Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82201) szucs54 válasza tordaitibi (#82199) üzenetére


szucs54
csendes tag

Neked is köszi a segítséget.

Nekem windows után ez jött be na..... Így egy kicsit ismerősebb terepnek éreztem a dolgot, nem volt annyira elveszett érzés. :)
Azt meg nem is tudom hogyan lehetne egyből Cinnamon-nal telepíteni? A kubuntu egyből KDE plasma-t teszi fel, én nem láttam, hogy lehetne választani. Csak arra találtam megoldást, hogyan tegyek fel utána másikat.
És akkor most megvallom következő bűnömet :P Amikor a Cinnamon felment az előzőt le is töröltem. (mondván minek az nekem oda)

Az automatikus bejelentkezésről: Ezt hol idézzem meg? :)

A fájlkezelős kérdést én meg úgy oldottam meg (kicsit kényszermegoldás tudom, ezért is kérdeztem meg, van e más lehetőség), hogy feltettem egy virtualbox-ot, abban egy win 7 -et és a virtualbox beállításaiban megosztottam a kubuntu videók mappát a vitruális win 7-el. Így ha kell ez a nézet (az említett 2 tulajdonság megjelenítésével), akkor azt win 7 alatt csináltam.

És akkor ezt még ide is ideírom, illetve tőled is megkérdem.

Két dolog az előző kérdéseim közül lemaradt.

1, Milyen alternatívát ajánlanál hdsentinel helyett? Próbáltam feltenni ezt is a linuxos telepítővel, de csak megjelenik a programok között, de nem indul el.

2, A bal alsó sarokban a menü gomb mellett van egy mappa ikon. Az nekem a /home -t nyitja meg, vagy azt a könyvtárat amit utoljára bezártam. Ezt lehet módosítani, úgy, hogy a csatolási pont nélküli partíciót nyissa meg? Amennyiben nem, akkor oda valahogy fel lehet venni erre egy "hivatkozást". Mert én csak az asztalra tudtam egy (mondjuk windows-osan) parancsikont kitenni egy adott mappára.

(#82202) fatpingvin válasza szucs54 (#82201) üzenetére


fatpingvin
őstag

hello. a Kubuntu ahogy a neve is utal rá, KDE-vel szerelt Ubuntu, a telepítője nincs arra felkészítve hogy Cinnamonnal rakd fel. én egyébként le is beszélnélek a cinnamon erőltetéséről, de te tudod.
a többi nekem túlságosan windowsos kérdés, valaki aki ahhoz is ért biztos válaszol :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82203) szucs54 válasza fatpingvin (#82202) üzenetére


szucs54
csendes tag

Köszi neked is!

Én pont azért gondoltam a Cinnamon kipróbálását mert így windows után ez volt (legalábbis első megjelenésre) a legkevésbé szokatlan.
Mire gondolsz, hogy nem erőltetnéd? Ez egyéni preferencia, vagy valami hiba lehetőségre utalsz?

[ Szerkesztve ]

(#82204) gregory91 válasza szucs54 (#82200) üzenetére


gregory91
senior tag

Lehet azért nem fut mert:
1.Terminálban kellene futnia
2.Vagy nincs megadva a jogosultság.
Reménykedés céljából indítsd el a terminalt és írd be ezt:
sudo HDSentinel vagy (sudo hdsentinel)
Ha nem sikerül elindulnia akkor a telepítő nem tűnik elégé jónak.
Ez esetben töltsd le innen (gzipelt verzió)csomagold ki az asztalra.Nyisd meg a terminalt(Asztalon jobb egérgomb>terminal megnyitása).És ha minden igaz akkor az asztal mappájában leszel.
A programot futtathatóvá kellene tenni:
sudo chmod +x HDSentinel
majd futtatni így
sudo ./HDSentinel
Megj: Érdemes előtte minden usb meghajtót kivenni mert vagy lassú lesz vagy "lefagy" ott ahol.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#82205) szucs54 válasza gregory91 (#82204) üzenetére


szucs54
csendes tag

Köszi, később kipróbálom és jelzem mire jutottam!

(#82206) Ueda válasza szucs54 (#82201) üzenetére


Ueda
senior tag

Mediainfo-gui -t rakd fel. Ez a fájlkezelőben is működik, fájl neve --> jobb gomb/helyi menü formában.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#82207) tordaitibi válasza szucs54 (#82201) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

[link]
Itt ha jól látom Cinna Ubuntu tölthető le.

Nekem 20 illetve pontosan 22 év Winezés után/mellett meg a KDE az ami bejött de természetesen mindenkinek más az ízlése.
Linux Mint nem játszik? az van gyári Cinnamon felülettel az 101%
És a legkezesebb, legemberbarátabb Linux kivitelek egyike.

"Az automatikus bejelentkezésről: Ezt hol idézzem meg?"
Ezt nem tudom mert eléggé eltérőek az asztali felületek és sose voltam Cinnamonnal testközelbe.

HdSentinelre nem tudok válaszolni mert szökőévenként sem használom.

A mappa beállításra a bal alsó sarokba sincs épkézláb megoldásom mert mint írtam Cinnamont életemben nem használtam.

(#82208) szucs54 válasza tordaitibi (#82207) üzenetére


szucs54
csendes tag

Köszi ismét!

Lehet kipróbálom a Mint-et is, őszintén megvallva azért maradtam ennél, mert kipróbáltam sorban egy pár linuxot és a kubuntu volt az első ami minden perifériámat gond nélkül kezelte. (wifi stick, telefon, wifi nyomtató stb.)

(#82209) cigam válasza szucs54 (#82200) üzenetére


cigam
félisten

Próbáltam feltenni ezt is a linuxos telepítővel,
??
Pontosan mit csináltál? Honnan töltötted a telepítőt? A Linux-os verzió nem egy GUI program mint Windows alatt, viszont a Windows-on futtatva képes mutatni a linux-on futtatott verzió "Report" fájlját. [link] [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#82210) szucs54 válasza cigam (#82209) üzenetére


szucs54
csendes tag

Köszi a linkeket, ki fogom próbálni és jelzem mire jutottam :R

(#82211) sh4d0w válasza szucs54 (#82201) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy akarnál megnyitni egy partíciót, aminek nincs csatolási pontja?

https://www.coreinfinity.tech

(#82212) Ueda


Ueda
senior tag

Több probléma a qbittorrent 4.4.0 -val (Qt 6 -ra váltás is okozhatja), ezért visszaváltottam az eggyel előbbire. Először csináltam downgrade -t, vajsimán ment. [ arch downgrade ]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#82213) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, ez most lehet furcsa lesz, de van olyan, hogy egy alap Ubuntu Server (ubuntu-21.10-live-server-amd64.iso) telepítésen NINCS syslog?

Fura volt, hogy nem nagyon láttam logfájlokat a /var/log-ban, na mondom nézzük meg mi a helyzet...

root@ubi-smb:/var/log# sudo service syslog
syslog: unrecognized service
root@ubi-smb:/var/log# sudo service rsyslog
rsyslog: unrecognized service

Hát semmi, szóval telepítettem az rsyslogot, azóta lett auth-log, syslog, ufw.log, stb.

Nade miért nem volt ez alapból fent?

(#82214) lev258 válasza vzozo (#82213) üzenetére


lev258
veterán

Nálam asztali rendszeren rsyslogd van.
Szerver változaton simán elképzelhető, hogy csak minimális számú csomagot telepítettek. A többit meg rád bízzák. Ugye tudod, hogy a 21.10 csak 9 hónapig támogatott (nyárig)?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#82215) vzozo válasza lev258 (#82214) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszi, akkor az lehetett, hogy minimalista telepítést választottam. Egyébként csak tesztrendszer, elkezdtem a Proxmox-szal játszani, aztán kellett egy linux VM hirtelen.

Ha véglegesítem, akkor majd valami LTS verziót pakolok fel.

(#82216) kkgabor


kkgabor
csendes tag

Sziasztok! Hogyan állítsam meg, folyamatosan ezt futtatja a gép:
https://ibb.co/bHCNzSS
Lintux-ot telepítettem és visszaléptem particionáláskor, azóta ilyen. Teljesen új a hdd.

(#82217) cigam válasza kkgabor (#82216) üzenetére


cigam
félisten

A fotó alapján a telepítő fájlrendszerét nem tudja elérni. Indítsd újra a gépet, és ellenőrizesd a telepítő integritását, vagy írd ki megint egy másik pendrive-ra..

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#82218) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
OMV alatt szeretném a glances-t beállítani, hogy automatikusan induljon. Ehhez ezt a leírást találtam. Viszont ezzel nem működik, abból tudom, hogy homeassistant alatt nem jönnek az infók, viszont ha simán indítom (glances -w) akkor pedig igen. Mit rontok el?
Beszéltem egy ismerőssel, neki minden a leírás szerint van, kivéve a két elérési utat:
sudo nano /etc/systemd/system/glances.service
helyett
sudo nano /lib/systemd/system/glances.service
illetve:
[Service]
ExecStart=/usr/local/bin/glances -w
helyett
[Service]
ExecStart=/usr/bin/glances -w
Ez a két különbség, lehet, hogy ez a gond?
Köszönöm a válaszokat!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#82219) májkimiki válasza Flowtation (#82218) üzenetére


májkimiki
őstag

Ha a leírás szerint csinálod, start és enable után a systemctl status mit mond?

(#82220) Flowtation válasza májkimiki (#82219) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia! Ezt kapom vissza:

de HA-ban még mindig nincs adat.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#82221) májkimiki válasza Flowtation (#82220) üzenetére


májkimiki
őstag

Erre mi a válasz?
systemctl status glances.service

(#82222) Flowtation válasza májkimiki (#82221) üzenetére


Flowtation
őstag

Erre ez:

bár itt azt írja exited, az lehet, hogy baj.?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#82223) májkimiki válasza Flowtation (#82222) üzenetére


májkimiki
őstag

Restart után is? OMV melyik verzió?

(#82224) Flowtation válasza májkimiki (#82223) üzenetére


Flowtation
őstag

restart után is elvileg, de megcsinálhatom még egyszer. Ja, igen a verziókat elfejettem, debian 9 és omv 4, nincs docker, és pip3-al sem tudtam telepíteni, hanem simán. Kellett még a bottle, pontosabban a python3-bottle csomag a -w kapcsolóhoz.
Újraindítom az egészet és írok, mi a helyzet.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#82225) Flowtation válasza Flowtation (#82224) üzenetére


Flowtation
őstag

ugyanúgy ez jön vissza:
root@OMV:~# systemctl status glances.service
● glances.service - Glances
   Loaded: loaded (/etc/systemd/system/glances.service; enabled; vendor preset:
enabled)
   Active: active (exited) (Result: exit-code) since Wed 2022-01-12 1
9:40:05 CET; 15min ago
  Process: 685 ExecStart=/usr/local/bin/glances -w (code=exited, status=
203/EXEC)
 Main PID: 685 (code=exited, status=203/EXEC)
    Tasks: 0 (limit: 4915)
   CGroup: /system.slice/glances.service
jan 12 19:40:05 OMV systemd[1]: Started Glances.
jan 12 19:40:05 OMV systemd[1]: glances.service: Main process exited, co
de=exited, status=203/EXEC
root@OMV:~#

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#82226) Horvi válasza csixy (#82187) üzenetére


Horvi
őstag

Ha már ennyire pörög a conky téma. Én most próbálgatom manjaron kde-n, viszont a szabad memóriát rosszul jeleníti meg. Más is találkozott hasonlóval?
Illetve olyat figyeltem meg, hogy a config fájlban hiába van benne, hogy "alignment middle_right" akkor is a jobb felső sarokba rakja a conky-t.

Hello darkness, my old friend...

(#82227) májkimiki válasza Flowtation (#82225) üzenetére


májkimiki
őstag

OMV 6-ra nem tudsz frissíteni? Frissebb csomagok vannak Python-ból, kernelből, stb.

(#82228) Flowtation válasza májkimiki (#82227) üzenetére


Flowtation
őstag

Az az igazság, hogy már vagy 3 éve így van, szerintem egy éve nem is frissítettem... :U Nem nagyon van időm belevágni egy friss telepítésbe, dockert sem ismerem. Valamint egy régi fujitsu vason van és amíg meg nem döglik, nem gondoltam váltani. Ha majd igen akkor egy rpi4+ valami hdd dokkoló kombóban gondolkozom. Simán frissíteni 4-ről 6-ra meg gondolom nem szerencsés, 3x1 Tb adat van, persze azokat úgy is lehúznám, de az a helyzet, hogy napi használatban van.

Olyan nincs, hogy egy process háttérben fusson?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#82229) csixy válasza Horvi (#82226) üzenetére


csixy
addikt

Én [innen] ollózgattam össze, meg elrévedtem a /sys/class/hwmon mappában és almappáiban és úgy fércelgettem össze. Segített az arch wiki conky része is. A forrás alapom egy conkyrc fájl volt de én azért is conky.conf file-t használok.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82230) Horvi válasza csixy (#82229) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi megnézem őket. A hwmon-t én is felderítettem már, úgy lettek meg a cpu magok hőmérsékletei meg a gpu-é.

Hello darkness, my old friend...

(#82231) csixy válasza Horvi (#82230) üzenetére


csixy
addikt

Munka közben érdemes olykor terminálból indítani a conky -t és megnézni, hogy miket írkál a terminálba futás közben.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82232) Horvi válasza csixy (#82231) üzenetére


Horvi
őstag

Ez kimaradt, de akkor így fogom próbálgatni hátha látok valami oda nem illőt és akkor legalább lehet keresni a megoldást.

Hello darkness, my old friend...

(#82233) headhunter válasza #25954560 (#82144) üzenetére


headhunter
addikt

+ #82145csixy :R

Végeredmény: [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

(#82234) csixy válasza headhunter (#82233) üzenetére


csixy
addikt

:)
[link]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82235) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

kipróbálnám a brave böngészőt mint 20.3 alatt. honlapjukon itt a leírás a telepítéshez: [link]
valaki el tudná magyarázni (egyszerűen) miért szükséges az első 3 sor a sudo apt install brave-browser parancs előtt?

(#82236) fatpingvin válasza Sanyi.mTs (#82235) üzenetére


fatpingvin
őstag

igen. ezek a parancsok szükségesek ahhoz hogy a csomagkezelőd tudja, hogy honnan kell majd letöltenie és hogy a felhasználó jóváhagyta hogy megbízható a forrás.

viszont azt hadd jegyezzem meg, ha ez nem volt világos akkor nem ajánlatos random külső forrásokat engedélyezni, simán be lehet így kapni egy malware-t a következő frissítési ciklusban. nézd meg először hogy benne van-e a tárolókban: apt search brave és a kiírás tanulmányozása. ha nincs közte amit kereseel, akkor érdekes az előző.

amúgy mit vársz tőle pluszban? egy sima chromium némi csicsával.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82237) Sanyi.mTs válasza fatpingvin (#82236) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

apt search brave parancsra csak ikont és témát talál.
olvastam, hogy FF 95/96-os változatával elbaltáztak valamit és sokaknál összeomlik. linuxos gépemen nem tapasztaltam ilyet, de a melóson (win 10 enterprise) alatt ma többször is megszívatott az FF.
Tableten is próbálgatom, kíváncsi lettem volna a laptopomon is. de ha szerinted (túl) nagy kockázatot rejt a telepítése, akkor inkább hanyagolom.

[ Szerkesztve ]

(#82238) CPT.Pirk válasza Sanyi.mTs (#82237) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem omlik össze, csak nem tölt be semmit. Egy config sor módosítással áthidalható [link] , de már közben javították a hibát.
Nálunk a cégnél 1 Windowsos gépen jött csak elő ez a gond, a többin nem. Nálam Linux alatt sem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82239) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#82238) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem omlik össze, csak nem tölt be semmit.

De legalább a HP 8570p ventije ment mint az állat, úgy fogtam le, hogy ne emelkedjen el az asztaltól! :D Viszont másik notin semmi ilyen nem volt és a 8570p-n lévő tök friss telepítésű Mint C 20.3 alatt is csendben működött a FF, pont emiatt nem gondoltam arra, hogy valami FF bug lenne. ;]

(#82237) Sanyi.mTs

de ha szerinted (túl) nagy kockázatot rejt a telepítése, akkor inkább hanyagolom.

fatpingvin ft nem konkrétan a Brave-re gondolt, hanem általánosságban próbált óvni:

viszont azt hadd jegyezzem meg, ha ez nem volt világos akkor nem ajánlatos random külső forrásokat engedélyezni, simán be lehet így kapni egy malware-t a következő frissítési ciklusban

A linkelt módszerrel nyugodtan telepítheted a Brave-et. :K

[ Szerkesztve ]

(#82240) szucs54 válasza sh4d0w (#82211) üzenetére


szucs54
csendes tag

A kérdésedből sejtve..... Sehogy? Akkor hogy csináljam?

(#82241) csixy


csixy
addikt

Már annyiszor leírtátok , hogy dualboot esetén a fastbootot ki kell kapcsolni. Létezhet, hogy nekem nincs vele semmi gondom?
Van egy dell precision 5520-as gép. UEFI módban használom kikapcsolt secure boot mellett. Dualbootban windows 10 és L. mint cinnamon 20.3 fut rajta. Mindkettő ugyanazon az NVME SSD-n van, közös boot,esp partícióval. Bootsorrendben a linux elöl van és a grub menüből indítom a windowst is. A BIOS-ban a fastboot thorough módra van állítva. A windows összes akarmi.sys fájlja létezik. Az energia beállítások a windowsban ilyenek:

Létezhet, hogy mégis minden jól múködik?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82242) CPT.Pirk válasza csixy (#82241) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A partíció csatolásakor okoz problémát a fastboot, mert "dirty" állapotban hagyja az NTFS fájlrendszert a gyors újraindítás opció. Legalább is régebben ez volt a helyzet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82243) csixy válasza CPT.Pirk (#82242) üzenetére


csixy
addikt

Hmm épp tegnap is áthúztam 3 képet a windows user mappából linuxba. Semmi gond nem volt vele. Igaz az ntfs mappából csak olvasni szoktam, írni nem. Egy kivétel van nálam, hogy ha valami ragaszkodó file kerül elő windowsban azt linux segítségével szoktam kiirtani.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82244) CPT.Pirk válasza csixy (#82243) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Attól is függ, hogy előtte leállítva, vagy újraindítva volt a gép. Újraindításkor csinálja ezt a dirty dolgot a gyors rendszerindítás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82245) tordaitibi válasza CPT.Pirk (#82244) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem, eppenhogy a fast startup a rendes leallitasnal mukodik.
Rebootnal ha leallas utani pillanatban agyonlovod a rebootot akkor tiszta a rendszer.
Ezert rebootol updeteknel is mert ez az 1 indulasi modszer amikor a nullarol tiszta lappal indul bekapcsolt gyorsinditassal is.

Kollega irta hogy olvasni tudja az ntfs particiot, ez igy van de probalja irni ha egy fast startupos Win alatt van mountolva a lemez. Azonnal irja a Linux hogy nem-nem. Meg lehet eroszakolni persze.

[ Szerkesztve ]

(#82246) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Adott alábbi konfig:
ASUS A8N-E alaplap
AMD Athlon 64 3000+ (1,8 GHz)
2 GB DDR RAM
160 GB HDD
ATI Radeon HD 7350
E-tech TVP103 TV kártya

Jelenleg Windows XP SP3 Home ketyeg rajta.
Ez mostanra olyan alapvető dolgok használatának az ellehetetlenüléséhez vezetett, mint: Chrome, Google Drive támogatások megszűnése. Immár nem is tudom megnyitni a Drive kezdőlapját rajta. :)

Mivel a jogtisztaságoz ragaszkodtam és ragaszkodom 2 opció van, ha marad a jelenlegi hardverállomány, és nem jobb megoldás egy használt gépet beszerezni a helyébe.
a.) Windows 10 licensz, ha ugyan elketyegne a gépen. Ebben vannak kétségeim, de lehet tévedek.
b.) Ami miatt ide írok: Linux
Ha Linux, úgy Windows (10) jellegű kinézetűt keresek, minél egyszerűbben használhatót a célfelhasználónak, aki bekapcsolja, böngészik, e-mail-ezik, szöveget szerkeszt, Google Táblázatot kezel, nyomtat, szkennel, fotókat néz...

Mit ajánlanátok? Egy Ubuntu messze nem erre a gépre van kitalálva, ugye?

(#82247) CPT.Pirk válasza zsoltip (#82246) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Üdv!
Ezen a gépen minden lassú lesz, de a W10 különösen (ott a legacy videokártya is elég kérdéses).
Viszont filléres alkatrészekből lehetne javítani rajta, tenni bele még 2-4GB ramot meg egy kínai SSD-t és akkor már egész emberi masina lenne egyszerű feladatokra, már amire az a proci elég (a böngészést már nem sorolnám ide).

Egy Lubuntu 20.04 LTS-t, Mint Mate-et vagy Mint Xfce-t próbálj ki rajta, amelyik tetszik.
Natív google drive kliens viszont nincs Linuxra. Alternatív programok közül tudsz választani, ennek nézz utána ha kell a drive sync.

tordaitibi: igaz, ténlyeg!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82248) csixy válasza zsoltip (#82246) üzenetére


csixy
addikt

Még legalább plusz 2 giga ramot bele és egy SSD-t a rendszernek.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82249) Ueda


Ueda
senior tag

Mostanában fagynak a dolgok (lol minus C). Még decemberben a laposon fagyott a Manjaro 21.2.0, egyszer telepítés után, másodjára telepítés közben. Ez nem érdekelt, mert úgyis ott van az EndeavourOS, ami felment gond nélkül. Most ezen a héten kernel panic az asztali gépemen, a billentyűzeten 2 led egyszerre és szabályosan villogott (többször is belefutottam). Az 5.15/16 -os kernelt sejtem mögötte.
Máshol is szállíngóznak az ilyen rejtélyes fagyások : [https://forum.endeavouros.com/t/black-screen-issue-similar-to-win-blue-screen-but-without-text/22701]
Asztali gépre tettem fel pluszba jonathon old kernelt (linux-lts510), meg nitrous-t (linux-nitrous).

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#82250) csixy válasza Ueda (#82249) üzenetére


csixy
addikt

:F Generális falióra (General faliure) ??

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.