Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) Kuruc2 válasza belaur (#34741) üzenetére


Kuruc2
senior tag

LG IPS277L = 75 k huf

27"= 70 cm

FHD IPS

Egy hátrányát tapasztaltam: a feketéje. De ez általános ips-betegség. Más márkáknál is. Állítólag még így is ez a legjobb panelfajta jelenleg.

Amúgy szép és nagy.

http://www.youtube.com/watch?v=A4P3VmDSP3w

(Dell-nél 27 colos nagy monitort 160 környékén láttam csak, ami több mint kétszer ennyi pénz, és az Lg gyártja az ő paneljeiket is. (a csillogós tükröződő S sorozatukat direkt figyelmen kívűl hagytam.)

Szóval elég jó ár-érték arány ez azt hiszem. Ezért vettem. Nagyot szépet újat ips-est jó áron..

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#34752) madgie válasza Kuruc2 (#34751) üzenetére


madgie
titán

"Dell-nél 27 colos nagy monitort 160 környékén láttam csak, ami több mint kétszer ennyi pénz, és az Lg gyártja az ő paneljeiket is"

Ez az állítás akkor lesz teljes, ha hozzávesszük, hogy az általad említett, "nem csillogós" Dellek dupla akkora pixelszámmal bírnak és hiába az LG gyártja a panelt beléjük, ha az elektronika esetleg úgy viszonyul a gyári LG-hez képest, mint a Ferrari a Fiat-hoz.

De amúgy tényleg semmi különbség mondjuk egy U2713HM és IPS277L között ;]

(#34753) Kuruc2 válasza madgie (#34752) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Várható volt egy ilyen hsz. Természetesen mindenkinek adott a döntés, hogy 75ért fhd, vagy 160-ért nagyobb felbontás. Bár átlag juzerként bőven elég nekem például az FHD.

Az illető akinek írtam, 60-80 közé keresne monitort, szóval nem értem az ismételt Dell-erőltetést. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#34754) madgie válasza Kuruc2 (#34753) üzenetére


madgie
titán

Nincs itt semmilyen Dell erőltetés, féligazságot írsz le, elhallgatva bizonyos tényeket, én meg kiegészítettem.

Persze itt szokás rémeket látni, tudom.

(#34755) fatallerror válasza Kuruc2 (#34751) üzenetére


fatallerror
addikt

attól még más az elektronika, anyaghasználat :K samsung is beszállítója volt az apple-nek mégis volt különbség. vagy autóiparos példát mondva a skodaban audi motor van mégis más kategória a 2 autó :B

youtube videó alapján meg kijelzőt választani kb olyan mint mikor hangfalról csinálnak vidit és vki azalapján veszi meg a hangfalat xD

szóval a legjobb az lesz ha a fórumtárs befárad 1 boltba (nem media marktba) és megnézi h melyik tetszik neki :K

don't tell me what i can't do!

(#34756) schawo válasza madgie (#34752) üzenetére


schawo
titán

A kérdező 24-27"-os ips monitort keresett 100k alatt. Oda jó az lg, de nem jó a dell. Bár a dell sokkal jobb 27"-osa (2713h) 110k körül megy aprón (mit tudom én hogyan...).

(#34753) Kuruc2
A gond nem az, hogy az lg-t ajánlottad, sőt, az egy kiváló ajánlás. A gond, hogy egy értelmetlen összehasonlítással magyarázod azt, ami nem is szorul magyarázatra, hiszen anélkül is jó ajánlás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34757) fatallerror válasza schawo (#34756) üzenetére


fatallerror
addikt

szerintem inkább az u2412-eset nézze meg. az már nekem is tetszik :D onnantól jók a dellek :K
méretben nem sokkal kisebb mint a 16:9es 27es, meg is lepődtem mikor először láttam egymás mellett a 2őt

don't tell me what i can't do!

(#34758) madgie válasza schawo (#34756) üzenetére


madgie
titán

"A gond nem az, hogy az lg-t ajánlottad, sőt, az egy kiváló ajánlás. A gond, hogy egy értelmetlen összehasonlítással magyarázod azt, ami nem is szorul magyarázatra, hiszen anélkül is jó ajánlás."

:R

(#34759) dave118


dave118
senior tag

Hello

Monitorban sajnos nagyon nem vagyok képben. Egy g2020 asus b75 és 7750 konfig alá kellene teljesen általános felhasználásra monitor. Játék teljesen alap, havi 1-2x, azokból is a régebbiek, Wither1-2 stb. 22" körül nézegettem gianninál:

- TFT Samsung 22" monitor S22B150NS: 28.750,-
- TFT Samsung 22" monitor S22B300B: 30.750,-
- TFT LG 22" monitor E2242T: 29.990,-

Utóbbi kettőn azt hiszem van dvi nem csak d-sub. Gondolom azt a 2 ropi pluszt megéri. Sajnos többet nem tudok rááldozni.

Érdemesebb a kisebb (21") kategóriában keresgélni, vagy ebben az árkategóriában jók ezek is?

Előre is kösz!
Üdv

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#34760) BomiBoogie válasza dave118 (#34759) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A VGA azért kicsit küzdeni fog Full HD-n, pl. a Witcher 2-vel, de ez ne tartson vissza. :)

(#34761) Kuruc2 válasza fatallerror (#34755) üzenetére


Kuruc2
senior tag

"youtube videó alapján meg kijelzőt választani kb olyan mint mikor hangfalról csinálnak vidit és vki azalapján veszi meg a hangfalat xD"

Természetes hogy nem lehet jutyub alapján monitort tökéletesen megítélni, egyértelmű hogy élőben kell annak megnéznie aki precíz akar lenni. (már akinek van rá lehetősége.)

Az egyetlen ok amiért a netes fórumokba mégis használnak jutyubokat meg fotókat az, hogy itt ez a maximum, ahogy segíteni tudunk, legalább valami morzsát mutatni a dologról. Tehát nem azért linkeltem hogy ez legyen az abszolút etalon, azt hittem ez egyértelmű.

A hangrendszert amúgy pont jutyub alapján vettem, és életem legjobb vétele volt, bármivel is összehasonlítva. Persze ez továbbra se jelenti hogy ez profi hozzáállás volt, de lehetőség híján ez van, és azért mégiscsak több támpont az embernek, mint a semmi.

De amúgy természetesen tudtam hogy elég nagy gumicsont lesz a hsz-em ebbe a topikba, de mondom ne unatkozzunk. :DD

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#34762) dave118 válasza dave118 (#34759) üzenetére


dave118
senior tag

Vagy esetleg ez :F : ASUS 22" monitor VE228DR: 28.990,-

... Ami ami, az az.

(#34763) dave118 válasza BomiBoogie (#34760) üzenetére


dave118
senior tag

Hát igen :DDD De nem feltétel a full hd játék, elporoszkáljon szépen az a lényeg :)

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#34764) BomiBoogie válasza dave118 (#34763) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért, a 7750 nem VGA? :D

A hozzászólások 5 percen belüli szerkesztése viszont feltétel, úgyhogy erre kérlek, légy figyelemmel. :K

(#34765) Isual válasza schawo (#34756) üzenetére


Isual
veterán

Igazad van.

Ettől még ez a hozzáállás "a csillogós tükröződő S sorozatukat direkt figyelmen kívűl hagytam." elfogadhatatlan. Döntse el a vásárló, hogy kell-e neki glossy kijelző vagy sem. Egyoldalú ajánlás, inadekvát Dell összehasonlítással, idióta magyarázatokkal és a megfelelő vetélytársat (S2740L) - glossy ide vagy oda - meg meg sem említi, az U2412M-ről nem is beszélve, ami leginkább ajánlott lenne a 60-80k-s 24-27"-es monitort keresőknek! ("Oda jó az lg, de nem jó a dell." - itt mondjuk az érvelésed ezen része meg is bukik.) Nem korrekt. Ennyi.

(Nem értem ezt az LG tulajok részéről, hogy miért veszi mindenki személyes sértésnek a fórum arculatát és kiegyensúlyozatlanul nyomatja az LG-t csakazért is, túlkompenzálva bőven a "Dell-mizériát"... Most akkor én ajánljak mindenkinek NEC-t, mert nekem az van és k.rvára bántja a lelkemet, hogy mennyire alulreprezentáltak a gyártó termékei (amelyek túlnyomórészt jobb, átgondoltabb, minőségibb monitorok nemhogy egy LG-knél, de a legtöbb Dell konkurensnél is; az EA224-,234-,244WMi-kre célozva) - mégha jelentős felárral is forgalmazza a termékeit az ár/érték bajnok monitorokhoz képest. Gyerekes lenne, ahogy ez is az.)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34766) thomasvold válasza Kuruc2 (#34761) üzenetére


thomasvold
őstag

Milyen hangrendszert vettél, ami olyan nagyon jó? Nekem is kellene valamilyen 5.1

(#34767) dave118 válasza BomiBoogie (#34764) üzenetére


dave118
senior tag

Megtörtént ;) Meg a szövegértés sem árt néha :D

... Ami ami, az az.

(#34768) Sogi555


Sogi555
csendes tag

Sziasztok!

Kezd meghalni a mostani monitorom, villódzik a képe, bekapcsolásnál full fekete minden, szép lassan tér magához. Javítattni nem akarom, nem hiszem, hogy megérné, meg amúgy is egy 6 éves monitorról van szó, eljárt felette az idő.

Szóval egy új monitor kellene mindenképp. Nézelődtem sokat, kettő tetszett meg igazán:
- Dell S2340L teszt
- LG 23EA63 teszt

Mindkettő nagyon hasonló paraméterekkel rendelkezik, árban is 50-ből jönnek ki. Viszont a Dellnek tükröződő felülete van, ilyennel nem nagyon volt még dolgom, mennyire zavaró ez? Ablakfény nem fog látszani, olyan helyre tenném, de mégiscsak tartok tőle. (Viszont kinézetre sokkal jobban tetszik)

Meg amúgy is, mi a véleményetek ezekről a monitorokról? Melyiket ajánlanátok inkább? Esetleg valami másik, ezekhez árban hasonló? Az állíthatóság nem fontos, egyszer a helyére teszem, onnantól nem bizergálom. Filmezésre, játékra, böngészésre, szóval úgy mindenre használva lenne. (néha kép-, videoszerkesztésre is, de semmi komolyra nem kell gondolni, hobbiszinten csak)

Előre is kösz a válaszokat!

(#34769) BomiBoogie válasza Sogi555 (#34768) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor 100%, hogy ez monitorhiba és nem VGA?

(#34770) Sogi555 válasza BomiBoogie (#34769) üzenetére


Sogi555
csendes tag

Hát az esetemben 110%, próbáltam tv-re kötve, és ott semmi ilyesmi nem volt. Meg pl úgy van beállítva, hogy 10 perc tétlenség után kapcsoljon ki a monitor, ha ez megtörténik, és 5 perc múlva megmozdítom az egeret, és újra félsötét a kép, lassan világosodik csak ki. Az teljesen mindegy, hogy épp a VGA miféle terhelés alatt van, vagy mit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#34771) BomiBoogie válasza Sogi555 (#34770) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Rendben, csak a biztonság kedvéért kérdeztem. A tükrössel az a baj, hogy lámpagyújtáskor is nagyon visszaveri, a saját arcodat tudod rajta bámulni gyakorlatilag.

(#34772) humax


humax
senior tag

sziasztok

a Samsung T22A300 LED/TV 30,000 jo vettel? Grancias .demo monitor volt a media markban
milyan az a monitor?
[link]

koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#34773) schawo válasza Isual (#34765) üzenetére


schawo
titán

Oda jó az lg, de nem jó a dell." - itt mondjuk az érvelésed ezen része meg is bukik.
Ácsi, a 2740 egy több szinten is elcseszett monitor, én senkinek nem fogom ajánlani. De ettől függetlenül az én hozzászólásom a szóban forgó 2713hm-re vonatkozott ("a dell"), és nem pedig általánosan a dell márkára. Akkor a magyar nyelv szabályai szerint legfeljebb az "a dellek" kifejezést használhattam volna. :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34774) Isual válasza schawo (#34773) üzenetére


Isual
veterán

újra, ha már a magyar nyelv szabályait feszegetjük ;): "az U2412M-ről nem is beszélve, ami leginkább ajánlott lenne a 60-80k-s 24-27"-es monitort keresőknek! ("Oda jó az lg, de nem jó a dell." - itt mondjuk az érvelésed ezen része meg is bukik.)" És sztem nem egyértelmű, ohy "a dell" csak a 2713HM-re vonatkozik és nem magára a Dell márkára. De mindigis közepes voltam nyelvtanból, szóval whatever. :D

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34775) stranger28 válasza Kuruc2 (#34761) üzenetére


stranger28
addikt

Az egyetlen ok amiért a netes fórumokba mégis használnak jutyubokat meg fotókat az, hogy itt ez a maximum, ahogy segíteni tudunk, legalább valami morzsát mutatni a dologról.

Nem vetted még észre, hogy általában az ilyen "legalább morzsák" okozzák a legnagyobb félreértéseket? Meglátja a kis morzsás videón, hogy ilyen meg olyan, közben meg amúgy nem. Na, akkor jó dolog-e? :U

(#34776) schawo válasza Isual (#34774) üzenetére


schawo
titán

Akkor tekintsd meg azt a hozzászólást, amire a választ írtam. ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34777) Isual válasza schawo (#34776) üzenetére


Isual
veterán

Aszondod azt kéne tennem? :P ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34778) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok

Szerintetek megér a Dell U2412HM a 2312HM-hez képest +11k-t? Én úgy látom, hogy ez túl nagy felár +1 hüvelykért.

(#34779) BomiBoogie válasza lowzor (#34778) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Korábban volt már róla szó, annyit nem ér meg, ráadásul ugye az nem 16:9, hanem 16:10, vagyis 1920x1200, ami vagy jó, vagy nem.

(#34780) lowzor válasza BomiBoogie (#34779) üzenetére


lowzor
veterán

Akkor marad a 2312 :) Ezt is akartam, de azért beírtam ide, hátha itt lebeszélnek róla :)

(#34781) fatallerror válasza lowzor (#34778) üzenetére


fatallerror
addikt

teljesen más, 2312es csúnya a 2412es mellett. nézd meg és eldöntöd megéri e a jobb kép

don't tell me what i can't do!

(#34782) lowzor válasza fatallerror (#34781) üzenetére


lowzor
veterán

Szebb a képe a 2412-esnek, azt mondod?

(#34783) prokxy válasza BomiBoogie (#34779) üzenetére


prokxy
veterán

Sziasztok!
Nekem játékra (pl.BF3, DS3) kellene monitor, én is vesződök a DELL 23-24"-osa közt. (Dell U2412HM a 2312HM)
Olvastam visszafelé, de nem találtam csak egy pro-kontra részt:
Szerinte jobb a 24-es.
Ilyen árkategóriában mást nem jöhet szóba, ami ennél jobb, vagy legalább ezekkel a paraméterekkel rendelkezik?

Játékra érdemesebb a 16:10-es felbontás? Vagy ennek csak filmezésnél van hátránya?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#34784) BomiBoogie válasza prokxy (#34783) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ahogy a kolléga is írta, grafikai munkára főleg megéri a felárat a 24-es. A mérete miatt (1") semmiképp nem, játékban meg kicsit kevesebb FPS-t kapsz a több pixel miatt. A 23-as méret is bőven nagy egy normál asztalra.

(#34785) lowzor válasza BomiBoogie (#34784) üzenetére


lowzor
veterán

Hát igen, az 1920*1200 már jobban megizzasztaná a VGA-t. Elég nekem a Full HD is. Bár kicsit rosszabb lesz a pixelsűrűség a 22-eshez képest, de szerintem nem lesz zavaró.

(#34786) SRII válasza BomiBoogie (#34784) üzenetére


SRII
őstag

hi!
..akkor játékban meg kicsit kevesebb FPS-t kapsz a több pixel miatt a 1980x1200 nem is ajánlott méret , ill felbontás játékra? itt sem muszály 1980x1200 ba játszani lehet 1980x1080 -ba nem? nem rossz az ha van egy kis plusz a moncsiban...de az a 16:10 játékra nem tudom jobb e vagy nem!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34787) fatallerror válasza lowzor (#34782) üzenetére


fatallerror
addikt

hát nekem csak addig tetszett a 2312es míg nem láttam a 2412est :B de mondom, nézd meg és eldöntöd :D

don't tell me what i can't do!

(#34788) lowzor válasza fatallerror (#34787) üzenetére


lowzor
veterán

Az túl drága már :( 5-6k felárnál még azt mondanám, hogy jó, de 11k már sok.

(#34789) BomiBoogie válasza SRII (#34786) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Vigyázz, 1920 lesz az, nem 1980. :)
Én azért amondó vagyok, a 16:9 a sztenderd, Full HD-ra meg a 23-as az ideális méret. Ha nagyobbat akarsz, akkor ne itt költs többet 1"-ra, hanem vegyél egy 27-est. :K

(#34785) asdxv
A pixelsűrűséget mondjuk az 1080 és az 1200 (23" vs. 24") valamennyire kompenzálja, de csak szimplán azt gondolom, a felárát nem éri meg a 24-es, ráadásul az 1920x1200 sem fog soha olyan mértékben elterjedni, szerintem nem minden játék ismeri - főleg régebbiek - ezt a felbontást.

[ Szerkesztve ]

(#34790) fatallerror válasza lowzor (#34788) üzenetére


fatallerror
addikt

hát akkor nincs kérdés, nézd meg a 2312eset és ha tetszik akkor megveszed :K

don't tell me what i can't do!

(#34791) lowzor válasza fatallerror (#34790) üzenetére


lowzor
veterán

Nem tudom megnézni, mert úgy rendelem :) Majd itthon meglátom, hogy milyen. De mindenhol ódákat zengenek, hogy milyen jó, úgyhogy csalódni csak nem fogok :)

(#34792) BomiBoogie válasza lowzor (#34791) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én is így rendeltem. :K

Egyébként sok LCD kijelzőt láttam (mint mindenki, nyilván, mindenféle kütyün, laptopon stb.), de ez a DELL nekem kb. olyan színeket ad vissza, mint anno a CRT-m.

Persze lehet, hogy csak az én szemem nem elég érzékeny, csak azt akarom mondani, hogy nekem megfelelő és szerintem más sem fog csalódni benne. Azért az ára sem mindennapos, 23-as monitort már majdnem feleennyiért is kapni.

(#34793) prokxy válasza BomiBoogie (#34784) üzenetére


prokxy
veterán

A vas megvan ala, az a par fps nem gond. Fatalerror hozzaszolasa elgondolkoztat kepminosegben...
24-esre jobbakat irnak az iponon is, sztem az lesz.
Mas alternativa 60-70e korul? 27-es esetleg egy 80cm mely szgepasztalhoz mar nagy fps-re?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#34794) KaiotEch válasza lowzor (#34791) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hacsaknem zavar, hogy annyira nem lehet leszabályozni a fényerejét :)

(#34795) dave118


dave118
senior tag

Erre esetleg valakinek lenne ötlete?

Egy sorban összefoglalva: tudnátok ajánlani 20-30K között korrekt monitort átlag felhasználásra? 21"-22" körül.

A héten rendelném azért "türelmetlenkedek" :))

... Ami ami, az az.

(#34796) SRII válasza BomiBoogie (#34789) üzenetére


SRII
őstag

elírtam sorry! az a kapkodás mindig csak a kapkodás, :W

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34797) BomiBoogie válasza prokxy (#34793) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egy 27-es meglátásom szerint a Full HD felbontáshoz nagy elsősorban, nem az asztalhoz.

(#34798) Isual válasza BomiBoogie (#34797) üzenetére


Isual
veterán

bingó

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34799) thomasvold válasza BomiBoogie (#34789) üzenetére


thomasvold
őstag

Ezt tisztelettel vitatnám. Nekem az U2412M előtt is 16:10-es monitorom volt, nagyon sok játékkal játszottam, szinte mindennel és egynek sem volt baja a 16:10-es képaránnyal, mindegyik felismerte. A régebbi játékok is. Bár nem tudom mit értesz régebbi játékok alatt, a DOS-os Prince of Persia-t biztos nem ismerné fel ebben a képarányban :D Én soha nem vennék 16:9-es képarányú monitort, nekem megéri a plusz pixel a ráfizetést, a filmeknél pedig nem zavar az alul-felül fekete csík, de ez persze másnak zavaró lehet. Visszatérve az U2412M-hez, a szakik szerint is szebb a képe, mint az U2312HM-nek. Az ő meglátásukra hagyatkozom, nem láttam egymás mellett a két monitort.

(#34800) BomiBoogie válasza thomasvold (#34799) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Erre való a fórum. :)

Amikor én vettem a 23-ast, a 24-es 70k körül volt, nekem azt a felárat nem érte meg, de ha valakinek megér annyit, és most már nem te vagy az első, aki azt mondja, szebb a képe (bár nekem ez is bőven elég "szép", de hozzá kell tenni, én szövegszerkesztésre és játékra használom, tehát semmilyen fotósmunkát nem végzek rajta), akkor annak hajrá. :K

Nem, konkrétan a Vice City-re gondoltam, mintha ott a menüben csak 1920x1080 lenne.

Most ránéztem és igen, csak az van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.