Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) 0Li


0Li
aktív tag

Erről vélemény?
LG IPS277L

Játékra, filmre, netezésre kellene.

(#34052) I3EI\ICE válasza 0Li (#34051) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Ajánlott monitor, de saját szememmel még nem láttam. Az átlagosnál nagyobb pixelméret miatt viszont valószínűleg távolabbról kell majd nézned a megszokottnál, hogy "kényelmes" legyen. Főleg emiatt, de minden egyéb szempontból is érdemes élőben, saját szemmel megnézni, mielőtt döntenél, hogy ezt a típust választod-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#34053) Khelben válasza 0Li (#34051) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vedd meg nyugodtan. Nekem ilyen van, meg vagyok vele elégedve. Ugyanonnan nézem, mint a korábbi 24-est és egyáltalán nem zavaró a pixelméret növekedés.

(#34054) schawo válasza p_adam (#34049) üzenetére


schawo
titán

Válaszd a 2412-t nem bánod meg. A most forgalomban lévő változat jobb, mint a korábbiak, tehát nem kell tartanod attól, hogy most rosszabbul járnál, mint egy másik (korábbi) változattal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34055) Bici


Bici
félisten

Szasztok!

Most kezdtem el olvasgatni a tftcentral-on a leírásokat.
Olvastam egy olyat, hogy az MVA paneleknél van egy oylan jelenség, hogy amikor pont szemből nézem a képet, akkor színtorzulások vannak. Ez nekem új. Mennyire jelentős a probléma.
Mert ha van olyan jelentős, mint a IPS-ek fekete problémája, akkor nem vergődök tovább, és megyek az IPS felé.

"due to the peculiarities of the domain technology many subtle color tones (dark tones often) are lost when you are looking at the screen strictly perpendicularly." Forás: [link]

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34056) ripjaw88


ripjaw88
csendes tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék venni és azt akarom kérdezni hogy melyik lenne a legjobb 55k-ig? Inkább filmezni, de játszani is akarok vele (nem tudom hogy ez számít-e :F )

Igények: full hd, nem kell tuner, szép képet adjon, jó kontraszt. Nem tudok semmit a monitorokról szóval mást nem nagyon tudok mondani.

Nagyon köszönöm!

(#34057) I3EI\ICE válasza Bici (#34055) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

"amikor pont szemből nézem a képet, akkor színtorzulások vannak."

Gondolom ebből kimaradt egy "nem" szócska. Ha jól értem, hogy a betekintési szög változásával párhuzamos színtorzulásra gondolsz, akkor tudok válaszolni a kérdésre. Valóban van némi színtorzulás, ha a merőlegestől eltérő szögből nézed, de SOKKAL enyhébb, mint a TN monitorok esetében. Nem is annyira a színek torzulnak (ésszerű tartományon belül nem lesz például a fehérből sárga, ahogy a TN-eknél), inkább a kontaszt esik, és bizonyos közép árnyalatok másznak el egy kicsit világosba. Szerintem ilyen szempontból az AMVA-k egy bőven válalható szintet hoznak. Ha pl a 27-es AMVA paneles BenQ GW2670HM-en ketten néztünk videót kb 2m távolságból, teljesen zavartalanul tudtuk élvezni a műsort. Persze egy 27-es IPS-en is lehet ketten mozizni, de ott már jó eséllyel mindkét néző tapasztal viszonylag szembeötlő IPS-glow-t a sötét jeleneteknél, amivel szerintem szintén nem nehéz együtt élni, de engem személy szerint (filmezésnél) jobban zavar, mint az a minimális színtorzulás, amit az AMVA produkál hasonló szögből. Ellenben az IPS-nek általánosságban jobb a színhűsége, és valóban kevésbbé érzékeny a színei a betekintési szögre mint az AMVA.

Úgy gondolom, hogy ez nagyon szubjektív kérdés, legjobban tennéd, ha megnéznéd a saját szemeddel, hogy Neked melyik tetszik jobban. Az ajánlott boltokban jó eséllyel megteheted, hogy egymás mellett nézel meg egy-egy "hasonló kaliberű" IPS illetve AMVA monitort. Én általánosságban az IPS-t részesítem előnyben az élénkebb, és pontosabb színek miatt, de filnézésre mindenképp versenyképesnek tartom az AMVA-t az olcsóbb IPS-ekkel, mert a nagyon mély fekete, és az IPS-eknénél sokkal nagyobb kontraszt ilyenkor nagy előny tud lenni.

(#34058) BomiBoogie válasza ripjaw88 (#34056) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Árban is pont a téma összefoglalóban szereplő Dell U2312HM a te embered.

(#34059) SRII


SRII
őstag

sziasztok, egyik barátom is szeretne fejleszteni, egy monitort akarna venni de ugye én dell U2312HM párti vagyok , de ő nem akar 23" monitort, annyira meg tudtam érvelni hogy nem tn paneles legyen a választása, igaz nehéz volt, ecseteltem neki hogy mit hogyan, olvassa el amit itt írtatok , de öt nem érdekli hogy ki hogy látja milyen szögből, azzal jön hogy ö látja szemből a többi nem érdekli, (valahol igaza van)
Játékra kellene a drágámnak de nehéz meggyőzni szerencsétlent,
mindegy is..
kinézett monitora a LG 24EA53VQP 24" IPS LED Monitor [link]ez ami számára jó, mivel 53k -hdm -ips és 5ms-24"
A másik kiszemelt áldozata a [link]ez lenne gondolom ugyan az miért az elsőt választaná-27"-hdm-5ms-.ips
nem merek ajánlani semmit hátha rosszul tudom a dolgokat hisz kezdő vagyok,
de kérdésem: megérné a lg 24" moncsi? ennyiért, és nem lenne után húzás szerencsétlennek?
A másik kérdésem hogy a 27" monitor nagyobb jóval, a válaszidő és a képfelbontás miatt nem lenne rosszabb a minősége a képnek? nem lenne lag a játék közben? mivel nagyobb a képernyő és azért észrevehetőbb lenne agy kis után húzás a széleken?
nem igen értek hozzá ha butaságot írtam akkor elnézést, számomra megvan a monitorom de ha tudnátok másnak is segíteni akkor azt nagyon megköszönném.

LG 24EA53VQP 24" IPS
LG_27EA33V-B_27_IPS
megérné ezen valamelyike? s nem lenne lag után húzás gyorsabb játékoknál?
vagy van más ebben az árban ami jobb választás?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34060) BomiBoogie válasza SRII (#34059) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Attól tartok, nem egészen értem őt. Nem akar 23-asat, csak 24-eset? Ráadásul ez az LG pont a Dell árában van, szóval akkor miért ne venné azt. Itt nem a szemből nézésről van szó, hanem a színhűségről és élénkségről.

A 27-es szerintem nagy már FHD-ra, nem lesz csíkja, de nyilván minél nagyobb a kép, annál nagyobbak a pixelek, ha a felbontás nem nő.

(#34061) SRII válasza BomiBoogie (#34060) üzenetére


SRII
őstag

23" szerintem azért nem akar venni mert én azt rendeltem, meg szerintem megrögzött, ha ad ki 54 k érte ne 23" legyen, mimnél nagyon legyen a .fa.....szokásos...
27" szerintem meg jobb árban van ennyiért csak egy jó minőségű 24 " kap ha kap, pénztárcát mérlegeli a nagysággal ".-al. :)
de azt sem tudom hogy ezek az LG monitorok megérik e, asus volt eddig 19" de asust nem akar többet.
nos ha nincs más alternatíva akkor a kinézett moncsik nem érik meg?

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34062) BomiBoogie válasza SRII (#34061) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem ne barátkozz vele többet. :D

A többiek jobban fogják tudni, de engem is lebeszéltek a 70k körüli 27-es monitorokról, nem véletlenül.

(#34063) SRII válasza BomiBoogie (#34062) üzenetére


SRII
őstag

engem is meggyőztek a dell u2312hm ra..nem véletlen, és nem is bánom meg, de ugye egy nem hozzáértő nem azt nézni hogy mik azon érvek amik egy kisebb jobb mellett döntenek hanem az hogy nagy legyen és olcsó, ami játékra is megfelel.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34064) ripjaw88 válasza BomiBoogie (#34058) üzenetére


ripjaw88
csendes tag

Köszönöm a választ!

Még annyit hogy ezek közül melyiket ajánljátok és az miben jobb mint a többi? (kezdő vagyok bocsi...)

-Dell U2312HM
-LG 24EA53VQP
-ASUS VE247H

Köszönöm

(#34065) SRII


SRII
őstag

LG 24EA53VQP 24" IPS
LG_27EA33V-B_27_IPS
nagyon töri a fejét e két monitor között, a videokártyát már megrendelte, nem tudom számít e hogy milyen? HD 7950 kártyát vett,
nem változtat, 54 k körül akar 24" e méret alá nem megy ha vesz, de többet meg nem ad ki érte, 27" meg csak 70k ig tud elmenni de ha már ennyit rákölt akkor legyen nagy (hiteles lesz a monitor, szerintem ezért is nézi a méretet és a pénzt, mivel minden lovéja elment a videorarira és a procira. :C )
de ahogy olvasok vissza és vissza nagyon sokan gondolják ezt így , nagy viszonylag olcsó játékra..
ha esetleg van 54k körül 24" értelmes jó monitor játékra vagy 27" 70k ig akkor nagyon megköszönném a segítségetek.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34066) KAMELOT válasza SRII (#34065) üzenetére


KAMELOT
titán

24-es 1080p
27-es monitornál már jobb a 1440p ami jóval 100K felett kezdődik.
DELL U2312HM ajánlott. Pont 54K.
24-es monitorok képátmérője 60cm. Ennem a DELL monitornak 58cm. 2cm az meg semmi.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#34067) fatallerror válasza SRII (#34065) üzenetére


fatallerror
addikt

u2312est vegye.... kemény 1,2 cm-el szélesebb a 24es lg képe ami azt jelenti h szinte észre sem veszi filmnél, játéknál h pár mm-el kisebbek rajta a dolgok.
de tulajdonképpen aki ennyire méretre megy h pár mm miatt kiakad annak mind1 a képminőség tehát vegye a pénzéből a legnagyobbat teljesen mind1 milyen panellel :K

don't tell me what i can't do!

(#34068) BomiBoogie válasza SRII (#34065) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sajnos erről a fórumról nem azt fogja hallani, amit ő szeretne, hanem, ami ésszerű. :K

(#34069) KAMELOT válasza SRII (#34065) üzenetére


KAMELOT
titán

Ami 27-esnél értelmes választás az a Dell U2713HM UltraSharp 155 000ft. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#34070) BomiBoogie válasza KAMELOT (#34069) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

(hiteles lesz a monitor, szerintem ezért is nézi a méretet és a pénzt, mivel minden lovéja elment a videorarira és a procira. )

Miért érzem úgy, hogy nem a tiéd a nap ajánlata? :D

(#34071) SRII


SRII
őstag

köszönöm a segítségetek, inkább akkor azt mondom ha keres hogy azt csinál amit akar, mivel nem akarok később én lenni a bűnbak, ilyen kinek nagyobb van és hogy csak is az enyém jobb és a legjobb felfogású embernek nem lehet tanácsot adni, köszönöm az időtök és a a segítségetek. :R az ő nevében nem ;]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34072) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Két percre ment tönkre a (volt) monitorom, némi sistergéssel lehete ki a lekét.
Tehát minél előbb be kéne szereznem egy újat.
Feltételek:
- Max 50000Ft-ot szánnék rá
- 22-24" környéki képátmérő
- IPS panellel rendelkezzen
- NE PWM szabályozza a háttérvilágítást
- Legyen digitális bemenete
- Alapból ne legyenek túlzottan torz színek

Gyorsan körbenézvén a neten láttam, hogy a választék hatalmas, ezért szretném kikérni a véleményeteket, hogy számomra szerintetek mely monitor lenne a legjobb választás.
Természetesen több modellt is ajánlhattok.

Köszönöm szépen!

(#34073) BomiBoogie válasza #41635072 (#34072) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

II. kategória: Véleményünk szerint, ha valaki már kiadna legalább 50 ezret egy monitorért, akkor innentől illene/kötelező IPS panelest venni.
50-55k körüli keret esetén a Dell U2312HM-et helyeznénk középpontba.

A téma összefoglalót nézd át!

[ Szerkesztve ]

(#34074) stranger28 válasza #41635072 (#34072) üzenetére


stranger28
addikt

Mi a hiba a képen?

(#34075) #41635072


#41635072
törölt tag

Elolvastam az összefoglalót, de tapasztalatokra lettem volna kíváncsi.
Akkor esetleg ezek közül melyiket ajánlatos:
Dell U2312HM
Dell S2240L
Dell S2340L
LG IPS237L-BN

Egy hasonló kategóriás DELL-nek láttam a képét élőben (lehet, hogy pont a fent említettnek), de "szemcsés" volt a képe. Más is tapasztalta?

(#34076) stranger28 válasza #41635072 (#34075) üzenetére


stranger28
addikt

Tapasztalatok alapján van írva. :)

U23 lenne a legjobb, de azon valóban van egy erősebb AG, amitől szemcsésnek tűnhet. Ha ez zavar, akkor a másik két Dell glossy.

[ Szerkesztve ]

(#34077) BomiBoogie válasza #41635072 (#34075) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szemcsés? Pixeles? Nekem ilyen van és nem tapasztaltam.

(#34078) #41635072 válasza stranger28 (#34076) üzenetére


#41635072
törölt tag

Értem.
De a "glossy" felület ugye nem azt jelenti, mint laptopok esetében, hogy egy tükörrel nézek farkasszemet?

(#34079) stranger28 válasza #41635072 (#34078) üzenetére


stranger28
addikt

Sajnos pont azt jelenti.

(#34080) #41635072 válasza stranger28 (#34079) üzenetére


#41635072
törölt tag

Neee, már a monitorokhoz is betörtek a fényes megjelenítők? :(
Akkor ezek szerint ilyen árkategóriában már nincs is hagyományos matt bevonattal rendelkező IPS monitor? (Mint pl a TN paneles csodák voltak.)

Még egy kérdés:

e-IPS és AH-IPS között van érdemi különbség? Kicsit utánaolvasgattam, de egyértelműen nem derült ki számomra.

(#34081) stranger28 válasza #41635072 (#34080) üzenetére


stranger28
addikt

Ezt én sem értem teljesen, hogy miért nem lehetett azt a "téennes" AG-t rádobni, azt kész. Ez van.

Nem azon fog múlni a képminőséged, hogy e vagy AH van eléírva. :)

Rendelném azt az U2312HM-et. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34082) #41635072 válasza stranger28 (#34081) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én inkább az LG IPS237L-BN felé hajlok.
Nagyfelbontású képeket nézegettem gugliban, ezen nem látszik, hogy szemcsés lenne.
Vagy csak jó irányból lett fotózva? :D

Mondjuk elvileg van újabb modell is: LG 23EA63V-P

[ Szerkesztve ]

(#34083) BomiBoogie válasza #41635072 (#34080) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

De, van. Ezt mondjuk már mióta. :K
Dell U2312HM, az nem fényes és nem is szemcsés. Netes képekről szerintem elég nehéz valós képet kapni bármilyen megjelenítőről.

(#34084) Tel Elek
Akkor ezt rátok hagyom, én itt ülök előtte és nem látom, hol kéne szemcsés legyen. Egy 19-es TN panelesről váltottam.

Személy szerint akkor is inkább ezt választanám, mint bármilyen glossyt, amit napfényben nem látok.

[ Szerkesztve ]

(#34084) #41635072 válasza BomiBoogie (#34083) üzenetére


#41635072
törölt tag

De pont stranger28 fórumtárs is említette, hogy az AR bevonat miatt szemcsés a képe.

Újabb felmerült kérdés: pl egy ilyen 3D kijelzőnek lehet, hogy roszabb a képe, mint egy hasonló árcédulával rendelkező 2D-s társáé?

(#34085) I3EI\ICE válasza #41635072 (#34084) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Valamivel durvább, mattabb a tükröződésgátlő bevonat rajta, mint a TN-eken, de az ezzel járó "szemcsés" hatás szerintem a fogyasztók többségének első ránézésre fel sem tűnik (ha nem keresik). Nem kell nagy dologra gondolni, szerintem ez ne riasszon vissza. Javaslom, nézd meg saját szemeddel, hátha a szép élénk színek fognak lekötni az alig látható grain effekt helyett.

Bár tény, hogy az IPS237L-nek lágyabb bevonata van, csak könnyen lehet, hogy más, fontosabb szempontokban meg alulmúlja a Dell riválist. Bármelyiket is választod végül, valószínűleg nem fogod megbánni.

[ Szerkesztve ]

(#34086) stranger28 válasza #41635072 (#34084) üzenetére


stranger28
addikt

Azt írtam, hogy szemcsés lehet valakinek, más nem is látja. Én láttam, de kb. 2 percig, amíg megszoktam. :DDD Csak, ha már így mondod, hogy neked szemcsés volt, akkor téged lehet zavarni fog. Megnézném hosszabb távon mindenképp, mert még ezzel is az U23 lenne a legjobb.

Lehet.

[ Szerkesztve ]

(#34087) #41635072 válasza I3EI\ICE (#34085) üzenetére


#41635072
törölt tag

Amikor láttam élőben, akkor elszörnyedtem, hogy mi ez a...
Szóval nálam kizárva.
Amúgy ennyivel rosszabbak az LG-k, hogy mindenképp a DELL-et javasoljátok?

Van egy IPS-es LG TV-m azzal pl tökéletesen elégedett vagyok.

(#34088) I3EI\ICE válasza #41635072 (#34087) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Én az általad kiszemelt modell elődjét, az IPS236V-t láttam. Szerintem képminőségben nagyságrendileg azonos szint az Ultrasharp modellekkel, de azért nem ugyanaz. Annyira emlékszem, hogy az IPS236V-nek a feketéje volt necces éjszakai használatnál, erős glow volt mind a négy sarokban szemből is. Ezen kívül már csak az anyaghasználatot, és az ergonómiát tudom felhozni, no de abban ég és föld. Ilyen szempontból az LG nagyon igénytelen a Dell-hez képest, bár a legújabb LG-khez még nem volt szerencsém.

No hát ha Téged ilyen nagyon zavar a grain, akkor Neked jobb választás az az LG. Dellék csak a legújabb modelljeiket kezdték el light AG coatinggal nyomni, de az meg más árkategória...

(#34089) #41635072


#41635072
törölt tag

Na azt hiszem a legjobb az lesz, ha elolvasok pár alapos tesztet ha lesz rá időm.
Dell sajnos még egy ok miatt kiesik: a minimum fényerő is igen magas.
Természetesen köszönöm a segítséget.

(#34090) triluan


triluan
tag

Üdv!

Én nem akarok vitát kirobbantani de annyit beszélnek itt az ag-ról a fórumon főleg az u2312hm kapcsán ez az összes nem s-es(tükör) szérián rajta van (kivéve az újabb modelleket ahol ugyanúgy megvan csak enyhébben) nekem könnyen megszokható volt. Szerintem a nagyobb baj amiről beszélni kellene, vagy érdemes lenne az a nem eléggé leszabályozható fényerő mert ez sokkal jobban zavarja szerintem a szemet.
Nekem előtte egy lg 22 1680*1050 tn-es monitorom volt órákig bírtam előtte. A mostani Dellel az a problémám, hogy a nullás fényerő mellet is sokkal hamarabb elfárad szúr könnyezik a szemem. Lehet rossz a szemem bár nem hinném.(ha már ennyit írtam tudnátok valamilyen másik monitort ajánlani). NEM lerontani akartam a monitort ebben az árkategóriában főleg ennyi állíthatósággal, garanciával, anyagminőséggel, ips színekkel, jó vétel. (bár a fentebb említettek miatt nekem kicsit csalódás volt). A sajátomat kalibráltattam.

(#34091) BomiBoogie válasza triluan (#34090) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez világos, de erről is volt szó már sokszor, a Dellnek ez a hátránya, hogy nem lehet eléggé levenni a fényerőt.

Persze, van, akinek ez nem gond, más pedig nem tudja elviselni, ez épp olyan, mint hogy a 30 FPS játszható-e vagy sem. :)

(#34092) fatallerror válasza triluan (#34090) üzenetére


fatallerror
addikt

2212esnek lelehet venni a fényerejét, azzal nem lenne ez a bajod. képe meg tán még jobb is

don't tell me what i can't do!

(#34093) triluan válasza BomiBoogie (#34091) üzenetére


triluan
tag

Üdv!

Ismételten nem akarok kötekedni de ha jól tudom a túlzott fényerőszabályzás csak az U2312HM-re jellemző a többi "olcsó belépő szintű ips paneles Dell" panelerekre ez nem áll fenn. Tehát ezt nem lehet általánosítani.
30 fps simán játszható :DD

[ Szerkesztve ]

(#34094) BomiBoogie válasza triluan (#34093) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, a "Dellnek", úgy értettem, az U2312HM-nek, csak nem volt egyértelmű. :K

(#34095) #41635072


#41635072
törölt tag

Közben több fórumon panaszkodnak arra is, hogy az említett Dell monitoroknál a legalacsoníabb fényerő használatakor búg a monitor. Aki ilyen monitorral rendelkezik: ti tapasztaltátok ezt?

(#34096) triluan válasza fatallerror (#34092) üzenetére


triluan
tag

Üdv!

Küldtem privátot.

(#34097) BomiBoogie válasza #41635072 (#34095) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A gép úgyis hangosabban zúg. :D

Egyébként legalacsonyabb fényerő mit jelent, "brightness" a legalacsonyabb fokozaton?

(#34098) triluan válasza #41635072 (#34095) üzenetére


triluan
tag

Üdv!

Nekem egyáltalán nem búg sőt semmilyen hangot sem ad ki. Ha a fényerőt leveszed a fogyasztás is drasztikusan visszaesik.

(#34099) #41635072 válasza BomiBoogie (#34097) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, a brightness legalacsonyabb fokozatán.
Nekem a gépem teljesen néma, és nem szeretnék egy olyan monitort ami búg, vagy ciripel benne a táp.
triluan: Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#34100) triluan válasza #41635072 (#34099) üzenetére


triluan
tag

Üdv!

Ha a géped teljesen néma és egy u2312hm monitort veszel mellé ki van zárva, hogy annak hangja lenne főleg kis fényerőnél. Ezt azért állítom mert nálam ugyan ez a helyzet mert akár a műkődő gép mellet is lehet aludni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.