Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63851) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Helyhó.

Két éves alig futott olajjal nem ajánlatos próbálkozni, mi? 4T motor.

Kb 500km van benne, vagy még annyi se, azt ma feltámasztottam a gépet kicsit akarok vele gurulni.

(#63852) sityupityu válasza tween (#63850) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ezen a két oldalon nézelődj. Ezen már rajta van a fekvő mina szűrés. De ha kinézel egyet akkor azért ellenőrizd le, hátha hiba van a rendszerben. Itt láthatod, hogy melyik alkalmas aluhoz is, vagy csak inkább vashoz. A csapszegátmérőre nagyon figyelj!

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#63853) tween válasza sityupityu (#63852) üzenetére


tween
őstag

Egy - két márkát mondj, mit erőltessek?

(#63854) sityupityu válasza tween (#63853) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Felesleges lenne mondanom, az ár kb tükrözi a minőséget.
Azt viszont el kéne döntened, hogy alu, vagy vashengert akarsz.

szerk: Ha vashoz kell, akkor ez nagyon jó ár értékű főtengely.
Aluhoz viszont már ez. Ez már mindent kibír, viszont sajna nagy az árkülönbség a 10 és a 12 mm-es között.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#63855) tween válasza sityupityu (#63854) üzenetére


tween
őstag

Annyira nem igazán értek hozzá. Csak azt tudom, hogy a mostani vas kuka lesz szezon vége felé. Gyári tengely van. Tehát, ha azt mondod, hogy aluval használhatom napi rendszerességgel, akkor kap új tengelyt és alu szettet. Ennyi.

(#63856) sityupityu válasza tween (#63855) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Módosítottam az előzőt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#63857) SzlobiG válasza SzlobiG (#63851) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ez gyorsan megdőlt be van rohadva az első fékmunkahengerem fog mint állat ez van ha két évet áll a gép. :(

(#63858) sityupityu válasza SzlobiG (#63857) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Két év állás után azért jó pár dolgot át kell ott nézni. Beindul egyáltalán?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#63859) tween


tween
őstag

Letettem az autót, mondom jó idő van gurulok egyet a mocival. Megyek, mendegélek egyszer csak látom, 40-nel gurulok (a lényeg az, hogy km spirál vétel előtt állok, mert nem működik hónapok óta, csak lusta voltam eddig foglalkozni vele). Na gyorsan húzom neki, amíg működik, 80-nál jön a kanyar. Gondoltam pont jó, mert utána hosszú egyenes szakasz jön, na majd ott adok neki ami a csövön kifér :DDD Mondanom sem kell, a kanyar után újra döglött a km :DDD na majd legközelebb.

(#63860) SzlobiG válasza sityupityu (#63858) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát azért tavaly mentem vele fél tanknyi benzint, de annyi volt ezért mondtam a két évet. Beindult egy kis hidegindító spriccelés után. :D Megy amúgy rendesen csak járatni kellett kb 10 percet mire helyre jött csak annyira befog már az első tárcsa hogy alig lehet menni vele szóval kedden szét kapom megnézem remélem nem kell rá új, mer akkor tolom vissza a helyére...karban volt tartva ez két éve napi szinten használtam a legjobb alkatrészeket kapta a variátorba alig van km komplett csere volt malossira szíjjal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#63861) blu79


blu79
addikt

Sziasztok , 2T olajat lehet keverni? Vagyis arról van szó hogy most Castrol van benne és most megvettem az SR50 gyári olaját Eni . Meg kell várnom míg kiürül a Castrol vagy ráönthetem a másikat?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#63862) zoltanz válasza blu79 (#63861) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem kéne megvárni míg kiürül.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#63863) gabe_ válasza blu79 (#63861) üzenetére


gabe_
őstag

Simán rá lehet tölteni a régi 2T olajra.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#63864) blu79 válasza gabe_ (#63863) üzenetére


blu79
addikt

Köszi, akkor már öntök is bele :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#63865) fabko válasza kcsa (#63837) üzenetére


fabko
tag

A Yamaha Neo's gépkönyve szerint a véghajtómű olaj: YAMALUBE 4 (10W-40) vagy SAE (10W-40)
Ha rákeresek erre a YAMALUBE olajra, azt írja hogy 4 ütemű robogókba, quadokba stb. való motorolaj.
Létezik külön 10W-40 motorolaj és 10W-40 hajtómű olaj is?
Beletehetem bármilyen gyártó 10W-40 olaját?

(#63866) kcsa válasza fabko (#63865) üzenetére


kcsa
veterán

A tiéd is olyan akkor a manual infói alapján, hogy normál motorolaj való bele. Kiválasztod a számodra szimpatikusat (fullszintetikust meg főleg szeretni fogja) és kész :)

(#63867) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Robogóra mennyibe kerül egy rendszám?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63868) üszök válasza enginev3.0 (#63867) üzenetére


üszök
őstag

K.b. 60k,de onnantól nagymotor jogsi kell,főleg ha 2 személyre lesz vizsgáztatva.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#63869) Phvhun


Phvhun
őstag

Ma láttam 1 személyes 125-ös robogót sárga magyar rendszámmal. Ez mire kellhet neki?

(#63870) Micsurin válasza Phvhun (#63869) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Valami átmeneti cucc lehet nem?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#63871) tween


tween
őstag

Minarellis sr-hez tud valaki rajzot, hogy a középsztender két rugója hova csatlakozik? Sehol sem találok.

(#63872) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

sziasztok!

haver Sepiához keres első fékcsövet (nem bowdenes). Merre keresgessen? Esetleg tudtok ajánlani közvetlenül bontót vagy boltot?

(#63873) nyogo83


nyogo83
Topikgazda

Sziasztok!

Vettem tegnap egy motort, netrisken akartam biztositast kotni ra. Valamiert nem fogadja el az alvazszamot a netrisk, mert azt irja tul rovid(minimum 17 karakter), viszont nekem csak 6 karakter hosszu(ez van a forgalmiban is).
Ilyenkor mi van? Jart mar valaki igy?

(#63874) blu79 válasza nyogo83 (#63873) üzenetére


blu79
addikt

Szia, én a clb-nél kötöttem. Ott is kiírta hogy az alvázszám nem jó mert 17 karakter, de én az ok gombra nyomtam és továbbment és már be is van fizetve a biztosításom 1 évre ami 3735ft :D

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#63875) nyogo83 válasza blu79 (#63874) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Ezaz, hogy nekem is kiirja, de nem enged tovabb :( Nekem is valami 3600Ft lesz 1 evre ha megtudom kotni :D

(#63876) blu79 válasza nyogo83 (#63875) üzenetére


blu79
addikt

próbáld te is clb-n

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#63877) nyogo83 válasza blu79 (#63876) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Megoldodott. Felhivtam az ugyfelszolgalatot, ahol azt mondtak toltsem fel x-ekkel a maradek karaktereket. Miutan igy sikerult megkotni, a szemelyes menuben meglehet valtoztatni az adatokat.
Egyebkent valami 2400ft lett K&H-nal, nemtudom hogy, mert tegnap meg 3600ft-ot kalkulalt ugyanezekre az adatokra.

(#63878) blu79 válasza nyogo83 (#63877) üzenetére


blu79
addikt

- az jó ha megoldódott, és kösz hogy megosztottad velünk a megoldást hátha valaki belefut egy ilyenbe

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#63879) nyogo83 válasza blu79 (#63878) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Egyebkent rola van szo.
Egy '99-es 125-os Cagiva Roadster, pofatlanul alacsony aron rendezett papirokkal, rendszammal sikerult hozzajutni.

(#63880) blu79 válasza nyogo83 (#63879) üzenetére


blu79
addikt

ez igen! , jól néz ki nagyon, tetszik :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#63881) sityupityu válasza nyogo83 (#63877) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én is a K&H-nál vagyok. Arra a 2400-ra még szerintem rá fog menni a baleseti adó. De lehet, hogy tévedek.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#63882) blu79 válasza sityupityu (#63881) üzenetére


blu79
addikt

Egyébként nekem azért volt annyi amennyi, mert sárga csekkeset kértem és semmilyen kedvezmémyt nem vettem igénybe (tel szám stb)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#63883) sityupityu válasza blu79 (#63882) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nekem is annyi mint neked.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#63884) ALI_G


ALI_G
veterán

jelentem 300.000-ért 250-es robogóból csak hulladék van :DDD
legjobb esélyem egy password 250, kicsivel többért, de legalább nagyobb biztonsággal mondható, hogy rendben van. Majd rakok fel képet ha megvan.

(#63885) tween


tween
őstag

Akarok egy 19-es karburátort venni. Maradjak a Dellorto-nál, vagy van jobb alternatíva?

(#63886) Tothgera30 válasza ALI_G (#63884) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Annyiért még 125ccm-esek között is igencsak válogatni kell, de 50ccm-esekből már van tuti vétel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#63887) ALI_G


ALI_G
veterán

majesty 250 blokkról mit érdemes tudni? Túl sok tesztet nem találtam.

(#63888) üszök válasza ALI_G (#63887) üzenetére


üszök
őstag

Neki volt. Mostanában itt elő szokott fordulni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#63889) tween


tween
őstag

Létezik olyan középsztender javító konzol, ami KÜLÖN kapható? Találtam sok minarellis középsztendert, ami konzolos, de külön csak a konzolt nem. Sajnos a csapfurat sérült, így nem tudom szimplán felrakni a középsztendert.

(#63890) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok!

Megint a Skipperemről lenne szó, az olajozás szerencsére kiderült, hogy működik, most viszont előjött egy másik hiba. A motor egy napos állás után nem akart beindulni se önindítóval se berúgással, ha beindult akkor is lefulladt hidegen ezért egyik barátommal szétszedtük a karburátort. Mint kiderült az alapjárati fúvóka volt eldugulva ezt orvosoltuk is, szerencsére már hidegen is könnyen indul, viszont azóta csöpög a túlfolyón a benzin és hidegen első indításnál fullad. Szép az alapjárat egy ideig aztán valamiért magasabb lesz majd a motor lefullad.

A másik probléma, hogy a motor csak nagyobb gázadásra reagál. Egyébként nagyon jól megy viszont folyamatosan magasabban kell tartanom az alapjáratot, hogy a normálisan meginduljon.

Ha minden igaz holnap szét lesz szedve, csak pár támpont kéne, hogy hol kezdjünk neki a dolgoknak.

:R

(#63891) blu79 válasza thEndeR (#63890) üzenetére


blu79
addikt

Szia, ha egy két csöpp benzin van az nem gond, de ha nagyon akkor igen. Pl tűszelep nem zár jól, érdemes cserélni, vagy az úszóval van valami és nem zárja a tűszelepet, lyukas úszó stb....
Aztán a karbit be kéne állítani.... vagy sok levegőt kap kevés benzint vagy fordítva... ezért ìs fulladhat, érdemes új gyertyát venni bele lehetőleg gyárit

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#63892) thEndeR válasza blu79 (#63891) üzenetére


thEndeR
tag

Sajnos nem egy-két csepp, hanem folyamatosan csöpög. Ha éjszakára lerakom akkor reggelre abbahagyja, de ha csak 1-2 órát áll akkor folyamatosan csöpög.

(#63893) tween válasza blu79 (#63891) üzenetére


tween
őstag

Nekem is hasonló gondom van, mindig ott a benzinfolt a motor alatt. Akkor ez tűszelep?

(#63894) sityupityu válasza thEndeR (#63892) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ott valami olyan probléma lehet amit blu79 írt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#63895) blu79 válasza thEndeR (#63892) üzenetére


blu79
addikt

Amit írtam azokkal kéne próbálkozni... tömítést rakjatok újat ha a karbit szétszeditek szerintem nem egy nagy összeg :)

Fulladást esetleg falsh levegő is okozhatja , ha karbi beállítás nem segít sehogyan akkor lehet szimeringcsere is jól jönne (ez sem nagy összeg , szaküzletbe párszáz ft)

Màs - egy két csepp az normális

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#63896) thEndeR válasza sityupityu (#63894) üzenetére


thEndeR
tag

Holnap szét lesz szedve a gép, remélem könnyen meglehet oldani a problémát. Egyébként a sok levegő esélyes hiba lehet, mivel elvan öregedve a szívócsonk és megvan repedve. Ezt is holnap fogom megrendelni.

Blu: Köszönöm a tippeket. Sajnos az alkatrészellátás nem a legjobb mivel több, mint 20 éves a motor. :D

[ Szerkesztve ]

(#63897) Rico45 válasza thEndeR (#63896) üzenetére


Rico45
őstag

Sziasztok!Régen jártam itt a topikban :-)
Olyan kérdésem lenne,hogy esetleg valaki nem tud használtan Malaguti F12 100 köböshöz gyári kipufogót,és légszűrőházat?
Vàlaszt előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#63898) nyogo83


nyogo83
Topikgazda

Pesten tudtok megbizhato karpitost aki viszonylag normalis arban dolgozik es motorules borozest/muborozest vallal?

(#63899) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Jó kis kör volt! Csak kisütött a nap! :D :))

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#63900) Peti N95 válasza Micsurin (#63899) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Megjött a kuplung bowdened? ;)

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.