Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82451) Ueda válasza olivera88 (#82450) üzenetére


Ueda
senior tag

Arra a helyre, ahol vagy a pontot és perjelet kell használni :

./

./img%011d.png

a pont a saját mappát jelenti, a perjel a szokásos mappaelválasztó.

Bővebben : [https://koczka.com/operacios-rendszerek/_static/processzek/processzek.html] , a 7. bekezdés csak , bár a programindításról szól, ebben az esetben is érvényes.

Lehet nem, elnézést. :B Akkor figylemen kívül hagyni.

[ Szerkesztve ]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#82452) lev258 válasza olivera88 (#82450) üzenetére


lev258
veterán

"Mi ezzel a probléma?"
Nincs ilyen fájl a könyvtárban.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82453) olivera88 válasza lev258 (#82452) üzenetére


olivera88
veterán

Hát azt értem. Csak az nem világos miért írja h nincs ilyen fájl könyvtárba. Mikor van.
Rossz formátumban adtam meg?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#82454) lev258 válasza olivera88 (#82453) üzenetére


lev258
veterán

És tényleg ez a neve a fájlodnak: img%011d.png :F
Mutass egy ls parancsot.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82455) olivera88 válasza lev258 (#82454) üzenetére


olivera88
veterán

:DDD
Hát img011.png a neve

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#82456) Sonja válasza olivera88 (#82450) üzenetére


Sonja
veterán

Elméletileg elég az -i img%03d.png paraméter neked, mert a %3d azt jelenti, hogy három számjegyig figyelje, azaz 000-999 között.

#82455 olivera88: Így viszont már a -i img-%d.png paraméter kell neked, mivel nem 001-től kezdődik.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#82457) Sonja válasza Sonja (#82456) üzenetére


Sonja
veterán

Bocs, lejárt a szerkesztés, és én meg elrontottam. :((( Szóval neked pontosan ez kell:

-i img%d.png

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#82458) olivera88 válasza Sonja (#82457) üzenetére


olivera88
veterán

Most is ugyanaz probléma.
[image2 @ 0x55faf36dfbc0] Could find no file with path 'img-%d.png' and index in the range 0-4
img-%d.png: No such file or directory

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#82459) Sonja válasza olivera88 (#82458) üzenetére


Sonja
veterán

Mert rosszul írtad, és nem a javítottat (nem kellett volna az img utáni -). Ezt írd be, pontosan!

ffmpeg -framerate 12 -i img%d.png -s:v 1920x1080 -c:v libx264 -profile:v high -crf 20 -pix_fmt yuv420p movie.mp4

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#82460) olivera88 válasza Sonja (#82459) üzenetére


olivera88
veterán

Így se. NEm értem ezt már :(
Itt a screenshot.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#82461) Sonja válasza olivera88 (#82460) üzenetére


Sonja
veterán

Azért mert én néztem el! :B A képek img01.png-től vannak, tehát -i img%02d legyen a paraméter benne, tehát ez:

ffmpeg -framerate 12 -i img%02d.png -s:v 1920x1080 -c:v libx264 -profile:v high -crf 20 -pix_fmt yuv420p movie.mp4

#82462 CPT.Pirk: Nem kell, működik nélküle is. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#82462) CPT.Pirk válasza Sonja (#82461) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Épp akartam ezt írni. :) Viszont az ffmpeg oldala szerint aposztrófok közé kell tenni.

-i 'img%02d.png'

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82463) olivera88 válasza Sonja (#82461) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. :R Így már működik. Viszont 10 es nél megállt, mert az már nem 0val kezdődött.
Azt be lehet állítani hogy ne nyujtsa így szét képeket a videóba?
A képek nem ilyen arányba vannak eredetileg.
Más kérdés , bonyolultabb fájlnévvel is meg lehet oldani a videó készitést, h ne kelljen mindig img re átnevezgetni?
Ez az alap fájlnév:
ARPEGET850_MSL_Jan22_12UTC.1.png , csak az UTC után változik a szám, és 1 el kezdődik így ahogy megadtam.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#82464) Sonja válasza olivera88 (#82463) üzenetére


Sonja
veterán

Azért állt meg, mert a 11-es kép img011-nek van megadva, a többi viszont img12.png, img13.png, stb. Nevezd át azt az egyet img11.png-re, és máris jó lesz vele.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#82465) K0zm0 válasza ubyegon2 (#82390) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Átfuttattam a Memtest-et egy másik jól működő modullal. Aztán beletettem mind a kettő hibátlant és láss csodát! Csak az egyiket ismerte fel. A hibás modul megfőzte a DIMM-et úgy néz ki...
Azt hiszem ez a gép hamarosan nyugdíjba fog menni. :F

[ Szerkesztve ]

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#82466) ubyegon2 válasza K0zm0 (#82465) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ilyenkor lehet a RAM hibás, de akár alaplapi elektronika is galádkodhat, nem tudom mennyire rugalmas a memória hely, hogy tudnál-e bele dupla méretet rakni a még működő foglalatba, ha nem akkor érdemes felrakni a zram-ot, kevés RAM-nál ennek a tömörítési eljárása hozhat valami pozitívumot akár. De tény, hogy az a gép már retired kategória.

[ Szerkesztve ]

(#82467) K0zm0 válasza ubyegon2 (#82466) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Visszaadom nekik, használják és ha igen lassú lesz akkor teszek egy próbát a zRam-al. De igen, ez már erősen nyugger kategória.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#82468) WinZol


WinZol
aktív tag

Üdv!

Vállalkozás firebird adatbázisait (5 db max 300 MB) tervezet egy dedikált (Dell T40 8GB RAM 1x512 SSD) szerverre telepíteni.
Melyik Linux disztribucio ajánlott.
(Nagyon nem linux-oztam)
Érdemes / szükséges SSD-t raid-be tenni?
(Ha javasolt, akkor 2x512 SSD)

Köszi

WinZol

[ Szerkesztve ]

(#82469) fatpingvin válasza WinZol (#82468) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha ez a kérdés akkor én őszinte jó szándékkal azt mondanám hogy nagyon erősen gondoljátok meg hogy megcsináltatni valakivel alkalmi pénzért aki ért hozzá annyira hogy ne ezen a kérdésen akadjon el.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82470) CPT.Pirk válasza WinZol (#82468) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Üdv.

Kicsit nehéz olvasni amit írsz. :)

Szerver célokra Debian-t javasolnám, de nyilván kellene hozzá némi háttér ismeret, annyira nem triviális egy szervert jól beállítani...

Duplikálós raid 1-be kötni SSD-ket meg nyilván igen, ha fontosak az adatok, de mivel ez egy szerver gép, az ilyesmit biosból intézheted rajta, függetlenül az oprendszertől.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82471) moongoose válasza CPT.Pirk (#82359) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Megnéztem és most ennyi példányt futtat.

Úgy tűnik többszöri indítás után 6 példányban maximalizálja az alkalmazást.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#82472) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!
Linuxra milyen programot ajánlotok ami alternatívája az AIDA-nak?
Van egy asztali gépem amit el akarok adni és nincs rajta OS. Van egy pendrive-on Kubuntu telepítőm, azt futtatnám liveként, hogy megtudjam nézni a hardverek pontos típusát.

Köszönöm!

This is the way

(#82473) Horvi válasza RaZroX (#82472) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem az inxi vagy a hwinfo jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#82474) CPT.Pirk válasza RaZroX (#82472) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hardinfo progit nézd meg: https://alternativeto.net/software/aida64/?license=opensource&platform=linux

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82475) Ueda válasza csixy (#82448) üzenetére


Ueda
senior tag

Nem is bonyolult a dolog. Már 1 csomag beírására is 3 lehetőséget dobott fel :

$ yay -S 8188eu-dkms
:: There are 3 providers available for 8188eu-dkms:
:: Repository AUR
1) 8188eu-dkms 2) 8188eu-aircrack-dkms-git 3) 8188eu-dkms-git

Itt is lehet látni a csomagokat : [https://aur.archlinux.org/packages/?O=0&K=8188]

A kerneleket is szabadon váltogathattam a sudo downgrade linux linux-headers paranccsal és magától berakta a dkms drivert is.

Csak nem működik egyik sem a legújabb kernelekkel (5.15 / 5.16). Még ha hibaüzenet nélkül bele is megy, akkor homokórázik majd kiír valami "titok" hibaüzenetet.

Törölni a

yay -R 8188eu-dkms
yay -R 8188eu-dkms-git

parancsokat használtam. Meglepett, hogy semmi mást nem kell beírni. Csak a kombinációk száma untatott. :D ( 3 kernel x 3 dkms = 9, ebből valami 4-5 -öt próbáltam ki.)

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#82476) CPT.Pirk válasza moongoose (#82471) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most meg kellene fejteni, hogy miért indul el több példányban. :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82477) moongoose válasza CPT.Pirk (#82476) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Ez a megfelelő kérdés.
Kb 1-1,5 hónapja frissítettem 20.2-es mint xfce-re, ez esetleg lehet befolyásoló tényező?
De gyanús, hogy nem közvetlen akkor következett be a hibajelenség.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#82478) fatpingvin válasza moongoose (#82477) üzenetére


fatpingvin
őstag

processs tree-ben érdemes lehetne megnézni hogy mi indítja. meg hogy a PID-k között mekkora a különbség.

htop fent van? ha igen nézz rá., F5 rakja át tree viewbe

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82479) csixy


csixy
addikt

Sziasztok. Ebben az antix 21 -ben hogyan lehetne munkára fogni az nvidiát?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82480) lev258 válasza csixy (#82479) üzenetére


lev258
veterán

Ahogy más rendszereken is. A zártat már felraktad, azt látom.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82481) csixy válasza lev258 (#82480) üzenetére


csixy
addikt

Igen a backportsból felment. Nem találom azt a toolt amiben be lehetne állítani hogy mukoggyon is.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82482) lev258 válasza csixy (#82481) üzenetére


lev258
veterán

Szokott lenni Nvidia vezérlőközpont, vagy simán primusrun-t használsz futtatásnál (vagy valami hasonló a neve, már nem tudom).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82483) csixy válasza lev258 (#82482) üzenetére


csixy
addikt

Egyelőre nem boldogulok vele.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82484) ubyegon2 válasza csixy (#82483) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem a Dell gépen Quadro K2000M VGA a transformersek közül csak a prime van fenn, a primus meg optimus nincs.

Próbáld feltenni az nvidia-prime csomagot, itt Cinnamonon még fenn van a panelapp is nvidia-prime-applet néven enélkül tippem sincs, miként lehet váltani.

Látom pálcikaWM-et raktál fel, akkor szenvedni akarsz! :D

[ Szerkesztve ]

(#82485) csixy válasza ubyegon2 (#82484) üzenetére


csixy
addikt

Már visszabootoltam a mintre. Az antixot annyit tuningoltam, hogy már ő sem tudja, hogy hol tart. Csak azért próbáltam barátkozni vele, mert lehetne olyan squashfs mentést csinálni később róla amit egyből a RAM-ba tömködne bele .... (ha) Már van belőle 32 Giga. :F

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82486) Denizer


Denizer
friss újonc

Sziasztok!

Egy Lenovo ideapad 3 laptopon a fényerő állítás nem működik, maxon világít a kijelző. Felraktam a QRedshift programot, de ez sem tudja állítani a fényerőt.
Indításkor a Mint feldob egy ablakot "videókártya illesztőprogramok ellenőrzése" , de nem talál semmit. "A számítógépre nem szükséges további illesztőprogramokat telepíteni"
Hogyan tudnék erre megfelelő illesztőprogramot felrakni? Illetve melyik lehet a megfelelő?

AMD Radeon graphic videókártya van benne, Ryzen 3 5300U processzor.
Linux Mint 20.3

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#82487) zoltanz


zoltanz
nagyúr

16 GB memória van a gépben, átlagfelhasználásra, tartalomfogyasztásra használt, web böngészés, multimédia tartalmak, irodai alkalmazások.
Kikapcsolt swap-pal érhet valami adatvesztés ha nem veszem észre és megtelik a memória? elfogyás előtt kapok valami értesítést? Köszi! :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82488) lev258 válasza zoltanz (#82487) üzenetére


lev258
veterán

Kérdés.
Az reális, hogy elérje a teli állapotot?
Egyébként ilyenkor a rendszer egyszerűen nagyon lassúvá válik, az fel fog tűnni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82489) lev258 válasza Denizer (#82486) üzenetére


lev258
veterán

Valószínű, hogy frissebb kernelt kellene próbálni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82490) zoltanz válasza lev258 (#82488) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Az reális, hogy elérje a teli állapotot?"

Nálam előfordulhat , hogy elfogy a memória, ha túl sok minden meg van nyitva, munka, tanulás stb.
Egyszer kipróbáltam MX-Linux Live rendszeren (alapértelmezésben nincs ilyenkor swap), de ha sokmindent megnyitok, lelassul,
Htop nem írja, hogy swap-olna, de a háttérben (ha elfogy a lokális buszon a memória) sztem a telepítő médium perifériájára létrehoz egy csrehehejet a fájloknak.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82491) lev258 válasza zoltanz (#82490) üzenetére


lev258
veterán

Egyébként a kérdésed azért is fura, mert swap esetén is előfordulhat, hogy megtöltöd a memóriát és a swap-ot, ha annyira "intenzíven" használod. Szóval végső soron a swap létezése nem változtat a helyzeten. Live-ban a teljes rendszer a memóriában van, ezt ne felejtsd.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82492) tordaitibi válasza Denizer (#82486) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

ddccontrol és ennek a guija a gddccontrol ez überkirály
Valamint KDE alatt a Brighty kisalkalmazás, ez a nem igazi backlight csak a gammát állítgatja. de kiül a panelra és egérgörgővel szabályozható a fényerő, roppant praktikus.
Van ilyen más de-hez, asszem XFCE alatt talán...?
lxqt-config-brightness ez is működik. Azért talán mert 2 éve nem indítottam xfce munkamenetet, nem tudom fejből.

(#82493) ubyegon2 válasza tordaitibi (#82492) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

& Denizer

Most, hogy mondod, tényleg tudja ezt az Energiakezelő app is! Jobbról a 2. kis elem ikon.

Ha nem egérgörgő, akkor balkatt és csúszka.

[ Szerkesztve ]

(#82494) Alveus


Alveus
tag

Sziasztok

olyan segítséget szeretnék kérni, hogy raid0 tömböt akarnék gyártani 3 lemezből mdadm-el. Ez össze is jön, megvan a rendszer le van formázva, tudok rá másolni stb, de amint újra indítom a gépet, a tömb eltűnik, valamit biztos kihagyok, de nem tudok már rájönni mit, már több leírást is néztem.

Valaki lenne olyan kedves, hogy lépésről lépésre leírná mit és hogyan? Valószínűleg igy gyorsabban végzünk. Köszi, Ubuntut használok

(#82495) tordaitibi válasza ubyegon2 (#82493) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nekem a gyari fenyero sose mukodott a 4 pc-m egyiken se ezert hasznalom a kulso appokat amik tokeletesen szabalyozzak a fenyerot.

(#82496) Horvi válasza Alveus (#82494) üzenetére


Horvi
őstag

Esetleg ez? Különösen ez a rész:

Hello darkness, my old friend...

(#82497) Alveus válasza Horvi (#82496) üzenetére


Alveus
tag

lehetséges hogy kimaradt, már nem tudom, de most tutira beírtam, le is fut, a fájlban ott a bejegyzés, és restart után sehol sincs a tömb, és a legszebb, hogy a lemezeken sincs nyoma, tehát nekiállok újra és nem szól, hogy ilyen-olyan maradványok vannak a lemezeken. viszont akkor majdnem biztos, hogy itt valami nagyobb nyűg lesz :(

(#82498) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok! :)

Egy olyan problémába ütköztem, hogy szinte lehetetlen feltelpíteni a Steam-et Ubuntu 20.04 64bit OS-re. :W

Próbáltam UI-on a szoftver áruházból, konzolból sudo apt-get install steam parancsal, de a weboldaláról letöltött .deb telepítővel is. Mindegyik esetben ugyanoda jutottam, telepítés után első indításkor további függőségeket akar telepíteni, amit nem sikerül neki.

"You are missing the following 32-bit libraries, and Steam may not run: libc.so.6"

Ezek a thread-ek alapján próbálkoztam, eredménytelenül:
https://askubuntu.com/questions/698249/cant-install-steam
https://itectec.com/ubuntu/ubuntu-cant-install-steam-because-of-unmet-dependencies/

Valakinek van tapasztalata ezügyben? Az legnépszerűbb Linux distro, a legnépszerűbb szoftver gaming köröben, és power userként 1 óra alatt nem sikerült felraknom. :(
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#82499) lev258 válasza Sidorovich (#82498) üzenetére


lev258
veterán

A .deb fájlt melyik program kezeli nálad? Nekem a Gdebi-vel eddig mindig rendben ment.
Esetleg: sudo apt-get install libc6-i386

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82500) moongoose válasza fatpingvin (#82478) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Felraktam a htop-ot.

Valami gyanús...?
Most 8 példányt futtat

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.