Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) BomiBoogie válasza LW (#34700) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A 23-as változatához adtak egy DVI-t és egy VGA-t.

(#34702) LW válasza Lazarus911 (#34697) üzenetére


LW
őstag

Ha leültetnéd őket egy régi lassú TFT monitor elé, akkor is ugyan úgy játszanának. :)
Ahogy fejhallgatóból is van gémer és nem gémer. Egy becsületes fejhallgató jó erősítővel/hangkártyával bármilyen ripiropi gémer fülest felülmúl minden téren ugyan azon az áron.

(#34703) El Kebir válasza LW (#34700) üzenetére


El Kebir
őstag

ez nem "szerintem" kérdése, fellépsz a dell honlapra és megnézed mit adnak hozzá.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#34704) szabolc


szabolc
csendes tag

Sziasztok!

Az összefoglalóban olvasom, hogy nem igazán jók a tuneres monitorok, mert jellemzően TN panelesek. Azt szeretném kérdezni, hogy mit tudtok az LG féle IPS paneles tuneres monitorokról(pl. LG 23MA53D-PZ)
Nagyon rossz kompromisszum?

Kösz!

(#34705) Lazarus911 válasza LW (#34702) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Akkor azt mondjátok hogy ez a 120hz vs 60 baromság? Vannak is cikkek erröl, hogy fps játékban sokkalta jobb a magasabb hz szám, mert annyit mutat mint az fps, ha van annyi..tehát hiába van 120 as fpsem ha a monitorom 60 hz-en nyomja l,de ha van 120 fpsem, meg a monitor is kiadja akkor jobban adja hitet..kb erröl van szó

(#34706) BomiBoogie válasza Lazarus911 (#34705) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, ez így van, de szerintem akinek a 60 FPS nem elég folyamatos, annak a 120 sem lesz az, mert inkább a szemével van gond. Ez nem ellened irányul.

(#34707) DJ. Ru$y válasza LW (#34700) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Unboxing alapján adnak. Itthon nem tudom.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#34708) ittakary válasza BomiBoogie (#34706) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hidd el, vannak olyan pro emberek, akiknél már az egér tehetetlensége a limitáló tényező. Vannak nagyon jó szemű profi FPS játékosok :) És nem is olyan kevesen, pár év alatt meg lehet tanulni otthon is pro szinten játszani :)

A monitor témához: abaszolút nem hülyeség a 120/144 Hz -> [link]

(#34709) BomiBoogie válasza ittakary (#34708) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az igaz, nem tudom, hogy a kolléga úr (Lazarus) mennyire pro. Akkor úgy fogalmazok, az átlagjátékosnak nem éri meg a 120 Hz-es felára, és persze ahhoz a drágább hardver, hogy a 120 FPS valóban meg is legyen. Ma azért ahhoz elég vaskos VGA-k kellenek.

(#34710) Nyugdíjas válasza Május (#34699) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szokásos 1,8m,de legfeljebb veszel hozzá egy hosszabbat...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34711) I3EI\ICE válasza Lazarus911 (#34705) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Pörgős nagyon gyors FPS játéknál igenis nagy előny a 120Hz. Amit én tolok, azt képtelen vagyok 60Hz-en játszani, 120Hz-es monitoron viszont már bőven elég folyamatos. Ennek ellenére a fent nevezett BenQ-t én nem venném meg, mert az valóban nagyon drága ahhoz képest hogy TN. Nekem LG W2363D-m van ilyen célra. Manapság már nehezen találni (és csakis használtan, mert régóta nincs forgalomban), de ennek legalább egy viszonylag reális 40ezer körüli használtpiaci értéke van...

(#34712) #10936576


#10936576
törölt tag

Még lenne egy kérdésem

UPC direct-em van, beltéri miegymás.
Ha csak sima monitort vennék a hdmi-n keresztül, megjelenítené-e a TV műsort?

(#34713) Nyugdíjas válasza #10936576 (#34712) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha a beltériden van HDMi...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34714) #10936576 válasza Nyugdíjas (#34713) üzenetére


#10936576
törölt tag

Igen, a UPC-s beltérin eddig is HDMI-n keresztül csatlakozott a halott TV-hez

(#34715) LW válasza ittakary (#34708) üzenetére


LW
őstag

Nálam mind a két monitoron meghalt. :DDD

(#34716) < CyberBob > válasza Lazarus911 (#34705) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha a vga stabilan ki bírja számolni a 120 képkockát akkor egyértelmű, hogy jobb a 120Hz-es monitor és nem csak játékban hanem bármilyen gyors mozgást igénylő alkalmazásban. Persze jó szem és a gyors reakció képessége sem árt a felhasználó részéről, hogy ki tudja használni a több képkockányi tartalmat. :)
Persze azt tudni kell, hogy az ilyen lcd monitorok egyéb képi paraméterei jóval rosszabbak mint egy közepes 60Hz-es ips-é így jelenleg szerintem felesleges pénzkidobás.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34717) stryker.hu


stryker.hu
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, monitorvásárlás előtt állok.

- 23", 24" vagy 27"
- inkább játékra (filmre ott a TV)
- nem kell, hogy tudja a 3D-t
- max 70K
- panel mindegy

erről tud valaki véleményt írni:
BenQ GW2760HM

[ Szerkesztve ]

(#34718) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

Na most elbizonytalanodtam..Bf 3al nyomom, meg majd a 4el..120fpsem van minimumon..Azon filóztam,hogy mi a lényeg..A szebb kép vagy a gyorsaság..Nem vagyok béna játékos de nem is egy szponzorált csapatba való..A közepesnél jobb...A bf-ben rengeteg a mozgo effekt,a zavaro dolog a képernyő..arra gondootam hogy egyvips szebb képen jobban észre venni a kempelő játékosokat,mint egy tn-en..Most az hogy maga milyen gyors...ki kéne próbálnom..Most egy fujitsu siemens p19-2p moncsim van..Ahhoz viszonyítani tudunk??amugy köszönöm a segitséget..Nem tudom hogy gamert vegyek vagy amit itt ajánlottatok:-)

(#34719) BomiBoogie válasza Lazarus911 (#34718) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem ez egy jó meglátása a kollégának.

Persze azt tudni kell, hogy az ilyen lcd monitorok egyéb képi paraméterei jóval rosszabbak mint egy közepes 60Hz-es ips-é így jelenleg szerintem felesleges pénzkidobás.

(#34720) Lazarus911 válasza BomiBoogie (#34719) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Igen,csak ha az egyik hobbim a game,akkor ne legyek hátrányba..ha egyáltalán mérhető a bf3ban az ilyen...lehet egy csben mérhetőbb..nem tudom..de nyilván photoshoppot is használok meg filmezek is..szal szar képet nem akarok

(#34721) I3EI\ICE válasza Lazarus911 (#34720) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Az LG w2363D képe szerintem TN-től nem rossz szint, de tény, hogy én sem szívesen használnám elsődleges monitornak. Szerintem még az is egy járható út lehet, ha általános célra veszel egy jó IPS-t, játékra meg veszel egy jó állapotban lévő 21-es CRT-t, ami tud mondjuk 100Hz-et 1600x1200-ban (szerintem 10K alatt találasz ilyet), és akkor az meg lehet a gamer monca, ha elfér valahol az asztalon :)

Azt nem hiszem, hogy a kempelőket nehezebben szúrnád ki TN-en (ennyivel azért nem rosszabb a képük), viszont ha az adott monitor nem csak játék célra szolgálna, akkor szerintem is jobban jársz egy IPS-sel. Úgy értem, kisebb kompromisszum nélkülözni a 120Hz-et 1-2 játéknál, ahol jól jönne, mint nélkülözni az IPS előnyeit minden területen.

Egyébként ilyen kempervadászat szempontból esetleg egy WCG-s monitor tudna a segítségedre lenni. A nagy színterű monitorokon sokkal nagyobb a "kontraszt" az eltérő színek közt, szinte minden szín sokkal élénkebb. Ott már talán lehet ilyen fajta gyakorlati jelentőssége a színkezelésnek, de szerintem még ez esetben sem számottevő (ellenben a vizuális élmény -szerintem- nagyságrendekkel jobb WCG-vel)..

(#34722) BomiBoogie válasza Lazarus911 (#34720) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, de egy 60 Hz-es IPS-nek sincsen rossz képe, úgyhogy azért itt már elsősorban az FPS igényed a mérvadó. Mivel az adatlapodat nem látom, mivel szeretnél BF3-ban 120 FPS-t?

(#34723) Lazarus911 válasza BomiBoogie (#34722) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Most egy 570 gtxem van..az 140 et ad le low beállításon..A bf 4re veszek vga-t amugy...igazság szerint tényleg nem tudom mi lenne jobb..a dellnek jo a input lagja ami fontos a játéknál..nagyon érdekelne egyáltalán észre vehető a külömbség a két monitoron..tehát a benq xl2411t és a dell u2312hm között...na meg nem az fps igényről van szó...azt mondják jobban adja a hitet a nagyobb hz-es monitor

[ Szerkesztve ]

(#34724) BomiBoogie válasza Lazarus911 (#34723) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én nem vagyok ilyen szintű FPS szakértő, de ez a "jobban adja" nekem nem igazán értelmezhető. :N

(#34725) LW válasza BomiBoogie (#34724) üzenetére


LW
őstag

Nagyjából úgy kell elképzelni a gémerek krémjében ezt a kifejezést, mintha a játék meg lenne személyesítve és ha úgy akarja, akkor találatot ejt az ellenségen. Így a játék találatot ad a játékosnak.
Ha adja, akkor jól játszik a játékos.
Ha nem adja, akkor rossz formában van.

(#34726) BomiBoogie válasza LW (#34725) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Értelek. Tehát a több FPS nagyobb valószínűséggel hoz találatot? Ami nyilván nem igaz, de inkább az az érzés?

(#34727) LW válasza BomiBoogie (#34726) üzenetére


LW
őstag

Igen. Kivétel ha IW vagy felturbózott quake3 motorrol van szó, mert ott biza gyorsabban durrog a gépfegyver több fps-el. A nagy gémerek kompromisszum nélkül akarnak játszani így nem bízzák a véletlenre. A linkelt összehasonlító videóban is látszik bőven nem azon múlik, hogy melyik monitoron jelenik meg előtt kis diferenciával, hanem az ember reakcióideje a szűk keresztmetszet.

"Mind a két monitoron meghalt" gúnyos hozzászólásom pedig erre vonatkozik. Hiába a gyors monitor, nem azért halt meg, mert lassú volt a monitor.

(#34728) Vageir


Vageir
csendes tag

Sziasztok!
Milyen IPS paneles típusok vannak?Miben különböznek?

(#34729) Lazarus911 válasza LW (#34727) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Nem a több fps csak a lényeg ha én ezeket jól értelmezem, hanem hogy hiába van 120 fps-em, ha csak 60hz-en megy a monitor...
Ebből indulok ki..

ÉS ah több az fps jobb a találat.. Márha érzékeli is a monitor, tehát meg is jeleníti..

Visszatérve akkor a gamer monitor egy hypeol-t dolog?
Válasszam a dell u2312-t?

(#34730) BomiBoogie válasza Lazarus911 (#34729) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Alapvetően igen, ha nem vagy annyira vérprofi játékos. A "gamer" dolgok általában túlhype-oltak. Van erről pár szó a téma összefoglalóban is. :K

(#34731) Lazarus911 válasza BomiBoogie (#34730) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Csak sajnos mások mást mondanak.. technikailag meg nincs magyarázat, hogy hype..
Na meg most elbizonytalanodtam..

[ Szerkesztve ]

(#34732) kleinguru válasza Lazarus911 (#34731) üzenetére


kleinguru
addikt

Ki kell próbálni:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34733) LW válasza Lazarus911 (#34731) üzenetére


LW
őstag

"technikailag meg nincs magyarázat, hogy hype.."
Tessék:
60Hz-es frissítés mellett 0,016 sec idő jut egy képkockára. 120Hz-es frissítés mellett 0,008 sec idő jut egy képkockára. Tegyük fel, hogy egy képkockával előbb meglátod az ellenséget, nyersz vele 8ms-et. Most mérd meg, hogy mekkora a reakcióidőd. Az olimpikonok reakcióideje 0,109 sec feletti. Miről beszélünk?

Hozzá kell tenni a technológiából fakadó hátrányokat is, mert TN gyorsabb, mint egy IPS. Szóval korrigálom magam, ennél nagyobb különbség van, de egy BF3-nál ez elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

(#34734) < CyberBob > válasza Lazarus911 (#34729) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Igazából a "gémer monitor" mint kifejezés egy marhaság. Bő 10 éve simán mentek a monitorok 120-150 Hz-es frissítéssel és csak az lcd panelek megjelenésekor lett visszabutítva a frissítés 60Hz-re. Ideje lenne már a méret és felbontás növelés mellett a képkockák számát is növelni, de ez a normálisabb képet adó paneleknél vagy nem megoldható vagy nagyon drága lenne. Szerintem vegyél egy ips monitort aminek már elfogadható képe van vagy ha nem akarsz kompromisszumot akkor a játékhoz használj crt-t.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34735) Lazarus911 válasza < CyberBob > (#34734) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Tudtok boltot ahol meg lehet nézni a két monitort?

(#34736) I3EI\ICE válasza < CyberBob > (#34734) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

+1

(Én is várom már, hogy túllépjünk ezen a 60Hz-en. Nem tudom elképzelni, hogy technikai akadálya lenne, hogy egy IPS monitor tudjon mondjuk 100Hz-en menni.Szerintem inkább csak az lehet a gond, hogy nem elhanyagolható felárral járna az ehhez megfelelő elektronika, és nem adnának el eleget belőle, hogy megérje)

(#34737) < CyberBob > válasza Lazarus911 (#34735) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A MonitorGuru-nál biztos van egy pár Dell monitor. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34738) I3EI\ICE válasza LW (#34733) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Azért ha adott egy mondjuk 200ms-os reakcióidő, még mindig nem mindegy, hogy erre mennyi jön rá plusszba, de tényleg nem ez a lényeg. Véletlenül én is egy Q3 motorú játékkal nyúzom a 120Hz-est, és ebben azért jön ki nagyon a 120Hz előnye, mert képletesen kb 80km/h-s sebességgel szaladgál mindenki beleértve jómagamat is, és amikor közel mozogtok egymáshoz nagyon nem mindegy, mennyire folyamatos a megjelenítés. Sokkal könnyebb jó helyre jó pillantban lőni (sok esetben kicsit elé lőni az ellenfélnek a mozgási irányának megfelelően), ha az teljesen folyamatosan halad, nem pedig képregényszerűen.

Nem értem egyébként, hogy miért csak a BenQ gamer monitorjaiban gondolkozik mindenki aki 120Hz-et akar. Persze, jó a marketingje, na de 60-80K-ért egy TN? Az LG W2363D feleannyiért megy használtan, ami ráadásul input lag tekintetében veri az XL2410T-t. De vannak még a Samsungnak is 120Hz-esei...

Játék szempontból nagyon jó még egyébként az Asus 27-es 144Hz-ese is, a VG278HE, dehát 120ezerért már új U2713H-t is kapni.

[ Szerkesztve ]

(#34739) belaur


belaur
tag

Hello!

Új képernyőt keresek, 2 fő szempontom van, minnél nagyobb felbontás (FULL HD és fölötte) és minnél nagyobb méret (24 és fölötte). Szín, design, stb nem érdekel.

Tudtok valami jót ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#34740) BomiBoogie válasza belaur (#34739) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az árát tekintve milyen szempontjaid vannak?

(#34741) belaur válasza BomiBoogie (#34740) üzenetére


belaur
tag

100 alatt, de jó lenne olyan 60-80 környékén, igazából tényleg csak az a 2 szempont számít amit irtam, semmi más.

(#34742) kleinguru válasza belaur (#34741) üzenetére


kleinguru
addikt

A 100K elég erősen behatárol.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34743) Brekkk


Brekkk
senior tag

Van egy U2412M monitorom.
Pár nappal ezelőtt megjelent rajta egy folt. A fehér szín esetén egy halvány sárgás kb 1 cm-átmérőjű folt.
Kék és zöld szín esetén egy sötétebb árnyalatú kék és zöld szín jelenik meg.
A Piros színre nincs hatással.
Mára már kisebb lett a folt csak olyan 0,5 cm átmérőjű.
Mágnes bezavarhatott neki? Mert egy picike volt a közelében.
Valaki tapasztalt már hasonlót?

(#34744) Isual válasza stryker.hu (#34717) üzenetére


Isual
veterán

+(#34739) belaur: Dell U2412M

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34745) TomiLi


TomiLi
addikt

Egy (lehet) buta kérdés:

A ph. nyereményjátéka kapcsán figyeltem fel az "ultradrive" monitorokra. (21:9)

Az lenne a kérdésem, hogy játékra ha használhatóak, akkor az technikailag úgy történik, mintha két monitort vezérelne a vga? Fizikailag két porton kell összekötni?

Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#34746) < CyberBob > válasza TomiLi (#34745) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Sima egy monitornak látja a gép (vga) ,csak a keskeny kép miatt nem lesz szokványos a felbontás.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34747) schawo válasza Brekkk (#34743) üzenetére


schawo
titán

Ez nem crt, mágnes nem zavarhatja. Én gariztatnám.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34748) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv.

Igazából már megkaptam az ajánlatom a Dell 29"-os 21:9-es moncsijával.

A Dell és a Philips között mi a különbség?

Designra a Philips jobban tetszik.

Philips 298P4QJEB

Köszi.

(#34749) Isual válasza Goblin12 (#34748) üzenetére


Isual
veterán

Dell garancia pl. Meg azért egy megbízhatóbb márka (IPS) monitorok terén, mint a Philips - manapság.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34750) Goblin12 válasza Isual (#34749) üzenetére


Goblin12
őstag

Oks, köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.