, beállítási profilok, menü logikusság, minden egyéb... :) Már csak valami normális tévé szerkesztő program kellene, mert 150 csatornát egyenként beállítgatni a tévén még itt is gáz... :)

(#14429) Batyops válasza bandi0000 (#14407) üzenetére


Batyops
aktív tag

Szia! En mikor megvettem szinte egybol Hdr jatek ment rajta Hdr game modban max fenyero max kontraszt. Szoval nyuztam rendesen mar a kezdetektol. Beegesnek semmi nyoma. Ugyhogy szerintem nyugodtan hasznald maxon Hdr-ez ugyis kell.

(#14430) mimic1979 válasza bandi0000 (#14424) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Ezt a pixel frissitést én nem babrálom. Kikapcsolom és ennyi. Én ez alapján beállítottam, és elég korrekt beállítás lett a végén.
https://youtu.be/4hlF8ByW-Rg
Szintén B7V

[ Szerkesztve ]

(#14431) mimic1979 válasza front3r (#14426) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Ez a fólia a teljes kijelzőn volt?

(#14432) Joshi válasza mimic1979 (#14430) üzenetére


Joshi
titán

"Ezt a pixel frissitést én nem babrálom. Kikapcsolom és ennyi."
De pont ezt nem szabad kikapcsolni és persze a tévét nem szabad áramtalanítani. :Y

Van egy kézi pixelfrissítéses mutatvány, na azt csak abban az esetben kell használni, amikor nagy gáz van. És általában akkor szokott nagy gáz lenni, ha az előbb említett opciót kikapcsolják, meg a tévét áramtalanítják. :D

[ Szerkesztve ]

(#14433) Joshi válasza bandi0000 (#14411) üzenetére


Joshi
titán

A napokban úgy körbekérdezted az OLED témát, hogy komolyan nem hittem volna hogy venni fogsz. Már majdnem írni akartam, hogy inkább aludj a témára és azután térjünk vissza rá. Erre megvetted. Egyébként jól tetted, de itt mindenki rábeszél mint le, a QLED topikban meg a Q-ra. :D

Egyébként hiába nem írnak elő "bejáratást" az OLED tévékre, mindenképpen célszerű az első néhányszáz órát kíméletesen szélsőségmentesen használni. Igazából pont azért, hogy a kompenzációs algoritmus jól tudjon működni a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#14434) mimic1979 válasza Joshi (#14433) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Én azt hittem hogy ez egy alkalmas történet:

Oled panelbeállítások/ indítás ha tv ki van kapcsolva. Itt nincs ki - be kapcsoló. Ha rányomok: Be van programozva hogy a pixel frissítő elinduljon, amikor Ön legközelebb kikapcsolja a Tv-t.
A legközelebb szerintem egy kikapcdolás erejéig van szerintem. De beállítottam. Próba

(#14435) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Bocsánat telefonról írtam

(#14436) bandi0000 válasza Joshi (#14433) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ne is mond, onnan hogy savaztam a teszt alatt az oledet nagy utat jártam be :D Úgy vagyok vele hogy ha nem jön be akkor eladom max, de ha be jön akkor meg királyság :D

Qled ide vagy oda még a színei tetszenek is, de a homogenitása nem hinném hogy ilyen jó, + sztem ott is meg vannak a felhősödéses cuccok stb

Meg legalább maradtam az LG nél, nagyon sok dolgot megkönnyített az elődje is , ez meg még rá tesz egy lapáttal

Xbox One: bandymnc

(#14437) Pro Koryak válasza bandi0000 (#14436) üzenetére


Pro Koryak
addikt

+ a qled, legalábbis az idei q9 túltolja a fényerőt hdr módban tehát pont az apró részletek elvesznek.
Minden tesztben el vannak ájulva tőle, kivéve Vincent Teoh. :R

(#14438) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Jól tudom hogy valahogy lehet programozni 1-2 gombot a távirányítón?

Xbox One: bandymnc

(#14439) Partizan182 válasza bandi0000 (#14438) üzenetére


Partizan182
senior tag

Összes számgombot. Nullát nyomd sokáig és bejön a mapping menü.

(#14440) Csocsesz72


Csocsesz72
újonc

Sziasztok. Sajnos elég hamar eljön a beégés az Old tv-nél én 6 hónapja vettem egy 65CV7-et és nem használtam extrém időtartamot ami azt takar hogy napi 2-4 óra játék de egy nap a héten lövöm 6-8 órát, tehát nem mondhatnám hogy napi 8-10 órát van használva!

(#14441) junior11 válasza Csocsesz72 (#14440) üzenetére


junior11
veterán

És hol égett be?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14442) dgyuri0123 válasza Partizan182 (#14439) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Erről és a többi gomb funkciójáról írnál még infót? (ha tudsz) :)

(#14440) Csocsesz72 : Biztos beégés? Nem lehet ghosting?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14443) Partizan182 válasza dgyuri0123 (#14442) üzenetére


Partizan182
senior tag

Hdtvtest YT csatornán volt ilyen 10 webos tips, én ott láttam. Azóta a kurzor is madárkás :)

(#14444) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#14442) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálam is beégés van, de erről már diskuráltunk párszor.
Nem tűnt el a "LIVE" boksz azóta sem - ha piros háttéren nézem.
Be van égve szimplán.

Szerintem überérzékeny a czucc.

55E6V

(#14445) krx21 válasza daneel_hu (#14444) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért még jó, hogy vannak ellenpéldák is...
A te beégésed nem véletlenül a korai szakaszban történt?

(#14446) daneel_hu válasza krx21 (#14445) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mire gondolsz? :DDD
2016 novemberében vettem, azóta megszakítás nélkül használom.

Nem hiszem, hogy az első fél évben produkálta ezt.
De ezt utólag már nem tudom megállapítani.
20/40-es oled fényt használok. Mindig nagyjából ennyi volt.

(#14447) bandi0000 válasza daneel_hu (#14446) üzenetére


bandi0000
nagyúr

mennyire zavaró? sac/kb mennyi idő után vetted észre? nem akartad kicseréltetni a panelt?

Xbox One: bandymnc

(#14448) tothl


tothl
addikt

Szerintem meg ha beeg is ugy vagyok vele, hogy annyival jobb, hogy tojni ra.

(#14449) krx21 válasza daneel_hu (#14446) üzenetére


krx21
nagyúr

Időközönként volt lefutatva a pixel frissítés? Mondjuk 100-200 óránként?

(#14450) bandi0000 válasza tothl (#14448) üzenetére


bandi0000
nagyúr

engem sem érdekelne, én csak attól tartok nehogy havonta vegyek észre beégést mert az már gáz lenne, félévente 1 szerviz beleférne ez miatt még

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.