Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) Joshi válasza Csocsesz72 (#14440) üzenetére


Joshi
titán

Olvastam a Végülis akkor beégnek az OLED tévék vagy... cikk hszében a történetedet, de én biztosan nem nevezném normál használatnak a te esetedet. Napi több órát kitenni statikus játék hudoknak az OLED-et ráadásul újonnan. Ezt nem szeretik az OLED tévék, kellett volna ezzel várnod néhány száz órát. Előfordulhat hogy el fog tűnni ha elindítod a menüből a kézi pixelfrissítést és zoomolva sok-sok órát járatod a panelt. Ha nem tűnne el akkor gariztasd és az új panelre vigyázz. Az OLED nem erre való.

(#14452) vonSux válasza bandi0000 (#14450) üzenetére


vonSux
őstag

Majd vakarod ha viszket. És akkor ott a gari.

(#14453) daneel_hu válasza bandi0000 (#14447) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem zavaró... csak ha totál vörös a háttér akkor veszem észre.
Kicseréltetem majd ha lesz rá fölös időm.

(#14454) daneel_hu válasza krx21 (#14449) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem még gyakrabban is.
Ez nem "beég" - hanem valaki írta itt, hogy "KIÉG". Ez a jó megfogalmazás.

Egyszerűen elfáradnak azok a pixelek ahol többet van használva a panel.
Ezt hosszútávon semmiféle kompenzációval nem tudod javítani.

(#14455) daneel_hu válasza krx21 (#14449) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mellesleg...

Ott van a RTINGS teszt. A 2016-os modelleket egészen extrém módon be tudták égetni.
Van olyan tesztábra, ahol szerintem a vörös alpixel(ek) már túl van(nak) életciklusa felén, annyira durva a degradáció.

Már azt is könnyedén észreveszed egy tesztábrán (pl homogén vörös háttér) ha 1%-ot "fárad" az alpixel.
Szerinted ezt olyan nehéz hosszútávon elérni?
Kétlem. :)
Amennyire saccolom, nálam nagyjából 1% lehet az eltérés. És látszik.

(#14456) bandi0000


bandi0000
nagyúr

lesz velem bajotok, jobban jártatok vna ha lebeszéltek az oledről :DD

rage kérdês:

mivel nem látok előre az időbe, hogy megtudjam az én szokásaimmal mennyi idő alatt látszódna beégés, akkor mit tegyek sztetek

mert mondtátok hogy első 100 órába ne hajtsam szét a tv-t, ne használjak konstans tartalmat, gondolom a logo is bele tartozna ebbe

de ugye van a 14 napom, és arra gondoltam hogy nem foglalkoznék a kíméléssel, ergo néznék a adást logoval, játszanék állandó HUD al, és ha 1-2 hétrn belül nem tapasztalnék semmi negatívot akkor elfelejteném az egészet, ha meg igen akkor vissza viszem és egyenlőre jegelem a témát

másrészt pedig kérdés hogy ha nem is kímélem de nem is látszik semmi, akkor mennyire fogja befolyásolni a továbbiakban az hogy nem kíméltem ?

bocs, tudom elviselhetetlen vagyok, de fosok hogy nehogy havonta kelljen küldeni beégés miatt szervizbe csak azért mert napi 2-3 órát játszok vagy tv zek

Xbox One: bandymnc

(#14457) front3r válasza Joshi (#14451) üzenetére


front3r
őstag

Inkább azt látni, hogy a 2016-os széria hibája, vagy hiányossága ez. B7-esnél itt még ilyet nem olvastam. Nekem is 2 hete van meg az 55B7V-m, és eleinte rögtön a HDR tartalmakat néztem rajta, és ment rajta magas oled fényerőn SDR twitch stream is, igaz csak 3 órát kb, na de ott van statikus tartalom igazán.
Ha hiszek az LG ide bemásolt válaszán, akkor semmi aggódni valóm sincs a beégés miatt.
Sajnos pont lecsúsztam az 5 év gari kiterjesztésről...

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#14458) Strezi válasza bandi0000 (#14456) üzenetére


Strezi
őstag

Két napot bírj ki. Azalatt csak teljes képernyős tartalmat nézz, ha meg nem vagy ott youtube 24 órás fehérzaj. Napvégén kapcsold ki távirányítóval.

Ezután használd úgy ahogy jólesik vagy toljad a tesztábrákat. Ha ennyit megteszel, akkor már minden esetleges további, helyi egyenetlenség hatványozottan kevésbé fog jelentkezni.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#14459) Joshi válasza bandi0000 (#14456) üzenetére


Joshi
titán

Én eleinte 2-300 órát biztosan kíméletesen(vegyes tartalommal) használnám a tévét, aztán utána lehet neki adni. Mindenesetre a többórás játékokkal érdemes vigyázni, szerintem az OLED nem erre való. Aki napi szinten 3-4 órát játszik ugyan azzal a játékkal az amúgy is beteg. :D

[ Szerkesztve ]

(#14460) Joshi válasza front3r (#14457) üzenetére


Joshi
titán

Az Rtings B7 tesztje is bebizonyítja hogy be lehet égetni, az más kérdés hogy ahhoz extrém mennyiségben kell statikus tartalmat fogyasztani. Egy új készüléknél célszerű a vegyes tartalomfogyasztás, már nem ez az első eset hogy valakinél ez történik.

(#14461) bandi0000 válasza Strezi (#14458) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Rendben köszi, majd akkor megpróbálok rá figyelni

(#14459) Joshi: Jah nem feltétlen mondom hogy napi 3-4 órát de elő fordulhat, nyilván én értem, hogy ezek a TV-k nagyon jók filmezésre, stb, de első körben TV-k :D Ezt tudták az LG-sek is, lehet valaki csak hétvégén kapcsolja be egy UHD film erejéig, valaki reggeltől estig játszik rajta, valaki csak adást néz

Mindenesetre jövőhéten meg lesz hajtva aztán ha lesz valami viszem vissza, ha meg nem akkor marad, de azért 2-300 óráig vigyázni rá azt sokallom :D 1 hónapig bejáratni, lehet igazatok van vele, hogy muszáj neki ezt megcsinálni, de akkor is abszurd

Xbox One: bandymnc

(#14462) Joshi válasza bandi0000 (#14461) üzenetére


Joshi
titán

Abba mi az abszurd hogy vegyes tartalomfogyasztás? Lehet játszani, tévéadást nézni és mozizni, a lényeg hogy első néhány hétben ne játszunk órákat ugyan azzal a játékkal és ne szerkesszünk Excelben reggeltől estig.

(#14463) sakal83 válasza bandi0000 (#14456) üzenetére


sakal83
addikt

Kis segitseg. Ha beegeted 14 napon belul akkor nem veszik toled vissza mert hibas:) remelem megnyugodtal. De ha beeg en 300kert atveszem toled szivesen beegve is:)

(#14464) bandi0000 válasza Joshi (#14462) üzenetére


bandi0000
nagyúr

jah, úgy értettem hogy teljesen kerülni kell mindent ami statikus pl tv logo, mert belenagyítok, de azért elêg tré hogy széthúzza a képet és csomó részlet nem látszik, de majd figyelek rá

sakal83 : hát ha első 2 hétbe úgy beégne akkor gariztatnám és menne apróra fel, biztos buknék de jobb mintha mindig beégne

Na mind1 várok pár napot meg alszok rá párat, hogy mi legyen, mert előfordult már párszor hogy egyhuzamba játszottam 6-7 órát, persze csak ritkán

Xbox One: bandymnc

(#14465) sakal83 válasza bandi0000 (#14464) üzenetére


sakal83
addikt

Vegyel egy xe9005ot ha ennyire felsz. Komolyan mondom. Jo tv 300kert nagyon is.

Ha esetleg megtortenne dobj egy privit.

[ Szerkesztve ]

(#14466) bandi0000 válasza sakal83 (#14465) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igazából van TV itthon, mármint LCD -t nem akartam, pl qled is jobb mint a sima lcd de nem annyival hogy fizessek érte, akkor már ink a régit használom, az OLED azért rendes elöre lépés, csak teljesen beparáztattam magam :D

Xbox One: bandymnc

(#14467) Joshi válasza bandi0000 (#14464) üzenetére


Joshi
titán

Nem kell a tévécsatornákat zoomolni, én legalábbis nem zoomoltam soha. Viszont az is igaz hogy ritkán megy egy adott csatorna fél napig egyfolytában.

(#14468) UberMutant válasza bandi0000 (#14466) üzenetére


UberMutant
őstag

egy a lényeg, miután sikeresen beégetted, ne nézz tesztábrát
komolyan, húzzál már tvzni, uncsi a rinyálás :>

(#14469) OPiiPO válasza bandi0000 (#14456) üzenetére


OPiiPO
addikt

nyugodtan hisztizz csak tovább, a prémium tagok max le fognak tiltani a hírfolyamukból, akik nem azok pedig ignorálni fognak miután meguntak ;] :D

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14470) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok MediaMarktban kinéztem ezt a készüléket LG 55 EG9A7V egész jó áron van.
A kérdésem az lenne használva lenne játékra ( ps4, Xbox ) itt ha napi 3-4-5 óra játék mellett mennyire kell tartani a beégéstől gondolok itt a folyamatosan egy helyben álló ikonok stb esetében ? vagy esetleg egy csatorna logójának beégésétől ? 280k huf 5-6 évre tervezeknék vele.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#14471) OPiiPO válasza csucsu21 (#14470) üzenetére


OPiiPO
addikt

Végülis akkor beégnek az OLED tévék vagy sem?

u.i.: amíg nem ír valaki rendes összefoglalót, legalább ezt ki kellene tenni az összefoglaló helyébe szerintem

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14472) krx21 válasza daneel_hu (#14455) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem nálad valamiért a kompenzáló elektronika nem jól dolgozott... Ennyire nem vészes az általános tapasztalat...

(#14473) daneel_hu válasza krx21 (#14472) üzenetére


daneel_hu
addikt

Lehetséges de az IR-t mégis mindig eltüntette.

(#14474) Partizan182 válasza daneel_hu (#14473) üzenetére


Partizan182
senior tag

Gariztasd, ki fogsz csuszni az idôbôl. Jog szerint a hiba felmerülésétôl számított 2 hónapon belül jelenteni kell, sztem mâr ki is csúsztâl.

(#14475) tothl válasza bandi0000 (#14450) üzenetére


tothl
addikt

Jaj mar a tokombe nekem karacsony ota semmi beeges. Rinyagep.

(#14476) bandi0000 válasza tothl (#14475) üzenetére


bandi0000
nagyúr

azért a tisztelet meg kéne adni, azért mert ideges vagyok hogy egy 400k s tv-t mennyi ideig tudok használni szervizelés nélkül igen az vok, ha nem tetszik valakinek nem kell fórumozni...

Xbox One: bandymnc

(#14477) Partizan182 válasza bandi0000 (#14476) üzenetére


Partizan182
senior tag

Helyedben visszaadnám, nem ér meg annyit hogy álmatlanul forgolódj. Ez egy szórakoztató elektronika, ha csak a stresszt indukálja akkor valami gond van.

(#14478) lala666 válasza bandi0000 (#14476) üzenetére


lala666
senior tag

Csak már túlzásba viszed kicsit!
Ülj le és tévézzél! Nekem sincs beégve fél éve.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#14479) Lacielvtárs válasza lala666 (#14478) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1,én is ezt szajkozom Bandi úrnak, élvezze a látványt :K
Bár lehet neki van igaza, hogy 'élvezni csak Maresi-vel lehet' ;]
Megértem az aggodalmát, de nekem egy éve nincs beeges, és ő jól tudja hogy en is nyustolom az oled tévém :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#14480) OPiiPO válasza bandi0000 (#14476) üzenetére


OPiiPO
addikt

"ha nem tetszik valakinek nem kell fórumozni..."
itt inkább te vagy az, akinek át kellene gondolnia mennyit fog még hisztizni és rinyálni a fórumon ahelyett hogy élvezné a TV-t ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14481) bandi0000


bandi0000
nagyúr

tudom hogy túltoltam, csak pont azokat csinálom rajta amiket a legtöbben ti nem, jatszok + adást nézek logóval , de tök8 igazából ezt a részét elfelejtem, majd alszok rá pár napot és meglátjuk, azért kösz mindenkitől a türelmet, általában nem csinálom ezt ilyen szinten :D

hagyjátok már, az élvezkedéssel nincs gond :D már a kibaszott hdr es játékoknál is tátom a szám, + még mindig nem tudom megszokni, ha elsötétül a kép akkor azt hiszem hogy kikapcsolt, pedig hozzá vagyok szokva az amoledhez is :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#14482) Lacielvtárs válasza bandi0000 (#14481) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igy igaz, a 'fekete feketéje' a leglátványosabb :K
Sötét szobában olyen mintha a 'semmiből' jönnének elő a 'dolgok'
Egy igaz igazi élmény rajra az utazók c. film, javaslom nézd meg, az állad fogod ismét keresgélni :K :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#14483) dgyuri0123 válasza bandi0000 (#14481) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha zoomolsz tévéadást, akkor a beégés kockázatát máris a tizedére csökkentetted. "Leesik" alul felül némi képtartalom, de nem mindegy? Ilyen tévéadások mellett magasan teszek rá, hogy bukok némi képi információt.
Ha játékot felejtesz ott megállítva, a tévé 5 perc után úgyis durván visszaveszi a fényerőt, mert statikus tartalmat észlel, ami tévéadásnál ugye nem lehetséges, hiszen ott állandóan változik a képtartalom, kivéve a rohadék logókat és korhatárkarikákat. Szóval pici odafigyeléssel soha nem fog beégni.. Amúgy 4 óra "hozzányúlásmentes" használat után kikapcsol, ha beállítod. Ez önmagában is védelmet jelent, mert 4 óra után lefut a kompenzáció, ami "helyre tudja tenni" a kijelzőt.

"csak a zene van"

(#14484) lala666 válasza Lacielvtárs (#14479) üzenetére


lala666
senior tag

😉

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#14485) bandi0000 válasza dgyuri0123 (#14483) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem is értem mért nrm lehet ezeket a logokat eltüntetni...

engem nem zavar ha beég ezt bele tudom a technikába, mint telefonba, csak ne 1-2 hónapig bírja égés nélkül

kíváncsi lennék hogy mit tud ez a kompenzáció csinálni, mert ugye nem látszik semmi, tehát hogy mi a technikai háttere

Xbox One: bandymnc

(#14486) bandi0000


bandi0000
nagyúr

galaxys örzői 2 őt nézem, 4K HDR film, ezekbe a "hdr" kiadásokba direkt raknak több színt, vagy csak az oled miatt látom ennyire színesnek a filmet?

Xbox One: bandymnc

(#14487) Warck válasza bandi0000 (#14481) üzenetére


Warck
tag

55b7 et nyúzom már lassan fél éve, nem rég volt egy kis ijedtség a YouTube miatt, de kiderült nem beégés. Én is féltem a beégés töl, de a fórumot olvasva látni, nagyobb a füstje mint a lángja. Naponta megy 4-5 órát, néha több is mikor le kapcsolom indul
a kompenzációs ciklus. nézek elég sok logós csatornát is meg filmet. De eddig nem volt gond. A másik pedig az lg cseréli a panelt, ha gond lenne, de szerintem nem lesz. Ami feltűnt a Viasat3 hdt nézve a logó körül kicsit sötétebb a kép, így szerintem kicsi az esélye annak, hogy be égjen. Még annyit, mikor meg vettem, be állítottam ami nekem jó és azóta is igy megy, be járodott normál használat mellett.

[ Szerkesztve ]

(#14488) bandi0000 válasza Warck (#14487) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, jó látni valakit aki ilyen szélsőséges helyzetbe használja sima adásra a tv-t :D

Asszem csak nézem és élvezem lesz ami lesz :R

Xbox One: bandymnc

(#14489) Partizan182 válasza bandi0000 (#14486) üzenetére


Partizan182
senior tag

Persze, ez a hdr egyik lényege, a bôvített színtér. GotG meg ugye egyébként is szuper csillivilli. Egyébként van jobb hdr traszferes film, pacific rimet nézd meg pl, nálam az a hdr referencia/demócucc.

(#14490) Warck válasza bandi0000 (#14488) üzenetére


Warck
tag

Igy van használd, nyugodtan de szerintem nem lesz gond, ha meg igen ott a garancia. Ha sokat megy, akkor úgy is kompenzál a tv és szerintem ez a lényeg, mennie kell a tvnek.

(#14491) Ren Hoek válasza bandi0000 (#14485) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Csak tippjeink vannak mit csinál pontosan...

Van LG patent, analóg elekronika ami gyakorlatilag méri hogy mennyit mentek egyes subpixelek és újrakalibrálja a nyitófeszeket. A Pixelfrissítő nem tudjuk mit csinál, lehet ugyan ez csak alaposabban.

Szerintem amúgy az image retention ami 5 perc után is kialakul, az nem maradandó degradáció, egyszerűen elállítódnak a pixelek, és vissza lehet húzni őket.
Másrészt a beégés az kumulatív, tehát az sokszáz óra alatt alakul ki összeadva.

(#14492) mimic1979 válasza Joshi (#14432) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Beállítottam hogy kikapcsolás után végezze el a pixel frissitést. Az első alkalom kikapcsolás után, ki írta h a pixel frissités sikeres befejeződött, viszont ma bekapcsoláskor nem jelent meg a felirat. Akkor mindig újra be kell állítani vagy mi a szösz?

A logok, és egyéb statikus dolgokat a szolgáltatok beállíthatnák h áttetszőek legyenek , mivel így kárt tesznek számunkra felhasználóknak. Ez szerintem egy érdekes megvilàgítása lehetne az Oled tvk beégésének. Arról nem is beszèlve hogy ha már áttetszők lennének a logok 2 perc után levetnék, majd 2 perc után vissza de pl. a másik sarokba

[ Szerkesztve ]

(#14493) dgyuri0123 válasza mimic1979 (#14492) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"A logok, és egyéb statikus dolgokat a szolgáltatok beállíthatnák h áttetszőek legyenek , mivel így kárt tesznek számunkra felhasználóknak. Ez szerintem egy érdekes megvilàgítása lehetne az Oled tvk beégésének. Arról nem is beszèlve hogy ha már áttetszők lennének a logok 2 perc után levetnék, majd 2 perc után vissza de pl. a másik sarokba"

Hihihihi, elkéstél... plazma topikban sok évig volt ez téma.. Annyi az előrelépés, hogy némely "értelmesebb" csatorna szolgáltató már ma is áttetsző fehér logót alkalmaz...csak ők vannak kevesebben sajnos..

"csak a zene van"

(#14494) bandi0000


bandi0000
nagyúr

amúgy a pixelfrissítő tényleg kikapcsolja magát, és sztem akkor ha egyszer lefutott sikeresen a frissítés, ezek szerint akkor nem minden kikapcsolás után kellene? vagy magától csinálja, amit meg a menübe lehetne állítani az meg manuális indítás lenne?

Xbox One: bandymnc

(#14495) Lacielvtárs válasza bandi0000 (#14494) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én ugy tudom hogy x óra működés után fut le a pixel frissítő alkalmazás, kikapcsolasnal.
Tehát nem minden, pár perces, félórás működés után.
Legalabb is én igy tudom...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#14496) bandi0000 válasza Lacielvtárs (#14495) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ez így lenne jó, csak mikor bekapcsolom a kikapcsolt frissítést, akkor miután lefutott, utána megint inaktív a cucc
na mind1, csak úgy fut ez ahogy mondod mert úgy van értelme

Xbox One: bandymnc

(#14497) dgyuri0123 válasza bandi0000 (#14496) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Már le lett írva párszor, de ismét leírom... 4 óra folyamatos használat után lefut az automatikus kompenzáció (ha nem áramtalanítod a tévét). NEM kell külön állítgatnod semmit, csak ha valamiért szükségét érzed.. pl. tesztábra nézegetés közben észreveszed, hogy van beragadt logó, vagy egyéb képtartalom. Ilyenkor el tudsz indítani egy azonnali kompenzációt, ha nagyon zavar amit láttál. :) De... amúgy is lefutna magától 4 óra múlva... szóval a manuális módot igazából nem létszükség használni. Tehát, ne piszkáld szerintem... ;)

"csak a zene van"

(#14498) krx21 válasza dgyuri0123 (#14497) üzenetére


krx21
nagyúr

A manuálisan indítható frissítés a "nagy" frissítés és az alaposabb, mint ami 4 óra után automatikusan elindul...
Szerintem ezt csak látható probléma miatt érdemes elindítani...

(#14499) dgyuri0123 válasza krx21 (#14498) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én nem ezt írtam? ;) Ha meg baj van, akkor jellemzően már késő sopánkodni...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#14500) Warck válasza bandi0000 (#14494) üzenetére


Warck
tag

Én is írtam, hogy 4 óra müködés után autamatikusan, indul a kompenzáció. Mondjuk nem értem, hogy az lg miért nem olyan alapos, mint a Panasonic. Olvastam a Panasonic könyvét, ott a készülék, egy idő után ki irja régen volt pixel frissítés, és hogy kívánja e indítani. Plusz amikor fut akkor a led színe kékre vált és tudni, lehet, hogy megy a ciklus! Lg nél fülelni kell, ha ki kapcsoljuk és kattan akkor nincs ciklus, de ha nem kattan akkor indul. Amúgy meg figyeltem, 20 percig ment a ciklus.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.