Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) madgie válasza Nyugdíjas (#34240) üzenetére


madgie
titán

Ezen a mondaton én is elfilóztam.

(#34252) fatallerror válasza Isual (#34249) üzenetére


fatallerror
addikt

ne bántsátok már mert nem fog visszajönni segítségért

don't tell me what i can't do!

(#34253) brd válasza zenke (#34248) üzenetére


brd
nagyúr

Mondom, digitális összeköttetés esetén mindegy, az -I annyival tud többet, hogy abban az analóg jelnek is van kábel (és persze drágább). Ill. arra kell még figyelni, hogy sok eszközön DVI-D van csak, ezen nincsen lyuk az analóg tűknek, így oda nyilván nem tudod rádugni az ilyen kábelt.

The only real valuable thing is intuition.

(#34254) stranger28 válasza fatallerror (#34252) üzenetére


stranger28
addikt

Egyem a lelkét. :U

(#34255) zenke válasza brd (#34253) üzenetére


zenke
aktív tag

Na mindjárt összerakom akkor az U3014-t és remélhetőleg jövök.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#34256) zenke válasza zenke (#34255) üzenetére


zenke
aktív tag

És működik! :D

Zseniálisan szép képe van. U3011-t váltottam le vele.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#34257) < CyberBob > válasza #41635072 (#34207) üzenetére


< CyberBob >
őstag

"-Színek visszaadása elég gyengusz, egy jobb TN panellel ér fel."

A színekkel tényleg valami gond van (nem csak ennél a típusnál). Rikítanak rendesen, de még is olyan mintha hiányoznának teljes árnyalatok. Ugyan az a háttérkép valahogy "üresnek, részlet szegényebbnek" látszik. Persze én crt-hez viszonyítom, de mintha a ledes korszak előtt jobbak lettek volna az lcd monitorok.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34258) I3EI\ICE válasza Bici (#34239) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

A 27-es nagytesó (legalábbis a GW2760HM) PWM-es, saját tapasztalatból, és Prad-os tesztből is tudom. Sajnos a 24-esről én sem találtam infót, csak a 2450-ről, ami PWM-es, de TALÁN a 60-as utódon pont ezt köszöbölték ki többek közt.

(#34260) samugalaxys válasza Nyugdíjas (#34133) üzenetére


samugalaxys
csendes tag

Az ehhez hasonlo velemenyek bizonytalanitanak el a nagyobb szinterü monitor hasznalatatol.
Ugy ertem, hogy persze biztos szebb, meg jobb, de nem tudom, hogy nekem tenyleg kell-e.

(#34261) < CyberBob > válasza samugalaxys (#34260) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha van rá pénz akkor egyértelmű a választás.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34262) korcsi válasza < CyberBob > (#34261) üzenetére


korcsi
veterán

És ha nincs akkor is! :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34263) Reno7 válasza korcsi (#34235) üzenetére


Reno7
senior tag

Úgy hallottam a tükröződő kicsit élesebb, ez igaz?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#34264) samugalaxys válasza Nyugdíjas (#34133) üzenetére


samugalaxys
csendes tag

Ne haragudj, hogy ennyit zargatlak, de te vagy a szakertö. :)

Ra tudnal setleg nezni erre az irasra, mert amikor ilyeneket latok, aztan mar tenyleg ledobja az agyam az ekszilyat.
Milyen 16bit, ez most mit jelent?
Persze mas magyarazatat is szivesen veszem...

(#34265) samugalaxys


samugalaxys
csendes tag

Hopp, a lenyeg lemaradt.
Szoval erröl van szo:
http://www.petrvodnakphotography.com/Articles/ColorSpace.htm

(#34266) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Látom nem csak az nem érdekel senkit ha én kérdezek valamit....

(#34267) korcsi válasza Dimitryj (#34266) üzenetére


korcsi
veterán

Mennyi a keret?
1. hsz. megvolt?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34268) LW válasza Dimitryj (#34236) üzenetére


LW
őstag

Szerintem nem szándékos. Sok ilyen eset volt már. Ha tudsz, akkor dobj hozzá 5-10e forintot és 2212HM vagy 2312HM lesz a te barátod. TN-be én már nem ölnék pénzt, mert megfizethető áron van már jobb. Az Aquaban LED típusú panel az igazából led háttérvilágítású TN panel. Ebben az ársávban szinte mindig ők kerülnek ajánlásra a topikban. IPS lassabb, mint a TN, de pörgős FPSben sem venni észre.

[ Szerkesztve ]

(#34269) Bici válasza I3EI\ICE (#34258) üzenetére


Bici
félisten

Igaz, és a GW2760HS tíusra gondoltam. :B Ennek nincs is tudtommal 24-es kistesója. :/

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34270) korcsi válasza Bici (#34269) üzenetére


korcsi
veterán

És kapható itthon valahol?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34271) samugalaxys válasza samugalaxys (#34260) üzenetére


samugalaxys
csendes tag

Valaki?

(#34272) Bici válasza korcsi (#34270) üzenetére


Bici
félisten

Nem tudom, én a kistesóját várom, vagy bármilyen hasonló nem-PWM-es *VA-s monitort. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34273) Dimitryj válasza LW (#34268) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Jaja megvolt.
Keret 40k.

Már berendeltem ezt: [link]

(#34275) LW válasza #46372352 (#34274) üzenetére


LW
őstag

Első hozzászólásban remekül le van írva, olcsóbb IPS/*VA paneles monitorok már szóba jöhetnek.
Ha nem szigorú a 40k, akkor U2212HM (45e).

(#34277) LW válasza #46372352 (#34276) üzenetére


LW
őstag

Ez az LG is jónak tűnik, de a feltűntetett kontraszt dinamikus érték, így nem mérvadó.

(#34278) triluan válasza Dimitryj (#34273) üzenetére


triluan
tag

Üdv!

Milyen játékokra rendelted be ?
Bár kár volt írnom ha minden igaz amit írnak akkor tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#34279) triluan válasza triluan (#34278) üzenetére


triluan
tag

Üdv!

Azt hiszem nagyot tévedtem mert ez nem ips paneles így ennyit nem ér (ha tévedtem mea culpa bár már késő vagy korán van) .

(#34280) Nyugdíjas válasza samugalaxys (#34265) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Arról van szó, hogy ha 16bitesre állítod a filejaidat, akkor majd "kitölti" a szoftver a kerekítési pontatlanságból adódó lépcsőket/"gapeket" az innen vett plusz színekkel. Ez igy is van. Csak éppen nem tudod megjeleníteni őket, mert van mondjuk 10-12bites megjelenítésed :) Tökmindegy mit ügyködsz a szoftverben, a monitorod hardveresen limitál.

Ettől még nem túl jó ötlet 8biten dolgozni. Csak nem lesz 16bites megjelenítésed attól, hogy azt állítottad be Photoshopban.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34281) stranger28 válasza Dimitryj (#34266) üzenetére


stranger28
addikt

Nem csak te nem szereted olvasgatni az összefoglalót.

(#34282) samugalaxys válasza Nyugdíjas (#34280) üzenetére


samugalaxys
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Attól függetlenül, hogy nem tudom megjeleníteni, az írás szerint, máshol is ezt olvastam, érdemes a 16bites pontosságot használni, mert akkor kevésbé lesznek "kimosottak" a színekegy sRGB konvert után. Sikerült felfognom a lényeget?

(#34284) Bici


Bici
félisten

Arról van infó, hogy a DELL S2440L mely altípusa PWM-es és melyik nem az?
tftcentral: nem PWM
prad.de: PWM @ 360Hz

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34285) ripjaw88


ripjaw88
csendes tag

Üdv újra!

Tegnap érkezett meg az új LG 24ea53 monitorom és észrevettem hogy a bal alsó sarokban van valami fény hiba, vagy nem is tudom hogy ez hiba-e egyáltalán. Tehát ott világosabb mint a többi helyen. Olvastam már itt hogy másoknak is volt ilyen, el fog múlni vagy kicseréltessem még most a 3 napos garanciával?

(#34286) thomasvold válasza ripjaw88 (#34285) üzenetére


thomasvold
őstag

Bevilágítás, "szokványos" jelenség. Egyiknél jobban, másiknál kevésbé jön elő, még típuson belül is. Szerintem azt nem cserélik gariban.

(#34287) ripjaw88 válasza thomasvold (#34286) üzenetére


ripjaw88
csendes tag

Értem, nagyon köszönöm a gyors és érthető választ :)

(#34288) ripjaw88


ripjaw88
csendes tag

Ez a bevilágítás nagyon idegesítő, nem lehet csinálni vele valamit?:\

(#34289) Isual válasza ripjaw88 (#34288) üzenetére


Isual
veterán

csinálj róla képet!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34290) I3EI\ICE válasza ripjaw88 (#34288) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Bármilyen barbárul hangzik is, a káva óvatos "tekerése" jelentős javulást tud eredményezni. Megfogod viszonylag erősen a kávát a két szélén, és először nagyon óvatosan fordítod őket egymással ellentétes irányba, esetleg ugyanezt alul és fölül a vízszintes részeken, amíg kitapasztalod, hogy a káva pontosan milyen irányú deformálása lenne előnyös a problémás területen. Aztán ha ez megvan, akkor pár óvatos (de határozott) mozdulat a megfelelő irányba, és kis szerencsével rögzül a kedvezőbb állapot. Valószínűleg a tapasztaltabbak pontosabban le tudják írni, hogyan érdemes ezt csinálni, de nekem az U2713H bevilágítását jobb oldalt, az alsó rész kb egyharmadánál (tehát az alsó, vízszintes szél jobb felőli egyharmadára központosult a jelenség) a két függőleges rész megmozgatásával sikerült kb 80%-ban kiküszöbölni. Azért ha megpróbálod a dolgot, javaslom, úgy nyúlj hozzá a monitorodhoz, hogy én nem vállalok érte felelősséget, ha kárt teszel benne. Csakis a kávához nyúlni (a panelt meg se érinteni), és azt is ésszel. Szerencse, hogy a Delleket ilyen lágy műanyagból rakják össze, mert más monitorokon is előfordul ez a hiba, és ott az esetek többségében nem nagyon lehet mit tenni, nem tesz lehetővé ilyen "olcsó trükköt" a káva. Egyszer egy LG W3000H-val volt még szerencsém, ott elég volt egy kis távtartót beszorítani a panel és a káva belső pereme közé a problémás területen...

[ Szerkesztve ]

(#34291) SRII


SRII
őstag

hali, mindenki, vélemény és tapasztalat van arról hogy 3d monitorok hogy viszonyulnak a játékokhoz, van valakinek bármilyen tapasztalata is ezzel kapcsolatosan? használatkor sötétebb a kép, nem jó a szin, csíkozott, stb...
ha van valakinek 3d Asus vagy Lg monitora mondana pár infot róla,(remélem nem mindenkinek dell van :DDD )
megérné a látvány, hisz aki játékra vesz monitor az szórakozásra veszi , és a 3d elég jó alap szórakozásnak..?

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34292) StLui válasza SRII (#34291) üzenetére


StLui
veterán

3D-hez közelebb kell ülni, hogy valóban élmény legyen. Moziban is megfigyelhető, sokkal előrébb kell ülni 3D-hez, mint 2D filmhez. Egy 40"-os tévéhez 1 méterre kéne ülni, nem is javasolt 3D-hez mint tévé, mert ketten már nem tudnak jó pozicióban a tévé közelébe ülni. Szóval én 32" alatt még monitorként sem foglalkoznék vele, ahol feltételezem egyedül ülnél oda.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#34293) ripjaw88 válasza Isual (#34289) üzenetére


ripjaw88
csendes tag

Itt a kép a bevilágításról: http://img163.imageshack.us/img163/7940/img2635ch.jpg

Most ezt kezdjem el hajlítgatni?

(#34294) thomasvold válasza ripjaw88 (#34293) üzenetére


thomasvold
őstag

Ez tényleg durva.

(#34295) ripjaw88


ripjaw88
csendes tag

Mindegy, írtam az iponnak hátha kicserélik.

(#34296) thomasvold válasza ripjaw88 (#34295) üzenetére


thomasvold
őstag

Remélem, kicserélik. De készülj fel, 75%, hogy nem fogják. Vagy bekérik és elküldik szervízbe, várhatsz rá sok ideig. Én is ennek a típusnak a 27"-os verzióját akartam venni,de jó,hogy nem azt vettem.

Vagy pedig minden indoklás nélkül visszaküldöd és kötelesek visszatéríteni az árát. Ha még 8 napon belül vagy a vásárlással.

[ Szerkesztve ]

(#34297) Zjunior válasza ripjaw88 (#34293) üzenetére


Zjunior
veterán

Ez melyik típusú monitor? :Y

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#34298) SRII válasza StLui (#34292) üzenetére


SRII
őstag

hát 23" ban gondolkodva, és kb 65-70 cm a monitor és a szem közti távolság..
csak a játék élménye miatt kérdezném, és hogy valóban jó dolog e, és nem valami csíkozott lilás zöldes szín kapunk. gondolom ezek a passzív szemüveg és az újabb moncsi azért nem olyan rosszak. vagy de!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34299) SRII válasza ripjaw88 (#34295) üzenetére


SRII
őstag

lehet jobban jártál volna egy Dell UltraSharp U2312HM, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34300) Dimitryj válasza triluan (#34278) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Főként GW2 és Balckigth:Retribution.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.