Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) schawo válasza madgie (#34343) üzenetére


schawo
titán

Óccsó IPS-em van má' (U2412), most egy másik gépnél egy akarok egy régebbi Dell IPS-t lecserélni, és gondoltam, hogy legyen valami más. IPS-t már unom (:DDD).

Occsóé' tökéletes monitor nincs (drágáért sem...), ezt jól mutatja az U2412 is. Most kipróbálnék valami olyat, ami máshogy rossz :D

(#34347) Bici
Mi a különbség a GL2460 és a BL2410 között? A BL2410 is PWM-es, 350 Hz-es, az még sok szódával épp elmegy. Láttam kisebb PWM frekis BenQ-kat, azt inkább kerülném. Jobban örülnék egy 16:10-es monitornak, vagy ha már 16:9, akkor 24"-os helyett 23"-osnak, ha létezik ilyen.

(#34349) Bici
Ahogy néztem, a 2760-as millió sebből vérzik, az összes létező pozitívum benne az, hogy nem PWM-es.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34352) Bici válasza schawo (#34351) üzenetére


Bici
félisten

Mi a baja a GW2760HS-nek?

A többi kérdésedre nem tudom a választ sajna, én is csak most keresgélek, de én sem találok, és a tesztek alapján megtetszett a 2450, csak kár, hogy PWM-es.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34353) schawo válasza Bici (#34352) üzenetére


schawo
titán

Izé, a GW2760HM-ről van teszt pradon, valószínűleg a pwm a különbség a kettő között.
A HM minimum fényereje túl magas, színekkel nagyon hadilábon áll, nagy deltaE (kalibrálás után is) és csak 88% sRGB, relatíve lassú elektronikája (ez lenne a legkisebb probléma).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34354) SRII válasza maestro87 (#34350) üzenetére


SRII
őstag

nem tudom hogy hol olvastad hogy rosszabbak a tv tunerrel ellátott monitorok, szerintem teljesen korrekt, és végre ugorjunk el a Dell márkától, mert 3 azt vette utána követte vagy 10 akkor már 15 mondja hogy ez igen a mesternek is ilyene van nekem is a fórumon áhh ,,, én csalódtam benne és kész. :))

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34355) fatallerror válasza SRII (#34354) üzenetére


fatallerror
addikt

u2412-től felfele ha csalódsz a dellben akkor neked nec, eizo stb irányába kell menned :K ( de hibát mindegyikben fogsz találni)

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#34356) madgie válasza fatallerror (#34355) üzenetére


madgie
titán

Eldzsíben tuti nem lesz hiba, megmondhassa ezt bárki :DDD

(#34357) maestro87 válasza SRII (#34354) üzenetére


maestro87
őstag

Eleinte én sem Dell-ben gondolkodtam, de ha mindenki ezt mondja csak jó lehet. Nekem valami olyasmit írtak jó pár hónapja, hogy a tv-tuneres monitorok nem nagyon minőségiek, pl. nagyobb input laggal rendelkeznek meg a fene sem tudja még hogy mivel rosszabbak. Igazából először vennék LCD monitort, szóval semmi tapasztalatom nincs benne, csak a hozzászólásokra tudok hagyatkozni.
A Dell-ben mondjuk nekem a Display Port tetszik meg hogy van USB portja is és falra szerelhető, de a látvány világágról nincs véleményem.
Amúgy miért csalódtál az U2312HM-ben?

(#34358) SRII válasza maestro87 (#34357) üzenetére


SRII
őstag

valahogy nem nem láttam szépnek jobbnak, és hogy ennyiért nem volt hdmi(bár nem volt fontos) és nem is tudom valahogy a képe nem volt olyan szép mint az LG DM2352D-PZ Monitornak, én az elején is leírtam hogy dell moncsikkal dolgozom nap mint nap és hiába nem az a típus a márka az és hullnak mint a legyen, és a képe minőségi és szép de de valahogy nem tetszik, ezzel sajna tisztában kell lenni hogy mindenkinek más az elvárása és nem egyezhet a szemünk sem, még csak az kellene :))
az hogy játéknál lassú után húzás lenne egy ips paneles 5-8ms válaszidővel rendelkező mindegy milyen márkájú monitornál szerintem nem észrevehető, és nem fog senki számára hibaként előjönni, szvsz! ;)

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34359) Plaguee


Plaguee
tag

Helló! Filmezéshez és játékokhoz szeretnék vennék egy 21.5" max 22" ,1920*1080 monitort, tudtok egy jót ajánlani? A max ár 40-45E. Nem tudom, hogy ez milyennek számít de én ezt néztem eddig: [link] A segítségetetket előre is köszönöm! csáó

(#34360) taknyi


taknyi
aktív tag

Erre valaki? :F LG D2343

[ Szerkesztve ]

World of Tanks privátban http://aprod.hu/hirdetes/world-of-tanks-planetside-hawken-jatekok-ID16eOd.html

(#34361) stranger28 válasza taknyi (#34360) üzenetére


stranger28
addikt

Ha nem tudsz 3D nélkül élni, 40k-t megérhet...

(#34359) Plaguee: Összefoglalót nyisd le, aztán szvsz gyűjtögessél. :K

[ Szerkesztve ]

(#34362) Kuruc2 válasza drzozo (#34315) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Egy videt csináltam, ha mást is érdekel: [link]

Természetesen élőben 100-szor élesebb és szebb, ez egy vacak minőségű telefonos felvétel. Bevilágítás is látszik vele néha a klippen, pedig élőben nem.

Direkt odatoltam 10 centire a kijelzőtől a telót, hogy milyen ez az fhd felbontás ekkora felületre, szerintem elég jól olvasható srác fején a sapka felirata is. Pedig ez egy vid, nem is az asztal vagy játék. Betekintési szögek határok nélküliek.

Persze egy telós felvétel nem lehet mérvadó egy profinak, élőben kell látni, ez csak amolyan, átlagjuzereknek való ízelítő.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#34363) I3EI\ICE válasza schawo (#34339) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Nekem két 24-es pva monitor tetszett nagyon, a Samsung Symncmaster 244T, meg a Dell 2407FWP. Persze lassúak, főleg input lag szempontjából, de szerintem az AMVA-k színhűségben a nyomukba se érnek ezeknek a régi SPVA-knak (Igaz, egyiket sem kalibrálva néztem, de szerintem túl nagy a különbség ahhoz, hogy azt egy kalibrálás pariba tudja hozni). Persze kontrasztban meg az AMVA jobb sokkal, valószínűsítem, hogy pixelválaszidőben, és input lagban is.

(#34364) Nyugdíjas válasza I3EI\ICE (#34363) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem sem véletlenül van 2408WfP-m, pedig láttam már ezt-azt :) Ráadásul IPS fetisiszta vagyok.

Na persze az ára sem volt elhanyagolható szempont :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34365) I3EI\ICE válasza Kuruc2 (#34362) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Ezekért a megállításokért, meg belepörgetésekért CGA monitorral büntetnélek...

(#34366) I3EI\ICE válasza Isual (#34340) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Éreztem, hogy nincs rosszindulat részedről, sőt...

(#34367) thomasvold válasza Kuruc2 (#34362) üzenetére


thomasvold
őstag

Ez az LG IPS277 ? Nekem picit túlszaturáltnak tűnik, nem mondom,hogy nem jó,mert szép,már amennyire ez a videó át tudja adni. De lehet csak a videó miatt látom túl színezettnek.

(#34368) stranger28 válasza thomasvold (#34367) üzenetére


stranger28
addikt

Videóra ne adjál.

(#34369) schawo válasza Nyugdíjas (#34364) üzenetére


schawo
titán

A 2408-cal az a bajom, hogy nagyon magas a minimum fénysűrűsége. Jól tudom, hogy ez így van?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34370) I3EI\ICE válasza schawo (#34369) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Prad.de-n 146 cd/m²-t írnak minimum fényerőnek ehhez a típushoz. Jó hír viszont hogy így még minimum fényerőn is 1000:1 feletti a kontrasztaránya (0,12cd/m2-es fekete) :)

Vajon egy monitorszervízesnek nagy feladat lenne az ilyen monitorok fényerőszabályozásának meghekkelése? van néhány egyébként kitűnő monitor, amikkel csak ennyi a gond...

(#34371) madgie válasza I3EI\ICE (#34370) üzenetére


madgie
titán

Minimum 146? Lyééézus. 14,6 esetleg jó volna :D

(#34372) stranger28 válasza madgie (#34371) üzenetére


stranger28
addikt

Teljesen optimálisas. ;]

(#34373) Nyugdíjas válasza schawo (#34369) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az enyém elmúlt négy éves, és már biztos jócskán csökkent a minimumja,de kénytelen vagyok nullán használni, és úgy tud cca. 100cd/m2-t. Az nekem még éppen jó,de ha tehetném én is inkább 80-90 közt használnám. Viszont ahogy a kolléga mondja, igy is majdnem 1000:1 a kontraszt. (Kutyafáját, hogy nem találok reportot... A suszter cipője ugye :D Bárki más monitoráról tudok mutatni,de a sajátról...)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34374) madgie válasza Nyugdíjas (#34373) üzenetére


madgie
titán

Szervizmenüben nem lehet megcibálni a bajszát?

(#34375) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Sziasztok!

50-55 ezer forint keretből 24 colos IPS kijelzős monitort szeretnék venni.

Láttam LG 24EA53VQ monitort 49000 forintért Gianni bazárjában.

Valami más alternatíva?

Úgy tudom az IPS kijelző a TN-hez képest sokkalta szebb képet ad...

Köszi

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#34376) thomasvold válasza Forestgreen (#34375) üzenetére


thomasvold
őstag

Dell U2312HM :K

Most látom, hogy 24"-os, sorry :B

Szebb képet ad, bár olvastam itt már olyat, hogy némely TN paneles szebb képet ad :D Az tuti, hogy az én TN panelesemtől fényévekben jobb a Dell, amire cseréltem. A betekintési szögek sokkalta jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#34377) Forestgreen válasza thomasvold (#34376) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Ez mivel jobb az LG-nél?

Semmi gond, csak szimulátorozom ész szeretnék minél nagyobb képernyőn játszani...

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#34378) thomasvold válasza Forestgreen (#34377) üzenetére


thomasvold
őstag

Nos, én nem vagyok szakértő, vannak itt páran,akik ezt pontosabban meg tudják mondani neked majd,ha erre járnak. De úgy tudom,a Dell-nek sokkal jobb az elektronikája. Sőt, ha Dell-t veszel némely üzletekben, akiknek tagjai erre járnak néha, válogatott monitorokat adnak el neked kalibrálva és átnézve, kicsi felár ellenében. Én is így vettem a Dell U2412M-emet és nem csalódtam benne. Éppen valamelyik nap az egyik kollega linkelt egy képet, aki az I..N-tól rendelt egy LG monitort, hogy akkor bevilágítással rendelkezik, hogy el voltam halva rajta. Keresd vissza képet. Azt hiszem tegnap,vagy tegnap előtt linkelte.

Még egy dolog,ami a Dell mellett szól. A garanciája. Olyan garival rendelkezik,hogy ha meghibásodik a monitorod, akkor nem javítják,meg bevizsgálják, várva rá heteket (hónapokat) Hanem hozzák neked házhoz az újat és viszik el a régit. Azért ez sem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#34379) Forestgreen válasza thomasvold (#34378) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Kösz az infót...

és ez P C X, I P O N esetáben is így működik?

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#34380) Forestgreen válasza thomasvold (#34378) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Egyébként tudsz ajánlani IPS kijelzős Dell 24-es monitort?

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#34381) vond válasza Forestgreen (#34379) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A garanciának úgy kell működnie, egy központi Dell számot kell hívnod... Viszont a kalibrálás, a pixelgarancia, és a "szortírozás" már nem igen működik ezekben a _népszerű_ boltokban...

De egyébként nem is értem, miért lenne jó megvenni az említett helyeken 54-55-ért, mikor a hozzáértő boltokban (1 | 2) 52-ért megkapod... És ráadásul pár ezresért kérheted hozzá a már említett pixelgarancia/kalibrálás kombót is...

(#34380) Forestgreen: 24"-esből egy - nagyon jó - Dell U2412M-et ajánlanék... :K Az alsó/közép kategóriában, ebben a méretben nincs is ennél jobb vétel, max. a magasabb szinteken...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#34382) Nyugdíjas válasza madgie (#34374) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ott is ugyanennyire lehet leszabályozni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34383) madgie válasza Nyugdíjas (#34382) üzenetére


madgie
titán

Kár :(

szerk: szedd elő a fiók mélyéről a CRT-hez ajánlott monitorszűrőt :D

[ Szerkesztve ]

(#34384) thomasvold válasza Forestgreen (#34379) üzenetére


thomasvold
őstag

Pontosan úgy van,ahogy vond fórumtárs mondja. Van egy központi Dell szám, felhívod és intéznek mindent, hozzák az újat,viszik a rosszat. Elvileg mindegy hol veszed meg, de a hivatalos forgalmazóknál, amiből itt kettőt szoktak ajánlani :), még olcsóbb. Az sem elhanyagolandó,hogy hozzáértő kezek nyúlnak hozzá és vállalnak neked rá nem csak 3 nap pixelgaranciát,hanem többet is. Na és persze a kalibrálás. Persze kicsi felárért. Mindenképpen megéri,mert amennyivel többért vennéd meg a P.X és I..N-nál, a hivatalos forgalmazóknál már be is kalibrálják neked és vállalnak rá garanciát, de más szemszögből is megvizsgálják a monitort, hogy biztosan hibátlan példányt kapjál. Sőt, ha személyesen mész be hozzájuk, akkor közösen tudjátok átnézni és azt veszed meg,amelyik neked szimpatikusabb. Nagyon rugalmasak és segítőkészek.

Én is a Dell U2412M-et javasolnám, de azért én kicsit elfogult is vagyok, nagyon jó példányt kaptam. Nekem legalábbis tökéletes. :) A filmezéssel sincs vele bajom, ezelőtt is 16:10-es képarányú monitorom volt (Samsung 2253BW), ezen most sem változtattam.

(#34385) Forestgreen válasza thomasvold (#34384) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Nekem jelenleg egy Samsung B2230W monitorom van...

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#34386) thomasvold válasza Forestgreen (#34385) üzenetére


thomasvold
őstag

Attól nagyságrendekkel jobb lesz egy IPS paneles. Kevesebbet is fog fogyasztani, mert ugye LED-es és szebb színek,jobb betekintési szögek. A Dell-nél még pluszban a jobb elektronika és az egyedülálló garanciája.

(#34387) Isual válasza thomasvold (#34386) üzenetére


Isual
veterán

Nagyon jól csinálod! Engedd szabadjára dühödet... Állj át a sötét oldalra! :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34388) vond válasza Isual (#34387) üzenetére


vond
MODERÁTOR

;] :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#34389) Nyugdíjas válasza Isual (#34387) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

;] te állat

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34390) thomasvold válasza Isual (#34387) üzenetére


thomasvold
őstag

:K :DDD

Az ifjú Padawan :DD

[ Szerkesztve ]

(#34391) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék venni pc-hez (főleg fps játékhoz, netezéshez, film nézéshez), amin jó volna néha tv-t is nézni upc hálózaton.
Hdmi bemenet jó volna ha lenne rajta.
22-24" méretben, és 50-60k keretem lenne rá.

Köszönöm előre is a segítségeteket. :R

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#34392) vond válasza JohnnyX (#34391) üzenetére


vond
MODERÁTOR

LG M2352D-t merem ajánlani... :K Komolyan, nem rossz eresztés... És minden szart tud (már bocsánat)... :)

IPS, 23", FullHD, egy rakat bemenet (és kimenet), tuner, kártyahely kódolt csatornákhoz, távirányító, kép a képben funkció, médialejátszás USB-ről, stb, stb... Egy dolgot hiányolok belőle (LAN vagy WIFI), dehát ennyi pénzért nem lehet mindent... :)

Lehet, hogy már van újabb széria is, hasonló fícsörökkel... Nem annyira követem a monitot-TV piacot...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#34393) vond válasza vond (#34392) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nahhh, közben megnéztem, itt van egy raklap új eldzsí monitortévé... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#34394) maestro87 válasza vond (#34392) üzenetére


maestro87
őstag

És ez a PIP funkció tud olyat, hogy míg pl. netezek addig a sarokban látszódjon a tv csatorna?
U2312HM-től képminőség, input lag, fényerő szabályozás tekintetében jobb választás lenne?

(#34395) vond válasza maestro87 (#34394) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tud... :K Van egyébként Prohardver-es teszt is... Ott nézelődj, meg esetleg külföldi oldalakon, fórumokon... Képminőségben azért nem U2312HM, de nem rossz...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#34396) Kuruc2 válasza I3EI\ICE (#34365) üzenetére


Kuruc2
senior tag

:DD

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#34397) maestro87 válasza vond (#34395) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, el fogom olvasni!

(#34398) stranger28 válasza Isual (#34387) üzenetére


stranger28
addikt

Várom mikor veszi komolyan valami idióta. :DDD

(#34399) Isual válasza stranger28 (#34398) üzenetére


Isual
veterán

Tökmindegy, mert a Nagyúr nem én vagyok... ő már inkognitóban ;] Csak páran tudják ki is ő valójában :DDD Persze neked mondom én ezt, aki ugyanúgy eladta neki a lelkét kilóra :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#34400) stranger28 válasza Isual (#34399) üzenetére


stranger28
addikt

Állítólag csak réti tücsköket eszik és még senki sem látta az arcát. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.