Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#138901) NextError


NextError
tag

Sziasztok!
Mik a vélemények a 8. generációs laptop procikról és az ezek mellé gyakran társított MX 150 (2gb vagy 4 gb) GPU-ról?
Jelenleg egy Acer laptopom van(HD, i7 4712mq, Nvidia 840M, 16gb ddr3 ram, 250GB ssd ) (tudom gagyi és karton papír erősség). Viszont külső billentyűzettel és egérrel használom, utazás közben max film/ sorozat nézésre, azon kívül asztalon van. Főként játékra vagy tanulásra használva. CS:GO 140-200 FPS körül fut 4:3-ban. PUBG retek szar grafikán 30-50 fps, meg egy kis Fortnite low beállításokkal viszonylag szépen 50-70 FPS-el fut.
Ezt a laptopot szeretném leváltani majd a közeljövőben hogy ezeket a játékokat nem kell ultrán, elég lowon vagy médiumon de 60 FPS körül hozza, CS:GO-t 200 körül bírhatná is akár hasonló 4:3-ban.
Az ára jó lenne ha 250-300 alatt lenne, SSD, rengeteg ram nem szempont csak bővíthessem később.
Tudom, hogy a Dell Inspiron 7567-et illetve egyel újabb "testvérét" szoktátok ajánlani ilyen esetekben.
Csak sokat keresgélve megütötte a szemem az alábbi laptop: [link]
Illetve van ennek egy kisebb testvére i5- ös procival 30k-val olcsóbban kb. Sajnos az asus oldalán nem sikerült belőnöm melyik is ő pontosan, csak tippelgetni tudok, viszont ha minden igaz van benne m2 ssd slot ha meg nincs akkor is ott van még a dvd meghajtó. Illetve sajnos az nvidia MX 150 4GB-os verziójáról sem találtam nagyon tesztet, gondolom azért +2 GB sosem árthat úgyhogy bárki aki tud valami ne tartsa magába :D
Tudom ti tapasztalatból beszéltek, megértem hogy nem mindig a belső csak a fontos, hanem az összeszerelés és a strapabíróság is fontos szempont, úgyhogy mindenféle építő jellegű tanácsot nagyon szépen megköszönnék!
Bocsi a hosszú HSZ-ért :R :R :R :R

(#138902) TheNewDawn válasza NextError (#138901) üzenetére


TheNewDawn
addikt

A kinézett laptopnak csak 5 nagy baja van: szar anyagminőség, szar hűtés, túlárazott, iszonyat gyenge teljesitmény még egy sima 1050 hez képest is, ráadásul román boltból vennéd, és nemzetközi billentyűzettel. Ja akkor nem 5, hanem 6. Ezen kívül tökéletes :)
Szóval ezt az általad is említett Dell 7567 megeszi reggelire, ráadásul a 300 ba is beleférnél. :)

[ Szerkesztve ]

(#138903) Tikakukac válasza NextError (#138901) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezy, itthon nem forgalmazott gép, szlovák, cseh. lengyen trióból jöhetett. Minősége meg az árában ott is van.

Első körben menjünk neki olyan dolgoknak amik itthon kaphatóak. Nem akarsz te olyan bulikát, mint sokat. Tartozékok nélkül kidobált cuccok BF alatt, nuku válasz és telefon. Jó dolog emagozni. Nekem mosószer jött, ez cseh lett, kíváncsi leszek rá, tavaly olyan minőségben kaptak az érintettek ilyesmit, mint a piacos hamis :B

Na így verj el 300k-t kint :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#138904) NextError válasza TheNewDawn (#138902) üzenetére


NextError
tag

Köszönöm mindkettőtök gyors válaszát, így gyorsan el is felejtettem hogy valaha is néztem ilyet :D
Valami értelmes alternatíva a dell 7567 helyett vagy egyenlőre az a legjobb ilyen igényekre, ilyen árkategóriában? Lehet várok még picit a vásárlással. Várható árcsökkenés/ valami értelmes és ígéretesnek tűnő új laptop a kategóriában néhány hónap/ fél év múlva kb?

(#138905) Khelben válasza NextError (#138901) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha mindenképp olcsó gép kell, akkor 190-ért megkapod ugyanezt a hardvert az Acer A515-ben magyar boltban, hivatalos garanciával. De ha játszani is akarsz, akkor ott a Dell 7567. Amit kinéztél, annál így hirtelen nem is tudnék rosszabb választást mondani, talán ha kimennél az ecseri piacra (van még olyan?) és ott vennél kéz alatt gépet valami ócskástól.

[ Szerkesztve ]

(#138906) Bucsi13


Bucsi13
tag

Sziasztok!
Nem konkrét modellt keresek, csak egy-két kérdésem lenne: művészetis suliba járó unokahúgomnak kellene valami, amin értelmesen tud Adobe Photoshop, Illustrator, Lightroom progikkal dolgozni. Mit gondoltok, elég alá egy i3 + 4GB, vagy van valamilyen extra igényük?
Természetesen "minmélolcsóbban" akarják megoldani...

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#138907) Tikakukac válasza Bucsi13 (#138906) üzenetére


Tikakukac
titán

PS, LR, PP nálam pörög. Kérdés mit akar. Láttam csíkos TN monitoron P4-en PS-t futtató embert is tavaly, szóval minden relatív. A minél olcsóbb helyett inkább plafon kéne, meg főleg, hogy mennyit akarja vinni. Mert ha bedobok egy 8570W-t akkor az minden nap vinni ide-oda nem az igazi, kocsi nélkül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#138908) dugo_ válasza Bucsi13 (#138906) üzenetére


dugo_
veterán

8GB már tök alap. A minél olcsóbba pedig nem fog beleférni egy színhelyes IPS kijelző, onnantól meg eléggé bukik a PS-ezés.

(#138909) NextError válasza Khelben (#138905) üzenetére


NextError
tag

Köszönöm az egyre szemléletesebb példákat :D..
Ha lehetőséged megvan rá kérhetek egy linket az Acer-hez? lecsekkolni mit tud az :)
Szertintem azért megérthető hogy a jelenleg általam használt gép és az új között milyen különbségek lennének. Vagy nem így van? :D Az hogy full hd lenne az újnak a kijelzője el is vinné azt a plusz erőt?

(#138910) Khelben válasza NextError (#138909) üzenetére


Khelben
nagyúr

Acer Aspire 5, itt meg elolvashatod, hogy mit tud: teszt. MX150 esetén valószínűleg nem sok előrelépést látnál a hd->fullhd előrelépésen felül (bár ez is elég nagy). Ha tényleg érezhető előrelépés kell, akkor a Dellre kell rámozdulni.

[ Szerkesztve ]

(#138911) TheNewDawn válasza NextError (#138904) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nézd, most irhatnám azt, hogy én szeptember elején vettem egy Y520 as Lenovot, semmilyen hibája nem volt eddig, faxán szuperál, rendszeresen tesztelem Aidával, játékok alatt is jól hűt, ( be kell kapcsoljam kb 1 óra után az extra hűtést mindig kicsit ) és ebben 1050ti van, nem is sima 1050, és 250 be került...
Szóval elvileg merném ajánlani, viszont gyakorlatilag meg a Lenovot a TMX szervizeli, szóval ha valami baja lenne, jó nagyot sz...hatsz a garanciával :)

Summa summárum : Nekem (eddig ) nagyon bejött, de nem biztos hogy te is igy lennél vele.
Úgyhogy inkább Dell, ráadásul Media Marktban most akciós is 300 helyett 283, nemrég laptopszalonban is az volt, de látom már nem .

(#138912) #72487936 válasza TheNewDawn (#138911) üzenetére


#72487936
törölt tag

"én szeptember elején vettem egy Y520 as Lenovot"
Már vártam....... :O

(#138913) wwhy válasza hallador (#138687) üzenetére


wwhy
veterán

És nem zavar a ventije :F /820G1/
Amikor megjelent, kb. elsők között vettem, de 2 hét munka után eladtam, mert az idegeimre ment. Utána volt Probook 430G1, az is dettó, szóval emiatt kb. 4 éve kiszálltam a HP-ból.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#138914) Tikakukac válasza wwhy (#138913) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt szerencsére tudja a Dell és a Thinkpad sor is, a TP-ket még lekussoltatod utólagos profillal, de HP-t és Dell-t nem. Felesleges is ebbe belemenni, nem márafüggő :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#138915) dugo_ válasza TheNewDawn (#138911) üzenetére


dugo_
veterán

Mondjuk egy Ideapadtól már a hibamentes 3 hónap is nagy szó, meg kell becsülni... ;]

(#138916) wwhy válasza Tikakukac (#138914) üzenetére


wwhy
veterán

Na igen, ezért volt sokáig TP, de valahogy a HP hangja _számomra_ idegesítőbb, zavaróbb volt, mint bármelyiké.
ON: maradok egy gen 4 Carbon X1-nél, lemondok a Dell 7370-ról, miután elb@sztam egy rakás időt és összehasonlítgattam az sRGB és Adobe lefedettségeket, meg a kalibrálással kihozott eredményeket, kiábrándító mind a Dell, mind a HP, de még a T460s és x260/x270 is (FHD, IPS). Remélem, nem nyúlok mellé, habár a passzív Dell még mindig kísért :DDD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#138917) Tikakukac válasza wwhy (#138916) üzenetére


Tikakukac
titán

És mennyire szívás, mikor a tesztek után kiderül, hogy a gépedben nem az a panel van, mint ott :P

Mikor most 2 sima TN-es Pavilion volt nálam megtörtént, hogy egyik konkrétan csoda volt a másik mellett. Egymás utáni darabok voltak, hazai vásárlás frissen. Na ezért vettem magamnak törött paneles gépet. Majd én olyat rakok bele, ami nekem tetszik :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#138918) wwhy válasza Tikakukac (#138917) üzenetére


wwhy
veterán

Nagy lenne, de ellenőriztem, AUO van a kiszemeltben és a tesztben is.
Persze azon belül is lehet szórás, de itt a kalibrátor, bevetésre készen.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#138919) hallador válasza wwhy (#138913) üzenetére


hallador
addikt

Ebben a gépben 16GB ram van, 2 SSD általában mindent virtuális gépen, és csak akkor érezhető a ventilátor, ha csendes helységben vagyok. Ha dolgozom a munkahelyen, akkor ez észrevehetetlen. Szóval nem zavar.
A Lenovo-nak kb a visszavehető ventilátor sebesség, mellette meg az olcsó hatású, hajlékony ház, a bővíthetetlen technika. A Kijelzőt megszoktam. Ez a gép semmivel nem hangosabb, mint bármelyik konkurense, cserébe minőségben a Lenovo-nál biztos jobb.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#138920) wwhy válasza hallador (#138919) üzenetére


wwhy
veterán

az olcsó hatású, hajlékony ház
érvényes a Carbonra is :F
sose járt a kezemben, ismerősnek sincs, MM-ban sincs, hogy megnyomkodjam.

Akkor szerinted megéri egy 820 G4-en elmélázni :F

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#138921) Tikakukac válasza wwhy (#138918) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy 6-7 darab után nekem is lett jó :DDD Szánalmas amúgy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#138922) hallador válasza wwhy (#138920) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem az újabb Lenovo-t már jobbak.. Én kifejezetten a 820 G1/Latitude 7240 konkurens X240-ről mondtam ezt. Az újabb Lenovo-k mostanában állítólag kiforrottabbak. Szerintem nézd meg őket fogdosd meg, de az a baj, hogy ez sem jelent sokat, mert új korában minden gép feszes, erős, szép, majd eltelik egy év, és akkor már nem ugyanazt mutatja mint újonnan.
A Carbon ellenfele nem a 820,840 hanem a 1040 HP oldalon. Annál egyáltalán nem biztos, hogy gyengébb a carbon.
De a x40-es baki után én nem bízom meg a Lenovo-ban.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#138923) forzaroma


forzaroma
tag

Erről az Acer Aspire 7-ről mi a véleményetek?
Élőben elég jó minőségnek tűnik nekem, laikusnak.

Realme GT2

(#138924) Hyacinto válasza hallador (#138586) üzenetére


Hyacinto
tag

Nem hagy nyugodni az amiket olvastam még a válasz hozzászólásod után, illetve az hogy hasonló dolgok jártak már eddig is a fejemben :).

Játékra asztali gép való. Ebből az alaptételből kiindulva felvázoltam még két opciót. Mindkettővel pénzt spórolok, amit később külföldön PC vásárlásra, építésre költhetek.

A verzió: a jelenlegi (HP 2560p) laptopomat bővítem rammal és egy SSd-vel. És USB lámpával megvilágítom a billentyűzetet (a mostani kijelző felső részéről érkező megvilágítás nem rossz, de nem is túl jó). Kérdés, hogy megéri e a bővítés?

B verzió: megfelezem a költséget, vagyis 150 K körül és veszek egy üzleti gépet használtan garival amiben már minden benne van / beletetetem ami a munkámhoz kel, min. 8 GB ram és egy kisebb SSD, mert úgyis felhőbe mentek, alapból ott dolgozom.Tehát elég 120 GB-os háttértár. WIN esetleg Office.

Ha jól látom akkor ebben a felállásban is a HP a nyerő :) a 840 G1-es versenyzővel. Bár itt a magyar bill. hiánya a jelenlegi kínálatban kicsit megkeveri a dolgokat, illetve plusz költségként jelentkezik...

Márciusig amúgy is ráérek dönteni, vásárolni :) .

Szerinted, szerintetek? A segítséget ismét előre is köszönöm.

Akárhogy is, játékok lennének a gépen, ahogy most is van Sim City 4 Deluxe, meg van még egy rakás remek játékom a videójáték ipar fénykorából, a GOG könyvtáramban :DDD , meg DOSBox és WinUAE hmmmm. Ebből a szempontből bárhogy is döntök mindkét megoldás egy HIGH END Gamer Notebook lesz a játékok szempontjából, és még a hűtés miatt sem kell idegeskednem :C . Aztánmeg majd meglátom az asztali gépet ;)

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#138925) hallador válasza Hyacinto (#138924) üzenetére


hallador
addikt

Ilyen összegért ha még van, akkor Dell Latitude E7440 FHd, i7, HP EliteBook 840 G1 szintén ilyen felszereltséggel kijön. Mind a kettő minőségben ugyanazt tudja. A HP-nak annyi előnye van, hogy bele megy kettő "disk" is. Meg benne van mellette 2 ram foglalat is.
Ha egy diskkel megvagy, akkor bármelyik jó választás.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#138926) Khelben válasza Hyacinto (#138924) üzenetére


Khelben
nagyúr

15k körül lehet kapni magyar világítós billentyűzetet a 840-be. Aprón néha olcsóbban is. Az ssd mindig megéri, a legrégebbi gép is megtáltosodik tőle.

(#138927) Hyacinto válasza hallador (#138925) üzenetére


Hyacinto
tag

Akkor, az A verzió kuka? Amúgy ezt a két gépet néztem én is a "szalonban" ;)

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#138928) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Ismét itt vagyok, egy érdekes kéréssel.

(1) Mihamarabb
(2) Nincs határ, legjobb ár/értéket keresem, de szeretnék 300e alatt maradni
(3) Irodai programok (könyvelő, etc)
(4) -
(5) 15,6, matt, IPS
(6) Sokat, de utazás közben nem használam
(7) Nem számít
(8) SSD + HDD mindenképp kell
(9) A legfontosabb, hogy stabil és megbízható legyen, és legalább 5 évig bírja a gyűrődést. Tudom, ezt garantálni senki se tudja, de ha már megbízható, akkor okés.
(10) Új, vagy refurbished is jöhet, minél több garival.

Várom mi lenne a jó, köszönöm :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#138929) smallmer válasza hallador (#138898) üzenetére


smallmer
őstag

elnézésed kérem, ha valami rosszat mondtam/kérdeztem.Nem kötekedő jelleggel írtam. Nem azért húzom itt a dolgot, mert unatkozom, hanem mert a pénzemért szeretnék olyan laptopot kapni ami tetszik is és jó is. :)

az általatok említett Latitude 5480 és HP ProBook 450 G5 között van valami lényegében nagy különbség? Egyre jobban tetszik az 5480. Van annyira jó mint a hp? :) látom, hogy USB c is van hozzá na meg dokkolót is lehet kapni. Sokkal nagyobb a 14" kijelző mint a 13,3" a valóságban? mármint ki tudom számolni, csak látszatra gondolom :) Illetve szóba jöhet még bármi más laptop? :) amire érdemes lenne pillantást vetni? :)

tényleg bocsi, ha idegesítő voltam/vagyok

(#138930) FeZ...


FeZ...
aktív tag

Sziasztok !

Kellene vennem egy laptopot autószerelő műhelybe. Autóalkatrész keresők, számlázó és diagnosztikai programok futnának rajta dögivel, másra nem igen lenne használva.
Egy barátom, aki autókomputerek javításával foglalkozik, kiszállással is, egy HP Elitebook 8470-et használ és nekem is ajánlotta a fenti célra, mert bírja a folyamatos hurcibálást, menet közbeni diagnosztikát is.
Rákerestem eladó példányokra, nem volt túl sok, de közben a kereső feldobálta nekem a 8440 és a 8460-as típusokat is. Konfigban nem voltak túl komoly eltérések a gépek között (legalább is amikkel én találkoztam). A kérdésem az lenne, hogy a fenti célra ti is ezt a típust ajánlanátok-e ill. hogy a másik két típus is hasonlóan jó lenne-e a célra ? Pl. a ház, kijelző minősége mennyire eltérőek közöttük, stb.
Előre is köszönöm !

(#138931) tecsu válasza FeZ... (#138930) üzenetére


tecsu
addikt

Valójában ez lenne oda való, csak hát az ára...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#138932) Dhampir válasza smallmer (#138929) üzenetére


Dhampir
félisten

Különbség például a Dell NBD garanciája.

(#138933) Chaser válasza FeZ... (#138930) üzenetére


Chaser
titán

8440 kasztniban sokkal jobb minőségű, de hw-ben már elavult, 8460 háza kb ua, csak sandy platform belül, akkor érdemes venni ha nagyon olcsó, 8470-ek ára is lenn van már
kijelző adott példányoktól függ, több fajtával szerelték őket, mivel 14-esek és abból minőségi nem volt, nagy csodát nem kell várni, hd+ felbontású legyen lehetőleg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#138934) Thookes


Thookes
újonc

Sziasztok!

Ismételten hálás vagyok a segítségért és tanácsokért a gamer laptopok terén.
Egy kérdésem lenne, ami viszonylag megválaszolatlan maradt: Dell 7577 vs. Lenovo Y720. Leszámítva a Lenovo garanciával kapcsolatos nehézségeit, van jelentős különbség a laptopok között? Gondolok itt a hűtésre, strapabíróságra, stb. ugyanolyan hardverrel rendelkező modellek esetén.
Leárazás miatt a Lenovot kb. 130 ezerrel olcsóbban tudnám most megvásárolni a Dellhez képest, annyi különbséggel, hogy nincs benne SSD. De hát az ugye bőven 130 ezer alatt van... :D Viszont, mivel nem kis összegről van szó ezen laptopoknál, és időtálló laptopot szeretnék, mondhatni egyszer akarok rá költeni, a pénzt nem sajnálva rá.

Köszönöm.

(#138935) wwhy válasza Tikakukac (#138921) üzenetére


wwhy
veterán

Akkor mi f@sz@? :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#138936) TheNewDawn válasza Thookes (#138934) üzenetére


TheNewDawn
addikt

130 ezerrel azt hogyan ? 350 körül kapni dell 7577 et, egészen elképzelhetetlennek tartok 30-40 nél nagyobb árkülönbséget. Sőt, tudomásom szerint nem is olcsóbb, persze mint mondom egy akcióban 30k mondjuk lehet, na de több???
Egyébként az Y720 as széria szerintem teljesen jól sikerült, szóval ha a kockázat nem gond, akkor szerintem simán vedd azt.

(#138937) FeZ... válasza Chaser (#138933) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Köszönöm :R

A kijelzővel nincsenek túl nagy elvárások, ezek az alkatrészkeresők, diagnosztikai programok eleve nem túl kifinomult grafikával léteznek. Sajnos nem túl bő a kínálat 8470 terén, nem biztos, hogy lesz lehetőség választani. :-(
Korábban egy kis Notebook-ot (vagy Netbook-ot?) használtak, de meg akartam valamit nézni rajta, és 20 perc után feladtam a várakozást, hogy bejöjjön az összes adat. :-(

[ Szerkesztve ]

(#138938) Khelben válasza FeZ... (#138937) üzenetére


Khelben
nagyúr

8460 majdnem ugyanaz, mint a 70-es (5% teljesítménykülönbség kb.), a 8440 viszont már elég öregecske, azt már nem venném meg. A sebességhez meg ssd kell.

(#138928) LógaGéza : HP Probook 450 vagy Dell Latitude 5580 (utóbbi már talán túllépi a 300-at).

[ Szerkesztve ]

(#138939) FeZ... válasza Khelben (#138938) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Köszönöm az info'kat ! :-)

(#138940) G0mb1


G0mb1
csendes újonc

Sziasztok!

Az előzőre nem kaptam semmi konkrét laptop ajánlást így megnézzük újra. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200k a teteje
(3) Felhasználás? munka, leginkább irodai (99%), nagyon sokat napi több órát utaztatnám
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem játszom rajta
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat, vezetek utazás közben, szóval nem
(7) Operációs rendszer? Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Mind1
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) 1,5 kg-nál ne legyen nehezebb
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új

Megj: Asus párti vagyok, de ebben a kategóriában inkább Dell és Acert találtam, esetleg valamielyik Vivobook (flip)?

Köszönöm előre is!

(#138941) Khelben válasza G0mb1 (#138940) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azért nem kaptál, mert ennyiért nincs normális 14-es gép. Talán ez a HP, de ez is egy 120k-s gép minőségével és anyaghasználatával rendelkezik. Ha 13,3-as méret is elég, akkor meg HP Probook 430, ez már valamivel jobb minőség.

(#138942) LógaGéza válasza Khelben (#138938) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm, megnézegetem őket. T570-es Thinkpadek nem jöhetnek szóba?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#138943) Thookes válasza TheNewDawn (#138936) üzenetére


Thookes
újonc

Az általam kinézett Dell 7577 460 ezerbe kerülne alapáron, az most sajnos nincs leakciózva. :( A Lenovo Y720 hasonló felszereltséggel (SSD nélkül) 410 alapból, jelenleg pedig - gondolom karácsonyi akció miatt - 340 körül mozog. Innen jön ki a 120-130 ezer körüli árbeli különbség, ami már egészen szép kis összeg. :))
Viszont a cél egy igazán jó laptop beszerzése, amivel tényleg nem lesz gondom az elkövetkezendő néhány évben.Így igazán csak a minőség és maga az eszköz megbízhatósága fontos.

(#138944) pocokxx válasza dugo_ (#138865) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A gép egyébként jó választás lehet? Mondjuk, ha máshonnan vennénk?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#138945) Khelben válasza Thookes (#138943) üzenetére


Khelben
nagyúr

Viszont a cél egy igazán jó laptop beszerzése, amivel tényleg nem lesz gondom az elkövetkezendő néhány évben.Így igazán csak a minőség és maga az eszköz megbízhatósága fontos.

Ezzel elkéstél úgy 15 évet. Manapság már nincs olyan gép, amire azt lehet mondani, hogy na, ez biztosan nem megy tönkre. Ugyanabból az alapanyagból, ugyanabban a gyárban készülnek az alkatrészek. Ami nem mindegy, az a garancia megbízhatósága. Ha valami bekrepál, akkor egy héten belül jól megcsinálják, vagy húzzák hónapokig és amikor végre visszakapod, ugyanolyan rossz, mint volt. Na ebben gyenge a Lenovo és erős a Dell.

(#138946) TheNewDawn válasza Thookes (#138943) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Én nem tudom, hol nézegetted ezt a Dellt, de már 350-360 körül is lehet kapni rengeteg helyen :) És hasonló árban vannak a Lenovok is :)

(#138947) Khelben válasza TheNewDawn (#138946) üzenetére


Khelben
nagyúr

Már 300-ért is van 1050-nel, 1060-nal meg 360k. [link]

(#138948) Rickeffe válasza Thookes (#138934) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

7577 kicsi gamut nincs pwm, elvileg nem melegszik nagyon, nem folytódik.
http://laptopmedia.com/review/lenovo-legion-y720-review-lenovos-premium-15-inch-gaming-solution-is-all-about-features/

Y720 kicsi gamut, pwmes, nem melegszik nagyon talán de folytódik.
Gamer küllem.
http://laptopmedia.com/review/dell-inspiron-15-7577-gtx-1060-max-q-review-improved-but-still-flawed/

A billentyűzet minősége kérdéses, hangkárytát szinte sosem tesztelik.
Realtektől eltérő kevésben van.

Rickeffe

(#138949) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok,
Egy kedves barátom megkért, hogy segítsek neki laptopvásárlásban. Munkára lenne szüksége egy gépre, könyvelni fog, szóval nem kell egy erőgép, fontos a megbízhatóság és ha lehet, minél több/jobb gari.

Kitöltöttem rá a kérdőívet:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még idén, minél előbb.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Bruttó 150 körülre gondolt, ha kicsit több, még beleférhet, de megérje.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, könyvelés, csak munkára.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15.6 col, nincsenek különleges igények (persze "legyen minél jobb"). Ha két mindenben ugyanolyan gép közül kellene választani és csak a kijelző a különbség, inkább a 14-est választaná.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz sokat hordozva, nem lesz utazás közben használva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi (amazon.de-n néztem OEM Win10 kulcsot).

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Szerintem SSD kellene mindenképpen, 120as is elég amúgy. 8 giga ram jó lenne, de szerintem 4-gyel is ellenne.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Külső monitorra lenne kötve, HDMI előny de átalakítóval is megoldható.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Számla, garancia a lényeg; előny, ha nem használt.

Mindezek alapján és átfutva a fórumot, hardveraprót is, amiket néztem:
- HP Probook 440 G3-at néztem neki (i3-6100u, 8gb/128gb ssd, 1 év gar) 163k (SeniorTillás)
- HP ProBook 250 G5 (i3-5005u, 8gb/128gb ssd, 1 év gar) 148k (SeniorTillás)
- HP 250 G6 (i3-6006u, 8gb/256gb ssd, 3 év gar) 155k (laptopszalon)
Ezek közül nekem a 3 év garis G6 a legszimpatikusabb (meg amúgy a 440 jobb minőségűnek tűnik), de nem nagyon tudom őket összehasonlítani, szerintem mind jó lehetne neki. Az 1 év garis gépeket +23k lenne 3 évre bővíteni.
Ti melyiket vennétek, van, ami jobb vétel lenne számára?

ThinkPadeket néztem még egyébként, de láttam, hogy nem annyira ajánljátok itt (pl T470 3 év garival, i5-6300-zal, 8gb/256gb ssd-vel 180 lenne).

[ Szerkesztve ]

(#138950) opr


opr
veterán

Udv!
Ismet itt vagyok, egy gyerekkori jobaratom kert segitseget, es az itteni eddigi ajanlasok alapjan sikerult is neki mutatni egyet, ami tetszik neki, viszont erosen probalom rabeszelni a hasznalt uzletire (a masik alternativa a nagyon maximum 200k, media markt, mert oda van egy 80kHUF-os kuponja).

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - mostanaban
(2) A gépre szánt összeg forintban? 120k
(3) Felhasználás? filmezes, netezes, nagyon minimalis jatek (csak regebbiek, pl diablo 3 med-low grafon mar eleg lehet)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? regebbi jatekok, medium-low grafikan, nem egy nagy jatekos a srac, nincsenek komoly kovetelmenyek, sztem egy job intel hd is eleg lehet
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15", minimum 1600*900, jo lenne IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nem nagyon, az esetek 90%-ban hazban lenne, utazas kozben nem lenne hasznalva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) tokmindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? ssd mindenkeppen, de ugy is jo, ha utolag van bovitve
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) semmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak hasznalt

Szoval, a kerdes:
Fenti hasznalatra letezik-e hasznalt uzleti kategoria, nagyon max 120k-ert?
Illetve tudnatok kuldeni par megbizhato, magyar billentyuzetes hasznalt gepekkel foglalkozo oldalt? Parszor mar kaptam 2-3 tippet innen, de valahogy mindig elfelejtem, ugyhogy mostmar be fogom oket konyvjelzozni. :DDD

Koszonom! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.