Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59651) ludsimon válasza dzso22 (#59649) üzenetére


ludsimon
veterán

Picit mintha még túl barna lenne,nem? Vagy csak a kép a rossz. :)

Lauda: Ne mondj ilyet neki mert úgy fog járni, hogy szanaszét koptatja a francba a hengert és 300 km alatt kap annyi terhelést mintha 20000et mentek volna vele. :D
Ezeket az 50eseket nem ilyen kínzásokra tervezték.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59652) dzso22 válasza ludsimon (#59651) üzenetére


dzso22
senior tag

A kép egy kicsit sötétít :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#59653) ludsimon válasza dzso22 (#59652) üzenetére


ludsimon
veterán

Holnap én is megveszem ezt, és meglátom majd milyen. :)
Ha nem jó akkor 7es lesz a jó. De sztem jó lesz a 8as is már.

undefined

(#59654) dzso22 válasza ludsimon (#59646) üzenetére


dzso22
senior tag

Szerintem sokat futott gép tipikus csörgő gyűrű.
Kíváncsi leszek mennyire lesz megkopva ha lehúzzátok meglesni.
mumtaz
Ez rettentően kopog.
Ez a hidegen tiltásig megtszi hatását.
Biztos nem te tetted tönkre,ennyitől nem mehetne szét egy motor csak ha valami rejtett hibája van.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#59655) Casoli válasza ludsimon (#59651) üzenetére


Casoli
őstag

Ezt a kínzás dolgot nem értem. Robogót eleve a hajtáslánc miatt nem lehet kínozni. Az, hogy 9000rpm helyett csak 8000 rpm-en használod, ne hidd azt, hogy kíméled. Kb semmivel nem fog jobban kopni 10%-al magasabb fordulaton. 2T-nél 4T-vel ellentétben nem alacsony fordulatszámon kell használni, hanem az optimális fordulatszám tartományban. Ha ettől eltérsz, szerintem sokkal jobban terheled a motort. Ha túl van pörgetve a motor, túl magas a fordulatszám, itt sem lesz sok baj, mivel a 2T elgyengül. Nyugodtan lehet nyelezni, ezek a gyári 12-es 17.5 csodakarburátorok erre vannak kitalálva.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#59656) Lauda válasza dzso22 (#59654) üzenetére


Lauda
félisten

Te ezt hallod a videon? :Y Holnap toltok fel videot az enyemrol is igy kozelrol, bar a masikra nem irta senki, hogy rossz hangja lenne. ;)

ludsimon :DDD Had porogjon a fotengoooo! :C

(#59657) ludsimon válasza Casoli (#59655) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem tudom... én autószerelő suliba jártam 1 évet és ott mondták, hogy teljes terhelésen nem szabad huzamosabb ideig huzatni semmilyen motort mert a hasznos tartomány felett elkezd drasztikus mértékben kopni a henger. Nem véletlenül van autón például a fordulatszámmérőn pirossal jelölve ez a bizonyos tartomány, oké tudom chippel le vannak tiltva, hogy odáig pörögjön a motor, de azt is fel lehet oldani, meg mindent..
Alsó tartományban meg pont nem fog annyit kopni mert percenként kevesebbet csiholja a hengerfalat.
Ez dízelnél megint más, ott ki kell égetni hetente legalább a motort de abba ne menjünk bele itt..
De azt hozzátenném ez nem azt jelenti, hogy tiltáson járatod a motort fél órát..... Hanem mondjuk a megszokott átlag 2000rpm helyett kimész autópályára, autóútra és 4-esben 110-el 3500-4000rpm-en forgatod a motort.

OK, egy gyári fojtott motort, ami 50km/h-ra van fojtva lehet orrba-szájba 0/24 nyelezni...
De itt olyan motorokról van most szó ami megy 80-at a tervezett 50 helyett.... Akkor miről is beszélsz?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59658) Lauda válasza ludsimon (#59657) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem arra gondolt, hogy ezek erre keszultek, nem kell felteni. A blokkot nem arra gyartottak, hogy 50-re le legyen fojtva, az csak bizonyos orszagok tiltasa. Ezen is szokott villogni a speed lampa. :D

[ Szerkesztve ]

(#59659) ludsimon válasza Lauda (#59658) üzenetére


ludsimon
veterán

Lehet rossz példa volt a fojtás, de akkor se lehet kivételezni a 2T-vel és nyelezni 0/24 80km/h-val , és inkább hiszek olyanoknak akik ezt tanítják 20 éve.

Casoli: Én is 2T-ről beszéltem, kopás szempontjából ugyanúgy viselkedik mint a 4T, vagy elaludtam órán és valami űrtechnikával készül a 2T? Támaszd alá kérlek valamivel, hogy mitől kopna máshogy tiltáson a 2T mint a 4T! Azért mert olajat is kap? Említetted az elgyengülést. De túlhevülés előtt kopik nem kicsit és mire túlhevült és elgyengült addigra lehet annyit kopott mintha 10k km-t mentek volna vele. Ettől féltem én is először mikor feltettem a kipufogót és inkább beleraktam a b.zinagy főfúvót, ne hevüljön túl mert jó kis galibát okozhatott volna. Az elgyengülés meg jó esetben csak elgyengülés, rosszabb esetben megragad és viszi magával a főtengőt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59660) Casoli válasza ludsimon (#59657) üzenetére


Casoli
őstag

Azzal kezdtem, hogy a 2T nem 4T. Te meg itt 4T-ről írsz. Vagy neked 4 ütemű 50ccm motorral szereld bringád van?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#59661) huszi.gyb válasza ludsimon (#59657) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Alsó tartományban meg pont nem fog annyit kopni mert percenként kevesebbet csiholja a hengerfalat.

Viszont ha "nyomatékból" közlekedsz lesz egy csomó hátránya... Ha nagyon alacsony a fordulat (pl alacsony az alapjárat) akkor kaphat olyan ütéseket a főtengő, amit nem köszön meg... Az extrém túlpörgetés nem jó, de nem kell ezt túl lihegni. Ha bemelegedett és jó minőségű olaj van benne, akkor hadd szóljon. Tactot 6000km-en keresztül nyeleztem jóformán (bejáratás kivételével), és egy db hengerfejtömítés (300ft) ment szét. (8 csavar, kb 30perc munka volt a csere)... Ha már szétszedtem ránéztem a hengerfalra is, hibátlan volt... (Hogy is mondják az okosok 15k km után fúrás? :U )

www.dongosofor.hu

(#59662) Casoli válasza huszi.gyb (#59661) üzenetére


Casoli
őstag

Igen, ezt én sem értem, sok helyen írják, hogy 10e km-nél dugócsere, 20 fölött meg már fúrni kell. Én mocim 7 éves, van benne kb. 13e km, most szedtem le a hengerfejet, alig mozgott benne a dugó keresztirányba, úgyhogy nem hiszem hogy nagyon kellene cserélni benne dugót mostanság. Nemhiszem, hogy egy kínai koppintós minarelli blokkban alu henger lenne, nicasil réteggel :DDD.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#59663) ludsimon válasza huszi.gyb (#59661) üzenetére


ludsimon
veterán

Én legendákban nem hiszek. :)
Szokták mondani hiszem ha látom. :)
Az se mindegy milyen körülmények között volt nyelezve, milyen távokon, mekkora fordulaton, könnyű vagy nehéz görgőkkel, stb....

Egyszerűen túl sok a befolyásoló tényező, hogy így ki lehessen jelenteni a nyelezés nem árt a motornak hanem használ :DD :C .

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59664) frigoo válasza ludsimon (#59657) üzenetére


frigoo
aktív tag

Sztem 2Tnél sokkal sarkallatosabb pont kopás szempontjából, hogy elégtelen a kenés tolóüzemben mint a magas fordulat.(nem az extrém fordulatra értem.) A kopás sokkal fokozottabb hideg állapotban. Ha ezekre figyel az ember, akkor sztem nincs gond.
4Tnél pl. az extrém alacsony fordulaton való furikázás nagyon káros, ugyanis alacsony fordulaton az olajszivattyú nem képes elégséges nyomás előállításra, így a kopás akár hatványozottan növekedhet. Minden motornak van optimális működési tartománya, ezek egy, általában a max. nyomaték, max teljesítmény ill. a hatásfok görbe legmagasabb pontjából származtatott sáv.
Sajnos itt sem fekete-fehér minden, sok minden beleszólhat az egyenletbe. Szerintem.

(#59665) Lauda válasza ludsimon (#59663) üzenetére


Lauda
félisten

Vegulis akkor miben hiszel? ;) Kitalaltad, hogy kimeled a motort, ezert nem porgeted annyira. A te elmeleted nem tamasztja ala semmi, az ovuke meg igen, hogy birjak a blokkok a porgest. ;) Artani szerintem sem art neki, de hogy ettol mennyivel megy el tobbet, ezt ugy lehetne tudni, hogy nullarol nyelezve majd kimelve egy uj blokkot hasznalni, de ez sosem valosul meg.

[ Szerkesztve ]

(#59666) huszi.gyb válasza ludsimon (#59663) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Mint mondtam, nem feltétlenül használ a magas fordulat, de nem lehet kijelenteni, hogy 600rpm és 6000rpm közt 10x-es a kopás...

Gyári motor volt, ha erre értetted a legendát, van, aki látta, próbálta, megvette (utóbbi fórumról eltűnt mostanában). Gyári görgővel, gyári méretű szíjjal... stb.

Nyelezés 4-15km-es távokon 70km/h-s szakaszokon általában 65 körül... A szíj kifutása után még hagytam a motort feljebb pörögni, de nem mindig húztam teljesen koppig a gázt. Egyszer lejtőn sikerült 80km/h-t kipréselni a gépezetből, de az már nekem fájt. Plusz 10"-os kerék, gyenge futómű, dobfék nem a legnyerőbb párosítás volt hozzá, de teszt üzemben kibírta. Képet nem feltétlenül tudok mutatni, de kamuzni nem szokásom. Se fogyasztásban, se szervizelésben, se másban...

www.dongosofor.hu

(#59667) ludsimon válasza Lauda (#59665) üzenetére


ludsimon
veterán

Ártani biztos nem ártok neki ha így közlekedek, sőt.

Majd egy nálunk okosabb megmondja majd mi az igazság, én csak azt mondtam amit tanítottak.
Minden gépnek lelke van és csak annyira lesz hűséges társunk amennyire foglalkozunk vele és amennyire cibáljuk a markolatot. :)

undefined

(#59668) Lauda válasza ludsimon (#59667) üzenetére


Lauda
félisten

Amugy en sem hajtom a gepet, az automat sem gyilkoltam soha es mas ilyen dolgomat sem. ;) Latod mas meg adja neki es megis mennyit elmennek ezek a mocik. ;)

(#59669) ludsimon válasza huszi.gyb (#59666) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez a hangnem olyan volt mintha én kamuznék bármiről is.
:F

Igen , nyilván nálam is 7300rpm meg 8500rpm között nem lenne 10xes kopás , de én szeretem kímélni a gépet és nem a határokat feszegetni ami nem feltétlenül jó és tartós megoldás csak ezt mondtam.

Én arra válaszoltam, hogy nem biztos kéne 50-100 kmeket nyelezni a gépet, feszegetni a határokat csak a garancia miatt.

Csak megjegyzem jogász ismerősöm mondta, magánszemély nem vállalhat garanciát és ha vállalt is az semmisnek minősül!!
Akitől vette nem biztos tisztába van ezzel, de ha viszont tisztában van és úgy nyirja ki akkor rohadt nagy szívás mert a fórumtárson rajtamarad egy roncs motor.

"Az Európai Unió országaira vonatkozóan: 2004.01.01.-én életbe lépett új, a magán adás-vétel jogokat szabályozó törvény értelmében: Az összes aukcióra bocsátott termék és/vagy áru adásvétele során az eladót nem terheli semmiféle garancia, felelősség, vagy visszavételi kötelezettség a vevőjével szemben. A vevő ezt a vásárlásával elismeri és tudomásul veszi. "

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59670) huszi.gyb válasza ludsimon (#59669) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Nem úgy szántam. Csak kicsit úgy értettem, mintha nem hinnéd el, amit leírtam. Erre írtam.

www.dongosofor.hu

(#59671) Casoli válasza ludsimon (#59669) üzenetére


Casoli
őstag

Egyébként a maximális sebesség tartásához, egy tuningolt robogónál nem szokott kelleni nyélgáz. Lassan megjön a kedvem a robogómhoz, hogy áthozzam após garázsából a sajátomba :D Esetleg ha valakit érdekel, rakhatok fel róla képet fénykorából :DDD

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#59672) golyani válasza ludsimon (#59657) üzenetére


golyani
addikt

Erre én azt tudom, mondani, hogyha a gép megkapja a rendes olajat, üzemanyagot és egyéb karbantartást, úgy lehet húzni a szarvát ahogy nem szégyenli az ember. Ott van nekem a roxi, most fog 30k-ra fordulni és a motorja bontatlan (egy polini vario van benne mert a gyári már elég kopottas volt). Nyáron szinte mindennap járok vele és amikor azzal megyek melóba, van olyan szakasz amikor nyelezem. Illetve ha kerget eső akkor akár 7-8km-en keresztül csőgázon repesztek olyankor, ha benézek a kipufogón látni hogy valami vörösen izzik odabent (gyári katalizátoros kipufogó).

Szedtem már egy ilyen gyorsulásmérő appot telefonra kíváncsi vagyok mit megy a gép, ha jó idő lesz lemérem. :DDD

(#59673) mumtaz válasza ludsimon (#59648) üzenetére


mumtaz
senior tag

Pont ez a lényeg. Túlpörgetni nem lehet, mivel pirosnál tilt. De pont azért kell most terhelni és jól meghajtani, hogy ami esetleg el van kopva és a végét járja, az adja meg magát most, amíg van rá gari.

Lauda: Azt akkor is hallgattam és most is. Ez a hang teljesen más. Sem a próbaúton, sem később nem jött elő. Mikor tegnap meghajtottam (nem 3-4km volt a teljes "próbakör" tegnap), akkor az állandó magas fordulaton, nagyon halkan és hirtelen jött elő. A hang részterhelésen és "motorféknél" hallatszik igazán. Tehát leginkább akkor hallani, amikor tartom a fordulatszámot, de méginkább akkor, mikor lassan engedem vissza.
Igaz, hogy nem autóról van szó, de autónál ez így akkor hallatszik, amikor a hajtókar csapágy van szétmenve (vagy nincs olajnyomás). Szóval én arra tippelek, hogy vagy a hajtókaron az alsó tűgörgő, vagy a felső tűgörgő a dugattyúnál. Remélem, hogy a felső.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59674) Bogyó bá' válasza frigoo (#59664) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

[link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#59675) frigoo válasza Bogyó bá' (#59674) üzenetére


frigoo
aktív tag

Jaja, erről van szó!

(#59676) body007 válasza Bogyó bá' (#59674) üzenetére


body007
addikt

Érdekes cikk :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#59677) ludsimon válasza golyani (#59672) üzenetére


ludsimon
veterán

gyorsulásmérőt nekem is mutatsz? :)

mumtaz:
Mielőtt kinyíró üzemmódba kapcsolnál ezt is olvasd el, csak jót akartam: [link]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59678) ludsimon válasza Bogyó bá' (#59674) üzenetére


ludsimon
veterán

El is olvastad miről van szó? Sehol nem írja, hogyha egy 2T-ből a korlátozást kiszeded (karbiból, kipufogóból, légszűrőből) és teszel rá tuning rezós kipufogót, karbit beállítod akkor mehetsz vele max fordulaton 500 km-t is. (De maradjunk annyiban nem releváns hozzászólás volt amit ide tettél.)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59679) Den válasza Bogyó bá' (#59674) üzenetére


Den
veterán

Ez az egyik vége a dolognak, ez is igaz, de ez inkább autókra jellemző, motoroknál, pláne kicsiknél már az alapjárat is 1500-2000-nél van és ott még nem tudsz menni vele. Robeszoknál pláne kevésbé fenyeget a túl alacsony fordulat mellékhatásai a cvt miatt, inkább váltósoknál ahol van aki menet közben beakasztja a legmagasabb fokozatba, és végig azzal megy, még ha rángat is a motor. Az biztos hogy nem tesz jót neki.

Tehát ez a cikkben leírt dolog is igaz, és érdemes megfogadni, de a fordulatszám tartomány másik végén is vannak gondok. Dugattyús motornál a holtpontokon nullára lassul a dugó, majd rögtön elkezd gyorsulni a másik irányba, aztán 90 fok múlva megint lassulni, stb... Ez a gyorsulás, lassulás is öli ma motort, és az ennek következtében fellépő erő a fordulatszám (vagy máshogy a dugattyu középsebesség) arányában négyzetesen növekszik, tehát kétszeres fordulaton négyszer akkora erővel rángatja a dugó a hajtókart, főtengelyt, csapágyakat. Ezért csökkentik a nagy fordulatú motorok lökethosszát, plusz könnyítik a dugót amennyire lehet.

.Valami tuninggal foglalkozó cikkben olvastam, hogy 10k fordulat felett, minden 500rpm növelés felezi az élettartamot. (rég olvastam, a számok nem biztos hogy pontosak, de ilyen nagyságrendről van szó)

Ezzel együtt nyilván egy gyári hengerű, és gyújtású robeszon nem kell félni a max gáztól, sajnos a kicsi és gyenge motoroknak az a sorsa, hogy életüket a max fordulatszám közelében tölttik, és erre is tervezik őket.

www.simson4t.hu

(#59680) korcsillio


korcsillio
őstag

Talán sikerült belőni a karbit.Vagy még kost sem az igazi?

(#59681) Den válasza ludsimon (#59678) üzenetére


Den
veterán

Releváns volt az, mert ez is létező jelenseg, még ha robogón nem is annyira fenyeget, de ugye a vita az volt, hogy az alacsony vagy magas fordulat öl. Mindkettő káros, a motornak van egy optimális fordulatszám tartománya, és ez egy kis robogónál a max fordulat közelében van, mivel kisebb fordulaton nincs ereje. Ezeket erre is tervezik. Nyugodtan mehetsz vele nyélgázon órákat, ha jól van beállítva akkor a kenési rendszer, és a belső hőháztartás ugyanazokat a körülményeket biztosítják az alkatrészeknek, mint 3-4 perces max gázos meneteknél. Nem kell a dolgot túlparázni. A hidegen forgatás árt, mint minden motornak.

Mumtaz csak akkor tudja kinyírni nyélgázzal a motort, ha az már eleve szar. És inkább most jöjjön ki ha valami gond van mint később..

Amúgy garit lehet hogy nem adhat hivatalosan a magán etladó, de tudtommal a vevő védve van a rejtett hiba ellen, tehát ha most kiderül, hogy valami generális hiba van amit az eladó tudott, vagy ő okozta akkor jár neki kártérítés.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#59682) ludsimon válasza Den (#59681) üzenetére


ludsimon
veterán

:R
Most hívtak, hogy mehetek a 8-as hőértékű gyertyáért. :)
Meglátom most már a gyertyaképet mit fog mutatni. :)

frigoo: Most nézem. Igazad van, azt gondoltam a témához szól hozzá, de akkor illett volna offba tenni, azért is gondoltam, hogy a témához szól mert nem offban volt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59683) frigoo válasza ludsimon (#59678) üzenetére


frigoo
aktív tag

Ez a hozzászólás, ahogy Den is írja, inkább autókra jellemző, de pont az alacsony fordulaton fellépő tribológiai állapotookat boncolgatja. Nem beszélt seni 2T-ről, magas fordulaton, az én hszemre reagált. Szerintem Neked is értelmezni kellene.

(#59684) ludsimon válasza korcsillio (#59680) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt hogy érted?
Semmit nem látni belőle, ha a reakcióra gondolsz nem látni a gázkart.

Hangra meg nem lehet belőni a legjobban ha a főfúvókára gondolsz. Én is azt hittem hangra a 75-össel hogy sok neki, aztán mikor kipróbáltam 78al meg 72vel kiderült 75el megy a legjobban...

Azért a Tiednek is van egy kis gyűrűs hangja mint az enyémnek. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59685) Den válasza ludsimon (#59684) üzenetére


Den
veterán

Szerintem így videóról nem lehet igazán megítélni a hangját, hogy van-e "gyűrűs" hang vagy nincs. Legalábbis, én tableten semmi rendkívülit nem hallok.

www.simson4t.hu

(#59686) korcsillio válasza ludsimon (#59684) üzenetére


korcsillio
őstag

Csinálok másikat...

(#59687) huszi.gyb válasza ludsimon (#59678) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Amikor én beszálltam az érvelésbe, arról nem volt szó, hogy szénné tuningolt. Ha jól tudom az a bizonyos robogó, amiről szó volt gyári. Persze, ha pörög 30kRPM-et (túlzok!) akkor lecsökken az élettartam, ha nyelezed. Ezért üzemórásak a nagyon kiélezett 50-es gépek...

Példának hoztam a saját gyári motoromat, hogy az bírta...

www.dongosofor.hu

(#59688) ludsimon válasza huszi.gyb (#59687) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen, elbeszéltünk egymás mellett. :R
De a lényeg, hogy egy gyári motort tényleg nyelezheted, azt a fojtások miatt nem valószínű ki fogja nyírni ha tényleg nem amúgy is szar volt.

undefined

(#59689) mumtaz válasza ludsimon (#59688) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ha az enyémről beszélünk, akkor elég nehéz, mivel osztrák volt. Ott pedig rendszám és vizsga van. Ezeket nem lehetett a 3 féle fojtással lekorlátozni (kipufogó vakcső, karbi szűkítő, varió távtartó), csak egyel. Ez pedig a varió távtartó. Illetőleg belép a sorba 3-4 féle szoftver az ECU-be. Ebből kettő határozottan a sebességet korlátozza (25 és 45km/ó), illetve kettő a fordulatszámot (egyik tilt, a másik nem korlátozza a max fordulatot). Ebben az a verzió van, ami a fordulatszámot korlátozza a sebességet pedig a távtartóval korlátozták.

Tehát ezt túlhajtanu eleve nem lehet. Amit el tudok képzelni az az lehet, hogy nem volt benne olaj. Úgy hoztam el, hogy a tartály csurig tele van olajjal, de benzin alig van benne. Lehetséges, hogy észlelték a hibát, mire rájöttek, hogy olaj kéne bele, ami átmenetileg megszűntette a problémát, de már késő volt és most pattant el a húr.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59690) ludsimon válasza mumtaz (#59689) üzenetére


ludsimon
veterán

Plusz a fojtott katalizátoros gyári kipufogó amit lefelejtettél. A gyári a legfojtottabb azért, hogy tudják hozni az alacsony káros anyag kibocsájtási szintet.

Sok apró dolog ami összeadódik és ha már így megy a gép, hidd el, hogy Te se szívesen feszegetnéd vele a határokat. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59691) mumtaz válasza ludsimon (#59690) üzenetére


mumtaz
senior tag

Igen. Bár pl. ennél a rezon szinte semmit nem ér, tehát tök mind1, mi van rajta. A karbissal ellentétben max levegőt nyomna vissza a hengerbe. Tuning szempontjából, ha levegőt nyomna vissza, nem lehet házilag hozzáigazítani az üzemanyagot.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59692) dzso22 válasza ludsimon (#59684) üzenetére


dzso22
senior tag

Szerintem elég normális hangja van :)
Az a kippu rajta elég jó darab.

Nagyon lassan kezd összeállni a gépem a harmadik hengerfej van rajta.
1.1mm-es préshézag és így is 10-bar a végsűrítés melegen ami egyre emelkedik ahogy kopnak össze az alkatrészek.
Nagyon domború lesz ez a dugó...

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#59693) ludsimon válasza dzso22 (#59692) üzenetére


ludsimon
veterán

Enyém vagy az övé? :D

undefined

(#59694) dzso22 válasza ludsimon (#59693) üzenetére


dzso22
senior tag

Az övé :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#59695) ludsimon válasza dzso22 (#59694) üzenetére


ludsimon
veterán

Amúgy tényleg jó a hangja de ebből nem lehet következtetni egyből, hogy minden jó? :)
Az enyém az egy rakás szar. :C :D

Na jó azért nem duruzsol annyira szarul csak nagyon kritikus vagyok a dolgaimmal illetve magammal. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59696) z0l1ka válasza ludsimon (#59695) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

Mert miért lenne sz@r ? mit akarsz ,elég jól gyorsul a tied na meg hangja is jó a Leon Vince tt kipuval :K :R
Ha valami nem indul, nem megy ,na arra lehet mondani ,hogy sz@r :D de ez nem :N

[ Szerkesztve ]

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#59697) korcsillio válasza ludsimon (#59684) üzenetére


korcsillio
őstag

(#59698) Lauda válasza mumtaz (#59673) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem, sajnalom, hogy mar az elejen elojott meg egy hang, bar a korabbiakbol sem az jott le nekem, hogy az a motor rendben van, volt ott reszeles, katyatolas rendesen. Kapd le a hengerfejet es a hengert, megmozgatod a hajtokart, abbol mar latszania kell, ha doglott az also kosar. :(

korcsillio Jol porog a gep, vannak azert hangok ott is! ;]

(#59699) ludsimon válasza z0l1ka (#59696) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi! :R :R

Nekem ilyen fránya kisebbségi komplexusom van amiről nem szeretek beszélni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59700) ludsimon válasza korcsillio (#59697) üzenetére


ludsimon
veterán

Huh ezt piszkosul elállítottad!
Emlékszem még mikor vetted és mutattad a videót, ott azonnal reagált.

Kevés levegőt kap. Nehéz jól beállítani, én már napok óta ezzel próbálkozok.

huszi.gyb:
:P
Még nem kötöttem ki a lámpát.

[ Szerkesztve ]

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.