Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82051) csixy válasza pepe62 (#82043) üzenetére


csixy
addikt

Nézd meg ezt a videót. Légyszives.
[Témák variálása]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82052) csixy válasza fatpingvin (#82045) üzenetére


csixy
addikt

:D Öregségemre.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82053) pepe62 válasza csixy (#82051) üzenetére


pepe62
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! Megnézem!

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#82054) fatpingvin válasza szimla65 (#82049) üzenetére


fatpingvin
őstag

teljesen biztos vagy benne hogy ez a legjobb céleszköz arra amire neked kell? mert a telepítési útmutató nagyon nem bizalomgerjesztő.

a konkrét kérdésedben nem igazán tudok segíteni, viszont az ADB és a fastboot lehet hogy segítségedre lesz. mindkettőt tudod telepíteni a hivatalos szoftvertárolókból.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82055) fatpingvin válasza csixy (#82052) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyeh :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82056) pepe62 válasza fatpingvin (#82050) üzenetére


pepe62
aktív tag

Persze, így van!..de az a 24 Mega Ram nem kispályás! (A studiogépemben sincs ennyi, bár oda semennyi sem lenne elég! :D)

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#82057) szimla65 válasza fatpingvin (#82054) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi!
Azon már túl vagyok.Megpróbálom máshol keresni a megoldást.
Ezt a progit már használtam Win-en.

[ Szerkesztve ]

(#82058) fatpingvin válasza pepe62 (#82056) üzenetére


fatpingvin
őstag

milyen 24 mega? ezt hol látod?

szerk: ja hogy a 24 giga ramomra gondolsz az asztaliban? :D hát na. 16ról indult, kell a virtuális gépeknem meg ha valami nagyobb adattömbbel dolgozom, aztán szereztem még 8-at, úgyhogy beleraktam azt is. a vidikari viccesebb, korábban egy HD4670-es volt benne, csak az mindig a halálért könyörgött ha valami nagyobb fehérje-térszerkezeti modellt néztem, úgyhogy cseréltem.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82059) csixy válasza fatpingvin (#82055) üzenetére


csixy
addikt

nekem még volt 486DLC vasam :) sőt eredeti plittyegetős 8086-os muzeális IBM gépem is.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82060) fatpingvin válasza csixy (#82059) üzenetére


fatpingvin
őstag

eh, én kicsi vagyok, nekem Pentium 3-as... mondjuk azt 2014-ig használtam amíg ki nem rohadt alóla az alaplap :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82061) Sonja válasza fatpingvin (#82047) üzenetére


Sonja
veterán

Így van, menőzzünk. :DDD

Ne is mondd a virtuális gépeket. Nagyon gyorsan el tud fogyni a 32GB is. :( Legalább 64GB kellene nekem meg 16 mag (32 szál). :K :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#82062) csixy válasza fatpingvin (#82047) üzenetére


csixy
addikt

Na ez is kitart egy darabig!!

Sonja#
Szép darab ez is!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82063) pepe62 válasza fatpingvin (#82058) üzenetére


pepe62
aktív tag

Igen 24 Gigára gondoltam, matekból mindig karót kaptam, de értetted.... :D....

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#82064) pepe62 válasza fatpingvin (#82060) üzenetére


pepe62
aktív tag

Az igen! Most ebben a "versenyben" átveszem az első helyet! ...(a pittyegős IBM, meg a C64 után persze! :D )..

Atari 1040ste-vel Creator (ezen már volt midicsatlakozó!) zeneszerkesztő progival toltam kezdetben! :D...meg volt a Cubase. Mindkét totál program egy floppyra elfért! Úgy kezdődött, hogy bekapcsolás után floppy be, miután betöltött, azután kelt életre a gép! Régi romantika! :DD

[ Szerkesztve ]

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#82065) fatpingvin válasza Sonja (#82061) üzenetére


fatpingvin
őstag

alacritty miért jó? grafikus környezetben valahogy sose éreztem problémának hogy nem a GPU rendereli a szöveget... nem kötözködés, tényleg érdekel.

amúgy nálam egyszerre max kettő fut, nagyon max 3 de olyan még csak egyszer volt. csak ugye közben a hostot is használom :P

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82066) tordaitibi válasza szimla65 (#82024) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha meg aktualis, delutan-estefele tudok segiteni.
Mielott barmi, megvan a gyari stock rom, anelkul nem sok ertelme van belevagni. Nem art a teljes rom+particiokiosztas es mindenkepp kell a scatter fajl is. Es akkor meg lehet imadkozni hogy a preloader meg mukodik, es kellene ennek a mode-nak a belepesi ismerete is.
Akkuval, akku nelkul, melyik gombok, power, volume up-down stb.

(#82067) szimla65 válasza tordaitibi (#82066) üzenetére


szimla65
aktív tag

Szia!
Köszi ,hogy segítesz.A gyári rom meg van scatter fàjl is.Az akku nem kivehető.A bekapcsoló és a hangerő+ volt a revcovery(kínai).Úgy írja,hogy mikor betöltötte a fájlokat akkor meg kell nyomi a download gombot és utánna a hangerő- gomb nyomása és rá dugni az usb kábelt,majd elengedi a hangerő gombot.

(#82068) tordaitibi válasza szimla65 (#82067) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Okes, akkor van remeny, ha a preloader eletkepes.

(#82069) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Sikerült Buguntu 20.04 -et feltelepíteni egy Geforce 8600GT-re sajnos csak safe-graphics módban.

Chromium böngészőben hogyan lehet kikapcsolni a OpenGL/WebGL kompozitálást, mert a nélkül fagyizik. (mert nyílt megható nouveau-val nem indul, fekete képernyő van csak, zárt binárist pedig nem talál a rendszer)
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82070) CPT.Pirk válasza zoltanz (#82069) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit mond most az inxi -Gxxx ?

Egyébként nVidia gyári drivert nem fogsz már találni, mert a cég dobta ezeknek a kártyáknak a támogatását, az utolsó legacy driver meg csak 5.4-es kernel és 1.20-as xorg verzióig működik, szóval nem opció. [link]

Lehet érdemes lenne azt a kártyát lecserélni valami kicsit újabb, de szintén filléres kártyára. Sőt, akkor már lehet Radeont néznék, nem nVidiát.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82071) fatpingvin válasza CPT.Pirk (#82070) üzenetére


fatpingvin
őstag

Radeonból a GCN1 vagy későbieket javaslom. azok már mennek az amdgpu driverrel ami sokkal modernebb.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82072) zoltanz válasza fatpingvin (#82071) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez egy letöltő, fájlmegosztó-gép megfelel így is.
Van egy noti is Radeon HD4570 -tel van szerelve.
Ezzel nyílt meghajtókkal menne az OpenGL/WebGL és a h.264 videó gyorsítás?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82073) fatpingvin válasza zoltanz (#82072) üzenetére


fatpingvin
őstag

feltételezem igen. bár azt a GPU-t a radeon fogja kezelni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82074) zoltanz válasza fatpingvin (#82073) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi!
A pulseaudio (kikapcsolva) érdemes átállni pipewire -re? Nálam pulseaudio működik ugyan, de erőforrás igényes, feleslegesen.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82075) fatpingvin válasza zoltanz (#82074) üzenetére


fatpingvin
őstag

passz. én pulseaudio-t használok, ugyanis egyelőre semmilyen problémám nem adódott vele.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82076) zoltanz válasza fatpingvin (#82075) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Itt azt írják, processzor-időben ugyanaz a teljesítmény igénye. Viszont dicsérik hangminőségét (persze ez szubjektív) jobbnak érzik mint az MS féle Windows- é.
[Pipewire]
Nekem Apple termékei tetszenek fülre inkább, (egy-két esetben), többi meg egyszintű (Windows, Linux, OpenBSD-k.)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82077) fatpingvin válasza zoltanz (#82076) üzenetére


fatpingvin
őstag

hát, erre azt tudom mondani hogy nem tudom, én leginkább azt keresem ezekben hogy ne adjon hozzá semmit és ne vegyen el belőle semmit. ami ezen túl van az már hardver :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82078) tordaitibi válasza zoltanz (#82074) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én is a Pulse-t használom, legfőképp mert van hozzá a Pulse Effect GUI amivel bármit meg lehet csinálni a hanggal.
És ha ezt az effektet elviszi egy Intel Z8300 akkor annyira nem lehet erőforrásigényes.
Pipewire ha feljön ere a szintre akkor megnézem, addig marad a Pulse.

(#82079) tordaitibi válasza tordaitibi (#82066) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem megy mert a 18.04 Kubuntumra nem tudom felhegeszteni a libpng12 csomagot és a FlashTool ettől függ, enélkül nem indul el.
2 órája szenvedek vele, neharagudj nem megy.
Valószínúleg ki kéne irtani a libpng16 csomagot és akkor felmenne de ennyire nem akarom elbaltázni a rendszeremet.

(#82080) szimla65 válasza tordaitibi (#82079) üzenetére


szimla65
aktív tag

Ok rendben.Nem tudok mást csinálni.Annyit tudnál segíteni,hogy itt az username az mi?És utána ott a programba a zöld sor után ugyan azt ugyan így kell beírnom?Nekem nincs telepített Linux csak Live tervezem.E szerint próbálnám.
[link]
sudo adduser username dialout
newgrp – dialout
And now you can run SP Flash Tool by typing in the terminal:
./flash_tool.sh

[ Szerkesztve ]

(#82081) anorche1 válasza szimla65 (#82080) üzenetére


anorche1
őstag

Nyiss egy terminalt, es ami a @ jel elott van, az a jelenlegi user -ed neve. A kepeden pl. tony.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#82082) szimla65 válasza anorche1 (#82081) üzenetére


szimla65
aktív tag

Szia!
Köszi a segítséget.És akkor utána csak ezt kell beírni?
./flash_tool.sh

(#82083) fatpingvin válasza szimla65 (#82082) üzenetére


fatpingvin
őstag

no offense de előe látom hogy baj lesz ebből.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82084) sh4d0w válasza fatpingvin (#82083) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

+1

https://www.coreinfinity.tech

(#82085) Starchm válasza szimla65 (#82082) üzenetére


Starchm
őstag

Tudom nem a topik temaja, de win alatt miert nem ment a flash tool? Ha ott kikapcsolt alairassal win7 alatt nem ismeri fel akkor sztem linux se lesz nyero. Illetve milyen tabletrol van szo?

(#82086) cigam válasza fatpingvin (#82083) üzenetére


cigam
félisten

A tablet már nem működik, mi baj lehetne?

Elindít egy 17-es Ubuntu live-ot, a böngészőben behozza az oldalt, és copy-paste kiadja a parancsokat.

Mondjuk meglepne, ha ez a "ráolvasás" segítene az eleve halott tableten.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#82087) tordaitibi válasza cigam (#82086) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Dede, hoztam már vissza ilyen halottat az élők sorába. Ha a da/vcom/adb driverek fennt vannak Windowson, terrmészetesen az adott tablethez/telefonhoz való változat akkor van esély.
W10 sajnos nem mindig partner ezekbe, W7 X64 nekem jobban teljesített.
Csak sajna minden készülék máshogyan működik, ezért írtam elébb hogy van amiből az akkut is ki kell venni, van amelyikből nem, van amilyekbe a power+vol.up, van amelyikbe más kombináció,meg nem mindegy be van dugva nincs bedugva, mikor kell bedugni az usb-t stb. ezt mind tudni kéne.
Ha ezek mind megvannak és egyetlen 1 dolog él csak, a preloader, akkor esélyes hogy egy full romot/firmet feltöltve jó lesz.
Csak a teljes romba kell a boot, a bootloader az uboot stb és az összes partíció.Meg ezek helye azaz egy mindent tudó scatter fájl a FlashToolnak.
Telefont így nem lehet mert ugyan elindul de ugrottak az IMEI számok.
Ez is helyrehozható HA megvannak de ez már szürkezóna itt.

A eészülék egy frissítésnél halt meg azaz valószínűleg a system sérült, bár a boot részek se kizártak.
Ha sehogyse megy akkor esetleg az emmc korai és tragikus halála is elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

(#82088) anorche1 válasza szimla65 (#82082) üzenetére


anorche1
őstag

Igen, de terminalban navigald magad (cd parancs) a megfelelo helyre, ahol az a script (es a hozza tartozo fajlok) vannak.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#82089) szimla65 válasza anorche1 (#82088) üzenetére


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Bocsánat ,hogy itt érdeklődöm de itt hozzá értő emberek vannak .A libusb-0.1-4_0.1.12-30-i386 feltelepült.

De az Sp Flash Tool-t sehogy nem sikerül.
Köszönöm az eddigi segítséget.

(#82090) fatpingvin válasza szimla65 (#82089) üzenetére


fatpingvin
őstag

a libusb-t meg tudod mondani miért ilyen elcseszett módon telepítetted? benne van a hivatalos repókban, miért kell kókányolni? illetve konkrétan miért az i386-os kell? kevert architektúrával komoly problémák lesznek. nem kötözködésből kérdezem hanem azért mert láthatóan eléggé a vakvilágba csinálod amit csinálsz, ennek így garantáltan nem lesz jó vége.

a harmadik képen el tudod magyarázni hogy mit vártál? mert számomra nem világos.

értem hogy egy konkrét célfeladatot akarsz megoldani de amit meg akarsz oldani az jelek szerint elég komplex cucc, én biztos hogy a te ismereti szinteddel még utánaolvasnék a témának mielőtt elkezdek random parancsokat lefuttatni amit az interneten találtam. hacsak nem szeretnél kifejezetten valami jó kis rootkitet vagy zombi klienst telepíteni a gépre.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82091) anorche1 válasza szimla65 (#82089) üzenetére


anorche1
őstag

Innen toltsd le a legfrissebb linuxhoz valo sp flash toolst.
Ez a letoltesek mappaba fog kerulni, .zip tomoritett fajlkent. Nyisd meg, van benne egy SP_Flash_Tool-5.1916_Linux nevu mappa. Ezt drag and drop -pal fogd meg es huzd ki mondjuk a letoltesi mappaba.
Ezutan nyiss egy terminalt, es navigalj el ebbe a mapba:
cd ./Downloads/SP_Flash_Tool-5.1916_Linux
(cd a change dir parancs, ezzel tudsz masik jegyzekbe navigalni. A vagy teljes eleresi utat kell megadnod (pl. /home/username/Downloads/SP_Flash_Tool-5.1916_Linux, vagy pedig a "." -tal tudsz hivatkozni a jelenlegi poziciodra (ami terminal nyitasa utan alapertelmezetten a felhasznalo home konyvtara)
Ezutan johet a ./flash_tool.sh (a tobbi parancsot, amit kuldtel a kepernyofoton, nem kell megismetelned).

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#82092) CPT.Pirk válasza szimla65 (#82089) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A végén nem abban a mappában adod ki a futtatási parancsot, ahol a fájl van.

cd /sp_flash_tool

De egyébként a newgrp dialout parancsot miért adtad ki? Írta, hogy a felhasználód már tagja a dialout csoportnak. (ez általában default manapság)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82093) zoltanz válasza sh4d0w (#81892) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Igen, megesett, hogy be sem tudtam lépni a GUI-ra, mert már a login screenen összecsinálta magát."

Nouveau projekt körül is gondok vannak. 4-5 évvel ez előtti rendszereken ugyanazokkal a Vga-kal ment minden probléma nélkül. Sikerült a dekonstruktőröknek elszarni azt is ami jó volt, Buguntu-n a Chromium is villogó textúrás, MX-Linux (Debian Testing)-on ugyanaz jól működik. (frissebb Vga-kkal bele se merek gondolni, hogy mehetnek) :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82094) ubyegon2 válasza tordaitibi (#82087) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#82095) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Köszönöm a segítséget fatpingvin ,anorche1 ,CPT.Pirk .
Azt hittem az Intel-hez(64bit) az kell,

(#82096) cigam válasza anorche1 (#82091) üzenetére


cigam
félisten

(a tobbi parancsot, amit kuldtel a kepernyofoton, nem kell megismetelned)

Ha live rendszert futtat, muszály lesz megismételni az összes parancsot.

szimla65
Hanyas Ubuntu-val próbálkozol? Majd a végén írd le nekünk, hogy sikerült-e a műtét!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#82097) szimla65 válasza cigam (#82096) üzenetére


szimla65
aktív tag

Ubuntu 15.04

(#82098) fatpingvin válasza szimla65 (#82097) üzenetére


fatpingvin
őstag

ennek van valami konkrét oka? őskövület verzió, már évek óta lincs még LTS support se rá.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82099) cigam válasza fatpingvin (#82098) üzenetére


cigam
félisten

Olvasd már elejétől a szálat, és az általa linkelt cikket is!
Egyértelműen le van írva, hogy
However, the latest versions of Ubuntu (16.04 – 17.10) have made changes to certain dependencies, and getting SP Flash Tool to communicate with your Mediatek-based Android device can be somewhat of a headache if you’re running one of the latest Ubuntu versions.
Uptodate rendszerre csak ráhekkelni lehet a 12-es verziójú libpng-t. Ami nem annak való aki még a könyvtárváltó parancsot sem ismeri, és nem telepített, hanem live rendszert használ.
Szóval igen, van oka.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#82100) zoltanz válasza tordaitibi (#82078) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Én is a Pulse-t használom, legfőképp mert van hozzá a Pulse Effect GUI amivel bármit meg lehet csinálni a hanggal.
És ha ezt az effektet elviszi egy Intel Z8300 akkor annyira nem lehet erőforrásigényes.
Pipewire ha feljön ere a szintre akkor megnézem, addig marad a Pulse."

Én kipróbálnám a PipeWire -t, de sajnos 20.04 Buguntu-n valami verzió ütközések vannak, nem engedi telepíteni pedig csak egykét plusz PPA van felvéve .

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.