Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59951) mumtaz válasza body007 (#59950) üzenetére


mumtaz
senior tag

Azok kik? :D

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59952) mumtaz


mumtaz
senior tag

Mindjárt megyek szétkapni a Jetforce-ot. De olyan szar egyedül bötykölészni. Érdekes, hogy társaságban ez is jobban megy.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59953) body007 válasza mumtaz (#59951) üzenetére


body007
addikt

Nem neveznem meg a holgyeket nev szerint... :DD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#59954) mumtaz válasza body007 (#59953) üzenetére


mumtaz
senior tag

De azért bemutathatnál Nekik. Ilyen képet még egy motoros topicba is felelőtlenség feltenni. Minden normális embernél a sorrend: CSAJOK -> moci -> minden más. Bár van itt, akinek a moci is felér egy orgazmussal. :-)

Nna. Közben bütykölök (a NŐ még alszik). Lebontottam a burkolatot. Beindítottam. Hullámzó alapjárat, fordulaton ki-ki hagy. Injektor rendesen kattog. Ellenben az AC nyomócsövéből ömlik a benzin. Okozhatja az itt elveszett nyomás a rendszertelen járást?

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59955) mumtaz válasza mumtaz (#59954) üzenetére


mumtaz
senior tag

Baromi büdös ez a benzin. És valahogy túl sárga. Nem pisasárga, hanem mint rozsda. Mint a romlott benzin. Osztrákoknál milyen a benzin, mert ez lehet, hogy az. Ha itteni, akkor viszont állott.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59956) ludsimon válasza body007 (#59953) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem név szerint hanem családtag vagy? :)

mumtaz :
Az orgazmus nővel a legjobb, de azért a kilövés motorral is kvajo érzés bár már annyiszor lőttem ki a kis 50essel hogy már nem akkora öröm, lépnem kell nagyobbra, hogy megmaradjon a kilövési orgazmus. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59957) Lauda válasza korcsillio (#59946) üzenetére


Lauda
félisten

Ezeket nezegesd at: [link][link] [link] [link] [link]

Elsoben az egesz motor szet van bontva, masodikban csak a blokk, a tobbi service manual.

[ Szerkesztve ]

(#59958) Den válasza mumtaz (#59954) üzenetére


Den
veterán

Simán lehet, hogy a nyomóág szivárgása miatt nincs meg a megfelelő nyomás, és így a befecskendezett benzin mennxisége sem megfelelő. És az a rossz benzin is bejatszhat, Havonta 5-10 liter állott benzint engedünk le,mert önmagában az is meg tudja bolondítani a motort.

www.simson4t.hu

(#59959) Lauda


Lauda
félisten

Elmult par napban csinalt olyat a jog, hogy magasabb volt melegen az alapjarat, de mar annyira, hogy kuszott is a motor, mintha kicsit huztam volna a gazt. Tegnap bedurrant az agyam es csinaltam 3-4 csutkagazos gyorsitast es hagytam is 55-60 korul, had tutuljon. Ezutan megint jo lett az alapjarat es jo budos, fustos cucc jott a kipufogobol. Amugy nem szoktam gyilkolni a motort es nem is nagyon porgetem, lehet neha meg kell tepni a bajszat, hogy valamennyire kiegjen a rendszer. Csak azt nem ertem, az alapjarat mitol emelkedett meg es lett aztan jo.

(#59960) Pete55555 válasza Lauda (#59959) üzenetére


Pete55555
addikt

Jó kérdés, néha nekem is csinált ilyet.

Néha tankolok egy tanknyi 100-as benzint. Lehet csak placebo, de ártani nem árt.

...Szeretem leracsniztatni...

(#59961) ludsimon válasza Pete55555 (#59960) üzenetére


ludsimon
veterán

én is megpróbálom ma a sell v powert az ha minden igaz 100as. kíváncsi vagyok már lesz e változás hangban esetleg csendesedik-e.

undefined

(#59962) mumtaz válasza Den (#59958) üzenetére


mumtaz
senior tag

Na azt a csövet megcsináltam, de cserés lesz. Itt-ott látszik rajta, hogy kezd repedezni.

Viszont most megfeneklett a project. A kipufogó leömlőn a hengerben a tőcsavarokon úgy berohadtak az anyák, hogy nem lehet kilazítani őket. Ráadásul annyira szarrámelegedtek - meg ugye vizet is kaptak, hogy a tízes kulcs lötyög rajta és picit el is vannak nyalva. Hab a tortán, hogy a kipufogó áthalad az alsó lengőkaron, tehát az sincs, hogy kiveszem az egész blokkot, mert akkor sem fogok jobban hozzáférni, hogy csőfogóval megfogjam. Így az sincs, hogy a hengert leveszem a kipuffal együtt.
Megüt a guta. Fingom sincs, hogy fog az onnan lejönni. Legalább el tudnám törni, de az se. Flexszel meg nem lehet hozzáférni.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59963) korcsillio


korcsillio
őstag

Szétszedtem...Igy sem látom rendesen hogy honnan jön az olaj :( [link]
Gyári szíj van rajta de jó állapotúnak tűnik.[link]

Gyári lehet a rugó?Nem ezért nyit későn,nagy fordulaton?[link]

(#59964) Lauda válasza korcsillio (#59963) üzenetére


Lauda
félisten

Igy nem is fogod latni. Mosd le az egeszet patyolatra majd jarasd a motort es latni fogod honnan szivarog.

[ Szerkesztve ]

(#59965) korcsillio válasza Lauda (#59964) üzenetére


korcsillio
őstag

Már csak jövőhéten..Indulok melózni csak hétvégén leszek itthon.Azért szedtem most szét hátha meglátni valamit.

(#59966) mumtaz válasza mumtaz (#59962) üzenetére


mumtaz
senior tag

Lejött ez a szar, de a csavarokkal majd kell bibelődni. Viszont nagyon úgy néz ki, hogy hajtókar csapágy. Bacca meg.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59967) ludsimon


ludsimon
veterán

Előre nem lőném el, hogy jobb az OMV benzinje... inkább megosztok pár tapasztalatot.
Egyébként megjegyzem, hogy az OMV-n kívül mindegyik a MOL-tól veszi a benzint egyedül az OMV hozza be, meg a MOL, tehát lényegében csak két benzinkút létezik, a többinél ugyan azt veszed.

Szagra nem annyira szúrós mint a Shell benzinje.
Jobban hasonlít a pisaszínre, mint a Shell benzinje.
100-ast tankoltam, meglátjuk majd hogy hangra lesz-e különbség.
Egyelőre csak a kannából öntöttem be a robogó tartályába, hétfőn fogom csak kipróbálni.

És hogy miért tudják egyes benzinkutak olcsóbban adni, mint a fent említett benzinkutak?...
Elgondolkodtató. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59968) Lauda válasza ludsimon (#59967) üzenetére


Lauda
félisten

Nem akarlak elkeseriteni, de csak a nyugati orszagreszt latja el lobau-bol az omv, a tobbit a mol-tol hordja es adalekolja. Nem fogja neked ausztriabol hordani az uzemanyagot, mikor ott a mol csepeli toltoje. Persze garancia semmire sincs, epp ahogy kiadja a logisztika. A lenyeg, hogy adott minoseget arulnak, hogy kitol veszi a benzint/gazolajat, amit adalekol (vagy nem), vagy sajat magatol hordja, az tok mindegy. A helyi shell kuton anno kannaszam arultak a kutasok a shell adalekot, ami ebbol is kifolyolag sosem kerult a tartalyokba.

ludsimon Szerintem teljesen mindegy. Ha jobb a minosege az uzemanyagnak, akkor tankold azt. Tok mindegy honnan szarmazik.

[ Szerkesztve ]

(#59969) ludsimon válasza Lauda (#59968) üzenetére


ludsimon
veterán

én úgy tudom az omv egész országban saját maga hozatja!

undefined

(#59971) kcsa válasza ludsimon (#59969) üzenetére


kcsa
veterán

Nem.

(#59972) Lauda válasza ludsimon (#59970) üzenetére


Lauda
félisten

Egyik elozo munkahelyemen raktaroskent dolgoztam, az omv-vel voltunk szerzodesben a gazolajra. Oda is hol lobaubol, hol csepelrol hoztak az uzemanyagot, termeszetesen az omv-s tartalykocsi. Mikor fonokom rakerdezett hogy mi a farok ez, az volt a valasz, hogy a szerzodesben vallalt uzemanyag minoseget (kentartalom dermedespont stb stb) ok tartjak, hogy honnan jon a gazolaj, az nem a vevore tartozik. Csak ugye latod a toltopapiron, hogy hol toltottek a tartalykocsit. Ennyit az omv legendarol.

Azt remelen nem gondoltad komolyan, hogy mikor lefejtett a tartalykocsi egyik pesti kutnal, akkor 500km-t fog neked kocsikazni benzinert, mikor 20km-re ott a tolto. Logisztikai ongyilkossag lenne.

[ Szerkesztve ]

(#59973) ludsimon válasza Lauda (#59972) üzenetére


ludsimon
veterán

Na ne. :Y
Egy világ omlott össze bennem. :(((
Azt gondoltam legalább van egyetlen normális kút az OMV.

Amúgy a gázolajos autók sokkal érzékenyebbek a minőségre mint a benzinesek ez az egy megnyugtat.
Aztán már csak reménykedni lehet, hogy a 100-as benzin az valójában nem 95-ös 411Ftos literáron értékesítve. :D

Szerkre reakció:
Olvasd el majd gépről amit belinkeltem.... Hajóval hozzák a Csepeli OMV tartályokba...

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59974) Lauda válasza ludsimon (#59973) üzenetére


Lauda
félisten

Az omv-t nem tudom, de dolgoztam mol-kuton is, a molos evo benzin, az biztosan az. Nekunk is allandoan anyaztak a soforok, hogy csak azert kellett bemenniuk csepelre, mert volt egy rekesz evo valamelyik kutra, ha jol emlekszem ket helyen tudjak azt tolteni. Kulon keverik azt a molnal, szoval nincs vele kozmetika.

szerk: oke, akkor azzal hozzak.

[ Szerkesztve ]

(#59975) kcsa válasza ludsimon (#59973) üzenetére


kcsa
veterán

Mol telephely is van ám csepelen

(#59976) golyani válasza ludsimon (#59967) üzenetére


golyani
addikt

Hát nekem az aeroxban volt már Shell, MOL, OMW, Auchan, Metro-Envi 95-ös illetve 95 V-Power. Semmi különbséget nem vettem észre rajtuk menetteljesítmények tekintetében. Tegnap vettem olajat és már új flakonos Repsol Moto Scootert 2T kaptam Unixnál kártyával 2400 JMF-ért.[link]

(#59977) ludsimon válasza golyani (#59976) üzenetére


ludsimon
veterán

én viszont nagyon érzékenyfülű vagyok, minden csörgésváltozást meghallok.

undefined

(#59978) Lauda válasza ludsimon (#59977) üzenetére


Lauda
félisten

:C :DDD

(#59979) golyani válasza ludsimon (#59977) üzenetére


golyani
addikt

nekem nem csörög :D

(#59980) Bogyó bá' válasza golyani (#59979) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még nem. :P

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#59981) ludsimon válasza golyani (#59979) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha videót mutatsz én kihallom neked!

undefined

(#59982) golyani válasza ludsimon (#59981) üzenetére


golyani
addikt

majd ha el nem felejtem csinálok.

Azt előre megmondom h a indítómotor szabadonfutója szokott néha csörrenni :D

[ Szerkesztve ]

(#59983) Den válasza ludsimon (#59973) üzenetére


Den
veterán

Igazából sz hogy mindenki a moltól veszi a benzint nem feltétlenül jelentk, hogy mindenhol ugyanazt a benzint tankolod. A benzin nem egy konkrét vegyület, hanem szénhidrogének keveréke, adalékanyagokkal, stb... Az hogy a mol milyen benzint rak össze, a megrendelőtől is függ.

www.simson4t.hu

(#59984) ludsimon válasza Lauda (#59978) üzenetére


ludsimon
veterán

Tudod.. mit a vaklármába..
Én hallom, dzso22 pedig diagnosztizálja a hibát. :DD :DD

undefined

(#59985) mumtaz válasza mumtaz (#59966) üzenetére


mumtaz
senior tag

Na itt van ez a kotyogó sz@r.

Van, aki vállal emberi áron felújítást? Pont a leg rosszabb ez, mert főtengely csapágyat tudnék cserélni, de ezzel pont nem tudok mit kezdeni. Egy új főtengely meg Egü-nél van csak. Az is Motoforce 30K+ HUF. qrva élet. Minden mást meg tudok csinálni. Alkatrész sem kell, legfeljebb egy variószíj. De ez...!?

Hajtókar csapágy kotyogás videó

Jahh. Egyébként a legújabb beütött évjárat, amit alkatrészeken láttam, az a légszűrőházon van, ami 2004. Minden máson eddig csak 2003-at láttam. Ennyit a 2008-as évjáratról.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59986) z0l1ka válasza mumtaz (#59985) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

Részvétem ! :((( Én is mindig ettől tartok a legjobban ,mert ezt megjavítani saját magadnak nem nagyon lehet :-/ célszerszám hiányában .. ez minden robogós rémálma :W

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#59987) Den válasza mumtaz (#59985) üzenetére


Den
veterán

Tyű, ez nagyon durva.

www.simson4t.hu

(#59988) dzso22 válasza mumtaz (#59985) üzenetére


dzso22
senior tag

Ez kemény!
még jó hogy nem hullott szét.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#59989) ludsimon válasza mumtaz (#59985) üzenetére


ludsimon
veterán

Milyen előzményei voltak ennek???

undefined

(#59990) mumtaz válasza z0l1ka (#59986) üzenetére


mumtaz
senior tag

Na igen. Eléggé kotyog. Ha főtengely csere, akkor az nagyon zsebbenyúlós. Ehhez sajnos nincs akkora választék, mint a Speedfighthoz.

Több gond is akad. Még, ha találok is valakit, aki megcsinálja, itt a gond, hogy közterületi parkolóban áll. Az egy dolog, hogy áll a lábán, de mindenki szeme láttára - még ha le is van ponyvázva - egy robogó blokk nélkül elég szembetűnő. Meg ugye még az is, hogy a sztender nélkül nincs mire ráültetni sem. Egyszewrűen nincs hova tebbi, míg nincs benne blokk. Ugyanakkor blokkszéthúzóm nincs, bár ez a kisebbik gond.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#59991) Bilux


Bilux
veterán

50-es robogó mennyivel tölti az akkumulátort fordulaton?
Le szeretném ellenőrzni hogy tölti e az akkumulátor.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#59992) Den válasza Bilux (#59991) üzenetére


Den
veterán

13v fölött 14,5 alatt.

www.simson4t.hu

(#59993) Lauda válasza mumtaz (#59985) üzenetére


Lauda
félisten

Atya isten. Irtad, hogy beszeltetek garit a motorra, szerintem vagy vetesd vissza, vagy kemenyen szalljon bele a javitasba, ez egy roncs. :W

ludsimon Ez varhato volt. :C

[ Szerkesztve ]

(#59994) ludsimon válasza Lauda (#59993) üzenetére


ludsimon
veterán

most meg újra parázok nehogy nekem is ilyen legyen, mert nem néztünk bele és nehogy széttörjön egyszercsak valamikor. :Y

Remélem a 100as benzin valamennyire csendesíti a csörgést... :U

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59995) Lauda válasza ludsimon (#59994) üzenetére


Lauda
félisten

Mivel semmi koze hozza, nem fogja.

(#59996) ludsimon válasza Lauda (#59995) üzenetére


ludsimon
veterán

Használni se fogom merni addig ijesztgetsz. :Y
Sokszor nem tudom már beparázom, vagy tényleg hallok valamit mikor hirtelen visszaengedem full gázról 0-ra mintha valami hangot hallanék.

De elvileg nincs semmi ilyen csak ráparázok, Denék megnézték, nem hallottak ilyet.

undefined

(#59997) Lauda válasza ludsimon (#59996) üzenetére


Lauda
félisten

Azert mert szinte keresed a problemat. Megmondom oszinten en biztos megbolondulnek melletted, hogy mindenben azt keresed, nincs-e valami baja.

A pocsodet is mindig nezegeted, nem ment-e ossze, vagy nott ra herpesz?? ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#59998) ludsimon válasza Lauda (#59997) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem vicces. :(

Den: :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#59999) Den válasza ludsimon (#59994) üzenetére


Den
veterán

A tiédnek még a közelében sem járt a hangja ehhez.

www.simson4t.hu

(#60000) Lauda válasza ludsimon (#59998) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem az. Az allando parazasod meg minimum idegesito.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.