Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) Redneck válasza Tothgera30 (#63747) üzenetére


Redneck
veterán

Ilyenkor mi a szitu? A motoros teszem azt megállt, a mögötte haladó pedig összehozta ezt. Mik a kilátásai a motorosnak? Tegyük fel hogy személyi sérülés nem történt, de a motor láthatóan gtk. Egy 200k használtpiaci értékű motort kicsenget a tulajnak a biztosító?

Szerk:
Mondjuk az adott szituációban véresnek tűnő, otthagyott bakancs, mást sejtet...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#63752) mumtaz válasza Tothgera30 (#63747) üzenetére


mumtaz
senior tag

Szerencsétlent nagyon összegyűrték. Remélem, a tulaj megúszta.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#63753) Pete55555 válasza Redneck (#63751) üzenetére


Pete55555
addikt

Tegyük fel hogy személyi sérülés nem történt, de a motor láthatóan gtk

Hát, ha én a motoron ültem volna, akkor szerintem a motorom lenne az utolsó ami miatt épp aggódnék, ha egyáltalán képes lennék gondolkodni.

...Szeretem leracsniztatni...

(#63754) Redneck válasza Pete55555 (#63753) üzenetére


Redneck
veterán

Nem erre gondoltam. Nyilván az emberi élet a legfontosabb.

Törtek már össze valakinek az 50-es robogóját/motorját? Önhibáján kívül. Érdekelnének a tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#63755) Debilon válasza Redneck (#63751) üzenetére


Debilon
addikt

ugyanaz történik mint ha autó lett volna, a hibás kötelezője fedezi, miután kárszakértő megnézi

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#63756) benceman00 válasza Redneck (#63751) üzenetére


benceman00
tag

Tulaj egy kis zúzódással megúszta hatalmas szerencsével. Nem ismerem csak kommentben írta.

Egyébként itt jön elő mit bír egy kínai motor váza...

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#63757) Casoli válasza benceman00 (#63756) üzenetére


Casoli
őstag

Nyugodt lehetsz, az összes többivel is ez történik, ha két 1-1 tonnás autó összeprésel.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#63758) Tothgera30 válasza sityupityu (#63748) üzenetére


Tothgera30
Ármester

#63748 sityupityu, #63749 Bilux, #63752 mumtaz: Sajnos nem. A tulaj kisebb sérülésekkel megúszta.

#63751 Redneck: Persze, kötelező alapján megy a fizetés. De ezt értsd úgy hogy egy ilyen robogóért örülhet ha 100k-t csenget.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#63759) Redneck válasza Tothgera30 (#63758) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm! Erre voltam kíváncsi. Szomorú, de a biztosítótársaságok nagy genyók.

Szerk:
2 héten belül lejár a biztosításom és épp meg van hirdetve a motor. Van valami teendőm ha nem akarok hosszabbítani? Holnap bemegyek, de azért itt is rákérdezek.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#63760) Casoli válasza Redneck (#63759) üzenetére


Casoli
őstag

Miért nagy genyók? Azt az összeget fogja megkapni, amiből vehet ugyanilyen állapotú és évjáratú motort. Ráadásul az összetört darabot sem kérik el. Volt már párszor dolgom biztosítóval.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#63761) Pete55555 válasza Tothgera30 (#63758) üzenetére


Pete55555
addikt

Az enyémet megtörték rendesen, a jobb oldalt az összes elem tört - így komplett kasztni csere kellett.
Anno 110-ért vettem a kis Jog-ot, a biztosító 100-ra árazta be, totálkárra vették, a "roncs" maradt nálam amit 30-ra áraztak (egyébként lábon hazavittem, annyi baja volt műszakilag, hogy a bal fékkar elhajolt, meg az önindító nem működött, mert szétcsúszott egy kábel) így kaptam 70.000-et.

25.000-ért vettem egy "donort", leszedtem a kasztnit, átraktam, meg a fékkart, és ennyi :)
Bár az eredeti ezüst kasztnit nagyon sajnálom, sokkal szebb volt vele a motor de anyagilag végülis jól jártam, plusz még árulgatom a donor alkatrészeit, 1-2 cuccot már el is adtam, de nem nagyon tolonganak értük :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#63762) benceman00 válasza Redneck (#63759) üzenetére


benceman00
tag

Semmi dolgot nincs. Nem fizeted akkor felbontják a szerződést. Én is jártam már így, spambe mentek az értesítő emailek és elfelejtettem fizetni :DDD . Ha meg eladod akkor főleg teljesen mindegy, mert tulaj váltáskor újra kell kötnie az új tulajdonosnak.

Üdv, ASZPi

(#63763) Redneck válasza benceman00 (#63762) üzenetére


Redneck
veterán

Azt tudom, én is vásárláskor kötöttem. Akkor nem stresszelek, ha nem követelhető tőlem semmi.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#63764) Millni


Millni
csendes tag

Üdv! Új vagyok még a robogó témakörben, de szeretnék belekóstolni! :) Több modellt is nézegettem, használtan... Tudna valaki esetleg pár jó/rossz szót mondani nekem a Suzuki Let's 2-ről, vagy esetleg a keeway hurricane-ról? Összehasonlítható egyáltalán egy Suzuki egy Keewayel? Ebben az árkategóriában van még pár Honda Dio (talán AF-18-asok)... Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni, hogy mit érdemes ebben az árkategóriában nézegetni (>100K), mire érdemes vásárlásnál figyelni.

Előre is köszönöm, ha valaki rám fordít pár percet a drága idejéből :)

(#63765) siti válasza Redneck (#63763) üzenetére


siti
senior tag

autónál fedezetlenségi díjat fognak beszedni tőled, ha lejárt és nem fizeted a köteleződ. És motornál is, nem nagy tétel:
Motorkerékpár: 1-12 kW 40Ft/nap +30% baleseti adó.
link
beszedik, legkésőbb akkor, amikor új biztosítást akarsz kötni és jó eséllyel átadják a társaságok a múltadat egymásnak. SMKP-t nem tudom, hogy mennyire, mert nincs rendszám, forgalmi, passzolom.

ami jogilag helyes út: befizeted a kötelezőt, majd ha eladtad a motort, akkor szólsz a biztosítónak, hogy megszüntetnéd (van adás-vételid, így tulajdonos váltással) és napra arányosan visszakapod a pénzed.

még egyszer, smkp-nál nem tudom hogy így van e, de kérdezd meg és oszd meg a tudást velünk :D

Szerk:
Csak végig kellett volna nézni a táblázatot, amúgy így a kötelezőnek nincs sok értelme :)

SMKP 0Ft
:))
szóval nem szednek be semmit.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#63766) siti válasza siti (#63765) üzenetére


siti
senior tag

delete

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#63767) kcsa válasza siti (#63765) üzenetére


kcsa
veterán

Már szerkesztetted, mire leírtam volna. SMKP esetén kb. leszarják hogy mi a helyzet, az a lényeg, hogy ha közlekedsz vele akkor érvényes legyen. Hogy előtte-utána mi van, az senkit nem érdekel jelenleg.

(#63768) Casoli válasza kcsa (#63767) üzenetére


Casoli
őstag

Így igaz, leszarják. Nekem is van egy robogóm, lassan 5 éve nem volt rá kötve biztosítás, szép is lenne, ha arra az időszakra büntit kellene még pluszba befizetnem. A megoldás, írtok egy adásvételit friss dátummal, az eladó meg az egyik rokon. Tehát újra megvetted a motorodat, és akkor újra köthető rá biztosítás.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#63769) Micsurin válasza Tothgera30 (#63747) üzenetére


Micsurin
nagyúr

"Gazdasági totálkár" :DDD Szegénykém! :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#63770) Telda


Telda
addikt

Hali!
Olyan gondom lenne, hogy kb. 3/4 gázig normálisan megy a motor. Ha teljes gázt adok, egy darabig el kezd gyorsulni, majd lehorkol. Ha visszaengedem az alapjárat megmarad, de hiába adok ilyenkor gázt, csak fulladozik. Alapjáraton kell járatni egy kis ideig mire újra magához tér. Ha fél gázon járok vele, nincs semmi baj.
Elég nehéz leírni :). Hozzá teszem, eddig semmi baja nem volt. A karburátor ki lett takarítva, a benzin eljut a karburátorig. Még a tűszelepre gyanakszom, hogy nem tud elegendő benzint beengedni az úszóházba és gyorsabban kiürül minthogy pótolni tudná. Csak azt nem értem, hogy ilyenkor hogy van alapjárat, mivel az alapjárati fúvóka fentebb van mint a főfúvóka.
Csináltam egy videót is, az elején elég nagy a szélzaj, de utána lehet hallani, hogy hiába húzom a gáz csak szenved, aztán magához tér.

(#63771) sityupityu válasza Casoli (#63768) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Van biztosítós ismerősöm aki meséli, hogy ez az egész segédmotor kötelező biztosítás csak egy nyűg mindegyik biztosítónak. És ha belegondoltok valóban az. Egy viszonylag csekély éves összegért cserébe óriási kockázatot vállalnak. Pl lezúzol robogóval egy 15-20 millás autót. Semmit nem tudnak csinálni csak fizetni, amit rajtad a büdös életben nem tudnak behajtani (díjemelés stb).

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#63772) Redneck válasza sityupityu (#63771) üzenetére


Redneck
veterán

Teljesen OFF:
Nem fogom a biztosítókat sajnálni, és azt is leírom miért.
Nyűg? Megértem, az smkp. kategória elavult, mint azt már korábban is leírtam. Ez a véleményem, de nem akarok vitát generálni.

Azt azért ne felejtsük el hogy rengeteg balesetmentes biztosítás (például B kategóriás) van fizetve évekig, probléma és baleset nélkül.

Családom és barátaim tapasztalatai inkább negatívak. Legtöbbjüket amikor megtörték (önhibájukon kívül), negatív volt a mérleg. A biztosító nem fedezte a javítás költségét, és nem a legolcsóbb biztosítókról volt szó.
Például:
Két 10 éves autó, ugyanolyan felszereltséggel, de eltérő futásteljesítménnyel és állapottal, nem ugyanazt az értéket képviseli a használtpiacon.

A témát részemről lezárom, kívánok mindenkinek balesetmentes közlekedést!

ON:
A robós srácot nagyon sajnálom, remélem nem lett baja! Nem lehetett nagy élmény. Hiába "csak" egy moped, a tulajdonosnak érték, közlekedési vagy munkaeszköz, "társ a mindennapokban".
Nagyon oda kell figyelni, veszélyes üzem a motorozás, akkor is könnyen nagy baj lehet ha az ember szabálykövető!

Mindenkinek széles utat, és biztonságos motorozást! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#63773) sityupityu válasza Redneck (#63772) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"Azt azért ne felejtsük el hogy rengeteg balesetmentes biztosítás (például B kategóriás) van fizetve évekig, probléma és baleset nélkül."

Ez igaz, de ne keverjük egybe a két dolgot.
Ha létezne valami törvény (tudom, teljesen nonszensz), aminek a segítségével biztosítók valahogy ki tudnák menteni magukat a segédmotor biztosítás jelenlegi formájának megkötése alól, szerintem akkor megtennék.
Tehát a B kategóriás stb biztosításokkal ellentétben a segédmotor biztosítás baromira nem biznisz a számukra.

Egyébként nem azért mondtam, én sem sajnálom őket.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#63774) Redneck válasza sityupityu (#63773) üzenetére


Redneck
veterán

Világos, értettem, én sem azért írtam m. Nem biztosítás szintjén van elszúrva a kategória szerintem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#63775) body007 válasza Telda (#63770) üzenetére


body007
addikt

Sok vagy kevés benzint (vagy levegőt) kap. De lehet az egyikből kap sokat a másikból keveset... :D
Ezt legegyszerűbben a gyertya szemrevételezésével tudod kideríteni ;)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#63776) Telda válasza body007 (#63775) üzenetére


Telda
addikt

Tegnap próbáltam a levegő csavaron is állítani, talán kicsit harapósabb lett, de ezen a ponton ugyan úgy lehorkolt. Amúgy ha sok levegőt kapna, akkor nem az elejétől kezdve is horkolnia kellene?
Egün olvastam hasonló problémát, ott a gyertya volt a ludas, még azt ma kipróbálom. Ha nem lesz jó keresek egy másik karbit.

(#63777) body007 válasza Telda (#63776) üzenetére


body007
addikt

Gyertyát megnézted már? Az egyből megmondja. Meg egy új gyertya 800 Ft - nem tétel - próbáld ki.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#63778) Micsurin


Micsurin
nagyúr


Egész szép idő volt ma, a délutáni esőt leszámítva.... :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#63779) perge666


perge666
veterán

Üdv.
Yamaha Dt50-be mennyi lenne a megfelelő kompresszió?
Létezik hogy 3 bart mértem és megy a motor mégis?
A blokk nem csörög csattog, indulni van hogy elsőre, de van hogy 5-6-odjára csak, alapjárat az van.
Menetteljesítménye elég siralmas 60-65-ig nagy nehezen felmegy, de néha ha messzebbre megyek 70-75 is meg van, de ha jön egy kis emelkedő egyből lelassul.

A Simsonomba 9bar nyomást mértem, abból gondolom hogy a Yamahába a 3 baromira kevés, vagy a kettőt ne hasonlítsam össze??

(#63780) üszök válasza perge666 (#63779) üzenetére


üszök
őstag

Lehet benne annyi,talán még be is bír ibdulni annyival. Láttam már 250-es ETZ-t dugattyú gyűrűk nélkül működni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#63781) perge666 válasza üszök (#63780) üzenetére


perge666
veterán

Na jó, de gondolom az az ETZ elindulni már nem bírt!

Amúgy a DT-nek épphogy kel egy kis gáz, indul elfelé, kis fordulaton szépen megy mind a 4 sebességben, sőt 30-at is bírja 4-esbe.
Ezért is furálom ezt a kompresszió dolgot, mert nagy fordulaton meg torpan, meg érzem hogy erőtlen.

(#63782) mumtaz válasza Telda (#63776) üzenetére


mumtaz
senior tag

Azért karbit nem hiszem, hogy cserélni kell. Inkább be kell állítani (csavar, fúvókák, suber tű) rendesen.
Ha csak fent van gond, akkor lehet, hogy kisebb főfúvoka kellene bele. De az is lehet, hogy egy mezei karbi tisztítás is elég.
Nézz gyertyaképet, az sok mindent elárul.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#63783) mumtaz


mumtaz
senior tag

Meghirdettem a régi speedfightomat üzemképtelen állapotban 55-ért, meg a régi autómat 70-ért. Eszméletlen, mennyi hülye jelentkezett. Nem szívbajosak. A speedfightra konkrétan volt ilyen üzenet: "25????????"

Az autóra pl. volt egy jelentkező, aki leírta, hogy Ő messziről jönne érte és trélert kell bérelnie, ezért csak 20-at ad érte. Én meg vissza kérdeztem, hogy ha még 100km-rel messzebbről jönne, akkor már nekem kéne 5000-et fizetnem, hogy elvigye?

Eszméletlen, milyen próbálkozások vannak.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#63784) body007 válasza mumtaz (#63783) üzenetére


body007
addikt

Milyen auto?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#63785) üszök válasza perge666 (#63781) üzenetére


üszök
őstag

Lehetett menni vele,de elég gyenge volt.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#63786) Tothgera30 válasza mumtaz (#63783) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezen ne lepődj meg nagyon. Mikor én hirdettem a motort, 70-50k-t simán belealkudtak telefonban, úgy hogy azt sem tudta mit vesz. Röhej hogy a hirdetett ár felét bekínálják, nagylelkűen, és még sértődötten teszik le ha elutasítod őket.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#63787) sityupityu válasza mumtaz (#63783) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ilyenkor kell odaírni a hirdetés mellé, hogy alkudozók és "idióták" kíméljenek.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#63788) Telda válasza body007 (#63777) üzenetére


Telda
addikt

A gyertya csere megoldotta a problémát, nem is értem hogy miért ez a sz@r volt beletéve és nem az NGK...
Kicseréltem az NGK-ra és még a hangja is jobb lett, nem horkol le.

(#63789) sityupityu válasza Telda (#63788) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Milyen gyertya volt benne?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#63790) kcsa válasza mumtaz (#63782) üzenetére


kcsa
veterán

Ők is a gyertyaképet nézegetik, aztán mire mentek vele? ;]

(#63791) Phvhun


Phvhun
őstag

Max 20-ert van valami ertelmes buko, vagy mindegyik hulladeknak szamit biztonsagi szempontbol?

Zartra gondoltam, ha felhajthato plexi vagy elulsoresz van rajta napvedosen az mondjuk jo lenne, bar mindegy igazabol.

(#63787) sityupityu: Ezzel csak hergeled oket, es megtobben jonnek! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63792) sityupityu válasza Phvhun (#63791) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ha azt nézzük, hogy biztonsági szempont, akkor szerintem 40 alatt nem is érdemes nézelődni.

szerk: De lehet, hogy még keveset is mondtam.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#63793) Phvhun válasza sityupityu (#63792) üzenetére


Phvhun
őstag

Es hasznaltan?

(#63794) sityupityu válasza Phvhun (#63793) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Hát használtan valószínű, hogy találnál. Kérdés, hogy milyen állapotban.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#63795) Redneck válasza Phvhun (#63793) üzenetére


Redneck
veterán

A használt bukót szerintem gyorsan felejtsd el. A Shoxnál vannak elég jók 30-40 között azért. Ha eladom a paripát, az újhoz veszek 70-ért protektoringet, bukót és kesztyűt. Mindegyik termék minőségi, nem a legolcsóbb, de nem is horror kategória.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#63796) sityupityu válasza Redneck (#63795) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ruházatot már többször is vettem tőlük, de szerintem a sisakok drágák a Shoxnál. Máshol ugyanazt a minőséget olcsóbban is meg lehet venni. De ez csak az én véleményem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#63797) Telda válasza sityupityu (#63789) üzenetére


Telda
addikt

Brisk.
Lehetett látni, hogy felső elektróda megégett, el volt szineződve.

(#63798) Redneck válasza sityupityu (#63796) üzenetére


Redneck
veterán

Lehet igazad van, olcsóbban megtaláltam máshol egy-két sisakot, de ha veszek akkor már mindent egy helyen valószínüleg. Ha mondjuk 40 helyett 30 máshol akkor nyilván nem leszek a saját magam ellensége, de 10% miatt nem biztos hogy meggondolom.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#63799) gabe_ válasza Phvhun (#63791) üzenetére


gabe_
őstag

A Gpa Hokkey sisakját csak ajánlani tudom, keress rá

Sovány szakácsban sose bízz!

(#63800) Phvhun válasza gabe_ (#63799) üzenetére


Phvhun
őstag

Sehogysem találok ilyen sisakot, valamit elírtál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.