Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) anytime válasza mumus10 (#34199) üzenetére


anytime
őstag

Glory - Glory MU!

Bácsánat az OFF-ért!!!

(#34202) Kal-El válasza Nyugdíjas (#34198) üzenetére


Kal-El
senior tag

:)
Jó kérdés. Nekem megfelel a fél oldal is, nem vagyok lusta sem olvasni, sem írni.
Viszont van valami amire nem biztos, hogy tud bárki is válaszolni, mert szubjektív. Melyik fárasztja kevésbé a szemet hosszú használat után, illetve melyiknek lehet jobban levenni a fényerejét jobban a nélkül, hogy a képminőség drasztikusan leromlana?

(#34203) Bici válasza alitak (#34200) üzenetére


Bici
félisten

Kicsit több árban és "csak" 21,5 col, de szeintem ezt keresed: [link]
Olcsóbban csak olyat találtam, ami nem dönthető.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34204) BomiBoogie válasza KAMELOT (#34196) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nézd meg és dönts. :)
Szerintem bőven elég a 16:9-es ha 3 lesz, így is a szoba másik sarkába kell majd ülnöd. :D

(#34205) old_artist válasza Bici (#34203) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Majd' hasonló árban akkor inkább egy IPS paneleset ajánlanék (U2212HM), nem TN paneleset, mint ez az "E"-s széria.

(#34206) Bici válasza old_artist (#34205) üzenetére


Bici
félisten

Igaz, csak én a legolcsóbbra törekedtem, mert így is 35 felett vagyunk. Őszintén szólva nem is mertem tovább nézni az ár szerint rendezett listában.
Mondjuk a szűrő csak Dell-re volt állítva. :D

ON:
Ha már itt vagyok: Az S2340L és S2440L típusok mind PWM nélküliek? A tftcentral-on azt írták, hogy van közöttük PWM-es is, de példánytól/régiótól függ. Mire figyeljek ha ezt a két monitort szeretném megvenni? Revíziók, gyártási szám, stb.?
Egyébként a monitorguru-nál szeretném megvenni őket majd pár hónap múlva kalibráltatva. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34207) #41635072


#41635072
törölt tag

Na megjött az UH2312HM monitorom, és ezzel együtt köszönöm old_artist fórumtárs gyors közreműködését.

Lehet meg fogtok kövezni, de én szeretném leírni a tapasztalataimat röviden:

-Színek visszaadása elég gyengusz, egy jobb TN panellel ér fel.
-Recseg-ropog
-Szép erőteljes bevilágítás a bal alsó sarokból.
-Idióta 10:9 képarány, de hát ez van.

+A fényerő minimuma egyelőre nem tűnik vészesnek (teljesen sötét szobában nem használom, meg amúgy is hozzászoktam, hogy a macbook air kijelzője egy fotonágyú.)
+AG coating ezen lágyabbnak tűnik, mint ami az ismerősöm 2212hm megjelenítőjén látok, egyeltalán nem zavaró, pedig kukacos vagyok az ilyesmire.
+Talapzat nagyon praktikus ezért esett rá a választásom

A00-s rev.

[ Szerkesztve ]

(#34208) Khelben válasza #41635072 (#34207) üzenetére


Khelben
nagyúr

-Színek visszaadása elég gyengusz, egy jobb TN panellel ér fel.

Ilyet ide ne írj, mert ezt nekem se hitték el az U2412-vel kapcsolatban :)

(#34209) madgie válasza Khelben (#34208) üzenetére


madgie
titán

Bezzeg az eldzsí :DDD

(#34210) mumus10 válasza anytime (#34201) üzenetére


mumus10
csendes tag

Mindenhol van szurkolótárs :D :D :D
Bocsánat, befejeztem az OFF-t!

One love. One United.

(#34211) #41635072


#41635072
törölt tag

Esetleg valaki tud ajánlani egy márkafüggetlen LCD szervízet, ahol emberi árakon dolgoznak?
(BP vagy Fejér megye)

[ Szerkesztve ]

(#34212) I3EI\ICE válasza Kal-El (#34202) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Bár 3014-et még nem láttam bekapcsolva, de majdnem biztos vagyok benne, hogy "nyugisabb" a szemnek, mivel a 3011-en durva tükröződésgátló bevonat van, míg a 3014-en "lágy" bevonat. A színtere is nagyobb egy kevéssel az újabb verziónak, ezért valószínűsítem, jobban teljesít alacsony fényerőn de ez csak egy laikus elgondolás.

Egyébként a háttérvilágításban rejlik a fogyasztásbeli eltérés is, a 3014 GB-LED háttérvilágítású, a 3011 CCFL-es.

Ha többet akarsz tudni, szerintem vesd össze a TFTcentral két tesztjét:

3011 3014

(#34213) stranger28 válasza #41635072 (#34207) üzenetére


stranger28
addikt

Gyenguszt miből vontad le?
Használat közben ropog gondolom.
Szerencse kérdése sajnos a bevilágítás, glow pedig egyértelmű volt.

(#34208) Khelben: Írja csak, legalább a te szemed is éri egy kis fény.

[ Szerkesztve ]

(#34214) #41635072 válasza stranger28 (#34213) üzenetére


#41635072
törölt tag

Összehasonlítás alapján vontam le.
Az előző TN paneles kijelzőm kalibrálás után sokkal teltebb, szebb színekkel rendelkezett, és kb a színtér ugyan ekkora részét volt képes megjeleníteni.
A macbookomban lévő TN-től épp, hogy csak egy hajszállal jobb.
Az LG IPS LCD TV-m (2009-es) fényévekkel jobb minden téren.

Igen, ha hozzáérek, megfogom recseg ropog, ritka gagyi anyagminőség annak ellenére, hogy volt aki pont ezt hozta fel pozitívumként.

Bevilágítás elég extrém, azért nem ezt vártam.

Ez így egy elég gagyira sikeredett széria, ezért kérdeztem mit érdemes venni. De ha itt mindenkinek Dellje van, az nem jelenti azt, hogy másnak is azt kell ajánlani. :)

No mindegy, gondoltam negatív kritikát is meg lehet fogalmazni és el lehet tűrni.

(#34215) stranger28 válasza #41635072 (#34214) üzenetére


stranger28
addikt

Gondoltam, hogy ezeket írod, általában ez szokott lenni, ha negatívum. Teltebb-szebb színek nem feltétlen a pontos/egészséges színek, sőt. Egy élményre kihegyezett kijelzővel nyilván nem veszi fel a versenyt mindenképpen.

Erre nem tudok mit mondani, mert szerintem rohadt minőségi, nem telefon, hogy nyomogassuk. Szóval ezt majd valaki mással.

Az sajnos tényleg a balszerencse, ha olyan extrém. Tuti nem glow?

Ez nem így megy, elhiheteted. :)

[ Szerkesztve ]

(#34216) fatallerror válasza #41635072 (#34214) üzenetére


fatallerror
addikt

megvetted anélkül h megnézted volna? :U
egyébként ez 1 belépő szintű monitor, csodákat nem kell várni tőle :N

don't tell me what i can't do!

(#34217) madgie válasza stranger28 (#34215) üzenetére


madgie
titán

Kezdem magam rosszul érezni, hogy az Eizo-k, meg NEC mellett most nekem is becsúszott egy Dell :DDD

(#34218) #41635072 válasza fatallerror (#34216) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, mert vidéki vagyok, időm sincs nézelődni, utazgatni.
Nem vártam én csodát, csak fakóbbak a színek a volt TN-es kijelzőmnél.

stranger28: A helyes színeket is meg lehet jeleníteni normálisan. :)
Persze, nem nyomogatni kell, csak nem ahhoz szoktam, hogy ha állítom a fényerőt akkor leszakad az emelet a recsegéstől. Ezt is össze lehet rakni normálisan, mint bármim mást.

El kell viselni a negatív kritikát is , főleg ha egy termékről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#34219) stranger28 válasza madgie (#34217) üzenetére


stranger28
addikt

Valaki adjon egy zsepit, potyognak a könnyeim. ;]

(#34220) Bici válasza stranger28 (#34215) üzenetére


Bici
félisten

Én is ilyen elött ülök már a munkahelyemen és tényleg van bal alul egy tisztességes bevilágítása, de csak akkor látni, ha fekete a kép.
Az enyém nincs kalibrálva.

A színei így is sokkal élethűbben a mellette lévő régebbi iMAC kijelzőjénél, pedig az sokkal élénkebb. A "fakóság" ahhoz képest szerintem kifejezett előny.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34221) stranger28 válasza Bici (#34220) üzenetére


stranger28
addikt

Nem azt mondtam, hogy nincs neki, hanem, hogy ennyire extrémhez már pech kell. Nálam is volt már U2412M, azon pl. egy deka nem volt, csak glow, ha közel mentem.

(#34218) Tel Elek: A helyes színeket is meg lehet jeleníteni normálisan.
Látom nem ment át...

Nyilván felkel rá a gyerek, olyan hangos. ;] Össze van az téve, hidd el. Az én véleményem továbbra is az, hogy valami selejtebbet kaptál. Összefügg a bevilágítás meg, hogy hogyan van összetéve, ebből gondolom.

El van fogadva, csak szeretném, ha tisztán látnánk, semmi több.

[ Szerkesztve ]

(#34222) fatallerror válasza #41635072 (#34218) üzenetére


fatallerror
addikt

azért 1 kijelzőt megvenni megnézés nélkül fura :D
van képed a kalibrálásról? szerintem te eddig helytelen, túlszínezett színeket néztél

bevilágítást is muta. vmi nagyon rosszat foghattál ki :D

don't tell me what i can't do!

(#34223) #41635072


#41635072
törölt tag

Jólvan, gondoltam hogy én vagyok a hülye, a termék tökéletes, úgyis megmagyarázzátok, én feladom.
Az a baj az IT-s körökben, hogy egy termékről nem lehet negatív kritikát megfogalmazni, mert ezzel a többi tulajdonos lelkét is megsértem. Már megszoktam.
Annyi értelme legalább volt a kifejtésemnek, hogy talán más alternatívákon is elgondolkodik a következő vásárló.

(#34224) madgie válasza #41635072 (#34223) üzenetére


madgie
titán

Calibration Report? Vagy egyszerűbb duzzogni? :)

(#34225) stranger28 válasza #41635072 (#34223) üzenetére


stranger28
addikt

Sirjal akkor, tobbet itt mar nem tehetek.

(#34226) #41635072 válasza madgie (#34224) üzenetére


#41635072
törölt tag

Senki sem duzzog, szimplán leírtam a véleményem ennyi.
Ha nem vagyok elég megbízható és reportokkal kell alátámasztani a véleményem akkor ne foglalkozzatok a hsz-mel.
Biztos bennem van a hiba, én szeretném is lezárni ezt a "vitát", mert ha a ház ősszedől akkor is az amarad a véleményem amit leírtam. :D

stranger28: Mint említettem én csak véleményt nyílvánítottam de itt nem lehet olyat. Ti ugrottatok egyből rám, és próbáljátok bizonyítani a saját igazatokat. Ha most jobb, akkor nyugodtan folytatódjon tovább a diskurzus arról, hogy ez a monitor csodás. És akkor tökéletes lesz a harmónia a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#34227) madgie válasza #41635072 (#34226) üzenetére


madgie
titán

Mi mással tudod alátámasztani, hogy nem a túlszaturáltat látod "jónak"? Félre ne érts, millió dolog zavarhat téged, csak jó lenne kicsit pontosítani.

(#34228) fatallerror válasza #41635072 (#34223) üzenetére


fatallerror
addikt

mindent támadásnak veszel pedig mi csak segíteni szeretnénk (nem, nem úgy mint a sportszeletes csávó). ha a kalibrálásról mutatnál anyagot akkor kiderülne h elvan e cseszve a monitorod v tényleg rendben van és ennek ellenére nem tetszik. ha jól van minden és nem tetszik azzal semmi gond nincs :N

don't tell me what i can't do!

(#34229) anytime válasza #41635072 (#34226) üzenetére


anytime
őstag

Neten rendelted? 8 napon belül vagy? Vitesd vissza és kész! Megoldódott a problémád és nézel egy újat ....
Bár, én megfutnám azokat a köröket, amit az Urak javasolnak / mondanak én még nem csalódtam a PH-s tanácsokban.

(#34230) samugalaxys válasza I3EI\ICE (#34142) üzenetére


samugalaxys
csendes tag

A keprögzitö eszköz egy eos 650d lesz es a megvasarlasaig cirka egy honap hatra van meg.
De mivel nem 3forintos kiadasrol van szo pontosan utana akarok jarni a temanak.
Eddig ezelött nem foglalkoztam fotozassal, viszont nagy elegedettsegel nyomtam a playstationt egy 24" TN panelos BenQ-n. Mivel arra jutottam, hogy a fenykepezes kicsit több lehetöseget rejt magaban infok utan keresgeltem a neten, hogy mifele hardver lenne idealis a dologhoz.
A netbook kilöve, aztan csekkoltam a monitorom, ugye az is cseres. A grafikonokba mar belefutottam, de azert ennyi nem gyöz meg olyan könnyen , hogy a dragabbik falyta monitorok közül is a majdnem 2szer dragabbat valasszam. (BenQ BL2411PT - Dell U2413)
De ahogy itt elnezem a hozzaszolasokat, ugy tünik, hogy akinek köze van a temahoz, annak egyertelmü a voksa.
Csak akkor nem ertem, hogy a fotosboltban miert akart olyan nagy hevvel leallitani az elado, hogy jo lesz nekem a sima ips.
A masik dolog ami inkabb bosszant, az a qudra vs geforce dolog, megpedig, hogy ugyanannyi penzert atlagos hasznalatra, de meg renderelesre is gyorsabbak a geforcok, de ahhoz meg kamparira vennek 10bites monitort. Vagy legalabbis ezt a Dell fele 8bit+fcr, amit meg mindig nem tudom, hogy mit takar.

(#34231) ripjaw88


ripjaw88
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem kézbe az új LG 24EA53 monitoromat és van egy olyan beállítása hogy response time " off, low, normal, high" Most itt mit állítsak hogy az 5ms-es válaszidőt kapjam?

(#34232) El Kebir válasza ripjaw88 (#34231) üzenetére


El Kebir
őstag

állítsd OFF-ra, ha látsz utánhúzást, akkor lépkedj felfelé (low, utána normal, majd high ...)
(szerk. gondolom ez az túlvezérlés állítás, és nem fordított a irány... :F )

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#34233) ripjaw88


ripjaw88
csendes tag

Offon a jó :D High-on látszódott hogy kicsit szaggat a kép

(#34234) Reno7


Reno7
senior tag

A tükröződésgátló-bevonat és a glossy bevonat befolyásolja valamiben a képminőséget? (Mármint a tükröződésen kívül.)

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#34235) korcsi válasza Reno7 (#34234) üzenetére


korcsi
veterán

Én, mint nem hozzáértő, úgy tudom, a glossy látszólag javít picit a kontraszton (mondjuk ez is a tükröződéstől/ nem tükröződéstől van).

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34236) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Ahoj.

Mnitor vásásrláson filózok. Ezt a jószágot szeretném lecserélni egy nagyobbra: Acer v203H.

Tudnátok ajánlani valamit ami megfelelne a következőknek:
-Töbnyire játszom de a nagyobb méret a filmezéshez kellene.

Érdemes e IPS-re beruházni vagy egy egyzerűbb olcsó ledes is elég?

A következőkkel szemezek:
24" LG E2442TC-BN LED
23" LG E2342T-BN LED
22" Samsung S22A450BW LED

22" LG E2242T-BN LED

[ Szerkesztve ]

(#34237) thomasvold válasza #41635072 (#34207) üzenetére


thomasvold
őstag

Nekem is megjött az U2412M. Nekem nem recseg-ropog. Meg sem nyikkan. Bevilágítás nagyon-nagyon minimális, sokkal rosszabbra számítottam. Ha nem vizsgálom tüzetesen,észre sem veszem. A színhűsége (színezettsége) láttán, még mindig keresem az állam, pedig még fel sem tettem a színprofilt. Nemsokára azt is megejtem. Nem bánom, hogy nem az U2312HM-et vettem. Azt hiszem, egy nagyon válogatott példányt kaptam :D Köszönet érte Nyugdíjas fórumtársnak. :R

(#34238) Kal-El válasza I3EI\ICE (#34212) üzenetére


Kal-El
senior tag

Köszi!
Teszt alapján jobbnak tűnik a 3014. Árban sincs nagy különbség köztük, ahogy néztem.

(#34239) Bici


Bici
félisten

A Benq gw2460hm típusról lehet tudni, hogy PWM-es vagy sem? A 27-es nagytesója egy PH hír szerint nem PWM-es, de a 24-esről nem találtam erre vonatkozó infót. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34240) Nyugdíjas válasza #41635072 (#34218) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A helyes színeket is meg lehet jeleníteni normálisan.
Ez a mondatod a kedvencem. Kifejtenéd?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34241) Arthuro_Adam válasza thomasvold (#34237) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Méreten kívül mi a különbség a kettő között?

(#34242) zenke


zenke
aktív tag

Gyors válaszra lenne szükségem, szóval itt teszem fel a kérdést.

DVI kábel átviszi a 2560x1600-t?

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#34243) korcsi válasza zenke (#34242) üzenetére


korcsi
veterán

A dual link igen.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34244) zenke válasza korcsi (#34243) üzenetére


zenke
aktív tag

Honnan ismerem fel, hogy az-e?

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#34245) thomasvold válasza Arthuro_Adam (#34241) üzenetére


thomasvold
őstag

A felbontás. 1920X1200. Van még különbség közöttük,de ezt majd a szakértők leírják esetleg :)

[ Szerkesztve ]

(#34246) brd válasza zenke (#34244) üzenetére


brd
nagyúr

Rá van írva elvileg, de sok kuki van benne, lásd. (DL a Dual-Link, az -I neked most nem érdekes).

The only real valuable thing is intuition.

(#34247) madgie válasza zenke (#34244) üzenetére


madgie
titán

Középen is van "foga".

(#34248) zenke válasza brd (#34246) üzenetére


zenke
aktív tag

A jobb vagy a bal alsó kéne nekem?

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#34249) Isual válasza Nyugdíjas (#34240) üzenetére


Isual
veterán

:DDD E felett el is siklottam... :D

Hát pont te nem érted, te "Szakértő", te! :D ;]

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34250) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Észrevétel erre [link]?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.