Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58701) Den válasza ludsimon (#58700) üzenetére


Den
veterán

Van egyszer egy fizikailag létező raktár, fizikailag létező alkatrészekkel, és fizikailag letező raktárossal. Meg van egy virtuális áruház virtuális alkatrészekkel, ami egy bithalmaz egy szerver merevlemezén.

A valós raktár valós embere, a valós készlet alapján azt mondja egy alkatrészre, hogy nincs, te viszont a virtuális áruház virtuális készlete alapján erősködsz, hogy de marpedig van, mert a bithalmaz azt mondja és az erősebb mint a valóság... Oké.
Nyilván csak erősen kell hinni benne, hogy ami a számítógép képernyőjén van az a valósag, és akkor egyszer csak materializálódik a virtuális alkAtrész a raktár polcán.

www.simson4t.hu

(#58702) ludsimon válasza Den (#58701) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem hiszek a virtuális valóságnak el mindent ha erre céloztál.
Sőt nagyon körültekintően informálódok a hírekről.
De leszedhették volna a webshopból, mindjárt írok egy emailt és megírom ide is a reakciót.
Kíváncsi vagyok.

undefined

(#58703) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Vettem ma egy fasza kis motort. :P Kiprobaltam az elmult masfel hetben tobb fele jogot is, basic, poche, artistic spec stb, emellett konzultalva tobb forumozoval is privatban arra jutottam, hogy ezek a regi jogok valok nekem. Itt meg erezni valoban az erot, ugy mennek ezek a kis pocsok, hogy letepi az ember fejet, valoban meregzsakok, ahogy dzso22 fogalmazott. Ezen kivul minden alkatresz kaphato hozza fillerekert es olyan tartos gepek, hogy a vilagbol kimennek.

Szeretnem megkoszonni dzso22 es Gergello tanacsait es segitseget a valasztashoz. :B :R

Par kep a masinarol, estere talan feltoltodik a video is:

[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

;] :R

(#58704) ludsimon válasza Lauda (#58703) üzenetére


ludsimon
veterán

Sok balesetmentest vele! :C

Ráképzeltem magam a 186cm-emmel. :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#58705) Lauda válasza ludsimon (#58704) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! :C En 190 vagyok! :DDD Laban hoztam haza 45km orszaguton. ;] Persze tobbszor megalltam pihenni utkozben, de a motornak meg se kottyant.

(#58706) ludsimon válasza Lauda (#58705) üzenetére


ludsimon
veterán

190cm és jog? :Y

Biztos jól átgondoltad? :)
Neked egy Piaggio Liberty vagy Aprilia Scarabeo kellett volna szerintem.
De ez a saját véleményem.
Kényelmes?
Nem érzed kicsinek a gépet?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#58707) Lauda válasza ludsimon (#58706) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem tokeletesen kenyelmes, epp nagytestut nem akartam, volt piaggio nrg mc2-es gepem, szandekosan vettem kistestut. Konnyu, robbanekony. ;] :P

movie ;]

2001-ben vette a pali, ilyen feher babettas kosar volt hatul, valami oreg apoka lehetett, aztan meghalt es a fianak meg van egy uj jogja, de ez utobbi is 50-60 kozotti. Szerintem ehhez a motorhoz nem nyultak hosszu evek ota, igy ranezesre eredetinek tunik minden, egy-ket burkolatot mar ott leszedtem. Semmi elem nincs megrepedve, eredetinek tunik a fenyezese is. A variator csavarokon se latni meg csavarozas nyomat se. A hajtomuolajat majd hetfon ledobom belole, a variatort addig nem szedem szet, mig megy. Idoben nyit a kuplung is es brutalisan megy a motor, 40-nel meg ugrik mint allat. :D Fekek is nagyon jol fognak. A kormany semerre nincs elferdulve, a jobb felen biztos csusztak, a tukron es a jobb oldali elso es a labtarto elemnel latszik huzasnyom, de hot nem izgat.

[ Szerkesztve ]

(#58708) z0l1ka válasza Den (#58692) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

Valahol neked is igazad van ,vannak ilyenek is sajnos de többsége nem ilyen azért valljuk be.
És ha jól tudom ,akkor az elállási jog csak a netes vásárlásra vonatkozik ,nemde ?!
Azért ha azt nézed mai világba már rengetegen interneten vásárolnak dolgokat , és jobban megéri még így is hogy van néhány hülye aki kihasználja az elállási jogokat illetve nem arra használja amire azt kell..
Nah nem offolok többet mert ez teljesen más téma jog ide vagy oda , neked is igazad van de én mint (normális ) vásárló örülök ennek a 2 hétnek :)

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#58709) ludsimon válasza Lauda (#58707) üzenetére


ludsimon
veterán

ha 40-nél ugrik meg akkor egyáltalán nem jó.
főleg mert gyári.
Egészséges hangja van!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#58710) Lauda válasza ludsimon (#58709) üzenetére


Lauda
félisten

Nem 40-nel ugrik, hanem 40-nel is, mikor odakened neki. ;] Allohelybol akkorat lo, hogy mikor elmentem kiprobalni ketszer el is emelkedett az eleje. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58711) ludsimon válasza Lauda (#58710) üzenetére


ludsimon
veterán

Gyári 4Le-vel? :C

undefined

(#58712) Lauda válasza ludsimon (#58711) üzenetére


Lauda
félisten

Ezekben meg semmi fojtas nincs gyarilag, ugy tudom 7 loerosek. ;)

A 4 loero honnan jott?

ludsimon Te csak higyjel amit akarsz. Szerintem egyaltalan nem ertesz hozza.

[ Szerkesztve ]

(#58713) ludsimon válasza Lauda (#58712) üzenetére


ludsimon
veterán

Gyári kipuffal?
Nem hiszem!

Egy kihegyezett Piaggio blokkos 6,5Le rezós kipuffal.

undefined

(#58714) dzso22 válasza ludsimon (#58713) üzenetére


dzso22
senior tag

Gyári kippuval 6.2-6.5-6.7 le típustól függően. :)

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#58715) ludsimon válasza dzso22 (#58714) üzenetére


ludsimon
veterán

Egy teljesítménygörbére azért kíváncsi lennék, rendes padon. :)
Rezós kipu nélkül én nem tudom elhinni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#58716) Den válasza z0l1ka (#58708) üzenetére


Den
veterán

Már nem csak netes vásárlásra van elállás. Amúgy neten egyetértek vele, hogy legyen, limitált az infó a döntéshez. De legyen mondjuk 3-5 nap, megjön, kibontod, látod hogy szűk rád a gatya, szorít a cipő, nem fér el a komód ott ahol gondoltad, stb... De két hét? Ezzel az erővel azt is mondhatnák, hogy bármit hazavihetsz tesztelni ingyen, és ha két hét teszt után tetszik megveszed, ha nem akkor visszaviszed... Mert ez kb ezt jelenti.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#58717) Den válasza ludsimon (#58715) üzenetére


Den
veterán

A gyári is rezós kipu, csak nincs olyan látványosra építve.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#58718) Lauda válasza ludsimon (#58715) üzenetére


Lauda
félisten

Mentel mar 3kj joggal, amin gyari kipufogo volt?

(#58719) ludsimon válasza Den (#58717) üzenetére


ludsimon
veterán

:Y
:R

undefined

(#58720) Something_ válasza Den (#58716) üzenetére


Something_
őstag

Amúgy ez új autónál miért nincs így? Fogom, kipróbálok egy X5-öt 2 hétig, aztán egy X6-ot, ML, GL mergát, lexus-t, stb, aztán jön a motoros szezon, akkor úgy sem kell új autó, jó a régi, aztán következő téli szezonban meg mondjuk a sportautókkal teszem ugyanezt.

Most jut eszembe, nyaron ezt motorral is le lehetne zongorazni :D

[ Szerkesztve ]

(#58721) ludsimon válasza Something_ (#58720) üzenetére


ludsimon
veterán

biciklinél sincs! (eladó voltam.)

az indok roppant egyszerű.
amint használod, elkezd a fékbetét, lánc, hajtómű, fogaskoszorú, gumiköpeny kopni és onnantól az már nem eredeti állapot és nem vehető vissza!

De kipróbálni meg ki lehetett vásárlás előtt 1-2 km erejéig bármelyiket. :D

Amúgy egyet kell értenem Den-el.
SOHA TÖBBET kereskedelemmel foglalkozni! Ki vagy téve a sok baromnak minden nap, minden órában.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#58722) runner 125 válasza Den (#58716) üzenetére


runner 125
nagyúr

Rosszul tudod.
Bolti vásárlásnál a 3 napos csere / pénzvisszafizetés csak termékhiba esetén áll fent. Azért mert nem tetszik a vásárlónak nem köteles a kereskedő pénzt visszaadni / terméket visszavenni.
Webshop-os vásárlásnál változott nemrégiben a 8 napos elállás 14-re, de ez is csak azesetben működik ha a termék eredeti állapotában kerül vissza, az-az hiányos csomagolásért már vonhat le joggal az üzlet a termék eredeti vételárából.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58723) Something_ válasza runner 125 (#58722) üzenetére


Something_
őstag

Valahol olvastam asszem, hogy mar nem csak webshopos vasarlasnal van ez, de lehet beneztem valamit.

Amugy akkor is el a 14 napos elallasi jog, ha neten rendelted, de szemelyesen veszed at.

Ludsimon, megneztem az elobb az elalassi kiveteleket, ott nem talaltam ilyet, hogy pl a bringa kivetel. Emlitetted, pl a tvs esetet. Nem tetszik a szine, csalodtal. Tok jo, elallsz a vasarlastol. En csalodtam a bringa fekeben, amit csak 1 het utan tudom eldonteni. Ugyanaz a faszsag mindketto.

[ Szerkesztve ]

(#58724) Lauda


Lauda
félisten

Hajtomube milyen olajat ajanlatok? ;)

(#58725) golyani válasza Lauda (#58724) üzenetére


golyani
addikt

ha jól rémlik akkor én Castrol Manual EP 80W90-et használok, gond nélkül teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#58726) body007 válasza Lauda (#58718) üzenetére


body007
addikt

Grat a géphez :)
Jog-hoz is rengeteg tunying cucc van Tajvanból :D Még 125ös hengerszettet is tehetsz rá :P

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#58727) mumtaz válasza korcsillio (#58690) üzenetére


mumtaz
senior tag

Én is vettem tőlük jó sokat. Mindig személyesen vettem át a cuccokat, illetve egy alkalommal futárral küldték. Korrektek is voltak eddig mindig kivéve ugye, amikor felvetettem a vízpumpa miatt megszorult hengerszettet.
Matricát meg küldtek a dobozban. Sok hasznát nem vettem, nem ragasztgatok.

Most is folyamatban van egy rendelésem. Csak az bosszantott, hogy az oldalon ott volt, hogy "rendelésre" és azoknál náluk asszem 1 hét a szállítás. Gondoltam, hogy az pont jó, de aztán a rendelés igazoláson a megjegyzésnél - ahol Ők üzennek - azt írták, hogy 2-3 hét.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#58728) ludsimon válasza Something_ (#58723) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem kell kötözködni, műszaki cikk és bicikli között van különbség.

Nyilván ha nincs látványos kopás (szándékos) akkor vissza kell venni, de ki lett adva, hogy nem vehetünk semmit vissza csak levásárolni lehet.
Különben meg tisztában voltam vele akkor is, hogy ha kéri akkor vissza kell adni a vételárat.

undefined

(#58729) ludsimon válasza body007 (#58726) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem vagyok annyira biztos abban, hogy 50cc-re komolyabb átalakítás nélkül rámegy.

"Application: YAMAHA JOG 90CC"

undefined

(#58730) mumtaz válasza Den (#58716) üzenetére


mumtaz
senior tag

Billentyűzetet vittem már vissza a 14 napos elállási joggal. Neten rendelt, személyesen átvett.
Mondjuk hibái is voltak, meg nem lapos billentyűzet volt, mert mindenhol az angol volt képen lapos billentyűkkel, mire kiderült, hogy a magyaron magasak és a betűk sem olyan szépek, pedig ugyanarról a termékről volt szó.

De a bosszantó az volt, hogy oda kellett visszavinnem, ahol kézhez kaptam, de a pénzt ott nem adták vissza, mivel a boltnak is volt 8 napja, hogy "visszautalja" a pénzt. Tehát visszavittem abba a boltjukba, ahonnan elhoztam, de a pénzt 8 nappal később a másik boltban vehettem át személyesen.
Ezt is a törvény írja elő, tehát a kereskedőnek is vannak jogai és sajnos éltek is vele. Gariban is visszavihettem volna és a termék egyértelműen nem felelt meg a leírásnak és gyártási - szépség - hibás is volt.

A 3 napos visszavitelt meg anno a Karácsonyi ajándékozások után vezették be, de nem Karácsonyra, mert olyankor a legtöbb kereskedő több napot hagyott, hogy a "nem tetsző" ajándékokat vissza lehessen vinni, vagy a túl kicsi gatyát nagyobbra cserélni.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#58731) Den válasza runner 125 (#58722) üzenetére


Den
veterán

Valahol olvastam egy cikket nemrég, de most nem találom.

www.simson4t.hu

(#58732) Lauda válasza golyani (#58725) üzenetére


Lauda
félisten

golyani Koszonom! Regebben ajanlottak azt hiszem a topikban, meg a piaggios idomben a motulnak van az a tubusos cucca, allitolag az is jo es specko a robogok lehajtasaba valo. ;)

---------------------------

body007 Koszi szepen, en is orulok neki nagyon, ejjel kettoig azt nezegettem. :DDD :B En maradok a gyari mereteknel, nekem ez is boven megfelel gyorsulasra es sebessegre is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#58733) Lauda


Lauda
félisten

Tudnatok nekem ajanlani megbizhato es bevalt webshopot? Nezegetek parat amit ugye megtalal az ember a keresovel, nekem nincs egyikkel sem tapasztalatom, hogy melyiktol rendelhet nyugalommal az ember. ;)

[ Szerkesztve ]

(#58734) z0l1ka válasza Lauda (#58733) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

Sorrend nem számít , én innen szoktam vásárolni, semmi gond nem volt egyik boltnál se..mindegyik a GLS -el van leszerződve ,szóval gyors megkapod a megrendelt cuccot.
Sracing
Egü
spd

[ Szerkesztve ]

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#58735) Lauda válasza z0l1ka (#58734) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi szepen, utobbi kettot mar bongeszgettem is! :R :B Robogoalkatresz.eu-nal milyen okos dolog az az 500 ft-os kiszallitasi lehetoseg. :K

[ Szerkesztve ]

(#58736) z0l1ka válasza Lauda (#58735) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

:Y Nem is figyeltem :) hamarosan úgyis vennem kell olajat a robeszba, úgyhogy ki is használom a lehetőséget ,még veszek hozzá egy-két cuccot :D

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#58737) Lauda válasza z0l1ka (#58736) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD En a szerszamokat nezegetem most, valoszinu veszek egy fogot a variatorhoz es a kuplunghoz is, szerintem ez a moci sokaig meg lesz, akkor meg legyen normalis szerszam. ;) [link] [link] Habar az a 4-5 ezer forintos kuplung blokkolot szerintem itt is kivaltom majd a kifurt zartszelveny/edzett csavarok/taposas trioval. :DDD

(#58738) tata93


tata93
tag

Sziasztok!
Van egy Aprilia Sonic 50 robogóm. Nem tudjátok, hogy lehet-e a hengert fúrni nagyobb méretűre?
Előre is köszi a válaszokat! :R

(#58739) üszök válasza tata93 (#58738) üzenetére


üszök
őstag

Rövid fekvő minarelli,bármit lehet vele csinálni. Vehetsz rá 70-est is. (Majdnem vettem egyet nemrég,csak a 10-es kerék elriasztott).

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#58740) Lauda válasza z0l1ka (#58736) üzenetére


Lauda
félisten

A naraku/athena/spd termekek milyen minoseget kepviselnek?

body007 Mit szeretnel leszedni? Ebedelek es korulnezek en is. ;)

Koszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#58741) body007 válasza Lauda (#58737) üzenetére


body007
addikt

DIO-hoz nem láttál véletlen rögzítő szerszámot? Én ezt találtam de félek, h az a bőr darab (ha bőr) nem fogja bírni megfogni. Légkulccsal lett feltéve a vario és ezért nem vinném szerelőhöz...

Lauda: a naraku jó közepes, az spd (ahogy én tudom) noname és a bolt címkézi fel de mivel adja hozzá a nevét így nem lehet annyira rossz, a harmadikat nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#58742) z0l1ka válasza Lauda (#58740) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

body007 Pontosan leírta , sajnos athena cuccról én sem tudok véleményt mondani.
Varriátor blokkolót én is vettem :K A kuplungot megoldottam egyedül egy flex korong leszedővel no meg kulcsokkal ,úgy hogy nem kellett gányolnom ,ütni vágni stb :) de persze még mindig jobb egy kifejezetten erre a célra gyártott szerszám :K

[ Szerkesztve ]

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#58743) Lauda válasza z0l1ka (#58742) üzenetére


Lauda
félisten

:R :) Bar meg nem szedtem szet a kis jogot, hogy milyen modon lehetne hazilag rogziteni a variatort, valoszinu majd azert a burkolatot lekapom, hogy milyen allapotu a szij es kipucolom belole a ganet, ha van.

Anno a piaggion igy oldottam meg a variator rogzitest: [link]

A kuplungot pedig igy: [link]

:DDD :))

(#58744) body007 válasza z0l1ka (#58742) üzenetére


body007
addikt

Variátor blokkoló milyen? Milyen géphez? És honnan?

Lauda: Igen, ilyen módszerrel én is csináltam már, de gondoltam veszek vmi "gyári" dolgot :D

Kicsit pörgős ez a dio... :C

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#58745) Lauda válasza body007 (#58744) üzenetére


Lauda
félisten

En is veszek ehhez a mocihoz inkabb. :K

Komoly a kis dio ;] , errol most eszembe jutott valami, meg anno linkeltem is a topikba: [link] :DDD

z0l1ka Koszonom szepen az elismerest. :B :D Igazibol a variatorost ugy masoltam runner forumtarsunk otlete alapjan, a masik viszont teljesen sajat fejlesztes. :DDD

Szerintem ugyan ez jo nekem, fekvo minarelli csak leggel. :K

[ Szerkesztve ]

(#58746) z0l1ka válasza Lauda (#58743) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

Óh hát le a kalappal :R ezek nagyon jó megoldások :)

body007 Én pontosan ezt vettem meg , Fekvő vizes minarelli blokkhoz (Malaguti F15 )

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#58747) body007 válasza z0l1ka (#58746) üzenetére


body007
addikt

Vmi ilyesmit keresek csak dio-hoz. Amit néztem univerzális dolog nem győzött meg...

Lauda: na jó, a runner azért "kicsit" újabb konstrukció :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#58748) Lauda válasza body007 (#58747) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy erted, hogy ujabb konstrukcio? :) En nem is irtam runnerrol. :F Amugy szerintem a regi jol bevalt recepteket csak elrontani lehet.

----------------------------

Aerox Polini BIG EVOLUTION 94cc :Y

[ Szerkesztve ]

(#58749) body007 válasza Lauda (#58748) üzenetére


body007
addikt

Egy runner-ről linkeltél videót a dio-val szemben :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#58750) Lauda válasza body007 (#58749) üzenetére


Lauda
félisten

Jaj de luke vagyok igazad van! :D Este palinkaval unnepeltem az uj mocimat es ugy nez ki meg mindig tompitja a kulvilaggal valo kapcsolatokat. :DDD :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.