Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) Bici válasza Reno7 (#34850) üzenetére


Bici
félisten

:Y Köszi az infót! Ez nagyon gáz.

Akkor mégsincs olyan monitor, ami megfelel az igényeimnek. :D
Jellemző rám, hogy mindig lehetetlent akarok. :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34852) korcsi válasza Reno7 (#34850) üzenetére


korcsi
veterán

Pedig Dell :D (tényleg, komolyan vicc volt :) )

Ha lehetne állítani az overdrive-ot talán lehetne csillapítani rajta picit.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34853) < CyberBob > válasza old_artist (#34848) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha tényleg levágja a 16:10 a széleket az nem túl jó. Azért furcsa, mert desktop-on több tartalom fér el ahogy egy 16:10-es képen is több látszik. Lehet, hogy játékfüggő?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34854) Bici válasza < CyberBob > (#34853) üzenetére


Bici
félisten

Szerény játékfejlesztési ismereteim alapján azt tudom mondani, hogy a játéktól függ.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34855) madgie válasza old_artist (#34848) üzenetére


madgie
titán

Ez teljesen más, itt horizontal FoV alapján dolgozik a program. Az FSP-ek nagy része (a BF3 is) diagonal-t néz, tehát nem csak "hozzátesz két oldalt" szélesebb képaránynál, hanem alul-felül le is vág (azonos FoV mellett).

Ezért hülyeség amúgy az első hozzászólásos FoV kép, mert mondjuk a BF így működik, egy RTS játék meg teljesen másképp, stb...

prokxy: nincs olyan ,hogy a gyárban 100%-ra bekalibrálják. Tömegtermelés van mindenhol, épp ezért értelmetlen az iponos beállításokat és színprofilt használni, mert többet árthatsz vele, mint használsz. Kalibráltass, ha fontosnak tartod az adott monitor teljes tudását kiaknázni... ha nem, akkor ne (nekem évek óta minden megjelenítő kalibrálva van, még a tévé is).

(#34856) korcsi válasza Bici (#34854) üzenetére


korcsi
veterán

Itt részletezik melyik játékban milyen a megvalósítás.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34857) Bici válasza korcsi (#34856) üzenetére


Bici
félisten

Amanóba, ez nagyon jó lista! :K
Nem is tudtam róla. :B Kössz!

Akár az összefoglalóba is bekerülhetne. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34858) madgie válasza korcsi (#34856) üzenetére


madgie
titán

Hor+ van a BF3-nál, nálam meg nem úgy viselkedik :))

(#34859) prokxy válasza korcsi (#34856) üzenetére


prokxy
veterán

Nekem ez semmit nem mond. :(

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#34860) Bici válasza prokxy (#34859) üzenetére


Bici
félisten

A Hor+ azt jelenti, hogy minél szélesebb a monitorod, annál többet látsz oldalt. Függőlegesen mindig ugyanannyit.
A Ver- azt jelenti, hogy minél szélesebb a monitorod, annál kevesebbet látsz alul-felül. Széltében mindigy ugyanannyit.
A Stretch azt jelenti, hogy tök mindegy mekkora a monitorod, kinyújtja teljes képernyőre, akkor is ha így lapos lesz a kép.
A Pixel based szerintem ugyanez, de ez csak a nagyon régi játékoknál van.
Az Anamorphic azt jelenti, hogy állandó a képarány, és a kevésbé széles monitorokon alul felül fekete csík lesz, mint a filmeknél, vagy a keskeny felbontásra készített játék oldalt fekete sávval jelenik meg széles monitoron

Legalábbis szerintem. Javítsatok ki, ha valamit benéztem.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34861) Bici


Bici
félisten

IPS monitorok közül van olyan 23-24 colos méretben, aminek a Glow-ja minimális, és a feketéje, sötét részletessége a VA panelekéhez hasonló?
PWM nélküli lenne jó, mivel főleg a PWM miatt esik ki a Benq GW2460HM.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34862) prokxy válasza Bici (#34860) üzenetére


prokxy
veterán

:C :R :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#34863) Bici válasza Bici (#34860) üzenetére


Bici
félisten

Annyi kiegészítés, hogy a pixel based részt elírtam. Ez valójában úgy műxik, mint a windows; minél nagyobb a felbontás, annál többet látsz a pályából. Főleg régebbi 2D-s játékoknál volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34864) madgie válasza Bici (#34860) üzenetére


madgie
titán

És Diagonal nincs?

(#34865) Bici válasza madgie (#34864) üzenetére


Bici
félisten

Ez most poén? Én nem láttam ilyet, bár nem néztem végig a listát.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34866) korcsi


korcsi
veterán

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34867) madgie válasza korcsi (#34866) üzenetére


madgie
titán

Hm, peccseltek valamit? a régebbi képeimen tisztán látszik, hogy ha horizontálisan nőtt a FoV a "laposabb" monitor miatt, akkor vertikálisan csökkent.

Most meg a vertikális "állandó", horizontálisan nő. Ami gazából nem baj, könnyebb számolni és elképzelni is a dolgot.

Én is lőttem pár képet: 2560*1080, 1920*1200, 1920*1080 és 1280*1024.

Egyébként baromi szubjektív, de nekem a 16:10 jön be majd' minden célra... mondom ezt úgy, hogy most is 16:9-es monitorom van.

(#34868) LW válasza madgie (#34867) üzenetére


LW
őstag

Bitangul tetszik ez az ultrawide. Nem hittem volna, hogy ilyen jól tudja használni a játék.

(#34869) Nyugdíjas válasza madgie (#34867) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt akkó' betesszük az első hsz.-be? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34870) batt


batt
aktív tag

Sziasztok! Nem biztos,hogy pont ebbe a topicba kellene ezt meg kérdeznem de próba cseresznye!

Van most jelenleg egy samsung 971P Super pva moncsim ami 1280x1024-be 75Hz-be működik de szeretnék mellé egy samsung 23-as 1920x1080! Windows 8 alatt használnám! Nem volt még 2 monitorom egyszerre és nem tudom hogy működik! Két külön felbontású monitor tud együtt működni? A nagy monitoron filmet néznék a kicsin játszanék,tudok váltogatni a két moncsi között? Játék alatt a 2 monitor mekkora + terhelést jelent a vga-ak,ha csak az egyik monitoron megy a játék?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#34871) < CyberBob > válasza madgie (#34867) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Na akkor a játékkészítők bek@phatják. Nem elég, hogy kicsit több képpontot kel kiszámolni a vga-nak egy 16:10 monitornál de még kevesebb is látszik rajta mint 16:9-nél.
Persze a képeket köszönöm, de így ugrott a Dell U2412M. Most már csak egy jó 23 colos 16:9-es monitort kellene találni.

batt: teljesen külön lehet hajtani a két akár különböző monitort. Viszont ha az egyiken játszol a másikon már akadozhat a videó lejátszás.
Azért egy segédprogram pl.: UltraMon jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34872) stranger28 válasza < CyberBob > (#34871) üzenetére


stranger28
addikt

Beállítod a FOV értékét normálisan és tádám.

[ Szerkesztve ]

(#34873) < CyberBob > válasza stranger28 (#34872) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Játékon belül? Mert ilyet a menüben még nem láttam.
Közben a Bioshock infinite-ben egy ilyet találtam: field of view. Ez lehet?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34874) stranger28 válasza < CyberBob > (#34873) üzenetére


stranger28
addikt

BF3

Ha máshol nem is ilyen nyilvánvalóan, de lehet állítgatni.

Igen, az az. FOV=Field Of View. Neten van egy csomó kalkulátor ráadásul, bepötyögöd mit akarsz és kidobja mi az optimális. :K

[ Szerkesztve ]

(#34875) < CyberBob > válasza stranger28 (#34874) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm, közben megtaláltam. És 16:10-nél milyen érték a jó, vagy mindig más?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34876) stranger28 válasza < CyberBob > (#34875) üzenetére


stranger28
addikt

Nincs mit. Mondom, van egy csomó jó leírás ehhez, érdemes átfutni azokat, mert jól jöhet, vagy simán keress egy kalkulátort, ami kidobja mire állítsd, hova ülj, stb.

[ Szerkesztve ]

(#34877) < CyberBob > válasza stranger28 (#34876) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Rendben, köszönöm.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34878) batt válasza < CyberBob > (#34871) üzenetére


batt
aktív tag

Köszönöm Szépen! :R :R

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#34879) batt


batt
aktív tag

Erről vélemény? AOC i2267Fwh No name de nem tűnik rossznak!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#34880) schawo válasza batt (#34879) üzenetére


schawo
titán

Vészmegoldás arra az esetre, ha a keret pont eddig és ne tovább.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34881) t256 válasza batt (#34879) üzenetére


t256
őstag

Akkor már inkább egy LG. Csak ismertebb márka.
Pl. Kicsivel olcsóbban vagy kicsivel drágábban.

Az AOC-re nincs 3 napos pixel garancia, ezt vedd figyelembe!

[ Szerkesztve ]

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#34882) Kuruc2 válasza thomasvold (#34766) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nevem alatt ott a logout-os linken a cikkem róla.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#34883) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Nos, akkor mégegyszer...

Milyen monitort max. 100k értékben, szigorúan fps játékra? "Szép" képe legyen, a lehető legkisebb utánhúzással és inputlaggal.

(#34884) thomasvold válasza Kuruc2 (#34882) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszi. Ment privát.

(#34885) prokxy


prokxy
veterán

Munkahelyi baleset történt az alábbiak szerint:
Adott egy DELL U2312HM monitor, melyen a tízórai környékén elkezdett mászni egy pici muslincaszerű élőlény.
Amíg a drága bogárka a képernyő bal alsó sarkában el volt alélva a DELL által adott kép gyönyörűségén, addig a kollégát nem zavarta, node amikor a kis huncut megindult az ominózus képernyő közepe felé lassú léptekkel, ekkor csapott le a domináns emberi faj egyik példánya, szigorúan.
A bogárka hősi halált halt, inkább küzdött, mintsem elugrott! De fogjuk fel úgy a helyzetet, hogy eme topic egyik legelfogadottabb márkájának, egyik dicsért típusú monitorának a képernyőjén lelete halálát, valljuk be, jobb ez így, mintha lenyelték volna vagy valaki szeméből, elázva piszkálták volna ki.
De a bogárka nem volt rest, megbosszulta halálát - hiába a szép halál - és hagyott maga után egy eddig semmilyen általam ismert vegyszerrel el nem távolítható vércseppet, kb 2-3mm szélesen! Az eleinte diadalmámorban úszó kolléga mosolya a folt láttán azonnal lecsüggedt és kérte a többi IT-s kolléga segítségét, de nem tudtunk neki segíteni eme ciki incidens megoldásában, hiba vettük elő a véreltávolító csodaporunkat, mely egy disznóvágás után csodálatosan teszi a dolgát a munkásgatyán! Monitortisztító minden létező alfaját bevetettük, hiba, úgy néz ki, a harc elbukott!
Jobban megnézve a folt mintha a külső borítás mögött lenne, de ez csak a tükröződés miatt lehet!
Ötlet részetekről, hogy mivel távolítható el a vércsepp a monitorról, mely csak bekapcsolt állapotban látható és csakis világos felületen?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#34886) BomiBoogie válasza prokxy (#34885) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Alighanem megsérült a panel, azért nem tudjátok eltávolítani. Elvégre fizikai behatás érte.

(#34887) taknyi válasza prokxy (#34885) üzenetére


taknyi
aktív tag

Grat a munkatársnak, még jó, hogy nem volt nála csavarhúzó... Egy kevésbé veszélyes területen is végezhetett volna vele, mondjuk elhessegeti, majd a két tenyerével repülés közben rátapsol, a muslinca "helikopteresen repül, azaz lassan fel le emelkedve, repülés közben könnyű célpont. :W

[ Szerkesztve ]

World of Tanks privátban http://aprod.hu/hirdetes/world-of-tanks-planetside-hawken-jatekok-ID16eOd.html

(#34888) madgie válasza prokxy (#34885) üzenetére


madgie
titán

Ilyennel próbáltátok? Nekem a munkahelyen ez vált be, a csajok által odanyomott bogárnyomok szépen lejöttek. Mikrokendő, arra fújod a szert, szépen megpucolod, voila. Ha csak sima bogártrutyi, akkor lejön, ha nem, akkor sajnos IJ.

(#34889) nnandi


nnandi
csendes tag

Sziasztok

tudnátok olyan monitort ajánlani ami min 100% sRGB színmegjelenítést tud 24" körüli
átlóval?
200e alatt.
Fotószerkesztésre használnám.
köszönöm!

(#34890) Isual válasza nnandi (#34889) üzenetére


Isual
veterán

Kell-e több, mint az sRGB színtér? Mert ha nem, akkor Dell U2412M, ha de akkor U2413 - utóbbi wide gamutos, az Adobe RGB majd 100%-át is lefedi a hasonnevű módban, de a natív gamutja még azon is túlterjed.

Illetve 200e alatt én lehet, hogy megfontolnám az U2713HM (sRGB-s) vagy U2713H (WCG-s) monitorokat.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34891) Nyugdíjas válasza nnandi (#34889) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha tényleg elég az sRGB (kicsit nemértem miért azt szeretnél,de majd biztos elmondod...), akkor ennyi pénzért lehetne komolyabb elektronikával rendelkező kijelzőt is venned. Igaz lehet nem 24" méretben (ahhoz egy kicsit több lé fog kelleni, de nem sokkal).

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34892) Isual válasza nnandi (#34889) üzenetére


Isual
veterán

Igaz is, jól beszél az öreg :D, ezt jómagam el is felejtettem... :B
Szóval ha valóban elég az sRGB, akkor még az NEC P232w-t megfontolhatnád (teszt a monitorról - igen jól sikerült darab :K), ami 200k alatt a legprofesszionálisabb megoldás sRGB-s monitorok terén.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34893) nnandi


nnandi
csendes tag

köszi a tippeket átnézem őket!
a min 100% sRGB-t azért emeltem ki mert az a kompromisszum legalja :)
No meg ebben a színtérben dolgozom...

(#34894) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Létezik olyan IPS paneles monitor ami ugyan 16:9-es(2312 nagyon ronda, hogy is mondta Hexaa? "Sz*pott valami :D) aminek az alján van valami plusz műanyag, amitől nem tűnik annyira laposnak? + állítható, pivotos, jó minőségű, és nem csillagászati árú. :R

(#34895) Isual válasza KaiotEch (#34894) üzenetére


Isual
veterán

Magyarul a 2312-nek a rondaságával van a gond, ha jólsejtem? Mondd el, hogy mi a szép neked, aztán meglátjuk. Egyébként HP-nek van valami belépő 23-asa...bár az lehet nem pivot-os. Akkor NEC EA224WMi?

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34896) Nyugdíjas válasza nnandi (#34893) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tehát akkor nem azt szeretnél, hanem minimum azt. De a kérdésem még áll. Van valami különös oka, hogy sRGB-ben dolgozol?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34897) madgie válasza Nyugdíjas (#34896) üzenetére


madgie
titán

Jó értelemben vett boldog tudatlanság. Jó a WCG, az tuti, de macerásabb sok esetben (win alatt legalábbis).
Ha már macera: a Chrome miért cseszi el a színeket? Elvileg kezeli a színprofilt, gyakorlatilag néha hajmeresztő, miket művel.

(#34898) Nyugdíjas válasza madgie (#34897) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Még nem találtam róla semmit,de tapasztalom magam is. Szivesebben használnám,de sajnos igy maradt a Safari.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34899) KaiotEch válasza Isual (#34895) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Egyrészt(ezüst nem kell nekem), másrészt 16:10-hez vagyok szokva, ezért keresnék olyan 16:9-es monitort, amin alul mondjuk van vmi plusz műanyag rész, ami optikailag csal. Pl az ilyesmi tetszik(az ára nem), mondjuk ezen nincs plusz plasztik. Igen nálam pont látszódik a hátulja is.

(#34900) Isual válasza KaiotEch (#34899) üzenetére


Isual
veterán

És miért nem veszek 16:10-es monitort ha szabad kérdeznem? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.