Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1) koxx


koxx
MODERÁTOR

A haztartasi gepektol kicsit kiemelve kapott egy kulon topikot mivel az utobbi par evben eleg komoly ternyerese volt a rudporszivoknak kicsit hatterbe szoritva a hagyomanyos tarsaikat.
Ide johet minden ami ezzel kapcsolatos (a robot gepeknek kulon topikja van) Lehet hazai akciokat is linkelni vagy teszteket, yt videokat stb.

(#2) pjen


pjen
félisten

Hogy vissza találjak. mint Hoover, Philips és Dyson tulaj.

(#3) Nagya21


Nagya21
addikt

Hogy meglegyen, Dyson v11, Thomas twin aquawash.:DD:DD:DD:DD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4) #48613632


#48613632
törölt tag

Mentve, köszönöm. Dyson V10 ha ez számít.

(#5) ribarszki válasza #48613632 (#4) üzenetére


ribarszki
őstag

Egy Rakéta porszívóval én is benevezek :))

(#6) koxx válasza ribarszki (#5) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

;] :))

(#7) kirkri


kirkri
addikt

Köszi a topikot koxx! :R

Akkor ide bemásolom a másik topikból a dilemmámat.

"Most, hogy robotból már megvan a Roborock S7, amit némi utánajárást követően kiválasztottunk, az asszony felvetette, hogy kellene akkus kézi porszívó is, mert mennyivel egyszerűbb, mint a madzagot húzogatni... :(( (Ugyan egy áldás a robot, de vannak olyan eldugott szegletek, ahova nem fér be, így manuálisan is kell hétvégén porszívózni, még ha töredékét is, mint korábban.)

160k már nagyon a vége, amit kiadnánk érte, tehát a Dyson V10 is már csak nagyon akciósan kifogva férne bele a keretbe. Dyson V8 total még megvehető 100k-ért, de eltántorít a rövid üzemidő, így elkezdtem a kínai vonalat böngészni. Roborock H7 volt az első elgondolás, mert a robotból az élvonalba tartoznak a Roborock készülékei. (A Roborock a Xiaomi almárkája egyébként) A Roborock H7 szívóteljesítményben minimálisan többet tud, mint a Dyson V10 (160 vs 151 AW), az ára pedig a Banggoodról megvásárolva 100k alatt van, ami sokkal olcsóbb, mint a vele nagyjából egy kategóriába sorolható Dyson V10. Az akkuról nem is beszélve, ami max. fokozaton 90 perc, szemben a Dyson V10 60 percével. A súlya is közel fele a V10-nek, tehát azt mondanám, hogy megvan az ideális jelölt, de... Az akkuja nem cserélhető (megbontás nélkül), mint a Dyson V10-nek, illetve normál méretű fejből csak egy van hozzá, én hiányolom a soft rollert a kemény padlóra. Ráadásul kicsit ormótlannak is találom a markolat résznél, bár a nagyobb akku kapacitás nagyobb mérettel is jár, de akkor is. :O

Szóval nézelődjünk tovább... Rábukkantam a Xiaomi Dreame szériára, ott pedig a V12 típust néztem ki, mivel nekem felmosó funkció nem kell és ha erre nincs szükségem, akkor a V12 specifikációi jobbak, mint itt a topikban emlegetett T20 pro típusnak a Dreame márkán belül. Ráadásul ezt itthon kb. ugyanazon az áron lehet megvenni, mint a kínai webshopokban, szóval érdemesebb itthon beszerezni. Specifikációiban magasan übereli még a tőle egy árkategóriával feljebb lévő Dyson V10-et is, bár a Dyson V11-et nem éri el. (Szívóteljesítménye már 185 AW!) Fejből ehhez is csak egy jár, úgy tűnik a multi fej az új irány. Látom, hogy kijött már a V12pro verzió is belőle, ( ennek a szívóteljesítménye csak 10AW-al marad el a Dyson V11-tól 210 vs 220AW) de egyelőre még csak az Aliexpress-en látok belőle, így ezt elengedem és maradok az alap modellnél. Ilyen Dreame V12 porszívóval nincs valakinek tapasztalata?"

Update: Képbe jött a Dreame T30 porszívó, jelenleg ez áll nyerésre.[link] Valahol a Dreame V12 és a V12 pro között van tudásban. (És ennek sincs sajnos puha hengeres feje, csak a multifej. (Bár 100 dollárért lehet hozzá venni, de annyit nem áldozok rá.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#8) #48613632 válasza ribarszki (#5) üzenetére


#48613632
törölt tag

LOL :DDD

(#9) kirkri válasza kirkri (#7) üzenetére


kirkri
addikt

Megrendeltem a Dreame T30-at, a jövő héten beszámolok róla, hogy milyen. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#10) (ex)Cat válasza kirkri (#9) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Mindenképp írj majd vmi beszámolót!

(#11) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok! Pár hete vettem egy Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10-et. Az automata fej nehezen használható vastagabb szőnyegen. Esetleg kompatibilis lehet Dreame kefékkel?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#12) ribarszki válasza kirkri (#7) üzenetére


ribarszki
őstag

Majd mindenképpen számolj be róla. A tesztet amit linkeltél, egy picit pontosítanám. A szerző azt sugallja, hogy az Eco mód semmire nem elég. Nos nem vagyok tisztában a T30 airwatt számával Eco módban, de szinte biztos vagyok benne, hogy kemény padlón elég kell legyen. Legalábbis a Dyson Eco módban 24aw-vel a rizst, csokis gabonapelyhet, cornflakest nagyon könnyen felszedi. Ebből követezően pedig nagyon nem mindegy, hogy az üzemidő 80perc, vagy 30perc. Sokkal ritkábban kell tölteni, az akkut is kíméled.

(#13) kirkri válasza ribarszki (#12) üzenetére


kirkri
addikt

Rendben. Én még az automata módra vagyok kíváncsi, a Roborock robotnál teljesen jól működik, hogy a szőnyegre érve növeli a szívóerőt, meglátjuk ennél hasonlóan sikerült-e megoldani.

21 éve a Prohardveren! ™

(#14) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Tervezek venni egy jobb minőségű állóporszívót.

Mindennapi takarításhoz lenne, mégiscsak könnyebb lenne két gyerek mellett feleségemnek, ha csak leakasztja a dokkolóról, nem kell szekrényből előszedni, kábelekkel szarakodni :)

- javarészt járólapra kellene, de rámennénk némi padlószőnyegre és laminált padlóra is
- mint írtam, valamilyen dokkolható megoldás kellene, bár gyanítom a legtöbb modern gép ilyen
- jó lenne kézi-/morzsaporszívó opció is hozzá, akár úgy, hogy külön kis egységet lehet levenni róla, vagy a cső nélküli fő egység valami rövidebb kiegészítővel

Árban nem tudom meddig kellene elmenni, 80-100K között talán már van használható gép. Pl Rowenta RH9879WO jó lehet? Esetleg jobb alternatíva? Mikre érdemes figyelni vásárláskor?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#15) kirkri válasza rizso (#14) üzenetére


kirkri
addikt

Azt nem tudom milyen minőséget képviselnek, de a philips.hu oldalon vannak elég jelentős akcióban állóporszívók, amiből a THANKYOU15 kuponnal további 15% kedvezmény lejön.

21 éve a Prohardveren! ™

(#16) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Csatlakoznék a topichoz és hogy ne érdemtelenül, hamarosan hozok egy JIMMY JV85 tesztet is. :)
Remélem elfér itt az alsóbb kategória is.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17) ribarszki válasza Flowtation (#16) üzenetére


ribarszki
őstag

Mindenképpen. Csak írjatok róla részletesen :)

(#18) htom127


htom127
tag

Üdv
[Bosch] BBS611 készülékkel van valakinek tapasztalata? Van már az akkumulátorjával kompatibilis készülékem, tetszik a Power for ALL rendszer, használ valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

" Bazinga !"

(#19) david5745


david5745
tag

Sziasztok valakinek van tapasztalata a Dyson v15 el? Feleségem minden álma kiváncsi lennék valóban annyira jó e mint az ára :F

(#20) ribarszki válasza david5745 (#19) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen és igen... Dyson tulajként is ledöbbentett, hogy mit tud.. Két ünnep között tervezek írni egy hosszabb blogbejegyzés róla.

(#21) koxx válasza david5745 (#19) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Sajnos" igen :) én is nagyon sokat rágódtam rajta, de kipróbálás után minden kétség elszáll. Az, hogy megéri-e hát ez egy jó kérdés, ár/érték arányban lehet van jobb a piacon, de az erősen kompromisszumos, ez nem az.

(#22) david5745


david5745
tag

Kíváncsian várjuk azt a bizonyos blog bejegyzést.

Lehet ár érték arányba van jobb de ha már autóból nem lehet sajnos Ferrarink vagy ha házunk nem lehet egy kacsa lábon forgó több milliárdos palota legalább egy két minden napos használati tárgyat vegyünk úgy a kezünkbe, hogy ez a legjobb amit ma kapni lehet plusz hosszú távon mindig az olcsó a drága.

Mennyire megbízható strapabíróak egyébként a dyson termékei ?

[ Szerkesztve ]

(#23) koxx válasza david5745 (#22) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

3 év garid biztos lesz. Vannak sokan akik 5+ éves porszívóikat használják és semmi bajuk, max egy akkucsere.

(#24) saen válasza ribarszki (#20) üzenetére


saen
veterán

Várjuk. Év elején szeretnék venni egy rendes porszívót, elég volt a sok olcsó vacak porszívóból ami se nem jó, se nem tartós... Szeretnék egy jót venni amivel élmény takarítani és eredménye is van.

(#25) #48613632 válasza david5745 (#19) üzenetére


#48613632
törölt tag

V15-el nincs, V10-em van, amit akkor vettünk, mikor az volt a csúcsmodell. Én a magam részéről nem bántam meg, sőt, konkrétan örülök, hogy nem garasoskodtam. Mind fogásra, mind működésre érezhető a prémium minőség.

Az meg alap, hogy a prémium cuccok mindig, mindenhol túlárazottak. De ha a lagjobb kell, nyúlj mélyre .... :D

(#26) koxx válasza saen (#24) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igazi férfikütyü, feleségem még nem is takarított vele :D a vezetékest én is rühellem, bár nagyon ritkán előveszem amikor kv őrlőt kell porszívózni mert arra azért jobb.

(#27) Nagya21


Nagya21
addikt

NaszóvaHogyasszongya!
Adott panellakás 2 szoba hall.
Ma nekiestem az évenkénti ajánlott szőnyegpadló tisztításához.
Az alany egy Thomas Twin Aquawash, cirka 1600w teljesítménnyel. Vizszűrős sima porszívó, és takarítógép is egybe.

A napi heti porszívó pedig egy Dyson V11
A szönyegek sürü rövid egyenes szárú tömött ipari kivitel.
Na a sima porszívózáskor ez jött szembe :

Szóval amit mantrázok:
Nagyon jó a dyson(sőt nagyon nagyon jó, 3. -at használom), de évente 1* köll az a bizonyos bivalyerő.
A takarítógépes szőnyegtisztításkor már ennyire nem volt koszos a víz.
Ha kérdésetek lenne jöhet nyugodtan.
Üdv Nagya
UI: ez a Thomas is nagyon jó tudom ajánlani, no nem napi használatra, mert qrva nehéz, de évenkénti 1*-2* nagytarításra O.K. és ez nem butitott 700w, mert takarítógépekre nincs megszorítás.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#28) kirkri válasza kirkri (#9) üzenetére


kirkri
addikt

Ígértem egy beszámolót. Sajnos kicsit elhúzódott mire megérkezett, mert Németországból Magyarországra 1 nap volt a szállítási idő, Budapestről Budapestre meg egy hét volt a posta jóvoltából.

Maga a csomagolás célszerű és jól néz ki, egy külső barna dobozban van a tetszetős belső doboz, fénykép minőségű nyomattal. A porszívó és a tartozékai egyaránt egyesével vannak csomagolva a dobozon belül, minden egyes tartozéknak van kialakított helye. A készülék tartozékai a mindenre van megfelelő céleszköz érzetet keltik és nagyon jó minőségűek. (Viszont a kioldó gombokat a tartozékokon méretesebbre tervezhették volna, a Dyson gombjai jobban bejönnek) Mind a porszívó, mind pedig a tartozékok karcmentes állapotban, tökéletes festéssel érkeztek, de úgy gondolom, hogy ez minden 100e forint feletti porszívónál így van. A cső hihetetlenül könnyű, azt hittem csak egy reklámfogás, de nem :) Mi automata üzemmódban használjuk, ott 30-40 perc üzemidőt produkált a hétvégi próba során, váltakozó szívóerővel. Hasznos megoldásnak tartom, hogy automatikusan emeli a szívóerőt olyan helyeken porszívózva, ahol a szenzor nagyobb szennyezettséget érzékel. Ez úgy tűnik nem csak placebo, a szekrény mögé és az ágy alá dugva a szívófejet, pirosra váltott a porszívó kijelzője (zöld - sárga - piros színeket rendel a különböző szennyezettségi szintekhez) és turbó módba kapcsolta magát. Kemény padlóról szőnyegre érve szintén automatikusan emeli a szívóerőt. Ha már szívóerőről van szó, akkor megemlítem, hogy azzal is meg vagyok elégedve, a folyosón a futószőnyeget medium fokozatban is megemeli, de, összehasonlítási alapom egyelőre nincs más akkus készülékekhez képest. Karácsonykor kipróbálom majd tesóm Dyson V10-es készüléket, aztán majd megírom mit tapasztaltam. Hasznos megoldásnak tartom, hogy nem kell folyamatosan nyomva tartani a bekapcsoló gombot, mint a Dyson porszívóknál. Itt két opció között lehet választani, az egyik a Dyson féle megoldás, hogy csak akkor megy, ha nyomjuk a gombot, a másik opcióban pedig egyszer benyomva a gombot kikapcsol, újra benyomva kikapcsol a készülék.

Egy dolgot kipróbálnék, - ami nem tartozéka a készüléknek - a puha sörtekefés fejet a kemény padlón. Nem azért, mert a multi kefe amivel a porszívó érkezett nem dolgozna kielégítően, csak kíváncsi vagyok lenne-e különbség.

Igazából még túl új a készülék ahhoz, hogy esetleges problémákról számoljak be vele kapcsolatban és számomra nagy meglepetéssel sem szolgált, mivel alaposan körbejártam milyen típust szeretnék venni, elolvastam róla beszámolókat, megnéztem videókat. Ha nem számított volna a pénz, akkor valószínűleg, hogy egy Dyson V15-re neveztem volna be, hogy kipróbáljam valóban olyan szuper-e, mint ahogy mondják, de az már túl volt azon az összeghatáron, amit hajlandó voltam kiadni egy porszívóért. (Így is szívtam a fogam, hogy a robottal együtt közel 300e forintot fizettem ki a két porszívóra egy hónapon belül).

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,
A 60 alatti kategóriában van vmi ajánlott akkus porszívó, esetleg nagyon max 80ezres határig?
Sajnos nem igazán találok adatokat a xiaomi termékeken kívül semmiről, pedig azért vannak neves gyártók már bőven ebben a szegmensben is, hoover, nilfisk, stb, de a xiaomikat még nem látom át, mert annyian vannak :)
Először a dreame T10-et találtam, aztán találtam egy Dreame V10et. Ez meg is felelne, kijelzője van, hepa szűrős, cserélhető akksis, jól szív, sok kiegészítő, stb.
Aztán kezdtem elveszteni a fonalat a Xiaomi Trouver Power 11, majd mijia G10, redkey F10, végül Roidmi F8S🙂
Nem bírok fejben minden adatot egymás mellé tenni, ezért fordulok hozzátok :D

Padló , és járólap lesz takaritva 99%-ban, könnyű legyen, jól mozogjon, jól szívjon, ne kelljen folyamatosan nyomni a gombot porszívózás közben, jó lenne vmi kijelző is, hogy lássam mennyit bír még, nagy, vagy cserélhető akksi is jó lenne, és mivel több helyen használnám, lehessen fali adapter nélkül is tölteni, nem akarom felfúrni sehova.

Melyik lenne a jó Nekem? Egyáltalán mi a különbség a v,g,t széria között? Létezik Best Buy ilyen sávban, vagy ahhoz 100ig, vagy tovább kellene menni?

(#30) Flowtation válasza Cyborg (#29) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Nekem egy ILYEN van, még friss, nem sokat használtuk, de teljesen meg vagyunk vele elégedve. Majdnem minden kritériumodnak megfelel, kivéve, hogy csak fali konzolon tölthető. :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#31) ribarszki válasza Cyborg (#29) üzenetére


ribarszki
őstag

Plüssfejes Xiaomi vegyél.

(#32) -cobra- válasza Cyborg (#29) üzenetére


-cobra-
aktív tag

A felsoroltak igencsak egy kaptafára készültek. Minőségben elvileg Trouver a belépő, majd Dreame, Roidmi/Xiaomi.
Én azt venném amelyikre 2 év hazai gari van.
(Ilyen az F8S, én is ezt nyúzom lassan 2 éve naponta többször is. Szeretem, de 1.5 évesen bekapcsoló gombot kellett javítani rajta, szerencsére még garanciás volt. Következő gépnek multiciklonost vennék (szívem szerint Dysont), de egyelőre nem tudom megemészteni a majd háromszoros árat a kínaiakhoz képest.)

(#33) Dannyboy#1


Dannyboy#1
csendes tag

Sziasztok,

Robotporszívó mellé keresnék akkus kisebb kézi porszívót (Valahol a morzsaporszívó és a rendes között azt hiszem), az olyan helyekre, ahol a robot nem életképes. (Ülőgarnitúra, kocsiba esetleg, ilyesmi. Ha jó kárpittisztításban, az pluszpont) Mondjuk olyan 30ig.

Köszönöm.

(#34) Cyborg válasza ribarszki (#31) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszi mindenkinek a választ.
Mit jelent az, hogy plüss fejes xiaomi?

Itthon most melyik a hivatalos xiaomi bolt, ahol 2 év gari van, az mstore.hu?

[F8S] itt látok tartozékokat is, de plüss fejet nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#35) -cobra- válasza Cyborg (#34) üzenetére


-cobra-
aktív tag

F8S-hez alapból jár a plüss fej (piros színű) illetve az univerzális fej (kefe sor + szilikon lapok vannak benne). Illetve itt kapható gyári plüss fej is.

(#36) palfitom


palfitom
félisten

Sziasztok,

Van esetleg különösen ajánlott porszívó a tarsolyotokban, ami tutira megbirkózik a szőnyegre tapadt állatszőrrel? (van robotporszívóm, de a szőnyegeket macerálni kell 1-2 hetente a szőr miatt)
Nem az ár számít elsősorban, de természetesen nem szeretnék rá csilliókat kidobni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#37) koxx válasza palfitom (#36) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miele C3 cat&dog? [link]

(#38) palfitom válasza koxx (#37) üzenetére


palfitom
félisten

Hmm, szép ára van...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#39) koxx válasza palfitom (#38) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

20 e forintos porszívótól ne várj csodát :)
Írhattam volna dyson V12/15-öt is.

[ Szerkesztve ]

(#40) palfitom válasza koxx (#39) üzenetére


palfitom
félisten

Na jó, én is szeretem a jó cuccokat, hát elgondolkodom rajtuk. :K Köszi!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#41) palfitom válasza koxx (#39) üzenetére


palfitom
félisten

Megrendelem a Miele-t, köszi az ajánlást!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#42) Cyborg válasza Cyborg (#34) üzenetére


Cyborg
őstag

Közben volt egy kis időm nézelődni.

Találtam egy [Jimmy JV65] nevű porszívót is.
Kb. olyan a tudása, mint a Roidmi F8S, csak erősebb picit, és a tartozékok közt adnak flexibilis gégecsövet, ami plusz 5500Ft lenne a roidmihez, viszont, ahogy a videókon néztem, ezek a 2in1 pattingatós kefefejek elég gagyik.

...mondjuk a garancia is kérdéses.

Azt hiszem, ezek közül fogok választani

(#43) Cyborg válasza Cyborg (#42) üzenetére


Cyborg
őstag

Még egy kérdés :)

Ennek a mop funkciónak van értelme, próbálta már valaki? Elsőre Nekem baromságnak tűnik, max szárazon látom értelmét, hogy felszedje a maradék port a mikroszálas rongy, olyat már próbáltam, működik, de, hogy ez felmosóként tudna üzemelni azzal a pár deci vízzel, nem tudom elképzelni,hogy működjön.

... személyesen még nem próbáltam, ezért meggyőzhető vagyok :)

(#44) koxx válasza Cyborg (#43) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Padló maszatolásra jó, másra nem igazán.

(#45) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

A [ROWENTA RH9679 X-FORCE FLEX 8.60] porszívóval van valakinek tapasztalata? Egyáltalán az ilyen rowentákkal kapcsolatban?

(#46) rizso válasza (ex)Cat (#45) üzenetére


rizso
addikt

Én egy ilyet vettem nemrég. Összehasonlítási alapom nincs, ez az első normális vezeték nélküli állóporszívónk, de egy biztos: óriási találmány.

Nagyon megkönnyíti a mindennapokat, leakasztom a dokkolóról, és mehet is a takarítás. Akksiban hozza, amit ígér a gyártó, elég erős is, eco, max és turbo tök jól adagolható.

Ami hátrány eddig a normál porszívónkhoz képest, hogy a normál fej vastagabb, és pl. a kanapé alá pont nem fér már be. Súlyát és méretét kicsit szokni kell, nem a legkisebb gép.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#47) motrola válasza (ex)Cat (#45) üzenetére


motrola
aktív tag

Én utoljára ilyet vettem [link]
A célnak megfelel. Igaz térkép meg program nincs hozzá de beállított időben elindul és 2 órát takarít, visszaáll a töltőre. Az akciós [ROWENTA RH9679 X-FORCE FLEX 8.60] nem sokkal drágább és a tudása nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#48) (ex)Cat válasza motrola (#47) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nekem ezt vagy levadásznák a macskák, vagy ijedtükben minden mást összetörnének, szóval nálam a robot nem játszik sajnos.

(#49) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sziasztok!

Samsung Jet 70 szériás álló porszívóval van valakinek valamilyen tapasztalata?

(#50) kirkri válasza kirkri (#28) üzenetére


kirkri
addikt

Megcsináltam a Dyson V10 - Dreame T30 összehasonlítást. Bár papíron a T30 szívóteljesítménye nagyobb, mint a V10 szívóteljesítménye, ez a gyakorlatban úgy gondolom nem így van. Érzésre erősebben szív a V10 kb. 10-15 százalékkal.

Ami a legmeglepőbb volt számomra élőben, hogy a Dyson V10 valóban egy ormótlan porszívó, valahogy előre éreztem, hogy a nejemnek nem jönne be, mondta is, hogy szerencse, hogy nem ezt vettem. (A másik kifogása még az idétlen színösszeállítás, de ez erősen szubjektív, biztosan van akinek ez tetszik). Súlyra nehezebb a Dyson, rövid távon én nem éreztem ezt jelentős tehernek, azt nem tudom, hogy ez hosszabb idő alatt is elhanyagolható lenne-e, vagy esetleg egy női felhasználó is így vélekedne-e.
Kiegészítőkben kb. ugyanaz a kettő, kivéve a soft rollert, amit sajnálok, hogy a Dreame kihagyott a csomagból, mert azt ugyan nem volt időm felmérni, hogy hatékonyabb-e, de csendesebbnek mindenképp csendesebb.

A tartály ürítése hasonló koncepció, ahogy a dokkoló is, erre nem térnék ki.

Mindenképp előnye a T30-nak a kijelző, nem is értem a Dyson miért csak a V11-től teszi rá a porszívókra. Bár felesleges extrának tűnhet a T30 kijelzőjén a megjelenített szennyezettség kijelzés, ez egy hasznos infó. Egy szőnyegen húzgálva a porszívófejet, ahol zölden jelez ott csak egyszer kell átmenni, ahol sárga, vagy piros, ott többször oda-vissza húzgálva látható, hogy jön-e még a szőnyegből por, vagy tovább lehet haladni. Ezzel voltak előzetesen fenntartásaim, de nem placebo, tipikusan olyan részeken vált sárgára, vagy pirosra, ahol jobban használatban van a szőnyeg. (Kicsit megviccelt a porszenzor, mert a nejem pókhálótlanított egy sarokban a hétvégén és egy darabka sikeresen feltapadt a csőbe, amit a légáram vígan lengetett a szenzor előtt és folyamatosan piros szennyezettséget mutatott mindenhol a porszívó.)

Az automata üzemmód szintén a Dreame hasznos funkciója, a felülethez állítja a szívóerőt, ezzel jelentősen lehet növelni az üzemidőt.

Egy negatív tapasztalatot említenem kell a T30-ről, hogy az egyik szőnyegünket turbó fokozatban nem lehet vele porszívózni, mert forgótengely elakadást jelez és leáll. Érdekes, hogy ez egy kifejezetten rövid szálú szőnyeg, tehát nem arról van szó, hogy feltekeredik a szála a szőnyegnek a tengelyre.

Összességében számunkra jobb a Dreame T30, mint a Dyson V10, ár/érték arányban pedig egyértelműen. (V8 meg labdába sem rúghat, pedig árban az van kb. a Dreame T30 szintjén). A tartósság az ami egyelőre kérdéses, ilyen tapasztalatom még nincs a porszívóval, mert még nincs egy hónapos.

A fentiek csak a saját véleményemet tükrözik, nem szándékozom hitvitába bonyolódni senkivel, aki a Dysonra esküszik. :)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.