Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59251) Lauda válasza Telda (#59248) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Jol mondja ludsimon, nekem is hosszas okfejtes utan a 80W90-et ajanlottak. Vettem egy ilyen literes olajat, ha felevente lecserelem is sokaig eleg. :D

(#59252) Telda válasza Lauda (#59251) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, akkor ez lesz. :R

(#59253) -Mosquito- válasza Telda (#59248) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Amit a gépkönyv ír. Általában a 75w-90 kell bele.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#59254) Norbika88


Norbika88
senior tag

Hát a Motowell ebben is eltér :DDD
Nekem Repsol 10W 40 transmission -t kell beleraknom. Nem tudom miért kell bele ilyen finom.

[ Szerkesztve ]

(#59255) Lauda válasza Norbika88 (#59254) üzenetére


Lauda
félisten

Nem reg irtak nekem a topikban [link], hogy a ket olaj viszkozitasa nagyjabol egyforma, csak mas a jeloles es a hajtomu olajokban direkt erre a celra kifejlesztett adalekok vannak. ;)

(#59256) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Jogon (SA24J - BJ YL50) ki szeretném cserélni a hátsó lengéscsillapítót, furattól furatig 245 mm-t mértem, viszont a gyári úgy néz ki, mint a 250 mm-es. Az lehet, hogy 5 mm-t engedett és 250 mm-es valójában? 245 mm-est vagy a 250 mm-est érdemes megvenni?

(#59257) body007 válasza Bambalazs (#59256) üzenetére


body007
addikt

Persze, h lehet! Tök mindegy melyiket veszed, a hosszabbal kicsit feljebb lesz a fara :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#59258) ludsimon válasza body007 (#59257) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha tuning a cél akkor a rövidebb jobb, főleg ha magas vagy. :)

undefined

(#59259) Telda válasza -Mosquito- (#59253) üzenetére


Telda
addikt

Megtaláltam a robogo adatbázisban, 75w 90 kell bele :K .

(#59260) Lauda


Lauda
félisten

Csini ez a kis JOG ZR. :K

Telda Az egy icipicit higabb, barmelyik jo bele. :K

(#59261) Bambalazs válasza body007 (#59257) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Köszönöm. Attól félek, hogy az 5 mm plusz miatt nem fog beférni, de akkor alaptalan a félelmem? Az nem baj, ha feljebb lesz a popsija, legalább sportos. :)

(#59262) Lauda válasza Bambalazs (#59261) üzenetére


Lauda
félisten

Beszereleskor picit osszenyomod a telot. ;)

(#59263) Pete55555 válasza Lauda (#59260) üzenetére


Pete55555
addikt

Ugyanilyen volt az enyém is, csak ezüstben...Míg össze nem törték :(

Sajnos olcsón csak egy Z jog kasztnit tudtam szerezni utána.

...Szeretem leracsniztatni...

(#59264) Bambalazs válasza Lauda (#59262) üzenetére


Bambalazs
senior tag

250 mm-es teleszkóp megrendelve. :)

(#59265) ludsimon válasza Telda (#59250) üzenetére


ludsimon
veterán

(#59266) Lauda válasza Pete55555 (#59263) üzenetére


Lauda
félisten

Uh, kar erte. :( Ez a JOG ZR Evo2 szerintem mar nem nez ki olyan jol, a masik sportosabb. :K Talaltam ezustben is, frankon nez ki! :K

Bambalazs :D

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#59267) body007 válasza Bambalazs (#59261) üzenetére


body007
addikt

Mikor kikötöd a régit le fog esni a segge, szóval az nem fog előfordulni, h nem fér be - még emelned kell majd vissza a seggén, h be tud tenni a csavart :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#59268) Bambalazs válasza body007 (#59267) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Köszi a tanácsot. :)

(#59269) Tothgera30 válasza ludsimon (#59265) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kérlek ne öld meg a topicot.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59270) huszi.gyb válasza Tothgera30 (#59269) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Már megtette... A napokban le is írtam erről a véleményemet, de a moderátorok 1 nap kitiltással jutalmazták. ;]

www.dongosofor.hu

(#59271) Den válasza huszi.gyb (#59270) üzenetére


Den
veterán

Ezért kitiltottak?

www.simson4t.hu

(#59272) Lauda


Lauda
félisten

Ez melyik dio lehet? AF34? Ezekbol mind jo?

(#59273) ludsimon válasza huszi.gyb (#59270) üzenetére


ludsimon
veterán

A stílus maga az ember.
Ahogy mondtad az volt a gond de úgy látszik nem sikerült most se a lényeget megfogni.
Az meg hogy nem állandóan csak 99,9%-ban a szerelésekről szól egy fáradt gőzös robogós topic hát most Istenem..

Den: Nem, az alpári módon való személyeskedéséért tiltották ki. [link]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59274) Bambalazs válasza ludsimon (#59273) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Véletlenül se keverd össze ezt a topikot egy facebook csoporttal! Facebookon belefér az idiótaságok belinkelgetése, offtopik kérdések tömkelege, itt kevésbé. Ezt tartsd kérlek a szemeid előtt, mielőtt megint belinkelnél egy agyatlan Fluoros videoklippet párosítva azzal, hogy milyen robogód van a fórumtársunkéhoz képest. Az utóbbi időben eddig kétszer fajult el odáig a vita, hogy moderátoroknak kellett pár oldalnyi hozzászólást kitörölni, mert annyira elhúztad a többieket abba az irányba, hogy személyeskedéssé nőtte ki magát az amúgy is értelmetlen vita. Mutogathatsz a többiekre, hogy miket és milyen stílusban írtak neked, de előtte inkább gondold át mégegyszer, mi volt az, ami elindította az egész lavinát. Gyerekes viselkedésből nem kérünk.

(#59275) Den válasza ludsimon (#59273) üzenetére


Den
veterán

Te se keltsd a feszültséget, Most nem szólított meg, tudjatok már egymás mellett szó nélkül elmenni.

www.simson4t.hu

(#59276) Casoli


Casoli
őstag

Hali!

Egy hete írtam, menet közben erejét elvesztő AM6 blokkos supermoto.

Ma szétszedtem, levettem a hengerfejet, a dugón semmi extrát nem láttam. Gyertyán volt valami fura darab, talán valami koksz, letakarítottam. Ami érdekességet találtam, a hengerfejről le volt esve a termosztát, bele a henger vízterébe. Na ezt kivettem. Vissza sajnos nem tudtam rakni, mert a két tartó csavar a hengerfejen szétporladt. Karbit nagyjából megtakarítottam, légszűrőt szintén. Kipróbáltam, ment, de majd este megyek egy nagyobb kört vele.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#59277) ludsimon válasza Bambalazs (#59274) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha mindent halálosan komolyan vennék meghalnék 45 évesen rákban... :(
Kell a lazaság, a lételemem a lazaság. :)
Ahol nem tudok lazítani és 1 évet öregszem azok a vizsgák előtti napok meg a vizsganap.
Szóval én is öregszem azért, nyugi. :D
Ajánlom mindenkinek ezt az életstílust! ;)

Den:
:R

Motor ügy: Ma meg holnap kijáratom az 1:32-es benzint mert holnap itt a kontrasztrugó a boltba és 1:50-re patentra kevert benzinnel fogom tudni beállítani jól az A/F arányt. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59278) Pete55555 válasza ludsimon (#59273) üzenetére


Pete55555
addikt

Mivel ez a prohardver topik, tehát számítástechnikával és hozzá kapcsolódó dolgokkal foglalkozik, ezért egyértelmű, hogy nem a fő topikok között lesz a robogós téma, és nem lesz szakmai topik. Ettől függetlenül, megjelenésed előtt érdekes módon senki nem linkelgetett hülyeségeket, fb-os p*csákat, hülye youtube-os gyorsulásos videókat, és ami a legfontosabb, nem volt személyeskedés.
Továbbá hasznos, szakmai topik szintű beszélgetések folytak, ahol megoszthattuk egymással a tapasztalatainkat normális emberi módon, olykor viccesen, lazán. (Nem, a te stílusod az nem laza, hanem valami egészen más)

Érdekes módon a felbukkanásod előtt senki nem mondta, hogy itt hagyja a topikot, senki nem mondta, hogy elege van az itt folyó baromságokból vitákból. És itt nem a fórumos hsz-ek között kell keresned, én pl személyesen már 2 emberrel beszéltem, és mások is vannak a topikban, de ha csak őket és magamat számolom az már 3 ember...

És igen, nem tartom magam a szavamhoz, mert még mindig itt vagyok, de csak azért, mert nem vagyok képes itt hagyni egy jó topikot, és egy remek társaságot egyetlen ember miatt.

Ezen kéne kicsit elgondolkozni.

...Szeretem leracsniztatni...

(#59279) Den válasza Pete55555 (#59278) üzenetére


Den
veterán

"és ami a legfontosabb, nem volt személyeskedés."

"megoszthattuk egymással a tapasztalatainkat normális emberi módon, olykor viccesen, lazán. (Nem, a te stílusod az nem laza, hanem valami egészen más)"

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#59280) ludsimon válasza Den (#59279) üzenetére


ludsimon
veterán

ezen én is mosolyogtam. :)
nem mindenkinek jön be a Simon vicc, lazaság na, ezt el kell fogadni.
Van aki a kárörvendésben leli örömét. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59281) dzso22


dzso22
senior tag

Nem akarok beleszólni de én szerintem senki felett nem törhetünk pálcát amíg személyesen is meg nem ismerjük.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#59282) forest_ns


forest_ns
tag

De van, akinek a fején kéne törni...

(#59283) mumtaz


mumtaz
senior tag

Ma meglestem a Speedfightomat. Nem értem a gondot, miért ment el az ereje és miért állt le erőtlenül és miért nem lehet azóta beindítani. Fogalmam sincs.
Lekaptam a hengert. Nem volt sem gyűrű, sem csapágy törés. Semmi.
A gyűrűket egyenként beletoltam a hengerbe és a végük majdnem osszeér. Talán tized milliméteres hézag, ha van közte hidegen. Ennek ellenére a folyamatos rúgdosás hatására csak annyi történik, hogy némi füst távozik a kipufogóból, illetve néha kifúj egy jó nagyot a kipufogón. Ezen kívül semmi életjel. Teljesen olyan, mint az előző szanaszét kopott hengerem. De bakker, ennél látszik a hónolás. Szikra van. Még a lendkereket is levettem megnézni, nem tört-e el az ék és esetleg elforgott, de semmi.
Beköpi a gyertyát és kész. :(

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59284) ludsimon válasza mumtaz (#59283) üzenetére


ludsimon
veterán

Próbáld ki Te is ami nálam is bevált!
2-3 hétig kerestük az okot, végül a túl távolra állított gyertya elektródája volt a gond és/vagy túl nagy hőértékű gyertya!!

0,4mm meghozta az eredményt, azóta egyszer nem állt le csak mikor leállítom pedig most 1:32-t kap ami közel sem kevés. :D

undefined

(#59285) dzso22 válasza mumtaz (#59283) üzenetére


dzso22
senior tag

Ha közvetlenül a hengerbe öntesz egy kis benzint akkor mit csinál?

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#59286) dzso22 válasza body007 (#59247) üzenetére


dzso22
senior tag

Ahol van a Honda felirat azt körbe teljesen kivágni és menetet fúrni ahogy írtam.
De ha esetleg túl vékony az anyag hozzá alu hegesztővel is szépen vissza lehetne fogatni 4 ponton.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#59287) Lauda válasza mumtaz (#59283) üzenetére


Lauda
félisten

A jetforceokkal mizu? Nem nezted meg egyiket sem? ;)

(#59288) mumtaz válasza ludsimon (#59284) üzenetére


mumtaz
senior tag

Pszt. Alapból anno már a babettánál megtanultuk 2 ütemnél, hogy az első a gyertya ellenőrzése. És mindig.

dzso22: Sajnos semmi. Ugyanaz a szitu. Rúgdosásnál egy enyhe gázadásnál olyan, mintha a hengerben gyújtana a cucc, de kajakra mintha csak az általam is bevitt erő tudná csak forgásban tartani. Tipikusan alacsony kompresszió tünet. Pedig nem szív falsot, gyűrűk jók, hónolás ott van, gyújtás jó.

Lauda:EZT hétvégén felhozzák Nekem Pestre, de az eladó csak akkor hozza fel, ha lemegyek Szombathelyre megnézni. Potyára nem hozza fel. Én lemegyek és, ha áll az alku, akkor felhoz vele együtt.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59289) body007 válasza dzso22 (#59286) üzenetére


body007
addikt

Jah, hát az anyag az vékony - olyan 2es ha van - abba nem fogok menetet fúrni... De megrendeltem egy bontott deklit, majd el kísérletezgetem a dologgal :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#59290) tigipuf válasza huszi.gyb (#59270) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ugyan már emberek,egy hülye miatt lelépnétek-tetek a topikból?
A modiknak meg javasolnám mérlegre tenni ,ki a faszkalap (?)aki-(K) több éve működteti-k a topikot,alias egy hülye gyerek ?
nincs gondom ezzel a gyökérrel,csak fingja sincs a motorokhoz,jutyubról tanult na ... :U

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#59291) ludsimon válasza mumtaz (#59288) üzenetére


ludsimon
veterán

fényképet mutatsz a hengerről?

undefined

(#59292) Lauda válasza mumtaz (#59288) üzenetére


Lauda
félisten

Sok sikert, remelem megfelel majd az igenyeidnek az a moci. ;)

A masiknal, mikor kezzel probalod atforgatni pl a variatornal a fotengelyt, ott is erzed, hogy nehez atforditani? Ha igen, es a bespriccelt benzinnel sem indul, akkor gyujtas gond lesz, gyertya, pipa, kabel, trafo, alaplap.

(#59293) mumtaz válasza ludsimon (#59291) üzenetére


mumtaz
senior tag

Minek? Szedjem le megint?

Lauda: Én is bízom benne, hogy örömet fog okozni.

Ez a szegény meg dolgozott, de hát öreg már és látszik rajta az "élet". Az a fura, hogy érzésre fasza. Átforgatásra nem érzek kisebb ellenállást benne, mint eddig. A szikra szép tiszta. Lendkerék nem fordult el, nincs éktörés. Érthetetlen. Gyertya majdnem új. A pipa és a kábel még újabb. NGK gyertya és pipa.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59294) ludsimon válasza mumtaz (#59293) üzenetére


ludsimon
veterán

azt gondoltam csináltál.

undefined

(#59295) mumtaz válasza ludsimon (#59294) üzenetére


mumtaz
senior tag

Nem. Nyakig olajosan nem akartam összetaperolni a telefonomat.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59296) dzso22 válasza mumtaz (#59288) üzenetére


dzso22
senior tag

karbit szedd le úgy próbáld.
Szimeringek mennyire vannak egybe ?

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#59297) Bogyó bá' válasza mumtaz (#59295) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mérj már egy kompressziót!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#59298) huszi.gyb válasza Den (#59271) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Igen... Ugye az alpári módon személyeskedésért kitiltás jár, pedig tényleg türelmes voltam... Innentől nem reagálok a dolgaira, ezek szerint olvasta, akkor nem kell screen shotot küldenem privátban. ;] ;]

Viszont a moderátorok a topic színvonalának romlását és a hangulatkeltést is jutalmazhatnák... Szóltunk már ezért finomabban, szóltunk keményebben, ehhez képest semmi nem változott... Persze, ha elgurul a gyógyszer, kitiltanak... Szerintem a kommunikációm megfelelő volt, ez egy hosszú folyamat befejeződése, és most (pia nélkül) is jogosnak tartom a hsz-em... Úgy érzem, hogy a megfelelő mennyiségű figyelmeztetés feljogosított erre. Moderátor nem így érezte, na bumm... 1 nap ph hsz nélkül? Nem haltam bele... :DD

www.dongosofor.hu

(#59299) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Led-es helyzetjelzőket beszereltem... írtó erős lett, nagyon tettszik. Sajnos a tompított helyére rendelt izzó elég k@ka lett, tehát oda még mást fogok kitalálni... Hamarosan pár képet is mutatok.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#59300) forest_ns válasza huszi.gyb (#59298) üzenetére


forest_ns
tag

Akkor számítana a letiltás, ha olyan bannolt volna, aki aktív tagja a topiknak. Teljesen igazad volt/van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.