Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) thomasvold válasza BomiBoogie (#34800) üzenetére


thomasvold
őstag

Az érdekes. Szerintem az úgy van, hogy mindig a monitorod natív felbontását hozza maximum a játék az opciókon belül. Ha rátennél egy 1920X1200-as felbontásút nem azt lehetne állítani a játékban? Nekem volt már így, igaz nem a Vice City-nél és nem is 1920X1200-ban. Egy 16:9-es, 1920X1080-as felbontású monitoron néztem a Crysis 2-t, ott 1920X1080-at lehetett állítani max. Aztán volt rajta egy 16:10-es képarányú 1680X1050-es 22"-os, ott pedig ezt a felbontást lehetett állítani maximum. Nem jelenített meg sem 1920X1080-at, sem 1920X1200-at. Lehet, hogy 1920X1200-nál már másképp van, de nem hinném.

(#34802) madgie válasza thomasvold (#34801) üzenetére


madgie
titán

így, van, ahogy írod, a natívnál nagyobbat amúgy sem enged, miért is tenné?

(#34803) korcsi válasza BomiBoogie (#34797) üzenetére


korcsi
veterán

Azért csak számít honnan nézi a felhasználó azt a kijelzőt. :D

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34804) madgie válasza korcsi (#34803) üzenetére


madgie
titán

Végül is van 5 méteres USB kábel, hogy elvidd a bill/egeret jó messzire :D

(#34805) SRII válasza BomiBoogie (#34784) üzenetére


SRII
őstag

hát ha így áll a helyzet , akkor tudnál mondani 16:9 -es monitort 70k alatt ami 24" IPS és nem dell? van egyáltalán ajánlott? mert ilyent még nem olvastam, ha valaki 24" akar venni rá van beszélve a 23" dell re. (mert sokkal jobb ár érték van OK) de ha valaki 24" gondolkodik? akkor mi lenne az ajánlásod, dell 24 u2412m kívül? mert mást nem olvasni mint 23" dell és 27" Dell, más nem igen létezik, semmilyen más lehetőséget nem állíttok a vásárok elé, fel, csak e kettőt! Tudom :((( választ, mert jók , ok beismerem, de akkor mi lenne az ajánlásod, ajánlásotok erre..16:9 -es monitort 70k alatt ami 24" IPS és nem dell? van egyáltalán ajánlott? kíváncsi vagyok, mivel tényleg más alternatívát, lehetőséget nem is mondtok a vásárlás előtt állóknak!..akkor ha így van felesleges a topik, mivel a címnek ki lehetne írni, venni akarsz monitort akkor dell.....23" ha nagyon akkor meg dell ....27" ennyi! Nincs más lehetőséged! Eléggé durván hangzik, bocsi de valahogy így van , vajuk be... :F

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34806) BomiBoogie válasza korcsi (#34803) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, ez világos, de nem adok ki azért több tízezer forintot, hogy át kelljen költözzek a szoba másik sarkába. :)

thomasvold, madgie
Akkor bizonyára így van. :K

(#34805) SRII
Szerintem olvasd el a téma összefoglalót, elég szépen le van írva, milyen preferenciákkal mit érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#34807) SRII válasza BomiBoogie (#34806) üzenetére


SRII
őstag

Gondoltam hogy ez a válasz, ha nem megy a dell akkor...., ne haragudj nem akartalak megbántani de szinte le tudtam volna írni előre hogy ezt fogod mondani, már nem egyszer találkoztam ezzel a megnyilvánulással, nem játszik a dell akkor olvass összefoglalót. De azért köszönöm a válaszod. :R
Az összefoglaló , nem rossz , biztos nem az! de nem szent írás, milyen alapon vegyem készpénznek? 5x elolvastam de tapasztalatokat nem tudtam leszűrni belőle, elolvastam az elejétől a végéig a topikot, de semmit nem tudtam előre haladni azzal kapcsolatosan ha létezik más alternatíva is( vagy is remélem), annyira elkeserítő és már már uncsi a topik, hogy minden nap nézem a piros kis jelzést oldalt hogy hozzászóltak a topikhoz, olvasom és mit látok, vegyé dell, 23 az jó lesz, 24 et akarok akkor dell 27, más nincs vagy lg nem jó vagy asus, nem a dell a jó! mindig ezzel szembesülök, és aggasztó ez az egyoldalúság..

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34808) BomiBoogie válasza SRII (#34807) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért nem olvasod el, de tényleg. Én itt kérdeztem, a DELL-t ajánlották, megvettem, elégedett vagyok, szubjektív véleményem szerint ajánlom másoknak is, mert segítő szándékú vagyok. Te pedig csak azon pörögsz, hogy mi mit ajánlunk. Nyilván a saját tapasztalatomra tudok támaszkodni.

Az összefoglaló végén van egy hasznos rész, amiben egy szó nincs a DELL-ről:

Először is legyünk azzal tisztában, hogy NINCS tökéletes monitor!
Az IPS-es monitoroknak is lehetnek változó mértékű bevilágításai, kevésbé jól leszabályozható háttérvilágítása, illetve a panelre jellemző IPS-glow minden monitornál jelentkezik fekete képernyőnél rézsútos szögből nézve! Sok fellelkesült vásárló nem olvas, kérdez ezeknek utána és monitorvásárlás után döbben rá ezen (az IPS pozitívumaihoz képest) pár apróbb "hibára", s éri csalódás.
Úgyhogy kérdezzetek, kérdezni nem szégyen, számunkra alapvető dolgokat se, ezért van a fórum.
Azonban mindezen túl - akármilyen monitorféleséget is vesztek – minden szakértői vélemény, tanács, tapasztalat ellenére hangsúlyoznunk kell a kiszemelt monitor, vagy ahhoz hasonló típus/panel..stb vásárlás előtti személyes megtekintését, ha van rá lehetőség. Tudjuk, hogy nem mindig van, de semmi sem egyszerűbb és meggyőzőbb annál, mint amikor valaki saját maga látja, mi a helyzet! (visszautalva itt akár az IPS-glowra, vagy éppen a TN-panelek szűk betekintési szögeire, bizonyos monitorok pixelméretére…stb)

Tehát meg kell nézni, lehet olvasni teszteket, mérlegelni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#34809) SRII válasza BomiBoogie (#34808) üzenetére


SRII
őstag

ez egy hatalmas pozitívum hogy a tapasztalataitokkal segítetek másokon, ezt becsülöm bennetek, de ez az egyoldalúság már már aggasztó, de mindegy is, majd lesz valahogy,

úgy még nem volt, hogy valahogy ne legyen!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34810) BomiBoogie válasza SRII (#34809) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem tudok mit mondani a saját tapasztalataimon kívül. Azt viszont fel tudom ajánlani, hogy szívesen kiegészítjük a téma összefoglalót, ha van bármi kiegészítésed, észrevételed. Át tudom írni, úgyhogy jelezd nyugodtan. :K

(#34811) stranger28 válasza SRII (#34807) üzenetére


stranger28
addikt

Borzasztó dolog ez, de tényleg, hogy a bestbuyt érdemes venni. :DDD Sőt, mi több, egyenesen aggasztó. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34812) korcsi válasza madgie (#34804) üzenetére


korcsi
veterán

Ja, pont erről beszéltem...

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34813) SRII válasza stranger28 (#34811) üzenetére


SRII
őstag

dehogy is aggasztó, abban biztos vagyok hogy nagyon jó ár érték arányú, az általatok ajánlott dell, de de mégis, annyi márka és tipus van, annyira nem lehetnek rosszak, nem?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34814) stranger28 válasza SRII (#34813) üzenetére


stranger28
addikt

Nem 100%-ban a Dell van ajánlva. Szerintem ezzel el is mondtam mindent. :K

(#34815) zack válasza SRII (#34807) üzenetére


zack
nagyúr

Ez van. Aki tud olvasni a sorok között, az majd vesz LG-t. :DDD
Ha visszaolvastál, láthattad mi ment itt korábban, aki mert pár jó szót mondani egyéb típusokról a DELL-en kívül...Az már valamelyik árok partján vérben úszva oszladozik. :DDD

Ahogy nézem, most te leszel az éppen aktuális "közellenség". ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#34816) taknyi válasza zack (#34815) üzenetére


taknyi
aktív tag

Kössz jól vagyok... :))

World of Tanks privátban http://aprod.hu/hirdetes/world-of-tanks-planetside-hawken-jatekok-ID16eOd.html

(#34817) madgie válasza zack (#34815) üzenetére


madgie
titán

Nem kell másnak is megőrülnie attól ,hogy te azt tetted :P

(#34818) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Üdv!

A szükségből vásárolt 19-es Samsung TFT monitorom rég megérett a cserére. Most végre eljött az idő! A kérdésem; milyen 24-es IPS monitort ajánlotok FPS játékra (csak Battlefieldezek) és néha filmezésre? A választ előre is köszi. :R

(#34819) BomiBoogie válasza DEV_NULL (#34818) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én már semmit sem merek mondani. :D

(#34820) DEV_NULL
Olvass vissza kicsit. :)
Van az a D betűs márka, ami állítólag jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#34820) DEV_NULL válasza BomiBoogie (#34819) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Pedig jó volna! :B Mi másért kérdeznék itt?

(#34821) thomasvold válasza DEV_NULL (#34820) üzenetére


thomasvold
őstag

Dell U2412M :D

(#34822) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Nem igazán van személyes tapasztaltom IPS monitorokkal. Mennyire lehet azokon fpst játszani? Jobb válaszás lenne egy LEDes TN?

Ezek között kellene döntenem. Segítsetek. Érvek, ellenérvek?

P2412H
U2412M :K

[ Szerkesztve ]

(#34823) korcsi válasza DEV_NULL (#34818) üzenetére


korcsi
veterán

Mennyi a keret?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34824) KaiotEch válasza DEV_NULL (#34822) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Most ástad el itt magad, ősellenség leszel, ha TN-t mondasz :D

Mondjuk nem az enyém. A nagyoknak "szúrja a szemét", mert nekik röntgen szemük van és az orvosi panelhez vannak szokva :C

[ Szerkesztve ]

(#34825) DEV_NULL válasza KaiotEch (#34824) üzenetére


DEV_NULL
őstag

A legfontosabb számomra, hogy mindenféle utánhúzás, inputlag és egyebek nélkül tudjak fpst játszani.

(#34826) BomiBoogie válasza thomasvold (#34821) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, ez a DELL ajánlott, tényleg szép az IPS képe, nekem a 23-as van, de ennek állítólag még jobb. :K

(#34827) thomasvold válasza BomiBoogie (#34826) üzenetére


thomasvold
őstag

:K

(#34828) korcsi válasza thomasvold (#34821) üzenetére


korcsi
veterán

Miért ajánlasz neki 16:10-es monitort, amin kevesebbet fog látni mint akinek 16:9-es monitora van? (persze azon kívül, hogy Dell :D )

(#34826) BomiBoogie: A magas fényerő miatti erős glow-tól gondolom könnyű jobbat produkálni. :((

(#34829) KaiotEch: Linkeltem a választ

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34829) KaiotEch válasza korcsi (#34828) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Miért látna kevesebbet? Épp az, hogy 120 sorral több pixel van.

(#34830) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Nos, akkor ennyi? Vegyek U2412M-et "mer az jó". Kész. Ennyivel le van tudva? Kicsit több segítséget vártam. Esetleg érveket, ellenérveket... :U

(#34831) BomiBoogie válasza DEV_NULL (#34830) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez pl. egy korrekt teszt.

Leginkább az utolsó oldala.

(#34828) korcsi
Biztosan van, akit zavar ez a "magas fényerő miatti erős glow", nekem nem zavaró, szóval ez a monitorozás elég szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#34832) madgie válasza KaiotEch (#34829) üzenetére


madgie
titán

Mert az átlós FoV ugyanannyi mindkét esetben, tehát a 16:10-nél magasabb, de kevésbé széles képet kap, mint 16:9-nél. FPS-nél meg ugye sokszor a minél szélesebb horizontális látószög számít.

Amúgy persze állítható a Fov a Battlefieldben.

(#34833) korcsi válasza madgie (#34832) üzenetére


korcsi
veterán

Hor+ megjelenítésnél a szélesebb kijelzőn szélesebb a kép és ugyanolyan magas, tehát növekszik az átlós fov.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34834) < CyberBob > válasza madgie (#34832) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A 16:10 aránynál széltében ugyanannyi a látótér mint 16:9-nél viszont függőlegesen többet látsz 120 sorral, vagyis nagyobb a látótér. Nem baj ha nem lőrésen keresztül nézzük a tájat és az égboltból és a földből is többet látunk egy kicsit. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34835) SRII válasza zack (#34815) üzenetére


SRII
őstag

akkor sorry, elfogadom az ajánlatot... :C és ha a sötét oldalon szabad egy hely...akkor..kmm kmm belépek.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34836) BomiBoogie válasza SRII (#34835) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Valld be, hogy nem tudtál ellenállni a DELL bérencek propagandájának. :D

(#34834) < CyberBob >
:K
Nekem inkább az a gondom, hogy a DELL 2312 és a 2412 árai jelenleg: 54k és 71k, a különbözet pedig a kicsit nagyobb képért elég borsos.

[ Szerkesztve ]

(#34837) madgie válasza < CyberBob > (#34834) üzenetére


madgie
titán

Akkor elmondom még egyszer: az átlós FoV a mérvadó. Tehát 16:9-nél szélesebb lesz a látótered horizontális irányban, de keskenyebb vertikálisan (16:10-hez képest).

Ne kelljen már megint print screen-eket csinálnom, ezt már eljátszottuk a 21:9-cel kapcsolatban is.

16:9 és a 16:10 között amúgy nincs óriási különbség ezen a téren, nekem volt már mindkettő.

(#34838) SRII válasza < CyberBob > (#34834) üzenetére


SRII
őstag

egyetértek teljesen, ezért is keresek 24" 1920x1200

BomiBoogie: hát nagyon erős a kényszerítés, vagy is a késztetés, bocsánat...

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34839) prokxy válasza madgie (#34832) üzenetére


prokxy
veterán

Ez most hogy? Most akkor a 16:10-zel kevesebbet látok majd vízszintesen, mint 16:9-cel a BF3-ban? :W

Na most már végképp nemtom, h melyiket vegyem! :D

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#34840) madgie válasza prokxy (#34839) üzenetére


madgie
titán

Még hányszor kell leírnom? :U

szerk: igen, alapból igen. és igen, alapból állítható a FoV mértéke a BF-ben, tehát bármilyen összehasonlítás (16:9 és 16:10 esetében) azonos FoV esetében értelmét veszti akkor, ha mondjuk 5 fokkal odébb állítod és megszokod.

szerk: esküszöm csinálok egy BF3 ábrát, ha hazaérek, és lesz szabad fél órám. Mi legyen rajta? Látószög 5:4-nél, 16:10-nél, 16:9-nél és 21:9-nél?

[ Szerkesztve ]

(#34841) prokxy válasza madgie (#34840) üzenetére


prokxy
veterán

:C :C :R :R
21:9-cest ne csinálj, mert az elérhetetlen a többség számára! :D

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#34842) BomiBoogie válasza madgie (#34840) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egyébként, ha csinálsz, a topik virtuálisan megköszöni fáradozásaidat. Még az összefoglalóba is beteszem. :K

(#34843) korcsi válasza madgie (#34840) üzenetére


korcsi
veterán

Igen.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34844) < CyberBob > válasza BomiBoogie (#34836) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az árkülönbség tényleg nagyon sok, de a méretkülönbség nagyon látványos (képarány miatt), messze többnek látszik mint amit az 1 col különbség indokolna.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34845) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

DELL S2440L típust próbált már valaki?
Ezen a képen bal oldali autón látszik egy fekete szellemkép. Ez észrevehető a valóságben játéknál vagy filmeknél? Mondjuk sasszemmel?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34846) korcsi válasza Bici (#34845) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem nem.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34847) prokxy


prokxy
veterán

Tegyük fel, h megveszem ezt: Dell U2412M /csak azért della, nehogy szó érje a ház elejét/ :)
Azt írják több helyen, h kalibráltatni kell, ez mit jelent? Az oáziscomp-nál ez 4-5e Ft.
Meg kell ezt csináltatni vagy elég, ha az iPonos beállításokat használom és kész? Vagy mi változik? Ha pedig szükséges a 4-5e Ft-os kalibrálás, akkor miért kell még ezt fizetni? Gyárilag miért nem úgy dobozolják? Bocs az értetlenkedésért, de nem értem... :S

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#34849) prokxy válasza old_artist (#34848) üzenetére


prokxy
veterán

Köszi szépen! :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#34850) Reno7 válasza Bici (#34845) üzenetére


Reno7
senior tag

Esélyes hogy igen. Legalábbis sokakat zavar. Szerintem nézz meg élőben egy ilyen monitort, a hibás overdrive miatt tudtommal minden S szériás DELL ilyen.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.