Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83301) tordaitibi válasza Ueda (#83300) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha nála több disztró és mind ugyanolyan hiba hegyeket produkál akkor vagy a kolléga baltáz el valamit de nagyon, vagy nem Linux kompatibilis a gépe.
Én is jártam így.

(#83302) gregory91 válasza Vasti74 (#83299) üzenetére


gregory91
senior tag

WTF??
Nálam a VLC nem fagy ki,bár nálam xfce környezetben fut(linux mint).A celluid bizonyos fájlokat nem képes lejátszani(megjelenik egy pár pillanatra a "lejátszás folyamata", aztán mintha vége lenne a fájlnak 1 mp belül).
Rhythmbox van még, de azt mindig eltávolítom a rendszer telepítése után nem sokkal(nem tetszik borzalmas).De a gparted-et a telepítő eltávolítja a kész rendszerből ezért telepíthetem vissza.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#83303) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Tudnátok ajánlani hangkártyát pci-e, vagy usb csatlakozósat, amelyik linuxon telepítés után is tisztán szól, nincs dobozhangja, nem kell equalizer hozzá?
Kivagyok már az alaplapi-tól, aminél úgy kell varázsolni, hogy elfogadható legyen amit hallok.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#83304) Vasti74 válasza moongoose (#83303) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!
EQ általában nem a hangkártya miatt kell, az eléggé lineáris - inkább amiatt, amin hallgatod (fejhallgató, hangdoboz) , vagy a füled miatt ;-)
Nekem egy FX-Audio DAC-X6 van az asztali gépre dugva, így meg van oldva a fejhallgató erősítő is egy dobozban, mert csak fejhallgatót használok a gépen. Írnak róla ilyet is, olyat is, nekem tetszik ;-) Telepíteni nem kell, rádugom, működik már sok éve.
Három különböző fejhallgatót használok rajta, kapásból nekiállhatnék EQ-val szórakozni, ha azt várnám, hogy mindhárom fejhallgató ugyanúgy szóljon - de nem várom, sőt, pont azért van három, mert az egyik ilyen, a másik meg olyan ;-)
Egyébként az alaplapi hangkártyák sem rosszak, sőt vannak tesztek, amik szerint egy olyan kínai vacaknál, mint ami nekem van, még talán jobbak is! Ha nagyon vacak hang jön ki belőle, akkor először meg kellene nézni, nincs-e mindenféle effekt meg EQ bekapcsolva, és mindent ki kellene kapcsolni - jöjjön ki az belőle, ami "belemegy", tehát ami a felvételen van.
Aztán ha még mindig nagyon vacak, akkor lehet, hogy az utána lévő akármivel (füles vagy hangdoboz) van a gond, és nem a hangkártyát kell lecserélni, hanem azt...
Nem tudom milyen géped van, meg kellene nézni, van-e digitális (s/pdif) kimenete? Mert akkor lehet egy DAC-al próbát tenni, nem kell USB-s cucc, azok általában drágábbak. Régebben a saját összeszerelésű gépeimen ki volt vezetve a hangkártya digitális kimenete (van ehhez kész hátlap, jobb alaplapokhoz szokták is adni) , azon lógott egy S.M.S.L. DAC, azon meg egy saját készítésű fejhallgató erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#83305) Vasti74 válasza gregory91 (#83302) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Én piszok ritkán nézek filmeket a számítógépen, mert azt inkább a tévén: a PC-n csak Youtube-ot nézek. Szóval hogy mennyire válogatós a Celluloid, azt nem tudom: néha ha a gyerekek fényképezőgéppel készült bébikori videóit nézegetem, azzal nincs problémája ;-)

De a VLC még így is feltűnően sokszor meghal. A hardverrel nem hiszem, hogy gond van, egy pár éves (talán még garis) Fujitsu Esprimo, i5-8400 procival, 16GB memóriával, a VLC-n kívül még nem fagyott le rajta semmi, pedig néha fut még 2-3 virtuális rendszer is a Mint MATE alatt ;-)

Grafikus kártya csak a prociban lévő van, nekem bőven sok.

(#83306) CPT.Pirk válasza moongoose (#83303) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Asus Xonar hangkártyákat nézd meg. Nekem DX-em van, fasza és ezt úgy mondom, hogy egy A osztályban működő JLH kapcsolású erősítőm megy róla mindenféle EQ nélkül, teljesen naturálban.

De van a Xonarokból olyan is, amiben még az OpAMP-ot is cserélgetheted a neked megfelelőre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#83307) tordaitibi válasza moongoose (#83303) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kozepkatagorias vagy feletti kulso DAC . Van rajtuk usb, koax, optikai bemenet.
A hangjával nem lesz bajod, határ a csillagos ég, 25ezer-felmilla között lehet válogatni. :)
Nekem egy PH. forumtars által gyártott külső DAC van kb. 8 éve és igen elégedett vagyok a hangjával. Relatíve fillérekbe volt anno, az igazi nagyágyúkhoz képest. Minden OS eddig azonnal hiba nelkul kezelte.

(#83308) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszokat.
Fejhallgatóról(Creative HS-800 Fatal1ty Gaming Headset ) használom az alaplapi(msi h81-e33) kimenetet.
Nincsenek nagy elvárásaim, de azért az alaplapi hangkeltő telepítés után borzasztó, ezt még én is hallom a nem vájtfüleimmel.
Az eq meg macerás, login startup beállítások stb.
CPT.Pirk : Xonar dx-ről olvastam, még nem másztam bele a témába teljesen.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#83309) tordaitibi válasza moongoose (#83308) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az a baj az alaplapival hogy amug, is zajjal terhelt kornyezetben mulodik, elektromosan zajos a tápvonal es rászór minden, a VRM-ek stb. Igy megha jo hangja is lenne, akkor se tud kibontakozni.
Egy kulso egyseg, plane ha optikaival van hajtva es esetleg egy analog tappal megtápolva, maris tobb 100% elonnyel indul.

(#83310) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van több linux disztró egy SSD-n.
Mindig az a disztró adja a grub menüt, amit utoljára telepítettem.
Ezen hogy lehet változtatni?
Az lenne a cél, hogy egy korábban telepített disztrón tudjak grub menüt generálni.

Kössz előre is! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#83311) tordaitibi válasza Bici (#83310) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Úgy hogy telepítésnél sehova se kéred a grubját telepíteni a legutolsónak, majd amelyiknek a grubja kell azon os-prober és update-grub.
Felveszi a menüjébe.
Vagy, szintén nem kérsz grubot és kézimunkázol úgy ahogy a másik topikba leírtam.
Vagy ha nem lehet elkerülni a grub telepítését, akkor az efi-ből kézzel törlöd és szintén kézimunka de némi sikítozás után a telepítővel el lehet fogadtatni hogy sehova se tegye az indítóbejegyzést.
Őszerinte logikusan nem jó így, ezért sikítozik, persze hogy nem jó mert magától sose tud majd elindulni a telepített rendszer de itt épp ez a cél hogy mással indítod majd.

(#83312) májkimiki válasza Bici (#83310) üzenetére


májkimiki
őstag

Ha uefi-s, akkor gép boot menüjében azt a Linuxot teszed első helyre, amelyiket akarod. Mindegyikben van további választható rendszer. De mindig ügyelni kell arra is, hogy mindegyik grub up-to date legyen és az elsődlegesen is kell egy update, hogy a másodlagos rendszer változásait is tudja indítani. Pl. Suse másodlagoson lépsz egy kernel verziót, az a saját grubjába bekerül, az lesz az első. Ha Ubi a kezdő grubod, akkor ott is kell egy update grub, hogy felvegye a friss kerneles Suse-t is.
MBR-nél hasonló a szitu, csak ott a fő rendszer grubját teszed az mbr-be, a többiét meg a saját gyökér partíciójára. A frissítési elv ua., mint az előbb.

(#83313) fatpingvin válasza moongoose (#83303) üzenetére


fatpingvin
őstag

én egy sima TI PCM2900-et használok. a hangkártya márkájára nem emlékszem, csak a DAC típusára. nekem tökéletesen bevált.

annyit moddoltam rajta, hogy a tápvonal kapott egy igencsak combos szűrést, bár nem igazán volt rá olyan hatalmas szükség.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#83314) fatpingvin válasza tordaitibi (#83307) üzenetére


fatpingvin
őstag

bkercso? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#83315) Vasti74 válasza fatpingvin (#83313) üzenetére


Vasti74
aktív tag

...pedig hasznos infó lenne a konkrét kütyü típusa, vagy legalább az, hogy PCI, PCIe, USB vagy csak digitális bemenetű valami?!
Mert elvileg bármi lehet, ez csak egy DAC IC, és a körítésen is múlik azért ez-az ;-)

(#83316) fatpingvin válasza Vasti74 (#83315) üzenetére


fatpingvin
őstag

a típusszámból kiderül, ez egy USB kütyü, sztereót tud meg spdif kimenetet.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#83317) tordaitibi válasza fatpingvin (#83314) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Azaz,
szerintem jó hangú dac, amennyibe került azért meg elnézem az apróbb hibáit is, pl. kissé magasra húz és van egy nagyon kicsi fémes elektronikus zöreje.

(#83318) fatpingvin válasza tordaitibi (#83317) üzenetére


fatpingvin
őstag

gondolkoztam én is rajta de amíg nem építek magamnak egy pacek hangfalpárt addig nem erőltetem a dolgot. jó az ár/érték aránya de abszolút értékben azért nem olcsó az én zsebemnek

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#83319) Bici válasza májkimiki (#83312) üzenetére


Bici
félisten

És ez lett a megoldás; az opensuse-be bootolok be az UEFI-ből, és azon szuper a grub menu.
Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#83320) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

Hi
Mi kulonbseg van vlc es fatplack vlc kozt?

(#83321) tordaitibi válasza fatpingvin (#83318) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hangdoboz építésbe még anno úgy 30-35 éve többször is belefogtam csak akkor sok volt a buktató.
Pl. hiába volt meg a tervezőszoftverem hozzá ha a kis hazánkba kapható mély-mélyközép hangszóróknak mikor kérdeztem a Thiele-Small paramétereit, úgy néztek rám mint a tyúk a piros kukoricára.
Ezek nélkül ad-hoc zárt dobozt se nagyon de bassreflext meg sehogyse lehet tervezni.
Persze voltak már akkoriban is korrekt, adatlappal rendelkező hangszórók elérhetők csak a KEF, a Mission meg a többi az akkor kéthavi fizetésem lett volna. Darabja. És még a magas sehol, a faanyag sehol, a keresztváltó megtervezve se nemhogy elkészülve.
Így amikor összeállt a hangcuccom és a hangerő helyett a hangminőség került előtérbe, épp akkoriban kezdték komolyan venni az addig méltatlanul körberöhögött sok hifibuzit és sorra nyíltak a meghallgatóhelyiségek ahol a delikvens saját két fülével meghallgathatott kéttucatnyi hangdobozt.
És én akkor, kb. 2 hét ilyen hallgatózás után megvettem egy pár nem olcsó de gyönyörű hangú Technics hangdobozt. És azóta se csalódtam bennük.

Feltétlenül tudósíts ha összeállnak a dobozaid, azt borítékolom hogy nem lesz könnyű meccs. :)

(#83322) fatpingvin válasza tordaitibi (#83321) üzenetére


fatpingvin
őstag

hangszóróm van (régi Orion pár) és nyitott panelben gondolkodom, ezért is írtam falat és nem dobozt :)

nem vagyok akkora hifista hogy ilyen mélységekig belemenjek a kérdésbe, hülyeséget meg nem szeretnék csinálni, szóval eez marad :)

mindenesetre majd egy alkalmas topikba megírom ha van mit. különben is tartozom az egyik fórumtársnak annyival hogy végre építek valamit abból a mélyhangszóróból amit tőle kaptam :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#83323) Vasti74 válasza fatpingvin (#83316) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Én kerestem, de csak az IC-t találtam magában, Ali-s USB Stick kivitelő "hangkártyákat", meg pár olyan mindent bele kis erősítőt, aminek van USB portja, és ilyen DAC van benne.
Olyat, amire én gondoltam, hogy ez olyan lesz, nem találtam ;-) Ezért voltam kíváncsi arra, hogy miben lakik ez a PCM2900?

(#83324) fatpingvin válasza Vasti74 (#83323) üzenetére


fatpingvin
őstag

nálam a dobozának felirata Numark, lsusb szerint ID 08bb:2900 Texas Instruments PCM2900 Audio Codec.

amire kell arra tökéletes.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#83325) csixy válasza Kacsasült (#83320) üzenetére


csixy
addikt

Tonképp semmi, csak a flatpakos úgy működik, mintha az étteremben mindenki épp eszi az ételkéjét, de a Te levesed elkészítéséhez és tálalásához külön kitolnak egy kis konyhácskát és egy benne dolgozó séfecskét, tűzhelykével, pincérkével, kamrácskával, hogy megfóződjön és tálalódjon neked a levesed. ... Sok ilyen kis konyhácskától úgy néz ki az étterem, mintha telex@rták volna és fogy belóle a sok elpazarolt asztal illetve hely.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#83326) sh4d0w válasza Kacsasült (#83320) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A flatpak hasonló, mint Windows-on a portable.

https://www.coreinfinity.tech

(#83327) growler válasza sh4d0w (#83326) üzenetére


growler
őstag

Nem egeszen. :)
A flatpak a snap-hoz hasonlit - mindkettovel telepitett programok kulon futtatokornyezetben (sandbox) futnak.
Az appimage hasonlo a Windows-os portable app-hoz.

(#83328) sh4d0w válasza growler (#83327) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nemigen hívnék sandboxnak olyan formátumot, amiből relatíve könnyű kitörni.

[link]

https://www.coreinfinity.tech

(#83329) CPT.Pirk válasza tordaitibi (#83321) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor ezt a korszakomat éltem, akkor én is terveztem a T-S paraméterek alapján dobozt a WinISD progival. Megépítettük, rendes anyagból. Aztán borzasztóan szólt. :D Végül random átépítve egy extra deszkával alagutat képezve jó lett. - a hiba abban volt, hogy a bóvli MNC Eclipse I széria hangszóróira volt pénzem... No de ez már más topic. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#83330) gregory91 válasza Kacsasült (#83320) üzenetére


gregory91
senior tag

A flatpack rendkívűl sokat foglal. :D

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#83331) tordaitibi válasza sh4d0w (#83326) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szerintem nem egészen.
A flatpaknak kell egy futtatókörnyezet, azért olyan sok az első flatpakos csomag telepítésekor letöltött és telepített méret. Azután már használja a többi is ezeket. Írtad hogy az izolált környezetből könnyen ki tud törni, hát ezt nem tudom hogyan kellene megvalósítani egyszerűen, mezei módszerekkel mert nekem a flatpakos szoftvereim épp a borzasztóan lekorlátozott használhatóságuk miatt mentek a levesbe. Pl. a Viber nem látott ki a home alól, nem lehetett a másodvinyóról fájlt csatolni egyebek.

Amit linkeltél, ha jól értelmeztem ott is azt írja hogy csak lokálisan lehet kihasználni a sérülékenységet azaz kívülről nem csak ha a támadó a gép elptt ül és a tulajdonos be van jelentkezve. Mondom, ha jól értettem. Ha így van akkor nem mindegy? Persze nem teljesen mindegy de majdnem.

A Wines portable teljesértékű, és minden egyes portable program tartalmazza a futásához szükséges összes kiegészítőt. Vagyis nem hasonlít a flatpakra mert annak saját futtatókörnyezet kell, az pár gigabájt méretű is lehet. Én a Java , .net környezethez találom inkább hasonlónak.
Ha Wines portable olyan engedélyeket kér indulásnál amik túlnőnek az egyszerű hozzáférési jogon, akkor felugrik az UAC és engedélyeni kell, egy mezei mp3 lejátszó nem de pl. egy regedit szoftver már kéri, ez teljesen érthető.
Linuxon, mint a fórumtárs is írta az appimage áll legközelebb a portable programokhoz.

(#83332) májkimiki válasza tordaitibi (#83331) üzenetére


májkimiki
őstag

Ha van még kedved bíbelődni a flatpak-es Viber-el. Próbáld meg a külső eszközödet mountolni valamelyik saját könyvtáradba. Ne a /media/user/ -alól használni. A minap volt itt snap-es Foobar-al is probléma. Hasonlóan az sem látott ki a user saját könyvtárából.
Mondjuk nekem ElementaryOS-em van és használ flatpak-et. Lehet rápróbálok, Viber-em az ugyan nincs. De nézek valami app-ot, aminek külső eszközről kell cucc.

(#83333) májkimiki válasza Bici (#83319) üzenetére


májkimiki
őstag

Szívesen. :K

(#83334) zoltanz válasza sh4d0w (#83328) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én nem használok konténert appot ha nem muszáj.
Mondjuk egy Android-OS -es böngészőt kipróbálnék konténerben.
Sokkal gyorsabbak, azonnalibban működnek (kevesebb processzor időt használnak) azonos szintű hardveren a mobil böngészők (gondolom mert a kód is kisebb, nem tartalmaz pl fejlesztőeszközöket, PDF olvasót stb.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#83335) sh4d0w válasza tordaitibi (#83331) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, nagyon nem mindegy. Tegyük fel, hogy egy másik alkalmazásban van RCE hiba, ami működik user szinten és máris nem elhanyagolható, hanem óriási biztonsági lyukad van.

zoltanz: én sem, ha szeparált környezet kell, csak másolok egyet a sok vm-ből és hajrá.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#83336) májkimiki válasza Kacsasült (#83279) üzenetére


májkimiki
őstag

Tulajdonképpen melyik rendszerre raktad fel a snap-es Foobar-t?
Linux Mint 20.3-ra vagy Ubuntu-ra?

(#83337) tordaitibi válasza sh4d0w (#83335) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Lehet felelotlennek tunok, mas aspektusbol megkozelitve esetleg hulyenek de.
Naponta jonnek a hirek felfedezett resekrol os, bongeszo, barmilyen app kapcsan. A secure boot is mar atverheto, a Meltdown es tarsa a processzort hasznalja, barmilyen hardveren, routeren wifis kenyerpiriton betorhetnek a rendszerbe stb. Ami meg nincs felfedezve azok szam millio felett lehet es sose fogy el.

Nekem 22 eve nincs bejelentkezo kepernyom, androidon meg zarkepernyom sincs, nincs pinem, biometrikus belepesem, mindenhol autologin van.
Ami fontos az a keves az egy 256 bites aes kontenerbe van egy olyan felhotarhelyen ami amugy is titkositott.
A tobbi meg, mit lopnak el, a filmeket, erdektelen kepeket, mentett internetes pdf es egyeb doksikat? Hat vigye. Mentes van kulon hdd-n ami a szekrenybe pihen szivacs ágyon, ha kell eloveszem,.a telefonomrol is par havonta teljes rom backupom van.
Masnal, plane cegnel persze hogy ez nem ilyen egyszeru de ennekem az egesz tullihegett 25 faktoros bejelentkezesek meg a jajjjjaj serulekenyseget talaltak a barmilyen 100adrangu appba, ezek engem nem is erdekelnek sot lassan inkabb idegesitenek.

Masnak, teljes joggal mas a velemenye a biztonsagrol, az en velemenyem egysegsugaru user szinten az amit leirtam.
Ezzel a velemenyemmel, es a szorgalmas menteseimmel en sajat magamnak teljesseggel megfelelek.

(#83338) májkimiki válasza tordaitibi (#83337) üzenetére


májkimiki
őstag

Menteni, menteni, menteni. Mindent is! Abból vissza lehet állni. :K
De igazából ez lenne a lényeg, hogy az ember fia tudja már eldönteni, hogy mi a fontos számára. Azt meg védje meg, tegye visszaállíthatóvá.

[ Szerkesztve ]

(#83339) K0zm0 válasza tordaitibi (#83337) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Van igazság abban amit írsz, például telefonon nekem sincsen zárképernyőm. Viszont minden máshol van és egy igen egyszerű okból.
Abban igazad van, hogy a kutyának nem kellenek a családi fotók és videók DE ha például megszerzi valaki a telefonod, vagy elveszíted, simán kiadhatja magát, hogy ő te vagy.
Van a telefonodon MobileBanking app? (Nekem nincs, ha utalni kell leülök a gép elé, és kártyát használok mindenhol.) Már szedi is le a számládról a pénzt, hitelt vehet fel a nevedben és a két lépcsős hitelesítés sem menthet meg, amíg a banknál nem jelzed a hibát, mivel a SIM kártyád a telefonban van, amire jön a megerősítő SMS. Nem beszélve a bizamas e-mailekről és egyéb kompromittáló adatokról.
Abban erősen egyet értek veled, hogy az embernek SEHOVÁ SEM szabadna használni biometrikus azonosítást. A hideg kiráz tőle, hogy ezek az adatok hová, milyen adatbázisba kerülnek. Aki azt hiszi, hogy ez csak a helyi eszközön tárolódik, szerintem naív és a homokba dugja a fejét. Hamarabb veszem a fáradtságot, hogy megjegyezzek egy erős jelszót, mint hogy valahol önként és dalolva megadjam az ujjlenyomatom.
Tudom az arcfelismerés lényegében már minden utcasarkon és a zsebünkben is ott van, de legalább ennyiben legyen már ez az én döntésem.

OFF: Tudja mi történt @ubyegon-nal? Láttam kapott egy banánt valami miatt... :P

[ Szerkesztve ]

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#83340) májkimiki válasza K0zm0 (#83339) üzenetére


májkimiki
őstag

Ácsi! Ha az én telefonom ellopják és valahogy sikerül feloldaniuk a képernyőt. A mobil bankos app-ba nem tudnak belépni, mert azt csak én tudom. Mindig meg kell adni, nincs el mentve sehol. NFC kilőve, soha nem konfoltam fel. Kártyák nincsenek hozzáadva sehová.

(#83341) májkimiki válasza K0zm0 (#83339) üzenetére


májkimiki
őstag

Ubi mindig kihúzza a gyufát valahol.

(#83342) K0zm0 válasza májkimiki (#83340) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Erre nem gondoltam! :D
Látszik, hogy nem mobilbankolok. Na az NFC is megérne egy misét, arról is olvastam még régebben érdekes sztorikat. Röviden csak: a srácnak a zsebében volt a telefonja bekapcsolt NFC-vel az emberekkel teli buszon, a jóakaró, meg egy terminállal bedrótozva "véletlenül" neki ütközött és később derült ki, hogy leemelt a számlájáról valamennyi zsozsót. (Persze lehet, hogy ez is csak valami "urban legend", de szerintem ennek van valóságalapja.)

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#83343) K0zm0 válasza májkimiki (#83341) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Innen is kívánok neki jó pihenést! :DDD Várjuk vissza!

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#83344) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes (angol) videó arról, hogy az Ubuntu miért nincs már a javasolt disztrók között. Én meg kb. ugyanazt az utat jártam be Linux téren, mint ez a srác, szintén az Ubuntu vonzott be a Linux világába anno.

Why I don't recommend Ubuntu anymore

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#83345) májkimiki válasza K0zm0 (#83342) üzenetére


májkimiki
őstag

Az urban legend nem valami szószártya, hanem valós veszély. Nem beszélve az állandóan aktiv Bluetooth vevőkről sem.
Semmit nem kell engedni, ami nem fontos. Tiltani mindent default és kitételeket tenni, célorientáltan.
Ettől függetlenül egy cseppet sem bízom meg semmilyen Androidos APP-ban.
Most gondolj már bele! Feldigitalizálni mindenedet, de tényleg mindent. Kb. egy fél nap alatt megléped. Mindenedet oda adod egy NFC alkalmazásnak, egy banki APP-nak, szinkronizálsz mindent a felhőbe. GPS, mobilnet, wifi, meg anyámkínyja minden default be van kapcsolva.
Hány genyó hekker(cracker) kell a 6-os villamoson, akik ilyenre vadásznak?
Folytassam?

(#83346) Kacsasült válasza májkimiki (#83336) üzenetére


Kacsasült
junior tag

Linux mint legujabb cinnamon

(#83347) májkimiki válasza Kacsasült (#83346) üzenetére


májkimiki
őstag

20.3?

(#83348) májkimiki válasza CPT.Pirk (#83344) üzenetére


májkimiki
őstag

Én meg is értem. A Canonical mindig keres magának egy saját ösvényt, amire bevonzza a követőket. Nagy hype lessz körülötte, menetelnek, me' Ubuntu életérzés, összefogunk. Csak a végére fragmentálás lesz (lsd. :Unity, Snap). A 10.04 környékény a Gnome 2-vel elfogtak egy viszonylag nagy követői tábort, kialakult a csorda szellem. Bőgnek páran, meg kolompolnak még tizen. Aztán hajrá.

(#83349) cigam


cigam
félisten

A deja dup (Bitonsági mentés)-ben a home mappa mellé beállítottam 1-2 hálózaton keresztül elérhető mappát.Szó nélkül felveszi a mentendő mappák listájába, de mentéskor tojik rá. Lementi a "home" mappát, aztán szevasz.
Nem tud hálózati megosztásokat forrásként kezelni?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#83350) sh4d0w válasza tordaitibi (#83337) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A Te adataid, információid, a Te dolgod.

Vannak azonban olyan jelenségek, amelyek mellett nem szabad elmenni - nálad is tetten érhető néhány, pl. idegesítenek a biztonsági hibák, pedig nem véletlenül kapnak publicitást. Egyrészt a gyártókat rákényszeríti a javítások elkészítésére, másrészt felhívja a figyelmet a javítások telepítésének szükségességére, plusz a munkahelyen megkövetelt biztonságtudatossági szint átszivárog a magánéletbe, amelyek szintén nagyobb online biztonságot adhatnak, plusz a privát szféra védelmét is erősíthetik.

Eszetlenül fals az a fajta megközelítés, miszerint "nekem nincs titkolnivalóm". Jónéhány ilyen esetben kértem az illető fő email címét és jelszavát, tudod hányan adták meg? Úgy van, senki...

Még pluszban ott vannak azok a userek, akiket saját maguktól is meg kell védeni - lásd autologin, biztonsági frissítések kikapcsolása, megbízhatatlan források használata, téves elképzelések a "megbízható" oldalakról, Windows-on UAC lelövése -, mert fogalma sincs ezen akciók lehetséges és igen nagy valószínűséggel bekövetkező következményeiről.

Rövid történet: egy családtagnak vettünk ajándékba új laptopot, az első loginja után riasztott a Defender; könyvjelzők között legalább 10, ismerten vírusterjesztő oldal...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.