Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) guftabi96


guftabi96
addikt

De ez ilyen szekrénysorba beépített íróasztal, ilyen egyedi cucc, tehát ezen nem tudok alakítani
Másrészt full hd monitor se fér bele a keretbe

#KeepFightingMichael

(#34552) milan18


milan18
aktív tag

Hali

LG 22EA53VQ-P
SAMSUNG S22B350T

E két monitor közt vacilálok fps játékokhoz kéne mit válasszak?

(#34553) I3EI\ICE


I3EI\ICE
aktív tag

Panel típus ADS? ( forrás )

Ilyen van? Tud erről valaki valamit?

(#34554) schawo válasza I3EI\ICE (#34553) üzenetére


schawo
titán

Sima tn monitor. Hogy melyik kisujjukból szopták ezt az ads hülyeséget, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34555) milan18 válasza schawo (#34554) üzenetére


milan18
aktív tag

Na kicsit nehéz volt, mert Samsung ADS panelnek nevezi. Rendes nevén AD-PLS-nek nevezik, ez az IPS panel egy újabb változata, itt olvashatsz róla Super PLS néven:
http://en.wikipedia.org/wiki/IPS_panel
Röviden, növelték a betekintési szöget, a fényerőt (10%-al), jobb képminőség (nem írják miben merül ki), hajlékony kijelzőt tudnak belőle csinálni (nyilván nem a monitorról van szó), olcsóbb előállítás (ami itt most nem lényeges).
Külföldön konkrétan nem nagyon tesztelték ezt a monitort, csak egy nagyobb szériát, az viszont maximumot kapta, lehet nincs ilyen jó ez a monitor, de közel ilyen jó már akkor is elégedett lehetsz. A tesztben dícsérik a PLS ((Plane-to-Line Switching))

Ezt iponon találtam ezek szerint az ADS az ips panel egy másik verziója...bár én nem értek hozzá meg németes voltam nem angolos:D

(#34556) Május


Május
tag

Sziasztok!

Monitorvásárlásra adtam a fejemet. Elég sokat olvasgatva IPS paneles-re esett a választásom, de mivel nem vagyok szakértő ezért a ti segítségeteket kérem ezen paneleken belüli megfelelő monitor kiválasztására.

Olyan 70 ezer forint körüli árban gondolkozom 23-24 esetlegesen 27 col de utóbbi csak ha nagyon érdemes.
Két típussal szemezgettem eddig, az egyik az - Lg ips237l-bn - a másik pedig a - Dell u2412m -
Ti melyiket ajánljátok a kettő közül vagy ha netán lenne valami más ötletetek azt is szívesen fogadom.

Mindenféleképpen tűéles képet szeretnék szép színekkel jó betekintési szöggel és játékra (esetleg FPS) alkalmas válaszidővel vagy inputlaggal.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: Május :)

(#34557) dsomogyi


dsomogyi
csendes tag

Szép estét!
E három monitor közül ti melyiket választanátok?
LG 24EA53VQ-P
Dell UltraSharp U2412M
Dell S2340L
Paramétereiket tekintve nagyjából megegyeznek, úgyhogy ezek közül nem nagyon tudok dönteni.
Talán az LG az, amelyik jónak tűnik, de javítsatok ki, ha tévednék...
Előre is köszönöm a segítséget...
Dsomogyi

(#34558) Zjunior válasza dsomogyi (#34557) üzenetére


Zjunior
veterán

Dell U2412M
+1:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#34559) SRII válasza dsomogyi (#34557) üzenetére


SRII
őstag

LG 24EA53VQ-P nagyon szimpatikus, nem is láttam ezt a tipust,
ips-5ms-fullHd-hdmi csatlakozás amit több drágább moncsiról kihagynak!
24"

de hiába mind ez akkor is dell 23" vagy 24" fogják ajánlani szerintem. hiába drágább 70k a 24" az lg meg csak 49K
sajna itt csak dellt ajánlanak. pedig biztos vagyok benne hogy ezek az 50k 23" és 24" más márkájú monitork is nagyon jók, csak ugye ha Dága a dell márka akkor is dellt vegyé!

nem kaptam fizetést a reklámért a deltől sajna akkor ellenűk nem velük vagyok,,., :D

én bízom abban hogy nem csak drágán lehet 24" moncsit venni ips panelben , lehet olcsóbban is .

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34560) schawo válasza SRII (#34559) üzenetére


schawo
titán

A HDMI nem monitorra való csatlakozó.

A Dell egy 24"-os 1920 x 1200-as 16:10-es monitor, az LG egy FullHD-s 23.8"-os 16:9-es. [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34561) Május


Május
tag

Még 1 kérdés AH- IPS vagy E-IPS paneles monitort érdemes venni mert láttam dell ből is ah-ips-eset ?
Ha jól informálódtam akkor az E-IPS az régebbi mint a másik.

(#34562) Isual válasza schawo (#34560) üzenetére


Isual
veterán

És valszeg nem IPS, mivel tudtommal az LG nem gyárt ilyen IPS panelt!

(#34556) Május: Dell U2412M :K

(#34557) dsomogyi: Dell U2412M :K

(#34561) Május: Dell U2412M :K - melyik is a két típus? Mert az utolsó E-IPS-es monitor (nem e-IPS), amiről tudok, az a 2209WA. :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34563) Malanrion


Malanrion
tag

monitortisztításhoz mi az ajánlottabb, kendő+tv,mintortisztító, avagy nedves törlőkendős valami.. a laptopomhoz(fényes) az első kombót használtam, de a mostanihoz (matt) is jó. tudom, hogy bagatel kérdés, de megkérdezem, abból még baj nem volt.. :U :)

(#34564) schawo válasza Isual (#34562) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34565) Isual válasza schawo (#34564) üzenetére


Isual
veterán

ejj
köszi! :R

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34566) schawo válasza Isual (#34565) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, honnan van a panel, de úgy tűnik, hogy az LG elkezdett gártani egy budget 24" 16:9-est is a szokásos 16:10-es mellé.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34567) Isual válasza schawo (#34566) üzenetére


Isual
veterán

Furcsállom nagyon, nem akartam elhinni, de nagyon úgy néz ki, hogy csak IPS. Mondjuk, hogy hol térül majd meg a gyártási-fejlesztési költség, mert nem értem, hogy a meglévő 23"-es 16:9-es és 24"-es 16:10-es ez miért kellett annyira nagyon. Na de ez nem az én bajom, én tuti nem venném meg. :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34568) Nyugdíjas válasza Isual (#34567) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem tudjátok, hányan keresnek ilyet... sokan. Én sem értem,de ez van.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34569) Isual válasza Nyugdíjas (#34568) üzenetére


Isual
veterán

0.8"-ért? pff... nem értem az embereket... :(

mod.: besz#rás... :D

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34570) Nyugdíjas válasza Isual (#34569) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

"- Most 22"-os van, aztán ugy gondoltam akkómá' legyen nagyobb. A 23" alig nagyobb..."
"- De csak nagyobb pixele...... -áh, mindegy." :D

Valahogy igy néz ez ki...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34571) stranger28 válasza Nyugdíjas (#34570) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD :DDD :DDD

(#34572) milan18 válasza Isual (#34569) üzenetére


milan18
aktív tag

0.8" ez mit takar?:D

(#34573) Isual válasza milan18 (#34572) üzenetére


Isual
veterán

A 24-es LG az valójában 23.8", tehát kemény 0.8"-csel nagyobb akármelyik másik 23"-es IPS-nél (pl 2312HM). És csak ezért megvenni, ugyanakkora felbontással, ráadásul LG... hát ezt gondoltam. :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34574) I3EI\ICE válasza schawo (#34564) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Szerintem ez a formatervezés egy nagyon kellemes meglepetés az LG részéről.

[ Szerkesztve ]

(#34575) Isual válasza I3EI\ICE (#34574) üzenetére


Isual
veterán

Persze mert egy Dell monitor, HP talppal, LG logóval. Az előző mondatban nem a formatervvel van a baj. ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34576) I3EI\ICE válasza Isual (#34575) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Szerintem van abban a formavilágban azért nem kevés LG is. Nekem tetszik azzal együtt, hogy nekem is feltűnt főként a Dell beütés (de a HP is a talpnál az általam nagyra becsült 2475W nyomán).

Úgy tűnik ez lesz a z U2713H LG alternatívája. Kíváncsi lennék rá élőben... LG EA83

(#34577) Isual válasza I3EI\ICE (#34576) üzenetére


Isual
veterán

Én látod nem. :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34578) batt


batt
aktív tag

Srácok a segítségetek szeretném kérni! Super pva paneles monitorom van most jelen! Soha az életbe nem szeretnék TN paneles moncsit! DE van egy kis problémám sajnos a következő monitorom szeretném ha ips paneles legyen de nem akarom,hogy full hd legyen! A baj ugye az,hogy csak abba kapható,én pedig 1680X 1050 körüli felbontásban szeretném használni! Ez nagyon ront a minőségen? Esetleg valami lökőt (mint én :K ) aki így használja? ;] :P :DDD :R Vélemény?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#34579) thomasvold válasza Május (#34556) üzenetére


thomasvold
őstag

Dell U2412M :)

(#34580) Isual válasza batt (#34578) üzenetére


Isual
veterán

Mit használsz most?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34581) I3EI\ICE válasza Isual (#34577) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Hát mondjuk én abban reménykedtem, hogy árban valamivel alálicitál a Dellnek, ahogy LG-ék szokták, de úgy látom teljesen azonos árban van az U2713H-val. Így nem hiszem hogy versenyképes lesz, bár én ettől még szívesen megnézném. No de ha már esett nekem is egy U2713H 105-ért akkor már marad ez...

(#34582) xy2003


xy2003
tag

23as monitort hd felbontásban kb milyen távolságrol jo/ideális nézni netezéshez?

(#34583) stranger28 válasza xy2003 (#34582) üzenetére


stranger28
addikt

Az az ideális, amikor belátod az egészet jóformán. Szerintem 23-nál ez egy ~60 centi lehet.

(#34584) xy2003 válasza stranger28 (#34583) üzenetére


xy2003
tag

Ok,köszi.

(#34585) Isual válasza xy2003 (#34584) üzenetére


Isual
veterán

Aztán colostokkal kimérni! ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34586) stranger28 válasza Isual (#34585) üzenetére


stranger28
addikt

Na, azt megnézem, ahogy valaki a körülbelül 60 centit pontosan kiméri eszközzel. ;]

(#34587) batt válasza Isual (#34580) üzenetére


batt
aktív tag

samsung 971P Imádom csak kezd már kicsi lenni!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#34588) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo, szeretnék venni egy második monitort, játék közben stream, forum, webcam haverokkal ilyesmire, nemkell hogy nagy legyen (kb 17 is elég akár) nemkell tuljó felbontás se, a lényeg hogy szemkimélő legyen meg olcsó, nem kell kifejezetten jó minőségű se stb. Igazából lehet használt is, bár nem tudom mennynire megbízható az olcsó használt, ha 10ért veszem és 5hónapot bir nemegyek vele sora akkormár veszek 20ért valami ujat

(#34589) tomas01


tomas01
aktív tag

Sziasztok. Tudna valaki segíteni nekem?
SZeretnék egy normális monitort amit minden iránybol jól lehet látni. Most egy olcsó Chili Green ledesem van.
Ha feljebb állítom már annyira torzulás van, hogy borzasztóan zavaró.
Ezeket a monitorokat néztem ki:
Asus mx239h
Hp Pavilon 22xi
Lg 29ea93-p
Szerintetek melyik a legnyerőbb?

(#34590) Kuruc2 válasza tomas01 (#34589) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Az nem gyenge szórás. :D

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#34591) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Úgy néz ki, hogy akkor veszek valamikor egy DELL ULTRASHARP U2412M-et amit ajánlottatok. 1 kérdés merült még fel bennem. HDMI -> DVI vagy Thunderbolt -> DVI? Mindenképpen veszek valamilyen átalakítót / átalakítókábelt, melyiket lenne érdemes. DVI-DVI kábel van a monitorhoz ha jól tudom, akkor egy TB -> DVI átalakító kellene "csak". Ez 2.200, míg a HDMI -> DVI kábel (2.5m) 1.200. Valami jótanács?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#34592) faranus


faranus
aktív tag

Sziasztok

A régi ASUS asus v222d monitoromat akarom lecserélni egy nagyobbra. 27 colosokat néztem a felé gondolkodok. Otthoni felhasználásra lenne, játékok filmek netezés. A BenQ GW2750HM és BenQ GL2750HM
néztem, de nem vagyok elzárkózva más márkáktól se. A keret 70-75k környéke. Szerintetek jó felé nézegetek vagy ennyi pénzért nem lehet jó 27" monitort venni? Nem értek nagyon a monitorokhoz nem tudom hogy mit kell nézni vásárláskor kontraszt meg stb

tisztelettel faranus :R

(#34593) kleinguru válasza faranus (#34592) üzenetére


kleinguru
addikt

Esetleg nézdd meg az LG 277L is, egy esetleges kalibrálással egészen szép eredményt tudsz elérni:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34594) stranger28 válasza DJ. Ru$y (#34591) üzenetére


stranger28
addikt

Azt vedd, amelyikkel jobban jársz gondolom. :) Ha a HDMI-s olcsóbb, akkor nyilván azt, amennyiben kiszivárog rajta a natív felbontás.

(#34595) DJ. Ru$y válasza stranger28 (#34594) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Közben rájöttem, hogy van egy 3. lehetőség is Thunderbolt -> Displayport kábellel... minőségben, akkor semmi különbség, bármit alakíthatok bármire? Nyilván akkor HDMI -> DVI, mert az a legjobb árban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#34596) stranger28 válasza DJ. Ru$y (#34595) üzenetére


stranger28
addikt

Végső soron igen, de nem mindig van értelme. Most is itt van ugye a HDMI-DVI.

(#34597) DJ. Ru$y válasza stranger28 (#34596) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igazából most a minőség a kérdés. 1-2 ezer Ft egy ilyen monitor vásárlásánál nem fog földhöz vágni. Max. annyival kevesebbet tankolok a kocsiba.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#34598) Isual válasza DJ. Ru$y (#34595) üzenetére


Isual
veterán

Vagy így, vagy így, rajtad áll. A miniDP-DP jó minőségű cucc, az járt már nálam is, de a HDMI-DVI-vel se lesz sztem gondod. :N

(#34592) faranus: Szerintem ennyi pénzért lehet jót, csak nem 27"-eset, tehát vagy nagyot veszel vagy jót. :) Dell U2412M-et ajánlom neked, az jó! ;)

(#34589) tomas01: Dell U2212HM, U2312HM felé nézelődj, azt tanácsolom! :)
Persze ha szóba jött az LG 29EA93-P, akkor Dell U2913WM és U2713HM is szóba jöhetne... ;)

(#34588) Peddy789: Használtat kéne bogarásznod. Egy két üzlet foglalkozik régebbi használt monitorok újraértékesítésével, garancia adása mellett (pár hónap, max 1 év). Monitorguruéknál most rohanva ezt találtam neked, 20k, mondjuk 22"-es, de ha elfér az asztalon a 2312HM mellett, akkor miért ne? 6 hónap garival. :U

(#34587) batt : Újonnan, IPS-t, WSXGA felbontással nem kapol. Használtan Dell 2209WA szokott néha felbukkani hwaprón, de PVA után a 800-as kontrasztot nem biztos, hogy értékeled majd. Meg kéne barátkozni a nagyobb felbontással. Nem tudom mennyit szánnál rá, az sem ártana a kapcsolatunknak, ha ezt elárulnád... :B

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34599) stranger28 válasza DJ. Ru$y (#34597) üzenetére


stranger28
addikt

Tudom, hogy a minőséget kérdezed, viszont arra már válaszoltam: "...bármit alakíthatok bármire?" -> "Végső soron igen..." :K

(#34600) DJ. Ru$y válasza Isual (#34598) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy bajom van a DP portos megoldással, hogy fehér :DD Így marad a HDMI. Eldöntötte a szín :D

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.