Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82851) lev258 válasza Barret001 (#82850) üzenetére


lev258
veterán

A Minitube a barátod. [link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82852) CPT.Pirk válasza Barret001 (#82850) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

HD4570 vga van benne? Ha igen, akkor elvileg tudja a h264 kódolású youtube videókat hardverből lejátszani. Ahhoz viszont Firefox kell, és azon belül is fel kell tenni a h264ify kiegészítőt, ami rákényszeríti a Youtube-ot, hogy a modernebb megoldások helyett h264 videó streamet jelenítsen meg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82853) Warton


Warton
őstag

Puppylinuxot próbálom telepíteni és nagyon elakadtam. :O Eddig semmi gondom nem volt vele, mert alapvetően CD-re írtam ki, ezúttal viszont nagyon USB-t kéne használnom, mert nincs CD olvasó a gépben.

1. oldalról letöltöttem a fossapupot
2. USB windows10-ben leformatálva fat32-re bedug, flashelem az isot reája etcherrel (rufussal is ugyanez a probléma), kiírja minden király.
3. Indítom a gépet bedugom az usb-t és ezt a hibát kapom.
4. Semmi probléma ITT a megoldás

Nos a problémám az, hogy windows10-en keresztül nem látszik a flashelt usb, hogy átírjam a cd-t usbflashre a cfg fájlban. Manjaron látom az USB-t, meg is tudom nyitni a fájlt, de nem tudom módosítani, oké kimásolom és átírom ott kicserélném akkor meg azt írja kevés a hely az usb-n Miva? 4 GB-os, amiből használ 300MB-t. Próbáltam gpartedben is valamit henkölni az usb-n, hogy legyen rajta szabad hely persze sikertelenül...
Esetleg valakinek ötlet?

(#82854) CPT.Pirk válasza Warton (#82853) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Először Manjaro alatt Gparted vagy KPartedben csinálnék egy új "ms-dos" partíciós táblát a penre, egy szem fat32-es partícióval. Aztán utána megnézném azt az easyDD-t vagy a másik megoldást.

Plusz előfordulhat, hogy komolyabb pendrive művelet után ki kell húznod és vissza kell dugnod a gépbe, hogy minden rendben legyen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82855) Kacsasült válasza Barret001 (#82850) üzenetére


Kacsasült
junior tag

264-es kiterjesztest hasznalsz?

Edge-hez is elerheto

[ Szerkesztve ]

(#82856) Barret001 válasza Kacsasült (#82855) üzenetére


Barret001
addikt

Egyenlőre ismerkedés van :D Nulláról!

(#82857) Barret001 válasza CPT.Pirk (#82852) üzenetére


Barret001
addikt

Köszi! Kipróbáltam,úgy néz ki,javult! 720P-mar fut :)

(#82858) Kacsasült válasza ubyegon2 (#82816) üzenetére


Kacsasült
junior tag

Koszi, mentettem

(#82859) Warton válasza CPT.Pirk (#82854) üzenetére


Warton
őstag

Próbálkoztam más distrokkal dettó nem sikerült működésre bírni, aztán próbáltam az USB sticket egy másik laptopba dugni hátha ott működik és csak a biosba fákkoltam el valamit (nem tudom mit, mert beállítási opció kb. nulla). Másik gépben se működik.

Két USB-vel is próbálkoztam és most már kb. mindkettő halott. Windows javítaná bedugás után, de nem tudja). Az egyik egy régi gagyi cucc azon nem nagyon csodálkozom, bár eddig gond nélkül ment, viszont a másik egy 8GB nullkilóméteres Maxell. Nem tudom, hogy a flashelés vágta őket tönkre (nemhiszem), vagy már eleve a végüket járták.

Mindenesetre érdekes, eddig kivétel nélkül mindig DVD-ről telepítettem linuxot és sose volt semmilyen gondom a telepítéssel, USB-ről viszont úgy látszik képtelen vagyok rá per pillanat. :( Legalábbis, amíg nem veszek még egy harmadik USB sticket. :F Nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek, inkább az utóbbi. :DDD

(#82860) CPT.Pirk válasza Warton (#82859) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Win alatt két progit próbálj meg rá:
-rufus
-és ezt a HP célprogit: [link]

Linux alatt meg szerintem tudnod kellene partíció szerkesztő alól új partíciós táblát létrehoznod az eszközön. Ez így már 3 lehetőség, valamelyik csak menni fog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82861) Warton válasza CPT.Pirk (#82860) üzenetére


Warton
őstag

A rufust próbáltam, az volt az első, amivel nem sikerült, aztán az Etchert. Szerintem az USB-im nem kóserek, de furcsa, hogy a két működő USB-ből mostanra két RAW fájlrendszerű roncs lett.

(#82862) Barret001 válasza Warton (#82859) üzenetére


Barret001
addikt

Fura,telepítéssel szinte csak jó tapasztalataim vannak! Természetesen csak pendrive,már nem dvd-zek,ha nem muszály :) Linux pikk-pakk felmegy! Winnel sokat szoptam régebben pendrájvos telepítésekkel...

(#82863) CPT.Pirk válasza Warton (#82861) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt a HP progit nézd meg. Volt olyan pen, amit csak az hozott helyre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82864) Warton


Warton
őstag

Windowsos parancssorban történő trógerkodás (convert, chkdsk meg ilyenek) és egy kínzóan hosszadalmas kb. negyedórás formázás után a Maxell el kezdett működni. Aztán a Rufus beállításai között találtam egy izgalmas opciót (ami persze egy nyilacskával jött el, hogy száradjon le a keze a fejlesztőnek), ami pont rámillik és bepipáltam és flash után berakva a másik gépbe simán bootolt az usbről.
Az alábbi képen látható a megoldás:

(#82865) Barret001 válasza Warton (#82864) üzenetére


Barret001
addikt

Egyik stick nekem is elszaródott.. Lefagy tőle a bios...Amúgy ezt leszamitva működik.Mármint ha működő gépbe dugom.Pedig eleinte jó volt.

(#82866) Vasti74 válasza Warton (#82848) üzenetére


Vasti74
aktív tag

OK, legyél pozitív, küldd a pozitív energiákat a procinak is: máris hasítani fog minden rajta ;-)

Tényleg nem akartalak bántani, cseszegetni, a gépedet sem akartam leszólni: de egyszerűen néha vannak falak, amiket nem lehet sem átugrani, sem megkerülni ;-)

(#82867) Barret001


Barret001
addikt

Terminálba beirok egy parancsot,utána jelszot kér,de a kurzor már le van fagyva...
Billentyuzet sem magyar,ehh sok itt a baj.

(#82868) sh4d0w válasza Barret001 (#82867) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs lefagyva, várja, hogy beírd a jelszót, de erről nem kapsz visszajelzést... :U

https://www.coreinfinity.tech

(#82869) Barret001 válasza sh4d0w (#82868) üzenetére


Barret001
addikt

Köszi :) Billentyuzetet hogy lehet magyaritani? y-z fel van cserelve.

(#82870) tordaitibi válasza Barret001 (#82869) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A telepítésnél kellett volna.
Most Beállítások, Billentyűzet, vagy Területi beállítások.
Bill--magyar, és ne az alapérelmezettet válaszd hanem legalul a standard.

Terminál meg nem ír ki a jelszónál semmit ha valaki a hátad mögött áll, ne lássa.
De írd be és enter. nem fegyott le.

[ Szerkesztve ]

(#82871) ubyegon2 válasza Barret001 (#82867) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ehh sok itt a baj.

Egyetértek veled. Veled, nem a Linux-szal. ;]

Pikkpakk felrakod, nekiugrasz, de nem emlékszel arra, amit tegnap mondtak róla! Nem olyan, mint a Windows, jobb. Csak éppen kicsit oda kéne figyelned az elején. Idevetsz pár szót, hogy már megint minden szar, de le nem írnád, mi a nagynénéd térgyekalácsát csináltál! Akkor meg minek írod le, úgysem tud senki segíteni. Érted a lényeget?

Szóval mit írsz be a terminalba és mit látsz pontosan?

Nekem svéd bill-em van, na és? Lehet, hogy nálad a megjelenített karakterek nem magyarok? Mi ennek a megnyilvánulása? Pont úgy telepítetted fel azt a jó kis Linux Mint-et, mint én, ez a gyanúm. Mint én 2021-ben, pedig talán úgy kellett volna, mint én 2013-ban, rohadt figyelmesen, mert ez nem Windows!

Szóval érthetően írd le, mit balf*szkodtál el, hogy megmondjuk a megoldást. Ez egy olyan egyszerű rendszer, hogy nagyanyámnak felrakom és haláláig használja, szóval ne balf*szkodj léci ennyit! :D (bocs a szóismétlésért)

[ Szerkesztve ]

(#82872) Barret001 válasza ubyegon2 (#82871) üzenetére


Barret001
addikt

Most telepitettem fel a minitube-t! 9 file hiányzott hozza.Azokat egyenkent feltelepitettem,es utana a tube-t.Beirtam terminalba hogy minitube,es most youtube videot nezek vele .) Azert mar vannak reszeredmenyek.

(#82873) Barret001 válasza ubyegon2 (#82871) üzenetére


Barret001
addikt

A tobbiek segitettek sokat,es van eredmenye! Neked is koszi.

(#82874) CPT.Pirk válasza Barret001 (#82872) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végül is mit raktál fel? Mint XFCE-t?

Ha felraksz egy minitube-ot a csomagkezelőből (akármi is a neve Mint alatt), akkor az lehúzza magától a kellő függőségeit. Utána pedig nem a terminálból kell indítani, hanem ott lesz a menüben, ahogy a többi program is.

A terminál nem is feltétlen arra való, hogy grafikus programokat indíts onnan. Olyat max akkor szoktunk csinálni, ha valamiért szeretnénk pl. debug infókat látni és oda kiírja az adott program.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82875) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#82874) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Kimondottan ellenjavallt privilegizált indítás esetén.

https://www.coreinfinity.tech

(#82876) Barret001 válasza CPT.Pirk (#82874) üzenetére


Barret001
addikt

Linux lite emerald? Sokat kipróbáltam,bele keveredtem...Asszem ez az.alapértelmezetten egy sárga madártoll volt a háttérkép közepén. Már sikerült a magyar billentyűzet is! Eddig minden sikerült,megyek sorban...most virtuális billentyűzet kellene,szeretek egérrel írni.Azt magamtól még nem találtam meg.

(#82877) Barret001 válasza CPT.Pirk (#82874) üzenetére


Barret001
addikt

Telepítés közben hivatkozott valami másik verzióra,lehet hogy már fent volt valamilyen formában? Első napom a Linuxxal! Elhiszem hogy másoknak első nap már jól megy,nekem nem.de talán majd belejövök... Közben megtaláltam! Youtube app néven...

[ Szerkesztve ]

(#82878) ubyegon2 válasza Barret001 (#82872) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na látod, megy ez könnyen, hamar ráérzel erre Te is! Nem kell egyből idegeskedni, ha valamit balf*szkodsz és nem működik. :D ELső hsz-ed óta már használod egy egész napja! Úgy emlékszem, hogy a Linux Mint Mate verzióra cuppantál rá.

A Menüt gondolom már felfedezted, elméletileg a Mate változaton is default fenn van a virtuális vill, nem tudom most mi a neve, de ha megnyitod a Menót és a kereső sorba beírod, hogy virtual, a mellette lévő oszlopban meg kell jelennie és csak rákattintasz. A default fenn lévő programok mind ott érhetőek el.

Ja most látom, hogy Linux Lite-ot raktál fel inkább, jól tetted, azt szerintem senki nem használ, legalább fel tudod fedezni magad, mi hogyan működik, igaz ami nem DE függő, az itt is ugyanaz, mint a Ubuntu és Linux Mint-ek alatt.

Az kifejezetten jó, ha nem azt csinálod, amit megbeszélünk egyébként. :K

Senkinek nem ment könnyebben amúgy első nap, sőt első héten, hónapban sem, max jobban figyeltek a segítők tanácsaira. :N

[ Szerkesztve ]

(#82879) tordaitibi válasza sh4d0w (#82875) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kivéve nálam pl. sudo thunar :B
Fantasztikus érzés! :)

(#82880) fatpingvin válasza tordaitibi (#82879) üzenetére


fatpingvin
őstag

grafikus cuccot root joggal futtatni ettől én alapvetően kicsit rosszul vagyok. ha fájlkezelő kell rootként akkor mc :P

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82881) Barret001 válasza ubyegon2 (#82878) üzenetére


Barret001
addikt

Ezt sikerült felrakni...sok apró gond miatt.Pl a puppy pendrájvja lefagyasztotta a biost,nem tudtam róla bootolni.mikor kipróbáltam jó volt,telepítéskor már nem indult a gép.Raktam rá valami mást ami elindul! Ez elindult,és fel települt.elsőre örülök hogy működik! Még egy virtuális billentyűzet kell,és szerintem csak be kell lakni. Hogy lehetne olyan felbontást alkalmazni,ami ENNEK a linuxnak nincs a listájában? 1366x768. q4os tudta! Full hd-n a linux vízszintesen csíkozik,mindegyik! Windows nem csinálta.Kisebb felbontáson már jó.Viszont az a felbontás ami "natív",ebben a linuxban nincs...

(#82882) Barret001 válasza tordaitibi (#82870) üzenetére


Barret001
addikt

Köszi a segítséget,másodszorra sikerült is!

(#82883) ubyegon2 válasza Barret001 (#82881) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

onboard szerintem működik azon a disztrón is, szóval vagy Synaptic-ból vagy terminal-ból fel tudod rakni, ja bocs, ez a virtuális bill.

Mint említettem, ha olyan disztrót raksz fel, amit senki más nem használ, akkor a legtöbb kérdés megválaszoltalan marad. Ubuntu-k és Linux Mint-ek, ezeket kerüld, ha nem akarsz gyors válaszokat, persze a terminalos megoldások ettől még ugyanúgy működnek, de a xrand-nak éppen van egy GUI-s frontendje, az arandr, próbáld meg felrakni és ezzel beállítani a felbontást.

Tudod, terminal megnyit és beírod:

sudo apt install arandr onboard

Egymás után beírhatsz több program nevét is, ha valamelyik nincs a default tárolóban, akkor visszadobja és célszerű újra beírni a parancsot, már anélkül a programnév nélkül.

Az Ubuntu tárolóit mindenki ismeri, így a Linux Mint-ét is, mivel a fő tárolók ugyanazok, a Linux Light nem tudom milyen tárolókat használ, de elkezdhetsz haladni is kicsit, állapítsd meg! Egy inxi -Fxxx parancs terminal kimenete sokat segítene rajtad, ide berakva, nyilván Programkód kijelöléssel.

így nézzen ki kb, ne ömlesztve másold be:

ubyegon@Mint-C-20:~$ inxi -Fxxx
System:
Host: Mint-C-20 Kernel: 5.4.0-96-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc
v: 9.3.0 Desktop: Cinnamon 5.2.7 wm: muffin 5.2.0 dm: LightDM 1.30.0
Distro: Linux Mint 20.3 Una base: Ubuntu 20.04 focal
Machine:
Type: Laptop System: Hewlett-Packard product: HP EliteBook 8570p
v: A1029D1102 serial: <superuser/root required> Chassis: type: 10
serial: <superuser/root required>
Mobo: Hewlett-Packard model: 17A7 v: KBC Version 42.38
serial: <superuser/root required> BIOS: Hewlett-Packard v: 68ICF Ver. F.62
date: 04/07/2015

[ Szerkesztve ]

(#82884) Barret001 válasza ubyegon2 (#82883) üzenetére


Barret001
addikt

egy darabig gyakorolgatok,aztán telepítek rá "elterjedt" oprendszert. Most vinyó van benne,ssd.t még le kell menteni.Aztán arra megy majd az új! :) Olyan,amit sokan használtok,és gyenge gépre megfelel. Szeretek ilyesmivel molyolni,ez szórakozás.Szóval nem fárasztó.(nekem) :D

(#82885) sh4d0w válasza tordaitibi (#82879) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Megérdemled :U

https://www.coreinfinity.tech

(#82886) ubyegon2 válasza Barret001 (#82884) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azzal amúgy semmi baj nincs, ha próbálkozol mindenféle disztróval, sokan így indítanak. ;] A nagyon elterjedt disztrót inkább akkor célszerű felrakni, ha nem nagyon akarsz ismerkedni magával a Linux-szal. Ha azt mondod, hogy kicsit tanulgatni szeretnéd az alapjait, már mondom is, hogy rakj fel egy Debian stable verziót! Viszont ha szórakoztat a dolog, akkor szerintem nem lesz semmi gondod, főleg ha elfogadod, hogy ez nem Win! ;) Kicsit türelmesebben csináld ezeket a dolgokat, hiszen qrvára nem tudod még, mit csinálsz!

[ Szerkesztve ]

(#82887) Barret001 válasza ubyegon2 (#82883) üzenetére


Barret001
addikt

Van itt minden :

(#82888) tordaitibi válasza Barret001 (#82887) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Onboard? En azt hasznalom evek ota.

(#82889) Barret001 válasza tordaitibi (#82888) üzenetére


Barret001
addikt

Az! Én is függő vagyok. Kötelező!

(#82890) fatpingvin válasza tordaitibi (#82888) üzenetére


fatpingvin
őstag

a tabletemen nekem is van felrakva :D gyűlölöm mert kegyetlenül lassú. mondjuk nem tudom mit vártam...

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82891) gregory91 válasza Kacsasült (#82810) üzenetére


gregory91
senior tag

Nem fogsz találni,egyébként is felesleges,mert nem ezen múlik a használat.Inkább bizonyos összetevőkhöz kellene dokumentumot használnod ehhez persze elég pl a google is.Parancs használatához a program -h vagy program --help vagy a man programnev is elég lehet akár.
Például a beállítások esetében elég körülnézned a beállítások között, nagyon gyorsan felfogod találni magad.Nem igazán értem a windows beállításainak pakolásait....ami manapság megy rajtuk omg...
Akkor jöjjön néhány ellenvélemény: páran írták a mate vagy cinnamon-t én valahogy nem tudtam megbarátkozni hiába akartam,olyan alkalmazhatóságot nem találtam mint a xfce-ben van : Az xfce startmenüjéből kb 2 kattintással indíthatóak el az alkalmazások(egér rámutatással el navigálsz oda,hozzáteszem azt is hogy tisztára win98/win95 feelingű).
A linux nem az ördögtől származik ahogy némelyek írnák....

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#82892) Ueda válasza sh4d0w (#82813) üzenetére


Ueda
senior tag

Na ... valami ilyet akartam :

parancs=$(cat ~/súgó.txt | fzf) && history -w && echo $parancs >> ~/.bash_history && echo $parancs >> ~/.bash_history && history -r && fc -s -1

forrás, ami segített : https://matt-a-bennett.github.io/fzf_launcher/full_code.html

Az egyszerűbb változata így is működhetne (ha van pipe, azzal elhasal pl. sudo dmesg | grep error) :

command $(cat ~/súgó.txt | fzf)

A legelső formulában a

echo $parancs >> ~/.bash_history

2x kell megismételnem, mert valamiért nem úgy működik, ahogy vártam volna.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#82893) ubyegon2 válasza gregory91 (#82891) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

olyan alkalmazhatóságot nem találtam mint a xfce-ben van : Az xfce startmenüjéből kb 2 kattintással indíthatóak el az alkalmazások(egér rámutatással el navigálsz oda

Túl erősen nem kereshetted, az tény! :D Cinanmonban már ezer éve így van. Gyanítom a Mate felületen is, bár ott régebben a default Menüt mindig lecserélték a rutinosabbak, nem ismerem túlzottan. Így látatlanba is elhiheted, hogy nem az XFCE a legkomfortosabb DE, viszont ez pont olyan, hogy aki először valamelyikkel megbarátkozott, annak az a legtutibb. Nekem is bizonygathatták évek során, hogy a KDE milyen tuti, ha először a Cinnamon fogott meg. Én meg azt használom lassan 8 éve. De ha nem lenne, simán meg tudnám szokni bármelyik DE-t, mert azért kipróbáltam az összeset és Windows használók számára elképzelhetetlen, mennyire rugalmasan kezelhető mindegyik felület és mennyire átalakítható saját kedvünkre.

a man programnev is elég lehet akár.

Azért ezt totál laikus kezdőnek én nem tudnám javasolni, kb 1 óra alatt rakná vissza minden Wines a régi OS-t, ha a manualokból kéne használnia a programokat. ;]

(#82894) gregory91 válasza ubyegon2 (#82893) üzenetére


gregory91
senior tag

"Túl erősen nem kereshetted, az tény! :D"

Pedig de, nekem elhiheted. :P

Default lecserélni valami ismeretlenre? Az valami rendszeren kívűli "csiszolás" lesz, csináltam is olyat,de most nincs hozzá "életkedvem".

A man jó offline súgó tud lenni ha feltöltik tartalommal(van mikor fel is töltik).

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#82895) ubyegon2 válasza gregory91 (#82894) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pedig de, nekem elhiheted.

Simán elhiszem, én is sokat keresgéltem, próbálgattam, mégis maradtam az először megszokottnál.

Default lecserélni valami ismeretlenre? Az valami rendszeren kívűli "csiszolás" lesz, csináltam is olyat,de most nincs hozzá "életkedvem".

Nem, amúgy ez nem rendszeren kívüli csiszolás, benne van a DE saját dolgai között, mivel van többféle Menü és egyet kiválasztott a kiadó, de minden gond nélkül fel lehet tenni másik sajátot. Ez minden DE-nél megvan szerintem. Persze nyilván kis eltöltött idő a disztróval nem fog ártani, ha ilyeneket csereberél a user.

A man jó offline súgó tud lenni ha feltöltik tartalommal

Az a gond, hogy az egész nyelvezete laikusoknak értelmezhetetlen, mivel olyan szakkifejezéseket tartalmaz, ami szintén kínai egy kezdőnek és csak pislog, hogy mivan??? ;]

Például particiókkal kéne valamit csinálni, semmi gond, nézzük a man fdisk helpet..... :Y Ez még viszonylag simaliba amúgy.

(#82896) gregory91 válasza ubyegon2 (#82895) üzenetére


gregory91
senior tag

Vagy nézz rá a man chromium - ra. :DD

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#82897) májkimiki válasza ubyegon2 (#82895) üzenetére


májkimiki
őstag

Nagyon sokáig Xfce FUN voltam bármilyen disztrón. Pár kattintással, egy-két configgal helyben voltam. Ez már múlt idő, sajnos mikor elkezdték a GTK2-ről a GTK3-ra átállást. Úgy apránként jött mindig valami bug-gebasz, anyám kínja ami nem tetszett. Mert a megszokott stabilitás köddé vált számomra. Azóta gyakorlatilag el is engedtem, nem érdekel. Mondjuk közben változtak a szokásaim is. Most azt mondom, ha egy konzekvens és észre vehetetlen, stabil, omlásoktól és gebaszoktól mentes DE-t keres valaki. Az a Pantheon DE-ben megtalálja. Viszont mindezt, csak az ElementaryOS-ben kapja így.
Tudom ez Ubi alap, de a fejlesztők átszabják rendesen.
Arch-ra is feltoltam a Pantheon-t, de az anyám kínja sem akar optimalizálni egy standard bináris csomagot. Nem, nagyon nem az a Pantheon az Elementary-ban és nem ugyan az felrakva Arch-ra.
Arch-ot csak és kizárólag Cinnamon DE-vel használok. Ott viszont az élmény és a használhatóság, hozza a Mint szintjét. Sőt, jobban.

(#82898) ubyegon2 válasza gregory91 (#82896) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hát ez ahhoz képest, hogy egy böngésző man-ja, nem túl hosszú! Azt hittem egy kisregény lesz. ;]

(#82899) ubyegon2 válasza májkimiki (#82897) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Arch-ot csak és kizárólag Cinnamon DE-vel használok. Ott viszont az élmény és a használhatóság, hozza a Mint szintjét. Sőt, jobban.

Ez viszont meglep, a régebbi kiadások Cinnamonnál, ha nem Mint-tel használtam, elég fapadosnak tűntek, no persze tény, hogy nagy munkát raknak bele a fejlesztők, anno a KDE változattal is azért álltak le, hogy a Cinnamon felületet tudják komolyan fejleszteni. Pár éve Debianra tettem fel, ott azért kellett sokat dolgoznom, hogy a Mint Cinnamonhoz hasonló legyen. :K

[ Szerkesztve ]

(#82900) sh4d0w válasza májkimiki (#82897) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Már hogy fan, nem fun.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.