Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82701) fatpingvin válasza Doky586 (#82700) üzenetére


fatpingvin
őstag

32.

Freescale MPC8543 van benne, ez egy e500 alapú SoC, két darap 32 bites PowerPC architektúrájú maggal.

A brosúrában az egy elírás.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82702) gregory91 válasza Doky586 (#82686) üzenetére


gregory91
senior tag

Vagy rossz fájlrendszerrel próbálsz csatolni vagy hiányzik a kérdéses fájlrendszert támogató csomag,de lehet rosszabb is(partition is bad).

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#82703) K0zm0 válasza ubyegon2 (#82690) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Ígérem bepótolom! :D Mostanában baromi kevés az időm, mert meló mellett már az új munkához szükséges dolgokat tanulom.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#82704) Vasti74 válasza Doky586 (#82700) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Szerintem ez csak a memória busz szélessége, a procija ettől még lehet 32 bites. Marvell Kirkwood mv6281 proci van benne amúgy, de nem találok róla túl sok infót - talán túl álmos vagyok már ;-)

(#82705) csixy válasza ubyegon2 (#82691) üzenetére


csixy
addikt

Pedig nem volna hűlyeség amúgy, ha van elég RAM.
A swapra visszatérve a rendes rendszeren a 32 Giga RAM-hoz 2Giga swap file-t csinált, de még így a RAM-ba betöltve is lefoglalt 512MiB-ot swapnak.
Kezdem megszokni ezt tapipadot.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82706) Vasti74 válasza fatpingvin (#82701) üzenetére


Vasti74
aktív tag

...az a DS209+, de ez + nélküli elvileg!

[link]

(#82707) fatpingvin válasza Vasti74 (#82704) üzenetére


fatpingvin
őstag

te ezt hol találtad? én Freescale MPC8543-t találtam, ami már csak azért is érdekes mert az egyik ARM a másik PPC.

szerk: lehet akkor hogy ezt benéztem, de a Marvell Kirkwood procik is 32 bitesek.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82708) gregory91 válasza Vasti74 (#82694) üzenetére


gregory91
senior tag

"De ezektől függetlenül a fájlrendszer lehet olyan szinten sérült, hogy kb. menthetetlenek a rajta lévő adatok..."

Nem egészen,a testdisk-el még menthető lehet.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#82709) lev258 válasza Doky586 (#82679) üzenetére


lev258
veterán

Végigmentél azon a leíráson, amit linkeltem? Mert ott a kiadott parancsoknak és azok sorrendjének lényeges szerepe van. Jó lenne látni, hogy pontosan mit csináltál végig.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82710) csixy válasza ubyegon2 (#82691) üzenetére


csixy
addikt

Már sejtem az okát az egér-bibinek. Matejicek kartárs a dev mappát nem buildeli bele a root fájlrendszerbe , tehát a squashfs-ből ez kimarad. Na megint nekiugrok! ... Pár óra alatt megvan. :)

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82711) fatpingvin válasza csixy (#82710) üzenetére


fatpingvin
őstag

ööööööö... biztos vagy benne hogy egy dynamically populated könyvtárat fixen bele kéne építeni az akármibe? inkább gondolkodtató kérdés mint tanács, de a /dev-et a kernel tölti fel mindenféle dolgokkal amikor feláll a rendszer.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82712) csixy válasza fatpingvin (#82711) üzenetére


csixy
addikt

Akkor az egeret hogy gyógyítsam meg?
677 elem 14,2kilobájt
Hát legfeljebb fejreáll tőle, de egyszer megpróbálom, csak nem lesz tőle öngyilkos a vas. Kikapcsolás után meg megy az egész a levesbe.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82713) j.bravo válasza lev258 (#82667) üzenetére


j.bravo
addikt

Hmm, nincs benne vm.swappiness sor.
Egyébként gyakorlatilag az összes sor ki van jelölve kommentnek (# -val kezdődik), bekezdésenként írja hogy adott dolog végrehajtásához eztésezt a sort uncommenteljük.
Simán a végére az ubyegon2 blogjáról linkelt oldalon (itt a "limiting swap wear" résznél) írt tipp (alábbi sorok) ha jól értem, megfelelő? ( 25 helyett mondjuk 10-zel ahogy javasoltad)

# Reduce the inclination to swap
vm.swappiness=25

Whatever.

(#82714) Doky586 válasza lev258 (#82709) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] Erre gondolsz?
Sajnos nekem ez kínai. Azt se értem mi az lvm? partíció? formázás? Már a mount is bonyolult.
Illetve ezt a mdadm után gondoltad, vagy a helyett?
Majd holnap még próbálkozok vele.

[ Szerkesztve ]

(#82715) lev258 válasza j.bravo (#82713) üzenetére


lev258
veterán

Igen, csak beírod a végére. Nálam 10-es érték van és 16 GB RAM.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82716) lev258 válasza Doky586 (#82714) üzenetére


lev258
veterán

A "How to mount" részen kellene végigmenni. Elvileg ugyanúgy kell történnie mindennek nálad, mint a képeken (csak más LVM megnevezéssel).
Az LVM annyit takar, hogy a partíciók nem fix objektumok, hanem dinamikusan változtathatóak (csak absztrakt formában léteznek). Én nem használom, de sok helyen (pl. NAS-oknál) népszerű.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82717) csixy válasza fatpingvin (#82711) üzenetére


csixy
addikt

Ezt tényleg nem díjazta. Akkor mi lenne, ha úgy telepíteném újra, hogy egy HDD-n lévő partíciót mountolnék be /dev mappának, ami örökre ott maradna a gépben és utólag így csinálnám meg a live linux remastert, amit mindig csak ezen a gépen indítanék live toram módban. Azért nem az SSD-re tenném ezt a /dev partíciót, mert az a cél, hogy ne legyen az SSD használva és a ramban lévő gyors rendszert használnám általában. Amikor frissíteni kell, akkor indítom az eredeti telepítést és frissítés után csinálok egy újabb live copyt, avagy egy csak erre a gépre való remastert a további toram használatra. A /home partíciót is érdemes lenne arra a HDD-re tenni és kihagyni a remasterből. Működhetne ez így???

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82718) growler válasza csixy (#82717) üzenetére


growler
őstag

Ha arra vetemedem hogy a belakott rendszeremről (Mint) saját .iso-t
(telepítőt) készítsek, akkor a grafikus Systemback-et használom. [link] [link]
[link]
A telepítése előtt, Mintnél szükség van egy kis mókolásra:
- "casper" törlése
- "live-boot" telepítése
Ezután jöhet a systemback telepítése.
- Saját telepítője van.
- A Firefox beállításai, könyvjelzői, a kiegészítők többsége ugyanúgy
megvannak/működnek mint a telepített rendszeren.

(#82719) májkimiki válasza csixy (#82717) üzenetére


májkimiki
őstag

A "Nagy Mágusok" közül Te lehetsz "Barna Radagast". :D
A "Nagy Fehér Mágus", azt mondta, hogy rákapott valami gombára.
:)) :DD :P

(#82720) sh4d0w válasza Vasti74 (#82699) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jól emlékszem, 386 volt a minimum követelmény a taskváltás képessége miatt.

https://www.coreinfinity.tech

(#82721) Doky586 válasza lev258 (#82716) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam ezekre a parancsokra SEMMI sem történik.

Feladom... :O

[ Szerkesztve ]

(#82722) lev258 válasza Doky586 (#82721) üzenetére


lev258
veterán

Az első korábban már működött. Akkor az mdadm-et is használtad. Ezek szerint hiába gondolod, hogy nincs RAID, mégis van (csak éppen 1 lemezes).
Vagy megpróbálsz logikusan, lépésenként nekiállni, vagy átviszed valakinek, aki ért hozzá. Persze kellene majd valami, amire le tudod menteni az adatokat.
Vagy tedd vissza őket a NAS-ba.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82723) lev258 válasza lev258 (#82722) üzenetére


lev258
veterán

Másrészt nem tudom, hogy az angol tudás hiánya miatt vagy figyelmetlenségből, de olyan parancsokat is begépelsz, amiknek semmi keresnivalójuk nincs itt, másik rendszeren alkalmazhatóak.
Megértem, hogy frusztrált vagy, de a kapkodással nem jutsz előre. Már megvan, hogyan kellene előrejutni, csak az kellene, hogy a te fejedben is elkezdjen összeállni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82724) Doky586 válasza lev258 (#82723) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, nem találtam a Linux Mint -re való leírást benne, csak más nevű linuxokra így próbálkoztam a többivel. :)
Ezért kérdeztem hogy a mdadm után gondoltad, vagy a helyett?

Mentenem nem kell, mert a nas szétszedése előtt mindent lemásoltam róla egy hdd-re, ezek a kiszedett lemezek egyike lett volna annak a 'mentése', de ha ennyire nehézkes hozzáférni akkor inkább törlöm és arról az ntfs lemezről visszamásolom erre az adatokat, nem éri meg ennyit küzdeni vele. :U

[ Szerkesztve ]

(#82725) Horvi válasza Doky586 (#82724) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem megéri "küzdeni" vele, nagyon sokat lehet tanulni belőle.

Hello darkness, my old friend...

(#82726) tordaitibi válasza lev258 (#82722) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem volt még dolgom NAS lemezzel, mármint így hogy menteni kellene róla.
Nem használ valami ködolást, mint pl. a kamerarögzítő DVR-ek? Azoknak a lemezeiről se lehet semmit lementeni.

(#82727) Warton válasza Doky586 (#82724) üzenetére


Warton
őstag

Linux Mint esetében mindig a Debian/Ubuntu-t kell használni.

(#82728) lev258 válasza tordaitibi (#82726) üzenetére


lev258
veterán

Lehet olyat is, de ezen nem volt extra védelem.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82729) Vasti74 válasza Doky586 (#82724) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Ha le van mentve, miért szívatod magad?! ;-)

OK, tanulni kell, de ha most csöppensz a linuxozásba, nem biztos, hogy ilyennel kell kezdeni ;-)

Ha mentésre kell a kiszedett vinyó, egyszerűen nyessél le róla minden partíciót, aztán particionáld - formázd újra olyan operációs rendszer alatt, ami alatt használni fogod.

lvm-es tudás híján nekem ötletem sincs a dologra amúgy :-( És két lemezes NAS-al sem volt ilyen dolgom még.

De azért kíváncsi vagyok rá nagyon, hogy mit ügyeskedett a NAS??? Kérdezd meg a Synology topicban, mert ez már nem elsősorban linuxos, hanem inkább Synology specifikus dolog ;-)

(#82730) Doky586 válasza Vasti74 (#82729) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azóta már megoldottam a kérdést egy diskpart clean-el.. :))
A mentésből használati lemez lett és csináltam a törölt lemezre egy mentést.

Igazából azt hittem évekig hogy ha tönkremegy a NAS akkor simán hozzáférek az adataimhoz ha átteszem őket PC-be és bootolok pendriveról egy Live Linuxot. Annyira biztos voltam benne hogy ki sem próbáltam. Még szerencse hogy sosem ment tönkre, mert ez (néha?) nem ilyen egyszerű..

(#82731) tordaitibi válasza lev258 (#82728) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem erre gondoltam hanem valami agyament tárolási megoldásra.

(#82732) anorche1


anorche1
őstag

Az tok jo, hogy mar a kernel resze az ntfs kezeles, de a fajlkezelok mikor kezdik el hasznalni? A dolphin es a pcmanfm-qt sem tudja csatolni kattintasra a ntfs diskeket, kezzel kell (mount -t ntfs3 /dev/... /.../...).
Vagy van erre megoldas?

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#82733) Sonja válasza anorche1 (#82732) üzenetére


Sonja
veterán

Arch Wiki írja a megoldást, nálam bevált.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#82734) CPT.Pirk válasza anorche1 (#82732) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fixen csatolni őket az fstab-on keresztül?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82735) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Steam Deck kapcsán megkérdezték a Fortnite mögött álló Tim Sweeney-t az Epic-től, hogy lehet-e majd futtatni a játékot az SD-n. A Fortnite használja az EAC és a BattleEye anticheatet is egyszerre.
A válasz az volt, hogy nem, mert nem tudja garantálni, hogy a Linuxon könnyen telepíthető különféle custom kerneleket nem használják-e csalásra. https://www.youtube.com/watch?v=y5S2QWo0m7Y

Érdekes vélekedés, miközben léteznek pl. szignált kernelek.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82736) j.bravo


j.bravo
addikt

Swappiness pipa, köszönet lev258-nak!

Trim ütemezéssel kapcsolatban az alábbiakra jutottam ubyegon2 logout cikkében írtak szerint:

Ez alapján mintha 4 naponta menne:

Itt viszont úgy tűnik mintha elvben hetente, de gyakorlatilag minden (re)boot után?

Tulajdonképpen akkor, ha nem folyamatos üzemben megy a gép, hanem csak amikor kell, minden indítás után lefuttatja a trim-et, azaz öröm, boldogság, hátradől, sört szisszent?
:R

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#82737) ubyegon2 válasza j.bravo (#82736) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a második parancs így kora reggel saját csekkolásom alapján kicsit értelmetlen, már ha a valós TRIM végrehajtására vagyunk kíváncsiak, ez magának a services-nek a meglétét ellenőrzi....

Az első parancsod azt mutatja, hogy heti rendszerességre van állítva az fstrim, ezt mutatja a 4 days left megjegyzés is a kimenetben. Szóval boot/reboot alkalmával ellenőrzésre kerül, hogy be van-e kapcsolva a weekly TRIM/discard, a systemctl list-timers -a leírja az időzített szolgáltatások végrehajtásának idejét is.

systemctl status fstrim.timer parancs kimenetét nézd meg, nem tudom miért nem ez van inkább a blogban..... :B

ubyegon@mint203-8570p:~$ systemctl status fstrim.timer
● fstrim.timer - Discard unused blocks once a week
Loaded: loaded (/lib/systemd/system/fstrim.timer; enabled; vendor preset: enabled)
Active: active (waiting) since Thu 2022-02-10 08:09:55 CET; 29min ago
Trigger: Mon 2022-02-14 00:00:00 CET; 3 days left
Triggers: ● fstrim.service
Docs: man:fstrim

febr 10 08:09:55 mint203-8570p systemd[1]: Started Discard unused blocks once a week.

Ebben látszik, hogy mikor lett ellenőrizve az active állapot és az is, mikor kerül sor a következő végrehajtásra.

[ Szerkesztve ]

(#82738) ubyegon2 válasza j.bravo (#82736) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hoppa, az utolsó mondatod elsikkadt....

Tulajdonképpen akkor, ha nem folyamatos üzemben megy a gép, hanem csak amikor kell, minden indítás után lefuttatja a trim-et, azaz öröm, boldogság, hátradől, sört szisszent?

Ez a nem folyamatos üzem számomra nem értelmezhető, ill túlugrottam rajta. ;]

No szóval ebben az esetben célszerű lenne beraknod az online TRIM discard opciót az FSTAB-ba, az ütemezett fstrim service maradhat nyugodtan active, a kettő értelemszerűen nem zavarja egymást.

(#82739) lev258 válasza CPT.Pirk (#82735) üzenetére


lev258
veterán

Én jogosnak tartom az érveit. Arról nem is beszélve, hogy ha nekik kellene custom kerneleket gyártani minden komolyabb Deck szoftverfrissítésnél, az valószínűleg nagyobb munka, mint amennyit az egész ér.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82740) CPT.Pirk válasza lev258 (#82739) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért kellene neki custom kernelt csinálnia? :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82741) tordaitibi válasza anorche1 (#82732) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom mit hasznalsz, Ubuntu nalam 3 gepen automatikusan mountolja, exfatot, ntfs-t is es rogton megjelenik a Dolphinba. Thunar ugyanigy.
Semmi fstab fixalas nem kell, erdekes is lenne a fixen sata lemezemen 3, a hordozhato ssd-n 4 darab ntfs particiot felvenni fstabba.
Volt olyan hogy nem jelent meg azonnal a fajlkezelobe de a /media/tibi alatt mindig ott van mindegyik, arra ketkatt es mar meg is jelent a particio.
Ha jol ertettem a gondodat.

(#82742) lev258 válasza CPT.Pirk (#82740) üzenetére


lev258
veterán

Az egyik probléma az EAC-kal, hogy Windows-on van egy kernel oldali driver része is. Linuxon ez problémákba ütközik. Zárt kód nem lesz a kernel része és Nvidia jellegű zárt drivert, ami beleforgatja magát a kernelbe, pedig nem egyik napról a másikra fognak összehozni. És folyamatos támogatást, javításokat is kellene biztosítani hozzá. A custom kernel-t azért írtam, mert abba beleforgathatnák, de a támogatást nem ússzák meg akkor sem (viszont így a Valve-val is szoros kapcsolatot kellene ápolniuk). Szóval nem éri meg a dolog (sok játékos esetén sem), csak ha teljesen új alapokra helyezik az anti-cheat rendszert.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82743) fatpingvin válasza CPT.Pirk (#82735) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez teljesen nyilvánvaló hogy mellébeszélés. tök egyszerűen nincs meg az üzleti szándék, ő bajuk.

az aláírt kerneleket inkább ne keverjük ide, nagyon nem lenne jó ha ebbe az irányba menne el az ipar.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82744) Ueda válasza tordaitibi (#82741) üzenetére


Ueda
senior tag

Az a classic fuseblk. A legújabb az ntfs3 lenne. Én is kiváncsi voltam rá, de nem erőltettem. Ha nincs adatvesztés, jó a régi is.

cat /proc/filesystems

lehet megnézni a listát.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#82745) ubyegon2 válasza tordaitibi (#82741) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyilván ilyenkor valami core alapú legózós disztróról van szó, ahol a user gondoskodik minden szükséges csomagról, de hogy mik ezek a csomagok, sok esetben csak menet közben derülnek ki!

Ubuntu alap nyilván tartalmaz mindent, ami kellhet, nekem Linux Mint alatt kezdetektől ment az NTFS kezelés filemanager-rel, de talán a 13 Maya esetén fel kellett rakni az ntfs-3g-t...szóval nem filemanager-függő ez a dolog és az sem biztos, hogy a felrakott szükséges csomagokat default használni is fogja a filemanager.

(#82746) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Laptopomban fejleszteném a wifi kártyát intel N6235-ről intel ac7260hmw-re.
Olyan helyen venném át a kártyát, ahol legfeljebb csak wifit tudok varázsolni, ha helyszínen ki tudnám próbálni.
Fog vajon működni az új wifi kártya vagy szükség lesz kábeles netre driver frissítéshez? (Mint 20.3 cinnamon)

(#82747) Vasti74 válasza Sanyi.mTs (#82746) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Szinte biztos, hogy nem kell driver-t telepíteni, működni fog kapásból.

Viszont: nem tudom, milyen laptop, de régebben volt olyan a BIOS-ban néha, hogy Whitelist, és csak az azon szereplő hardverekkel működött a gép...
Én ebbe futottam bele a Lenovo B590 laptopommal, amikor kedvet kaptam az ac-s wifi-re! Megvettem, beletettem, a gép BIOS-a meg kiírta, hogy nem fog működni, tegyek bele megfelelő kártyát.
Valami orosz fórumon valaki pár ajróért reszelt rá egy olyan BIOS-t, amivel megette az új wifi kártyát, de azért el kellett vele szórakozni...

(#82748) csixy válasza growler (#82718) üzenetére


csixy
addikt

Köszi megnézem.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82749) csixy válasza growler (#82718) üzenetére


csixy
addikt

" - "casper" törlése " ez it jelent_

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82750) csixy válasza growler (#82718) üzenetére


csixy
addikt

Korábban próbálkoztam a systembackkel, de akkor nem jártam sikerrel. Most sikerült live rendszert készíteni vele, de ez is eltökíti az nvidia drivert, pedig a Pop Os-t is az Nvidia miatt raktam fel, de ebben legalább működik az egér. A Matejicek félével sikerült a Linux Mintről egy működő Nvidia drájverest menteni, de abban nem volt jó az egér működése. Előbb-utóbb csak össze fog jönni egy teljes mentés. Most azért itt él a rendszer a RAM-ban. Elég gyors . :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.