Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) stranger28 válasza madgie (#34897) üzenetére


stranger28
addikt

Itt a válasz. Csak ICC v2-t tud, 4-et még nem. És ki tudja mikor fogja tudni, ezért is évek óta könyörögtünk...

[ Szerkesztve ]

(#34902) madgie válasza stranger28 (#34901) üzenetére


madgie
titán

Zsivány. akkor muszáj lesz kipróbálni az IE-t :DD

(#34903) stranger28 válasza madgie (#34902) üzenetére


stranger28
addikt

FF meg Safari tudja, sőt még tényleg az IE is... csak annál már belém nevelték, hogy hozzánenyúljál. :DDD

FF-ban van egy olyan fícsör, hogy full color management, na, az még a könyvjelzők ikonjait is színhelyesre pofozza. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34904) Isual válasza stranger28 (#34901) üzenetére


Isual
veterán

én monnyuk ICC v2-re kalibrálok... :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34905) KaiotEch válasza Isual (#34900) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mert 16:9-ben többet látok, ahogy a fenti képek is igazolják, illetve itt is, és több az FPS.

(#34906) madgie válasza Isual (#34904) üzenetére


madgie
titán

szerintem én is, de utána kell nézni.

(#34907) Isual válasza KaiotEch (#34905) üzenetére


Isual
veterán

LG, talán HP, illetve az NEC 16:9-es 22-23"-es monitorait bogarásznám akkor a helyedben. Én leginkább természetesen az NEC-t, de annak a legborsosabb az ára is - mondjuk nem ok nélkül. Az EA234WMi hamarosan kapható lesz szerintem, mondjuk 100k felett, az igen valószínű. Ha ez sok, akkor 224WMi, vagy valamilyen LG/HP, bár itt a pivot a buktató. Nehéz ügy. :(

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34908) madgie válasza Isual (#34907) üzenetére


madgie
titán

Meg ugyi van nekem egy dobozba száműzött EA231WMi-m :)

(#34909) KaiotEch válasza Isual (#34907) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Most nézem az U2711-et hát sok az a 30ms input lag nem? :) Nem vagyok játékos, de ritkán egy picit(igaz lehet nem is arra találták ki)

22-es méretre nem lesz kevés a FHD felbontás, nem lesz "nyomott"?

Ezek az NEC-k nekem annyira nemgyerebe. :( És a pivot sem egy akkora lényeg, de nem lenne baj, ha lenne :)

(#34910) stranger28 válasza KaiotEch (#34909) üzenetére


stranger28
addikt

Nem sok.

(#34911) t256


t256
őstag

Játékra (bf3) és netezésre még mindig a Dell U22/2312HM a legjobb vétel? Régebben ajánlottátok nekem, azóta van valami változás? Alkotot valami jót az LG? Asus?
Jó lenne 50K alatt. megúszni a vásárlást. SSD-t is kéne vennem.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#34912) batt válasza schawo (#34880) üzenetére


batt
aktív tag

t256

schawo

Köszi szépen! :R :R :R

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#34913) fatallerror válasza KaiotEch (#34909) üzenetére


fatallerror
addikt

a tv-k 30-40 ms-ot lagolnak mégsincs tömeges panasz a közel 300 millió aktuális generációs konzolokkal rendelkezőktől, 1 átlagos ember reflexe 200-300 ms körül van tesztekben, valóságban kb 1 másodperc tehát nem fogsz rosszabbul játszani 30 ms-el igazán csak annyi h picit észreveszed h késnek a dolgok (ha külön ezt figyeled) de menni fog a reflexlövés simán. jó eséllyel a perifériáid is lagolnak ennyit szóval....
másik meg h online játéknál külföldi szervereken eleve 30 feletti a pinged...

amíg nem olvastam az input lagról addig nem is tudtam h van szóval ennyire felvan fújva. szeretem mikor 36os pingnél rinyál a játékos h a monitora miatt nem pro :DD
németek meg 12es ping felett már sírnak h nem jó a server, menjünk máshova xDDDD server lagról meg ne is beszéljünk :B

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#34914) KaiotEch válasza fatallerror (#34913) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja online játékokkal nem játszom. Inkább Overlord, Assassin's Creed féleségekkel. Ebben az évben a bnő az első, már alább maradt a gépezés :P

(#34915) madgie válasza KaiotEch (#34914) üzenetére


madgie
titán

Én online-ozok az U2711-gyel, semmivel nem vagyok bénább, mint az EA231-gyel (ami az egyik legjobb volt a megjlenésekor input lag-ban... is :D)

#34916: alig 300 km, az utódját megnézheted az Oázisban/Monitorgurunál, nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#34916) KaiotEch válasza madgie (#34915) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

És nem jársz vmikor pesten a monitoroddal? :D

(#34917) KaiotEch válasza madgie (#34915) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

U2713HM-re gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#34918) madgie válasza KaiotEch (#34917) üzenetére


madgie
titán

Igazából a sima H nevezhető annak, a HM "kicsit" butább, bár kétségkívül az is szemrevaló jószág :D

(#34919) KaiotEch válasza madgie (#34918) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez megint az a csúnya, mint a 2312 és a 2412 :(

(#34920) Male


Male
nagyúr

Monitor cserén gondolkozom, egyelőre nem sürgős a dolog, csak téjékozódom.
Ami követelmény lenne:
- minimum 23"
- 1920x1080-nál nagyobb felbontás... a jelenlegi 2048x1152, ez a minimum, de WQHD tetszene leginkább
- ne legyen PWM-es
- ne búgjon, zúgjon, meg semmi, mert nagyon idegesít

Ezeknek mindnek teljesülnie kéne. Ami még jó lenne:
- normális állvány, aminek a magassága állítható legalább, és a kábeleket is el tudom vezetni igényesen
- jó lenne valami matt, visszafogott külső

Ami nem számít, mindegy:
- bemenetek... tetszőleges digitális csati megfelel, semmi extra nem kell
- hangszóró.... úgysem használnám
- LED vagy CCFL
- válaszidő (mivel nem játszom rajta)
- TN is megfelel, bár egy jobb betekintésű szögű azért jobb lenne, de engem annyira nem zavar
- 3D, hiper-szuper dinamikus kontrasztok

Alapvetően programozáshoz kell, ezért is felelne meg akár a TN+film is, mert a betekintési szög és a színhűség nem kritikus rész.

Nos, ezt kéne összehozni minél olcsóbban. Egyelőre csak a Dell UltraSharp U2412M-et találtam, ami megfelel, de ennél jó lenne olcsóbban megúszni (a kompromisszum lehetőségek a nem számít részben :) ).

Mit tudtok ajánlani?
Esetleg van valami jó gyűjtő oldal, ahol felbontás és no-PWM megadható, hogy csak az ilyen monitorokról dobjon nekem listát?

(#34921) Nyugdíjas válasza stranger28 (#34901) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sajnos asse rendesen.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34922) Nyugdíjas válasza Male (#34920) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mit tudtok ajánlani?
Esetleg van valami jó gyűjtő oldal, ahol felbontás és no-PWM megadható, hogy csak az ilyen monitorokról dobjon nekem listát?

Dejóislenne.

Nos, ezt kéne összehozni minél olcsóbban. Egyelőre csak a Dell UltraSharp U2412M-et találtam, ami megfelel, de ennél jó lenne olcsóbban megúszni (a kompromisszum lehetőségek a nem számít részben ).
Nem hiszem hogy fog sikerülni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34923) Bici válasza Bici (#34861) üzenetére


Bici
félisten

Esetleg erre valaki? :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34924) Isual válasza Male (#34920) üzenetére


Isual
veterán

U2412M. Nincs mozgástered a "jó lenne olcsóbban megúszni" mondatrész tudatában. :U

(#34923) Bici : Hogy is szokta Nyugdíjas mondani... Ezt a monitort még nem gyártották le. Vagy valami ilyesmi, szóval nincs!

De ez a tipikus esete a kompromisszummentes hozzáállásnak, miután valaki már úgy olvasgatott monitortechnológiákról, azok előnyeiről és hátrányairól. Legyen olyan élethű és papírszerű, mint az IPS, legyen olyan színhű és színtartó, mint az IPS, de ne legyen glow - se bevilágítás természetesen, gyárilag kalibrált ha egy mód van rá, 3 napos pixelhibagaranciával, a C-PVA-k feketéjével, de black crush nélkül (!), egy jól optimalizált overdriveos IPS válaszidejével, alacsony input laggal, no-PWM LED háttérvilágítással, ami az sRGB-t tisztesen lefedi (nem úgy mint pl a 2312), állítható, stabil talppal, legyen szép, de ne csillivilli és 100k alatt, ha egy mód van rá.

Bocs, ez nem a személyed ellen irányult. :)

(#34925) Male : Dell U2713HM. Azzal járnál a legjobban. :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34925) Male válasza Nyugdíjas (#34922) üzenetére


Male
nagyúr

...és ha árban feljebb megyünk, követelmények azonosak, de WQHD felbontás is legyen, akkor mi játszik?

Isual: Köszi neked is.... akkor nem csoda, hogy nem találtam eddig mást :)

[ Szerkesztve ]

(#34926) Bici válasza Isual (#34924) üzenetére


Bici
félisten

:D igaz, először én is ilyet kerestem. :D
De már lemondtam az ips színeiről és sok másról is.
Már csak a PWM mentesség és a VA-ra jellemző fekete érdekel 23-24 méretben.
Tulajdonképpen egy filmezésre kiválóan alkalmas 23-24 colos monitort keresek.
Sajna sem az LG TV-m IPS paneljét, sem a munkában elöttem lévő DELL U2312HM IPS paneljét nem tartom alkalmasnak filmnézésre. A mellette lévő PWM-es Samsung pedig fejfájást és erős szem fáradást okoz.

S mivel én sem találtam va paneles nem-pwm-es monitort, így ráfanyalodtam az ips-re. Nem a színei miatt, hanem mert reménykedtem, hogy van az u2312hm-nél jobb feketéjű ips paneles monitor.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34927) madgie válasza Bici (#34926) üzenetére


madgie
titán

Milyen fényerőn tolod? Csak mert éjszaka nekem elég betyárosan le van véve... sokat számít.

(#34928) Isual válasza Bici (#34926) üzenetére


Isual
veterán

Egy pár BenQ VA pedig pont promozza, hogy PWM-free... biztosan nincs olyan?

Egyébként van jobb feketéjű IPS a 2312-nél. Pl az U2311H, vagy madgie új gazdára váró NEC EA231WMi-je. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34929) superg válasza Bici (#34926) üzenetére


superg
senior tag

3 collal több maradhat?
[link]
Állítólag a "fakósodás", bet.szög is javult azt igérik:
[link]
Van pár YT videó is róla:
[link]
majd meglátjuk.
Lehet majd jön 24 "-ba is.

[ Szerkesztve ]

(#34930) Bici válasza madgie (#34927) üzenetére


Bici
félisten

A benti dell 40%-on van az erős világítás miatt.
Az otthoni LG Tv meg 50% alatt nem ad rendes képet.
Tudom, nem túl jók az összehasonlítási alapjaim.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34931) Bici válasza Isual (#34928) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, megnézem az általad említett típusokat! :R

Benq-ben csak 27-esből tudok PWM mentes monitorról.
Pont az, amit superg kolléga említ. :K

*(#34929) superg:* Köszi, egyelőre egy tesztet várok pont erről a típusról, bár a 27 col pont nem férne be a szekrényem alá. Eléggé át kéne szbani a szobámat. Végső megoldásnak azért feljegyeztem, ha a tesztekben jól teljesít.
A Benq magyar ügyfélszolgálata azt írta kérdésemre, hogy nem látnak PWM mentes monitort az érkező típusok között.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34932) madgie válasza Bici (#34930) üzenetére


madgie
titán

Próbáld majd ki, egy ideig én is 140 cd/m2 fehérrel "hegesztettem" éjjel-nappal, összahasonlítatlanul kényelmesebb éjjel olyan 80-as fehér (és 1000:1-gyel számolva is 0.08 ilyenkor a fekete, ami elég baráti).

Szerk: az igaz, glow mindig van :(

[ Szerkesztve ]

(#34933) Bici válasza madgie (#34932) üzenetére


Bici
félisten

Az a helyzet, hogy a TV-n akkor is van glow, ha nullára veszek mindent. egyszerűen ilyen a panel.
A DELL monitort nem tudom éjjel kipróbálkni, vagy sötétben, mert itt bent mindig ezerrel világít a sok kilowattnyi lámpa a plafonból.
Más IPS monitor még az ismerettségi körömben sincs.
Valami monitor tesztelő bolt lenne jó, ahol meg lehet nézni sötétben is a monitorokat és hagyják, hogy beállítsam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34934) vond válasza madgie (#34932) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is pont így mókmákolok esténként a 2311-esen... :)
Igaz, "csak" 900:1-hez körül van a kontrasztarány, de még így is abszolút vállalható a fekete...

Nappal meg feltolom 120-130 cd/m2 körülire a fehéret, oszt' jónapot... :D

(#34934) vond: Nem tudod hazavinni a 2312-est egy éjjelre? Bár ha VA paneles, meg plazmás feketére vágysz, akkor viheted Te azt bárhova, sehogy sem lesz tökéletes... :)

(#34934) vond: Ilyet újonnan nem kapsz... De még használtan se sűrűn... A múltkor volt 1-2 elérhető refurbished U2711... Nem tudom, most van-é valahol...

A PWM mentesség meg azért jó, mert nem a háttérvilágítás meg-megszakításával operálnak a fénysűrűség csökkentésénél, hanem valami szemnek sokkal kellemesebb megoldással... Rengetegszer volt már róla szó, keress rá a topic-ban, nomeg az összefoglalóban is lehet olvasgatni róla... :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#34935) prokxy válasza Bici (#34931) üzenetére


prokxy
veterán

PWM mentes? Miért is jó az?

Nekem tudtok ajánlani FPS- játékra /pl.BF3/ 27"-os monitort, aminek magasabb a felbontása, mint a Full HD? Árban max 90e!

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#34936) madgie válasza vond (#34934) üzenetére


madgie
titán

Nekem még visítva se nagyon hoz 800:1-nél többet az U2711 (kalibrálva), mégis zseniális a képe.

(#34937) Bici válasza prokxy (#34935) üzenetére


Bici
félisten

Mert nem villog a háttérvilágítás. Nagyon kevés ilyen monitor van, pedig sokaknak fáj tőle a feje.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34938) Isual válasza prokxy (#34935) üzenetére


Isual
veterán

Nem.

(#34934) vond : Nekem is pont 900:1-hez az NEC 2-es szintű homogenitás kiegyenlítővel, kikapcsolva valamivel 1000 felett, mint a 231WMi-nek előtte. De 800-850-től egy IPS-nél szerintem már nem lehet panasz a kontrasztra, egy jól kalibrált IPS, 2.2-esre lőtt gammával mindig élethű és kellően kontrasztos lesz, az meg tökmindegy, hogy 850-as vagy 950-es éppen.

(#34939) vond: néztem is, hogy mip¤cs !? :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34939) vond válasza prokxy (#34935) üzenetére


vond
MODERÁTOR

De lüke vagyok, magamnak válaszoltam... :B
Na akkor mégegyszer...

Ilyet újonnan nem kapsz... De még használtan se sűrűn... A múltkor volt 1-2 elérhető refurbished U2711 90 ezer környékén... Nem tudom, most van-é valahol...

A PWM mentesség meg azért jó, mert nem a háttérvilágítás meg-megszakításával operálnak a fénysűrűség csökkentésénél, hanem valami szemnek sokkal kellemesebb megoldással... Rengetegszer volt már róla szó, keress rá a topic-ban, nomeg az összefoglalóban is lehet olvasgatni róla... :K

(#34936) madgie: Gondolom... :) Remélem, egyszer majd az én asztalomon is feszít egy ilyen, vagy egy 2713H(M), vagy egy 27-30" 4K cucc... ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#34940) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Srácok köszönöm a segítségeteket! Minden elintézve elvileg az ügyben, 10-e után érkezik a monitorom kábellel, tisztítószettel, kalibrálva...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#34941) prokxy válasza vond (#34939) üzenetére


prokxy
veterán

Köszi a választ!
Most még csak nézegetem a monitorokat, de ha ez a topic nem lenne, már rég megvettem volna egy vacakot.
Jó lenne 2560x1440-ben játszani BF3--t, a vas megvan alá, h ultrán ne akadjon ilyen felbontásban, de úgy érzem, h gyűjteni kell a 2713HM-es dell-re, más alternatíva nincs. Néztem BenQ-t, de ott is "csak" fullhd-ig van.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#34942) I3EI\ICE válasza prokxy (#34935) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Ezt tudnám ajánlani a jó képminőség miatt, ugyanakkor csak 26-os, és nem sokkal űbereli a FullHD-t, mindemellett a 16ms-os maximum input lagja is jónak mondható, de én fps játék esetében ezt már inkább csak "vállalhatónak" mondanám. A 2711 90ezerért jobban megérné, de színhűség szempontjából ez is valami hasonló szint (és esetleg a kiseb felbontás is lehet előny, ha nincs nagyon bika VGA-d -)...

[ Szerkesztve ]

(#34943) vond válasza prokxy (#34941) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, nincs mese... :)

Az U2913WM-et nézted egyébként? Ugyanannyiért megkapod, mint az U2713HM-et, csak ez egy kicsit más... ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#34944) Isual válasza prokxy (#34941) üzenetére


Isual
veterán

2713HM jóféle :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34945) Valdez


Valdez
őstag

[link] aranyos... :B

(#34946) schawo válasza stranger28 (#34903) üzenetére


schawo
titán

A Chrome is tud v4-t, de csak Mac alatt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34947) stranger28 válasza schawo (#34946) üzenetére


stranger28
addikt

Igen, de főleg Windows-on megy a Chrome, mekre ott a Safari.

(#34948) schawo válasza stranger28 (#34947) üzenetére


schawo
titán

Macen is Chrome-ot használok. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34949) stranger28 válasza schawo (#34948) üzenetére


stranger28
addikt

Akkor tud valamit. ;]

(#34950) Május


Május
tag

Mennyire zavaró a dell u2412m nél az ips glow ??

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.