Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82301) ubyegon2 válasza Eastman (#82299) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hi! Ha már a Gparted volt itt emlegetve erősen, azzal is tudod a pent bizergálni. :K

[ Szerkesztve ]

(#82302) ubyegon2 válasza RaZroX (#82297) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#82303) Eastman válasza ubyegon2 (#82301) üzenetére


Eastman
őstag

Köszönöm.

Mit javasolsz, milyen fájlrendszerre formázzam?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#82304) tordaitibi válasza Eastman (#82303) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

FAT32

(#82305) ubyegon2 válasza Eastman (#82303) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! :) Ahogy kolléga említi, a fat32 az tökéletes, kivéve, ha 4GB-nál nagyobb fájlt raknál rám de gondolom ez maga akkora. ;] !GB Nekem is minden pen fat32, no meg előbbi miatt NTFS is van, az exfat nem minden eszközön kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#82306) sh4d0w válasza Warton (#82298) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Linuxon többnyire van megoldás a bajokra, ellenben ezt Windows-on sokkal nehezebb kivitelezni.

Ha úgy érzed, hogy számodra a Windows megfelelőbb, akkor azt kell használni.

https://www.coreinfinity.tech

(#82307) Eastman válasza ubyegon2 (#82305) üzenetére


Eastman
őstag

+ TT :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#82308) Eastman


Eastman
őstag


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#82309) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Olyan problémám van eltávolítottam pulseaudio -t helyette feltelepítettem az apulse -ot mivel már régebben sem volt hang Firefox -xal a nélkül.
Viszont most még ezzel sincs hang, egyébként minden más rendben működik illetve más appokon van hang is.
Rendszer MX-Linux (testing) Firefox 96.0.1
Köszi! :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82310) sh4d0w válasza zoltanz (#82309) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a Firefoxszal vmi általános gubanc van, mert Win11 alatt csak annak nincs hangja, minden másnak igen.

https://www.coreinfinity.tech

(#82311) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#82310) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Minden PC-men tökéletes, Windows alatt is, nem csak Linux alatt. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82312) ubyegon2 válasza Eastman (#82308) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha rádugod a gépre, a Gparted művelet előtt le kell választani, elméletileg addig nem is nyúlna hozzá a program, de lehet 16.04 alatt a régebbi verzió még igen. Vagy filekezelőből vagy a Gparted-del válaszd le! :K

(#82313) ubyegon2 válasza sh4d0w (#82306) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Linuxon többnyire van megoldás a bajokra, ellenben ezt Windows-on sokkal nehezebb kivitelezni.

Ez annyira így van, hogy anno a Win7 problémát én Linux alól oldottam meg! A Gparted ebben szívesen segített. :D

(#82314) Balerik


Balerik
aktív tag

Sziasztok!
Olvasva az előző hsz-t, lenne egy kérdésem. MPV playert használok film lejátszásra. Volt egy pár napja kérdésem ezzel kapcsolatban...hogyan lehet másolni egy rendszer könyvtárba? Mert szeretem volna az MVP -hez egy ,,Shared" mappát bemásolni. Ez segítségetekkel sikerült is, de sajnos azóta akadoznak az FHD filmek. Az jutott eszembe, hogy talán a lejátszó nem használja a hardveres gyorsítást. (Windows 10-en MPC+Madvr használok 3D miatt és ott nics akadozás)
Ez jó így:
Graphics:
Device-1: Intel HD Graphics 630 vendor: Micro-Star MSI driver: i915
v: kernel bus-ID: 00:02.0 chip-ID: 8086:5912 class-ID: 0300
Display: wayland server: X.Org 1.21.1.2 compositor: gnome-shell driver:
loaded: i915 note: n/a (using device driver) resolution: 1920x1080~60Hz
s-dpi: 96
OpenGL: renderer: Mesa Intel HD Graphics 630 (KBL GT2) v: 4.6 Mesa 21.2.2
direct render: Yes

Elmúlik.

(#82315) sh4d0w válasza ubyegon2 (#82313) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Olyat én is csináltam :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#82316) zoltanz válasza sh4d0w (#82310) üzenetére


zoltanz
nagyúr

CPT.Pirk, sh4d0w Köszönöm! Értem.
Majd megnézem Windows -on is, lehet hangeszköz hardveres összefüggésű probléma, bug ( Intel-es lapokon Via hang van Amd -eken Realtek általában.) tudtommal Linux x86-os kernel-nek is vannak bináris, zárt kódjai.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82317) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#82311) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nehéz másra gondolnom, ha Discord ok, system sounds ok, Chrome ok, játék ok, Firefox nem ok.

https://www.coreinfinity.tech

(#82318) zoltanz válasza sh4d0w (#82317) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Közben helyrejött.
Firefox parancsikonban futtatásnál a Firefox-ot apulse paranccsal (elé írni, felvenni) kellett futtatni.
Érdekes mert újabban nem kellett így külön felvenni szenvedni vele.
amúgy én is hallottam, olvastam valahol az új Firefox bugos lett.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82319) CPT.Pirk válasza zoltanz (#82318) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No de az apulse az egy wrapper, ami elhiteti a programmal, hogy a Pulseaudio-val beszélget, miközben az Alsa van mögötte. Ergó a probléma nem a Firefoxban van, hanem a Pulseaudio-ban, mert különben a wrapperen keresztül se működne a hang. :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82320) RaZroX válasza ubyegon2 (#82302) üzenetére


RaZroX
addikt

Ránézésre ezek a weboldalt használják, de ki fogom próbálni, hogy milyen.

This is the way

(#82321) Eastman válasza ubyegon2 (#82312) üzenetére


Eastman
őstag

Miután leválasztottam, sajnos már nem látja a Gparted.
Elméletileg megformázta fat32-re, viszont ha visszadugom a slot-ba, a régi adatokat látom viszont. A gép újraindítása után is.

A Gparted már fat32-nek látja. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#82322) zoltanz válasza CPT.Pirk (#82319) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Ergó a probléma nem a Firefoxban van, hanem a Pulseaudio-ban, mert különben a wrapperen keresztül se működne a hang."

Abban az esetben igen.
Nálam minden rendben most már, csak erőltetve kell indítani az apulse -ot.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82323) ubyegon2 válasza Eastman (#82321) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez elég érdekes, de miután előkerestem ezeréves 2gigás pendrive-okat, nálam is ugyanezt csinálta a Gparted. No de sebaj, a Lemezek/Disks alkalmazás meg kell legyen nálad is! Az viszont simán megcsinálta a formázást.

Mindent így hagytam alapon:

a jobb gombra nyomtam, a Következő feliratú,

utána ezt mutatta:

ez lett az eredmény:

Utána fájlkezelőben teljesen szűz állapotot mutatott, szóval ezzel is tégy egy próbát!

(egy 900MB körüli fájlt másoltam rá, de az a szokásos volt, 98%-ig pillanatok alatt másolta, utána 5 percig semmi, de végül csak átmásolta)

Simán beolvassa a fájlkezelő az ISO fájlt!

[ Szerkesztve ]

(#82324) ubyegon2 válasza RaZroX (#82320) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

sudo snap install icloud-notes-linux-client

Ez alapján ez nekem egy kliens programnak tűnik. Tévedhetnék is, de pár kliens appot már halásztam régebben, mondjuk almásat nem. ;] Szóval nézd csak meg ezeket nyugodtan, semmi köze a böngészős megoldáshoz! :N

(#82325) fatpingvin


fatpingvin
őstag

amúgy ha már itt vagyunk... miért féltek ennyire a dd-fdisk-mkfs triótól?

félreértés ne essék értem az igényeket a csilivili GUI-ra, de egyrészt amennyi idő ezeken eligazodni annyi alatt a parancssorban készen is lehet lenni, másrészt meg a parancssorban sokkal egyértelműbben látod ha valami nem oké ugyanis fog adni egyértelmű és informaztív hibaüzenetet.

tudom hogy kezdő topik és nem is elriasztani akarom az újakat, de ha már az oktatást tekintjük célnak akkor szerintem igazán érdemes ezekre is kitérni. tudom hogy ezt senki nem hiszi el kezdőként, de a régi motorosok nem valami hülye perverzió maitt használnak elég sok dologra parancssort, hanem azért mert negyedannyi idő alatt, sokkal célirányosabban megvagy a feladattal mint az összekattintós grafikus felületeken.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82326) ubyegon2 válasza sh4d0w (#82315) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én minap a Win10-zel is találkoztam, életemben először. Azt hittem megkedvelem, de miután képtelen voltam Linux iso-s pendrive-ról bootolni vagy 5x, rá kellett írnom a kis Thinkpad eladóra és ő elárulta, hogy amikor indul a Win, nem elég kikapcsolni, hanem utána 6sec kikapcs gomb kell, hogy bootolni tudjak penről.....no szóval szerinted meddig élt utána a csodás Winx?

Ja, kb addig, amíg lord Hambi VB reménye az utolsó körben!!! :DDD

Egyik se hiányzik cseppet sem! ;]

(#82327) CPT.Pirk válasza fatpingvin (#82325) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem félünk, de ez itt a kezdő topic, ahol jellemzően nem olyanok fordulnak meg, akiknek a terminálozás készség szintjén menne. Azokkal az eszközökkel meg könnyű kinyírni a fájlrendszert, ha csak kopypésztelsz dolgokat. :)

Így 2022-ben nem hiszem, hogy probléma lenne GParted / Kparted ajánlása partíciók machinálására. Akinek van rá igénye, az idővel úgy is felfedezi magának a terminálos lehetőségeket is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82328) fatpingvin válasza CPT.Pirk (#82327) üzenetére


fatpingvin
őstag

világos, ezért is tettem offba :) gondoltam megemlítem a láthatóság kedvéért, de akkor a jövőben inkább hagyom a dolgot

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82329) Warton válasza ubyegon2 (#82300) üzenetére


Warton
őstag

Simán átparticionáltam a HDD-t, de azért nem volt a legjobb userexperience evör. Végülis egy puppylinuxLIveCD-ről bebutultam aztán lekicsinyítettem a 160GB-os partíciót 100gigásra a benne lévő gparteddel. Azért választottam ezt, mert emlékeztem, hogy ezen a disztron biztos van alapból gparted, a Manjaron és a LinuxMinten nem voltam biztos, hogy van. Meg aztán nem akartam csinálni egy külön gpartedes CD-t, mert drága az üres CD. (FYI: USB-ről nem tud bootolni a gép, ilyen öreg szegényke.) Az a furcsa számomra, hogy menet közben ilyet nem lehet csinálni az sda-val, mindenképpen valami külsős OPrendszerről lehet csak partícionálni.

Következő lépés a dd.

(#82330) ubyegon2 válasza Warton (#82329) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az a furcsa számomra, hogy menet közben ilyet nem lehet csinálni az sda-val, mindenképpen valami külsős OPrendszerről lehet csak partícionálni.

Hát ugye, ha az sda-ról fut a rendszer, akkor azt semmi nem fogja tudni piszkálni és ez bizony nagyon jól van így! Egyébként a Linux Mint és más disztrókon is default fenn van a Gparted, ami esetenként telepített verzión má nem lesz ott. Viszont egy live rendszert bebootolva simán le lehet tölteni bármilyen appot, ami belefér a RAM-ba és használni is lehet.

(#82331) tordaitibi válasza ubyegon2 (#82330) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Tudom hogy ebből patália lesz :B de a Win mezei lemezkezelője a Win alól futva 4 kattintással összezsugorítja azt a C meghajtót/partíciót amiről épp fut. És ehhez se reboot se se külső live os se semmi nem kell.
Elbaltáztad, odaadtad neki véletlenül az 1 terát, no problem. Lemezkezelő, kötet zsugorítása pl.60Gb-ra, oké és kb. 10-20 másodperc és kész van. A felszabadult 900 gigával azt csinál a user amit akar.

Pillanatra reagálva a pendrájv formázásra,
fájlkezelőbe a pendrájvon jobb klikk, formázás, fat32-oké. Ennél egyszeűbb a földön nincs.

Ezeket a faék egyszerű fatureket pl. én imádom :)

(#82332) Warton válasza ubyegon2 (#82330) üzenetére


Warton
őstag

Szóval DD.

Az alábbi youtube-ról lesett, terminálcommanderes kalandokat követően (a status-progresst már én írtam hozzá legyetek büszkék rám :DDD ) az ssd-ről nem tudtam butulni, mit írtam be rosszul vagy mi hiányzik? :F

Ja igen és még ezt se tudom, pedig ez alap.

[ Szerkesztve ]

(#82333) májkimiki válasza Warton (#82332) üzenetére


májkimiki
őstag

Én a dd-t mindig && sync -el zárom. Így biztos kiíródik minden a cache-ből is és addig nem is kapod vissza a promptodat se. Propmt után kihúzhatod nyugodtan a pendrájvodat.

(#82334) cigam válasza tordaitibi (#82331) üzenetére


cigam
félisten

A fájlrendszerek felépítéséből adódó dolog. Nagyítóval kell keresni, hogy melyik fájlrendszer képes az online végzett méretcsökkentésre.
Ha pl. btrfs-re telepítenéd a rendszert, akkor azt röptében is át tudnád méretezni.

Warton
Az első partíció tartalmát (sda1) másoltad a második lemezre (sdb). Ennek így mi értelme? Persze hogy nem indull, hiszen a dd /dev/sda /dev/sdb készítene tükörmásolatot. Pl. így átmásolódna az mbr, a partíciós tábla, és azok tartalma.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#82335) Warton válasza cigam (#82334) üzenetére


Warton
őstag

Ezt annyira nem értem. Az sda1-en, az első partíción van a cucc, a többi unallocated. :W Akkor ezek szerint simán sda-t kellett volna írni sda1 helyett? :F Na majd holnap... illetve ma. :U

(#82336) Warton válasza májkimiki (#82333) üzenetére


Warton
őstag

Milyen pendriveról beszélsz? Nincs bedugva pendrive sehova. :F

(#82337) csixy válasza Eastman (#82308) üzenetére


csixy
addikt

Mellőzés. Pendrájv kihúz visszadug . Eszközök, új MSDOS partíciós tábla felrakása. Majd új partíció létrehozása egyből fat32-es és kész.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82338) csixy válasza ubyegon2 (#82313) üzenetére


csixy
addikt

A windowsban ragadós vírusgyanús fájlokat, Vagy már nem ott lévő szellem fájlokat linuxból átnyúlva szoktam kiradírozni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82339) csixy válasza Eastman (#82308) üzenetére


csixy
addikt

A Gparted az iso9660-as fájlrendszerű linux telepítő pendrájvok letakarításakor mindig ezt szokta csinálni. Mintha egy vak ember borotva éles pengével szobrot faragna, ami el is készül, de a végén mégsem látja, hogy mit csinált.De a pendrájv kihúzása és visszadugása kitörli a csipát a szeméből.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#82340) májkimiki válasza Warton (#82336) üzenetére


májkimiki
őstag

Hát nem is a pendrájvon van a hangsúly, hanem a műveletek végrehajtási során. Esetedben egy nagyobb partíció vagy teljes lemez át dd-zése biztosabb eredményt ad ha &&-el a kapcsolók végén a sync-el zárod a komplett parancsot.

(#82341) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Btrfs fájlrendszer mennyire használható ma, Debian 11 -gyel?
Semmi extra (titkosítás funkció, Uefi, Secure Boot stb) nem szükséges, sima SSD lenne az alany .
Köszi!

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82342) Balerik


Balerik
aktív tag

Jó ez így?
#82314

Elmúlik.

(#82343) sh4d0w válasza Warton (#82335) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A /boot filesystem hol van? A boot flag hol van? Klónozásra kerestél megoldást, de végül nem klónoztál... :F

Tanuld meg az alapokat.

https://www.coreinfinity.tech

(#82344) Warton válasza sh4d0w (#82343) üzenetére


Warton
őstag

Gondoltam megmondod hol van.

(#82345) fatpingvin válasza zoltanz (#82341) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha semmi extra nem kell akkor minek neked Btrfs?

amúgy én használtam egy RAID1 tömbön, de amikor lemezeket cseréltem rájöttem hogy totál felesleges, az ext4 mindent tud ami nekem kell, még többet is. szval megy, de ha nem akarod az extrákat használni én megkérdezném hogy minek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82346) cigam válasza Warton (#82335) üzenetére


cigam
félisten

Az sda1 az "A" lemezen tárolt első partíció.
Az sdb a "B" lemez maga.
Ez kb olyan mintha fogsz egy kosarat (ami a merevlemez maga), a belepakolt palackok a rajta lévő partíciók, a palackban tárolt víz pedig maga a fájlrendszer, és az adat a partíción belül. Te most fogtad az első kosár első palackját, és annak tartalmát beleöntötted egy másik kosárba. Persze hogy nem lett belőle semmi csak egy katyvasz. A másik kosárba is kellett volna tenned egy palackot (egy új partíciót létrehozni az sdb-n, így már lesz sdb1 partíció a "B" lemezen), és a dd-vel átmásolni az A-ban tárolt palack tartalmát a B-ben tárolt palackra.

Nagyon nem mindegy hogy sda1 -» stb vagy sda1 -» sdb1. pláne úgy hogy a klónozáshoz az egész lemezt kell átmásolni sda -» sdb

Plusz az első partíció átmásolásától nem lesz botolható, aktív, a partíció bejegyzése.

Ismerd meg mi a lemez, a partícióstábla (MBR, vagy GPT), a fájlrendszer. Jelenleg látszólag kevered ezeket, és össze vissza másolsz dolgokat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#82347) Warton válasza cigam (#82346) üzenetére


Warton
őstag

Tehát akkor megspórolandó pár óra felesleges vincsipörgetést, azt kell berni a terminálba, hogy:

sudo dd if=/dev/sda of=/dev/sdb bs=512 conv=noerror,sync status=progress &&sync
?

A bs így jó vagy lehet nagyobbra venni?
Mondjuk az sem teljesen világos, hogy a /dev miért kell bele.
Az sdb-n a 97 és a 111 különbözete, ha ne adj isten sikerül a klónozás unallocated lesz, vagy csak simán üres?

(#82348) fatpingvin válasza Warton (#82347) üzenetére


fatpingvin
őstag

a bs azt adja meg hogy mekkora blokkmérettel dolgozik. így 512B-os blokkonként fogja átmásolni az egész lemezt. ha csak az első blokkot akarod átírni akkor hiányzik még a count=1 paraméter a dd-ről.

a /dev/ meg azért kell mert ezzel együtt teljes a block device elérési útvonala. ha csak simán sda és sdb-t adsz meg, akkor az éppen aktuális könyvtáradban fog keresni egy sda nevű fájlt és ugyanitt létrehoz egy sdb nevűt amibe átírja a tartalmat, ha nincs sda nevű akkor vagy errort dob vagy lesz egy 0 byte méretű sdb nevű fájlod, vagy mindkettő, erre most nem emlékszem pontosan.

viszont nem egészen világos hogy mit szeretnél elérni. boot sectort klónozni? a lemez többi része nélkül nem annyira nyerő...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#82349) Warton válasza fatpingvin (#82348) üzenetére


Warton
őstag

Azt szeretném elérni, hogy az 5400rpm-en, kifejezetten hangosan pörgő 160GB-os HDD (sda) tartalmát teljes egészében átklónozni egy 125GB-os SSD-re (sdb). Aztán ha ez meg van a HDD-t kidobni a kukába és ezt követően az SSD-ről futtatni a gépet. És azért kéne így csinálni, mert már túlságosan is belaktam ezt a rendszert nem szeretném újrarakni és 0-ról kezdeni mindent. Azért lenne mindez jó, mert kicsit javulna a gép teljesítménye és végre levehetném a fülvédőmet miközben bűvölöm a gépet. :DDD

Ami eddig történt a 160GB-os HDD-n a főpartíció méretét lecsökkentettem 100GB-osra, hogy ráférjen a 125GB-os SSD-re.

A count=1-ről még nem olvastam azok között az oldalak között, amik eddig szembe jöttek. Tehát akkor azt kell beírnom a terminálba, hogy?

sudo dd if=/dev/sda of=/dev/sdb bs=512 conv=noerror,sync status=progress count=1 &&sync

(#82350) fatpingvin válasza Warton (#82349) üzenetére


fatpingvin
őstag

hogy néz ki most a partíciós táblád? ha sikerült a hasznos adatokat tartalmazó részt összezsugorítani a 125G-s SSD méreténél kisebbre úgy, hogy az üres terület a lemez VÉGÉN van, akkor nem kell túldimenzionálni csak egy az egyben elindítani a klónozást, a végén ordítani fog hogy elfogyott a hely a target disken de ez nem para, az úgyis particionálatlan terület. a maradék helyből csinálsz egy swapet aztán használod tovább.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.