Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82951) fatpingvin válasza Barret001 (#82950) üzenetére


fatpingvin
őstag

de MIT SZERETNÉL???

mit akarsz letölteni? mi az a probléma amit meg akarsz oldani? fingom sincs mi van windowson de már most sejtem hogy ha ezen a vonalon próbálsz elindulni akkor jó esetben valami nagy butaságot fogsz csinálni, rosszabb esetben nem jutsz semmire.

ha esetleg azt tennméd fel tényleges kérdésként amire valójában kíváncsi vagy, esélyesen sokkal hamarabb kapnál választ. a windowst meg engedd el, ez nem windows és nem hasonlít rá.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82952) CPT.Pirk válasza Barret001 (#82950) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szoftverközpont. Olyan mint a Store Windows alatt. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82953) tordaitibi válasza fatpingvin (#82951) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én sejtem hogy a kolléga mire gondol mert 22 éve Winezek és bár már lassan 4. éve mindennapos Linux használó vagyok, átérzem a gondolatmenetét.
Olyasmire mint a Letöltőközpont, az Origo szoftverbázis, vagy akár a Csillagpor oldalak. Kismillió ilyen létezik és csakis exe kivitelbe azaz Winre.
Felmegy és mazsolázik, valami megtetszik, lerántja és kipróbálja. Ha nem tetszik törli és keresgél tovább.
Mielőtt ezt a szemléletet hatalmasan lehurrognátok, én ugyanezt csináltam évekig ha nem évtizedig.
És összeszedtem magamnak egy mindenre használható univerzális szoftvergyűjteményt aminek 80%-a ma is megállja a helyét. Persze frissítgetve.

Ez a megközelítés Androidon is tökéletesen jól bevált, a PlayStor.ba van gyertyaelfújó, fingó és még kismillió felesleges és valóban jó app. Számszerűsítve tényleg majdnem millió.

És ez, valamint ez a szemlélet nem megy Linuxon. Tudom, igen és most jönnek a világmegváltó válaszok.
De ez nem fogja megváltoztatni a másik 2 platformról idekukkantó, esetleg csak kíváncsiskodó zsírúj, tapasztalatlan Linux szárnypróbálgatók hozzáállását.
Erre már céloztam több blogbejegyzésemben hogy ez az igazi szabadság sokaknak és hatalmas ívben letojják a Linux igazi szabadságát mert ezokból (és még sok más okból is sajnos) nem átlag és nem egységsugarú user központú.
És lehet free meg nem telemetriás meg nem kémkedő, lehet csilivili Cinna meg KDE vevőcsalogató, lehet a szó igaz értelmében szabad, akkor sem kell a felhasználók 95-98%-ának.

Akinek átment a mondandóm az úgyis megérti, aki meg nem az kímélje meg magát is meg engem is a válaszoktól, nem flame volt a célom.
Csak leírtam azt ami így van.

[ Szerkesztve ]

(#82954) Warton válasza tordaitibi (#82953) üzenetére


Warton
őstag

És lehet free meg nem telemetriás meg nem kémkedő, lehet csilivili Cinna meg KDE vevőcsalogató, lehet a szó igaz értelmében szabad, akkor sem kell a felhasználók 95-98%-ának.

Amikor még nem használtam linuxot csak hallottam róla akkor nem értettem, hogy miért nem terjedt el jobban. Most, hogy napi szinten használom már kb. fél-egy éve... most már értem.
És akkor itt jönne a panaszáradat, amitől megkímélek mindenkit. :))

(#82955) Barret001 válasza Warton (#82954) üzenetére


Barret001
addikt

1 hete nézegetem.eddig kifejezetten felhasználó ellenesnek tűnik.

(#82956) Warton válasza Barret001 (#82955) üzenetére


Warton
őstag

Nem intuitív, meredek a tanulási görbe, kezdők kezében borzasztóan instabil rendszer mondjuk egy Windows10-hez képest.

DE, nem adjuk fel! :DD

(#82957) Ueda válasza Warton (#82956) üzenetére


Ueda
senior tag

Hatalmas piros pont a találó fogalmazásért "meredek a tanulási görbe".
Pontosan így van , kb. 1-2 nagyságrenddel többet kell olvasni, tanulni.
Én szerettem az alapoktól olvasni róla, mint pl.: https://koczka.com/operacios-rendszerek/

De meg lehetne említeni az olyan összetevőket, hogy a GUI telepítőt Calamaresnek hívják :

"A Calamares egy disztribúciótól független telepítő keretrendszer.
A Calamares kezdeti ötlete 2014 májusában, kevesebb mint egy évvel ezelőtt pattant ki, méghozzá frusztrációból: sok sikeres független Linux-disztribúció gyenge telepítővel érkezett, és ezek a telepítők mind a verseny, nem pedig az együttműködés eredménye voltak. A meglévő telepítők valamelyikének javítása nem javított volna ezen, mivel minden telepítő többé-kevésbé disztribúció-specifikus volt. Olyan terméket akartunk létrehozni, amely a legtöbb Linux-disztribúció követelményeit kielégíti, és amelyet upstream projektként fejlesztünk az összes Linux-disztribúcióhoz."

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

https://github.com/calamares/calamares/releases/tag/v1.0.1

Nem folytatom, mert az összefoglalóba be lehetne rakni az egész internetet. :D

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#82958) sh4d0w válasza Warton (#82956) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Instabil?

Majd megemlítem a Debianomnak...

https://www.coreinfinity.tech

(#82959) zoltanz válasza Warton (#82956) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"kezdők kezében borzasztóan instabil "

Ez így elég demagóg, lesarkított megálllapítás. Attól hogy valaki gurú (Windows-os gurú) ugyan úgy tönkre tud tenni egy Linux-ot mint egy Windows-t. Ha valaki szándékossan tönkre akarja vágni a rendszert akkor igen a Linux -ot terminalban jobban le lehet TK-zni, mert keveset kérdez , mivel szuper user , rendszergazdára bízza a következményeket, nem figyelmeszteget. Viszont egy kis tapasztalatú, de precíz, logikus gondolkodású "kezdő" stabilabban használhat Linuxot.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82960) CPT.Pirk válasza Warton (#82956) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne haragudj, de ez egyszerűen nem fedi a valóságot. Két oprendszer volt a történelemben ami tényleg instabil volt, a W98 és az ME. Meg még talán az SP2 előtt az XP.

Barret001: még mindig nem derült ki, hogy milyen letöltő oldalra gondoltál ami hiányzik. Aktív Windows felhasználóként nekem az ugrott be, hogy valami warez oldalt hiányolsz...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82961) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#82960) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Win95?

https://www.coreinfinity.tech

(#82962) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#82961) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azzal nem volt bajom. A 98 viszont az SE megjelenéséig állandóan kék halálozott nálam. nem igazán tolerálta a tv tuner kártyámat...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82963) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#82962) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Készséggel elhiszem.
Mellettem a műszakvezető gépe egy műszak alatt legalább 3x dobott egy kéket (Win95), az OS/2-m meg köszönte és dolgozhattam fennakadás nélkül :)

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#82964) ubyegon2 válasza Warton (#82954) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

És akkor itt jönne a panaszáradat, amitől megkímélek mindenkit.

Nagy megkönnyebbülés ez sokaknak, egyébként éppen tordaitibi komám tart fenn ilyen célokra saját topikokat, pont ma fedeztem fel a legújabbat, szóval ott kifejezetten bénázók panaszkodhatnak a Linuxra! :D

Linux rendszerek hibái -egy lelkes amatőr szemszögéből

Ott még ezt a kifejezetten marhabaromságot is leírhatod nyugodtan:

kezdők kezében borzasztóan instabil rendszer mondjuk egy Windows10-hez képest

Utóbbi időkben jó pár embernek intéztem használtüzleti notebook beszerzését, mindre Linux Mint Cinnamon került és senki nem panaszkodik, sőt. Aki legutóbb elvitte, nyugtatta a barátja, hogy majd otthon telepít ő rá neki Wint....kb 2 hónap eltelt és ahogy hallom, már másnap megtiltotta a barátjának, hogy a gépéhez nyúljon. ;]

[ Szerkesztve ]

(#82965) Barret001 válasza sh4d0w (#82963) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem az a meglátásom,hogy egy normálisan működő hardveren az instabilitás elenyésző. Évente egy fagyás,vagy annyi sem :) A régebbi gépeimen ez nagyságrendekkel több volt! Időarányosan visszafelé.

(#82966) sh4d0w válasza ubyegon2 (#82964) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Huhh... azt hiszem, bambano 18-as és 21-es hozzászólásai most is aktuálisak.

https://www.coreinfinity.tech

(#82967) sh4d0w válasza Barret001 (#82965) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Olvasd el: Win95-ről beszéltünk, nem a mostani OS-ekről...

https://www.coreinfinity.tech

(#82968) Barret001 válasza CPT.Pirk (#82960) üzenetére


Barret001
addikt

"Barret001: még mindig nem derült ki, hogy milyen letöltő oldalra gondoltál ami hiányzik"
Windowsra számtalan INGYENES letöltőoldal létezik,ahol kategóriákba rendezve lehet letölteni szoftvereket.És itt a hangsúly! Kategóriákba rendezve. Van nagyon sok ilyen oldal,és mindig oda jutok,hogy linux ki van zárva...Vagy csak a lite? :D Csak egy a sok közül: Szoftverbázis. Aki rühelli a böngészést,az rákereshet az általa áhított egyetlen programra,mert kereső is van. Én böngészni szeretnék,mert van működő böngészőm :) Végre valami működő. Mi lenne ha a Catalyst Control Centert akarnám feltelepíteni,próbáltam,semmi eredmény. Winre meg 1 kattintással megtalálom!

(#82969) Barret001 válasza sh4d0w (#82967) üzenetére


Barret001
addikt

Az pont stabil volt! XP is!

(#82970) Horvi válasza Barret001 (#82969) üzenetére


Horvi
őstag

Kb minden disztrón van valami szoftverközpont nevű dolog ahol böngészhetsz programok között kategóriákra rendezve.

Nincs szükséged a catalyst control centerre linuxon :DD

Hello darkness, my old friend...

(#82971) CPT.Pirk válasza Barret001 (#82968) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No de ugyanezt tudják a desktop disztrókon a szoftverközpontok. Például Mint, Ubuntuk el vannak látva vele. Ráadásul ott nem áll fent a veszély, hogy bloatware-t vagy rejtett bitcoin bányát töltesz lesz...

CCC egyébként már Windowsra sincs több éve, a "Radeon software" meg olyan, amit beépítve kapsz, pontosabban a "nyílt" AMD drivert használják a disztrók. Egyszerűen nincs rá szükséged, de gondolom ez csak egy példa volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82972) sh4d0w válasza Barret001 (#82968) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Na akkor:

a) Linux alatt nem elsősorban a Google-lel keresünk programokat, hanem a csomagkezelővel
b) a Linuxot nem Windows-ként használjuk, hanem Linuxként. Ha ez nem megy, vissza kell térni Windows-ra, mert akkor az a megfelelő rendszer a felhasználó képességeihez, különben jön az olyan panaszáradat, amit uby linkelt nemrég.

#82969: legyél szíves megmagyarázni, hogy amit naponta láttam az nem úgy volt.

https://www.coreinfinity.tech

(#82973) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#82972) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A felhasználó képességei itt nem hangzik jól, helyett inkább azt mondanám, hogy a felhasználó igényeihez illő rendszert...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82974) Barret001 válasza sh4d0w (#82972) üzenetére


Barret001
addikt

Bele olvastam tordaitibi írásába.Most már mindent értek,nincs több kérdésem.Itt marad a böngésző,minden másra ott a win. Nem linuxot akarok programozni,én csak használni akarom.Persze előtte válasszak az 1000 féle változatból,amik köszönő viszonyban sincsenek egymással. Semmi bajom azokkal akiknek ez bejön,nem vagyunk egyformák. Döntően információ szerzésre használom a gépet,meg néha egy kicsi játék.

(#82975) lev258 válasza Barret001 (#82974) üzenetére


lev258
veterán

Nagyon sokan vannak, akik tudják használni Terminál nélkül is. De először az ember gondolkodásán kell egy kicsit változtatni. Sokszor elhangzik, hogy egyszer régen a Windows használatát is meg kellett tanulni; Linuxon is szükség van egyfajta tanulási folyamatra.
Mint már írták, nem kell a neten keresned programokat, ott a Szoftverközpont (vagy annak alternatívái).
És az úgynevezett ppa-kat is lehet ma már grafikusan kezelni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82976) Barret001 válasza lev258 (#82975) üzenetére


Barret001
addikt

Linux Lite 5.8 van feltelepítve.Szépen működik,semmi bajom vele. Na most hogyan tovább? Ezt senki nem írta még le...Szoftvereket szeretnék,a szavaitoknak megfelelően "csomagban" látni. Nem egyenként levadászni,ha egyáltalán tudom a NEVÉT. ahhoz vagyok szokva,hogy ez 1 kattintás...Nem az én hibám eddig ezt kaptam.1 hete linuxozom.

(#82977) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#82973) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Valójában a probléma az, sokan meg sem értik, hogy a Linux nem ingyenes Windows - ebből fakadóan a baj a képességekkel van, nem az igényekkel. Ők aztán jönnek azokkal az igényekkel, amelyekkel Windows-t akarnának csinálni a Linuxból, miközben nem értik, hogy ez egy teljesen más filozófia, egy teljesen más megközelítése az elvégzendő feladatoknak.

Mindettől függetlenül, ha úgy ítéled meg, hogy nem kívánatos a szereplésem ebben a topicban, szívesen távozom önként.

https://www.coreinfinity.tech

(#82978) lev258 válasza Barret001 (#82976) üzenetére


lev258
veterán

Mi az, hogy csomagban? Az ember egyenként szokott programokat keresni, azt, amire épp szüksége van. Neked mire van szükséged? Gondolom szövegszerkesztő, videónéző program van a Linux Lite-on gyárilag is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82979) sh4d0w válasza Barret001 (#82976) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szoftverek: https://www.linuxliteos.com/manual/software.html#software

"Nem egyenként levadászni,ha egyáltalán tudom a NEVÉT. ahhoz vagyok szokva,hogy ez 1 kattintás..."

Na ez a vízválasztó. Ha el tudod fogadni, hogy néhány dolog nem 1 kattintás és hajlandó vagy utána olvasni a problémáknak, elolvasni akár az általad használt disztribúció dokumentációját - lásd a linket fentebb -, akkor különösebb problémáktól mentes lesz a Linux használata. Ellenben ha Windows-ként akarod használni, akkor jön a "szaralinugz". Itt ugyanúgy van learning curve, mint a Windows-nál.

Nem mellesleg egyébként pont olyan disztribúciót választottál, aminek meglehetősen kicsi lehet a felhasználóbázisa, tehát a hibaelhárítás nehezebb lehet.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#82980) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#82977) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jajj, pont te mennél el akitől annyit tanultam anno? Csak annyit írtam, hogy az a megfogalmazás ott esetleg sértő lehet a másra nézve. :B

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82981) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#82980) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Oké

https://www.coreinfinity.tech

(#82982) Barret001 válasza sh4d0w (#82979) üzenetére


Barret001
addikt

Nem ragaszkodom feltétlen ehhez a verzióhoz! Gyenge gépre kell egy ismert,elterjedt! Melyik az? A gyenge gépen van a hangsúly! 2 magos,4 giga rammal Intel Core2.Ezért kell linux,a kisebb rendszerigény miatt.Eddig úgy látom,hogy sokat javít a gyenge gépen. 1000 változat közül erre kattintottam :)

[ Szerkesztve ]

(#82983) lev258 válasza Barret001 (#82982) üzenetére


lev258
veterán

Csak hozzátenném, hogy nem olyan gyenge az. Nálam egy hasonló gépen Ubuntu MATE fut, bár egy korábbi verzió. De szerintem nem okozna gondot a frissebb sem, más esetben meg ott a Xubuntu.
De nem látom okát, hogy a Linux Lite-ot lecseréld. Ubuntu alapú az is. Ha tetszik és megszokod, akkor nincs vele baj.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82984) sh4d0w válasza Barret001 (#82982) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

coresec@liandri:~$ sudo cat /proc/meminfo
MemTotal: 32598408 kB
MemFree: 28532912 kB

Ez egy Debian 11 KDE-vel, fut Okular, terminal, Firefox aktívan, a háttérben meg VMWare, mongodb és ki tudja hány egyéb szolgáltatás. Egészen biztos vagyok benne, hogy - talán a sima Ubuntu kivételével - minden egyéb Linux disztribúció simán futna a hardvereden.

De hallgass lev258 fórumtársra: maradj ezen a rendszeren, próbálgasd, tanulj - ha tényleg linuxozni akarsz.

https://www.coreinfinity.tech

(#82985) Barret001 válasza sh4d0w (#82979) üzenetére


Barret001
addikt

Már többször bejött ez a hiba,gondolom ez kritikus...

(#82986) CPT.Pirk válasza Barret001 (#82985) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"This repository is no longer maintained." https://launchpad.net/~makson96/+archive/ubuntu/fglrx

Azért nincs karban tartva ez a külső PPA, mert már nincs rá szükség, mióta pár éve az AMD ráfeküdt a driver kérdésre Linuxon.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82987) lev258 válasza Barret001 (#82985) üzenetére


lev258
veterán

Gondolom a Catalyst miatt vetted fel a tárolót (magától biztos nem került ide).
Mivel nincs Linux-ra, nem is szükséges, így természetes, hogy hibát dob. Van egy Removing a PPA rész a dokumentációban, töröld ezt a makson96-osat az alapján.
Maga a hiba nem kritikus, csak tájékoztat a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82988) májkimiki válasza Barret001 (#82985) üzenetére


májkimiki
őstag

Milyen megfontolásból vetted fel ezt a PPA-t a rendszeredre?

(#82989) CPT.Pirk válasza májkimiki (#82988) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nyilván onnan, hogy nem köztudomású az AMDPGU / mesa jelenléte a disztrókban. Ugye Windows alatt először telepítened kellett a drivert a VGA-hoz, hogy valami legyen de Linuxon ezt már készen kapod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82990) májkimiki válasza CPT.Pirk (#82989) üzenetére


májkimiki
őstag

Ezt én tudom, de kíváncsi vagyok, hogy Ő kezdőként miből indult ki. Látván, hogy Windows-ként akarja a Linux-ot használni. Nem láttam kérdést tőle az AMD grafikára vonatkozólag.

(#82991) Barret001 válasza lev258 (#82987) üzenetére


Barret001
addikt

Hogy távolítsam el? Evvel a paranccsal próbálam, hibauzenet:nincs release file. sudo ppa-purge ppa:makson96/fglrx Mást nem látok ...

(#82992) lev258 válasza Barret001 (#82991) üzenetére


lev258
veterán

A leírásban (amit sh4d0w mutatott) van rá grafikus megoldás.
Ezért írtam korábban, hogy nem kell Terminál, ha nem akarja használni az ember.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82993) Barret001 válasza májkimiki (#82990) üzenetére


Barret001
addikt

Csek ismerkedek,de még az sem egyszerű...Nincs logika abban,amit csinálok,túl komplikálod...

(#82994) Barret001 válasza lev258 (#82992) üzenetére


Barret001
addikt

Én ennyit értettem belőle,de mást nem látok,mert nem tudom mit kell keresni.:
A tároló és csomagjainak a rendszerből való eltávolításához hajtsa végre a következő parancsot:
sudo ppa-purge ppa:makson96/fglrx

(#82995) lev258 válasza Barret001 (#82994) üzenetére


lev258
veterán

Removing a PPA
Ezt keresd meg benne (Ctrl+F-fel elég gyorsan megy).
https://www.linuxliteos.com/manual/software.html#software
Erről beszélek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82996) májkimiki válasza Barret001 (#82993) üzenetére


májkimiki
őstag

Most az lett volna a logikus, ha leírod, hogy milyen VGA van a gépedben és az miatt vetted fel.

(#82997) Barret001 válasza májkimiki (#82996) üzenetére


Barret001
addikt

Azt hiszem,hd5450 .

(#82998) tordaitibi válasza sh4d0w (#82972) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ugye olvastad a panaszáradatom végén a korrekciót, a hardver megmagyarázhatatlan inkompatibilitása miatt volt a hibák döntő többsége.
És emiatt az általánosítás miatt vastagon félkövérrel kiemelve elnézést is kértem a linuxos társadalomtól.

(#82999) sh4d0w válasza tordaitibi (#82998) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

https://www.coreinfinity.tech

(#83000) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Sziasztok!

TL-WN881ND V2, wifi kártya. Működik tökéletesen? Találtam egy ilyet róla, ezért lenne fontos, most már bizonytalan vagyok nagyon, hogy megéri-e [link]
D-Link AirPlus XtremeG DWL-G520, megfagyasztja az adott gépet. Pozitivum: Jó letöltés és feltöltés.
Linksys Wireless-G WMP54G, nem fagy az adott gép tőle, de szuper duper lassú, feltöltés háromszor annyi, mivel zárt forrás kodú a driver hozzá, ezért külön telepíteni kell és csak a b43 működik rajta, de használhatatlanul lassú.
Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.