Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7651) Dhampir válasza Tikakukac (#7650) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem lehet gariztatni. A történet röviden:
Felvettem a HP ügyfélszolgálattal a kapcsolatot írásban, és a fényképekkel is csatolva elküldtem.

Másnap felhívott az ügyfélszolgálattól egy férfihang, és azt mondta, hogy próbáljam kézzel visszapattintani ( :U ) a keretet a kijelzőre.
Utána mivel mondottam volt a telefonba, hogy nem sikerült a művelet, akkor ajánlott egy szervizt (Aloha Informatika).

Elmentem a szervizbe, átvették a gépet. Másnap délelőtt csörög a telefon, és a szerviz közölte, hogy nem tudják megjavítani, mert nem terjed ki rá a garancia. A kapott szervizmunkalapon így áll az indoklás:

Szerelési hiba nem tapasztalható, a monitor fedlapjai a helyükön vannak. Nem funkcionális hiba, a garancia nem terjed ki rá. A látható oldalvilágítás a fedlapok újbóli igazítása mellett is megmaradt.

Leírtam az esetet az anyacégnek, és még aznap ezt a választ kaptam elektronikus levél formájában:

On behalf of Hewlett-Packard we apologize for the difficulties you are experiencing.
Your message has been forwarded to our Customer Escalation team who will review your case.

Thank you,

CEO Customer Relations

A továbbiakban szerda óta még semmi sem történt.

Igazából nem is akartam megírni ezt a történetet, de okulásként jól jöhet még másnak is, hogy így is járhat az ember.

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#7652) paramedic válasza Dhampir (#7651) üzenetére


paramedic
aktív tag

Pontosan milyen HP noti?

(#7653) Dhampir válasza paramedic (#7652) üzenetére


Dhampir
félisten

HP ProBook 4535s

Pedig nagyon jó kis gép, az említetteket leszámítva. :O

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#7654) Tikakukac válasza Dhampir (#7651) üzenetére


Tikakukac
titán

Asztalverés is kellett volna vagy egy kis elbeszélgetés, hogy azért legyenek már olyan nedvesek, és azért gondoljanak már ki valamit. Kis ragacs stb. talán megtette volna. Azt mondjuk elég fatális hibának tartanám, hogy semmiféle módszerrel nem lehet odahúzni a panel szélét. Az is igaz, hogy köröm csak kintebb van, így ha a panelt takaró műanyag nem elég merev és egyenes, akkor ott kijöhet a fény, azt viszont tényleg nehéz megoldani. Mindenesetre azért érdekes. Meglátjuk mit mond a HQ.

Rákérdezek néhány tulajra meg a 17" változatra is. Ha ott is megvan akkor ez bezony ilyen.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7655) verzoli válasza r4z (#5804) üzenetére


verzoli
csendes tag

Szia RazorGTR1!

Nekem ilyen van. Azt gondolom, hogy az alu- magnézium ház, kijelző, amely egyedi és nagyon jó erős gép.
Nekem ilyen van, de ha érdekel, lehet, hogy eladom, mert Én kapok egy még "fullosabb" Z szériájú VAIO-t

E-mail: verzoli@gmail.com

Keress meg és tudunk véleményt cserélni

Üdv
VerZoli

(#7656) Dhampir válasza Tikakukac (#7654) üzenetére


Dhampir
félisten

Az asztalcsapkodás nem az én stílusom. Igyekszem udvariasnak lenni mindenkivel, meg is köszöntem a szerviz munkáját, hiszen foglalkoztak a géppel, csak éppen nem orvosolták a hibát.

Baloldalon és felül pontosan illeszkedik. A gond akkor jelentkezhet, ha a későbbiekben belemegy a por, bár elképzelhető, hogy nem okozna meghibásodást, ám ha mégis, akkor legalább megpróbáltam tenni ellene.

Köszönöm, ha rákérdezel, bár ez rajtam nem fog segíteni. :B

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#7657) Tikakukac válasza Dhampir (#7656) üzenetére


Tikakukac
titán

Stílust nem tudom milyen volt, de ezt szvsz azért meg lehetne barkácsolni náluk, csak kéne egy kis akarás meg kis eltérés a szokásos dolgoktól. Bár tudom, a kezük kötve van erősen, de a negatív vélemény hosszabb távon többet rontana a konyhán, egy jó főnök ezt belátná :U

Por meg jut be így is, úgy is, mivel itt nincs üveg a kijelző felett, így mehet be nyugodtan, nem lesz gond :N (Én mondjuk fekete szilóval kihúznám, de ugye garis gépet huzatos lesz megbontani, pláne megmancsolni :U )

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7658) Nixon18 válasza Dhampir (#7651) üzenetére


Nixon18
senior tag

Hello!

Nem tudom mikor vetted a géped, nem olvastam végig az elejétől a beszélgetést. De június vége óta nekem is egy ProBook 4535s-em van (bár nekem az AMD-procis) és a történeted után megnéztem én is a monitort, de nekem egyáltalán nem látszik a háttérvilágítás. Ha sikerülne összeszedni még pár géptulajdonost és senkinél nincs probléma, csak megoldják garancián belül...

(#7659) Dhampir válasza Nixon18 (#7658) üzenetére


Dhampir
félisten

Júliusban vásároltam, egy hónapja már annak. Köszönöm, hogy megírtad! :R

(#7657) Tikakukac

A stílus rendes volt, hamar átadták a gépet, én meg eltávoztam a helyszínről.
Én biztos meg nem bontom, bontsa meg a gyár! :N

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#7660) Atikusz


Atikusz
senior tag

11,6"-os gépet szeretnék venni a közeljövőben és egy TP Edge E130-at néztem ki magamnak.
Az lenne a kérdésem, hogy ilyen méretben van-e más, jobb gyártónak gépe amit ajánlanátok. Általános felhasználásra kellene.

(#7661) Tikakukac válasza Atikusz (#7660) üzenetére


Tikakukac
titán

Árkeret? Új vagy jöhet használt is?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7662) Atikusz válasza Tikakukac (#7661) üzenetére


Atikusz
senior tag

Csak új, ár max. br. 200e Ft.

(#7663) Tikakukac válasza Atikusz (#7662) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a 13" nagy akkor van ez az Edge és kész. Ekkora méretben új notit nem is nagyon tudok. Használhatóbbat ofc.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7664) Atikusz válasza Tikakukac (#7663) üzenetére


Atikusz
senior tag

Volt 13"-as Probook-om, de azt eladtam mert nagy volt nekem az is. Akkor úgy néz ki marad az E130. :)

(#7665) Tikakukac válasza Atikusz (#7664) üzenetére


Tikakukac
titán

Na ezt én nagyon megvenném :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7666) berger05


berger05
csendes tag

Sziasztok!
Elitebook 8440p -ről mi a vélemény? Angliában vagyok,laptopot kell vennem mert a régi már nem működik, és kell egy másik. Az ebay-en találtam ilyet 300(100e Ft) fontért használtat, 2014 közepéig garanciával. Szerintetek jó vétel?
Illletve még találtam új 8460p-t 2 év garival 8g rammal, ati 6470-es dGPU-val 500 fontért(165e Ft), elvileg készletsöprés miatt ilyen olcsó. Erről mi a vélemény? Nagy különbség van a két gép között?
Elsősorban netezésre, filmezésre használnám.
Köszönöm

(#7667) premete válasza berger05 (#7666) üzenetére


premete
veterán

Jó cucc mindkettő, nekem az utóbbi volt; Elitebook, Thinkpad, Latitude hármas, amit nyugodt szívvel lehet ajánlani szerintem.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7668) fogtunder válasza ceripapa (#7633) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igazából egyáltalán nem értem, mit akartál ezzel mondani, mert egyrészt a 2520m erősebb, mint a 2330m, kapni se lehet a sarki számtech boltban, de még az asztali i5 procik se 30K-ba kerülnek. azt meg pláne nem tudom honnan veszed, hogy én bármiért is fizetnék az általad említett számok közül.

ráadásul te egy lenovo g580-ban ajánlottál emlékeim proci cserét, ami egy elég olcsó consumer laptop, a proci kihajtja a gpu-t, átlagos felhasználásra bőven jó, innentől minek cserélni?

az asus meg gondolom majd jó néven veszi, ha a gyenge hűtés alá rakott nem tőlük származó proci valami bajt csinál. a külföldi szervíz gondolom fel fog hívni, hogy te cserélted benne a procit? aha, akkor minden király, azt hittük valaki más csinálta a tudtod nélkül, már javítjuk is.

btw összesen eddig hány laposban cseréltél cpu-t?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#7669) potpal


potpal
csendes tag

Milyen laptopot vegyek? i5-ös prociban és asus/acer ben gondolkozok. 185k a határ. valaki tud valami jó kis gépet? :K

(#7670) potpal


potpal
csendes tag

játékra használás szempontjából melyik az ideálisabb ?
1. http://www.grando.hu/asus-k73sd-ty021-laptop-notebook-1513420356
2. http://www.edigital.hu/Notebook/Asus_K55VD-SX022D_notebook-p329374.html

Előre is köszi.
:C

(#7671) Gooffancs válasza potpal (#7670) üzenetére


Gooffancs
tag

Egyik se....
Ha játékra kell, akkor ezeket nézd meg:
[link]
[link]
Meg beleraksz egy SSD-t, és van egy jó géped...

Esetleg, ha jöhet még használt, vagy rá tudsz tenni egy keveset a keretre, akkor még a y570 van játékra (máshol lehet olcsóbb w7 nélkül)

(#7672) potpal válasza Gooffancs (#7671) üzenetére


potpal
csendes tag

ezek miért jobbak mint amiket én mutattam? :F

(#7673) Magnum_ válasza Dhampir (#7642) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem is ilyen volt mindegyik hp-m es egyik se vilt eladhatatlan...
En minden szirszarral foglalkozom, de ez pont nem erdekelt
Es ne gariztasd emiatt! Egyreszt emiatt sztem nem is fogjak, masreszt ha megis vki vallalna, nem lesz jobb, sot, meg ha komplett uj kijelzot is kap, az illesztesek nem lesznek olyan szepek... Feleslegesen nem gariztatunk, meg akkor sem, ha itt par jol informalt forumars mindenre azt irja, hogy akkogariztassa'...

Berger05:

Annyiert megerne a 8460p...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#7674) Gooffancs válasza potpal (#7672) üzenetére


Gooffancs
tag

Mert azzal a GT610-el, te nem nagyon fogsz játszani... Ezek olcsóbbak és az újabb játékok is mennek rajtuk...

(#7675) opeter87 válasza Dhampir (#7642) üzenetére


opeter87
senior tag

Nálunk két Hp Probook is van a cégnél. Egy 4530s és egy 4535s és mindkettőnek ilyen a kijelzője.
Igaz amíg nem olvastam, amit írtál nem vettem észre pedig január óta megvannak.
Szóval szerintem ne foglalkozz vele.

(#7676) Neck válasza potpal (#7672) üzenetére


Neck
veterán

Mert a videókártya azokban 64bites busszal rendelkezik, míg a GT630M illetve a 7670-es 128bitessel. Ha nagyon röviden akarnám kifejezni, fele olyan erős a VGA azokban amiket te mutattál azokhoz képest, amiket Gooffancs mutatott.

opeter87: ezzel csak az a baj, hogy ha egyszer észreveszel egy ilyen hibát a saját notebookodon, amit hosszas tipródás után kiválasztottál, baromira tud zavarni, és nem tudsz nem foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#7677) Magnum_ válasza opeter87 (#7675) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Remelem, tobb egybehangzo valasz meggyozi..

Azt hittem, hogy nalam haklisabb ember nincs notebook teren, de van, sot, ezek mar abnormalis dolgOk :-)

Ez a fekete szilozas meg nagyon vicces :)))

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#7678) franc0 válasza Dhampir (#7642) üzenetére


franc0
őstag

Épp egy ilyenről írok. Ez is ilyen, csak nem ennyire.
Észre sem vettem volna, ha nem szólsz...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#7679) Dhampir válasza Magnum_ (#7673) üzenetére


Dhampir
félisten

Saint_ és opeter87

Köszönöm a tanácsokat! :R

(#7678) franc0

Ez baromi...

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#7680) opeter87 válasza Neck (#7676) üzenetére


opeter87
senior tag

Ez igaz és egyet is értek. De én a laptopot szemből nézem, onnan pedig semmi sem látszik.
Én egy 4530s-t használok és az említett hiba a kijelző billentyűzethez legközelebb eső részénél fedezhető fel. Így a "hibát" csak akkor veszem észre, ha előre hajolok a kijelzőig és fentről lefelé nézek. Mely őszintén mondom nem egy gyakori eset.

#7677 Saint_
Engem sem érdekel. Vannak fontosabb dolgok egy laptopnál.

#7679Dhampir
Nincs mit

[ Szerkesztve ]

(#7681) potpal


potpal
csendes tag

Asus/Acer-ben is találtok ilyen vagy ehez hasonló gépeket? Valamiért félek ezektől a márkáktól. :S

(#7682) Magnum_ válasza opeter87 (#7680) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csak ez a mindenaron gariztasson dolog ez nem okos. Egyszer megbontjak a gepet, nem lesz utana mar olyan patent (legtobb gep), felesleges.

Ez kb olyan, mint minden szegeny kIslanyt rabeszelni touchpad nelkuli x200-ra... Lehet, h tok jol jarnak vele, de ha fontos a kulso meg a touchpad, akkor ne csak ezt eroltessuk.

I humbly and respectfully decline™

(#7683) negyedes válasza potpal (#7681) üzenetére


negyedes
addikt

Melyik markatol felsz?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#7684) Prof válasza Neck (#7645) üzenetére


Prof
addikt

Simán elérhető nézd meg az A4/A6-os llano teszteket mit produkálnak Skyrim alatt pl.

(#7685) potpal válasza negyedes (#7683) üzenetére


potpal
csendes tag

http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Lenovo_IdeaPad_G580GH_Intel_Pentium_Dual_Core_B960_4GB_500GB_NVIDIA_DOS_Sotetbarna_LEN_59-336132_4267.htm#muszaki_adatok

http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Toshiba_Satellite_L850-11D_Intel_Core_i3_2350M_4GB_640GB_AMD_Windows_7_Atlos_mintazatu,_matt_es_fenyes_nemes_fekete_felulet,_fekete_billentyuzet_NBTOSL85011D_4708.htm#muszaki_adatok

ezektől.

(#7686) negyedes válasza potpal (#7685) üzenetére


negyedes
addikt

En jobban felek az Acer es Asus fele minosegtol. :) Ezekkel semi gond nincs. :N

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#7687) Tikakukac válasza potpal (#7681) üzenetére


Tikakukac
titán

Én konkrétan inkább fosok az Acer/Asus párostól, hidd el, a G580 bőven a legjobb választásod lesz.

Saint_: Sajátomnak ha lenne ilyen baja és nem lenne garis megbütykölném, az tuti. Ha kell sziloval kinyomnám belülről. Mondjuk elég extrém esetben jön elő ez a hiba, engem nem zavarna.
Touchpad mentes X TP-ket pedig akkor mondunk ha tényleg ért valamicskét a pöcökegérhez. Ezért kérdezek rá mindig, utána meg beajánlom a 2530p-t és csók ;)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7688) Gooffancs válasza potpal (#7685) üzenetére


Gooffancs
tag

Használjuk már a link gombot, ha már van...

Nem tudom miért bízol ebben a 2 márkában (Asus, Acer)... Rosszabb a hűtésük, összeszerelés se tuti, sokkal jobb hardvert kapsz másnál olcsóbban, és a szervizszolgáltatásuk is gyenge...

(#7689) Dhampir válasza Magnum_ (#7682) üzenetére


Dhampir
félisten

Én is félek a megbontástól, ha egyben nem tudják kicserélni. :(

Kérdés, hogy eladás esetén hogyan tegyem bele ezeket a dolgokat a hirdetésembe (itt nem akarom hirdetni, csak példának hoztam), mert ezek után azt hihetik az érdeklődők, hogy egy hibás gépet akarok rájuk sózni, hiába jó gép.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#7690) Magnum_ válasza Dhampir (#7689) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sehogy, ez nem hiba. Nem hibas gepet fogsz eladni.
De tenyleg csak ezert eladod?????

Uristen..

I humbly and respectfully decline™

(#7691) Gooffancs válasza Dhampir (#7689) üzenetére


Gooffancs
tag

Ez a hiba csak oldalról észrevehető nem? Ha szemből nézed a képernyőt (normál esetben) akkor nem látszik, vagy akkor is?

(#7692) Dhampir válasza Magnum_ (#7690) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezért. :B

(#7691) Gooffancs

Szemből nézve nem látszik. :K

Első kép

Második kép

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#7693) Magnum_ válasza Dhampir (#7692) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Van baj :-)

Igazabol mondd, mit szeretnel? Tul nehez meg nagy, nem? Ultrabook jobb lenne, tudom :-)))

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#7694) Tikakukac válasza Dhampir (#7692) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha valaki akkor én elég keményen allergiás vagyok minden kis hibára, akár 5X szétkapom a TP-t csak, hogy rendben álljon belül egy kábel. De ezért eladni kótyavetye. Tesóm Acerje is ilyen, nem foglalkozom vele, normál használatnál sohasem jön elő. IPS panelnál már talán zavarna, ott megeshet, hogy szélről néznéd, de TN panelnál már úgyis széttorzul az egész.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7695) Gooffancs válasza Dhampir (#7692) üzenetére


Gooffancs
tag

Én ezért nem adnál el, normál használatnál nem látszik, használd ameddig tudod, aztán ha jön egy jobb gép, vagy egy durva akció, akkor váltasz... Aki onnan akarja nézni a képernyőt, az se normális. Téged is csak azért zavar, mert tudod, hogy ilyen...

(#7696) Dhampir válasza Magnum_ (#7693) üzenetére


Dhampir
félisten

Legfőképpen az zavar, hogy ótvar gépnél sem találkoztam ilyesmivel. :U
Nem nagy a gép, jól hasznosították a felületet a billentyűzet körül, nincsen nagy holt terület. :)

(#7694) Tikakukac

Néha jobb lenne boldog tudatlanságban élni. :K

(#7695) Gooffancs
:O

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#7697) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Laptopot keresek az alábbi kondikkal:

13-14" , i5 , optikai drive, fém ház vagy strapabíró kivitel , fekete/szürke , ha lenne bill. világítás az jó lenne, de nem kitétel.

eddig talán a 3460as vostro ilyesmi. ti mit tudnátok javasolni?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7698) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Laptopot keresek az alábbi kondikkal:

13-14" , i5 , optikai drive, fém ház vagy strapabíró kivitel , fekete/szürke , ha lenne bill. világítás az jó lenne, de nem kitétel.

eddig talán a 3460as vostro ilyesmi. ti mit tudnátok javasolni?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#7699) Gooffancs válasza vilmaboy (#7697) üzenetére


Gooffancs
tag

Mekkora a keret rá?

(#7700) Z0mbi válasza vilmaboy (#7698) üzenetére


Z0mbi
senior tag

dell latitude e6520 am van. fel eve, es piszkosul meg vagyok vele elegedve. Nem nyoszorog, nem nyekereg massziv haz, massziv felepites, es fhd kijelzo :) (egyetlen dolog ami hatranya, usb 3 nem jutott bele :( )

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.