Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) Viktor0610 válasza bigdady (#47450) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Erre nincs megoldás.

Samsung Galaxy A54

(#47452) kondás


kondás
tag

1 GB -os mobilnet csomag kb. hány napig tart ki ha csak szöveges üzenetküldésre használom (viber) ?
Hány nap a "kártyás ciklus" ? (na már látom csak 1 hónap :( )
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#47453) zzola válasza kondás (#47452) üzenetére


zzola
félisten

A ciklus az 1 hónap. Hogy kitart-e az 1GB, az csak rajtad múlik...

(#47454) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

egy ismerosom flottajaba szeretnek belepni, ilyen parameterekkel rendelkezik:
nincs havidij,15ft/perc, csak a netet kell fizetni ami 4GB-nal 2100Ft. azt mondta a tulajdonos, menjek be a telenorba es kerdezzem meg lehet-e nagyobb netet kerni hozza. Van errol infotok, hogy lehetseges-e, es ha igen, milyen arak lehetnek?

elore is thx.

(#47455) mikung válasza Faterkam (#47406) üzenetére


mikung
aktív tag

Vajh' hányszor lehet eljátszani ? :U

Elfogy a net, adategyeztetsz. ;]

(#47456) n@p@lm válasza eastsider (#47454) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ez érdekesnek tűnik, majd számolj be róla.

(#47457) antal750 válasza kondás (#47452) üzenetére


antal750
aktív tag

Vagy megrendeled a MyChat csomagot az csak lassítós. 😀

(#47458) lugosi válasza kondás (#47452) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha csak szöveges üzenetre használod az nagyon keveset fogyaszt. Arra szerintem az 1 giga biztosan elég lesz.

(#47459) 8 válasza kondás (#47452) üzenetére


8
senior tag

Ha csak szöveges üzenetküldésre használod, akkor nagyon sok üzenetre elég.
Ennyit találtam: "a Viber message is about 828 bytes per 500 English characters"
Tegyük fel átlag 5 szöveges viber üzenetet küldesz el 1 kByte-ból (ez nagy ráhagyással... valszeg többet), akkor 1GB az ~5.000.000 db üzenet. Ha minden nap elküldesz és fogadsz ~680db szöveges üzenetet (vagyis össz ~1300db üzenet), akkor is ~10 évre elég az 1GB.

Havi mobilnet nem praktikus erre, Tré-komnál van Maraton adatopció domino díjcsomagokhoz, ami addig érvényes, amíg el nem használod nem jár le havonta.
A honlapról rendelhetsz Domino Fix Extra SIM csomagot, amiben már van 1GB internet (és 80 perc hívás, 5db sms) és ez nem jár le, addig évényes amíg el nem használtad (de legalább évente nyilván fel kell töltened hogy érvényes maradjon a SIM kártya, így a "havidíj" első évben 990/12=82.5Ft, utána 3500/12=291Ft).

Hogy a telenornál maradjunk, van MB alapú adatkártya, amivel 7Ft egy MB adat, esetleg dual simes telefonba be lehet tenni, előbbi számolásnál maradva 7Ft-ért kapsz ~5000 viber szöveges üzenetet (küldött+fogadott).

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#47460) karl_fischer válasza mikung (#47455) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Jövő héten kipróbálom 😁

(#47461) #08205312


#08205312
törölt tag

Szombaton rendeltem ingyen SIM-et a webes felületen: ma megkaptam, és tripla méretű. Telenor: :R

(#47462) zzola válasza #08205312 (#47461) üzenetére


zzola
félisten

Volt már róla szó! Szopatják a népet, ezrekért szívesen kicserélik neked nanora....vagy ingyen levágják az üzletben, csak bele ne szoruljon a készülékedbe, mert a nano kártya vékonyabb a többinél...

[ Szerkesztve ]

(#47463) Fifi válasza zzola (#47462) üzenetére


Fifi
őstag

Szerintem a tripla méret alatt azt értette pont, hogy mindhárom méret kitörhető belőle, tehát örül a fejlődésnek ... :U

[ Szerkesztve ]

(#47464) zzola válasza Fifi (#47463) üzenetére


zzola
félisten

Lehet... :B

(#47465) DrBubo77 válasza mikung (#47455) üzenetére


DrBubo77
addikt

(#47460) karl_fischer:
"Az ajándékot egy telefonszám esetén egyszer lehet igénybe venni."
Innen

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#47466) #08205312 válasza zzola (#47462) üzenetére


#08205312
törölt tag

Bocs ha két értelmű volt, de ezt írja a szerződésben: "Triple SIM kártya 64k (blue)"
De valóban 4 méretű, ha a nagy plasztikot is számoljuk.

[ Szerkesztve ]

(#47467) zzola válasza #08205312 (#47466) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Én áprilisban rendeltem 2 simet, mindegyik batár és természetesen csak pénzért hajlandóak cserélni! Igazán pénzéhes a társaság és egyáltalán nem ügyfélbarát... :W

(#47468) #08205312 válasza zzola (#47467) üzenetére


#08205312
törölt tag

Amit 1 hónapja kaptam az sem volt nano...de úgy látszik, most már észbe kaptak.

(#47469) zzola válasza #08205312 (#47468) üzenetére


zzola
félisten

Lehet elfogyott a raktárból a régebbi típusú... :DDD

(#47470) z67


z67
őstag

Most voltam Astorian, nekem is vágni akart az ember. Kérdeztem, hogy ennyire vissza van fogva a költség. Azt mondja nem csak gyorsabb de neki mindegy. Lusta volt a számot bepotyogni elsőre. Nekem itt eddig mindig cseréltek, mint ahogy most is.

(#47471) zzola válasza z67 (#47470) üzenetére


zzola
félisten

Pécsett csak pénzért lettek volna hajlandóak cserélni...

(#47472) Somatom


Somatom
veterán

Srácok, ezen megdöbbentem! Adategyeztetés. Bementem személyesen a közelben levő bótba. A srác a pultnál egyből kérdezte, hogy adategyeztetés? Odaléptem, kérte a számot, kaptam vmi kódot SMS -ben, azt bemondtam neki, azrán az adataimat, majd megnézte a jogsimat, és ennyi. Bele sem nézett a lakcímkártyámba, pedig ott biztos, hogy nem stimmelnek az adatok. Akkor most kérdem én, hogy mi értelme az egésznek? A következő meglepi az volt, hogy kaptam egy SMS -t, hogy sikeres online adategyeztetést hajtottam végre, és ezért kaptam X MB -ot. Mivaaan??? Én nem online voltam, hanem személyesen!!! Ha valami nem stimmel, mert ők hanyagok voltak, azért később nehogy már engem vegyenek elő azzal, hogy megtévesztettem őket azzal, hogy valótlan adatokat adtam meg az online egyeztetésnél!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#47473) zzola válasza Somatom (#47472) üzenetére


zzola
félisten

Ezt nem a szolgáltatók találták ki...

(#47474) n@p@lm válasza zzola (#47471) üzenetére


n@p@lm
őstag

Dobálja hálózatot a kártya.
Ki kell cserélniük.

(#47475) aprokaroka87 válasza Somatom (#47472) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Talán mert online felület esetén nem kell megadni lakcímet.

Nem oly régen rákérdeztem erre a lakcimnélküli dologra e-mailben az NMHH-tól.

Amelyben azt a választ kaptam hogy nincs törvényi kötelezetsége a szolgáltatóknak arra vonatkozóan hogy lakcimnélkülieknek ne legyen saját nevükön Sim kártya.

Az szolgáltatói döntésen múlik.

(#47476) Viktor0610 válasza Somatom (#47472) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha nem vagy tenorista, akkor nincs félnivalód. :D

Samsung Galaxy A54

(#47477) joey04 válasza Somatom (#47472) üzenetére


joey04
titán

a szolgáltatóknak is púp a hátukra ez a baromság. naná, hogy szarnak rá amennyire csak lehet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47478) Somatom


Somatom
veterán

Nem hagyott nyugodni a dolog, visszamentem. Az a pult üres volt, húztam egy sorszámot. Kiderült, hogy az 1. -es pultnál ideiglenes, kisegítő kolléga dolgozik, aki az ügyfélkiszolgálás meggyorsítása érdekében (egyedül voltam ügyfél a boltban) online végzi az adategyeztetést. De, a végeredmény ugyanaz. Ahha, mondom, ez szép, de mi van akkor, ha nem az 1. -es, hanem a itt, a 2. -es pultnál kérem az adategyeztetést?
-Akkor kiállítunk róla egy A4 -es, hivatalos igazolást.
-Tényleg? Szinte lényegtelen különbség. Akkor most kérek egy ilyen igazolást.
Úgyhogy most már van igazolásom arról, hogy a Telenor képviselője ellenőrizte az adataimat. Csak azt nem értem, hogy ehhez miért kellett megint plusz köröket futnom?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#47479) kondás válasza 8 (#47459) üzenetére


kondás
tag

Értem köszi a válaszokat.
Ha egész nap be van kapcsolva a mobilnet önmagában nem töltöget, nem fogyaszt bájtokat a háttérben?
Csak olyankor számlál, amikor én aktívan küldök / fogadok valamit?

(#47480) azbest válasza Viktor0610 (#47476) üzenetére


azbest
félisten

(#47481) Bferibörs válasza Somatom (#47478) üzenetére


Bferibörs
addikt

ez jó kérdés,nekem az első alkalommal az első ablaknál a kezembe nyomtak egy A4-es igazolást.

(#47479) kondás

de fogyaszt, azok az alkalmazások amik frissítenek,kommunikálnak azok fogyasztanak (legtöbbször a háttérben ) pl. google cuccok, billentyűzet némelyik, térkép, nem tudom felsorolni mindet széles a skála, persze sok mindent ki lehet kapcsolni amit alapból nem használsz,ennek nézz utána.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#47482) Bferibörs


Bferibörs
addikt

a múltkor nem találtam hirtelen a MyTelenorban az adategyeztetés "igazolását" , íme itt találjátok meg :

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#47483) joey04 válasza Somatom (#47478) üzenetére


joey04
titán

Te pörögted túl. Magadnak köszönheted a plusz köröket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47484) Somatom válasza joey04 (#47483) üzenetére


Somatom
veterán

Aztán miért?
Ha elmegyek egy Telenor üzletbe, akkor sztem elég egyértelmű, hogy személyes adategyeztetést szeretnék. Ha online -t akarnék, ahhoz nem kéne odamennem.
Miért nem hívják fel az üzletben az ügyfél figyelmét arra, hogy online adategyeztetés történik, nem személyes?Ha nem én rögzítem az adatokat, akkor a visszaigazolásban miért az van, hogy én rögzítettem az adatokat?
Ha a Telenor képviselője végzi az adategyeztetést, akkor erről miért nem kapok igazolást? Az 1. -es pultnál álló munkatárs is a Telenor képviselője, hiszen az ügyfél számára semmiből sem derül ki az, hogy neki más státusza lenne.
De, hogy egyértelmű legyen a különbség, az általad végzett, online adatmegadásnál kizárólag Te felelsz az adatok valódiságáért, míg a másik esetben a képviselő igazolja azt, hogy ellenőrizte az irataidat, és azok egyeznek az adatbázisukéval. Ha ezután kibukik vmi eltérés, azért nem Te leszel a felelős.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#47485) 8 válasza kondás (#47479) üzenetére


8
senior tag

Ha a viberre gondolsz, akkor a háttérben is fogyaszt egy minimális mennyiséget, hiszen kommunikál a szerverrel, de ez az 1GB-hoz képest nem számottevő mennyiség, inkább talán kB-okban mérhető/nap. Viber dokumentációban biztosan utána lehet nézni, ha pontos adatra van szükséged.
Ha az okostelefonra gondolsz, akkor az is fogyaszt a háttérben, minden okostelefon zabálja a mobiladatot, és még akkor is használ egy minimális mennyiséget, ha a "háttéradat" le van tiltva és a viberen kívül minden egyéb app és funkció ki van kapcsolva.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#47486) joey04 válasza Somatom (#47484) üzenetére


joey04
titán

senkit nem érdekel ez az egész. a törvény előírta, így a szolgáltatók megcsinálják. ennyi. túlgondolod ezt az egészet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47487) Somatom válasza joey04 (#47486) üzenetére


Somatom
veterán

Egyáltalán nem gondolom túl. Ennek egészen addig nincs jelentősége, amíg a szolgáltató nem hivatkozik egy olyan levélre, amit az adatbázisukban szereplő címre küldött ki. Onnantól válik érdekessé, hogy ki hibázott azzal a címmel. Szted először történne velem ilyen? A hivatalos jogalap neve: kézbesítési vélelem megtámadása.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#47488) joey04 válasza Somatom (#47487) üzenetére


joey04
titán

ok. akkor megoldódott, boldog vagy, nem érhet vád.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47489) hemaka


hemaka
nagyúr

Valaki rendelt online hello data simet? Mikor ohajtanak aktivalni a cuccot? :DDD

(#47490) Somatom válasza joey04 (#47488) üzenetére


Somatom
veterán

Nevezzük félsikernek! Az igazi az lenne, ha a szolgáltató valóban adategyeztetést csinálna, és a rendszerében levő címet módosítaná a lakcímkártyámban levőre. Egyben ez lenne a legegyszerűbb is. De, pont azért kell fedeznem a hátsómat, mert a szolgáltató ezt nem fogja megtenni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#47491) Faterkam válasza mikung (#47455) üzenetére


Faterkam
addikt

Értelem szerűen 1x, mint karácsonykor az ajándék korlátlan netet 7 napig! De evvel neked mi is a gondod? Szerinted nem használjuk ki, ha voltunk olyan pedánsak, hogy elsők között egyeztettem le 7 Simkártyát a családban? :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#47492) mikung válasza Faterkam (#47491) üzenetére


mikung
aktív tag

Nekem miért lenne vele gondom ? Csak a ha esetleg nem figyeltek oda konfigolásnál és az "adtunk e már ajándékot" ellenőrzés kimaradt eshetőséget vetettem fel. :D
Nekem már 3x sikerült aktiválnom az ajándék klikket ugyanarra a számra, persze nem rögtön egymás után, hanem lemondás-pár hónap kihagyás kombóval... ;)

[ Szerkesztve ]

(#47493) PistiSan válasza zzola (#47467) üzenetére


PistiSan
addikt

Én előfizetést kötöttem 2 sim kártyára egy helyi üzletben, micro-sim-es kártyákat kaptam alapból, fizettem rendesen a számláimat, aztán fél év múlva másik telefont akartam venni, amiben már nano-sim megy, megkérdeztem, hogy akkor hogy megy ez a csere, mire közölték, hogy ha nem az üzletből, tőlük vásárolom a készüléket akkor (emlékeim szerint) 6000ft a kártya cseréje, egyébként ingyenes.
Kicsit bepöccentem, és megkérdeztem, hogy mi lett volna akkor ha rögtön nano-sim kártyát kérek amikor megkötöm az előfizetést, akkor olyat kaptam volna ingyen!
Nem tetszett a hozzáállásuk, havonta legombolok nekik X ezer forintot, és még ilyenért is pénzt akarnak elkérni. (telekomnál még akkor is ingyen cserélik a feltöltősök sim kártyáját is, ha nem tőlük veszel új telefont, ez kint van az weboldalukon is)
Jeleztem is nekik, hogy nem értem miért nem olyan sim kártyát adnak akkor mint minden más szolgáltató, amiből mind a 3 sim méret kitörhető, meg hogy ezt nem jelezték felém az előfizetés kötésekor.

Telefon topicjában azt javasolták, hogy menjek egy nagyobb üzletbe, és hivatkozzak arra hogy eldobálja a hálózatot a kártya, több telefonba is próbáltuk már.
Rögtön ingyenes kártya cserét ajánlottak, amíg szöszmötölt a fickó, megkérdeztem, hogy nem e lehetne hogy nano-sim kártyát adjanak, mert idén még lehet veszek új telefont amibe az megy.
Rögtön olyan kaptam teljesen ingyen.
Elég kellemetlen hogy ügyeskedni kell, de 6000ft-ot nagyon nem ért meg nekem a dolog.

(#47494) #08205312 válasza PistiSan (#47493) üzenetére


#08205312
törölt tag

Sok kicsi, sokra megy [link]

(#47495) lugosi válasza #08205312 (#47494) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ilyenkor mindig eszembe jut mikor sírnak a telekom cégek, hogy a magas szektorális adók miatt mennyire nem éri meg nekik ez az egész.

(#47496) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok.
Azt esetleg lehet tudni,hogy az online adategyeztetésért járó 500mb is 7 napig érvényes?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#47497) #08205312 válasza Doggy dog (#47496) üzenetére


#08205312
törölt tag

Igen, addig.

(#47498) Doggy dog válasza #08205312 (#47497) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Köszi :)

Azért vicces,megint jött üzi,hogy adategyeztessek....
Pont most.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#47499) NeBeLa


NeBeLa
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom tudnátok-e segíteni, de ez a telenoros adategyeztetős cucli már az agyamra megy. Gondoltam gyorsan megcsinálom online....... Az a furcsa hogy hiába adok még érvényes adatokat nem fogadja el. Azt a választ kapom hogy nincs az adatoknak megfelelő hatósági igazolvány. Megpróbáltam a család összes tagjával minden adattal de senkit sem fogad el. Mit tudnák tenni? Csak a személyes maradt? Előre is köszi a segítséget.

(#47500) -secret- válasza NeBeLa (#47499) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nagybetűvel írsz mindent és a zárójelben lévő dolgokat is odaírod?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.