Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) FollowTheORI válasza Palapo (#14950) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha tényleg 3.5 méterről nézed (tuti? az elég sok :D) és belefér a pénzkeretbe akkor mindenképp a 65 col, az 55 oda "kicsi".
De nyilván ár/értekben sokkal rosszabb, mint a B7 55 most.
De ha véletlen csak az 55 col fér bele, akkor meg siess, mert elfogy mert kifutó termék mindenhol.
Euronicsba meg itt ott még akad 450-ért, azis még relative jó ár érte, és sokkal jobb, mint a majd 2x annyi. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14952) #72042496 válasza Palapo (#14950) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ebből megítélve szépen elférne oda a 65", viszont a 65C8 még nagyon drága. Én 2-2,5 méterre szeretnék ekkorát, sőt, talán ugyanezt a típust, csak majd amikor ócsóbbé' adják.

(Ha azt mondanák, hogy több évre tévét kell vennem, most, akkor 800 ezerért a 65B7-et választanám. Ettől függetlenül az az 55B7 tuti vétel lett volna, de már vége az akciónak.)

[ Szerkesztve ]

(#14953) Palapo válasza FollowTheORI (#14951) üzenetére


Palapo
aktív tag

"Tuti". :D
4,20méter faltól falig. A Tv felkerül a falra. Persze lehet 2 méterről is nézni majd a tv-t az ülőgarnitúra másik végéről. :D
Lehet először megvárom,hogy beköltözünk és megnézem a valóságban a jelenlegi 106centis tv-mmel milyen,aztán viszonyítok. :)

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#14954) krx21 válasza Palapo (#14950) üzenetére


krx21
nagyúr

65" nem kérdés. Ha nem a rekord legjobb árakat nézzük, akkor nem rossz az 1M alatti ár egy 2018-as 65" 4K oled-nél. Persze lassan majd még olcsóbb lesz... Kérdés tudsz e még esetleg 65B7-et jó áron?

[ Szerkesztve ]

(#14955) Palapo válasza #72042496 (#14952) üzenetére


Palapo
aktív tag

Igen?! :O
Na,mindegy. Úgyis prioritást a konyhai gépek élveznek,aztán majd utána lesz tv vásárlás...

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#14956) Palapo válasza krx21 (#14954) üzenetére


Palapo
aktív tag

A 65collos B7 800ezertől indul,akkor már inkább a C8,ami "csak pár ezerrel" több....

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#14957) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ha a múltból lehet következtetni a jövőre, akkor valamikor jövő ilyenkor lesz olcsón megint... nagyon max lesz valami moderált akció fekete péntek/karácsony körül, vagy novemberben... de az árukeresős görbék szerint inkább tavasszal szokott minimumra menni a tévék ára, amikor kisöprik az előző évi modelleket az újak előtt.
Mint most is... (legalábbis az utóbbi 2 évben így volt).

Szóval ráérsz, ha nem B7-et veszel... mert a 8-as széria szép lassan lesz csak olcsóbb innentől.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14958) Pityu89 válasza sakal83 (#14922) üzenetére


Pityu89
senior tag

2017 szeptember, aggódjak? :-)

Pár hónapja volt itt egy kép, hogy meggörbült a tévé, mintha ez is görbe lenne. Mi volt akkor a sztori vége?

(#14959) fplweb2012 válasza Palapo (#14950) üzenetére


fplweb2012
csendes tag

Hol láttál B7-et 360.ezerért?

(#14960) krx21 válasza Palapo (#14956) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt neked kell tudnod... Amúgy a 65C7 volt már 718e is...

(#14961) tigipuf válasza fplweb2012 (#14959) üzenetére


tigipuf
senior tag

ja :U,röviden...

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#14962) dgyuri0123 válasza junior19 (#14947) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Próbálgattam már sokféle oled fényerőt (még 50-60-at is :O ) , de a 20-as lett a befutó. Szerintem több ez mint 100 cd... hogy mennyivel azt nyilván nem tudom így szemmel lemérni. A gammát is csak "mezei módon" a főmenüből választható módon ajánlottam, mert ha 2.4, akkor az tuti sötét és elég szépen bebuktat feketébe sok mindent. Azt azért elég jól el lehet dönteni gyakorlottabb szemmel, hogy hol bukik be indokolatlanul a szürke árnyalat, de hangsúlyozom, ez nem helyettesítheti a műszeres beállítást. A 20 pontos IRE amúgy is kizárólag műszerrel piszkálandó, hozzáértőknek. Senkinek nem javasolnám hogy belevágjon "ész nélkül"... :)

"csak a zene van"

(#14963) Palapo válasza fplweb2012 (#14959) üzenetére


Palapo
aktív tag

Pár napja voltunk a BuyWay soron lévő MediaMarktban az M5 mellett.

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#14964) fplweb2012 válasza Palapo (#14963) üzenetére


fplweb2012
csendes tag

Igen, pár napja volt. Most jövök a Budaörsiből. Még a létezését is tagadják. Pont mint a tegnapi 560.ezres árnak!

(#14965) sakal83


sakal83
addikt

Jovö heten erkeznek a mediaba b7ek a legjobb infoim szerint. De csak korlatozott szamban nagyon.

A listaaruk 530k de valszeg erre akcioznak majd es itt a vege a b7nek es sz eg9a7vmek is

[ Szerkesztve ]

(#14966) salapp válasza fplweb2012 (#14964) üzenetére


salapp
addikt

Mókás, ahogy próbálják tagadni, de itt a topik is tele van MM-fotókkal, amiken látszik, hogy nem álmodtuk.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#14967) Palapo válasza fplweb2012 (#14964) üzenetére


Palapo
aktív tag

Én még vissza is kérdeztem,hogy mennyi?!?!?
A srác meg mondta is,hogy igen most ennyi, 360ezer és 3db volt akkor raktáron...

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#14968) #72042496 válasza fplweb2012 (#14964) üzenetére


#72042496
törölt tag

Oh, nekem azt tagadták le, hogy elkérték azokat a papírokat, amelyekkel a Garancia Plusz keretein belül kiállított csereutalványt (Galaxy S7 telefon) igénybe vehettem volna. Jobb híján visszakértem a leadott állapotában a telefont. Közben is volt sok hercehurca, a leadástól számítva kb. két hónap után kaptam vissza, az el nem kért papírokkal együtt. Ekkor írtam egy panaszt.

Plot twist, a készülék nem kapcsol be. Szerintük ez az én felelősségem: egyik hiba volt, hogy gyorsan merül, közben éppen elromlott az akku. Így ez megfelel a leadott állapotnak, ám örüljek, mert méltányossági alapon a biztosító hajlandó új csereutalványt kiállítani.

Én azt gondoltam, talán csak mély merülésben lehet az akku. Hazahoztam a telefont, és itthon vettem észre, hogy a ragasztott hátlap is kezd leválni. Közben lejárt a garancia is. A fogyasztóvédelem széttárja a karjait, békéltető, vagy pereljek.

Media Markt West-End, Cardif biztosító és TMX.

[ Szerkesztve ]

(#14969) fplweb2012 válasza Palapo (#14967) üzenetére


fplweb2012
csendes tag

Egyszer volt hol nem volt, de szép is volt!! Páran azért megcsípték.

(#14970) Joshi válasza Petykó78 (#14942) üzenetére


Joshi
titán

Segítség nélkül nulla hozzáértéssel nem fog menni, nekem junior19 sokat segített. Amúgy nem bonyolult inkább türelem játék.

(#14971) alaves válasza Palapo (#14953) üzenetére


alaves
addikt

Optimális TV nézési távolságok:

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#14972) Mentolka válasza alaves (#14971) üzenetére


Mentolka
senior tag

Én nem tudom, melyik vaksi javasolja ezeket a távokat, de SZERINTEM, nem életszerű.
Ezek inkább valami monitor nézési távok lehetnek, vagy VR cucc.
Nehogymár egy 100" készüléket - ami nagyobb, mint bármelyikünk szobájának egyik fala - másfél méterről kelljen nézni! (egyáltalán hogyan oldod meg? Az egyik pillanatban a jobb alsó sarokban történik valami érdekes a képen, aztán hirtelen a bal felsőben - forgatod a fejed, mint egy pingpong meccsen?)

[ Szerkesztve ]

(#14973) H1N1


H1N1
aktív tag

Most őszintén! Aki kalibrálja vagy -tatja a tv-t az elégedett a látottakkal? Nehéz elhinni,hogy a szemnél és a saját elvárásnál van jobb kalibrációs készülék.

(#14974) dgyuri0123 válasza Mentolka (#14972) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

100" elé 1.8 méterre odakötözném a táblázat készítőjét és 1 hétig úgy kellene néznie 0/24-ben a kijelzőt.
Utána mehetne is rehabilitációra az ideggondozóba... :)

"csak a zene van"

(#14975) Borisz76 válasza dgyuri0123 (#14974) üzenetére


Borisz76
veterán

Szokás kérdése....

Én a FHD 55"-s készülékemet sokáig 1,5-2 m távolságból néztem.

A táblázat szerint kicsit közel voltam. Nekem mégis megfelelt.

UHD készüléken ugye több a képpont ( 4XFHD ) ezért ha közelebb is van a néző , akkor sem lesz pixeles a kép ( normális , jó forrás esetén ).

UHD 100" -nál 1,8 m az alsó határ....amit kiragadtál mint példa.

De ugye ezek csak AJÁNLOTT nézési távolságok. Tól-ig értékek.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14976) yodamastah válasza Mentolka (#14972) üzenetére


yodamastah
őstag

Értelmezni kéne a táblázatot. Ez nem arról szól hogy honnan jó nézni, hanem hogy az adott felbontásnak milyen távolságról van értelme.

(#14977) salapp válasza Mentolka (#14972) üzenetére


salapp
addikt

Szerintem jók ezek, támpontnak. De mivel még legtöbb felhasználó igen vegyes tartalmakat néz, úgyis egyéni, hogy mi lesz a jó táv.

Nálunk megy az 50-esen BD, BD25ISO, 1080p, de néha régebbi sorozatok 720p-ben és javított képpel. Ugyanakkor a UPC Direct HD adásait (amik azért nagyjából 720p-nek felelnek meg), pláne tömörítésbe fulladó SD adásokat is kell nézni rajta hányós zacskó nélkül, ezért nálunk a 2.5 méter lett a megfelelő nézési táv.

A táblázat azt írja "worth it", vagyis hogy megéri/van értelme, az adott távolságból már látható az adott felbontás előnye a kisebbel szemben.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#14978) Mentolka válasza yodamastah (#14976) üzenetére


Mentolka
senior tag

Köszönöm a segítséget - értettem a táblázatot. Akkoris nonszensz! SZERINTEM
(a legtöbb ilyen "ajánlás" általában technológiai jellegű, és nem egyezik a normál emberi igényekkel)

[ Szerkesztve ]

(#14979) Mentolka válasza salapp (#14977) üzenetére


Mentolka
senior tag

Most tényleg csak érdeklődésképpen kérdezem: úgy rendezted be/át a lakást, hogy meglegyen a 2,5m?

(#14980) junior19 válasza H1N1 (#14973) üzenetére


junior19
senior tag

A kérdésedre meg is adtad valamilyen szinten a választ a következő mondatodban.
Nincs olyan, hogy saját elvárások, mindennek van szabványos értéke. Ezt csak műszeresen lehet beállítani. Aki azt elfogadja, hogy csak akkor látja azt a kijelzőn, ahogyan a műsort készítették, ha kalibrálva van a kijelző, annak tetszik. Ha valakinek másak az elképzelései, annak nem fog tetszeni.( elvárásra nem lehet kalibrálni)
A szem hamar hozzászokik, csak akarás kérdése. De nem csak ezért érdemes kalibráltatni. Láttam már olyan 2 éves felső kategóriás lcd-ét, hogy a piros színben olyan sok volt a kék, hogy szemmel láthatóan bíbor színű volt már. A tulajok így nézték, s nem tűnt fel nekik, mert ez nem egyik napról a másikra történik. A szem pedig alkalmazkodik. Mikor megmutattam milyennek kellene lennie a pirosnak, látták.

codec project

(#14981) yodamastah válasza Mentolka (#14978) üzenetére


yodamastah
őstag

Ez a táblázat csak támpont hogy látod e egy adott méretű kijelző felbontását a tervezett nézési távról.

A táblázat alapján Egy 100" kijelzőn kb 3.8-3.9 méterről kezded el látni a 4K felbontást, és olyan 1.8 méternél elkezd kevés lenni, nagyobb felbontás kell. De ez nem azt jelenti hogy egy 8K 100" kijelzőt 1 méterről KELL nézni.

100" meg hogy lenne nagyobb mint bármelyik szobád fala. 100" az 2.2 méter széles. Ez egy tök átlagos házimozis vászon méret. Kb 15 évig néztem 100" a nappaliban, semmi gondot nem okozott elhelyezni.

[ Szerkesztve ]

(#14982) dgyuri0123 válasza Borisz76 (#14975) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

55 és 100" között közel 4x-es a felületméret különbsége. Ne mondd, hogy 4x akkora felületű képet 1.8m-ről "egészséges " nézni, mert nem az, még akkor sem, ha "állítólag" az az alsó nézési határ. :D Ez a lista baromság... szerintem... is.. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14983) Ijk válasza Mentolka (#14972) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha megnézed 100" optimálisan 3m-ről nézendő UHD-n, 1,8m a 8k határa. Ez el is mondja mennyire kell házmozira 8k. 3m-ről a 100" meg teljesen életszerű egy 21:9-es látványfilmnél. UHD-nek is igazából ezeknél van értelme.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14984) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Továbbra sem érti senki ezt a táblázatot :D ... Már annyiszor leírtam...Yodamestert kivéve, ő írta helyesen.

A felső vonalat kell nézni minden sávnál. Csak és kizárólag ez értelmezhető, és az is a következőképpen:

55 colon FHD TV-t nézel a egészséges szemmel. 2.2 méterről nézed, akkor tökéletes. Ezt írja a táblázat.
Amint csökkented a nézési távolságot a szemed már ÉRZÉKELI a FHD pixelrácsot és a FHD anyag pixelességét.
Értém?

Konklúzió: 55 colon ha 2.2 méterről közelebb nézed, akkor már a 4K TV preferált! Afelett pedig az FHD is jó lenne.

Ebben sehol nincs leírva, hogy honnan kéne nézni a készüléket. Csupán az, hogy honnan tudnád megkülönböztetni az egyel kisebb felbontást. A másik pedig hogy nézheted közelebbről is (monitorként), akkor is jó lesz a felbontás! De szó sincs róla hogy onnan kéne nézni.

Havi egyszer előjön ez a téma...

[ Szerkesztve ]

(#14985) #72042496 válasza Ren Hoek (#14984) üzenetére


#72042496
törölt tag

Meg aztán az se mindegy, hogy blurrel/grainnel teli filmet néz az ember, vagy egy ezektől mentes pixelhelyes, éles képet, például játékot. Ezeket a táblázatokat nem is tudom, melyikre értik.

[ Szerkesztve ]

(#14986) Strezi válasza Ren Hoek (#14984) üzenetére


Strezi
őstag

Ja, kb ahogy írtad ;)

Sok szűklátókörű, FHDs, kislakásos megmondja (el sem tudja/akarja képzelni) mi a tuti. Tisztára mint amikor tuning utcai suzikival véleményeznek a versenyautós, slickes, pályanapos tapasztalatok után :))

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#14987) dgyuri0123 válasza Strezi (#14986) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azért ez még viccnek is durva, nem gondolod? Akkor is fennhéjázó és lenéző, ha ott a szmájli a végén..

Netán félreértek valamit?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14988) FollowTheORI válasza alaves (#14971) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nincs ennek már jelentősége... minden új tv UHD értelmes méretek közül, ráadásul a HDR és a színtér előny miatt, már nem is csak a felbontás a látható különbség amúgyse, szóval kisebben is megérni a 4K UHD HDR tévé, ráadásul ez a felbontást nézi, nem azt hogy mekkora tévé jó (úgy általában, felbontástól függetlenül) egy adott távolságra.
Ami tök szubjektív, de általában a minél nagyobb annál jobb elv az igaz. :)

Ma már csak két dolog határozza ezt meg, a pénztárca és a hely felső korlátai (befér e).

Szóval nyugodtan abba lehet hagyni ennek a linkelgetését szvsz ilyen témában.

Illetve pár éven belül majd max csinálni kell egy újat ami a 8K vs 4K vonalat húzza majd meg, kíváncsi leszek mennyire forszírozzák majd. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14989) Strezi válasza dgyuri0123 (#14987) üzenetére


Strezi
őstag

Nem, már napok óta fennakadok a féligazságokat tartalmazó, abszolólt egyoldalú hozzászólásaidon. Ideje volt ellenpontot adni, hogy érezd a törődést ;]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#14990) dgyuri0123 válasza Strezi (#14989) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Úgy hogy személyeskedsz és nem eléggé elítélhető módon célozgatsz az anyagi helyzetemre, vagy arra hogy társasházban lakom, nem palotában, vagy arra, hogy tovább látok az orromnál? Az eszedbe sem jut, hogy nem vagyok egyedül és hogy ezzel még sok embert megsértesz? Gondolom sz@rsz bele... mert azt gondolod felettem állsz... Gratulálok . :(

De lehet ignorálni a hozzászólásaimat, onnan kezdve nem kell olvasnod az egyoldalú véleményeimet.
Amúgy annyi hülyeséget összehordtatok már páran, hogy az Amazonast is el lehetne vele téríteni, de én soha nem személyeskedtem (csak mert mást gondolok), inkább átsiklottam felette..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14991) Pro Koryak válasza dgyuri0123 (#14990) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"inkább átsiklottam felette.." - Mármint az Amazonason? :DDD

(#14992) Strezi válasza dgyuri0123 (#14990) üzenetére


Strezi
őstag

Tudom, fájnak a tények, de hagyjuk a szar Polkorrekt Próbálkozást!

Nézzük a hozzászólások információ tartalmát (nem csak a tiéd):
Igen, van HFD tévé
Nem, nincs hely nagyobbnak a falon
Nem, nem használt 4K tévét
Igen, beszél róla meg minősít másokat

Tehát:
Nem, nem tudja miről beszél!

Q.E.D.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#14993) dgyuri0123 válasza Strezi (#14992) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hol vannak itt a tények? IIyeneket sosem írtam...összefüggéstelen baromságokat hordasz össze ... már megint... és ha kérhetnélek a politikai nézeteidet a pártgyűlésen fejtsd ki, mert itt nem vagyok rá kíváncsi. Jó hogy le nem prolizol...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14994) Mentolka válasza Strezi (#14986) üzenetére


Mentolka
senior tag

Igen, mindenki örül, hogy neked szélesebb a látóköröd (és még pont belefér a 100").
Nesze, szmájli: :U

(#14995) Joshi válasza Ren Hoek (#14984) üzenetére


Joshi
titán

Arról nem is beszélve, hogy lassan nem is lesz kisebb felbontású tévé mint 4K. Szóval mindenki olyan távolról nézi amilyen távolról akarja és tudja. Igazság szerint sokan még az 55"-os méretű tévét se tudják megvenni, nem hogy az ennél nagyobbat. A vetítéshez meg nem árt legalább 4m-es vetítési távolság és egy bazi nagy falfelület, a 4K vetítők áráról már nem is beszélve. Szóval nem hinném hogy egy ilyen táblázat alapján vásárolnának az emberek. ;]

ui.: egyébként én vetítésben gondolkodtam mielőtt OLED tévét vettem, de a max 3m-es vetítési távolság miatt egy normálisabb vetítővel max 100"-os képet kaptam volna. Plusz nem lett volna 4K HDR-em, és feketére kellett volna festenem a falat is. :DDD OLED-ből meg megfizethetetlen a 77"-os méret, vagyis az már tényleg irreálisan drága.

[ Szerkesztve ]

(#14996) Ren Hoek válasza Joshi (#14995) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nálunk van most egy elég drága FHD projector.... egyáltalán nem tetszik a feketeszint az OLED-hez képest. Nyilván amíg valami lámpa vagy lézer adja a világítást, nehéz/nem lehet ~5000:1-nél jobb kontrasztot elérni.
Egyesével átvilágított pixelek meg még nagyon távol vannak. Talán sohasem éri meg igazából, mert az OLED falat egyszerűbb vagy olcsóbb lesz legyártani majd.

Lehet önigazolás, de inkább nézek kisebb 4K HDR-t normális feketékkel, mint a nagy projit. Persze lehetnek más igények is.

[ Szerkesztve ]

(#14997) Joshi válasza Ren Hoek (#14996) üzenetére


Joshi
titán

Azért egy dedikált moziszobában 120-150"-os minőségi vászonnal 4K HDR vetítővel azért el mozizgatnék, kontraszt ide vagy oda. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14998) Ijk válasza Ren Hoek (#14996) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szeretem a mély feketét, nem véletlen van-volt plazmám amikor még csak hírben voltak OLED-ek is, de azért ha lenne egy tágas, jól sötétíthető nappalim, leengedhető 150-200"-os vászonnal, nem sokat lenne járatva a tv, akármilyen szuper 65"-os is lenne.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14999) krx21 válasza Ren Hoek (#14984) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is leírtam már párszor. Ezek nem ajánlott távolságok, hanem részlet észlelési távolságok, de az is csak akkor ha, pixelhelyes, natív állóképekről beszélnünk! Melyik film az??? :DDD Minden egyéb esetén bukik az egész...

(#15000) Ren Hoek válasza krx21 (#14999) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja ja kb semennyire nem lehet kvantiatívan kiértékelni.

Egy dolgot maximum, az pedig a pixelrács. Ezt lemértem én is több TV-nél és stimmel a táblázat (Tehát a sávok felső határa)

... de amúgy mindegy, mert tényleg minden TV 4K-s már, 8K meg még nem aktuális :D

Egy mondat a lényeg, hogy bárhonnan nézheted, nem lesz belőle hátrányod, nem fogod látni a pixelességet.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.